میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

فواید مزونیدلینگ
فواید مزونیدلینگ

لیست موضوعات

فواید مزونیدلینگ

مقاله ی پیش رو، به طور جامع و کامل فواید مزونیدلینگ را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

می دانیم که در عصر کنونی زیبایی و جذابیت ظاهر در درجه بالای اهمیت قرار گرفته واغلب آقایان و خانم ها اشتیاق زیادی به داشتن پوستی لطیف و درخشان دارند تا زیبایی شان دو چندان جلوه نماید.

فواید مزونیدلینگ
فواید مزونیدلینگ

اگر قصد انجام مزونیدلینگ دارید پیشنهاد می کنیم به کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد مراجعه کنید و یا با شماره تلفن کلینیک که در انتهای همین مطلب درج شده است تماس بگیرید.

02122930161

از بهترین روش های نو و باکیفیت در زیبایی و جوان سازی پوست،  مزونیدلینگ می باشد که به عنوان راهی سریع و موثر شناسایی شده و فقط در طول چند جلسه شاهد تغییرات قابل ملاحظه خواهیم بود. حال به معرفی و فواید مزونیدلینگ به طور اجمالی می پردازیم.

در بدو امر سوالاتی چند در این رابطه مطرح است:

1-مزونیدلینگ چیست؟

2-نحوه ی انجام مزونیدلینگ چگونه می باشد؟

3-چه افرادی برای انجام مزونیدلینگ مناسب می باشند؟

4- مزایا و فواید مزونیدلینگ چیست؟

5- مراقبت های قبل و بعد از روش مزونیدلینگ چیست؟

6-مزونیدلینگ به چه صورت عمل می کند؟

7-مواد به کار گرفته در درمان مزونیدلینگ چیست؟

8-مزونیدلینگ در چه جاهای دیگری کاربرد دارد؟

9-نحوه ی مزونیدلینگ مو چگونه می باشد؟

10-انجام مزونیدلینگ به چه افرادی توصیه نمی شود؟

11-تفاوت و شباهت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ چیست؟

 

مزونیدلینگ چیست؟

بهترین و مدرن ترین راه حل برای درمان و اصلاح پوست روش مزونیدلینگ است. از آن جا که پوست صورت از حساس ترین قسمت های بدن محسوب می شود، در مقایسه با دیگر نقاط بدن بیشتر در معرض عواملی واقع می گردد که با گذشت زمان دچار آسیب های پوستی و چین و چروک گردد.

مزونیدلینگ چیست؟
مزونیدلینگ چیست؟

در حقیقت مزونیدلینگ درمانی است جهت محو کردن خطوط به وجود آمده در نقاط مختلف پوست، جای زخم ها و بسیاری دیگر از مشکلات پوستی که در کوتاه ترین زمان ممکن و با کیفیتی مطلوب انجام می شود.

در این شیوه ی درمانی از به روزترین و جدیدترین متد ها به کار گرفته می شود تا کلاژن سازی پوست مجددا احیا شود و در نتیجه ی تحریک پوست بافتی جوان و نرم در آن شکل می گیرد.

مزونیدلینگ تکنیکی پیشرفته و نوین به منظور زیبایی و طراوت پوست است که در آن واحد و به طور یکجا فواید چندین متد درمانی را به هم دارا می باشد. در این روش القاء کلاژن باعث ساخت کلاژن های تازه و درخشش پوست می گردد.

برای تشکیل زخم های سطحی بر روی پوست از سوزن های ریزی استفاده می کنند

در این درمان دوگانه برای تشکیل زخم های سطحی بر روی پوست از سوزن های ریزی بهره می گیرند و واکنش درمان طبیعی بدن برای ساخت الاستین و کلاژن صورت می پذیرد.

در همان لحظه کوکتل های مزوتراپی به صورت مکانیزه و ماشینی در عمق در نظر گرفته پوست ارسال می گرددند که نتیجتا سبب محو شدن لکه ها، پر و سفت شدن، صاف و جوان شدن پوست می شود و طراوت خاصی به پوست می بخشد.

لازم به ذکر است که درمان به روش مزونیدلینگ شباهت زیادی با درمان میکرونیدلینگ دارد با این تفاوت که در طی انجام این روش و نیز پس از آن از کوکتل های ویژه ای به کار گرفته می شود که به وسیله ی سوزن عمق لایه ی مزودرم نشانه واقع می شود تا به نتیجه ی مهمتری منجر شود.

از این متد برای اصلاح و ترمیم خطوط ریز، رنگ دانه ها، محل آکنه و همچنین کشیدگی پوست بهره می گیرند و پس از استفاده از این روش، بلافاصله شخص بیمار متوجه بهبودی پوست خود گشته و نتایج آن رفته رفته در هفته های بعد از درمان آشکار می شود.

نحوه ی انجام مزونیدلینگ چگونه می باشد؟

درمان مزونیدلینگ به روش سوزنی صورت می گیرد و در اصل از سوزن های دیجیتالی که در سیستم  پزشکی کاربرد دارد، بهره گیری می شود. این سوزن های ریز و میکروسکوپی از سری برخوردارند که قادرند کانال هایی دقیق و فوق العاده حساس در نقاط اپیدرمی پوست به وجود آورند تا از این راه پوست زمان کافی برای تولید مجدد کلاژن و الاسینی را که لازم دارد داشته باشد.

نحوه ی انجام مزونیدلینگ چگونه می باشد؟
نحوه ی انجام مزونیدلینگ چگونه می باشد؟

به این ترتیب بافت های زیری پوست تحریک می شوند تا با ساخت کلاژن بیشتر زمینه ی از بین رفتن و محو شدن چین و چروک صورت فراهم گردد. ضمنا در این روش منافذ روی پوست پاک سازی می شوند تا بدین وسیله اکسیژن لازم به پوست برسد و در نهایت پوست صورت استحکام پیدا کند و به بهبودی کامل پوست ختم شود.

ایجاد زخم های جزئی

درمان به شیوه ی مزونیدلینگ به این صورت است که در آغاز به کمک روش میکرونیدلینگ که سوزن های خیلی نازک و ریزی دارا است بر روی پوست صورت و حتی سر زخم های جزئی به وجود می آورد.

به محض این که بدن انسان این زخم ها را تشخیص داد امر می کند که در نقطه ی مربوطه اصلح و ترمیم انجام شود. در این فرایند اصلاح و ترمیم کلاژن سازی بیشتر از قبل صورت می پذیرد و باعث تولید و تشکیل پوست جدید و تازه می گردد.

همین قضیه در سر موجب تحریک فولیکول های موی سر  و در نهایت بالا رفتن رشد موی سر می شود و به دنبال آن با بهره گیری از مزوتراپی و کوکتل های تقویتی در نقاط به وجود آمده، تزریق یا ماساژ انجام می شود.

هنگامی که به صورت همزمان از میکرنیدلینگ و مزوتراپی استفاده شده است، در واقع مزونیدلینگ صورت گرفته ، که نتایج و اثرات این روش در کنار هم برای متقاضیان فوق العاده راضی کننده می باشد.

برای درمان با روش مزونیدلینگ به طور معمول می بایست 6 جلسه با فاصله ی ماهی ( 4 هفته) یک بار زمان صرف شود که نتیجه ی بهتری حاصل شود.

توجه داشته باشید درمان هایی از این نمونه در ماه های سرد سال اثر بخشی بهتری نسبت به ماه های گرم سال دارند زیرا در ماه های سرد نسبت به ماه های گرم مقدار تابش نور خورشید کم تر است

و همچنین قسمت هایی که درمان روی آن ها ایجاد شده بهتر قابل پوشیدن هستند و عوارض جانبی مانند قرمزی و التهاب در فصل سرد کاهش پیدا می کند و درمان زودتر جواب می دهد.

چه افرادی برای انجام مزونیدلینگ مناسب می باشند؟

به طور تقریبی آن چه که به نظر میرسد این است که، اقدام به انجام مزونیدلینگ به شرایط سنی ویژه ای نیازمند نمی باشد. بنابراین همه آن هایی که دارای برخی ناراحتی های پوستی از جمله : باقی ماندن آثار زخم ، مشکل آکنه ، وجود چروک های سطح پوست و افتادگی در برخی نواحی از پوست می باشند، گزینه های نسبتا خوبی برای این اقدام هستند.

لازم به ذکر است اشخاصی که التهاب پوستی دارند یا بیماری های پوستی در آن ها زیاد است، انجام روش مزونیدلینگ انتخاب خوبی برای شان نمی تواند باشد

چه افرادی برای انجام مزونیدلینگ مناسب می باشند؟
چه افرادی برای انجام مزونیدلینگ مناسب می باشند؟

چرا که در این صورت ممکن است التهاب پوستی در آن ها افزایش یافته و در نهایت خطرات غیر قابل جبرانی به آن ها وارد شود. به همین علت ما به آن ها سفارش می کنیم که پس از بهبودی در صورتی که لازم دیدند از مزونیدلینگ استفاده نمایند.

ضمنا یادآور می شویم عوارض میزونیدلینگ کم و به صورت مقطعی ایجاد قرمزی ،تورم کم  ، تیرگی پوست وپوسته پوسته شدن  در ناحیه ای که درمان شده است  می باشد، که این عوارض همان طور که گفته شد به صورت مقطعی و گذرا و در بین بازه ی زمانی 7 تا 10 روز از بین می روند.

مزایا و فواید مزونیدلینگ چیست؟

می دانیم که باقی ماندن جای زخم همواره برای اشخاص ناراحتی به بار می آورد. با ورود به سن بلوغ یک سری از جوش های بلوغ که ایجاد شده اند به تدریج برطرف می شوند ولی جای آن ها از بین نمی رود و اثرشان باقی است که این خود زیبایی افراد را در اوج دوران جوانی دست خوش تغییرات می نماید.

سوختگی هایی که باقی ماندن جای آن ها ناراحت کننده است و حتی گاها باعث پایین آمدن اعتماد به نفس شخص می شود. این نمونه ها گوشه ای از دلایل فواید انجام مزونیدلینگ محسوب می شود چرا که به کار گیری این روش موجب برطرف شدن این مشکلات می گردد و مجددا زیبایی را به ما می بخشد.

مزایا و فواید مزونیدلینگ چیست؟
مزایا و فواید مزونیدلینگ چیست؟

به صورت کلی بالا رفتن انعطاف پذیری و نیز کشسان شدن پوست و نیز جوان سازی آن و تقویت موهای سر از فواید مزونیدلینگ است و این تکنیک عالی است که اشخاص بسیاری را تشویق به انجام آن می کند خصوصا اینکه عوارض جدی هم ندارد.

در ابتدا به این نکته اشاره می کنیم که مزونیدلینگ یک تکنیک و روش بدون خطر است.

محلول مربوطه ی آن مستقیم و بی واسطه به محل هدف تزریق شده و به همین علت عوارض جانبی، آلرژی و تداخل دارویی را به پایین ترین سطح ممکن می رساند.

همچنین مزونیدلینگ جانشینی مناسب برای درمان سلولیت، کیسه های شامل چربی، طاسی و جوان سازی صورت می باشد. بر عکس جراحی اصلا دوره نقات ندارد و احتیاجی به بانداژ یا به کار گیری گن ویا بی هوشی هم پیدا نمی کند.

گر چه خیلی از فرایند های جراحی احتیاج به 1 تا 2 هفته ریکاوری پیدا می کند، اما بیمارانی که مزونیدلینگ را مورد استفاده قرار می دهند هیچ گونه اختلالی در فعالیت های روزانه ی خود پیدا نمی کنند.

شکی نیست که درمان به وسیله ی این روش یکی از بهترین درمان هایی است که در رابطه با مشکلات پوستی و رفع آن ها می تواند به صورت طبیعی انجام شود. در حقیقت تنها عملی که در این روش صورت می گیرد سوزن زدن بر روی پوست می باشد که درون اپیدرم پوست نفوذ پیدا می کند و از این راه قادر می شود پوست را تحریک نماید.

با بهره گیری از سوزن هایی که در پوست نفوذ می کند، سوراخ های ریزی در پوست ایجاد می شود که می تواند تحریک کننده ی پوست باشد تا اینکه کلاژن و الاستین لازم را که در واقع دو عنصر اساسی برای دارا بودن پوستی براق و سالم است را مجددا بسازد و چین وچروک ها و مشکلات پوستی از این روش قابل رفع باشد و  به کلی از بین برود.

دیگر مزایای به کار گیری این روش به شرح زیر است:

با رساندن آب به پوست می تواند رطوبت و لطافت پوست تان را فراهم نماید.

فرایند گردش خون را در زیر پوست و بافت های مجاور آن تسریع می بخشد.

سلول های مرده رویه ی پوست را از بین می برد.

قادر است منافذ باز پوست را تمیز و بدین ترتیب اکسیژن لازم را برای پوست فراهم آورد.

خط و خطوط ایجاد شده روی پوست،همچنین فرورفتگی های روی پوست ،جای جوش و اسکار را نیز می تواند با روش مزونیدلینگ اصلاح کرد.

پوست را جوان می کند.

دیگر مزایای به کار گیری این روش به شرح زیر است:
دیگر مزایای به کار گیری این روش به شرح زیر است:

کلاژن تولید می کند که این خود به جوان سازی و طراوت پوست کمک می نماید.

با این روش ترک های ایجاد شده روی پوست به واسطه ی لاغری و یا بارداری قابل برطرف شدن می باشد.

برطرف کردن و ترمیم کردن سوختگی ها و زخم های قدیمی با این روش

انعطاف و حالت کشسانی پوست افزایش می یابد.

تا 90 درصد جذب کرم ها و ویتامین های تقویتی را بالا می برد.

به عمیق ترین لایه پوست می توان نفوذ کرد.

از بین بردن ریزش مو

همچنین این روش نسبت به روش های دیگر به صورت سر پایی قابل انجام است.

در کار و فعالیت روزانه اخلال ایجاد نمی کند.

مدت زمان جلسات درمان بین 30 تا 45 دقیقه می باشد.

روش نسبتا ساده ای است در بین روش های مشابه.

رضایت مندی بسیار بالایی در افرادی که از این روش استفاده کرده اند مشاهده می شود.

همچنین هزینه ی این روش کمتر از روش های دیگر است.

از دیگر مزایا و فواید مزونیدلینگ به شرح زیر می باشد:

 1. محو کردن چین و چروک ها و نیز برجستگی ها و فرورفتگی ها
 2. محو کردن جای جوش ها و همچنین اسکار هایی که از قدیم مانده است.
 3. از بین بردن ترک های پوست که به سبب بارداری و لاغری های فوری بر روی پوست تشکیل شده است.
 4. تجمع و افزونی الاسیتسیته پوست
 5. بالا بردن انعطاف و حالت کشسانی در پوست
 6. اصلاح زخم های قدیمی و کهنه، بخیه و منفذ باز
 7. محو کردن سوختگی های مربوط به قبل
 8. بالا بردن نفوذ کرم ها و نیز ویتامینه ها در پوست با نرم خیلی زیاد
 9. محو کردن و کم رنگ تر کردن لک های پوست
 10. نفوذ کردن به پایین ترین لایه های پوست
 11. بالا بردن خون رسانی به پوست
 12. بر طرف کردن ریزش موی سر
از دیگر مزایا و فواید مزونیدلینگ به شرح زیر می باشد:
از دیگر مزایا و فواید مزونیدلینگ به شرح زیر می باشد:

مراقبت های قبل و بعد از روش مزونیدلینگ چیست؟

از آنجایی که مراقبت های لازم بعد از هر روش درمانی در بهبود و نتیجه ی مطلوب تاثیر قابل توجهی دارد پس نکات زیر را قبل از درمان باید مطالعه کرد:

-از آنجایی که تا 24  ساعت بعد از درمان نباید استحمام کرد پس بهتر است قبل از درمان حتما حمام کنید.

– دارو های ضد غلظت خون مانند آسپرین قبل از درمان استفاده نشود.

– تا سه روز قبل از درمان با مشورت پزشک داروی رتینول مصرف نشود.

– جلسات درمانی به صورت پیوسته و توصیه شده توسط پزشک انجام شود.

مراقبت های قبل و بعد از روش مزونیدلینگ چیست؟
مراقبت های قبل و بعد از روش مزونیدلینگ چیست؟

پس از درمان:

-بهداشت فردی را رعایت کنید.

– از انجام فعالیت های شدید و ورزش های سنگین تا 24 ساعت پس از درمان خودداری کنید.

– قسمت هایی که تزریق شده را به هیچ عنوان دست کاری نکنید.

– در مدت زمان درمان جکوزی و استخردوش آب داغ و سولاریوم را فراموش کنید.

– از دستگاه های حرارتی مانند سشوار و یا اتوی مو در حین درمان استفاده نکنید.

– از رنگ کردن مو بپرهیزید.

– با نظر پزشک و به منظور پخش شدن کوکتل و مواد تزریقی بهتر است کف سر خود را مرتبا ماساژ دهید.

– از کارهایی که باعث تعریق بدن تان می شود پرهیز کنید.

– از برنزه کردن پوست بدن دوری کنید.

– از آرایش کردن پس از درمان خودداری کرده و در صورت استفاده از محصولات آرایشی ملایم و مینرال استفاده کنید.

بعد از درمان ممکن است پوست سر دچار خارش ،قرمزی، تورم و یا پوسته پوسته شدن شودکه  ممکن است چند روز زمان ببرد، بنابراین بهتر است نکات گفته شده در بالا را رعایت کرده و به توصیه های پزشک معالج تان گوش دهیدو همچنین موارد زیر را به طور صحیح اجرا نمایید.

تا چند روز اولیه ی پس از درمان از انجام اعمالی که موجب ایجاد تعرق در شما می شود،پرهیز نمایید،چرا که این کار التهاب های پوستی را در شما افزایش می دهد.

تا چند روز اولیه ی پس از انجام مزونیدلینگ، حتی المکان از قرار گرفتن در جلوی آفتاب خوداری کنید. چرا که تشعشعات فرابنفش آفتاب می تواند باعث تحریک پوست شما گردد و در نهایت قرمزی و درد پوست تان افزایش یابد.

برای این که نتایج درمان زودتر خود را نمایان کند، از کرم ضد آفتاب بر روی پوست خود استفاده نمایید و این روند کار را تسریع می بخشد.

با نظر پزشک مربوطه از مرطوب کننده های مخصوص پوست به منظور جلوگیری از پوسته پوسته شدن پوست و همچنین خشکی آن استفاده نمایید.

با توجه به روش های درمانی گوناگونی که امروزه برای مشکلات و اختلالات پوستی به گرفته می شود و هر کدام از آن ها نتایج موقتی در بر دارد، به جرائت می توان گفت که روش درمانی مزونیدلینگ یکی از بهترین و موثر ترین آن ها در جهت درمان دائمی و طبیعی پوست محسوب می شود. چرا که شما با آسودگی خاطر و بی هیچ نگرانی از به وجود آمدن عوارض پس از آن شاهد نتایج خیره کننده ای خواهی شد.

در مورد طول مدت ریکاوری باید گفت که: دردرمان با استفاده از مزونیدلینگ ریکاوری سریع اتفاق می افتد. بعد از انجام مزونیدلینگ پوست کمی قرمز وحالت آفتاب سوحته دارد که با صبر و حوصله و به آرامی درمان این قرمزی را با استفاده از سرم های جوان کننده که توسط پزشک معالج تجویز شده است را آغاز کنید.

شما در حال مطالعه مقاله فواید مزونیدلینگ هستید

مزونیدلینگ به چه صورت عمل می کند؟

این روش از درمان خیلی با میکرونیدلینگ شباهت دارد و فقط فرقش در عمق سوزن ها می باشد که خیلی ناچیز است. مقصود و منظور از این روش این است که سرم های فعال به داخل پوست نفوذ کنند که نسبت به ماساژ دادن آن ها با دست خیلی کارسازتر می باشد.

در این عمل با تشکیل منافذ میکرومتری مابین کلون های سلولی میزان جذب دارو چندین برابر شده و پس از تخریب سلول های فرسوده و آسیب دیده، سلول های تازه و جوان جای آن ها را پر می کند. در ضمن از مزونیدلینگ به منظور تقویت فولیکول های مو و متوقف کردن ریزش مو بهره گیری می شود.

مزونیدلینگ به آسانی و با بهره گیری از سیستم درمان سوزنی دیجیتال انجام می گیرد. این سیستم سوزنی دیجیتال از نوعی سوزن های ریز میکروسکوپی برخوردار است که به وسیله ی یک سر خاص موتوری کنترل می گردد تا در نهایت هزاران کانال دقیق در نقاط پوست و اپیدرمی آن ایجاد نماید.

و این سوزن ها سبب به وجود آمدن چندین میکروپانچ ریز در درون درم می شود. این ها خود موجب تحریک فاکتور های رشد در پوست می گرددند و حاصل این کار، شکل گیری کلاژن و الاستین است که دو قسمت مهم پوست ما به حساب می آیند.

با توجه به این که ساختار پوست به مقدار زیادی دست نخورده باقی می ماند، پوست در طی حدودا 4 الی 7 روز بعد از انجام درمان بهبود می یابد.

شما در حال مطالعه مقاله فواید مزونیدلینگ هستید

مواد به کار رفته در درمان مزونیدلینگ چیست؟

با توجه به این که مزونیدلینگ در چه زمینه ای درمانی استفاده می شود مواد و کوکتل های متفاوتی توسط پزشک به کار برده می شود از این نمونه می توان به کوکتل های ویتامین سی یا ،کوکتل های ویتامین و تقویت کننده ی موی سر (در صورتی که مزونیدلینگ برای درمان ریزش مو انجام شود) را اشاره کرد.

مواد به کار رفته در درمان مزونیدلینگ چیست؟
مواد به کار رفته در درمان مزونیدلینگ چیست؟

عامل طلایی در مزونیدلینگ ماده ای به نام هیالورونیک اسید است. سرمی که در روش مزونیدلینگ به منظور تزریق به پوست مورد استفاه قرار می گیرد به طور بالقوه هیدروسکوپیک می باشد که قادر است حدود 30 برابر حجم و اندازه ی خود آب جمع آوری کند تا اینکه پلیمرهایی ایجاد نماید که به پوست آبرسانی کند و حجم می دهند.

در ضمن این سرم با اثر گذاری بر روی تکثیر سلولی پوست و نیز تنظیم جریان خون در مویرگ های آن، پوست را اصلاح می نماید.

هیالورونیک اسید عاملی پر تکاپو و لازم برای متعادل کردن ویسکوالاستیک در لایه های پوست و روی پوست می باشد.

ضمنا در مورد محلول های مورد استفاده در مزونیدلینگ می توان گفت که از کوکتل های متفاوتی در این روش درمانی بهره گرفته می شود که بر اساس احتیاج از آن ها استفاده می شود.

به عنوان نمونه چنان چه مقصود از درمان جلوگیری از ریزش مو باشد از کوکتل های تقویت کننده مو به کار می گیریم و در صورتی که مقصودمان از بین بردن و محو کردن لک ها و جای جوش ها باشد از کوکتل های مناسب به منظور بهبود آن استفاده می نماییم.

مزونیدلینگ در چه جاهای دیگری کاربرد دارد؟

درمان ریزش مو به کمک روش مزونیدلینگ:

میزان اثر گذاری مو های اضافی و زاید بر روی زیبایی صورت اشخاص برای همه روشن و واضح است. دارا بودن موهای پرپشت و بی عیب آرمان هر شخص می باشد و برای دست یابی به این آرزو و مقصودحتی المکان روش های گوناگونی را آزمایش می کند و به کار می بندد.

درمان ریزش مو به کمک روش مزونیدلینگ:
درمان ریزش مو به کمک روش مزونیدلینگ:

با گذشت زمان و بالا رفتن سن، میزان مقاومت و پایداری موها کمتر و کمتر می شود و به تدریج ریزش مو را شاهد و ناظر خواهیم بود. البته پدیده ی ریزش مو تنها به بالا رفتن سن محدود نمی شود و شرایط دیگری نیز می تواند موجب ایجاد این عارضه گردد.

لازم به ذکر است که روش های درمانی مختلفی برای رفع مشکل کم پشتی موی سر ناشی از ریزش مو وجود دارد می توان آن هارا آزمایش نمود اما از بهترین و موثرترین آن ها می توان به روش مزونیدلینگ اشاره کرد.

در درمان ریزش موی سر با روش مذکور فقط به طور خلاصه بگوییم که با این عمل و ایجاد زخم های کوچک در قسمت سر رشد و پایداری موها افزایش و فولیکول های مو تقویت می شوند.

نتیجه ی ایجاد زخم در بخش مذکور، بالا رفتن جریان خون در سر می باشد و به افزایش پروتئین و نیز پایین آمدن هیدروتستوسترون یاری می رساند. با ایجاد این سوراخ های ریز در سر و وارد کردن سرم های تقویتی موی سر به مقدار قابل توجهی می توان به دوام و رشد مو یاری رساند و به آرزوی خود رسید.

مزونیدلینگ به منظور رفع لک های صورت:

قابل توجه است که درمان و اصلاح لک های روی صورت از مشکل ترین درمان ها به حساب می آید زیرا تا پیش از روی کار آمدن روش مزونیدلینگ تقریبا هیچ راه دیگری وجود نداشت و اگر هم راهی پیدا می شد تنها به کم رنگ شدن لک های پوست ختم می شد.

اما با پیدایش روش یاد شده، شاهد تاثیر گذاری آن بر روی لک های صورت بودیم زیرا کوکتل های روشن کننده به صورت مستقیم و بی واسطه به درون لایه مزودرم وارد می گردد.

شما در حال مطالعه مقاله فواید مزونیدلینگ هستید

استفاده از مزونیدلینگ برای دور چشم:

حدودا پس از 40 سالگی خط و خطوط به اصطلاح پنجه کلاغی در اطراف چشم و نیز گودی، سیاهی و خط های زیر چشم به تدریج آشکار می گرددند و از این رو اغلب آقایان و خانم ها در جستجوی راهی به منظور درمان آن می باشند.

جای بسی خوشحالی دارد که پدیده ی مزونیدلینگ انقلاب عظیمی را در درمان و اصلاح خط وخطوط اطراف چشم ایجاد کرده و تاثیر چشم گیری در این زمینه داشته است.

از دیگر جاهایی که می توان از مزونیدلینگ استفاده کرد به درمان پیری و خشک شدن پوست، درمان تون پوستی نا هم سطح، درمان آفتاب سوختگی، لک های پیری، درمان اسکار آکنه، ترک های ایجاد شده در پوست و نواحی از بدن مانند دست و گردن می توان اشاره کرد.

ضمنا مناسب ترین زمان برای انجام مزونیدلینگ در ماه های سرد می باشد. به عبارتی درمان های جوان سازی و اصلاح پوست اگر در ماه های سرد سال انجام گیرد به طور قطع نتایج بهتری را به وجود خواهد آورد

چرا که در فصل های سرد تابیدن آفتاب کمتر صورت می گیرد و آسان تر می شود بخش های تحت درمان را بی هیچ ناراحتی و نگرانی از گرما، از آفتاب بپوشانیم. ضمنا در هوای سرد التهاب پوست و قرمزی پوست پس از انجام عمل کمتر شده و سریع تر پوست ریکاوری خواهد شد.

نحوه ی مزونیدلینگ مو چگونه می باشد؟

امروزه مسئله ی ریزش مو و نیز کم پشتی موی سر را اکثرا تجربه کرده اند. از علل اصلی ریزش مو نسبت به نیاکان مان می توان به تغییر الگوی رفتاری و رژیم غذایی مان در دنیای مدرن نام برد.

مو هم مانند بقیه ی اعضای بدن نیاز به رسیدگی  دارند. از جمله اینکه باید به مواد غذایی مفید و لازمی که برای رشد مو احتیاج است توجه کافی کرد، تا از ریزش مو نیز جلوگیری شود.

نحوه ی مزونیدلینگ مو چگونه می باشد؟
نحوه ی مزونیدلینگ مو چگونه می باشد؟

با بالا رفتن سن، طبیعی است که بر میزان نازکی و شکننده ای مو افزوده می شود و به همین علت ریزش مو در این دوره بیشتر می شود.

چنان چه مقصود از انجام روش مزونیدلینگ تقویت کردن موها و نیز بر طرف کردن ریزش آن ها باشد از کوکتل های خاص و مرغوبی استفاده می شود.

مزونیدلینگ مو با بالا رفتن جریان خون موضعی و کم شدن سبوم در اطراف فولیکول مو و بالا رفتن wnt و سرانجام پایین آمدن هیدروتستوسترون تاثیر خود را بر روی فولیکول ها ی مو ایجاد می کند.

اما یکی از روش های نوینی که میتواند برای جلوگیری از ریزش موبه کار برده شود مزونیدلینگ می باشد.با استفاده از این تکنیک پیشرفته می توان فواید و اثرات چندین روش درمانی را در این روش خلاصه کرد و از آن بهره مند شد.

هزینه ی نهایی درمان مزونیدلینگ متاثر از عامل هایی مانند:

تعداد جلسات دوره ی مزونیدلینگ

تجهیزات کلینیک پوست

مهارت و تخصص پزشک معالج در این زمینه

مواد و کوکتل های به کار گرفته شده در درمان

می باشد.

با توجه به این که روش ها و تکنیک های جدید بسیاری در علم پزشکی برای درمان ریزش مو وجود دارد اما باید قبل از انجام هر درمانی تحقیقات کافی و لازم انجام داده شود سپس دوره ی درمان آغاز شود که هزینه ی نهایی آن با توجه به موارد گفته شده در بالا قابل محاسبه خواهد بود.

شما در حال مطالعه مقاله فواید مزونیدلینگ هستید

چرا نیاز به مزونیدلینگ پیدا می کنیم؟

از آن جا که پوست هر کسی نمایان گر سن و سال و سبک زندگیش است بنابراین دارا بودن پوستی صاف، لطیف و با طراوت باعث می شود که فرد زیبا تر به نظر آید.

عوامل متعددی مثل: قرار گیری در معرض نور خورشید، بالا رفتن سن، اضطراب و استرس، عدم خواب منظم و کافی، سبک زندگی غلط، مصرف غذاهای مضر مثل فست فود، نخوردن آب کافی و مسائلی شبیه به این در پیدایش و افزایش چین وچروک و نیز تیرگی پوست بسیار موثر می باشند.

 

بنابراین افراد برای رفع کردن و از بین بردن این اختلالات، مشکلات و عارضه های پوست و دیگر بخش های بدن مانند مو راهکارهای زیادی پیش روی دارند و می توانند از آنها استفاده کنند.

راهکارهایی مانند:عمل جراحی زیبایی، بهره گیری از ماسک هایی که در بازار است، به کار بردن ماسک های خانگی و سایر راه های دیگر؛ ولی در عصر کنونی به واسطه ی پیشرفتی که در علم و دانش صورت گرفته، روش های جدید بسیاری پا به عرصه گذاشته است که در جوان سازی پوست فوق العاده موثر است و طرف داران زیادی هم پیدا کرده است.

از ارزشمند ترین این راهکارها به روش مزونیدلینگ اشاره می کنیم و چرا که فواید مزونیدلینگ فراوان و در مقابل عوارض قابل توجه و جدی ندارد که این خود باعث می گردد ناخودآگاه به سمت این روش گرایش پیدا کنیم و جهت داشتن ظاهری شاداب و زیبا نیازمند آن گردیم.جالب است بدانید که این روش در حال حاضر به عنوان روشی ایمن و امن و تاثیر گذار در جوان سازی پوست در وسعت زیادی رواج یافته است.

انجام مزونیدلینگ به چه افرادی توصیه نمی شود؟

-افرادی که سیستم ایمنی بدن شان ضعیف می باشد.( که این می تواند به خاطر دیابت کنترل نشده و یا مصرف دارو باشد.)

– افرادی که عفونت های فعال پوستی مانند تب خال دارند.

– افرادی که سابقه ی حساسیت به کوکتل مزوتراپی داشته باشند.

– همچنین افرادی که مجبور هستند داروهای ضد انعقاد خون مانند وارفارین مصرف کنند.که قطع کردن این دارو ها برای یک درمان زیبایی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

انجام مزونیدلینگ به چه افرادی توصیه نمی شود؟
انجام مزونیدلینگ به چه افرادی توصیه نمی شود؟

تفاوت و شباهت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ چیست؟

در روش میکرونیدلینگ که یک روش جدیدی برای درمان بیماری های پوستی است به وسیله ی یک ابزاری به نام درماپن انجام می شود.

در این روش با استفاده از سوزن که به لایه ی دوم پوست نفوذ می کند خراش مختصری بر پوست ایجاد می شود و بدن بلافاصله به آن واکنش نشان می دهد و شروع به ترمیم و بازسازی پوست در آن ناحیه می کند و دو پروتئین اصلی و قوام دهنده ی پوست که کلاژن و الاستین هستند را تولید می کند.

تفاوت و شباهت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ چیست؟
تفاوت و شباهت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ چیست؟

فرایند درمان با دستگاه میکرونیدلینگ ایجاد خراشه و آسیب های بسیار ریز و میکروسکوپی درعمق مشخص درسطح پوست می باشد

که با توجه به واکنش ذاتی بافت پوست برای ترمیم آن ،افزایش گردش خون و رسیدن پروتئین ها و فاکتورهای ترمیمی به منطقه ی دارای آسیب و همچنین تشکیل عروق خونی جدید و بهبود و تشکیل کلاژن و بافت همبند حاصل می شود.

همان طور که در بالا اشاره شد در روش میکرونیدلینگ سیستم سوزنی دیجیتال از نوعی سوزن های ریز میکروسکوپی برخوردار است که به وسیله ی یک سر خاص موتوری کنترل می گردد تا در نهایت هزاران کانال دقیق در نقاط پوست و اپیدرمی آن ایجاد نماید. و این سوزن ها سبب به وجود آمدن چندین میکروپانچ ریز در درون درم می شود. این ها خود موجب تحریک فاکتور های رشد در پوست می گردند.

شما در حال مطالعه مقاله فواید مزونیدلینگ هستید

مزونیدلینگ چگونه جوان سازی پوست را انجام می دهد؟

واژه ی نیدلینگ در واقع یعنی سوزن زدن و مزو نیز اول واژه ی مزودرم است. در روش مزونیدلینگ کانال های ظریفی در پوست ایجاد می شود که موجب تحریک کلاژن سازی و بازسازی پوست می گردد.

در این جا کلاژن  نام پروتئینی می باشد که درون بدن هم موجود است و از چین و چروک جلوگیری می کند و نیز سبب قوی و محکم شدن غضروف ها می گردد.

مزونیدلینگ چگونه جوان سازی پوست را انجام می دهد؟
مزونیدلینگ چگونه جوان سازی پوست را انجام می دهد؟

در حقیقت در این روش کوکتل های مزوتراپی به عمق لایه ی مزودرم ارسال می شود و عمل درمان را در لایه ی مذکور انجام می دهد.

ایجاد هزاران سوراخ ریز و میکروسکوپی بر روی پوست موجب می گردد زمانی که از ویتامین ها و پماد ها بهره می گیریم، اثر بخشی بیشتری در پی خود داشته باشد. اثر این روش را پس از حدودا 4 الی 7 روز ملاحظه خواهید کرد.

ولی نباید فراموش شود که این متد بایستی در حدود 3تا 6 جلسه ودر فواصل زمانی 2 الی 4 هفته به وسیله ی متخصص پوست انجام گردد.

با انجام این روش منافذ میکرومتری مابین کلون های سلولی ایجاد گشته و به این ترتیب جذب دارو چندین برابر می گردد و ضمن تخریب سلول های پیر و آسیب دیده، سلول های جوان و نو جانشین می گردد.

به همین خاطر می توان گفت منافذ پوست در این روش تقویت شد، بافت پوست آرام می گردد و پوست صاف و نرم و نیز جوان می شود. البته نتایج همواره تدریجی، طبیعی و دراز مدت است اما در هر شخص در مقایسه با دیگری تفاوت دارد.

سخن پایانی

مزونیدلینگ پوست و مو و سایر بخش های بدن از بهترین روش های درمان در بین همه ی راه های ممکنه است و جزء روش های جوان سازی بدون خطر می باشند که با توجه به نتایج حاصله و بررسی و مقایسه با راه های دیگر تا حدی به صرفه محسوب می شود که این ها خود به نوعی فواید مزونیدلینگ به حساب می آیند.

از این روش درمانی می توان برای اصلاح و ترمیم انواع پوست کمک گرفت و همچنین خط و خطوط و چین و چروک پوست و نیز مشکل جای آکنه را درمان کرد.

سخن پایانی
سخن پایانی

ضمنا به منظور کسب نتایج بهتر، می بایست از کیفیت دستگاه ها و مواد به کار گرفته شده و نیز تجارب و مهارت بالای کارشناسان پوست اطمینان حاصل نمایید.

بلافاصله بعد از درمان راه های مراقبت از پوست را به خوبی انجام دهید و چنانچه سوال یا تجاربی در این رابطه دارید با ما در میان بگذارید تا با تعامل دو طرفه برای شما و حتی دیگران سودمند شود.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: info@drzarganj.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید