میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

رفع تیرگی کشاله ران با لیزر
رفع تیرگی کشاله ران با لیزر

لیست موضوعات

رفع تیرگی کشاله ران با لیزر

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع رفع تیرگی کشاله ران با لیزر بپردازیم.

اگر قصد رفع تیرگی کشاله ران با لیزر را دارید پیشنهاد می کنیم به کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد مراجعه کنید و یا با شماره تلفن کلینیک که در انتهای همین مطلب درج شده است تماس بگیرید

امروزه استفاده از لیزر در رفع بسیاری از بیماری ها مرسوم شده است. افراد زیادی وجود دارند که همواره با استفاده از لیزر درمانی مشکلات خود را حل نموده اند و از نتیجه عمل نیز راضی می باشند.

این بیماری ها می توانند بیماری های داخلی مانند مشکلات ستون فقرات و …  باشند و هم بیماری های پوستی نظیر تیرگی کشاله ران و زیر بغل. یکی از کاربردهای لیزر رفع تیرگی های کشاله ران می باشد، موضوعی که قصد داریم در این مقاله به طور کامل به آن بپردازیم.

رفع تیرگی کشاله ران با لیزر
رفع تیرگی کشاله ران با لیزر

 

تیرگی کشاله ران و سایر قسمت های بدن مانند زیر بغل می تواند بسیار ناخوشایند باشد.

البته این موضوع بیشتر مورد توجه خانم ها هست و معمولا باعث می شود در جایی هایی مانند استخرها که باید فرد از مایو استفاده کند این قسمت ها نمایان شود که این عامل می تواند سبب کاهش اعتماد به نفس  فرد شود که همین امر باعث کاهش لذت بردن فرد از لحظات زندگی می شود.

مشکل تیرگی و عدم یکنواختی در پوست بدن می تواند در افرادی که دغدغه و نگرانی زیادی نسبت به زیبایی و جذابیت خود دارند باعث کاهش اعتماد به نفس در روابط جنسی شود.

در صورتی که برخی از نواحی بدن مانند کشاله ران یا زیر بغل فردی دارای تیرگی باشد نمی تواند لباس های بدون آستین و کوتاه و یا لباس های شنا را بپوشد زیرا که این گونه لباس ها نمی توانند قسمت های تیره بدن فرد را بپوشانند و همین امر می تواند موجب محدود شدن روابط اجتماعی او شود.

حقیقت تلخی که در این بین وجود دارد این است که این مشکل تیرگی قسمت های بدن مانند کشاله ران و زیر بغل و همچنین ناحیه تناسلی را نمی توان به سادگی برطرف نمود.

همواره افراد زیادی هستند که به دنبال راه حلی برای برطرف نمودن این مشکل هستند. بیشتر افراد راه هایی مانند، درمان های خانگی، داروهای گیاهی، درمان های شیمیایی، استفاده از لیزر و خیلی دیگر از مسائل را امتحان می کنند.

اما واقعا راه حل اساسی چیست؟ علت تیره شدن نواحی کشاله ران، زیر بغل و یا ناحیه تناسلی چیست؟ چطور می توان از به وجود آمدن این مشکل پیشگیری نمود؟ چطور می توان از شر این مشکل خلاص شد؟ این سوالات و خیلی سوالات دیگر پیرامون موضوع تیرگی کشاله ران و سایر اندام های بدن مانند زیر بغل و … وجود دارد که ذهن بسیاری را درگیر نموده است.

از همین رو در این مقاله بر آن شدیم تا ضمن پرداختن به تیرگی کشاله ران و سایر قسمت های بدن شما را با علل آن، روش های پیشگیری، روش های درمان، رفع تیرگی کشاله ران با لیزر و … آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

در این مقاله ما سعی داریم تا به سوالات زیر پاسخ دهیم:

  • تیرگی کشاله ران چیست؟
  • چه روش هایی برای درمان تیرگی کشاله ران وجود دارد؟
  • رفع تیرگی کشاله ران با لیزر
  • رفع تیرگی کشاله ران با لیزر چه مزایایی دارد؟
  • رفع تیرگی کشاله ران با لیزر به چه صورت انجام می شود؟
  • جلسه رفع تیرگی کشاله ران با لیزر چگونه است؟

 

تیرگی کشاله ران چیست؟

به طور کلی علت تیرگی زیر بغل و یا کشاله ران حضور پوست تیره در آن منطقه می باشد. این تغییر رنگ می تواند به مراتب بیشتر از نواحی دیگر بدن باشد از همین رو بسیار نمود دارد و خیلی از افراد از وجود همچنین حالتی در بدنشان خجالت می کشند.

تیرگی کشاله ران چیست؟
تیرگی کشاله ران چیست؟

البته در برخی از موارد این تیرگی می تواند با خارش و بوی بد نیز همراه باشد که این ها نیز خود بر مشکل می افزایند. دلایل زیادی می تواند سبب بروز این مشکل شود برخی از این مشکلات می تواند به دلیل نوع لباس ها و سبک زندگی فرد بروز پیدا کند و در برخی دیگر از موارد مشکلات و بیماری های پوستی و غددی می تواند علت بروز این مشکل شود که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

هیپرپیگمانتاسیون

یکی از دلایل تیرگی کشاله ران و زیر بغل می تواند هیپرپیگمانتاسیون باشد. هیپرپیگمانتاسیون یا افزایش تیرگی و رنگ پوست به دلیل تولید بیش از حد یا توزیع نادرست رنگدانه ملانین در بدن رخ می دهد.

رنگدانه ملانین تولید رنگ قهوه ای تیره یا سیاه پوست، مو، چشم، بخشی از بافت های قلب و … را به عهده دارد. همچنین این تغییرات می تواند به علت کارکرد غیر طبیعی سایر رنگدانه های پوست مانند کاروتنوئید که مسئول تولید رنگ زرد و یا رنگدانه اکسی گلوبین مسئول تولید رنگ قرمز و یا همچنین هموگلوبین یا همان رنگ آبی باشد.

هیپرپیگمانتاسیون
هیپرپیگمانتاسیون

نور خورشید

اصلی ترین علت هیپرپیگمانتاسیون نور خورشید می باشد، هرچند که اشعه های مضر  خورشید می تواند در افراد سبب هیپرپیگمانتاسیون شود اما علل دیگری نظیر مشکلات متابولیک، هورمونی، نئوپلاستیک، مسمومیت های شیمیایی ، اختلالات التهابی، مشکلات ژنتیکی و خیلی دیگر از مسائل می تواند در بروز هیپرپیگمانتاسیون نقش داشته باشد.

نور خورشید
نور خورشید

به طور کل انواع مختلفی از مشکلات تیرگی های پوست دیده می شود که یکی دیگر از دلایل آن نیز می تواند مشکلات تغذیه ای باشد. از سایر دلایل تیرگی پوست در نواحی کشاله ران و زیر بغل می توان به موارد زیر اشاره نمود.

آکانتوزیس نیگریکانس

یکی دیگر از دلایل مشکل تیرگی پوست کشاله ران می تواند بیماری آکانتوزیس نیگریکانس باشد. آکانتوزیس نیگریکانس می تواند باعث تغییر رنگدانه های پوست در نواحی چین دار پوست مانند گردن، زیر بغل، کشاله ران و … گردد. التبه در بیشتر مواقع این مشکل با خال های گوشتی نیز همراه است.

آکانتوزیس نیگریکانس
آکانتوزیس نیگریکانس

این مشکل معمولا در افراد جوان و کمتر از 40 سال دیده می شود، اما وجود آن در افراد بالای 40 سال معمولا بدخیم است و می تواند مشکلات زیادی را برای فرد ایجاد کند. آکانتوزیس نیگریکانس معمولا به صورت ژنتیکی در افراد وجود دارد.

آکانتوزیس نیگریکانس غالبا با چاقی، دیابت، پلی کیستیک، بیماری های غدد درون ریز مانند هیپوتیروئیدیسم یا هیپرتیروئیدیسم همراه است.

اریتراسما

اریتراسما نوعی عفونت مزمن است که به صورت سطحی در نواحی کشاله ران، زیر بغل، سینه ها و … روی هم قرار می گیرد و سبب تیرگی پوست می شود. عامل اصلی بروز این مشکل یکی از انواع کورینه باکتریوم می باشد.

کورینه باکتریوم در پوست های نرمال نیز دیده می شود. هرچه سن بالاتر می رود احتمال بروز این بیماری نیز بیشتر می شود. مهمترین علامت این بیماری تیرگی نواحی چین دار پوست بدن است که غالبا به صورت مرطوب می باشد.

اریتراسما
اریتراسما

التبه این احتمال نیز وجود دارد که بیماری بدون علامت باشد و از چند ماه تا سال ها بدن را درگیر کند. لازم به ذکر است که گسترش این بیماری تا نواحی تنه و بازوها نیز امکان پذیر است.

علائم این بیماری بیشتر به صورت لکه های قهوه ای و قرمز رنگ دیده می شود و ممکن است به صورت پوسته پوسته نیز باشد. همانطور که گفته شد این بیماری بیشتر در نواحی کشاله ران، زیر بغل، زیر سینه ها و اندام های تناسلی دیده می شود.

اینترتریگو

اینترتریگو در واقع نوعی التهاب است که در ناحیه ی چین های پوستی به وجود می آید. اینترتریگو م عمولا با گرما، رطوبت، اصطکاک تشدید می شود.

همچنین ناحیه اینترتریگو خود محلی مناسب برای رشد سایر باکتری ها و قارچ ها می باشد که می توانند ایجاد عفنونت نمایند. این مشکل بیشتر مواقع در ناحیه تناسلی، کشاله ران و زیر بغل ایجاد می شود و در اغلب موارد گریبانگیر افراد چاق و دیابتی می شود. از علائم این مشکل می توان به ایجاد خارش و سوزش اشاره نمود که با رعایت نکردن بهداشت بدتر نیز می شود.

اینترتریگو
اینترتریگو

تینه آورسیکالر

تینه آورسیکالر نوعی بیماری قارچی می باشد که البته شدت آن در اکثر مواقع زیاد نبوده و با ضایعاتی چون لکه های تیره و روشن بر روی پشت، سینه و کشاله ران همراه است.

در برخی از افراد علائم مجددا پس از درمان بر می گردد. عامل ایجاد تینه آورسیکالر، مالاسزیا فوفور است که نوعی فلور نرمال بوده و در پوست اغلب افراد وجود دارد. تینه آورسیکالر بیشتر در مناطق گرم و مرطوب دیده می شود و معمولا با کمی خارش نیز همراه است.

کاندیدیاز

کاندیدیاز نوعی عفونت قارچی پوست است که عامل آن کاندیدا آلبیکنس می باشد. این بیماری می تواند پوست و گاهی اوقات نیز غشاء مخاطی بدن را درگیر نماید.

این بیماری در بیشتر افرادی که از بیماری هایی چون سندرم کوشینگ، دیابت، بیماری های غدد درون ریز مانند هیپوتیروئیدیسم و هیپرتیروئیدیسم رنج می برند شدیدتر می باشد و همچنین از سوی دیگر تغییرات هورمونی بدن می تواند سبب تغییر حالت رنگدانه های پوست شود.

کاندیدیاز
کاندیدیاز

نژاد

همانگونه که قبلا نیز گفته شد علل تیرگی پوست کشاله ران و سایر اندام های بدن بسیار زیاد است و همیشه نمی توان آن را  به بیماری ها مرتبط دانست.

در واقع باید گفت که نژاد هم می تواند در این بین تاثیر داشته باشد. تحقیقات نشان می دهد مردم برخی از مناطق مانند ناحیه مدیترانه، خاورمیانه و یا بیشتر نژادهای تیره بیشتر با مشکل تیرگی کشاله ران و سایر قسمت های بدن مانند زیر بغل، سینه ها ، ناحیه تناسلی و … رو به رو هستند.

استفاده از تیغ

جالب است بدانید استفاده از تیغ یا همان به قول برخی ها ژیلت می تواند سبب تیرگی پوست در نواحی مورد استفاد شود. همانطور که می دانید برخی از افراد بر برطرف نمودن موهای زائد نواحی کشاله ران، زیر بغل و ناحیه تناسلی از تیغ استفاده می کنند. استفاده از تیغ خصوصا تیغ های کهنه می تواند نقش زیادی در تغییر رنگ این نواحی داشته باشد.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید

همانطور که در قسمت قبل نیز به آن اشاره شد نور خورشید می تواند نقش به سزایی در بروز هیپرپیگمانتاسیون داشته باشد. البته به جز این مسئله این را به یاد داشته باشید که نور خورشید حاوی اشعه های مضری است که می تواند به پوست بدن آسیب وارد کند.

چاقی

یکی از مهمترین دلیل بروز بیماری های مختلف در افراد چاق است. نه تنها خود چاقی می تواند مشکلات زیاد و بیماری هایی نظیر دیابت را برای افراد به وجود آورد که خود آن ها نیز می توانند سبب بروز بیماری های پوستی شوند، بلکه افراد چاق بدلیل این که پوستشان نمی تواند خوب تنفس کند معمولا دچار تیرگی هایی در پوست خود می شود که شایع ترین محل های این تیرگی ها کشاله ران، زیر بغل و ناحیه تناسلی می باشد.

بیماری های غدد درون ریز و عدم تعادل هورمونی

افرادی که از دیابت رنج می برند و به طور کل افرادی که دارای مشکلات غدد درون ریز هستند همواره به دلیل تولید غیر طبیعی هورمون های بدنشان مانند هورمون های استروژن، تستسترون، انسولین و … بیشتر از سایر افراد مستعد ابتلا به مشکلات تیرگی پوست می باشند. این تیرگی ها غالبا در نواحی کشاله ران، گردن، زیر بغل، نواحی جنسی و … می باشد.

تولید بیش از حد ملانین در بدن

به طور کل رنگ پوست بدن انسان به دلیل وجود ماده ای به نام ملانین است و رنگ پوست به مقدار این ماده بستگی دارد. هرچه رنگ پوست بدن روشن تر باشد، پوست نواحی کشاله ران و … کمتر دچار تیرگی می شوند.

یکی از دلایل تیرگی پوست نواحی کشاله ران و … تولید بیش از حد ملانین می باشد. تولید بیش از حد ملانین و تجمع آن در یک نقطه می تواند سبب تیرگی رنگ پوست آن ناحیه از بدن شود.

افزایش سن

یکی دیگر از دلایل تیرگی پوست ناحیه کشاله ران و زیر بغل و … می تواند افزایش سن باشد. این حالت می تواند دو علت داشته باشد.

یکی این که با افزایش سن، تغییرات هرمونی در بدن ایجاد شده که همانطور که قبلا نیز گفته شد این تغییرات هورمونی می تواند سبب تغییر رنگ پوست شود. و دلیل دیگر خود پیر شدن پوست است.

در واقع چین و چروک های ایجاد شده در پوست و عدم توانایی بدن در بازسازی پوست می تواند سبب بروز تیرگی هایی در پوست بدن خصوصا در نواحی کشاله ران و زیر بغل و همچنین اندام های تناسلی شود.

تعریق

یکی دیگر از دلایل تیره شدن پوست تعریق بیش از حد است. همانطور که می دانید بیشتر تعریق بدن در نواحی کشاله ران، زیر بغل و نواحی تناسلی می باشد و دقیقا هم همین نقاط رنگ تیره تری نسبت به سایر نقاط بدن پیدا می کنند.

تعریق می تواند از دو طریق موجب تیرگی پوست شود. اول اینکه در صورتی که فرد بهداشت را رعایت نکند و بعد از فعالیت هایی مانند ورزش کردن و … استحمام نکند

عرق موجود در آن نواحی و لباس موجب رشد میکروب ها، قارچ ها و باکتری هایی می شوند که همانگونه در قسمت های قبلی نیز گفته شد می توانند سبب تیره شدن رنگ پوست بدن شوند. همچنین در صورت تعریق زیاد بدن و عدم تنفس پوست، کم کم پوست بدن رنگ عوض کرده و تیره می شود.

مصرف برخی از داروها

واضح است با مصرف برخی از داروها ممکن است توازن هورومونی بدن شما دچار تغییر شود، برخی از دارو ها خود می توانند مستقیما روی پوست تاثیر گذار باشند. به هر حال آن چه که واضح است در صورت بروز چنین مشکلی حتما با پزشک خود مشورت نمایید و در صورت لزوم دوز دارو را کم و یا مصرف آن را قطع نمایید.

حساسیت به جنس لباس زیر

در صورتی که شما از لباس های زیر با الیاف مصنوعی استفاده می کنید توجه داشته باشید که باید تقریبا هر روز آن ها را عوض کنید این مشکل زمانی می تواند شدیدتر شود که پوست شما دارای مشکلاتی همچون تعریق بیش از حد و … باشد. در هر صورت بهتر است برای پیشگیری از این مشکل از لباس هایی با الیاف طبیعی استفاده نمایید.

اصطکاک لباس با پوست

ضخامت کراتین در پوست می تواند باعث تیره شدن پوست شود. یکی از دلایل عمده تیره پوست کشاله ران و زیر بغل اصطکاک لباس زیر یا خود لباس بر روی پوست می باشد.

همانطور که می دانید مالش دو جسم به یکدیگر می تواند سبب تولید حرارت شود، این حرارت و اصطکاک می تواند رنگ اجسام را تغییر دهد.

پوست بدن نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در اثر پوشیدن لباس های تنگ که جنس آن ها از الیاف مصنوعی مانند نایلون، اسپندکس و مانند این ها، تغییر رنگ می یابد. توجه داشته باشید ضخامت کراتین از جمله مواردی است که درمان آن بسیار دشوار می باشد.

همانطور که مشاهده می کنید تیرگی پوست ناحیه کشاله ران و زیر بغل می تواند علت و دلایل زیادی داشته باشد. آن چه که شما باید در این مواقع انجام دهید این است که به پزشک مراجعه نموده و با معاینه و بررسی تخصصی علت بروز مشکل را تشخیص دهید. از همین جهت مراجعه به متخصصین پوست برای شما کار ضروری است.

توجه داشته باشید این مشکل گاها می تواند دلیل ساده ای مانند یک لباس تنگ و یا تعریق باشد و گاهی نیز ممکن است دلیل آن بیماری های عفونی و قارچی باشد.

پس آن چه که در وحله اول باید انجام دهید این است که به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید و سعی نکنید که مشکل را خودتان با درمان های خانگی بر طرف سازید!

چه روش های برای درمان تیرگی کشاله ران وجود دارد؟

روش های زیادی بر برطرف نمودن مشکل تیرگی کشاله ران و سایر اندام های بدن وجود دارد. اما همانطور که گفته شد مناسب ترین روش درمان زمانی مشخص می شود که مشکل توسط پزشک متخصص بررسی شود و آن چه که در اینجا لازم می دانیم به شما توصیه کنیم این است که به هیچ عنوان سرخود به سمت درمان های خانگی نروید.

همچنین به یاد داشته باشید که افراد سود جوی زیادی هستند که تحت عنوان درمان های سنتی و گیاهی اقدام به درمان خیلی از بیماری ها می نمایند.

حتی شاید بد نباشد که بگوییم برخی از این افراد با داروهایی گیاهی که دارند می توانند بیماری های چون ایدز و یا سرطان را هم درمان می کنند. ممکن است برخی ها از مراجعه به این افراد راضی و حتی نتیجه هم گرفته باشند اما بد نیست کمی در مورد شکایاتی که از این افراد در حال حاضر در دادسرا های کشور مطرح است تحقیق کنید.

به خاطر داشته باشید که بدن شما بسیار با ارزش تر از آن است که شما به دست هر کسی بسپاریدش

چطور است که شما برای یافتن یک خدمات فنی برای اتومبیل خود بارها و بارها تحقیق می کنید و اتومبیل خود را دست هر کسی نمیسپارید، حال چگونه است که برخی افراد در حق بدن خود چنین ظلمی را مرتکب می شوند صرفا از روی صحبت های برخی از افراد چنین ریسک بزرگی می کنند.

این مسئله زمانی مهم تر می شود که بحث بیماری های پوستی در میان باشد. پوست انسان بسیار حساس است و ممکن است در تماس با برخی از مواد دچار مشکل شود.

بد نیست در مورد درمان های سنتی و داروهای گیاهی کمی با شما سخن بگوییم. یکی از ابزاراتی که همواره افراد سودجو از آن استفاده می کنند همین بحث گیاهی بودن و طبیعی بودن فلان دارو است. شعار اغلب افراد این است که این دارو شیمیایی نیست و از فلان گیاه درست شده است.

سوال من از شما این است، مگر در گیاهان مواد شیمیایی وجود ندارد؟ اصلا خود بدن موجودات روی زمین تماما با مواد شیمیایی کار می کنند.

بیشتر هورمون های بدن و همچنین سوخت و ساز بدن از واکنشات شیمیایی است. آیا در مورد خطرناک ترین سم دنیا تحقیق کرده اید؟ جالب است بدانید که خطرناک ترین سم دنیا باتراکوتوکسین نام دارد که سمی کاملا گیاهی بوده و در بدن غورباغه ها نیز یافت می شود.

حجمی تنها به اندازه دو بلور کوچک نمک در یک نمکدان از این سم می تواند یک انسان را به راحتی از پای درآرد. یا همین بوتاکس، این هم یک سم است که از نوعی باکتری به دست می آید. پس این صحبت که داروهای گیاهی نمی توانند به بدن شما آسیب برسانند صحبتی کاملا مردود است.

در هر صورت با توجه به توضیحاتی که به شما دادیم عقل حکم می کند که در صورت بروز هرگونه مشکل برای بدن باید پزشک مراجعه نمود.

از بحث اصلی مان که همان رفع تیرگی کشاله ران با لیزر می باشد دور نشویم و بهتر است که در این بخش شما را با انواع روش های درمان تیرگی پوست کشاله ران آشنا نماییم.

روش های زیادی برای درمان تیرگی کشاله ران و سایر قسمت های بدن وجود دارد. از جمله این روش ها می توان به درمان با کرم های مخصوص، لایه بردار های شیمیایی، رفع تیرگی کشاله ران با لیزر، میکرودرم ابریژن، میکرونیدلینگ، مزوتراپی و … اشاره نمود که انتخاب هر کدام از این روش ها باید با توجه به علت تیرگی کشاله ران و تشخیص پزشک صورت گیرد.

همانطور که از عنوان مقاله نیز پیداست در این مقاله ما قصد داریم به موضوع رفع تیرگی کشاله ران با لیزر بپردازیم از این رو پرداختن به روش های دیگر رفع تیرگی کشاله ران در این مقاله نمی گنجد و ما سعی می کنیم به صورت گذرا و خلاصه به معرفی انواع این روش ها بپردازیم و بعد از آن  سراغ اصل مطلب می رویم و شمارا با لیزر و کاربرد لیزر در رفع تیرگی کشاله ران آشنا می نماییم.

کرم های رفع تیرگی کشاله ران

کرم های سفید کنند رفع تیرگی های پوست در رفع تیرگی های ناحیه تناسلی، کشاله ران، زیر بغل مورد استفاده قرار می گیرند. این کرم ها عمدتا به دو صورت سفید کننده و لایه بردار موجود می باشد که البته باید گفت که کرم های لایه بردار دارای عوارضی نیز می باشند.

یکی دیگر از مشکلاتی که استفاده از کرم ها دارند کندی آن ها در پیشبرد روند درمان می باشد. نتیجه استفاده از کرم در 24 ساعت مشخص نمی شود و ممکن است شما ناچار باشید هفته ها از آن ها استفاده نمایید.

لایه ‌برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی یکی از روش های مرسوم برای رفع تجمع بیش از حد رنگدانه های پوست می باشد. این روش می تواند لکه هایی که در اثر افزایش سن به وجود می آیند و همچنین تجمع رنگدانه های سیاه در پوست را بر طرف نماید.

لایه ‌برداری شیمیایی
لایه ‌برداری شیمیایی

در این روش با استفاده از اسید لایه های خارجی پوست برداشته می شود و به طور طبیعی لایه ی جدید و صاف تر ظاهر می گردد. اسید مورد استفاده در این روش غالبا گلیکولیک اسید می باشد.

استفاده از این روش در رفع تیرگی کشاله ران مرسوم می باشد. ممکن است برای برخی از مشکلات مانند رفع پیگمنتاسیون ناصاف به چند جلسه مراجعه به پزشک نیاز باشد.

IPL

IPL یا همان نور شدید پالسی یکی دیگر از روش های درمان تیرگی کشاله ران می باشد. در این روش به وسیله تابش نور شدید انرژی را به لایه های سطحی پوست انتقال می دهند که در نتیجه آن ضمن منقبض شدن فولیکول‌های مو رنگدانه های پوست نیز تخریب شده و در نهایت سفیدی پوست حاصل می شود.

میکرودرم

یکی دیگر از روش های رفع تیرگی کشاله ران میکرودرم ابریژن می باشد. این روش غیر شیمیایی بوده و آسیب آن به پوست نسبت به سایر روش ها کمتر می باشد.

در این روش با استفاده از فرآیند سایش رنگ پوست روشن تر می شود و همچنین این روش در رفع پیگمانتاسیون نیز کاربرد دارد.

میکرونیدلینگ

در این روش با استفاده از یک قلم الکتریکی که از سوزن های متعددی تشکیل شده سوراخی های عمودی در پوست ایجاد می شود که یکی از نتایج آن جوانسازی پوست است.

میکرونیدلینگ
میکرونیدلینگ

در این روش سوزن‌های درماپن به سطح داخلی پوست نفوذ می کند و از همین رو سرعت ترمیم پوست افزایش می یابد. درواقع این روش تولید کلاژن در پوست شما را دقیقا تحریک کرده و به بهبود رنگ پوست شما کمک می کند.

پیگمنتیشن

در این روش از داروهایی آنتی اکسیدان مانند داروهای حاوی هیدروکینون، اسید کوجیک، آربوتین، اسید گلیکولیک و … استفاده می شود. متد درمانی این روش به این صورت است که از طریق برطرف نمودن لایه حاوی رنگدانه پوست و کاهش پیگمنت تیرگی پوست را برطرف می کند.

مزوتراپی

این روش به تازگی محبوبیت زیادی یافته، در این روش از القاء روشن کننده ها مانند گلوتاتیون و یا ویتامین سی و … استفاده می شود.

مزوتراپی
مزوتراپی

رفع تیرگی کشاله ران با لیزر

در این روش با استفاده از لیزر، ناحیه آسیب دیده پوست شما را مورد هدف قرار می دهند که نتیجه آن از بین رفتن پوست مرده بدن می باشد. این روش یکی از روش های مناسب برای رفع تیرگی کشاله ران و ناحیه بیکینی می باشد.

یکی از سریع ترین و ایمن ترین روش های رفع تیرگی کشاله ران استفاده از لیزر می باشد از همین رو در ادامه مقاله به طور مفصل به موضوع رفع تیرگی کشاله ران با لیزر می پردازیم.

رفع تیرگی کشاله ران با لیزر
رفع تیرگی کشاله ران با لیزر

امروزه استفاده از لیزر در درمان بسیاری از بیماری ها چه بیماری های داخلی و چه بیماری های پوستی به امری رایج تبدیل شده است. شاید بد نباشد یک مقایسه جالب انجام دهیم.

بیایید یک لحظه دنیا را بدون تلفن همراه تصور کنید، چه می شود؟ دقیقا کاربردهای لیزر هم در پزشکی به همین گونه است. امروزه خیلی از بیماری ها از مشکلات ستون فقرات گرفته تا مشکلات و بیماری های چشم و همچنین خیلی از بیماری های پوستی با لیزر قابل درمان هستند.

رفع تیرگی کشاله ران با لیزر
رفع تیرگی کشاله ران با لیزر

لیزر همان نور مادون قرمز است که به صورت فوتون وارد بدن می شود. زمانی که نور لیزر به بافت های بدن می تابد تولید هورمون سیتوکروم سی اکسید در بدن افزایش می یابد.

سیتوکروم سی اکسید مسئول تولید ATP در بدن است که خود ATP انرژی شیمیایی مورد نیاز سلول های بدن می باشد. از لیزر ها عمدتا در درمان مواردی چون التهابات، تسریع فرآیند ترمیم و رشد سلولی، بهبود عملکرد سیستم عصبی، بهبود فعالیت های عروقی، ترمیم سریع زخم ها و … استفاده می شود.

از همین رو لیزر در درمان بیماری هایی همچون آرتریت، فتق یا پارگی دیسک کمر، شکستگی، دردگردن، التهاب عصب، ترمیم پس از جراحی و خیلی دیگر از بیماری ها استفاده می شود.

یکی از کاربرد های استفاده از لیزر در رفع تیرگی های کشاله ران می باشد.

سفید کردن پوست و یا رفع تیرگی کشاله ران با لیزر را درمان سفید کردن پوست می نامند. از این روش عمدتا برای رفع تیرگی های کشاله ران، زیر بغل، ناحیه تناسلی و ناحیه بیکینی استفاده می شود.

در این روش با استفاده از لیزر ناحیه آسیب دیده پوست شما را مورد هدف قرار می دهند و در نتیجه آن سلول‌های مرده پوست و همچنین آثار پیگمانتاسیون از بین می رود.

از همین رو لیزر تراپی یکی از موثرترین و سریع ترین روش های سفید کردن نواحی تیره پوست می باشد. لازم به ذکر است لیزر پوست را به صورت لایه لایه حذف می کند و تکنیک های مختلفی برای سفید کردن پوست با لیزر وجود دارد که می تواند باعث یکنواختی و سفیدی پوست شوند.

رفع تیرگی کشاله ران با لیزر چه مزایایی دارد؟

استفاده از لیزر برای رفع تیرگی کشاله ران و سایر نواحی بدن می تواند مزایایی چون بهبود بافت پوست، رفع عارضه پوست مرغی، از بین بردن لکه های تیره می باشد.

همچنین استفاده از لیزر برای رفع تیرگی کشاله ران دوره نقاهت کوتاهی دارد و شما می توانید بلافاصله بعد از انجام آن بدون هیچ مشکلی به کارهای روزانه خود برسید.

رفع تیرگی کشاله ران با لیزر چه مزایایی دارد؟
رفع تیرگی کشاله ران با لیزر چه مزایایی دارد؟

یکی از مزایای دیگر رفع تیرگی کشاله ران با لیزر سریع و ایمن بودن آن است. در رفع تیرگی کشاله ران با لیزر معمولا پس از یک جلسه مراجعه مشکل برطرف می شود و فقط در موارد خیلی حاد است که نیاز به جلسات بیشتر می باشد.

با استفاده از این روش به راحتی رنگ نواحی حساس پوست شما تغییر می یابد. همانطور که گفته شد از بین بردن تیرگی های نواحی کشاله ران و زیر بغل معمولا با یک جلسه انجام می شود.

معمولا رفع تیرگی کشاله ران با لیزر حدود 45 دقیقه طول می کشد و این کار تحت بی حسی موضعی انجام می شود

از همین رو بیمار در طول درمان هیچ دردی احساس نمی کند. نتایج رفع تیرگی کشاله ران با لیزر بعد از حدود پانزده روز قابل رویت می باشد و ظاهر ایجاد شده در این حالت راضی کننده می باشد.

رفع تیرگی کشاله ران با لیزر نسبت به سایر روش های دیگر سریع تر بوده و طبق آمارها بیماران در طول درمان راحت بوده و معمولا از نتیجه درمان نیز رضایت دارند. لازم به ذکر است که معمولا بهبودی در پوست در همان روز اول درمان نیز مشخص می باشد.

به طور خلاصه استفاده از لیزر جهت سفیدی پوست و رفع تیرگی کشاله ران مزایایی چون بدون درد بودن، بدون خونریزی بودن، غیر تهاجمی، عدم وقت گیر بودن، نتایج اثر بخش، طولانی بودن اثر درمان، جوانسازی و شادابی پوست و عدم نیاز به بستری شدن و دوره نقاهت را دارد.

البته باید این را به شما بگوییم که همه درمان های لیزر برای داخل ران ها و یا زیر بغل شما مناسب نیستند. درواقع برای این کار به یک سری دستگاه ها و تجهیزات خاصی نیاز دارد که ممکن است در همه کلینیک ها یافت نشود.

در این مورد باید به شما بگوییم که برخی از کلینیک ها مجهز به انواع دستگاه های مربوط به این حوزه می باشند اما برخی دیگر فاقد آن ها هستند و نکته ای که شما باید به آن توجه داشته باشید این است که پیش از انجام توافق در این رابطه اطمینان حاصل نمایید که کلینیک مورد نظر دارای تجهیزات لیزری مناسب برای درمان باشد.

رفع تیرگی کشاله ران با لیزر به چه صورت انجام می شود؟

به طور کلی استفاده از لیزر برای سفید کردن پوست به دو حالت می باشد.

حالت اول استفاده از لیزر در رفع تیرگی های پوست است که منظور همان رفع تیرگی همان نقاطی است که نسبت به سایر قسمت های بدن تیره تر می باشند مانند کشاله ران، زیر بغل، ناحیه تناسلی و حالت دوم برای از بین بردن لکه های پوستی می باشد.

رفع تیرگی کشاله ران با لیزر به چه صورت انجام می شود؟
رفع تیرگی کشاله ران با لیزر به چه صورت انجام می شود؟

در سفید کردن پوست با لیزر انرژی حاصل از پرتوهای متمرکز شده لایه های پوست را برمی دارد. امواج نوری لیزر با طول موج های مختلفی تابیده می شود و با گرمایی که تولید می کند می تواند لکه های تیره پوست را حذف نماید.

در کل عمده ترین کاری که لیزر انجام می دهد لایه برداری از پوست می باشد که پس از آن پوست شما سفید و شاداب می شود. از مهمترین ویژگی های لیزر درمانی دقت بالای آن می باشد.

جلسه رفع تیرگی کشاله ران با لیزر چگونه است؟

رفع تیرگی کشاله ران با لیزر و به طور کل عمل سفیدی پوست با لیزر به صورت سرپایی می باشد و نیاز به بی هوشی و بستری شدن ندارد و در صورت نیاز پزشک قبل از شروع کار ناحیه تحت درمان را با کرم های موضعی بی حس می نماید. بنابراین بیمار درد زیادی را احساس نخواهد کرد.

در رفع تیرگی کشاله ران با لیزر معمولا انرژی بالای حاصل از امواج مادون قرمز که طول موجی برابر با 532 نانومتر تا 755 نانومتر دارد به سمت قسمت های مورد نظر تابیده می شود تا در این نقاط گرما تولید شود. این انرژی توسط آب، رنگدانه های پوست (ملانین) و هموگلوبین خون جذب می شود که در نهایت موجب سفید شدن پوست آن ناحیه می گردد.

همانطور که گفته شد انجام این عمل معمولا بیش تر از چند دقیقه طول نمی کشد که التبه این موضوع بیشتر به حجم کار و میزان آسیب دیدگی پوست شما بستگی دارد اما به ندرت کار به چند جلسه می کشد.

معمولا پس از پایان جلسه پزشک یک داروهایی جهت مقابله با احساس سوزش و التهاب تجویز می کند به عنوان مثال می توان از پماد زینک نام برد که یک پماد مسکن و ترمیمی می باشد. پس از لیزر درمانی بهتر است ناحیه مورد نظر را با آب خنک شست و شو دهید و در صورت نیاز از کمپرس یخ  برای خنک نگه داشتن پوست استفاده نمایید. همچنین به هیج عنوان ناحیه مورد درمان نباید با نور خورشید تماس پیدا کند.

سخن آخر

می توان به جرئت گفت که یکی از بهترین روش های رفع تیرگی کشاله ران استفاده از لیزر می باشد. به طور کل لیزر درمانی یکی از روش های درمانی ایمن و سریع می باشد که علاوه رفع تیرگی کشاله ران در سایر بیماری ها نیز کاربرد دارد.

بهتر است هنگام بروز این گونه مشکلات از همان ابتدا به پزشک مراجعه نمایید و از خود درمانی و مراجعه به افرادی که صلاحیت لازم را در این حوزه ندارند بپرهیزید.

نکته ای که در پایان این مقاله لازم می دانیم به شما گوشزد کنیم این است که به هیچ عنوان در پیدا کردن کلینیک مورد نظر برای درمان مشکلات و بیماری های پوستی عجله نکنید و قبل از مراجعه به هر مرکزی از معتبر بودن آن جا و خصوصا پزشکان آن اطمینان حاصل نمایید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید