میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

رفع تیرگی واژن با لیزر
رفع تیرگی واژن با لیزر

لیست موضوعات

رفع تیرگی واژن با لیزر

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع رفع تیرگی واژن با لیزر بپردازیم. در مناطق مختلفی همچون خاورمیانه، افرادی که پوست بدنشان تیره ­تر است، قسمت­ های خاصی از اندامشان همچون ناحیه تناسلی به طبع تیره ­تر از دیگر نواحی بدن خواهد بود. این مسئله امروزه به یک دغدغه برای بانوان تبدیل شده و می ­تواند تاثیر مستقیمی بر روند زندگی زناشویی­شان به همراه داشته باشد.

رفع تیرگی واژن با لیزر
رفع تیرگی واژن با لیزر

به سوالات زیر باید پاسخ دهیم:

 1. چه عواملی می­ تواند موجب تیرگی ناحیه تناسلی بانوان گردد؟
 2. چگونه می­ توان تیرگی ناحیه تناسلی را برطرف نمود؟
 3. سفید سازی واژن با لیزر چیست و چگونه انجام خواهد شد؟
 4. تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام این روش درمانی به چه میزان است؟
 5. آیا همه افراد می ­توانند از لیزر درمانی برای روشن سازی ناحیه تناسلی خود استفاده کنند؟
 6. استفاده از این روش درمانی چه مزیتی به نسبت دیگر روش­ها خواهد داشت؟
 7. اقدامات مورد نیاز قبل و بعد از انجام لیزر درمانی برای روشن سازی واژن کدامند؟
 8. راه حل­ های موثر برای پیشگیری از تیرگی واژن کدامند؟
 9. ماندگاری لیزر درمانی برای روشن سازی واژن به چه میزان است؟
 10. آیا می ­توان همزمان از لیزر روشن سازی ناحیه تناسلی و لیزر از بین برنده موهای زائد در این ناحیه استفاده کرد؟
 11. سوالات رایج در مورد رفع تیرگی واژن با استفاده از لیزر را عنوان نمایید؟

 

 1. چه عواملی می­ تواند موجب تیرگی ناحیه تناسلی بانوان گردد؟

عوامل مختلفی می­ تواند موجب به وجود آمدن تیرگی در ناحیه تناسلی بانوان شود و یا گاهاً آن را تشدید کند که در حالت کلی می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

چه عواملی می­ تواند موجب تیرگی ناحیه تناسلی بانوان گردد؟
چه عواملی می­ تواند موجب تیرگی ناحیه تناسلی بانوان گردد؟

ژنتیک:

یکی از تاثیر گذارترین مواردی که می ­تواند موجب تیرگی پوست بدن شود، ژنتیک است. بسیاری از افراد به صورت ژنتیکی دارای پوستی تیره هستند و بسیاری دیگر نیز نواحی خاصی از اندامشان، همچون ناحیه تناسلی به صورت ژنتیکی تیره­تر از دیگر نواحی بدن خواهد بود.

بلوغ:

دومین موردی که می­تواند پس از گذشت مدتی باعث تیرگی در نواحی مختلفی همچون ناحیه تناسلی، زانو و … شود، بلوغ است. هنگامی که افراد به سن بلوغ می­رسند به دلیل تغیرات هورمونی که در بدن آن­ها رخ می­دهد به مرور شاهد تیرگی در قسمت واژن خود خواهند شد.

افزایش سن:

افزایش سن نیز همچون بلوغ می­تواند بر هورمون­ها تاثیر گذاشته، که در نتیجه آن افراد می­توانند شاهد تیرگی واژن خود باشند. هنگامی که فرد به دوران یائسگی خود نزدیک می­شود، پوست برخی از اندام آن، به ویژه واژن به تدریج تیره­تر خواهد شد. این امر کاملا طبیعی بوده و در تمام بانوان صادق است.

بارداری:

هنگامی که بانوان بارداری را تجربه می­کنند هورمون انسولین در بدن آن­ها افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد. این عامل می­تواند موجب تیرگی نواحی مختلفی در بدن باشد که واژن نیز جزو آن است.

هنگامی که فرد طی تعداد دفعات مختلفی باردار می­ شود، این هورمون بیش از پیش بر اندام وی تاثیر گذار خواهد بود.

نژاد:

یکی از اصلی­ترین عواملی که می­تواند تعیین کننده رنگ پوست بدن افراد مختلف باشد، نژاد است. به عنوان مثال سیاه پوستان، افرادی که در خاورمیانه و یا در مدیترانه زندگی می­کنند، رنگ پوستشان تیره­تر از دیگر افراد خواهد بود.

شیو کردن:

چنانچه فردی این بخش از بدن خود را با استفاده از تیغ به صورت مداوم شیو کند، پس از گذشت مدتی می­تواند شاهد تیرگی در اندام تناسلی خود باشد. علاوه بر آن استفاده از تیغ­های کند نیز می­تواند تاثیر بسزایی را بر تیرگی این ناحیه بگذارد.

استفاده از لباس ­های تنگ:

هنگامی که فرد از شلوار و یا لباس زیر تنگ استفاده می­کند، موجب می­شود که این ناحیه از بدن بیش از پیش تعریق کرده و مرطوب شود.

رطوبت در ناحیه تناسلی یکی از عواملی است که می­تواند در تغییر رنگ این قسمت تاثیر گذار باشد. علاوه بر آن استفاده از لباس زیر پلاستیکی نیز می ­تواند موجب مرطوب شدن این ناحیه گردد.

استفاده از لباس ­های تنگ:
استفاده از لباس ­های تنگ:

اصطکاک:

هنگامی که در اثر عوامل مختلفی از جمله برخی ورزش­ها، بین پوست و لباس سایش به وجود می­آید، در گذشت زمان می­توان شاهد تیره شدن پوست بدن در این ناحیه شد.

سندرم تخمدان:

یکی از مواردی که می­تواند موجب تیرگی واژن بانوان شود، وجود سندرم تخمدان است. این عارضه تاثیر مستقیمی را بر تیرگی واژن بانوان خواهد گذاشت.

پودر تالک:

این پودر خاصیت ضد تعریق و افزایش نرمی پوست را دارد. گاهی اوقات بانوان برای کاهش تعریق در ناحیه تناسلی خود از پودر تالک بهره گیری می­ کنند، اما استفاده بیش از حد آن می ­تواند موجب تیرگی واژن شود.

پودر تالک:
پودر تالک:

پیاده روی طولانی مدت:

هنگامی که به صورت مداوم و دراز مدت پیاده روی می­کنید، سطح رویی پوست بدن با یکدیگر سایش داشته و در طول زمان منجر به تیرگی نقاط مختلفی همچون ناحیه تناسلی خواهد شد.

ایجاد اختلال در غدد کلیوی:

در واقع منظور از غدد کلیوی، غده ­های آدرنال است که هر کدام از آن­ها بر روی کلیه­ ها قرار دارند. در صورتی که روند کارایی آن با مشکل مواجه شود، نتیجه آن موجب تیره شدن پوست ناحیه تناسلی خواهد بود.

ابتلا به بیماری­ های خاص:

در صورتی که فرد به بیماری­های خاصی همچون کوشینگ، مشکلات تیروئید، آکرومالی و … مبتلا باشد، امکان تیره شدن ناحیه تناسلی در اثر این بیماری فراوان است.

سرطان معده:

افرادی که به این بیماری دچار می­شوند پس از گذشت مدتی شاهد تیره شدن ناحیه تناسلی خود خواهند بود.

خشک کردن لباس زیر در فضای بسته:

یکی از مهمترین عواملی که می­تواند سبب ایجاد عفونت در بانوان گردد، خشک کردن لباس زیر، در فضاهای بسته و مرطوبی همچون حمام است.

بانوان باید توجه داشته باشند که برای دستیابی به سلامتی و جلوگیری از عفونت، حتماً لباس زیر خود را در فضای آزاد و زیر نور خورشید خشک کنند. این کار موجب از بین رفتن باکتری­های لباس شده و پس از استفاده مجدد مشکلی را برای فرد به وجود نخواهد آورد.

 • استفاده مداوم از بعضی شامپوها، صابون­ ها و پمادهای مختص به این ناحیه
 • کمبود مواد معدنی و ویتامین­ های خاص موجود در بدن
 • وجود عفونت­ های باکتریایی و قارچ­ های موجود در ناحیه تناسلی
 • افزایش ملاتونین موجود در ناحیه تناسلی

 

 1. چگونه می­ توان تیرگی ناحیه تناسلی را برطرف نمود؟

همان گونه که می­دانید تیرگی ناحیه تناسلی در نژاد ما یک امر کاملا طبیعی بوده و نسبت به دیگر نقاط بدن بیش­تر به چشم می­خورد. به همین منظور است که بانوان برای افزایش میزان جذابیت­شان به دنبال روش ­های موثری برای روشن سازی ناحیه تناسلی خود هستند. در این باره می­توان راهکارهای بسیار زیادی را ارائه داد که از جمله آن شامل:

چگونه می­ توان تیرگی ناحیه تناسلی را برطرف نمود؟
چگونه می­ توان تیرگی ناحیه تناسلی را برطرف نمود؟

استفاده از صابون­ های روشن کننده:

گاهاً دیده می­شود که در تبلیغ بسیاری از صابون­ها این عنوان را ذکر می­کنند که قابلیت روشن سازی پوست در نواحی مختلفی از بدن را دارد. بهتر است بدانید که در ساخت این دسته از صابون­ها باید از مواد شیمیایی استفاده کرد.

مواد شیمیایی موجود در آن می­تواند موجب شود تا تعادل PH در ناحیه تحت درمان به هم خورده و شاهد عملکردی کاملا برعکس نسبت به نتیجه مورد انتظار باشیم. پس هنگام استفاده از این مواد آرایشی باید اطلاعات کاملی را از عوارض و مزایای آن به دست بیاورید و سپس محصول در نظر گرفته شده را مورد استفاده قرار دهید.

استفاده از کرم ­های موضعی:

باید توجه داشته باشید که استفاده از کرم­های موضعی که به صورت شیمیایی یا گیاهی تولید می­شوند، برخلاف نتیجه مورد انتظار می­تواند عوارض ناخوشایندی را به همراه داشته باشد.

هنگامی که از این کرم­ها استفاده می­کنید ممکن است شاهد روشن سازی پوست خود شوید، اما نتیجه حاصل شده از آن بسیار زودگذر بوده و پس از مدت کوتاهی برگشت پذیر است.

استفاده از کرم ­های موضعی:
استفاده از کرم ­های موضعی:

علاوه بر عدم ماندگاری آن باید توجه داشته باشید که در ساخت بسیاری از این کرم­ها از ماده­ای به نام هیدروکینون استفاده می­کنند. این ماده بسیار خطرناک بوده و می­تواند موجب به وجود آمدن سرطان در ناحیه مورد استفاده گردد. بهره گیری از کرم­هایی که برای دریافت نتیجه بهتر از هیدروکینون در ساخت آن استفاده می­کنند، به هیچ عنوان برای بیماران توصیه نخواهد شد.

استفاده از مواد طبیعی:

مواد مختلفی وجود دارند که می­تواند در تغییر رنگ ناحیه تناسلی موثر باشد که از جمله آن شامل روغن نارگیل، لیمو ترش، سفیده تخم مرغ، ماست، پوست پرتغال، آلوئه ورا و زرد چوبه خواهد بود.

استفاده از این نوع مواد نیاز به زمان زیادی دارد و نمی­تواند نتیجه­ای سریع را شامل شود. علاوه بر آن استفاده از موادی همچون لیمو ترش، پوست پرتغال و نارگیل می­تواند باکتری­های موجود در ناحیه تناسلی را به صورت کامل از بین ببرد.

اما همان گونه که می­دانید در واژن به صورت طبیعی علاوه بر باکتری­های مضر، باکتری­های مفید نیز وجود دارد که می­تواند موجب قلیایی شدن این ناحیه گردد و میکروب­های موجود در واژن را نابود کند. استفاده از این مواد می­تواند موجب از بین بردن باکتری­ها شده و در نتیجه آن، شاهد بوی نامطبوع حاصل از میکروب­ها در واژن باشیم.

شما در حال مطالعه مقاله رفع تیرگی واژن با لیزر هستید

استفاده از لیزر درمانی:

هر کدام از مواردی که عنوان کردیم مزایا و معایب مختص به خود را دارند، اما در این میان یکی از روش­هایی که می­تواند موجب تاثیر گذاری بسیار زیادی در واژن گردد، استفاده از لیزر درمانی است.

این روش یکی از به روزترین شیوه ­های درمان تیرگی واژن به حساب می­آید که طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. استفاده از لیزر درمانی برای روشن سازی واژن علاوه بر تاثیر گذاری فوق العاده­ای که دارد، نیاز به صرف زمان کمتری را نسبت به دیگر روش­ها خواهد داشت.

بر اساس مطالعات و تحقیقات بسیار زیادی که در این زمینه صورت گرفته، بر خلاف دیگر روش­ها استفاده از لیزر درمانی برای روشن سازی واژن، بین افرادی که از این روش بهره گیری کرده­اند، بیش از 80 درصد موفقیت آمیز بوده و نتیجه عالی را شامل خواهد شد.

 1. سفید سازی واژن با لیزر چیست و چگونه انجام خواهد شد؟

سفید سازی واژن با لیزر چیست و چگونه انجام خواهد شد؟
سفید سازی واژن با لیزر چیست و چگونه انجام خواهد شد؟

شما در حال مطالعه مقاله رفع تیرگی واژن با لیزر هستید

سفید سازی واژن با لیزر چیست:

یکی از جدیدترین روش ­هایی که می­تواند در روشن سازی واژن نتیجه بسیار خوبی را شامل شود، استفاده از لیزر درمانی است. هنگامی که فرد از سفید سازی واژن با استفاده از لیزر بهره گیری می­ کند، می­ تواند تمامی تیرگی ­ها و کبودی ­های موجود در ناحیه تناسلی خود را در کوتاه­ ترین زمان ممکن از بین ببرد.

از این روش درمانی با نام­های لیزر ناحیه تناسلی و بلیچینگ واژن یاد می ­شود، که در دسته عمل­های غیر تهاجمی قرار گرفته و به عنوان یک عمل سرپایی شناخته خواهد شد.

سفید سازی واژن با لیزر چیست:
سفید سازی واژن با لیزر چیست:

سفید سازی واژن با لیزر چگونه انجام خواهد شد:

شایان ذکر است که دلیل اصلی تیرگی ناحیه تناسلی در بانوان، غلیظ بودن ملانین و تولید بیش از اندازه آن در زیر ناحیه اپیدرم می­باشد. برای این که بتوان با ستفاده از لیزر تیرگی موجود در این ناحیه را درمان کرد، باید لایه اپیدرم موجود در دستگاه تناسلی برداشته شود.

هنگامی که از این روش درمانی برای سفید سازی واژن استفاده می­شود، می­توان بدون هیچ عوارضی شاهد روشن سازی بخش بیرونی پوست بدن در این ناحیه شد.

هنگامی که از لیزر درمانی برای روشن سازی پوست ناحیه تناسلی خود استفاده می­کنید، علاوه بر واژن قسمت­ های دیگری نیز همچون پرینه، لابیا مینور و لابیا ماژور (لب­های کوچک و لب­های بزرگ) و اطراف مقعد نیز تغییر رنگ پیدا خواهند کرد.

در روش سفید سازی واژن با استفاده از لیزر، این ناحیه چند درصد روشن خواهد شد:

همان گونه که گفته شد، استفاده از روش ­های مختلفی می­تواند موجب تغییر رنگ در این قسمت باشد و علاوه بر عوارضی که دارد می­تواند چیزی حدود 30 درصد رنگ واژن را تغییر دهد.

اما طبق اطلاعاتی که در این زمینه تا کنون به دست آمده، رنگ ناحیه تناسلی بانوان پس از لیزر درمانی، می­تواند حدود 70 درصد به نسبت پیش از عمل تغییر کرده و روشن ­تر از قبل شود.

به همین منظور استفاده از روش روشن سازی واژن با لیزر به یکی از پر طرفدارترین شیوه ­های درمان تبدیل شده و هر ساله افراد بی شماری برای بالا بردن جذابیت خود از این روش درمانی استفاده می ­کنند.

شما در حال مطالعه مقاله رفع تیرگی واژن با لیزر هستید

استفاده از لیزر چگونه می­تواند ناحیه مورد نظر را روشن سازی کند:

استفاده از لیزر درمانی برای روشن سازی واژن بر خلاف نظر عموم مردم تکنیک بسیار ساده­ای دارد. هنگامی که در مدت زمانی بسیار کوتاه پرتوهای دستگاه مورد نظر به ناحیه تحت درمان تابیده می­شود، عملکرد آن می­تواند موجب روشن سازی پوست گردد.

عملکرد عنوان شده به این صورت است که پرتوها، بدون ایجاد هیچ گونه خراشی در سطح پوست، لایه­ های تیره موجود در بخش زیرین اپیدرم را با استفاده از انرژی فوتون­های ارسالی تبخیر کرده و موجب روشن سازی پوست دستگاه تناسلی بانوان خواهد شد.

در طی این پروسه درمانی، برای این که سفید سازی واژن صورت پذیرد تنها با استفاده از لیزر عملیات تولید کلاژن را در این قسمت افزایش خواهند داد. که پس از گذشت مدت کوتاهی از این فرایند، بیمار می­تواند شاهد تغییر رنگ در دستگاه تناسلی خود باشد.

گاهی اوقات با نظر پزشک بیمار باید علاوه بر لیزر درمانی، برای از بین بردن تیرگی ناحیه تناسلی خود، از درمان­های تکمیلی نیز استفاده نماید. این درمان با استفاده از کرم­های مخصوصی انجام می­شود که نتیجه حاصل شده از انجام عمل را بهبود می­بخشد.

در واقع بیمار باید پس از انجام عمل، این کرم­ها را در نواحی تحت درمان به صورت مرتب و طبق نظر پزشک استفاده کرده و آن را بین 2 الی 4 دقیقه ماساژ دهد. این کار موجب می­شود تا کرم به خوبی جذب بافت مورد نظر شود.

 1. تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام این روش درمانی به چه میزان است؟

تعداد جلساتی که برای انجام عملیات روشن سازی واژن مورد نیاز است، در افراد مختلف می­تواند متغییر باشد. هنگامی که به پزشک مورد نظر مراجعه می­ کنید، بر اساس میزان تیرگی ناحیه تناسلی ممکن است بین یک تا سه جلسه پروسه درمان را مورد نیاز دانسته و آن را به شما پیشنهاد دهد.

علاوه بر آن باید توجه داشته باشید که انتظار شما از انجام این شیوه برای روشن سازی واژن به چه میزان است؟ گاهاً بسیاری از افراد به یک جلسه درمانی رضایت می­دهند. چون با انجام آن حتی پس از یک جلسه، نتایج فوق العاده­ای را می­توان شاهد بود.

هنگامی که از این روش استفاده می­کنید پس از گذشت 10 الی 15 روز می­توانید، شاهد تغییرات به وجود آمده در ناحیه مورد نظر باشید. با این وجود برای این که نتیجه بهتری را از انجام این روش درمانی شاهد باشید، می­توانید در فواصل 30 تا 45 روزه به صورت پیاپی تا سه مرحله، از لیزر درمانی برای روشن سازی واژن خود استفاده کنید.

 

آیا سفید کردن واژن با استفاده از لیزر دردناک است:

اغلب افراد تصور می­کنند که استفاده از لیزر درمانی برای روشن سازی واژن با درد و خونریزی همراه بوده و دوره نقاهت بسیار طولانی را برای بیمار در پی خواهد داشت. اما همان گونه که گفته شد این روش جزو یکی از شیوه ­های غیر تهاجمی بوده و به صورت سرپایی انجام می­شود.

استفاده از روش روشن سازی ناحیه تناسلی با لیزر بدون خونریزی صورت می­پذیرد و درد ناشی از آن همچون تزریق سطحی سوزن به بخش رویی پوست بدن می ­باشد.

افرادی که از درد اندک ناشی از آن واهمه دارند، می­توانند یک ساعت قبل از انجام عمل از پماد بی حسی استفاده کنند تا بدون تحمل هیچ دردی شاهد روشن سازی و زیبایی در اندام تناسلی خود باشند.

شما در حال مطالعه مقاله رفع تیرگی واژن با لیزر هستید

چه انتظاری را باید از لیزر درمانی برای روشن سازی واژن داشت:

لیزر درمانی نیز همچون دیگر روش­ های روشن سازی واژن نمی­تواند به صورت صدرصد، تیرگی ناحیه تحت درمان را از بین ببرد. به همین منظور افرادی که از این روش درمانی استفاده می­کنند نباید انتظار معجزه را از پزشک خود داشته باشند.

گاهاً دیده شده افراد مختلف به دلیل صبر کم انتظار دارند پس از انجام عمل، بلافاصله تیرگی موجود در ناحیه تناسلی­شان به صورت کامل از بین رفته و پوستی شفاف و سفید را تجربه کنند. اما پس از انجام اولین جلسه درمان، باید چیزی حدود دو هفته زمان بگذرد تا بتوان نتایج موثر حاصل از آن را شاهد بود.

چه انتظاری را باید از لیزر درمانی برای روشن سازی واژن داشت:
چه انتظاری را باید از لیزر درمانی برای روشن سازی واژن داشت:
 1. آیا همه افراد می­ توانند از لیزر درمانی برای روشن سازی ناحیه تناسلی خود استفاده کنند؟

از نظر علمی هیچ گونه محدودیت خاصی برای افراد عادی جهت استفاده از لیزر درمانی وجود ندارد و می­توان گفت که تقریبا تمامی بانوانی که قصد دارند ناحیه تناسلی خود را روشن سازی کنند، می­توانند از این روش درمانی استفاده نمایند.

اما افرادی که دارای بیماری­های سیستمیک، پوستی یا موضعی حاد همچون زگیل تناسلی، تبخال تناسلی، لیکن پلان و ویتیلیگو هستند، بهتر است که برای جلوگیری از تحریک بیماری و تشدید آن از لیزر درمانی برای روشن سازی واژن خود استفاده نکنند.

علاوه بر آن افرادی که از داروی راکوتان برای درمان بیماری خود استفاده می­کنند، نباید از لیزر برای رفع تیرگی پوست ناحیه تناسلی خود استفاده کنند.

شما در حال مطالعه مقاله رفع تیرگی واژن با لیزر هستید

چه کسانی می­ توانند کاندیدای مناسبی برای استفاده از لیزر درمانی باشند:

 • تمامی اشخاصی که قصد دارند بدون اتلاف وقت و در کوتاه­ترین زمان شاهد روشن سازی ناحیه تناسلی خود باشند.
 • اشخاصی که تصور می­کنند بافت تیره موجود در این قسمت از بدنشان بیش از اندازه بوده و زیبایی ظاهریشان را تحت تاثیر قرار داده است، می­توانند از این روش درمانی استفاده کنند.
 • افرادی که به دلیل تیرگی ناحیه تناسلی از ایجاد ارتباط جنسی با همسر خود شرم داشته و این عامل موجب تاثیر در زندگی زناشویی­شان شده باشد کاندیدای بسیار مناسبی هستند.
 • اشخاصی که قصد دارند تا پوستی شفاف و نرم را در قسمت واژن خود تجربه کنند.
 • اشخاصی که مجرد بوده و نگران عدم زیبایی در ناحیه تناسلی، هنگام ارتباط جنسی با همسر آینده خود می­ باشند.
چه کسانی می­ توانند کاندیدای مناسبی برای استفاده از لیزر درمانی باشند:
چه کسانی می­ توانند کاندیدای مناسبی برای استفاده از لیزر درمانی باشند:
 1. استفاده از این روش درمانی چه مزیتی به نسبت دیگر روش ­ها خواهد داشت؟

همان گونه که می­دانید برای روشن سازی ناحیه تناسلی روش­های مختلفی وجود دارد، که لیزر درمانی یکی از پر کاربردترین­ آن­ها می­باشد. استفاده از این شیوه مزایای متعددی دارد که در ادامه به اختصار آن را عنوان خواهیم کرد:

 • طبق نتایج به دست آمده افرادی که برای از بین بردن تیرگی واژن خود، با استفاده از لیزر تحت درمان قرار می­گیرند، به دلیل این که طی درمان شکل واژن تغییر می­کند و تا حدودی بهبود می­یابد، معمولا روابط جنسی لذت بخش­تر و ارگاسم بهتری خواهند داشت.
 • انجام این عمل زیبایی علاوه بر روشن سازی واژن می­تواند موجب افزایش میزان کشش در بافت این ناحیه شده و کانال واژن را تا حدودی سفت­تر کند.
 • در صورت انجام عمل زیبایی با استفاده از لیزر، جریان خون رسانی در ناحیه تناسلی افزایش یافته و بافت آسیب دیده و میان سال این ناحیه ترمیم می­یابد. به نوعی می­توان گفت در کنار روشن سازی پوست قادر است موجب جوان سازی و شادابی ناحیه تحت درمان گردد.
 • انجام این عمل می­تواند میزان PH موجود در واژن را پایدار و عملکرد واژن را متعادل سازد.
 • این روش درمانی جزو عمل­های سرپایی بوده و در بیماران مختلف ممکن است بین 10 الی 20 دقیقه به طول بی­انجامد.
 • یکی از شیوه های غیر تهاجمی روشن سازی پوست بوده و بدون هیچ گونه تورم و خونریزی انجام خواهد شد.
 • نتایج به دست آمده از آن بسیار سریع بوده و تاثیر بسزایی را شامل می­ شود.
 • دارای ماندگاری طولانی مدتی نسبت به دیگر روش ­های روشن سازی ناحیه تناسلی می ­باشد.
 • هنگام انجام عمل هیچ نیازی به بستری وجود ندارد و پس از آن نیز می­توان به کارهای روزمره خود بپردازید. در واقع می­توان گفت که این روش درمانی دوره نقاهتی را برای بیمار به وجود نخواهد آورد.
 1. اقدامات مورد نیاز قبل و بعد از انجام لیزر درمانی برای روشن سازی واژن کدامند؟

انتخاب مرکز مورد نظر و پزشک متخصص می­تواند یکی از مهم­ترین موضوعاتی باشد که باید آن را جدی گرفته، و تنها به دلیل پایین بودن قیمت برخی مراکز، به آن اعتماد نکنید. چنانچه در شهرهای بزرگی همچون تهران زندگی می­کنید، انتخاب پزشک مناسب برای شما کار دشواری نخواهد بود.

باید توجه داشته باشید که قبل از انجام هر عمل زیبایی بهتر است که اطلاعات کاملی را از آن به دست بیاورید. برای این کار می­توانید از پزشک مورد نظر خود مشاوره گرفته و یا مطالب موجود در موتورهای جستوجوگر را دنبال کنید.

استفاده از این عمل ریسک بالایی ندارد به همین منظور، بیماران با تکیه بر این موضوع، نسبت به مرکز مورد نظر حساسیتی را نشان نخواهند داد. اما باید توجه داشته باشید که در صورت نداشتن مجوز بهداشت مرکز مورد نظر، ممکن است از تجهیزاتی برای شما استفاده کنند که باعث انتقال میکروب به این ناحیه گردد و عوارض ناگواری را برای شما به دنبال داشته باشد.

شما در حال مطالعه مقاله رفع تیرگی واژن با لیزر هستید

اقدامات مورد نیاز قبل از انجام لیزر درمانی:

با این حال زمانی که قرار است نوبت خود را رزرو کنید بهتر است که از پزشک متخصص خود در مورد اقدامات مورد نیاز قبل از انجام عمل روشن سازی واژن سوال کنید و اطلاعاتی را در این زمینه به دست بیاورید. در غیر این صورت می­توانید موارد عنوان شده در ادامه بحث را رعایت نمایید:

هنگامی که قصد انجام عمل زیبایی روشن سازی واژن با استفاده از لیزر را دارید بهتر است از عدم وجود هر گونه عفونت فعالی در این ناحیه اطمینان حاصل نمایید.

بهترین زمانی که می­توانید برای انجام این روش درمانی در نظر داشته باشید، یک هفته پس از اتمام عادات ماهیانه است.

هنگامی که قصد انجام این عمل را دارید، باید حدوداً سه روز قبل از مراجعه به درمانگاه عملیات شیو، اپیلاسیون و یا برنزه کردن در این قسمت را انجام دهید.

در صورتی که از پماد، کرم یا صابون­ های سفید کننده ناحیه تناسلی استفاده می­کنید، باید بین یک هفته تا 10 روز قبل از انجام عمل آن را به صورت کلی قطع کنید.

روز قبل از مراجعه به درمانگاه جهت انجام عمل روشن سازی واژن حتما استحمام کنید.

در صورتی که متاهل هستید بهتر است که شب قبل از انجام لیزر درمانی هیچ گونه ارتباط جنسی را با همسر خود برقرار نکنید.

یک ساعت قبل از انجام عمل می­توانید از کرم­های بی حسی موضعی استفاده نمایید. این کار موجب می­شود تا در طول عمل هیچ درد و یا سوزش ناشی از اثابت پرتوهای لیزر با ناحیه تناسلیتان را احساس نکنید.

قبل از این که برای عمل خود را آماده کنید بهتر است با استفاده از کرم­هایی که مختص به از بین بردن باکتری­ها هستند ناحیه تناسلی خود را پاکسازی نمایید.

در صورتی که پزشک نیازی به تزریق داروی بی­حسی را احساس کند، دقایقی قبل از این که عمل روشن سازی واژن را انجام دهد، از این دارو برای شما استفاده خواهد کرد. استفاده خودسرانه از چنین داروهایی برای تمامی بیماران اکیداً ممنوع است و باید با نظر پزشک مصرف شود.

بعد از انجام عمل زیبایی لیزر درمانی، بهتر است که از لباس­های بزرگ و نخی استفاده نمایید.

حین انجام عمل زیبایی پزشک مورد نظر اشعه ناشی از لیزر را در نواحی مختلفی همچون مقعد، مهبل، واژن و اطراف ناحیه تناسلی می­تاباند که این کار بسته به درجه تیرگی پوست می­تواند به صورت میانگین حدود 15 دقیقه به طول بی­انجامد.

پس از این که عمل زیبایی روشن سازی انجام شد، پزشک مورد نظر برای جلوگیری از هر نوع التهابی در ناحیه تحت درمان، پماد و یا کرم­های مخصوصی را تجویز می­کند، که باید به صورت مرتب مصرف شوند.

نیازی به وجود همراه بیمار برای انجام عمل زیبایی روشن سازی واژن نخواهید داشت.

پس از گذشت مدت کوتاهی (2 ساعت) از انجام عمل زیبایی لیزر درمانی، می­توانید بدون هیچ مشکلی مطب پزشک را ترک کرده و به کارهای روزانه خود بپردازید.

شما در حال مطالعه مقاله رفع تیرگی واژن با لیزر هستید

اقدامات مورد نیاز بعد از انجام لیزر درمانی:

ناحیه درمان شده به دلیل حساسیت بالایی که دارد باید بین 2 تا 4 روز اول تمیز نگهداری شود.

در افراد معدودی ممکن است احساس سوزش و درد ملایم در ناحیه تحت درمان تا 3 الی 5 روز ادامه داشته باشد. در صورتی که این احساس بیش از 5 روز به طول انجامید، باید حتما در این باره با پزشک خود مشورت کنید.

پس از این که عمل زیبایی روشن سازی واژن را انجام می­دهید به دلیل اثابت اشعه ­های لیزر به این ناحیه، پوست بدن تازه و حساس خواهد شد. برای این که این ناحیه با سوزش و التهاب همراه نباشد باید از داروهای تجویز شده پزشک به صورت مرتب تا یک هفته و هر روز 2 بار استفاده نمایید.

اقدامات مورد نیاز بعد از انجام لیزر درمانی:
اقدامات مورد نیاز بعد از انجام لیزر درمانی:

بهتر است ناحیه تناسلی خود را خشک نگه دارید.

در صورتی که این قسمت از بدن را شستشو دادید بهتر است که با استفاده از سشوار آن را به صورت کامل خشک کنید.

ممکن است در افراد خاصی پزشک امکان ایجاد عفونت را پیش بینی کند. در چنین موردی با نظر پزشک خود بهتر است که از آنتی بیوتیک­ های خوراکی و موضعی برای جلوگیری از بروز عفونت استفاده نمایید.

بهتر است بعد از انجام عمل زیبایی روشن سازی واژن با استفاده از لیزر بین 3 تا 5 روز از انجام فعالیت جنسی با همسر خود جلوگیری کنید.

پس از انجام عمل بین یک هفته تا 10 روز بهتر است که از انجام فعالیت­های ورزشی سنگین جلوگیری کنید. بعضی از این ورزش­ها می­تواند موجب ایجاد اصطکاک میان ناحیه تناسلی و لباس فرد شده و به دلیل حساس بودن آن باعث ایجاد خراش در این ناحیه شود.

بهتر است که به مدت 3 روز از لباس­ های نخی و گشاد استفاده نمایید.

پس از انجام عمل زیبایی بهتر است تا 5 روز این قسمت از بدن خود را غرق آب نکنید و از ورود به وان یا استخر جلوگیری نمایید.

 1. راه حل­ های موثر برای پیشگیری از تیرگی واژن کدامند؟

همان گونه که می­دانید تیرگی موجود در ناحیه تناسلی بانوان یکی از عوامل طبیعی است که می­تواند نارضایتی بسیاری از افراد را به دنبال داشته باشد. همین مسئله موجب می­شود تا افراد زیادی به دنبال برطرف کردن تیرگی موجود در ناحیه تناسلی خود باشند.

یکی از مهم­ترین مزایایی که روشن سازی واژن می ­تواند به دنبال داشته باشد، زیباسازی این ناحیه، بالا بردن اعتماد به نفس و افزایش تمایل افراد در برقراری ارتباط جنسی خواهد بود.

 

اقدامات متعددی می­تواند موجب پیشگیری از تیرگی در ناحیه تناسلی شود که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت:

 • استفاده مداوم از لباس ­های زیر نخی و گشاد
 • پیشگیری از اضافه وزن: چون بالا رفتن وزن می­تواند یکی از عوامل تاثیر گذار در تیرگی واژن به حساب بیاید.
 • استفاده روزانه از میوه تازه و مایعات بین 6 تا 8 لیوان
 • جلوگیری از پوشیدن لباس ­های تنگ: چون در صورت استفاده از آن موجب جلوگیری از تنفس پوست بدن خواهیم شد و نتیجه آن باعث تیرگی پوست بدن می­شود.
 • استفاده از لباس ­های آزاد که موجب پیشگیری از تعریق در اندام تناسلی خواهد شد. شایان ذکر است که ناحیه تناسلی بدن به دلیل پوشیده بودن همیشگی، در بیشتر مواقع به خصوص فصل تابستان تعریق کرده و روی آن باقی می­ماند. همین مسئله می­تواند موجب تیرگی واژن در بانوان گردد.
 • از پودرهای موبر برای رفع موهای زائد و از پودر تالک برای جلوگیری از تعریق در این ناحیه استفاده نکنید.
 • استفاده از ماسک آبلیمو و ماست برای روشن سازی کشاله ران
 • استفاده از لیزر روشن کننده پوست ناحیه تناسلی که یکی از موثرترین و سریع­ترین روش­ها برای از بین بردن تیرگی در ناحیه تناسلی به حساب می­آید.

ماندگاری لیزر درمانی برای روشن سازی واژن به چه میزان است؟

در واقع روش درمان و روشن سازی ناحیه تناسلی با استفاده از لیزر جزو یکی از شیوه­ های باز نشانی بوده و نتیجه آن کاملا به عملکرد بیمار بستگی خواهد داشت. در صورتی که بیمار پس از انجام عمل از کرم­های استروژن به صورت مداوم استفاده نماید، ماندگاری عمل روشن سازی نیز برای وی طولانی­تر خواهد بود.

ماندگاری لیزر درمانی برای روشن سازی واژن به چه میزان است؟
ماندگاری لیزر درمانی برای روشن سازی واژن به چه میزان است؟

طبق مطالعاتی که در این باره صورت گرفته در اکثر بیماران روشن سازی واژن بین 8 الی 12 ماه ماندگاری دارد. به همین منظور افرادی هستند که بعد از انجام سه جلسه درمان، برای این که ماندگاری این عمل را همیشگی کنند، هر ساله یک جلسه درمان را انجام خواهند داد.

هنگامی که تحت عمل زیبایی قرار می­گیرید، بافت­های موجود در واژن بر اثر اشعه لیزر، شروع به کلاژن سازی می­کنند و همین مسئله علاوه بر روشن سازی واژن موجب جوان سازی آن نیز خواهد شد. استفاده از لیزر درمانی به بیماران کمک می­کند تا علاوه بر زیبایی، اعتماد به نفس خود را بازیابند و لذت جنسی خود را با شریک جنسی­شان بیشتر کنند.

کرم خاصی برای سفید کردن واژن می­توان معرفی کرد:

کرم­های واژن در انواع مختلفی وجود دارد که باید طبق نظر پزشک انتخاب شود. از جمله آن شامل:

کرم ­های گیاهی واژن:

در واقع این نوع از کرم­ ها به دلیل فرمولاسیونی که دارند به کاربر کمک می­کند، تا رنگ طبیعی واژن خود را به دست بیاورد. این کرم باعث می­شود که روند متابولیسم بهبود بیابد و علاوه بر آن تولید ملانین را کاهش می­دهد.

بیشتر برای افرادی مورد استفاده قرار می­گیرد که تیرگی واژن­ آن­ها به عوامل ژنتیکی مربوط نباشد. نحوه استفاده آن را پزشک مشخص می­کند اما در حالت عادی باید روزانه دو بار مورد استفاده قرار گیرد.

کرم طبیعی واژن:

همان گونه که از اسم آن پیداست، این نوع از کرم­ها کاملا طبیعی بوده و بر پایه گیاهان طبیعی تولید شده­اند. این نوع از کرم­ها هیچ گونه عوارض جانبی ندارند و پس از چند روز استفاده، در اثر بهره گیری از آن می­توان شاهد تغییرات موجود در واژن بود.

این نوع از کرم با استفاده از عوامل طبیعی همچون عصاره موادی مثل گل رز، خیار، جلبک دریایی، آربیتین و آلوئه ورا تولید و روانه بازار فروش خواهد شد.

کرم سفید کننده واژن:

این دسته از کرم­ها در اصل بر پایه روشن سازی واژن تولید شده و در تمامی مراکز فروش به سادگی در دسترس عموم است. فرمولاسیون این نوع از کرم به نحوی است که برای پوست­های نرم و نواحی حساس بدن مناسب بوده و هیچ نوع ماده شیمیایی در ساخت آن استفاده نشده است.

اما باید بدانید که استفاده از این کرم­ها ملزم به انجام عمل روشن سازی واژن با استفاده از لیزر می­باشد. در واقع هیچ کدام از این کرم­ها نمی­توانند به تنهایی موجب رفع تیرگی ناحیه تناسلی بانوان شود و پس از مدت کوتاهی رنگ واژن به حالت قبل خود باز می­گردد.

روشن سازی واژن با استفاده از لیزر برگشت پذیر است:

همان گونه که گفته شد این روش درمانی یکی از شیوه­ های غیر تهاجمی بوده که می­توان آن را بدون هیچ ریسکی جایگزین جراحی و درمان­های سنتی کرد. استفاده از این روش درمانی می­تواند اثرات پیری را که در بافت­های واژن قابل مشاهده است به صورت کامل از بین برده و واژن را جوان سازی کند.

در واقع استفاده از لیزر یکی از تکنیک­های نوینی است که در صنعت زیبایی کاربرد فراوانی دارد. زمانی که بافت مورد نظر تحت اشعه لیزر قرار می­گیرد، بدون هیچ درد و عارضه­ای، مخاط واژن را دوباره شکل داده و کشیدگی آن را از بین می­برد. این کار موجب می­شود تا واژن علاوه بر تغییر رنگ، حالت کشسانی و هیدراسیون خود را باز یابد.

 1. آیا می­توان همزمان از لیزر روشن سازی ناحیه تناسلی و لیزر از بین برنده موهای زائد در این ناحیه استفاده کرد؟

لیزر درمانی برای روشن سازی واژن یکی از روش­هایی است که به دلیل ریسک پایین آن می­توان این عمل را همراه با موارد دیگری همچون کوچک کردن لابیا، تنگ کردن واژن و جوان سازی ناحیه تناسلی به صورت همزمان انجام داد.

اما بسیاری از افراد تصور می­کنند همین موضوع می­تواند باعث شود تا همزمان عمل روشن سازی واژن را با لیزر از بین برنده موهای زائد بتوان تلفیق کرد.

در این خصوص باید بدانید که این دو عمل کاملا متفاوت بوده و نمی­توان آن­ها را به یکباره انجام داد. چون در این شرایط هیچ کدام از روش­ها به درستی عمل نمی­کند و فرد پس از انجام آن­ها نتیجه مورد انتظار را دریافت نمی­کند.

هنگامی که فرد برای برطرف کردن موهای زائد خود اقدام می­نماید، پزشک مورد نظر باید فولیکول­ های مو موجود در منطقه مورد نظر را تحت تاثیر قرار دهد. این کار موجب پیش­گیری از رویش مجدد مو خواهد شد.

در مقابل استفاده از لیزر برای روشن سازی پوست باید لایه­ های تیره موجود در بخش زیرین قسمت اپیدرم را تحت تاثیر قرار داده و آن را تبخیر کند.

شایان ذکر است که لیزر از بین برنده موهای زائد، بر روی پوست روشنی که دارای موهای تیره­ای باشد، بهتر از دیگر افراد جواب می­دهد. به همین منظور اشخاصی که قصد انجام هر دو عمل را دارند

بهتر است ابتدا عمل روشن سازی واژن را انجام دهند و سپس برای از بین بردن موهای زائد خود با استفاده از لیزر اقدام نمایند. این کار موجب می­شود تا بهترین نتیجه را از روند لیزر درمانی خود شاهد باشید.

سوالات رایج در مورد رفع تیرگی واژن با استفاده از لیزر را عنوان نمایید؟

سوالات رایج در مورد رفع تیرگی واژن با استفاده از لیزر را عنوان نمایید؟
سوالات رایج در مورد رفع تیرگی واژن با استفاده از لیزر را عنوان نمایید؟

 

 • افرادی که باردار هستند می­توانند از این روش درمانی برای روشن سازی واژن استفاده کنند؟

انجام عمل روشن سازی واژن هیچ خطری برای افراد باردار ندارد، اما با این وجود بهتر است که جانب احتیاط را رعایت کرده و در طی این دوران هر نوع عمل اضافه را از برنامه­ های خود حذف کنید. حتی اگر این عمل به جنین آسیبی نرساند، اما به هیچ عنوان به بیماران توصیه نخواهد شد.

 • آیا در دوران شیر دهی نیز می­توان عمل روشن سازی واژن را انجام داد؟

انجام چنین عمل­هایی برای مادرانی که شیرده هستند هیچ گونه خطری را در پی نخواهد داشت و افراد شیرده می­توانند در این دوران از این عمل زیبایی استفاده نمایند.

 • چند روز پس از بارداری می­ توان عمل روشن سازی واژن را انجام داد؟

بهترین زمانی که بانوان پس از بارداری می­توانند عمل­ های زیبایی همچون رفع تیرگی واژن را انجام دهند، بین 90 تا 100 روز پس از زایمان است. در این زمان بدون هیچ استرس و نگرانی می­توان هر نوع عمل­ زیبایی را انجام داد.

 • جراحی زیبایی روشن سازی واژن را از چه سنی می ­توان انجام داد؟

انجام عمل­های زیبایی همچون روشن سازی ناحیه تناسلی، هیچ محدودیت سنی را برای متقاضیان ندارد و همه افراد می­توانند از آن بهره ببرند. اما بر اساس عرف جامعه عموماً تمامی جراحی­های زیبایی از سنین 20 سالگی در بانوان شروع شده و تا 60 سالگی ادامه خواهد داشت.

در دوران یائسگی نیز می­توان عمل ­های زیبایی همچون رفع تیرگی را در بانوان انجام داد و تمامی مشکلاتی که از آن ناشی می ­شود را درمان نمود.

جراحی زیبایی روشن سازی واژن را از چه سنی می ­توان انجام داد؟
جراحی زیبایی روشن سازی واژن را از چه سنی می ­توان انجام داد؟
 • آیا دختران باکره هم می­ توانند عمل روشن سازی واژن را انجام دهند؟

انجام عمل روشن سازی واژن هیچ ارتباطی به پرده بکارت نداشته و تمامی متقاضیان، چه افراد متاهل و چه افراد مجرد، می­توانند از این روش درمانی برای دستیابی به زیبایی استفاده نمایند.

 • استفاده از روش ­های طبیعی همچون جوش شیرین و آبلیمو می ­تواند جایگزین مناسبی برای لیزر باشد؟

استفاده از چنین موادی ممکن است انتخاب اول بیشتر افرادی باشد که در این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارند، و با تکیه بر طبیعی بودن آن بدون هیچ استرسی چنین موادی را مورد استفاده قرار دهند.

باید بدانید که استفاده از این مواد نمی­تواند تاثیر دائمی را در متقاضی ایجاد کند، به همین منظور فرد باید به صورت مداوم از آن استفاده نماید. واکنش افراد مختلف به چنین درمان­هایی کاملا متفاوت بوده و ممکن است پس از گذشت مدتی از استفاده، موجب ایجاد حساسیت در فرد شود و مشکلات دیگری را برای وی به وجود بیاورد.

 • هزینه انجام عمل روشن سازی واژن چه میزان است؟

عوامل مختلفی می­تواند در قیمت مورد نیاز هر فرد برای انجام عمل زیبایی روشن سازی پوست تاثیر گذار باشد. از جمله این عوامل شامل رنگ پوست، میزان تیرگی ناحیه تناسلی، انتظار بیمار از انجام عمل، تعداد جلسات مشخص شده و … می­باشد.

با این اوصاف می­توان گفت که قیمت تمام شده لیزر درمانی برای هر شخص بسته به شرایط و نوع نیاز وی، متفاوت است.

 • تاثیرات عمل جراحی روشن سازی واژن چند روز بعد از انجام عمل نمایان می­شود؟

این مورد نیز در افراد مختلف متفاوت است اما در حالت کلی عموماً تاثیرات ناشی از لیزر درمانی را می­توان بعد از 15 روز مشاهده نمود. اما با این وجود این تاثیر نتیجه کار نیست و ممکن است در افراد مختلف تا 40 روز بعد از درمان اولیه به طول بی­انجامد.

بدن نیاز به زمان دارد تا بتواند فرایند کلاژن سازی را به صورت کامل در طی مدت مشخص شده انجام دهد و ناحیه مورد نظر بهبود بیابد.

 • چه نوع پوستی می­ تواند گزینه مناسب­ تری برای انجام چنین عملی باشد؟

استفاده از لیزر درمانی برای رفع تیرگی ناحیه تناسلی یکی از درمان­ هایی است که می­توان آن را در همه متقاضیان انجام داد، اما تعداد جلساتی که مورد نیاز است در همه آن­ها یکسان نخواهد بود.

با این وجود افرادی که دارای پوستی روشن باشند، پس از انجام یک جلسه لیزر درمانی نتایج فوق العاده­ای را شاهد هستند. همین موضوع سبب می­شود تا چنین افرادی از ادامه جلسات منصرف شوند. اما افرادی که پوست تیره تری دارند و در اصطلاح سبزه هستند نیاز به تعداد جلسات بیشتری برای درمان خواهند داشت.

چه نوع پوستی می­ تواند گزینه مناسب­ تری برای انجام چنین عملی باشد؟
چه نوع پوستی می­ تواند گزینه مناسب­ تری برای انجام چنین عملی باشد؟
 • پس از انجام عمل چند درصد بهبودی حاصل می­ شود؟

بهبودی ناشی از لیزر درمانی در افراد مختلف بسته به عکس العمل و انتظاری که دارند کاملا متفاوت است. در حالت کلی افرادی که جلسات درمان خود را تکمیل می­کنند بین 50 تا 70 درصد از این عمل نتیجه خواهند گرفت.

پس از انجام عمل چند درصد بهبودی حاصل می­ شود؟
پس از انجام عمل چند درصد بهبودی حاصل می­ شود؟

نتیجه گیری:

چنانچه تیرگی ناحیه تناسلی موجب پایین آمدن اعتماد به نفس شما شده و جذابیت ظاهری شما را کاهش داده است، می­توانید با استفاده از علم پزشکی در این زمینه خود را درمان کرده و به آسانی این مشکل را بر طرف کنید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید