میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

درمان واژینیسموس در خانه
درمان واژینیسموس در خانه

لیست موضوعات

درمان واژینیسموس در خانه

دراین مقاله قصد داریم موضوع درمان واژینیسموس در خانه  را مورد بررسی قرار دهیم و در رابطه با آن راهکارهای خانگی درمان این بیماری دردآور صحبت کنیم.

قبل از آن توصیه میکنیم موضوع جدیدترین روش درمان واژینیسموس را مطالعه بفرمایید.

درمان واژینیسموس در خانه
درمان واژینیسموس در خانه

یکی از عمده ترین اختلالات جنسی شایعی که در زنان وجود دارد واژینیسموس می باشد و در طی این اختلال فرد در هنگام نزدیکی درد بسیار شدیدی را احساس می کند. با توجه به این که روابط زناشویی بخش بسیار مهمی از زندگی زوجین را تشکیل می دهد اگر اختلالی در روند آن ایجاد شود و زوجین نتوانند رابطه لذت بخشی را تجربه نمایند مشکلاتی مانند سردی عاطفی و عدم رضایت از زندگی را به دنبال خواهد داشت.

اختلالات جنسی فقط مربوط به آقایان نمی شود بلکه اختلالات جنسی وجود دارد که مختص خانم ها است و بسیار دردناک و غیر قابل تحمل می باشد مانند بیماری واژینیسموس که فرد مبتلا به آن قادر نخواهد بود رابطه جنسی معمولی را تجربه نماید و بسیار اذیت خواهد شد زیرا ماهیچه های واژنی دچار انقباضات غیر عادی شده اند .

این بیماری را می توان  علاوه بر روش های پزشکی که در کلینیک ها انجام می شود با استفاده از روش هایی در منزل تا حدی آن را رفع نمود و تحمل درد را آسان تر کرد که در این مقاله بیشتر به آن می پردازیم.

در ادامه به سوالات ذکر شده در این بخش پاسخ خواهیم داد.

 • واژینیسموس چیست؟
 • درمان واژینیسموس در خانه چگونه انجام می شود؟
 • انواع واژینیسموس کدامند؟
 • دلایل ابتلا به واژینیسموس کدامند؟

 

واژینیسموس چیست؟

در واقع به اسپاسم عضلات اطراف مبهلی که همراه با درد بسیار شدید است واژینیسموس گفته می شود. این اختلال دارای سطح های متفاوتی می باشد و در مواردی که بسیار حاد باشد فرد مبتلا هرگز توانایی برقراری رابطه جنسی را نخواهد داشت زیرا دخول به واژن ، فرد رابسیار اذیت نموده به حدی که اصلا قادر به تحمل درد ناشی از آن نخواهد بود.

بیماران مبتلا به این بیماری به قدری درد می کشند که از معاینه شدن توسط پزشک نیز واهمه دارند زیرا فکر می کنند که احتمال دارد ابزار معاینه به واژن آن ها برخورد نماید ودوباره آن درد شدید را احساس نمایند.

انقباض ماهیچه های مبهل کاملا به صورت غیر ارادی اتفاق می افتد به طوری که فرد هرگز نمی تواند مانع از آن شود و سطح این انقباضات به حدی زیاد است که بانوان ترجیح می دهند که از معاشقه با همسر خود خودداری نمایند تا احتمال دخولی وجود نداشته باشد. پس با توجه به اینکه این اختلال زندگی زناشویی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد باید هرچه سریع تر برای درمان آن اقدام نمود و این مشکل را رفع نمود.

واژینیسموس چیست؟
واژینیسموس چیست؟

درمان واژینیسموس در خانه چگونه انجام می شود؟

اخیرا روش های زیادی برای درمان این بیماری کشف شده است که تقریبا بیشترشان نتایج مثبتی خواهند داشت.یکی از این روش های درمانی استفاده از گشادکننده ها می باشد که موجب می شد مبهل به مرورگشادتر شود ، این روش را باید به طور مرتب سه بار در هفته به کمک پزشک انجام داد و در منزل نیز تمریناتی برای اثر بیشتر آن انجام داد.

روش خانگی دیگر استفاده از دوش آب داغ و نشستن در وان حاوی آب داغ به مدت 15 دقیقه می باشد که موجب می شود بتوانید رابطه جنسی راحت تری را تجربه نماید.

استفاده ازژل های مبهلی که خاصیت نرم کنندگی دارند قبل از برقراری رابطه جنسی ، در شرایطی که این راهکارهای خانگی نتوانستند مشکل شما را حل نمایند وهمچنان در روابط خود درد بسیار شدیدی را احساس نمودید باید به سراغ روش های پزشکی بروید و با استفاده از روش هایی مانند بوتاکس و تزریق آن را حل نمایید.

درمان واژینیسموس در خانه چگونه انجام می شود؟
درمان واژینیسموس در خانه چگونه انجام می شود؟

انواع واژینیسموس کدامند؟

این اختلال ممکن است در هر رده سنی برای خانم ها اتفاق افتاد که با توجه به بازه زمانی و شدت آن به دو دسته تقسیم می شود.

انواع واژینیسموس کدامند؟
انواع واژینیسموس کدامند؟
 • واژینیسموس اولیه:

این مورد معمولا زمانی اتفاق می افتد که زن اولین رابطه جنسی خود را تجربه می کنند و به دلیل ترس و اضطرابی که دارد ماهیچه ها دچار انقباض می شود و مرد قادر نخواهد بود دخول را انجام دهد و باعث می شود که زوجین در این ازدواج به وصال نرسند زیرا هیچگونه دخولی را تجربه نمی کنند و باید به پزشک متخصص زنان مراجعه نمایند تا راهکارهایی را به آن ها ارائه دهد.

 • واژینیسموس ثانویه:

این مورد زمانی اتفاق می افتد که فرد رابطه جنسی را به دفعات  تجربه کرده باشد اما در اثرعفونت و یا استرس و مشکلات زندگی واکنش های روانی خوبی به همسر خود نداشته باشد در نتیجه نمی تواند فعالیت جنسی خوبی را با او تجربه کند و واژن دچار انقباض شده که موجب می شود دخول به خوبی صورت نگیرد وبا درد زیادی همراه باشد.

دلایل ابتلا به واژینیسموس کدامند؟

براساس پژوهش های انجام شده این اختلال نمی تواند دلایل مشخصی داشته باشد اما بر اساس تجربیات مهم ترین عامل ابتلا به این بیماری مشکلات روانی می باشد .

به عنوان مثال فرد ترس و وحشت غیر عادی از رابطه جنسی و دخول داشته باشد به طوری که فکر کردن به آن مانع از عادی بودن حالت فرد می شود ودچار اضطراب فراوانی می شود که در نتیجه آن عضلات مبهل دچار اسپاسم می شوند ، این اتفاق موجب میشود که فرد دخول بسیار سخت و درد ناکی را تجربه نماید به طوری که ترجیح می دهد فعالیت جنسی خود را کاملا متوقف کند.

برای درمان این بیماری باید هرچه سریع تر اقدام نمود زیرا در صورتی که فرد تلاش کند که بتواند رابطه خوبی را برقرار نماید واکنشات ماهیچه ها نیز شدید تر و بیشتر می شود و دخول تقریبا غیر ممکن خواهد شد.

دلایل ابتلا به واژینیسموس کدامند؟
دلایل ابتلا به واژینیسموس کدامند؟

از عمده ترین دلایل این بیماری می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • عجله در شب اول ازدواج برای برقراری رابطه و نداشتن تجربه کافی که موجب می شود رابطه بسیار دردناک باشد.
 • عدم شناخت کافی و لازم به بدن زنان و دستگاه تناسلی آن ها
 • نداشتن اطلاعات کافی در مورد انواع روش های برقراری رابطه جنسی
 • متفاوت بودن فرهنگ های زن و مرد در رابطه با نحوه ی برقراری روابط جنسی بین زوجین
 • تجربه سواستفاده جنسی و تجاوز
 • احساس گناه از انجام این رابطه
 • ترس از بارداری نا هنگام و بد موقع
 • وجود بیمارهای مختلف و محدودیت های پزشکی
 • درکل می توان نتیجه گرفت درمان واژینیسموس تحت نظر پزشک و با تمرین در منزل انجام می شود

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال ۱۳۶۱به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال۱۳۷۴ در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه  کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت از سال۱۳۸۶

سابقه کار در زمینه زیبایی های زنان با دستگاه مونالیزاتاچ از سال۱۳۹۴

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

۰۹۱۲۷۳۷۹۸۹۳

اینستاگرام:dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید