میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

جوانسازی واژن
جوانسازی واژن

لیست موضوعات

جوانسازی واژن

در این مقاله قصد داریم مطالبی در مورد جوانسازی واژن را برای شما مخاطبان گرامی بیان کنیم امیدواریم که از مطالعه این مطالب بهره کافی را ببرید.

برای جوان سازی واژن می توانید به کلینیک دکتر زرگنج فرد مراجعه کنید و یا با شماره تلفن کلینیک که در انتهای این مطلب درج شده است تماس بگیرید

جوانسازی واژن
جوانسازی واژن

سوالاتی در رابطه با موضوع مورد نظر وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به برخی از آنها پاسخ دهیم:

آیا می دانید  که جوانسازی واژن به چه صورتی انجام می شود؟

جوانسازی واژن چه مزیت هایی را به دنبال دارد؟

چه افرادی می توانند عمل جوانسازی واژن را انجام دهند؟

آیا عمل جوانسازی واژن با درد همراه می باشد؟

برای بهبودی کامل در انجام جوانسازی واژن چند جلسه درمان مورد نیاز می باشد؟

آیا می دانید که بعد از جوانسازی واژن باید چه مراقبت هایی را انجام داد؟

آیا می دانستید که چه اقدامات ضروری را قبل از لیزر جوانسازی واژن باید انجام داد؟

هزینه ای که برای جوانسازی واژن باید پرداخت کرد چه میزانی می باشد؟

آیا می دانستید که به چه علتی جوانسازی واژن در بین خانم ها رواج پیدا کرد؟

از چه زمانی انجام جوانسازی واژن با لیزرهاى نوین ابداع شده است؟

آیا قبل از انجام دادن لیزر برای جوانسازی واژن به انجام آزمایش نیاز می باشد؟

آیا انجام دادن جوانسازی واژن به وسیله لیزر با درد همراه می باشد؟

در چه مواردی واژن دچار شل شدگی می شود و می توان جوانسازی واژن را انجام داد؟

آیا باردارى بعد از انجام جوانسازی واژن با لیزر مانعى ایجاد نمی کند؟

آیا انجام جوانسازی واژن برای افرادی که بی اختیاری ادرار شدید دارند موثر می باشد؟

در چه زمانى از دوره قاعدگى انجام جوانسازی واژن با لیزر مناسب تر است؟

آیا بعد از انجام جوانسازی واژن نیاز به مصرف  داروى خاصى می باشد؟

ماندگاری جوانسازی واژن با لیزر واژن چند سال است؟

چه تفاوت هایی بین درمان لیزر و جراحی برای جوانسازی واژن وجود دارد؟

چند روز پس از تنگ کردن واژن با لیزر میتوان به کار و زندگی عادی برگشت؟

آیا افرادى که عمل برداشتن رحم داشته اند نیز می توانند از جوانسازی واژن با لیزر بهره مند شوند؟

جوانسازی واژن با لیزر چه کاربرد هایی برای خانم ها دارد؟

آیا می دانید که در اثر وجود چه علائمی می توان جوانسازی واژن را انجام داد؟

 

 

آیا می دانید که جوانسازی واژن به چه صورتی انجام می شود؟

وقتی که در مورد جوانسازی واژن بحثی به میان می آید، تعریف های متفاوتی در فکر افراد یادآوری می گردد و احتمالا تعریف هایی که یک شخص سی و پنج ساله از عمل جوانسازی واژن خود  در این زمینه دارد با شخصی که با تغییر و تحولات زمان یائسگی روبرو شده است تفاوت های زیادی دارد. بنابراین در آغاز کار باید این مسئله را بیان کنیم که منظور از جوانسازی واژن چه چیزی می باشد و این عمل چه مواردی را در برمی گیرد و چه مسائل و مشکلاتی را در بر می گیرد.

با طی کردن دوره طبیعی و قابل اجتناب نبودن روند زندگی، عضو های بدن رو به سمت پیری و افتادگی خواهد رفت، و این اعضا دچار تغییر و تحولاتی میگردد که این امکان وجود دارد برای فرد ناخوشایند و شاید در برخی از موارد باعث افسردگی شود.

آیا می دانید که جوانسازی واژن به چه صورتی انجام می شود؟
آیا می دانید که جوانسازی واژن به چه صورتی انجام می شود؟

تغییر یافتن در بافت بدن و شکل ظاهری واژن

یکی از تغییر هایی که خانم ها با بالا رفتن سن و انجام زایمان با آن مواجه می گردند، تغییر یافتن در بافت بدن و شکل ظاهری واژن می باشد. این مشکلات به وجود آمده در دوران یائسگی به علت تغییر های هورمونی است که در بدن شخص ایجاد می گردد که به مراتب بیشتر می گردد.

این تغییرات به وجود آمده که مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد و دغدغه های زیادی را برای خانم ها ایجاد  می کند این مسائل به وجود آمده مشکلاتی مانند گشاد بودن واژن، شل شدن واژن ، کم شدن قدرت کشسانی در بافت واژن و ایجاد درد در زمان نزدیکی که این موارد گفته شده می تواند زندگی جنسی و  زناشویی را برای شما تحت تاثیر قرار دهد و همچنین می تواند مشکلاتی مانند خشکی، خارش و سوزش واژن ، عفونت های پی در پی و بی اختیاری ادرار و نیاز داشتن مکرر به دفع کردن ادرار می باشد که زندگی فرد را با مشکلات فراوانی مواجه می کند.

تغییر یافتن در بافت بدن و شکل ظاهری واژن
تغییر یافتن در بافت بدن و شکل ظاهری واژن

اگر شما که در سن یائسگی هستید و این مقاله را مطالعه می کنید شاید این مشکلات را داشته باشید و به فکر راه چاره برای این مسئله باشید و جالب است بدانید که به این مشکلاتی که با آن مواجه هستید مشکلات آتروفی واژن یا آتروفی ژنیتال می گویند و این مشکلات حدود 50 درصد از زنان را در سن یائسگی متاثر می کند

آیا یائسگی می تواند بر ساختار و چگونگی عملکرد واژن تاثیر بگذارد؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت که آتروفی واژن به علت کم شدن سطح استروژن است. با طی کردن یائسگی حجم استروژن به صورت طبیعی کاهش پیدا می کند، البته کم شدن استروژن علت های دیگری نیز از قبیل بعضی جراحی ها یا درمان های پزشکی، به دنبال داشته باشد، در این هنگام خون رسانی به واژن کم می شود و دیواره های آن نازک می شود.
مخاطی که محافظ واژن هستند، در این راه ضخامتی که دارند و مقدار هیدراته بودن آنها از بین خواهد رفت که همن مسئله سبب خشک شدن واژن و احساس کردن درد و ناراحتی در زمان برقراری رابطه جنسی می گردد. در رابطه با این مسئله تغییراتی مانند تغییر های اسیدیته و تغییر های pH در محیط دورنی واژن اثرات زیادی بر عملکرد و  جریان سلامت واژن خواهد داشت. که در هنگام یائسگی تاثیرات زیادی را متحمل می شود.

آیا یائسگی می تواند بر ساختار و چگونگی عملکرد واژن تاثیر بگذارد؟
آیا یائسگی می تواند بر ساختار و چگونگی عملکرد واژن تاثیر بگذارد؟

یائسگی

در این زمینه این احتمال وجود دارد که شما به علت یائسگی به مسائل و مشکلاتی که در متن بالا به آن اشاره شده و در مورد آن توضیح دادیم دچار شوید یا این مسائل به علت های دیگر و به صورت موردی فکر کردن به هر یک از این مشکلات شما را اذیت کند و برای فرار از این مشکلات و در هر صورت عمل جوانسازی واژن این توانایی و قابلیت را خواهد داشت که تا مقدار زیادی به این دغدغه هایی که برای شما پیش آمده است خاتمه دهد.

در رابطه با این مسائل ذکر شده می توان گفت که آتروفی واژن علائم و نشانه های زیادز دارد که در متن پایین و برای آشنا شدن شما مخاطبان گرامی به برخی از آنها اشاره می کنیم:
خشک شدن ناحیه واژن،  احساس داشتن خارش و سوزش در  قسمت واژن می توند یکی از این علائم باشد.

نشانه دیگری که در رابطه با این مشکل می توان به آن اشاره کرد این است که در هنگام مقاربت درد را احساس می کند.

گشاد شدن واژن

شل شدن عضلات در دیواره واژن و کم شدن نیروی کشسانی بافت یا همان ( گشاد شدن واژن ) نیز یکی دیگر از این نشانه ها می باشد.

همچنین داشتن عفونت های مکرر در واژن نیز می تواند یکی دیگر از نشاهنه ها باشد که باید به آن توجه نمود و نمی توان آن را نادیده گرفت.

مشکلی که بیشتر بانوان یا حتی بیشتر افراد را آزار می دهد و حتی این مشکل می تواند زندگی اجتماعی افراد را تحت تاثیر قرار دهد و یا مشکلات روحی زیادی را به وجود آورد بی اختیار شدن در دفع ادرار و نیاز مکرر داشتن به تخلیه آن می باشد.

می توان به ای مسئله اشاره کرد که حدود نیمی از بانوان به اثرات آتروفی واژن در جریان زندگی خود مبتلا خواهند شد. بنابراین جای هیچ گونه نگرانی در این زمینه نمی باشد، به این علت که با توجه به پیشرفت چشمگیر علم پزشکی راه حل های زیادی برای برطرف کردن این علائم و نشانه ها به کار خواهد رفت.

جوانسازی واژن چه مزیت هایی را به دنبال دارد؟

در متن بالا در رابطه با جوانسازی واژن ذکر کردیم که می تواند مشکلاتی از قبیل خشک شدن و سوزش واژن، تکرر ادرار، عفونت های مکرر، شل شدن و گشادی واژن و درد در زمان رابطه ی جنسی را تقریبا و تا حد چشمگیری می تواند برطرف کند

و می توان گفت که برای هر یک از این مشکلات راهکارهای زیادی به صورت جداگانه وجود خواهد داشت که به عنوان نمونه به یکی از آنها اشاره می کنیم انجام عمل واژینوپلاستی و پرینوپلاستی که برای تنگ کردن واژن به کار می رود

که بنابراین هر یک در جایگاه و زمان خود و برای شرایطی که وجود دارد می تواند یکی از بهترین انتخاب ها به شمار آید ولی به صورت کلی می توان گفت که عمل  جوانسازی واژن به نسبت جراحی های زیبایی واژن مزیت های زیادی را به دنبال دارد که در متن پاییت به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

یکی از مزیت هایی که در رابطه با جوانسازی واژن به وسیله لیزر وجود دارد این است که هیچ گونه برش و خونریزی در این ناحیه ایجاد نخواهد کرد که این مزیت برای بیشتر کسانی که از انجام این عمل ترس و واهمه دارند می تواند یک ویژگی و مزیت بسیار عالی به حساب آید.

در هر جلسه جوانسازی واژن به وسیله لیزر بین 15 تا 20 دقیقه زمان برای انجام آن کافی می باشد، بنابراین همین کم بودن زمان می تواند این عمل را جزء درمان های سرپایی قرار دهد.

انجام دادن این کار بدون نیاز به بی حسی سطحی یا بی هوشی صورت می گیرد که همین دلیل می تواند عوارضی که بی هوشی برای افراد بر جای می گذارد زا بسیار کم کند و بانوان با خیالی آسوده این کار را انجام دهند.

جوانسازی واژن چه مزیت هایی را به دنبال دارد؟
جوانسازی واژن چه مزیت هایی را به دنبال دارد؟

نکته

همچنین نکته دیگری که در این زمینه وجود دارد این است که برای انجام جوانسازی واژینال با لیزر احتیاجی به بستری شدن در کلینیک و یا بیمارستان نمی باشد و افراد بعد از انجام این کار می تواند به منزل خود برگردند.

در بیشتر عمل های زیبایی که رایج شده است و افراد زیادی به سمت آن روی می آوردند انجام این کار ریسک و عوارض درمان بسیار کمی را دارد و این مورد در بین عمل هل های زیبایی می تواند یکی از نادر ترین موارد به شمار رود.

بیشتر افرادی که این عمل را انجا می دهند می خواهند که خیلی سریع و در مدت کمی نتیجه درمان خود را ببینند که در رابطه با این موضوع می توان گفت که بیمار در این شیوه درمانی می تواند در مدت زمان بسیار کمی نتیجه درمان خود را ببیند.

استراحت بعد از عمل

اکثر بانوان برای انجام این عمل دغدغه این مسئله را دارند که می توانند بعد از انجام آن به فعالیت های خود ادامه دهند که در رابطه با این سوال می توان گفت که بله بعد از انجام این عمل احتیاجی به استراحت کردن نمی باشد و می توانند که بعد از انجام عمل به فعالیت های روزانه خود ادامه دهند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

در طی انجام این عمل می توان به ای نکته اشاره کرد که شخص هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد و تنها تعداد بسیار کمی ممکن است بگویند که در زمان عمل به مقدار کمی احساس سوزش و گرما را تجربه کرده اند که این ااحساس سوزش و گرما را نیز می توان با کمک گرفتن از مقداری یخ و مسکن آن را برطرف کرد.

در این شیوه درمانی افراد می توانید با طی کردن یک دوره درمانی مشکلات و مسائل زیادی که در رابطه با آتروفی واژن  داشته اند را به صورت هم زمان برطرف کنند.

عمل جوانسازی واژن برای بیشتر خانم هایی که درمان کردن هورمونی برای آنها امکان پذیر نمی باشد ( مثل بیماران سرطانی ) می تواند یک گزینه بسیار مناسب و راحت باشد.

چه افرادی می توانند عمل جوانسازی واژن را انجام دهند؟

– برای انجام این عمل اشخاصی که به صورت کامل به شل شدگی واژن دچار نشده باشند می توانند این کار را انجام دهند و افرادی هم که به صورت کامل واژن آنها شل شده باشد نمی توانند این عمل را انجام دهند.

– با بالا رفتن سن و پیری بعضی از اشخاص به بی اخنیاری ادرار یا تکرر آن دچار می شوند که این افراد نیز می توانند این عمل را انجام دهند و بهبودی خود را پس از انجام عمل به دست آورند و به زندگی عادی خود برگردند.

چه افرادی می توانند عمل جوانسازی واژن را انجام دهند؟
چه افرادی می توانند عمل جوانسازی واژن را انجام دهند؟

عضلات واژن سفت و محکم

– برخی از بانوان دوست دارند که عضلات واژن سفت و محکم تری داشته باشندو به همین منظور می توانند با انجام عمل جوانسازی واژن به این مقصود خود برسند.

–  بانوانی که در جریان زندگی خود بارداری را تجربه نکرده اند ولی این افراد واژن گشادی داشته باشند نیز میتوانند به وسیله این عمل واژن خود را تنگ کنند.

– زنانی که یائسگی را تجربه کرده اند و به آتروفی واژن دچار شده اند نیز می توانند این عمل را انجام دهند.

– برخی از خانم ها در جریان زندگی خود از خشکی و سوزش ناشی واژن درد می کشند و زندگی آنها با مشکلاتی مواجه شده است که با انجام این عمل می توانند این مشکلات را حل کنند.

– افرادی وجود دارند که به علت نازک شدن دیواره واژن برقراری روابط جنسی برای آنها به یک معضل و دغدغه فکری تبدیل شده است و زندگی زناشویی آنها را با مشکلاتی مواجه کرده است که ایا اشخاص می توانند با کمک گرفتن از این شیوه درمانی از این مشکلات به وجود آمده در زندگی خود رها شوند.

– اشخاصی که به صورت مداوم به عفونت های واژن دچار هستند و راه های زیادی را برای برطرف کردن این عفونت امتحان کرده اند ولی نتیجه مطلوبی را از آن دریافت نکرده اند نیز می تواند با انجام دادن این کار نتیجه مطلوب را دریافت کنند و به صورت کلی از شر این عفونت ها رها شوند.

آیا عمل جوانسازی واژن با درد همراه می باشد؟

لیزر کردن برای جوانسازی واژن بدون هیچ گونه دردی انجام می شود و بیمار در هنگام انجام دادن جراحی تنها احساسی مشابه یک لرزش خفیف در بدن را به وسیله حس کردن گرما تجربه می کند. افرادی که دارای پوست حساسی هستند این امکان وجود دارد که به مقدار کمی احساس سوزش را در حین عمل داشته باشند و در رابطه با این موضوع نیز جای هیچ گونه نگرانی نیست زیرا  برای پیشگیری از همین مقدار کم سوزش نیز پزشک متخصص مربوطه به شما کرم بی حس کننده را پیش از انجام لیزر توصیه می کند.

درصد بسیار کمی از اشخاص بعد از بهبود پیدا کردن و درمان حس ناراحتی کمی دارند که معمولا در بیشتر موارد به آسانی و به وسیله مسکن هایی که خفیف هستند و حتی استفاده کردن از کمپرس یخ  نیز بعد از عمل، قابلیت کنترل دارد.

آیا عمل جوانسازی واژن با درد همراه می باشد؟
آیا عمل جوانسازی واژن با درد همراه می باشد؟

برای بهبودی کامل در انجام جوانسازی واژن چند جلسه درمان مورد نیاز می باشد؟

تعداد جلساتی که برای درمان  و گرفتن نتیجه مطلوب از انجام این عمل طی می شود بستگی به شرایط ویژه و متفاوت بدن افراد دارد و نظر پزشک متخصص در این زمیته و با توجه به این شرایط تعیین می گردد. بیشتر خانم ها بعد از انجام این کار در جلسه اول حس بهبودی زیادی را تربه می کنند و تاحدودی نتیجه مطلوب را دریافت می کنند ولی دریافت بهترین نتیجه ها با گذشت سه جلسه در دو ماه کسب می شود.

برای بیشتر افرادی که دچار شل شدگی عضلات در واژن خود هستند این کار شدت بیشتری پیدا می کند و این امکان نیز وجود دارد که این افراد تعداد جلسات بیشتری را نیاز داشته باشند.

برای بهبودی کامل در انجام جوانسازی واژن چند جلسه درمان مورد نیاز می باشد؟
برای بهبودی کامل در انجام جوانسازی واژن چند جلسه درمان مورد نیاز می باشد؟

آیا می دانید که بعد از جوانسازی واژن باید چه مراقبت هایی را انجام داد؟

بعد از انجام عمل جوانسازی واژن برای کم کردن تورم و ناراحتی بعد از انجام عمل می ‌توانید که از کمپرس آب سرد استفاده کنید و برای انجا این کار کمپرس را به مدت بیست دقیقه بر روی محلی که کبود شده است قرار دهید.

بعد از انجام این عمل می توانید دو تا سه بار در طی روز محلی که درمان را انجام داده اید به وسیله سرم استریل یا پاک کننده ای که حساسی ایجاد نمی کند را شست و شو دهید.

زمانی که این عمل را انجام دادید و تا زمان بهبود پیدا کردن به صورت کامل، پس از شست و شو دادن محل درمان می توانید که از پمادی که مرطوب کننده است، استفاده نمایید.

آیا می دانید که بعد از جوانسازی واژن باید چه مراقبت هایی را انجام داد؟
آیا می دانید که بعد از جوانسازی واژن باید چه مراقبت هایی را انجام داد؟

از فعالیت فیزیکی شدید خودداری کنید

بعد از انجام عمل جوانسازی واژن به مدت سه الی چهار روز به وسیله لیزر، باید از انجام دادن فعالیت فیزیکی شدید و بلند کردن وسایل سنگین پرهیز نمایید.

افرادی که این عمل را انجام داده اند بعد از عمل باید از پوشیدن شلوارهایی که تنگ هستند یا ساپورت و جوراب شلواری پرهیز کنند.

بعد از انجام دادن عمل باید به مدت 72 ساعت به صورت کامل و برای رسیدن به نتیجه مطلوب استراحت داشته باشید.

بانوانی که این عمل را انجام داده اند باید بعد از انجام این عمل به مدت یک ماه از انجام دادن فعالیت های جنسی خودداری کنند.

این افراد باید از نشستن در وان آب گرم یا حمام کردن به وسیله آب گرم خودداری کنند.

علاوه بر مطالبی که در مراقبت های بعد از عمل گفته شده می توان به این نکته اشاره کرد که یکی از مهم ‌ترین و کاربردی ترین مراقبت هایی که باید انجام داد پیشگیری از ایجاد شدن جراحت یا تحریک در ناحیه تناسلی می باشد.

اشخاصی که عمل جوانسازی واژن را انجام می دهند برای کسب نتیجه مطلوب از انجام این عمل باید تا مدت۱۰ روز بعد از انجام دادن لیزر واژن، از انجام ورزش و فعالیت های شدید که صدماتی را به شخص وارد می کند جدا خودداری کنند.

 آیا می دانستید که چه اقدامات ضروری را قبل از لیزر جوانسازی واژن باید انجام داد؟

  • افرادی که قصد دارند عمل جوانسازی واژن را انجام دهند باید همان روزی که می خواهند این کار را انجام دهند استحمام کنند تا محلی که مورد درمان قرار می گیرد پاکیزه باشد.
  • افرادی که می خوهند این کار را انجام دهند نباید در محل مورد درمان هیچ چیزی را استفاده کنند زیرا محلی که مورد  درمان قرار می گیرد باید کاملا تمیز و خشک باشد و هیچ گونه کرم و لوسیونی نباید در این ناحیه استفاده شود.
  • بهترین کار این است که افرادی که قصد دارند این عمل را انجام دهند در محل درمان، موهای زائدی که بلند باشد را نداشته باشند؛ بنابراین در مدت سه روز پیش از جلسه ای که می خواهند جوانسازی واژن را انجام دهند، در اندام تناسلی نباید هیچ گونه اپیلاسیون، شیو یا برنزه ای انجام شده باشد.
آیا می دانستید که چه اقدامات ضروری را قبل از لیزر جوانسازی واژن باید انجام داد؟
آیا می دانستید که چه اقدامات ضروری را قبل از لیزر جوانسازی واژن باید انجام داد؟

هزینه ای که برای جوانسازی واژن باید پرداخت کرد چه میزانی می باشد؟

انجام دادن لیزر واژینال برای جوانسازی و کارهای زیبایی انجام می گیرد و در نتیجه مثل بیشتر جراحی های زیبایی که افراد انجام می دهند و امروزه در میان افراد رواج پیدا کرده است شامل بیمه نمی گردد .

هزینه ای که برای انجام جوانسازی واژن با لیزر در نظر گرفته شده است به عوامل و شرایط مختلفی بستگی خواهد داشت

مواردی از قبیل: هزینه دستمزد جراح یا متخصص، هزینه مکانی که عمل در مطب یا کلینیک صورت گرفته است، مکان جغرافیایی و … به همین علت نمی توان به صورت دقیق و ثابت هزینه ای برای لیزر واژینال را می توان بیان نمود.

هزینه ای که برای جوانسازی واژن باید پرداخت کرد چه میزانی می باشد؟
هزینه ای که برای جوانسازی واژن باید پرداخت کرد چه میزانی می باشد؟

آیا می دانستید که به چه علتی جوانسازی واژن در بین خانم ها رواج پیدا کرد؟

به علت بالا رفتن سن در خانم ها و کم تر شدن تولید کلاژن و همچنین پیری در افراد سبب می شود که سلول هاى فیبرو بلاست، در هر کدام از قسمت های بدن از قبیل: پوست، قلب، ریه ، تغییراتی در آنها به وجود می آید.

در رابطه با این موضوع می توانیم این گونه هم بیان کنیم که گشادی و شل شدن بافت واژن هم می تواند از دلایل و نشانه هایی باشد که بر روی دستگاه باروری در بانوان تاثیر می گذارد.

در میان حالت های به وجود آمده نامناسب ترین حالت زمانی می باشد که، مشکل گشادی واژن و شل شدن بافت واژن با بی اختیار بودن ادرار، افتادگی قسمت رحم و یا افتادگی مثانه همراه باشد.

آیا می دانستید که به چه علتی جوانسازی واژن در بین خانم ها رواج پیدا کرد؟
آیا می دانستید که به چه علتی جوانسازی واژن در بین خانم ها رواج پیدا کرد؟

در حدود دهه چهارم از زندگی انسان یعنی حدود 30 تا 40 سالگی یعنی مصادف با کم شدن تولید و یا کاهش پیدا کردن تاثیر هورمون هایی از قبیل استروژن و پروژسترون، تونسیته در بافت هاى داخلى وخارجى در دستگاه تناسلى کم تر می شود و آغاز شل شدن واژن و کم شدن حجم در قسمت لبه هاى خارجى دستگاه تناسلى می باشد.

در مورد این موضوع دانستن این نکته جالب به نظر می رسد که، شل شدن واژن حتی در مورد بانوانى که زایمان طبیعی را هم نجام نداده اند و یا حتى در بانوانى که هیچ گونه بارداری را تجربه نکرده اند نیز اتفاق خواهد افتاد.

وجود همین مشکل شل شدن در قسمت واژن می تواند در زندگى زناشویی اکثر بانوان اختلال ایجاد کند و به صورت غیر مستقیم ریشه خیلی از مشکل های اجتماعى و خانوادگى است.

در رابطه با این موضوع مطالعاتی صورت گرفته است که براساس گزارش های به دست آمده از این مطالعات انجام شده حدود 50% از خانم هاىی که در سنین بعد از یائسگى به سوزش و خشکى در واژن، عفونت هاى ادرارى و درد در زمان انجام رابطه جنسی دچار می شوند و در نهایت کیفیت زندگى در این افراد  پایین می باشد.

 انجام دادن این روش ها خارش و سوزش در قسمت واژن را که از خشکى آن ناشی می شود می تواند برطرف کند.

در سال‌های اخیر، انجام عمل زیبایی واژینال به خصوص لابیا پلاستی و واژینو پلاستی به میزان زیادی مورد توجه و استقبال افراد قرار گرفته است.

 

در بیشتر موارد از انجام دادن جراحى پلاستیک به منظور ترمیم و بازسازی تغییر های ظاهرى قسمت ولو و واژن انجام می شود که بر اثر وجود عوامل ارثی – بارداری می باشد و یا اینکه بر اثر بالا رفتن سن است.

ولی در عصر کنونی از شیوه هاى لیزرى جدید در جهت درمان کردن مشکلات ذکر شده در قسمت ولو و واژن استفاده می گردد، که راهی امن و غیر تهاجمی می باشد، و همین امر سبب بازسازی و ترمیم مخاط در واژن به صورت سرپایی می گردد.

با استفاده کردن از روش لیزر نتیجه های بسیار خوبی به دست می آید و خانم ها به فاصله یک ماه بعد از طی شدن یک جلسه از درمان، به مقدار زیادی آرامش و رضایت خاطر را در مورد این موضوع به دست می آورند،

البته لازم به ذکر است که برای کامل کردن دوره درمانی به گذراندن 3 جسه به فاصله یک ماه نیاز می باشد.

وجود این وسیله بافت مخاطی در قسمت تناسلی می تواند این ناحیه را به حالت پیش از یائسه شدن برگرداند.

همچنین در رابطه با موضوع جوانسازی واژن دانستن این نکته لازم است که تنگ کردن واژن باستفاده از لیزر تاثیر زیادی بر روى بارورى نخواهد داشت.

 انجام دادن این روش ها خارش و سوزش در قسمت واژن را که از خشکى آن ناشی می شود می تواند برطرف کند.
انجام دادن این روش ها خارش و سوزش در قسمت واژن را که از خشکى آن ناشی می شود می تواند برطرف کند.

از چه زمانی انجام جوانسازی واژن با لیزرهاى نوین ابداع شده است؟

در طول سال های 2009 تا 2012 میلادی تحقیقاتی که دانشمندان انجام داده اند توانسته اند به این نتیجه برسند

که: شیوه جوانسازی واژن و تنگ کردن آن به وسیله لیزرهاى جدید، یک شیوه موثر و ویژه می باشد و مشکلاتی که در جراحی وجود دارد را در برنمی گیرد و نتیجه های مطلوبى را نیز به دنبال خواهد داشت.

استفاده کردن از لیزر، بسیار ایمن و بدون درد سر می باشد و هیچ گونه عوارضی را در پی نخواهد داشت

و همچنین این روش یک شیوه غیر تهاجمی به حساب می آید و تنها بر روی پوشش سطحی در قسمت واژن اثر خواهد کرد و هیچ گونه آسیبی به بافت های زیرین وارد نمی کند.

این لیزر در قسمت داخلی واژن بدون درد می باشد و در بخش خارجی ناحیه تناسلی به وسیله مصرف کردن ژل بی حس کننده به آسانی قابل تحمل است.

و مدت جلسه در تنگ کردن واژن به وسیله لیزرهاى جدید نیز کوتاه است.

از چه زمانی انجام جوانسازی واژن با لیزرهاى نوین ابداع شده است؟
از چه زمانی انجام جوانسازی واژن با لیزرهاى نوین ابداع شده است؟

آیا قبل از انجام دادن لیزر برای جوانسازی واژن به انجام آزمایش نیاز می باشد؟

– شخصی که می خواهد عمل جوانسازی واژن را انجام دهد باید پیش از انجام دادن لیزر معاینه را انجام دهند و در صورتی که  عفونت در واژن وجود داشته باشد باید در ابتدای انجام درمان کامل گردد، و بعد از آن برای انجام دادن لیزر اقدام کند. همچنین برای این کار باید پیش از انجام دادن لیزر، نمونه پاپ اسمیر را تهیه نماید.

به علت های مختلفی لگن در خانم ها، به خصوص ویژگی های آناتومیک که با جریان بارداری و زایمان در ارتباط می باشد، استحکام اسکلتی کمی را برخوردار می باشد.

قسمتی از مشکلاتی که با گذر زمان بروز پیدا می کند نیز با ساختار بدن و بافت شناسی واژن مرتبط می باشد. با گذشتن زمان کلاژن و الاستین که در بافت واژن موجود می باشد به بی کفایتی دچار می گردند و در نتیجه بافتی که واژن دارد، نیروی قبلی خود را از دست خواهد داد و شل شدگی و گشاد شدن واژن با گذشت هر سال می تواند از سال قبل بیشتر گردد.

آیا قبل از انجام دادن لیزر برای جوانسازی واژن به انجام آزمایش نیاز می باشد؟
آیا قبل از انجام دادن لیزر برای جوانسازی واژن به انجام آزمایش نیاز می باشد؟

در رابطه با این موضوع در صورتی که اگر خانم ها دارای هیچ گونه رابطه جنسی نباشند، بارداری را نیز تجربه نکرده باشند و یا زایمان طبیعی را نیز در طول زندگی خود انجام نداده باشند بنابراین گشاد شدن واژن می تواند سرنوشت قطعی برای واژن تمامی خانم ها باشد و هیچ بانویی از این قضیه مستثنی نمی باشد.

 

اگر چه مقدار و شدید بودن گشادی واژن درهمه خانم ها به صورت یکسان اتفاق نمی افتد. بر خلاف تصوری که عموم اشخاص در این رابطه دارند؛ انجام دادن زایمان طبیعی تنها دلیل در جهت گشادی واژن نیست.

انجام دادن عمل سزارین هر چند که می تواند راهکار برای در امان بودن از گشاد شدگی در قسمت واژن باشد، ولی انجام دادن این کار نمی تواند یک جریان موفق پیشگیرانه برای گشادی واژن باشد.

اثری که شل شدگى واژن بر روى رابطه های جنسی دارد و می تواند زندگی زناشویی اشخاص را تحت تااثیر قرار دهد، غیر قبل انکار می باشد.

بعد از انجام دادن جراحی تنگ کردن قسمت واژن، باز هم با گذشت زمان تاثیر های پیشرونده ای در جریان شل شدگى واژن ادامه پیدا می کند. همانطور که در متن بالا نیز به آن اشاره شد می توان گفت که اتفاق افتادن مسئله شل شدگی واژن به ساختمان آناتومیک در قسمت لگن و واژن ارتباط دارد و عمل کردن می تواند نقش کنترل کننده میان مدت را ایفا می کند و نقشی در کنترل کردن درازمدت نخواهد داشت.

از یک طرف تکرار کردن جراحی، به تعداد دفعات بیشتر امکان پذیر نمی باشد از طرف دیگر در بین بسیاری از اشخاصى که به گشاد شدگی واژن مبتلا می باشند، نیز گروه هایی قرار دارند که نه توان جراحی را دارند و نه این قصد را دارند که جراحی را انجام دهند و این اشخاص به دنبال راه ها و شیوه های کوتاه مدت و یا بلند مدت هستند و نمی خواهند که با انجام جراحی به منظور تنگ کردن واژن خود اقدام کنند.

آیا انجام دادن جوانسازی واژن به وسیله لیزر با درد همراه می باشد؟

انجام لیزر برای جوانسازی واژن معمولا به عنوان یک شیوه ای در بین افراد شناخته شده است که بدون درد می باشد، ولى این مسئله در مورد تمامی افراد صدق نمی کند و در اشخاصی که خیلی حساس هستند این امکان وجود دارد که حس ناخوشایند را داشته باشند که برای آنها دارای ابهام می باشد، ولی حس کردن این درد و احساس ناخوشایند در رابطه با انجام این کار هیچ گاه قابل قیاس با احساس درد بعد از انجام دادن جراحى نمی باشد.

آیا انجام دادن جوانسازی واژن به وسیله لیزر با درد همراه می باشد؟
آیا انجام دادن جوانسازی واژن به وسیله لیزر با درد همراه می باشد؟

انجام دادن لیزر به منظور جوانسازی واژن، می تواند پوششی که سطحی است و بافت هم بند آن را تحریک کند و با بالا رفتن ضخامت و مایعی که در بافت وجود دارد و همچنین بافت زمینه ای که در آنها موجود می باشد سبب جوانسازی قسمت تناسلی می شود. و به این ترتیب تغییر های ظاهری و تونیسیته و کشش بافتی و سفتی آن را می تواند اصلاح نماید.

در انجام دادن این کار محیط واژن به حالت اسیدی نرمالی که دارد بر می گردد و در نتیجه این کار از رشد و نمو میکروب هایی که بیماری زا هستند پیشگیری خواهد کرد. در حقیقت انجام دادن لیزر فیبروبلاست ها را از لحاظ متابولیک فعال خواهد کرد و سبب سنتز کلاژن می شود، ترکیب کردن بافت زمینه ای را نیز اصلاح خواهد کرد که این موارد می تواند فیبر کلاژن، مواد زمینه و همچنین آب کافی را شامل می گردد. بنابراین در نتیجه انجام عملکرد مخاط می تواند دوباره مثل زمان پیش از یائسگی، به حالت نرمال برگردد.

در چه مواردی واژن دچار شل شدگی می شود و می توان جوانسازی واژن را انجام داد؟


١- بالا رفتن سن از 30 سالگی به بعد می تواند باعث شل شدگی واژن شود و می توان عمل جوانسازی واژن را انجام داد.
٢- بارداری؛ توجه نمایید که جریان بارداری به گشاد شدن واژن منجر می گردد.
٣- کم شدن وزن به صورتی که نرمال نباشد و شدید باشد نیز می تواند مشکل شل شدگی واژن را ایجاد کند.
۴- قرار دادن وسایلی که برای تشخیص های پزشکی یا اسپوکولوم استفاده می شود و یا انجام خود ارضایی به وسیله اجسام سبب گشاد شدن واژن می گردد.

در چه مواردی واژن دچار شل شدگی می شود و می توان جوانسازی واژن را انجام داد؟
در چه مواردی واژن دچار شل شدگی می شود و می توان جوانسازی واژن را انجام داد؟

 آیا باردارى بعد از انجام جوانسازی واژن با لیزر مانعى ایجاد نمی کند؟

در رابطه با این مسائلی که وجود دارد بدون هیچ گونه شکی بعد از انجام لیزر برای جوانسازی واژن هیچ گونه مانعی برای باردار شدن وجود نخواهد داشت و همچنین تنگ کردن و جوانسازی واژن با استفاده از لیزر نمی تواند تاثیرى بر روى بارورى داشته باشد.

 آیا انجام جوانسازی واژن برای افرادی که بی اختیاری ادرار شدید دارند موثر می باشد؟

اگر در به وجود آمدن این مشکل کم شدن تونوسیته در بافت مجرای ادرار دخالت داشته باشد، بعد از انجام جوانسازی واژن به وسیله لیزر این نقص نیز برطرف خواهد شد. در مواردی که وجود بی اختیاری ادرار خفیف باشد و ناشی از سرفه و عطسه کردن (  stress incontinence ) باشد، جریان درمان و بهبودى در شص به خوبى ایجاد می شود.

ولی اگر مشکل افتادگی مثانه بسیار شدید باشد وساختار آناتومیک لگن را تحت تاثیر قرار داده باشد و به تغییرات آتروفیک شدید دچار شده باشد، برطرف کردن این مشکل در بی اختیاری ادرار باید به وسیله جراحی درمان شود، و در صورت به وجود آمدن چنین مشکلی به وسیله لیزر واژن، اصلاح نمی گردد و نتیجه ای به دست نخواهد آمد.

در چه زمانى از دوره قاعدگى انجام جوانسازی واژن با لیزر مناسب تر است؟

برای انجام جوانسازی واژن باید مواردی را در نظر گرفت و به دلیل اینکه در بانوان سیکل قاعدگی وجود دارد و در زمان قاعدگی نیز نمی توان این عمل را انجام داد بنابراین بعد از پاک شدن می توان سه تا پنج روز بعد این کار را انجام داد و گذشت این چند روز می تواند زمان مناسبى برای انجام دادن جوانسازی واژن به وسیله لیزر باشد.

آیا بعد از انجام جوانسازی واژن نیاز به مصرف  داروى خاصى می باشد؟

به دلیل اینکه بعد از انجام بیشتر جراحی هایی که صورت می گیرد برای درمان کامل باید بعد از انجام جراحی داروی خاصی را مصرف کرد و در رابطه با این موضوع هم برای بیشتر افرادی که می خواهند این عمل را انجام دهند این سوال پیش می آید که :

آیا بعد از انجام جوانسازی واژن باید داروی خاصی را مصرف کرد و در پاسخ به این سوال می توان گفت که معمولا بعد از انجام این عمل نیازی به مصرف هیچ گونه داروی خاصی نمی باشد.

ماندگاری جوانسازی واژن با لیزر واژن چند سال است؟

در موقعیت های عادی، ماندگاری و دوام تاثیر جوانسازی واژن به وسیله لیزر به مدت دوسال می باشد و در بیشتر موارد به تکرار کردن لیزر در مدت زمان زودتر از 20 ماه نیاز نیست.

چه تفاوت هایی بین درمان لیزر و جراحی برای جوانسازی واژن وجود دارد؟

در مقایسه ای که در روش جراحی کردن برای تنگ کردن واژن با لیزر کردن آن صورت گرفته است نکاتی وجود دارد که بسیار قابل اهمیت هستند و به کار بردن آنها می تواند مفید باشد که در متن پایین به برخی از آنها اشاره می کنیم:
هنوز هیچ گونه راه دائم و قطعی برای تنگ کردن و جوانسازی واژن به صورت نهایی برای اشخاصی که قصد این کار را دارند،معرفی نشده است و فعلا باید به همین درمان هایی که مدت کمی دارند اکتفا کرد.

به دلیل اینکه در انجام روش جراحی برای جوانسازی واژن، علت اصلی گشادشدن واژن از بین نخواهد رفت با نهایت تاسف می توان در رابطه با این موضوع این گونه بیان کرد که دوباره و با گذشت زمان خاصی با گشاد شدن واژن، روبرو می شوید.

برگشتن دوباره این مشکل دلیلی بر مشکل داشتن شیوه جراحی و یا روش انجام لیزر نمی باشد، بلکه در رابطه با عود آن مشکل گشاد شدن دوباره واژن، در ارتباط با ساختار آناتومیک و بافت شناسی واژن می باشد بنابراین به روشی که برای جوانسازی واژن انتخاب شده است مربوط نمی باشد.

در این قسمت تفاوت اصلی و مهمی که لیزر با روش جراحی دارد این است که برای انجام دادن لیزر هیچ گونه برشی ایجاد نمی شود و خونریزی در این قسمت وجود ندارد، بنابراین به اعصاب فرد هیچ آسیبی وارد نمی شود.

درمان و نتیجه گرفتن از این روش بسیار سریع و راحت می باشد این زمان در حدود بیست دقیقه می باشد و در این مدت شخص هیچ دردی را احساس نخواهد کرد و تنها اتفاقی که ممکن است بیفتد این است که سوزش و حرارت کمی را حس خواهید کرد و این مشکل را می توانید با گذاشتن بسته های یخ بعد از انجام عمل برطرف کنید.

در روش لیزر برای انجام جوانسازی واژن، طول درمان کمی نسبت به روش جراحی دارد و شخص بسیار سریع به زندگی روزانه خود می تواند برگردد.

در انجام عمل جراحی برای جوانسازی واژن، این امکان وجود دارد که محدودیت هایی برای انجام زایمان طبیعی در آینده ایجاد شود در صورتیکه لیزر چنین مشکلی را برای شخص ایجاد نخواهد کرد.

  در انجام روش جراحی برای جوانسازی واژن در ابتدای کار نتیجه بسیار خوبی به دست می آید ولی به علت اینکه بخشی از بافت واژن برداشته خواهد شدو این برداشتن و حذف کردن بخشی از بافت واژن، تکرار کردن عمل جراحی برای تنگ کردن و جوانسازی واژن را بسیار محدود خواهد کرد.

در روش جراحی که برای جوانسازی و تنگ کردن واژن صورت می گیرد تنها ورودی واژن تنگ خواهد شد که ضرر انجام این کار می تواند درد در هنگام انجام رابطه جنسی باشد،

ولی در انجام روش لیزر،  ورودی ناحیه واژن، بدون تغییر و دست نخورده باقی خواهد ماند و تنگ کردن ناحیه واژن در قسمت عمیق آن صورت می گیرد.

چند روز پس از تنگ کردن واژن با لیزر میتوان به کار و زندگی عادی برگشت؟

در رابطه با این مسئله که بعد از انجام لیزر برای جوانسازی واژن بعد از چند روز می توان فعالیت خود را آغاز کرد می توان این گونه پاسخ داد که بعد از انجام لیزر، شخص می تواند بدون هیچ دردسری به زندگی عادی خود برگردد، در حالیکه در روش جراحی این گونه نمی باشد.

آیا افرادى که عمل برداشتن رحم داشته اند نیز می توانند از جوانسازی واژن با لیزر بهره مند شوند؟

افرادی که رحم خود را برداشته اند این سوال برای آنها پیش خواهد آمد که آیا می توانند عمل جوانسازی واژن را انجام دهند و محدودیتی در این رابطه ندارند، بنابراین می توان این گونه گفت که انجام دادن لیزر تنها بر روی واژن انجام خواهد شد و نداشتن رحم هیچ گونه مشکلى را در این زمینه ایجاد نخواهد کرد.

جوانسازی واژن با لیزر چه کاربرد هایی برای خانم ها دارد؟

به منظور ترمیم کردن و بهبود مشکلاتی که در قسمت ولو با بالا رفتنسن پیش می آید و همچنین شل شدن و ایجاد چروکیدگى در لبه هاى خارجى قسمت تناسلى به صورت همزمان با لابیا پلاستى می توان از روش جوانسازى با تزریق کردن چربى و حجیم کردن لبه هاى خارجى نیز بهره برد.

با توجه به این مسئله که کسب نتیجه های رضایت بخشی که بعد از انجام دادن تنگ کردن و جوانسازی واژن با لیزر به مدت  دو سال گذشته در تمام نقاط دنیا صورت گرفته است، بدون هیچ شکی این راه با تقاضا و استقبال زیادی از طرف خانم ها مواجه شده است.

با انجام روش لیزر درمانی به منظور جوانسازی واژن به مرور زمان و با جا افتادن آن، روش جراحی از میان خواهد رفت.

بنابراین در رابطه با کاربردهای روش لیزر برای جوانسازی به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد

کم تر شدن شلى و انجام جوانسازى واژن

درمان و بهبود آتروفى واژن بعد از گذشت یائسگى

کتر شدن تیرگى پوست در قسمت تناسلى خانم ها

از بین رفتن  درد در زمان برقراری رابطه جنسی

بهبود و درمان مشکل خشکى واژن

درمان و بهبود مشکل خارش و سوزش در قسمت واژن

انجام عمل لابیا پلاستى یا همان کوچک نمودن لبه هاى داخلى

آیا می دانید که در اثر وجود چه علائمی می توان جوانسازی واژن را انجام داد؟

 

در واژن خانم ها در بیشتر مواقع علائمی بروز پیدا می کند و ااین علائم می تواند مشکلاتی را برای شخص ایجاد کند و زندگی عادی وی را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین برای رهایی از این مشکلات می تواند جوانسازی واژن را انجام دهد تا به زندگی عادی خود برگردد، در متن پایین نیز به برخی از علائمی که در این رابطه وجود دارند اشاره می کنیم:

ایجاد خشکی و سوزش واژن:

اگر بنا بر دلایلی دیواره های واژن نازک شوند، هیدراته در این ناحیه کم می شود، تغییرات pH رخ می دهد و این امکان وجود دارد که در محیط داخلی واژن سوزش و خارش همیشگی احساس گردد.

احساس درد در هنگام برقراری رابطه جنسی:

اگرقسمت مخاط و پوست نازک شود، این امر سبب شکننده شدن بافت در واژن خواهد شد و روان بودن واژن را نیز کمتر می کند و خشکی ایجاد شده که بر اثر این موارد می باشد سبب ایجاد درد در هنگام نزدیکی خواهد شد.

شل شدن واژن و کم شدن حالت کشسانی بافت آن:

اگر دیواره های واژن نازک شود و حجم بافت واژن کم شود این دلایل سبب کم شدن نیروی ساختار واژن می گردد و احساس شلی بافت ایجاد خواهد شد.

ایجاد شدن عفونت های پی در پی:

باکتری هایی که برای واژن مفید و ضروری می باشند به گلیکوژن داخل سلول ها که به عنوان یک منبع غذایی برای باکتری ها است،خواهند ریخت، وابسته می باشد.

مقدار باکتری های که مفید هستند و همچنین با اسیدیته کردن محیط درونی واژن در ارتباط می باشند.

اگر دیواره های واژن نازک شود، اسیدیته در محیط داخلی واژن م می شود، مقدار باکتری هایی که مفید و ضروری هستند نیز کم تر خواهد شد و خطر مبتلا شدن به عفونت بالا می رود.

بی اختیاری ادرار و نیاز داشتن پی در پی به دفع ادرار:

نیاز داشتن سریع برای رفتن به دستشویی و یا اینکه شاید بی اختیار بودن در دفع ادرار در زمان سرفه و عطسه بر اثر آتروفی واژن باشد که این علائم می تواند اثرات منفی بر روی سلامت و زندگی افراد داشته باشد و در بیشتر مواقع انجام رابطه جنسی را دچار استرس کند.

• بی اختیاری ادرار و نیاز داشتن پی در پی به دفع ادرار:
• بی اختیاری ادرار و نیاز داشتن پی در پی به دفع ادرار:

 

افرادی که مشکلاتی در رابطه با این موضوع دارند و می خواهند برای برطرف شدن مشکلاتشان عمل جوانسازی واژن را انجام دهند ولی اطلاعاتی در این رابطه ندارند و در این مقاله سعی کردیم

مطالبی را عنوان کنیم که در این زمینه بتواند به شما کمک کند و اطلاعات شما در این زمینه بیشتر شود، امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در این زمینه به شما ارائه داده باشیم.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه  کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :info@drzarganj.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید