میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

تزریق ژل به نقطه جی
تزریق ژل به نقطه جی

لیست موضوعات

تزریق ژل به نقطه جی

در این مقاله تصمیم داریم با توضیح کاملی در خصوص موضوع تزریق ژل به نقطه ی جی ( G-point) در خدمت شما مخاطبین عزیر باشیم.

برای استعلام قیمت کافیست با ما تماس بگیرید.

02122930161

تزریق ژل به نقطه جی
تزریق ژل به نقطه جی

تقویت نقطه ی جی با ژل یکی از روش های ترمیم واژن و افزایش ارگاسم است که امروزه توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. معمولا افرادی که به جوان سازی اندام های خود اهمیت می‌دهند، یا به دلیل افزایش سن از انزال لذت کافی را نمیبرند، از این روش استفاده می کنند.

در این مقاله به سوالات ذیل پاسخ خواهیم داد.

تزریق ژل به نواحی واژینال به چه صورت انجام می شود؟

تزریق ژل به چه معنایی می باشد؟

نقطه ی جی (G-point) چیست و چه کسی آن را کشف کرد؟

نقطه ی جی ( G-point) را در بدن چگونه پیدا کنیم؟

تزریق ژل به واژن به چه صورت می باشد؟

تقویت نقطه ی جی به وسیله ی تزریق ژل چگونه صورت می گیرد؟

تزریق ژل به نقطه ی جی (G-point) برای افزایش ارگاسم چگونه صورت می‌گیرد؟

ماندگاری تقویت نقطه ی جی چقدر است؟

اثرات تزریق ژل یا فیلر به نواحی لب های واژن چیست؟

چه افرادی برای تزریق ژل مناسب هستند؟

چه افرادی برای این تزریق مناسب نیستند؟

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل به واژن کدام موارد هستند؟

فواید تزریق ژل به واژن ( ناحیه ی لابیا ماژور) چیست؟

نحوه ی تزریق ژل به واژن ( نقطه ی جی) و نکات مربوط به آن چیست؟

مزایای تزریق ژل به نقطه ی جی (G-point) کدام موارد هستند؟

 

تزریق ژل به نواحی واژینال به چه صورت انجام می شود؟

یکی از پرکاربرد ترین عمل های زیبایی، تزریق ژل یا فیلر می باشد. افراد در بخش‌هایی از بدن خود در سنین بالا یا به هنگام کاهش وزن، چربی از دست داده و شکل ظاهری و زیبایی خود را از دست می‌دهند

و به دلیل اینکه، اینگونه تغییرات باعث کاهش اعتماد به نفس افراد می‌شود و در بعضی موارد، حتی زندگی زناشویی فرد به مخاطره می افتد، اشخاص تصمیم به اینگونه عمل ها می گیرند. و با استفاده از این روشها اقدام به جوانسازی، زیبایی و ترمیم آن بخش می کنند.

از بخش های پر اهمیت در زنان می توان، به بخش ژنیتال اشاره کرد، بخش ژنیتال دارای قسمت های گوناگون می باشد.

تزریق ژل به نواحی واژینال به چه صورت انجام می شود؟
تزریق ژل به نواحی واژینال به چه صورت انجام می شود؟

یکی از این نواحی، قسمت لابیامینور می باشد. این بخش در برخی از زنان کوچک و بد شکل است که به وسیله تزریق ژل اقدام به جوان سازی آن می کنند.

در بخش لابیاماژورها، نیز اغلب همزمان با بالا رفتن سن و همچنین در زمان های رژیم غذایی و کاهش وزن و حتی با تغییرات هورمونی، افتادگی ایجاد می‌شود و ظاهری بد پیدا می‌کنند. این بخش نیز با تزریق ژل ترمیم میشود.

مورد دیگر بخش واژن می باشد. زنانی که گشادی واژن پیدا می کنند، در بعضی مواقع به جای عمل تنگی واژن، تزریق ژل را ترجیح می دهند.

در مواردی که ناحیه تناسلی چروکیده شده است، با تزریق ژل به محکمی و سفت شدن بافت های این ناحیه می توان کمک کرد.

البته توجه به این نکته نیز، شایان ذکر است که تزریق ژل به زیر پوست باعث روشن شدن پوست نیز می شود.

یائسگی در زنان باعث می‌شود که واژن آنها شکننده و آسیب پذیر شود. تزریق ژل می تواند باعث استحکام این بخش نیز شود.

خشکی واژن باعث میشود، فرد در هنگام رابطه جنسی دچار سوزش و درد و حتی خونریزی شود، یکی از روش های درمان خشکی واژن تزریق فیلر به واژن می باشد.

تزریق ژل به چه معنایی می باشد؟

روشهای گوناگونی برای زیبایی و جوانسازی به کار می روند.

از جمله این روش ها، تزریق ژل می باشد. بر خلاف آنچه تصور می‌شود، تزریق ژل مختص یک سن خاص نیست، به دلیل اینکه انجام این عمل، باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در افراد می‌شود، ممکن است هر فردی اعم از مرد، زن، جوان و یا پیر، وسوسه شود و این کار را انجام دهد.

تزریق ژل به چه معنایی می باشد؟
تزریق ژل به چه معنایی می باشد؟

فیلر ها یا ژل ها، ماده‌ای هستند که به صورت تزریقی به بافت زیر جلدی ناحیه مورد نظر تزریق می‌شوند. (معمولا ژل ها در بسته های آماده خریداری و تزریق می شوند) بدین ترتیب، باعث برآمدگی ناحیه مورد نظر، میشوند.

بدیهی است که این عمل باعث می شود که چین و چروک ها یا فرورفتگی های موجود در ناحیه مورد نظر، برطرف شوند.

با توجه به نیاز هر فرد، نوع خاصی از ژل، تجویز می‌شود. ژل هایی که معمولاً تجویز می شوند، از جنس هیالورونیک اسید( قسمتی از بافت که در ساختار زیرجلدی همه افراد وجود دارد) هستند.

معمولاً ژل‌ها حدود ۶ تا ۱۰ سال، ماندگاری دارند، البته ژل هایی نیز وجود دارند که بیشتر یا کمتر از این زمان ماندگار هستند، اما کمتر مورد توجه افراد قرار می‌گیرند و افراد همان ژل های با ماندگاری بین ۶ تا ۱۰ سال را ترجیح می دهند.

افرادی که تاکنون از تزریق ژل استفاده کرده اند، متوجه این موضوع شده اند که تزریق ژل ها، در مورد هر ناحیه از بدن متفاوت می باشد.

مثلاً ژلی که برای یک ناحیه سطحی در نظر گرفته می‌شود، با ژلی که در مورد ناحیه عمیق‌تر تجویز می‌شود، متفاوت است. تفاوت این ژل ها، در پارتیکل های موجود در ژل می باشد. هر چه قدر ناحیه مورد نظر عمیق تر باشد، از ژل های دارای پارتیکل های غلیظ تر استفاده می شود.

حال این سوال مطرح می‌شود که تزریق ژل چگونه انجام می شود؟

اولین کاری که فرد انجام می‌دهد، مشاوره با متخصص زیبایی می باشد. با توجه به تجویز پزشک، نوع و محل تزریق ژل تعیین می‌شود. در مرحله تزریق، این عمل اصطلاحاً به صورت سرپایی صورت می گیرد.

معمولاً در هنگام تزریق، برای کاهش درد، در حین ورود سوزن، ناحیه مورد نظر را به صورت موضعی بی حس می‌کنند که این بی‌حسی، یا به صورت استفاده از پماد موضعی در محل ناحیه تزریق و یا در برخی افراد به صورت بلوک عصب ناحیه صورت می‌گیرد.

نقطه ی جی (G-point) چیست و چه کسی آن را کشف کرد؟

نقطه جی بخشی از ناحیه تناسلی است که به علت مرکزیت عصب ها در این قسمت، نقش مهمی را در ارگاسم ژنیتال ایفاء می کند. نقطه جی در ناحیه ای حدود ۲ الی ۵ سانتی متری (ساعت ۱۲) واژن میباشد.

به بیان ساده تر، اگر فرد، دو بند انگشت خود را وارد کند، یک ناحیه زبر و برجسته را در واژن خود احساس میکند. این همان نقطه جی در بدن می باشد، البته قابل ذکر است که نقطه جی در برخی زنان وجود ندارد.

خانمهایی که مشکل ارگاسم دارند و نمی توانند هنگام رابطه جنسی به اوج لذت جنسی یا ارگاسم برسند(حتی این مشکل باعث طلاق در بسیاری از زوجین می باشد)، با مشورت با متخصصین خود، تصمیم به تزریق ژل یا چربی در این نقطه می گیرند.

با این عمل نقطه جی برجسته تر میشود و در هنگام رابطه با همسرشان تماس این قسمت با آلت مرد در زمان دخول بیشتر شده و راحت تر به ارگاسم میرسند.

نقطه ی جی (G-point) چیست و چه کسی آن را کشف کرد؟
نقطه ی جی (G-point) چیست و چه کسی آن را کشف کرد؟

همچنین عواملی مثل زایمان های طبیعی و یائسگی نیز باعث کاهش میل جنسی میشوند، زنانی که دچار یائسگی شده اند، به مرور زمان واژنشان شروع به پیرشدن می کند.

این اتفاق باعث می‌شود که واژن آنها ضعیف تر و آسیب پذیرتر شود. این در حالی است که مثانه که در بالای واژن قرار گرفته، با ضعیف شدن واژن، دچار حالت افتادگی می شود. پس دیگر شخص نمی تواند، کنترل ادرار خود را به دست داشته باشد و یک حالت بی اختیاری در ادرار پیش می‌آید.

با توجه به این نکات متوجه اهمیت سلامتی و ترمیم عضلات واژن می شویم.

نقطه جی پوینت ( (G point) یا جی اسپات (G spot ) توسط یک متخصص زنان آلمانی، کشف شد. دکتر بورلی ویپل، حین تحقیقاتش با بخشی در داخل واژن زنان مواجه شد. دکتر بورلی ویپل، تحقیقات زیادی بر روی واژن خانم ها داشت که در طی همین تحقیقات متوجه شد که پیام جذب «بیا اینجا» در خانم ها، یک پاسخ جسمی ایجاد می‌کرد. ایشان این نقطه را، نقطه اوج نامیدند.

و به این نتیجه رسیدند که نقطه اصلی دستیابی به ارگاسم یا اوج لذت جنسی، همین نقطه می باشد. به طور خلاصه می توانیم بگوییم، نقطه جی، محدوده ای است در قسمت جلوی واژن و این ناحیه به عنوان یک قسمت اهرمی در واژن، شناخته شده است

که در صورت تحریک صحیح، قوای جنسی زن به درستی تحریک شده و در نتیجه باعث انزال زن می شود. افرادی که این نقطه از واژن را دارند، سریعتر تحریک شده و یک رابطه جنسی لذت بخش را تجربه می کنند.

نقطه ی جی ( G-point) را در بدن چگونه پیدا کنیم؟

نقطه جی، در چند سانتی متری بالاتر از بخش ورودی واژن است، اما این قسمت در اندام تناسلی زنان متفاوت میباشد و حتی در همین بخش نیز نقطه تحریک پذیری آن تغییر می کند، پس بهتر است، به جای نقطه جی، این مکان را محدوده جی بنامیم. محدوده جی، تقریبا یک حالت اسفنج مانند دارد.

این محدوده، از قسمت دهانه واژن ( زیر پیشابراه)، شروع می‌شود و به طرف داخل یعنی تا سقف واژن، ( یعنی همان نقطه ساعت ۱۲ )، ادامه دارد.

نقطه ی جی ( G-point) را در بدن چگونه پیدا کنیم؟
نقطه ی جی ( G-point) را در بدن چگونه پیدا کنیم؟

در اصل نقطه جی، قسمتی از شبکه کلیتورال(clitoral) می باشد. در واقع هنگامی که نقطه جی تحریک می شود، ناحیه ای از کلیتوریس تحریک شده است.

پس با این توصیفات حتماً متوجه شده اید که این قسمت بزرگتر از یک نقطه است و در اصل نقطه جی یک اصطلاح است، بنابراین یک نقطه نیست، بلکه یک بخش در قسمت نوک کلیتوریس است که به دو ریشه تقسیم می‌شود و طول آن بخشها حدود ده سانتی متر می باشد.

توجه داشته باشید

این بخش در زنان متفاوت است و به همین دلیل پیدا کردن این قسمت در زنان مختلف، تفاوت دارد. و همین موضوع پیدا کردن این قسمت را کمی دشوار می کند. به هر حال این نقطه همان بخشی است که به انزال زنان و ارگاسم آنها کمک می‌کند.

این بخش خاص بین 2.5 تا ۷ سانتی متری داخل واژن میباشد و روی دیواره جلویی داخل واژن قرار دارد.

خصوصیات بافتی این بخش، متفاوت از دیگر بخش‌های رحم می باشد، چون یک بافت زبر و توپی شکل دارد. این در حالیست که در مقایسه با این بخش، سایر نقاط واژن نرم و صاف هستند

توجه داشته باشید
توجه داشته باشید

بنابراین تصور کنید، یک سوراخ است که به راحتی می توانید آن را لمس کنید. معمولاً این بخش از یک نخود فرنگی بزرگتر می باشد، اما در بعضی زنان کوچک تر است و همین باعث تحریک نشدن آنها می شود.

بهترین زمان، برای پیدا کردن نقطه جی در شرایطی است که به اندازه کافی تحریک شده باشید.

هر فرد به راحتی می تواند، نقطه جی را در بدن خود پیدا و لمس کند. به این ترتیب که در ابتدا فرد به اندازه کافی باید تحریک شده باشد،

در مرحله بعد، فرد باید کف دست را به پایین شکم برده به طوری که شکم را به راحتی لمس کرده و در همین حال، دست را به سمت واژن حرکت دهد و سپس یک یا دو انگشت را وارد واژن کرده و حدود پنج تا شش سانت داخل برود و انگشت را به عقب بکشد. در این زمان، فرد باید بتواند به راحتی جی اسپات را لمس کند

البته در روش دیگر یک خانوم می تواند، از همسرش کمک بگیرد، یعنی به وسیله انگشت یا آلت تناسلی شریک جنسی اش تحریک صورت پذیرد.

نقطه جی اسپات با ترشحات زیاد و احساس رضایت فرد و عوامل روانی از این قبیل همراه است. بنابراین تشخیص آن به صورت ساده و بدون تحریک، کار دشواری است.

این نکته نیز شایان ذکر است که پیدا کردن این نقطه برای دختران باکره امکان ندارد، چون ممکن است باعث پاره شدن پرده بکارت شود.

یکی از دلایلی که باعث میشود خانم ها، در پیدا کردن نقطه جی موفق نشوند، همان موضوع تحریک نشدن زن، به اندازه کافی می باشد.

زمانی که زن تحریک می شود، غده شبه پروستاتی، با مایع متورم میشود و باعث می‌شود، نقطه جی حساس شده و به صورت برجسته درآید و به این صورت، پیدا کردن آن به راحتی صورت می گیرد.

پس دلیل دیگری که پیدا کردن نقطه جی را غیرممکن می‌کند، این است که اندازه غده ی شبه پروستات می باشد که همین غده نیز در زنان متفاوت است.

اگر غده پروستات در زنی کوچک باشد، بنابراین جی اسپات هرگز حساس نمی شود و در نتیجه بزرگ نمی‌شود، حتی آن زمان که تحریک صورت گرفته باشد و همین نکته باعث می شود که اوج لذت جنسی، از طریق نقطه جی اسپات صورت نگیرد.

تزریق ژل به واژن به چه صورت می باشد؟

یکی از کاربردی ترین روش های جوانسازی واژن، تزریق ژل به واژن میباشد. تزریق ژل به واژن امروز حتی بیشتر از گذشته مورد اهمیت واقع شده است به طوری که می توان همراه با عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی آن را انجام داد.

لابیا از قسمت‌های مهم دستگاه تناسلی زنان است که نقش اساسی در برقراری رابطه جنسی و لذت بردن از آن ایفاء می‌کند، لابیا نیز مانند قسمت های دیگر بدن بعد از مدتی دچار تغییرات می شود. به لب های خارجی واژن لابیا ماژور گفته می‌شود

تزریق ژل به واژن به چه صورت می باشد؟
تزریق ژل به واژن به چه صورت می باشد؟

این قسمت که یکی از مهم ترین قسمت های دستگاه تناسلی زنان می باشد، توسط عواملی همچون افزایش سن، زایمان های طبیعی متعدد، تغییرات هورمونی بدن و کاهش چربی بدن و غیره دستخوش تغییراتی نظیر پیری پوست، افتادگی پوست ( افتادگی واژن)، لاغری و چروک شدن پوست واژن و غیره می شود.

تمامی تغییرات ذکر شده باعث می شود که زیبایی این قسمت از دستگاه تناسلی (لابیا ماژور) از بین رفته و بانوان متاثر از برقراری ارتباط جنسی، اعتماد به نفس خود را از دست دهند و همین امر باعث می‌شود که کمتر از روابط جنسی شان لذت ببرند.

با پیشرفت دانش و فناوری، پزشکان روشی برای ترمیم، سفید کردن و سفت کردن واژن طراحی کردند که یکی از این روش ها تزریق ژل به واژن است، در این روش پزشک متخصص با تزریق ژل به واژن، پیری و افتادگی پوست را از بین میبرد و باعث جوانسازی پوست واژن می‌شود.

نکته

معمولاً تزریق ژل به واژن علاوه بر بازگرداندن جوانی پوست واژن و سفت کردن آن، به منظور ایجاد میل جنسی مناسب و لذت از آن می‌باشد.

روشهای متفاوتی برای جوانسازی و سفت کردن پوست واژن نظیر لابیاپلاستی، سفید کردن پوست واژن، سفت کردن پوست واژن(برای جلوگیری از افتادگی واژن)، پرکننده ها و غیره وجود دارد

اما معمولاً تزریق پرکننده هایی مانند ژل و چربی به واژن به علت کم خطر و کم هزینه تر بودن توجه افراد زیادی از جهان را به خود جلب کرده است.

در گذشته تزریق ژل به واژن بیشتر برای جوانسازی و سفت کردن پوست واژن به کار می‌رفت، اما امروز از این تزریق ها برای افزایش میل جنسی و لذت بانوان نیز استفاده می شود.

پزشکان پس از مطالعاتی دریافتند که نقطه جی در دستگاه تناسلی زنان، محلی مناسب برای تزریق پرکننده هایی مانند ژل و چربی، برای افزایش لذت بیشتر در بانوان بعد از رابطه جنسی می باشد.

تقویت نقطه ی جی به وسیله ی تزریق ژل چگونه صورت می گیرد؟

تقویت نقطه ی جی به وسیله ی تزریق ژل چگونه صورت می گیرد؟
تقویت نقطه ی جی به وسیله ی تزریق ژل چگونه صورت می گیرد؟

نقطه ی G:

نقطه جی تقریبا پنج سانتیمتر داخل واژن و در دیواره ی بالای واژن زیر استخوان آن قرار گرفته است. تحریک این نقطه در افزایش میل جنسی و افزایش ارگاسم نقش موثری ایفاء می‌کند.

تزریق پرکننده هایی مانند ژل به واژن حدود ده تا پانزده دقیقه طول می‌کشد و نیازی به بیهوشی ندارد. (به وسیله بی حسی موضعی تزریق انجام می شود) تقویت نقطه جی در بانوان علاوه بر افزایش ارگاسم و لذت بانوان بعد از مقاربت یک راه حل مناسب برای رفع مشکلات زناشویی و بازگرداندن آرامش به هم خورده خانواده ها ( زن و شوهر) می باشد.

تقویت نقطه جی ( G-point) علاوه بر احساس رضایت و لذت بیشتر در بانوان، درمردان نیز احساس قدرت بیشتری ایجاد می کند (در مردان به علت توانایی بیشتر در ارضاء کردن همسرشان، احساس قدرت بیشتری نسبت به قبل از تقویت نقطه جی همسرشان دارند و این امر را خوشایند می‌دانند)

تقویت نقطه جی با ژل:

این روش، روشی است که به جراحی نیاز ندارد و بسیار کمتر خطر است؛ در این روش ( تقویت نقطه جی به وسیله پر کننده های مصنوعی یا ژل)، برعکس تزریق چربی از ژل های مصنوعی برای تقویت نقطه جی استفاده می شود. ماندگاری این ژل ها به کیفیت و نوع آنها بستگی دارد. (قیمت این تزریق ها بسته به نوع ژل ها متفاوت می باشد).

تزریق ژل به نقطه ی جی (G-point) برای افزایش ارگاسم چگونه صورت می‌گیرد؟

در گذشته معمولا از تزریق ژل به نقطه ی جی به منظور جوان سازی، سفید کردن و سفت کردن یا فرم دادن ( رفع افتادگی واژن) استفاده می کردند، اما امروزه از تزریق ژل به واژن به منظور افزایش ارگاسم در زنان نیز استفاده می شود.

ارگاسم در زنان تاثیرات مثبت و آشکار زیادی دارد که سلامت جسمی و سلامت روانی آن ها را تضمین می‌کند. از اثرات موثر در ارگاسم ایجاد شادی و نشاط، کاهش استرس، داشتن پوستی شاداب و باطراوت و در نهایت پدید آمدن آرامشی که پس از انزال پدید می آید، است.

تزریق ژل به نقطه ی جی (G-point) برای افزایش ارگاسم چگونه صورت می‌گیرد؟
تزریق ژل به نقطه ی جی (G-point) برای افزایش ارگاسم چگونه صورت می‌گیرد؟

ارگاسم، همچنین باعث ایجاد روابط جنسی مناسب و لذت بخش می شود و به بانوان فرصتی می دهد تا بتوانند بیشتر همسرشان را درک کنند و گذشت بیشتری نسبت به او داشته باشند.

با تقویت نقطه جی در دستگاه تناسلی بانوان به وسیله تزریق ژل، می توان ارگاسم را در بانوان افزایش داد تا بانوان بتوانند در زمان مقاربت جنسی، لذت بیشتری را تجربه کنند

همچنین این روش ( تزریق ژل به نقطه ی جی) علاوه بر افزایش لذت جنسی یکی از راهکارهای مناسب برای از بین بردن مشکلات زناشویی است و نقش به سزایی در بازگرداندن آرامش به هم خورده افراد دارد؛

تقویت نقطه جی

تقویت نقطه جی در دستگاه تناسلی بانوان نه تنها در بانوان باعث افزایش ارگاسم می‌شود، بلکه به آقایان نیز هنگام ارضاء کردن همسرشان، احساس خوشایندی می‌دهد.

با تزریق ژل به نقطه جی در دستگاه تناسلی بانوان به منظور تقویت و تحریک آن، می توان ارگاسم و میل جنسی را افزایش داد، با این روش بانوان از مقاربت جنسی لذت بیشتری خواهند برد و اعتماد به نفسشان را دوباره بدست خواهند آورد. این تزریق سخت و خطرناک نیست و زمان گیر نیز نمی باشد.

همانطور که قبلاً اشاره شد، تزریق ژل به واژن حدوداً بین ده تا پانزده دقیقه زمان نیاز دارد و نیازی به بیهوشی ندارد، زیرا توسط بی حسی موضعی صورت می‌گیرد.

توجه شود که تزریق ژل برای افزایش ارگاسم فقط باید در نقطه جی (G-point) صورت بگیرد، زیرا فقط با تحریک نقطه جی در واژن ارگاسم افزایش یافته و در نتیجه آن، لذت بانوان هنگام انزال بیشتر می شود.

ماندگاری تقویت نقطه ی جی چقدر است؟

ماندگاری تقویت نقطه جی بسته به نوع تزریق (ژل یا چربی) گوناگون است. ماندگاری تزریق ژل برای تقویت نقطه جی اندام تناسلی، به کیفیت نوع ژل بستگی دارد، معمولاً ژل و مواد پرکننده مصنوعی از لحاظ ماندگاری به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

ماندگاری تقویت نقطه ی جی چقدر است؟
ماندگاری تقویت نقطه ی جی چقدر است؟

تزریق موقت:

استفاده از این ژل ها و مواد پرکننده به دلیل موقت بودن آنها زیاد مؤثر نیست و پس از مدتی مواد تزریق شده خاصیت خود را از دست داده و تزریق مجدد نیاز است. ماندگاری این مواد ( ژل های موقت) بسته به واکنش آنها در بدن فرد، بین سه تا دوازده ماه است.

تزریق نیمه موقت:

پری متیل متاکریلات یکی از این پرکننده ها است با استفاده از این پرکننده ها می‌توان تزریق نیمه موقت انجام داد. ماندگاری این تزریق ها کمی از ژل های موقت بیشتر است. ( بین دو تا پنج سال)

معمولا این نوع تزریق مورد تایید وزارت بهداشت است و توسط پزشکان توصیه می شود.

نکته ی قابل توجه اینکه از این ژل ها نمی توان برای پر کردن خط لب ها و اطراف چشم ها است استفاده کرد، اما برای جوانسازی واژن گزینه مناسبی هستند.

تزریق دائمی:

تزریق ژل های دائمی معمولاً ۵ سال ماندگاری دارد که برای جوانسازی واژن می‌توان از این پرکننده ها استفاده کرد. در اکثر بانوان بعد از افزایش سن و زایمان های طبیعی و لاغری بیش از حد و غیره، واژن دچار افتادگی می شود،

در این حالت با استفاده از این پرکننده ها می توان عمل جوانسازی و پر کردن واژن را انجام داد، اما این پر کننده ها به علت تاثیر زیادشان، ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشند، به همین خاطر مورد تایید وزارت بهداشت نبوده و معمولاً پزشکان نیز این نوع تزریق را توصیه نمی کنند.

اثرات تزریق ژل یا فیلر به نواحی لب های واژن چیست؟

1) تزریق ژل پرکننده سبب جوان شدن واژن میشود. 2) تزریق ژل به واژن می‌تواند باعث کاهش یا برطرف کردن چین و چروک ها شود.

3) تزریق ژل و مواد پرکننده سبب حجم دهی و برجسته‌سازی لابیاها می‌شود.

چه افرادی برای تزریق ژل مناسب هستند؟

افرادی که به علت بالا رفتن سنشان در ناحیه تناسلی خود، دچار افتادگی و پیری پوست و چین و چروک شده اند.

 • افرادی که جوان هستند، اما دارای لاغری لابیا شده اند و می خواهند لابیای پرتر و سفت تری داشته باشند.
 • افرادی که به صورت ارثی لابیای لاغر و کم حجمی دارند.

افرادی که دارای لابیای نامتقارن و نامناسبی هستند.

چه افرادی برای تزریق ژل مناسب هستند؟
چه افرادی برای تزریق ژل مناسب هستند؟

چه افرادی برای این تزریق مناسب نیستند؟

همه بانوان نمی توانند از تزریق ژل به واژن خود بهره ببرند و تزریق ژل روی دستگاه تناسلی بعضی از افراد تاثیر چندانی نخواهد داشت، اما بدن برخی از افراد به این نوع ژل ها حساسیت نشان می دهند. افرادی که برای این کار مناسب نیستند:

 1. افرادی که به هیالورونید حساسیت نشان می دهند.
 2. بانوان شیرده و باردار( دوران بارداری زمان مناسبی برای این عمل نیست، چون جنین در حال تشکیل است و ممکن است به جنین آسیبی وارد شود و جنین دچار نقض عضو شود.)
 3. بانوانی که حساسیت پوستی دارند.
 4. اشخاصی که آلرژی شدید دارند.
 5. بانوانی که به اختلال خونریزی دچار هستند و قاعدگی منظمی ندارند.
 6. اشخاصی که اختلال روانی دارند.
 7. افرادی که به مواد پرکننده و این نوع ژل ها حساسیت دارند.
 8. بانوانی که دارای عفونت مثانه و یا کیست مثانه هستند.

و غیره

چه افرادی برای این تزریق مناسب نیستند؟
چه افرادی برای این تزریق مناسب نیستند؟

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل به واژن کدام موارد هستند؟

آمادگی لازم قبل از تزریق ژل به نقطه ی جی:

 • اگر علائمی از حساسیت دارید با پزشک مربوطه مشورت نمایید.
 • قبل از تزریق ژل، پزشکتان را از داروهایی که مصرف می کنید، آگاه سازید.
 • افرادی که دارای عفونت واژینال هستند، باید اول عفونت را درمان کرده و بعد از آن به تزریق ژل به نقطه جی اقدام کنند.
 • اگر آسپیرین مصرف می کنید، باید آن را برای پنج روز قبل و بعد از تزریق قطع کنید، زیرا ممکن است در تزریق اشکال ایجاد کند.
 • قبل و بعد از تزریق بسیار آب بنوشید.

مراقبت های لازم بعد از تزریق ژل به لابیا ماژور:

 1. اگر پزشک متخصص لازم دید بعد از تزریق دارویی مصرف کنید، آن را دست کم نگیرید و به طور منظم از آن استفاده کنید.
 2. به مدت یک هفته بعد از تزریق ژل به لابیا ماژور، از مصرف دخانیات و الکل و سیگار کشیدن خودداری کنید.
 3. تا یک هفته پس از تزریق ژل از داشتن روابط جنسی خودداری کنید.
 4. از فعالیت‌های ورزشی سنگین به مدت دو تا سه هفته پرهیز کنید.

فواید تزریق ژل به واژن ( ناحیه ی لابیا ماژور) چیست؟

 1. تزریق ژل به ناحیه باعث تقویت هیدراتاسیون و آبرسانی آن منطقه می‌شود.
 2. به سفت شدن و قوام واژن (لابیا ماژور) کمک می‌کند.
 3. به کاهش یا از بین بردن چین و چروک می انجامد.
 4. از افتادگی واژن جلوگیری کرده و یا افتادگی واژن را از بین می برد.
 5. به حجیم شدن واژن و تغییر رنگ آن (روشن‌تر شدن پوست واژن) منجر می‌شود.
فواید تزریق ژل به واژن ( ناحیه ی لابیا ماژور) چیست؟
فواید تزریق ژل به واژن ( ناحیه ی لابیا ماژور) چیست؟

دلایل تزریق ژل به واژن (ناحیه لابیاماژور):

به طور معمول واژن نیز بعد از گذشت مدتی دست خوش تغییراتی می‌شود و همین تغییرات بانوان را به سمت تزریق ژل برای ترمیم آن می کشاند.

با افزایش سن خانم ها در ناحیه لابیا ماژور واژن تغییراتی رخ می‌دهد. (لابیا بیرونی ترین لبه ی واژن است که ناحیه اطراف واژن را می پوشاند، افزایش سن باعث می شود، بخشی از حجم مناسب این قسمت کم شده و در نتیجه شل شود)

از دیگر عواملی که تمایل بانوان را به تزریق ژل به این ناحیه ( نقطه جی) علاقمند می‌کند، زایمان های طبیعی زیاد و یائسگی است. با پا گذاشتن به مرحله یائسگی، افت ظاهری واژن زیاد شده و نگرانی های عملکردی و زیبایی برای زنان به دنبال خواهد داشت.

علت این موضوع در این نهفته شده است که حدود ۸۰ درصد بانوان با پا گذاشتن در دوران یائسگی خشکی واژن را تجربه می کنند،

در طول دوران یائسگی میزان ترشح هورمون استروژن کاهش یافته و این موضوع باعث می‌شود که ترشح کم هرمون استروژن روی سلول‌های فیبروپلاست که در ایجاد سلول های پوستی نقش دارند، تاثیر منفی گذاشته و در نتیجه حجم باسن کم شود و پوست آن شل شود.

نحوه ی تزریق ژل به واژن ( نقطه ی جی) و نکات مربوط به آن چیست؟

همانطور که در طول این مقاله به آن اشاره شد، تزریق ژل به واژن یکی از راه حل هایی است که برای جوان سازی و ترمیم خشکی واژن از آن استفاده می شود.

برای تزریق ژل به واژن معمولاً از ترکیب هیالورونیک اسید استفاده می‌شود، تزریق ژل به واژن یک عمل سرپایی بوده، بنابراین به بیهوشی طولانی ‌مدت نیازی ندارد و با یک بی حسی موضعی ساده قابل انجام است. قبل از تزریق ژل به واژن، حتماً به پزشک متخصص مراجعه کرده و ایشان را از بیماری‌های خود و داروهایی که مصرف می کنید، آگاه سازید.

نحوه ی تزریق ژل به واژن ( نقطه ی جی) و نکات مربوط به آن چیست؟
نحوه ی تزریق ژل به واژن ( نقطه ی جی) و نکات مربوط به آن چیست؟

تجربه پزشک در این عمل های سرپایی نقش موثری دارد، بنابراین تا جایی که می توانید این تزریق را توسط پزشک های متخصص و فوق تخصص تجربه کنید.

این نوع تزریق ها ( تزریق ژل به واژن “لابیا ماژور”) معمولاً نامهای تجاری زیادی در صنعت داروسازی دارند، یکی از نامهای تجاری آن “Desirial” است که حاوی ترکیب هیالورونیک اسید است، این ترکیب، همچنین شامل برخی آنتی اکسیدان ها و مانتیل می باشد. معمولاً اثر این تزریق پس از یک تا دو هفته نمایان می شود.

پیشرفت دانش پزشکی

با پیشرفت دانش،پزشکان و پیشرفت روز افزون دانش و فناوری، روشی مطرح شد که در آن روش از پلاسمای بدن خود فرد ژل را می سازند، سپس به واژن تزریق می کنند

در این روش به علت اینکه ماده ی اولیه ی این ژل قبلاً در بدن فرد وجود داشته است، از خطر کمتر و ماندگاری بیشتری برخوردار است، زیرا پزشکان از این موضوع که با بدن فرد واکنش مطلوبی خواهد داد، مطمئن هستند. (این روش، عملکردی مانند تزریق چربی به نقطه G-point دارد).

لازم به ذکر است که تزریق ژل های نسل چهارم، عملکرد بهتری هنگام تزریق داشته و نتیجه فوری و بهتری حاصل می شود.

این ژل ها به عنوان بهترین مارک ژل های درون بازار شناخته شده اند که دارای ترکیبات سیلیکونی می باشند. نکته قابل ذکر: برای انجام این عمل جراحی امن ترین روش مراجعه به دکتر متخصص زنان زایمان است.

(این موضوع در این تزریق بسیار حائز اهمیت است که پزشک تجربه ی لازم در تزریق ژل به نقطه جی را داشته باشد و با لابیا ماژور آشنایی کامل داشته باشد، همچنین برای انجام این عمل، پزشک زنان زایمان حتما باید از مجوز قانونی از وزارت بهداشت بهره مند باشد. )

مزایای تزریق ژل به نقطه ی جی (G-point) کدام موارد هستند؟

برخلاف اینکه این روش در رده‌های عمل زیبایی دسته بندی می شود، اما نسبت به عمل های زیبایی نظیر پروتزهای گوناگون، بسیار سبکتر بوده و بسیار کم خطرتر است.

این تزریق نیاز به جراحی نداشته و به عمل سرپایی معروف است.

عوارض این عمل جراحی بسیار کم بوده و می‌توان گفت: پس از تزریق فقط شاهد تورم و التهاب خواهید بود که این تورم نیز پس از یک هفته کاملا رفع خواهد شد.

همانطور که قبلاً اشاره شد، نیاز به جراحی و بستری شدن در بیمارستان ندارد.(به علت فوری بودن عمل)

نتایج عمل فوری بوده و کمتر از یک هفته نتیجه دلخواه حاصل می شود.

مزایای تزریق ژل به نقطه ی جی (G-point) کدام موارد هستند؟
مزایای تزریق ژل به نقطه ی جی (G-point) کدام موارد هستند؟

این تزریق همان طور که از اسمش مشخص است، نیاز به برش ندارد و فقط تزریق صورت میگیرد.

یکی دیگر از مواردی که توجه افراد را به این عمل زیبایی جلب می کند، عدم ایجاد درد هنگام تزریق است. (به علت بی حسی موضعی که هنگام تزریق صورت می‌گیرد، فرد هنگام تزریق دردی احساس نمی کند)

به علت ساده بودن این عمل جراحی، می توان آن را همراه با عمل لابیا پلاستی نیز انجام داد.

و در آخر از شما سپاس گزارم که مقاله را کامل مطالعه کردید و امیدوارم توانسته باشم اطلاعات مورد نظر را به خوبی توضیح دهم.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید