میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

تزریق دوباره چربی
تزریق دوباره چربی

لیست موضوعات

تزریق دوباره چربی

امروز در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع تزریق دوباره چربی بپردازیم.

کسانی که تزریق چربی انجام می دهند باید بدانند که درمان موفقیت آمیز تنها از طریق پیوستگی حاصل می شود منظور از پیوستگی این است که بعد از تزریق حتما لازم است که برای تکمیل درمان خود نسبت به تزریق دوباره چربی اقدام نمایند

در واقع می توان گفت که این یک روند طبیعی در تکمیل درمان بوده و هیچ عارضه ای در تزریق مجدد چربی وجود ندارد چرا که بخشی از این چربی تزریق شده توسط بدن جذب خواهد شد و تزریق دوباره به عنوان مکمل این عمل می باشد.

تزریق دوباره چربی
تزریق دوباره چربی

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

۱- برای چه نواحی از بدن می توانیم تزریق چربی انجام دهیم؟

۲- مزایای تزریق چربی شامل چه مواردی می شود؟

3- مراحل تزریق چربی به چه صورت می باشد؟

4- نکاتی که قبل و بعد از انجام تزریق لازم است حتما رعایت کرده و در نظر داشته باشیم شامل چه مواردی خواهد بود؟

5- ماندگاری این تزریق به چه صورت خواهد بود و بعد از چند روز نیاز است که نسبت به تزریق دوباره چربی اقدام نمایید؟

6- هزینه های تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟

 

۱- برای چه نواحی از بدن می توانیم تزریق چربی انجام دهیم؟

در واقع می توان گفت که استفاده از پیوند چربی و تزریق آن به بدن بیش از یک قرن می گذرد و برای اولین بار در سال ۱۸۹۳ شخصی به نام Neuber برای پر کردن جای زخم جمع شده از این راهکار استفاده کرد و از آن زمان تا به امروز در نواحی مختلفی از بدن و با اهداف متفاوتی در علم پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است.

۱- برای چه نواحی از بدن می توانیم تزریق چربی انجام دهیم؟
۱- برای چه نواحی از بدن می توانیم تزریق چربی انجام دهیم؟

تزریق چربی را می توان برای نواحی مختلف بدن به کار برد که این چربی از ران، شکم و باسن شما با استفاده از روش های لیپوساکشن جدا شده و برای بازسازی و شکل دهی به قسمت دیگری از بدن استفاده می شود در این جا به معرفی قسمت های مختلفی از بدن می پردازیم که معمولا تزریق چربی برای این نواحی انجام خواهد شد.

۱- برای چه نواحی از بدن می توانیم تزریق چربی انجام دهیم؟
۱- برای چه نواحی از بدن می توانیم تزریق چربی انجام دهیم؟

۱- تزریق چربی به سینه:

این تزریق را بیشتر زنانی انجام می دهند که به دنبال تغییر سایز و فرم سینه ی خود هستند یا خانم هایی که به دلیل مشکلات ناشی از سرطان سینه مجبور به تخلیه ی آن شده و با تزریق چربی سعی در بازسازی ظاهر سینه ی خود دارند البته در این مورد توصیه می شود که بعد از انجام پرتو درمانی نسبت به تزریق چربی اقدام نمایند.

در این نوع تزریق به دلیل اینکه چربی اضافه شده مجددا توسط بدن جذب خواهد شد لذا جراحان معمولا بیشتر از حجمی که چربی مورد نیاز است را به سینه ها تزریق خواهند کرد

تا با گذر زمان حجم و فرم سینه ها دستخوش تغییر نشوند مقدار چربی تزریق شده به سینه ها از ۲۵ سی سی تا ۴۰۰ سی سی می باشد که هرکدام از آن ها به اندازه ی یک یا دو فنجان افزایش سایز داشته و در رفع عدم تقارن سینه ها بسیار مؤثر است.

۲- تزریق چربی به صورت:

این نوع تزریق چربی برای پر کردن صورت و از بین بردن چین و چروک ها بسیار مؤثر خواهد بود میزان چربی پیوندی به صورت معمول از ۱۰ سی سی تا ۱۰۰ سی سی خواهد بود که معمولا به خطوط اطراف چشم، پیشانی، خط لبخند، اطراف بینی و گونه ها تزریق شده و بافت و ظاهر پوست صورت را بهبود می بخشد.

۳- تزریق چربی به لب ها:

در تزریق چربی به لب ها هدف برجسته کردن و فرم دادن به آن ها خواهد بود که در زیبایی صورت بسیار تاثیر خواهد داشت.

۳- تزریق چربی به لب ها:
۳- تزریق چربی به لب ها:

آسیب دیدگی در صورت

۴- هم چنین تزریق چربی می تواند برای افرادی که دچار آسیب دیدگی در صورت شده اند یا به صورت مادرزادی نقایصی در بدن دارند مثل افراد مبتلا به سندروم  Parry-romberg یا Treacher-collins استفاده شود.

هم چنین در مورد دست، پاها و باسن نیز تزریق چربی نیز انجام می شود که بیشتر هدف فرم دهی و تقویت زیبایی ظاهری این اعضا از بدن می باشد.

آسیب دیدگی در صورت
آسیب دیدگی در صورت

در باسن برای دستیابی به یک نمای زنانه تر به نسبت دور کمر خود از ۱۰۰ سی سی تا ۳۰۰ سی سی برای هر طرف از آن تزریق انجام شده و در خصوص دست ها و پاها، 5 تا ۱۰ سی سی برای داشتن ظاهری جوان تر پیوند چربی صورت می گیرد.

البته لازم به ذکر است که مقدار چربی تزریق شده به عوامل مختلفی از جمله: میزان حجمی از بدن که نیاز به دریافت چربی دارد، قسمتی از بدن که قرار است عمل پیوند چربی در آن انجام شود و میزان چربی موجود در این ناحیه بستگی داشته و در هر فرد مقدار متفاوتی است که در این خصوص جراح و پزشک معالج تصمیم نهایی را خواهند گرفت.

 

۲- مزایای تزریق چربی شامل چه مواردی می شود؟

از مزایای تزریق چربی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اولا چربی را از بدن خود شما برای تزریق به قسمت دیگری برداشته که بیشتر از نواحی پهلوها، ران ها و شکم می باشد و شما در نتیجه ی این کار شاهد لاغری در این قسمت های بدن خواهید بود.

پیوند چربی و سلول های بنیادی آن نه تنها قابلیت های زیبا شناختی دارند بلکه به دلیل خاصیت احیا کننده توجه جراحان پلاستیک را به خود جلب کرده است لذا یکی دیگر از مزایای تزریق چربی قابلیت ترمیم کنندگی آن به دلیل غلظت بالای سلول های بنیادی MSC می باشد.

۲- مزایای تزریق چربی شامل چه مواردی می شود؟
۲- مزایای تزریق چربی شامل چه مواردی می شود؟

سلول های بنیادی MSC در بافت مغز و استخوان نیز وجود دارند که به میزان ۳۰۰ تا ۵۰۰ برابر بیشتر از بافت چربی دارای این سلول ها می باشد اما استخراج سلول ام اس سی از بافت چربی به مراتب بسیار آسان تر از مغز و استخوان خواهد بود که یک فصل جدید را در دنیای پزشکی رقم زده است.

جوان سازی پوست

با استفاده از تزریق چربی علاوه بر جوان سازی پوست می توان اختلالات خود ایمنی پوست و آسیب های ناشی از تابش اشعه ی ایکس و شیمی درمانی که برای از میان برداشتن غدد سرطانی استفاده می شوند را به حداقل رسانید.

با پیوند چربی های اتولوگ (یعنی از بدن خود شما) احتمال بروز حساسیت و آلرژی به حداقل رسیده و می توانید تزریق چربی با نتایج طبیعی، ماندگار و ایمن را تجربه کنید.

تزریق چربی با برش های عمیق و وسیعی همراه نیست و زخم های ناشی از لیپوساکشن و تزریق چربی بسیار ریز و کوچک بوده به طوری که می توان گفت که پیوند چربی یک عمل غیرتهاجمی و بدون هیچ برشی ناشی از جراحی و خونریزی می باشد.

 

استفاده از چربی خود بدن نسبت به دیگر پرکننده ها علاوه بر اینکه از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار می باشد عوارض بسیار کمی نیز دارد که سبب محبوبیت آن شده است.

با گذشت زمان بافت چربی سفت نمی شود در واقع چربی پس از پیوند جزئی از بدن شده و با آن انسجام می یابد.

هر چند که بیشتر کاندیدهای این عمل زیبایی بزرگسالان می باشند اما افراد جوان نیز می توانند از این روش بهره ببرند لذا می توان گفت که محدودیت سنی در انجام تزریق چربی وجود ندارد هر چند توصیه می شود که افراد ۱۸ سال به بالا نسبت به انجام این عمل اقدام نمایند.

این عمل زیبایی برای انواع پوست ها جوابگو خواهد بود.

مدت زمان بازگشت به حالت عادی و بدست آوردن سلامت و قوای جسمانی کوتاه خواهد بود.

از دیگر مزایای تزریق چربی می توان به این مورد اشاره کرد که شما با استفاده از روش پیوند چربی بافتی نرم که دقیقا مشابه بافت بدنتان خواهد بود را احساس کرده و هیچ تفاوتی نخواهد داشت.

هم چنین دسترسی آسان به چربی اتولوگ یکی دیگر از مزایای این روش می باشد چرا که تقریبا در همه جای بدن به خصوص در نواحی ران ها، پهلو و شکم به میزان زیادی از این چربی موجود است.

علاوه بر این به نسبت دیگر روش های درمانی در مدت زمان بسیاری کمتری شاهد تغییرات و نتیجه ی مورد نظر خود خواهید بود.

 

3- مراحل تزریق چربی به چه صورت می باشد؟

برای انجام تزریق چربی لازم است که مراحل زیر انجام شوند:

در مرحله ی اول ناحیه ی اهدا کننده چربی باید مشخص شود (شکم، پهلوها، ران یا باسن) و با استفاده از از روش لیپوساکشن چربی موردنیاز استخراج خواهد شد سپس این چربی مکش شده باید به قسمتی از بدن که نیاز به تزریق چربی دارد منتقل شود.

3- مراحل تزریق چربی به چه صورت می باشد؟
3- مراحل تزریق چربی به چه صورت می باشد؟

برای آماده سازی چربی برداشته شده از بدن تکنیک های متفاوتی وجود دارد که متداول ترین آن ها روش Coleman می باشد که برای اولین بار در سال ۱۹۹۰ میلادی توسط پزشکان و جراحان زیبایی مورد استفاده قرار گرفت.

هنگام برداشت یا تزریق چربی، در صورتی که میزان فشار اعمال شده به شکل صحیح و کافی نباشد عوارض جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت که در روش Coleman با استفاده از یک سرنگ ۱۰ میلی متری و فشار منفی و ملایم چربی مورد نیاز را از قسمت اهدا کننده ی بدن برداشته و هیچ عوارض جانبی برای فردی که تحت انجام این عمل زیبایی می باشد ایجاد نخواهد کرد.

از لیزر یا لیپوساکشن اولتراسونیک استفاده نکنید

در هنگام استخراج چربی توصیه می شود که از لیزر یا لیپوساکشن اولتراسونیک استفاده نشود چرا که باعث آسیب به سلول های چربی خواهد شد.

سپس، بعد از انجام مرحله ی برداشت چربی، سرنگ را به مدت زمان ۲ تا ۳ دقیقه سانتریفیوژ کرده تا مواد اضافی و روغن ها از بخش سلولی جدا شود و در طی این مرحله چربی برداشت شده به صورت سه لایه شامل: لایه ی روغن در بالاترین قسمت، بخش سلولی در لایه ی میانی و بقایای سلول و گلبول های قرمز در آخرین لایه، درمی آید.

از لیزر یا لیپوساکشن اولتراسونیک استفاده نکنید
از لیزر یا لیپوساکشن اولتراسونیک استفاده نکنید

لایه های ابتدایی و انتهایی تخلیه شده و بخش سلولی را که متشکل از سلول های چربی و عروقی می باشد برای تزریق به سرنگ های ۱ تا ۳ میلی متری منتقل خواهند کرد.

از زمانی که روش کلمن برای پیوند چربی در سطح گسترده ای از جهان مورد استفاده قرار گرفته است تا به امروز، بسیاری از پزشکان و محققان در این زمینه برای بالا بردن سطح ایمنی عمل، به حداکثر رساندن نسبت سلول های زنده ی تزریق شده و حداقل شدن آسیب های سلولی ممکن، سیستم ها و روش های دیگری را در حین تزریق چربی به بدن پیشنهاد داده اند

مثال

مثلا گروهی از پزشکان سانتریفیوژ سرنگ را حذف کرده و از تکنیک های دیگر مانند لیپواسپیرات (Lipoaspirate)، شستشوی اصلاح شده و… استفاده می کنند که البته لازم به ذکر است هیچ تفاوتی در نتایج بدست آمده وجود ندارد.

برای موفقیت بیشتر در نتیجه ی حاصل از تزریق ژل، عوامل بسیاری تأثیرگذارند از جمله زنده ماندن سلول های تزریقی و نوع آن ها، لذا می توان گفت تصفیه ی صحیح چربی برداشته از بدن ارتباط مستقیمی با زنده ماندن این سلول ها داشته و هدف از سانتریفیو‌ژ کردن چربی یا دیگر تکنیک ها در این زمینه در واقع سعی در بالا بردن درصد موفقیت عمل بوده چرا که اگر گلبول های قرمز یا بقایای سلول را از چربی جدا نکنیم به عنوان تغذیه ای برای باکتری ها خواهد بود که در نهایت سبب عفونت در محل پیوندی می شود.

مثال
مثال

هر چند که بسیاری معتقدند اکثریت سلول های پیوندی پس از پیوستن به بدن از بین می روند و در واقع از طریق تکثیر سلولی تزریق چربی انجام شده و با بدن پیوند برقرار می کند، اما نمی توان منکر تأثیرات این سیستم ها و تأثیرات آن ها قبل از انجام تزریق چربی شد.

چربی خالص شده به قسمت مورد نظر تزریق می شود

در مرحله ی آخر انجام این عمل، چربی خالص شده را به قسمتی از بدن که برای بهبود نیازمند این پیوند است تزریق خواهند نمود در این مرحله چربی های پیوندی را به صورت قطراتی ریز و کوچک به زیر بافت ناحیه ی مورد نظر تزریق کرده و هدف از این کار (تزریق به شکل قطره های ریز) اطمینان از رسیدن خون کافی به چربی و تغذیه و زنده ماندن آن خواهد بود

مقدار چربی تزریق شده برحسب سی سی اندازه گیری شده و در نهایت با توجه به حجم مورد نیاز برای قسمت پذیرنده و وضعیت جسمانی و سلامت بیمار، چربی استخراج شده به بدن بیمار پیوند داده می شود.

چربی خالص شده به قسمت مورد نظر تزریق می شود
چربی خالص شده به قسمت مورد نظر تزریق می شود

در مرحله ی تزریق چربی به منطقه ی تعیین شده برای پیوند، جراح با استفاده از سوزن های مخصوصی هر بار چند قطره را به قسمت مورد نظر تزریق نموده و با هر بار بیرون کشیدن آن یک لایه چربی در کنار بافت طبیعی بدن قرار می گیرد و این کار تا زمانی ادامه می یابد که فرآیند اصلاح مورد نظر تکمیل شده و شبکه ای از چربی در محل مد نظر پیوند داده شود.

ماساژ محل پیوندی

هم چنین بسیاری از پزشکان برای ایجاد یک شبکه ی چربی یکنواخت در کنار بافت طبیعی بدن، ماساژ محل پیوندی را توصیه کرده و خود در حین انجام تزریق برای جای گیری بهتر چربی محل پیوند را ماساژ خواهند داد.

مدت زمان انجام پیوند چربی در صورتی که حجم ناحیه ی مورد نظر خیلی بالا نباشد نهایتاً ۱ ساعت طول خواهد کشید و در صورتی که با انتقال های بزرگتر و وسیع تری مواجه باشیم تا ۴ ساعت یا بیشتر ممکن است که به طول بینجامد.

بعد از انجام تزریق لازم است که بیماران بعد از سه هفته توسط پزشک معالج خود معاینه شوند چرا که معمولا ۲۵ تا ۳۰ درصد از چربی های تزریق شده یا از بین می روند یا توسط بدن جذب خواهند شد

لذا لازم است که بیمار حتما پس از گذشت این بازه ی زمانی توسط جراح خود مورد معاینه قرار گیرد تا در صورت وجود کمبودهایی در میزان حجم چربی تزریق شده نسبت به رفع این مشکل اقدامات لازم صورت گیرد.

قبل از انجام عمل بسیاری از مراکز فعال در زمینه ی تزریق چربی به شما در خصوص این عمل زیبایی مشاوره داده و با بررسی ساختار صورت و بدن شما روند پیری و دیگر عارضه های مؤثر در این خصوص را بررسی کرده و گزینه های مورد نظر و احتمالی برای معالجه را در اختیار شما قرار می دهند

و با روند انجام این عمل آشنا خواهید شد و اینکه در آینده چه مراقبت هایی نیاز است که انجام دهید و چه زمانی برای تزریق دوباره چربی و معاینات لازم، نیاز است که به پزشک معالج خود مراجعه نمایید.

 

۴- نکاتی که قبل و بعد از انجام تزریق لازم است حتما رعایت کرده و در نظر داشته باشیم شامل چه مواردی خواهد بود؟

پیوند چربی معمولا توسط جراحان پلاستیک انجام می شود که آموزش های تخصصی در خصوص استانداردهای انجام تزریق چربی، روش لیپوساکشن و مدیریت عوارض جانبی ممکن را دریافت کرده و کاملا بر این علم و مهارت تسلط دارند لذا اولین نکته در هنگام انتخاب انجام این عمل انتخاب یک دکتر متخصص و حاذق می باشد.

هم چنین تزریق چربی در یک مرکز جراحی به صورت سرپایی یا در بیمارستان انجام خواهد شد لذا انتخاب یک مرکز معتبر که علاوه بر انجام عمل پیوند چربی در یک محیط کاملا بهداشتی و ضدعفونی شده دارای کادر مجرب و تیمی متخصص بوده که ایمنی و سلامت شما را در حین انجام عمل تضمین نماید

۴- نکاتی که قبل و بعد از انجام تزریق لازم است حتما رعایت کرده و در نظر داشته باشیم شامل چه مواردی خواهد بود؟
۴- نکاتی که قبل و بعد از انجام تزریق لازم است حتما رعایت کرده و در نظر داشته باشیم شامل چه مواردی خواهد بود؟

ضروری خواهد بود هم چنین لازم است که مجوزهای مورد نیاز را از سوی سازمان بهداشت و دیگر نهادهای مربوطه دریافت کرده و جواز انجام عمل تزریق چربی را کسب کرده باشد.

با توجه به حجم و میزان چربی که به بدن پیوند داده می شود با طیف گسترده ای از بی حسی ها رو به رو خواهید بود که در صورت استخراج حجم کمی از چربی می توان با یک بی حسی موضعی تزریق را انجام داد اما در حجم های بیشتر (۵۰۰ سی سی به بالا) نیاز به بیهوشی عمومی می باشد.

هم چنین در نظر داشتن این نکته بسیار مهم خواهد بود که بی حسی موضعی توسط خود جراح و پزشک معالج قابل انجام می باشد اما در صورت نیاز به بیهوشی عمومی، این کار حتما باید توسط متخصص بیهوشی یا یک تیم خبره در این زمینه صورت گیرد.

قبل از انجام تزریق چربی آزمایش هایی صورت می گیرند تا مطمئن شوند که از لحاظ سلامت جسمانی به خصوص گردش خون مشکلی نخواهید داشت و در خصوص افراد سیگاری این معاینات با حساسیت و دقت بیشتری انجام می شوند.

استراحت و ریکاوری

بعد از تزریق چربی شما فقط به مدت زمان کمی برای استراحت و ریکاوری (در حدود یک هفته) نیاز دارید و پس از آن می توانید به انجام فعالیت های روزانه ی خود بپردازید البته در این مدت ممکن است شاهد کبودی و تورم هایی در محل برداشت و تزریق چربی باشید

که هیچ جای نگرانی نخواهد بود تنها با مصرف داروهای تجویز شده از سوی پزشک معالج و استراحت مطلق این عوارض فروکش کرده و بعد از گذشت ۶ ماه می توانید به طور کامل نتیجه ی تزریق را مشاهده نمایید.

یکی دیگر از نکاتی که در این خصوص بسیار مهم می باشد که نسبت به رعایت آن اقدام نمایید حفظ پایداری وزن بدن خواهد بود، چرا که سلول های چربی تزریق شده تحت تأثیر نوسانات وزن می توانند با افزایش یا کاهش مقدار همراه باشند

یعنی اگر وزن بدن افزایش پیدا کند این سلول های پیوندی نیز گسترش یافته و سبب افزایش میزان چربی در ناحیه ی تحت درمان و کل بدن شده و در صورت کاهش وزن، با تغییر فرم در وضعیت ظاهری و مناطق تحت درمان همراه خواهد بود

و به طور کلی نتایج دوره ی درمانی را تحت تأثیر قرار خواهد داد لذا نگه داری از ثبات وزن یک امر ضروری برای حفظ نتایج حاصل از پیوند چربی می باشد.

ممکن است برای تکمیل درمان خود نیاز به چند مرحله تزریق داشته یا برای حفظ ماندگاری نتیجه ی درمان به تزریق دوباره چربی نیاز باشد اما نکته ی مهمی که در این خصوص باید ذکر کنیم این است که بهتر است در مناطقی از بدن که قبلا چربی استخراج کرده اید مجدداً عمل لیپوساکشن را انجام ندهید و توصیه می شود که نواحی دیگری از بدن را برای این کار انتخاب نمایید.

فعالیت سنگین انجام ندهید

توصیه می شود به مدت ۷ تا ۱۰ روز از اعمال فشار به ناحیه ی تزریق خودداری کنید و حتی از لمس آن نیز پرهیز نمایید چرا که ممکن است سبب جا به جایی چربی شود هم چنین در این بازه ی زمانی انجام ورزش و فعالیت های سنگین نیز ممنوع خواهد بود.

فعالیت سنگین انجام ندهید
فعالیت سنگین انجام ندهید

در سه هفته ی اول بعد از انجام تزریق چربی نباید به مدت زمان طولانی و به شکل مستقیم در معرض آفتاب قرار گرفت و از رفتن به مناطق گرم مثل سونای گرم و خشک و حمام های طولانی خودداری نمایید.

برای از بین رفتن تورم بهتر است که در خانه قدم بزنید.

حداقل دو هفته بر روی نواحی تزریق و برداشت چربی نخوابید و از دو بالش برای زیر سر خود استفاده کنید.

برخی از پزشکان در خصوص تغذیه و رژیم غذایی برای شما برنامه ای تنظیم خواهند کرد که در آن مصرف بعضی از مواد غذایی مانند سیب زمینی که تورم را افزایش می دهند، ممنوع خواهند کرد.

می توانید بعد از گذشت دو روز از انجام تزریق، حمام کنید که البته باید قسمت اهدا کننده ی چربی را با یک پانسمان ضد آب بپوشانید و سپس حمام کنید و بعد از پایان کار پانسمان را برداشته و محل استخراج چربی را با گاز و سرم استریل ضدعفونی نمایید و در آخر پمادهای آنتی بیوتیک را به ضایعه بمالید.

می توانید علایم درد و کبودی را با استفاده از کیسه ی آب سرد رفع نمایید.

بهتر است پس از انجام عمل پیوند چربی حتما از دستورات و توصیه های دکتر پیروی کرده و با مصرف به موقع داروها به روند بهبودی خود کمک نمایید و با کمی صبر و حوصله به ظاهر ایده آل خود برسید.

لازم است که در دوران بارداری از انجام این عمل بشدت خودداری نمایید.

افرادی که متقاضی انجام این تزریق هستند نباید هیچ عفونت فعالی در بدن داشته باشند و افرادی که شیمی درمانی یا پرتو درمانی را برای رفع مشکلات سرطانی خود انجام داده اند حداقل پس از گذشت ۱۲ ماه از این دوره ی درمانی می توانند تزریق چربی داشته باشند.

هم چنین اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید و از داروهای ویژه ای استفاده می کنید لازم است که حتما با پزشک معالج خود در میان بگذارید

مخصوصا کسانی که مشکلات و بیماری های خونی مانند هموفیلی دارند حتما لازم است قبل از انجام پیوند چربی معاینات کامل و دقیقی را تحت نظر پزشک خود انجام دهند.

از دیگر نکات مهم در خصوص این عمل زیبایی که لازم است حتما به آن اشاره کنیم این است که این پیوند را با دیگر عمل های زیبایی نباید جایگزین کنید به عبارت دیگر تزریق چربی برای افرادی که به دنبال چاقی، پیکر تراشی یا افرد بسیار لاغر که متقاضی افزایش وزن هستند یک گزینه و انتخاب عالی نخواهد بود بهتر است که در صورت تمایل به انجام این عمل ها از روش ها و راهکارهای مناسب خود استفاده نمایید.

5- ماندگاری این تزریق به چه صورت خواهد بود و بعد از چند روز نیاز است که نسبت به تزریق دوباره چربی اقدام نمایید؟

دوام چربی تزریق شده به بدن تحت تأثیر عوامل مختلفی می باشد که یکی از آن ها انجام تزریق توسط یک دکتر با مهارت می باشد.

هم چنین رعایت نکات مراقبتی از دیگر عوامل مؤثر در ماندگاری چربی تزریق می باشد مثلا با رعایت رژیم غذایی و ورزش کردن می توانید وزن خود را ثابت نگه داشته و به این ترتیب در دوام و حفظ پیوند چربی کمک شایانی کنید.

5- ماندگاری این تزریق به چه صورت خواهد بود و بعد از چند روز نیاز است که نسبت به تزریق دوباره چربی اقدام نمایید؟
5- ماندگاری این تزریق به چه صورت خواهد بود و بعد از چند روز نیاز است که نسبت به تزریق دوباره چربی اقدام نمایید؟

با پیشرفت در علم پزشکی و ابزار و وسایلی که در این زمینه به کار می روند هر روز شاهد تکنیک ها و روش های جدیدی هستیم که در زمینه ی تزریق چربی به کار می روند و هر بار به دنبال افزایش طول عمر سلول های چربی می باشند لذا می توان گفت استفاده از وسایل پیشرفته یکی دیگر از موارد مؤثر در مدت زمان ماندگاری چربی می باشد.

ماندگاری تزریق چربی از نظر زمانی چیزی در حدود 6 ماه می باشد چرا که تمام سلول های چربی تزریق شده در حین انجام پیوند زنده نمی مانند و بعد از آن نیز مقداری از این چربی به صورت طبیعی جذب بدن خواهد شد بنابراین نتایج تنها چیزی در حدود 6 ماه یا بیشتر دوام داشته و پس از گذشت این بازه ی زمانی نیاز به تزریق دوباره چربی می باشد.

هم چنین با انجام جلسات ترمیم و تزریق دوباره چربی می توانید تا ۵ سال یا بیشتر از نتایج ماندگار این روش به نسبت پرکننده های اسید هیالورونیک استفاده نمایید.

همان طور که گفتیم اگر بخواهید از اثرات دائمی تزریق چربی استفاده کنید لازم است که حتما در طی فواصل زمانی تعیین شده از سوی پزشک معالج برای ترمیم چربی های تزریق شده مراجعه نمایید

مدت زمان بهبودی هر بیمار با دیگری متفاوت بوده لذا نمی توان به طور دقیق زمان مشخصی را تعیین کرد اما به طور میانگین لازم است که حداقل هر سه ماه یکبار شخص تحت این عمل زیبایی مجددا به پزشک خود برای تزریق دوباره چربی اقدام نماید.

پزشکان و جراحان پلاستیک توصیه می کنند فاصله ی بین هر بار تزریق خیلی زیاد نبوده و بدن فرم خاصی را به خود نگرفته باشد البته بهتر است که زخم های ناشی از لیپوساکشن بهبود یافته و عفونت و زخم بازی روی بدن نباشد

چرا که با هر بار تزریق و استخراج چربی بدن به مرور قوای خود را از دست می دهد و مدت زمانی لازم است تا بدن بتواند به حالت عادی خود برگردد

لذا برای جلوگیری از وقوع این امر معمولا تزریق دوباره چربی در طی فاصله ی زمانی هر سه ماه یکبار انجام خواهد شد و این روند تا زمانی که چربی حالت ماندگاری به خود بگیرد و فرم موردنظر را به اعضای تحت تزریق ببخشد، ادامه خواهد یافت.

هم چنین می توان برای جلوگیری از برداشت مکرر چربی در آینده یک بار چربی را از بدن استخراج کرده و با انجماد آن در دمای ۱۸ درجه ی سانتی گراد تا 7 ماه در هر جلسه ی تزریق دوباره چربی، از آن استفاده کرد

هر چند که توصیه می شود چربی را هر بار به میزان کافی و تازه از بدن استخراج کرده و پس از جدا سازی ناخالصی ها به بدن تزریق کرد در واقع می توان گفت روش انجام پیوند با استفاده از چربی منجمد شده یک روش منسوخ می باشد.

در تزریق مجدد چربی پزشک معالج با بررسی آزمایشات و معاینات بدن سعی در رفع نواقص و ایجاد حالت ماندگار در چربی های تزریق شده خواهد شد تا فرد تحت درمان بتواند در مدت زمان بیشتری از اثرات این تزریق بهره برده و به ظاهر ایده آل خود برسد

و مشابه اولین تزریق با استفاده از سرنگ های مخصوص و روش های لیپوساکشن چربی را از بدن استخراج کرده، سپس ناخالصی های موجود در چربی را که ممکن است مشکلاتی در حین انجام عمل یا بعد از آن ایجاد کند از طریق روش هایی مانند سانتریفیوژ کردن یا شستشوی چربی جدا کرده و در نهایت با ایجاد برش های بسیار در محل مورد نظر چربی را مجددا به بدن تزریق خواهند نمود.

در کل می توان گفت که روش پیوند چربی یک روش دائمی نبوده لذا برای کسانی که ممکن است از نتایج نهایی انجام تزریق راضی نباشند یک گزینه ی عالی است

این افراد می توانند با انجام یک بار تزریق در صورت رضایت از نتیجه، نسبت به تزریق دوباره چربی اقدام نمایند و در صورت نارضایتی حتی نیاز به تخلیه ی آن نخواهد بود چرا که این چربی ها جذب بدن شده و دوام خیلی بالایی ندارند.

البته این موضوع زمانی صدق می کند که از چربی خود بدن یا به اصطلاح چربی های اتولوگ استفاده شود در صورتی که از پرکننده های دیگر مانند ژل هیالارونیک اسید یا هیدروکسی آپاتیت استفاده نمایید

مدت زمان بیشتری دوام خواهند داشت و بعضی دیگر از این مواد مانند ژل های سیلیکونی که بیشتر در تزریق به سینه ها کاربرد دارند اثراتی تقریبا دائمی داشته و در صورتی که بخواهید این ژل ها را از بدن حذف کنید عوارض بسیاری به دنبال خواهند داشت لذا بسیاری از پزشکان تزریق این نوع چربی ها را به هیچ عنوان توصیه نمی کنند.

6- هزینه های تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟

هر ساله هزاران نفر این عمل زیبایی را انتخاب کرده و بیشتر آن ها از نتایج بدست آمده راضی هستند و هیچ عوارض خطرناک و عمده ای گزارش نشده است

نکته ی مهمی که در خصوص این عمل باید بدانیم هزینه های لازم برای انجام آن خواهد بود که تحت ثأثیر عوامل مختلفی می باشد و لذا قیمت ثابتی نخواهد داشت در ادامه به معرفی هر یک از این موارد می پردازیم:

6- هزینه های تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟
6- هزینه های تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟

ممکن است برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب خود نیاز باشد دوره ی درمانی خود را در طی چند جلسه تکمیل نمایید که قاعدتا در پرداخت هزینه های اضافی مؤثر خواهد بود.

انواع و میزان چربی تزریق شده

از دیگر عوامل تأثیر گذار در هزینه های پرداختی برای پیوند چربی تفاوت قابل توجه هزینه های این در انواع آن و میزان چربی تزریق شده می باشد همان طور که قبلا هم اشاره کردیم میزان چربی منتقل شده به لب با تزریق چربی به سینه ها متفاوت خواهد بود و به تبع در پرداخت هزینه ها و قیمت انجام عمل نیز تأثیر خواهد داشت.

انواع و میزان چربی تزریق شده
انواع و میزان چربی تزریق شده

وسعت ناحیه ای از بدن که نیازمند دریافت چربی می باشد نیز یکی از عوامل مؤثر در قیمت انجام این عمل زیبایی خواهد بود و هرچه وسعت این قسمت از بدن بیشتر باشد هزینه های بیشتری را نیز در بر خواهد گرفت.

 

نوع بیهوشی نیز در تعیین میزان هزینه های پرداختی تأثیر دارد در صورتی که عمل به شکل سرپایی و با بیهوشی موضعی انجام شود نیاز به پرداخت هزینه های بالایی نخواهد نبود اما اگر تزریق چربی با بیهوشی عمومی و تحت نظر متخصص صورت گیرد به تبع میزان هزینه های پرداختی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

سابقه پزشکان

علاوه بر این بسیاری از پزشکان با سابقه به نسبت جراحان تازه کار ممکن است هزینه های بیشتری در جهت تضمین کار، از بیمار خود دریافت کنند و مراکز درمانی که در این حوزه در حال فعالیت می باشند با توجه به منطقه ی جغرافیایی و محلی که مرکز در آن دایر می باشد

از شما پرداخت هزینه های بیشتری را می خواهند مثلا مطبی که در شهرستان عمل زیبایی تزریق چربی را انجام می دهد با مراکز تهران قطعا اختلاف قیمت های محسوسی خواهند داشت.

همان طور که می دانید عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نخواهند گرفت اما اگر بتوان این عمل را به عنوان عملی درمانی ـ زیبایی در نظر گرفت (مثلا انجام تزریق در جهت بهبود زخم ها و ترمیم آن ها انجام شود) می توان هزینه های پرداخت شده را از بیمه های درمانی دریافت کرد

و به این شکل تا حدی در مقدار مخارج انجام شده صرفه جویی کرد شما می توانید در این خصوص با پزشک معالج خود مشورت کنید و اطلاعات لازم را از او بخواهید.

لذا در این خصوص به شما توصیه می کنیم که حتما قبل از انجام تزریق چربی یا ترمیم آن حتما از طریق اینترنت یا مشورت با کسانی که قبلا تجربه ی انجام این عمل را داشته اند بهترین مراکز و پزشکان در این زمینه را شناسایی کرده و سپس با توجه به بودجه ی خود به بهترین مرکز مراجعه نمایید.

بسیاری از این مراکز خدمات جانبی را ارائه می دهند که در قیمت و مخارج لازم برای انجام این عمل زیبایی تأثیرگذارند مثلا ممکن است یک مطب مشاوره های رایگان قبل از عمل داشته باشد

یا مرکزی دیگر حتی بعد از تزریق پیگیر اوضاع جسمی و سلامت شما باشند و راهنمایی های لازم را در اختیارتان قرار دهند و در مقابل مرکزی دیگر در قبال تمامی این خدمات از شما هزینه های اضافی دریافت کنند.

هم چنین برای ارائه ی بهترین خدمات به شما ممکن است قبل از عمل تصویرهای مجازی از بدنتان را بعد از تزریق که با استفاده از برنامه های مخصوص کامپیوتری ساخته می شوند به شما نشان دهند تا تفاوت های قبل و بعد از انجام تزریق را مشاهده کنید و در صورت رضایت اقدام به انجام پیوند چربی نمایید که تمامی این خدمات جانبی قطعا برای شما هزینه بر خواهند بود.

لذا می توانید با مراجعه ی حضوری یا از طریق وب سایت و دیگر برنامه های ارتباطی با این مراکز در تماس بوده و در خصوص قیمت، خدماتی که ارائه می دهند و… اطلاعات لازم را بدست بیاورید.

ضمن تشکر از زمانی که به مطالعه ی مقاله اختصاص داده اید، امیدواریم که مطالب برای شما کاربردی بوده باشد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: info@drzarganj.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک تماس بگیرید