میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

تایتنینگ پوست چیست
تایتنینگ پوست چیست

لیست موضوعات

تایتنینگ پوست چیست

در این مقاله قصد داریم در مورد این که تایتنینگ پوست چیست صحبت کنیم. تایتنینگ به معنای جوان سازی پوست است و شامل تمامی کارهایی است که تولید کلاژن و الاستین را در زیر پوست تحریک می کنند.

اگر قصد انجام تایتنینگ پوست دارید پیشنهاد می کنیم به زر کلینیک مراجعه کنید و یا با شماره تلفن این کلینیک تماس بگیرید.

02122930161

کلاژن و الاستین رشته های پروتئینی هستند که در زیر اپیدرم قرار دارند و باعث سفتو محکم شدن پوست می شوند.

تایتنینگ پوست چیست
تایتنینگ پوست چیست

با گذشت زمان و افزایش سن مشکلاتی نظیر چین و چروک و افتادگی پوست ایجاد می شود، علاوه بر این کلاژن سازی در پوست کاهش می یابد که این کاهش کلاژن سازی عامل اصلی افتادگی پوست است.

بعضی از افراد نمی توانند به خوبی با این موضوع کنار بیایند و از نظر روحی روانی دچار مشکلات فراوانی می شوند.

برای بر طرف کردن چین و چروک پوست صورت، می توان روش های مختلف جوان سازی را استفاده کرد. تایتنینگ کردن روش های مختلفی دارد که در مورد آن ها صحبت خواهیم کرد.

در ادامه در مورد موارد زیر بیشتر صحبت خواهیم کرد :

انواع مختلف پوست کدام موارد می باشند؟

ساختمان پوست به چه صورت است؟

کلاژن چیست و از چه طریقی می توان کلاژن سازی را تحریک کرد؟

علت افتادگی پوست صورت چیست؟

بیماری هایی که باعث چروک شدن پوست می شوندف شامل کدام موارد می باشند؟

راه های پیش گیری از چروک پوست صورت کدام موارد هستند؟

انواع روش های تایتنینگ پوست کدام موارد می باشند؟

هزینه ی تایتنینگ پوست به چه صورت می باشد؟

مراقبت های قبل و بعد از تایتنینگ پوست شامل چه مواردی می باشند؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تایتنینگ پوست چیست با ما همراه باشید.

انواع مختلف پوست کدام موارد می باشند؟

پوست ها را بر اساس عوامل مختلف به انواع مختلفی می توان تقسیم بندی کرد، هر نوع پوست به مراقبت های خاصی نیاز دارد تا دیر تر دچار پیری و چین و چروک شود.

اگر یک محصول متناسب با نوع پوستی که دارید، انتخاب کنید، از آن رضایت کافی خواهید داشت و نتیجه ی خوبی خواهید گرفت. اگر فرد نوع پوست خود را به درستی تشخیص ندهد و از محصولات نامتناسب با پوست خود استفاده کند، پوست وضعیت بدی پیدا خواهد کرد.

انواع مختلف پوست کدام موارد می باشند؟
انواع مختلف پوست کدام موارد می باشند؟

عوامل زیادی در نوع پوست شما موثر است، یکی از این عوامل ژنتیک و توارث است، یعنی وضعیت و ‌نوع پوست شما از پدر یا مادر به ارث می رسد.

آب و هوا

آب و هوای شهری که در آن زندگی می کنید، تاثیر زیادی بر پوست شما می گذارد، زمانی به این موضوع پی خواهید برد که به شهردیگری با آب و هوای متفاوت مسافرت کنید.

تغییرات هورمونی در دوره های مختلف زندگی مانند بلوغ و‌ بارداری می تواند تاثیرات زیادی روی پوست شما بگذارد، همچنین در بیماری هایی که تنظیم هورمون ها را به هم می زنند، پوست تغییرات شدیدی می کند.

انواع مختلف داروهای شیمیایی می توانند تاثیرات مختلفی روی پوست فرد داشته باشند، در صورت بروز تغییرات شدید در پوست باید دارو را قطع کرد و سریع به پزشک مراجعه کرد.

انواع مختلف غذاهایی که به صورت روزانه مصرف می کنید، می توانند تاثیرات متفاوتی بر روی پوست بگذارند.

با روش های زیر می توانید نوع پوست خود را معین کنید و محصولات متناسب با پوست خود را تهیه کنید و برای مراقبت از پوست خود از آن ها بهره بگیرید.

در مرحله ی اول باید پوست خود را با یک پاک کننده ی ملایم به خوبی پاک کنید و بعد از آن با حوله ای خوب و به آرامی پوست را خشک کنید و پس از گذشت یک ساعت بعد از شستشو، پوست را بررسی کنید

براق و چربی بودن پوست

اگر روی پوست خود احساس براق بودن و‌ چربی مشاهده کردید، شما صاحب پوستی چرب هستید. اگر احساس کشش و پوست پوست شدن روی پوست خود حس کنید، شما پوستی خشک دارید.

اگر پوست نه خشک است و نه چرب، پوست شما در بهترین وضعیت ممکن است و شما دارای پوستی معمولی هستید.

اگر در برخی از نواحی صورت احساس خشکی و پوست پوست شدن و در برخی دیگر از نواحی احساس براق بودن و چربی حس می کنید، پوست شما مختلط است. پوست هایی که قرمز و‌ ملتهب هستند، از نوع حساس می باشند.

با بالا رفتن سن به مرور زمان پوست به سمت خشک شدن می رود و باید مراقبت خاصی برای پوست انجام بگیرد که پوست فرد دچار چین و چروک و افتادگی نشود.

اگر دارای پوستی خشک هستید، از مصرف محصولات دارای الکل و سولفات اجتناب کنید، همچنین دوش آب داغ می تواند خشکی پوست شما را تشدید کند.

کسانی که پوست چرب دارند، روی پوست خود دارای جوش های سر سیاه هستند که باعث نازیبا شدن پوست می شوند. در این حالت مواد آرایشی و محافظتی که بر پایه ی چربی هستند، را نباید استفاده کنید.

همه ی انواع پوست نیاز به آب رسانی و تغذیه ی مناسب دارند و باید مراقبت هایی انجام بگیرد تا پوست دیرتر دچار افتادگی و شل شدن شود.

اگر پوست معمولی دارید، باید از مواد آرایشی و بهداشتی ملایم برای مراقبت از پوست خود استفاده کنید.

براق و چربی بودن پوست
براق و چربی بودن پوست

شما در حال خواندن پست تایتنینگ پوست چیست هستید.

ساختمان پوست به چه صورت است؟

١۶ درصد از وزن کل بدن را پوست تشکیل می دهد که شامل اپیدرم و درم است. ضخامت اپیدرم در افراد مختلف متفاوت است. اپیدرم از لایه ای از سلول های سنگفرشی شاخی شده تشکیل شده است.

سلول های ملانوسیت که حاوی رنگدانه هستند و مسئول تعیین رنگ پوست در افراد مختلف هستند، از سلول های اپیدرم مشتق شده اند.

رنگ پوست ترکیب سه رنگدانه ی کاروتن، اکسی هموگلوبین و ملانین می باشد، ملانین رنگدانه ی قهوه ای تیره است که توسط ملانوسیت ها ساخته می شود. ترکیب این چند رنگدانه در افراد مختلف متفاوت است و باعث می شود، رنگ پوست افراد با یکدیگر متفاوت باشد.

سلول های لانگرهانس سلول های ستاره ای شکل هستند که لابه لای سلول های شاخی شده ی اپیدرم قرار می گیرند. این سلول ها در سیتوپلاسم خود دارای گرانول های لانگرهانس هستند. سلول های لانگرهانس ٢ تا ٨ درصد از سلول های اپیدرم را تشکیل می دهند.

ساختمان پوست به چه صورت است؟
ساختمان پوست به چه صورت است؟

این سلول ها به لنفوسیت های Tمتصل می شوند و بنابر این نقش مهمی در ایمنی پوست ایفا می کنند. منشأ سلول های لانگر هانس پوست، سلول های بنیادی مغز استخوان می باشند. این سلول ها توسط خون به سطح پوست انتقال پیدا می کنند.

سلول های مرکل

سلول های مرکل در قسمت های ضخیم پوست وجود دارند، و‌گرانول های کوچک متراکمی در سیتوپلاسم خود دارند. سلول های مرکل به عنوان گیرنده ی مکانیکی حسی عمل می کنند.

درم بافت همبندی است که در زیر اپیدرم قرار گرفته است و اپیدرم را حمایت می کند.

غدد پوست شامل غدد عرق و چربی هستند و در بیش تر نقاط بدن وجود دارند. غدد چربی در پوست کف دست و‌ کف پا وجود ندارند.

غدد چربی پوست در زمان بلوغ فعالیت بیش تری دارند و توسط هورمون های جنسی کنترل می شوند. غدد سباسه شامل غدد هولوکرین هستند، زیرا محصولات ترشحی آن ها همراه با بقایای سلول های مرده به خارج تخلیه می شود.

مواد ترشح شده سلول های این غدد سبوم نام دارند که شامل تریگلسیریدها، موم ها، کلسترول و استرهای کلسترول هستند.

غدد عرق لوله های مارپیچی هستند که مجاری آن ها به سطح پوست باز می شود و بخش ترشحی این غدد در درم واقع شده است.

مایعی که به وسیله غدد عرق ترشح می شود، بدون چسبندگی است و حاوی کمی پروتئین است. قسمت های اصلی آن: آب، کلرید سدیم، اوره، آمونیوم و اسید اوریک می باشد. عرق نقش خنک کنندگی و دفع مواد زائد را بر عهده دارد.

مو ها، ناخن ها، غدد عرق و غدد چربی از سلول های اپیدرم مشتق می شوند. لایه ی خارجی پوست در مقایسه با آب نفوذ ناپذیر است و ملانین موجود در پوست رنگدانه ای است که از سلول های اپیدرم ترشح می شود و پوست را در برابر اشعه ی فرا بنفش خورشید محافظت می کند.

سلول های مرکل
سلول های مرکل

اکنون که با ساختمان پوست آشنا شدید پیشنهاد می کنیم تا پایان پست تایتنینگ پوست چیست با ما همراه باشید.

کلاژن چیست و از چه طریقی می توان کلاژن سازی را تحریک کرد؟

کلاژن از نظر لغوی به معنای چسب می باشد. این پروتئین خاصیت چسبندگی دارد. کلاژن فراوان ترین پروتئین بدن می باشد که ٣٠ درصد از وزن خشک بدن را به خود اختصاص داده است.

یک مولکول کلاژن از سه زنجیره ی پلی پپتیدی که با آرایش فضایی ویژه ای در کنار یک دیگر قرار گرفته اند، تشکیل شده است و انواع مختلفی از آن وجود دارد که بر اساس ساختاری که دارند، در جاهای مختلف بدن وجود دارند.

در ساختمان کلاژن اسید های آمینه ی گلیسین، هیدروکسی پرولین و هیدروکسی لیزین وجود دارد که هیدروکسی پرولین و هیدروکسی لیزین، اسید های آمینه ی اختصاصی کلاژن هستند.

در ساختار شیمیایی و زنجیره ی پلی پپتیدی مربوط به اسید های آمینه ی انواع مختلف کلاژن، تفاوت هایی وجود دارد.

کلاژن چیست و از چه طریقی می توان کلاژن سازی را تحریک کرد؟
کلاژن چیست و از چه طریقی می توان کلاژن سازی را تحریک کرد؟

رشته های کلاژن بی رنگ هستند، ولی زمانی که تعداد زیادی از آن ها در کنار یک دیگر قرار می گیرند، سفید رنگ می شوند.

٨٠ در صد از وزن پوست را کلاژن تشکیل می دهد و با کاهش ساخته شدن کلاژن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. با روش های مختلفی می توان کلاژن سازی پوست را تحریک کرد و انسجام و استحکام را به پوست بر گرداند.

مخاطب گرامی شما در حال مشاهده مقاله تایتنینگ پوست چیست هستید.

میکرونیدلینگ راهی برای تحریک کلاژن سازی

میکرونیدلینگ یکی از راه های ایده آل برای تحریک کلاژن سازی، تایتنینگ و جوان سازی پوست است. میکرونیدلینگ با دستگاهی انجام می گیرد که دارای سوزن های ظریفی است که این سوزن ها با ایجاد سوراخ های ریزی در پوست فرد باعث می شوند که پوست واکنش بدهد و تولید الاستین و‌کلاژن را افزایش دهد.

در نهایت افزایش تولید کلاژن و الاستین خاصیت ارتجاعی پوست را بالا می برد و همچنین چین و چروک و افتادگی پوست را متوقف می کند. میکرونیدلینگ باعث می شود، کلاژن دائما تولید شود و در سطح مطلوبی باقی بماند.

کلاژن خوراکی نیز می تواند نیاز طبیعی بدن به کلاژن را بر طرف کند و آمینو اسید های ضروری را برای کلاژن سازی فراهم کند، مصرف کلاژن های خوراکی در رژیم غذایی خطری برای فرد ایجاد نمیکند.

با استفاده از امواج رادیویی خاصی که توسط دستگاه ویژه ای تولید می شوند، می توان کلاژن سازی را تحریک کرد و از این طریق استحکام و انسجام پوست را بر گرداند، این کار توسط دستگاه فیس آپ انجام می گیرد که در ادامه در مورد آن بیش تر صحبت خواهیم کرد.

شما در حال مشاهده پست تایتنینگ پوست چیست هستید.

رتینول و اسید هیالورونیک

رتینول و اسید هیالورونیک باعث حجیم شدن پوست و بر طرف شدن چین و چروک های پوست می شوند و به پوست استحکام و انسجام می بخشند.

انجام حرکات یوگای صورت به صورت معجزه آسایی می تواند عضلات صورت را از افتادگی نجات دهد و به پوست استحکام ببخشد و از افتادگی پوست صورت جلوگیری کند، علاوه بر یوگا، ماساژ مناسب صورت می تواند باعث تحریک کلاژن سازی در پوست شود.

برای ساخته شدن کلاژن در بدن به مواد معدنی، ویتامین ها و آمینو اسیدهای خاصی نیاز است که به صورت مکمل های غذایی یا تغذیه ی طبیعی به بدن می رسند. ویتامین های A و C، ویتامین های ضروری برای ساخت کلاژن طبیعی در بدن هستند.

علت افتادگی پوست صورت چیست؟

لایه ی درم که در زیر لایه ی نازک اپیدرم قرار گرفته است، شامل دو لایه است، لایه ی پاپیلار که لایه ی خارجی آن است و لایه ی رتیکولار که لایه ی عمقی آن است. لایه ی پاپیلار نازک بوده و دارای بافت همبند سستی است، در این لایه سلول های سیستم ایمنی فراوانی وجود دارند.

فیبریل های کلاژنی مخصوصی از ناحیه ی پاپیلار به تیغه ی پایه وارد می شوند و در بخش درم پخش می شود. این فیبریل های کلاژنی باعث اتصال درم به اپیدرم می شوند.

لایه ی رتیکولار ضخیم تر بوده و از بافت همبند متراکم نامنظمی تشکیل شده اند. با افزایش سن، تولید فیبریل های کلاژنی کاهش می یابد و اتصال اپیدرم به لایه های زیرین یعنی درم ضعیف می شود که این امر باعث افتادگی و از دست رفتن انسجام پوست می شود.

علاوه بر این با افزایش سن، میزان ترشح غدد چربی کاهش می یابد که این کاهش ترشح باعث خشکی پوست می شود. خشکی سطح پوست، باعث شکننده شدن لایه ی اپیدرم و ایجاد چروک هایی در پوست می شود.

عوامل زیادی هستند که فرایند چروک شدن و از دست رفتن استحکام پوست را سرعت می بخشند. با دانستن و رعایت این موارد می توان از چروک شدن و افتادگی پوست تا حد زیادی پیش گیری کرد. یکی از عواملی که باعث می شود، پوست دچار عارضه ی افتادگی بشود و آویزان به نظر برسد، این است که در مدت زمان کمی میزان زیادی از وزن خود را از دست بدهید.

کاهش وزن بیش از نیم کیلو در هفته

کم کردن بیشتر از نیم کیلو در هفته باعث می شود، پوست فرد قابلیت ارتجاعی خود را از دست بدهد.

نوشیدن میزان کافی آب باعث حفظ رطوبت پوست می شود و سموم بدن را دفع می کند، علاوه بر این آب می تواند کمک کند پوست قابلیت ارتجاعی خود را حفظ کند.

اشعه ی فرا بنفش خورشید تاثیر بدی بر پوست دارد و ‌باعث می شود، پوست دچار چین و‌ چروک و افتادگی بشود، برای این که اشعه ی فرابنفش خورشید بر پوست تاثیر نگذارد، می توان از کرم های ضد آفتاب متناسب با پوست خود استفاده کرد.

کرم های مرطوب کننده کمک می کنند تا پوست رطوبت کم تری را از دست بدهد، از دست دادن رطوبت و خشکی پوست یکی از عوامل ایجاد چروک در پوست است.

با استفاده از لایه بردارها می توان لایه های رویی پوست را برداشت تا سلول های پوستی جدید فضای بیش تری را برای رشد داشته باشند.

استفاده از مواد مخدر و الکل در تولید کلاژن اختلال ایجاد می کند، این اختلال ایجاد شده باعث می شود، پوست تغییرات زیادی را متحمل شود.

گرمای زیاد می تواند باعث از دست رفتن آب از سطح پوست و کاهش انسجام و چروک شدن پوست شود.

کاهش وزن بیش از نیم کیلو در هفته
کاهش وزن بیش از نیم کیلو در هفته

اکنون که با علت افتادگی پوست صورت آشنا شدید توصیه می کنیم تا انتهای پست تایتنینگ پوست چیست با ما همراه باشید.

بیماری هایی که باعث چروک شدن پوست می شوند شامل کدام موارد می باشند؟

درست است که هم زمان با بالا رفتن سن، پوست دچار چین و چروک و افتادگی می شود، ولی گاهی اوقات این چین و چروک و افتادگی می تواند نشانه های یک بیماری باشد.

افرادی که چین و چروک کم تری روی پوست خود دارند، فشار خون پایینی دارند و از طول عمر بیش تری برخوردار می شوند. چین وچروک اطراف چشم می تواند نشانه ای از فشار خون بالا باشد.

وجود چروک در نرمه ی گوش می تواند نشانه ی بیماری های قلبی مانند بیماری های عروق کرونر باشد. خطوط و چروک گوش در ۶٧ درصد از موارد نشان دهنده ی بیماری های عروق کرونری است.

هر قدر چین و چروک به میزان بالاتر و با عمق بیشتری روی پوست فرد وجود داشته باشد، نشان دهنده ی این است که فرد تراکم استخوان پایین تری دارد و این کاهش تراکم استخوان نشانه ی پوکی استخوان در سنین بالا است و هر چه زودتر از روند پیشرفت بیماری جلو گیری کرد.

مصرف زیاد قند

مصرف زیاد قند موجب می شود، قند به پروتئین های بدن وصل شود و آلبومین سرم را تولید کند که این ترکیب ساختمان مولکولی کلاژن و الاستین را به شدت تخریب می کند.

الاستین پروتئین دیگری است که در کنار کلاژن کمک می کند تا پوست محکم و صاف بماند و استحکام بیشتری داشته باشد. در پی تخریب کلاژن و الاستین پوست به شدت آسیب می بیند و دچار افتادگی و چین و‌چروک می شود. چین و‌ چروک پوست می تواند نشان دهنده ی کمبود پروتئین و ویتامین ها در بدن باشد.

خطوط و چین و چروک صورت می تواند نشانه ای برای بیماری های روحی هم باشد، روانشناسان از روی خطوط و چروک های صورت فرد می توانند به میزان استرس و پریشانی او پی ببرند. استرس معمولا موجب چروک شدن پیشانی می شود. هورمون کورتیزول که در فشارهای عصبی و استرس تولید می شود، کلاژن پوست را تخریب می کند و از بین می برد.

کم خوابی

کم خوابی می تواند باعث افتادگی پوست و پریدگی رنگ پوست شود. بنابراین برنامه خواب منظم می تواند تا حد زیادی از پوست مراقبت کند.

خوردن میوه ها و سبزیجات تازه به خاطر وجود آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها، می تواند منابع غذایی لازم برای تولید کلاژن را فراهم کند و به سلامت پوست و کلاژن سازی کمک زیادی نماید.

با این حال افرادی که دارای چین و چروک هایی روی پوست خود هستند، نباید بابت این موضوع ناراحت باشند، چرا که روش های زیادی برای از بین بردن چین و چروک ها و بر طرف کردن افتادگی پوست وجود دارد. با انجام این روش ها و کمک گرفتن از افراد متخصص می توان اعتماد به نفس از دست رفته ی این افراد را به آن ها باز گرداند.

کم خوابی
کم خوابی

اکنون که با بیماری هایی که باعث چروک شدن پوست می شوند آشنا شدید پیشنهاد می کنیم تا پایان پست تایتنینگ پوست چیست با ما همراه باشید.

راه های پیش گیری از چروک پوست صورت کدام موارد هستند؟

اگر چه درمان هایی برای از بین رفتن چروک های ناشی از بیماری ها و پیری وجود دارد، ولی تجربه نشان داده است که پیش گیری بهتر از درمان است.

با رعایت کردن مواردی می توان چروک شدن و افتادگی پوست را به عقب انداخت.

همانطور که قبلا گفته شد، یکی از این موارد رعایت رژیم غذایی مناسب است که می تواند مواد پروتئینی، ویتامین ها و املاح مورد نیاز را برای کلاژن سازی فراهم کند و با کلاژن سازی در پوست، پوست دیر تر دچار پیری، چین و چروک و افتادگی می شود. خوردن آب زیاد وپرهیز از مصرف نمک و غذا های سرخ شده و استفاده نکردن از فست فود ها به میزان زیادی در سلامت بدن و پوست موثر هستند.

تقویت ماهیچه های زیر پوست یکی دیگر از راه های جلوگیری از افتادگی پوست است. علاوه بر این موارد ترک کردن مشروبات الکلی و سیگار نیز تاثیر خوبی بر روند کلاژن سازی دارد، چرا که مشروبات الکلی و نیکوتین نه تنها باعث کلاژن سازی نمی شوندبلکه کلاژنی که در بدن وجود دارد، را نیز تخریب می کنند.

راه های پیش گیری از چروک پوست صورت کدام موارد هستند؟
راه های پیش گیری از چروک پوست صورت کدام موارد هستند؟

محصولات زیادی برای محافظت از پوست در برابر اشعه ی فرابنفش خورشید وجود دارد که با تهیه ی آن ها می توانید تا حد زیادی روند چروک شدن و افتادگی پوست را به تعویق بیاندازید.

انواع روش های تایتنینگ پوست کدام موارد می باشند؟

گاهی اوقات هیچ یک از روش هایسادهی جوان سازی به خوبی جواب نمی دهد و فرد چاره ای جز استفاده از روش های نوین تایتنینگ ندارد. در ادامه چند روش تایتنینگ و جوان سازی نوین را توضیح خواهیم داد ;

یکی از این روش ها استفاده از لوسیون های تایتنینگ و جوان سازی است، این لوسیون ها با حفظ رطوبت و رساندن ویتامین های ضروری مانند ویتامین A و ویتامین C و آب رسانی و‌ حفظ رطوبت پوست باعث می شوند که پوست انسجام خود را حفظ کند و با داشتن موادی که کلاژن سازی را تحریک می کنند، باعث سرعت بخشیدن به روند کلاژن سازی و رفع افتادگی و چروک پوست می شوند.

همانطور که قبلا گفته شد، لایه برداری کمک زیادی به رفع چروک و افتادگی پوست می کند، لایه برداری باعث می شود، لایه مرده ی پوست از بین برود و سلول های زیرین فضای بیش تری برای رشد داشته باشند. از طرف دیگر لایه بردارها با افزایش جریان خون و خون رسانی به سطح پوست کلاژن سازی را تحریک می کنند.

با این حال دستگاه هایی برای تحریک کلاژن سازی در پوست وجود دارند که استفاده کردن از آن ها در زمان کوتاهی نتیجه قابل توجهی دارد و رضایت فرد را به خوبی جلب می کند.

فیس آپ، هایفوتراپی و لیفتینگ صورت روش های نوین تایتنینگ و جوان سازی هستند که درادامه در مورد آن ها به صورت مفصل توضیح خواهیم داد:

استفاده از دستگاه فیس آپ

یکی از روش های نوین جوان سازی و تایتنینگ پوست استفاده از دستگاه فیس آپ است. این روش یکی از محبوب ترین روش های تایتنینگ و جوان سازی است.

دستگاه فیس آپ با ماساژ و میکروپالشن، باعث افزایش جریان خون در محل مورد نظر می شود و با افزایش فشار خون تولید کلاژن و الاستین که ترکیبات استحکام دهنده ی پوست هستند، افزایش پیدا می کند.

دستگاه فیس آف امواج صوتی مشابه امواج سونوگرافی تولید می کند، این امواج بر روی نقطه ی خاصی از پوست متمرکز می شوند و در اثر این انرژی وارد شده بر سطح پوست کلاژن سازی تحریک می شود.

دستگاه فیس آپ دارای نوعی هند پیس است که سرهای مجزایی برای تغییرعمق لایه برداری دارد و با تغییر این سرها می توان عمق لایه برداری را با توجه به بخش های گوناگون و میزان عارضه تغییر داد.

دستگاه فیس آپ مکانیسم عمل ساده ای دارد، ولی به نسبت تاثیر بهتری در مقایسه با روش های پیچیده تر و قدیمی تر دارد و طی ۶ الی ٨ جلسه درمان با این روش نتیجه ی خوبی حاصل می شود.

استفاده از دستگاه فیس آپ
استفاده از دستگاه فیس آپ

دستگاه فیس آپ با قابلیت لایه برداری خود باعث می شود که چروک های پوست کمرنگ تر به نظر بیایند، یکی دیگر از مزایای فیس آپ قابلیت لیفتینگ است، دستگاه فیس آپ پوست صورت را که دارای افتادگی است، به سمت بالا می کشد.

این دستگاه جدید است و هنوز مراکز زیادی به آن مجهز نشده اند و به علت اینکه هنوز ناشناخته است و به خوبی معرفی نشده است، هنوز افراد زیادی تمایل دارند، از روش های قدیمی تر تایتنینگ استفاده کنند.

فیس آپ جایگزین روش های دیگر تایتنینگ پوست خواهد شد

با این حال در آینده ی نزدیک فیس آپ جایگزین روش های دیگر تایتنینگ پوست خواهد شد. چرا که نسبت به روش های دیگر هزینه کم تری نیاز دارد و عوارض بعدی ناشی از آن بسیار ناچیز است. با دستگاه فیس آپ، همچنین می توان اثرات جوش ها و اسکار را نیز از بین برد.

فیس آپ جایگزین روش های دیگر تایتنینگ پوست خواهد شد
فیس آپ جایگزین روش های دیگر تایتنینگ پوست خواهد شد

هد های مختلف دستگاه فیس آپ و امکان لایه برداری در عمق های مختلف

یکی دیگر از روش های رایج از بین بردن چین و چروک پوست استفاده از دستگاه هایفوتراپی است که نسبت به فیس آپ روش قدیمی تری محسوب می شود. عملکرد دستگاه هایفوتراپی بر اساس امواج لیزر است و برای معالجه ی تومورهای سرطانی نیز استفاده می شود.

هایفوتراپی یک روش ایمن برای جوان سازی و تایتنینگ پوست محسوب می شود. دستگاه هایفوتراپی روی نقطه ی خاصی از پوست تمرکز می کند تا دمای آن به حد خاصی برسد و سلول ها دچار آسیب شوند.

سلول های آسیب دیده از بین می روند، ولی تولید کلاژن در این حالت تحریک می شود، کلاژن تولید شده باعث بهبود وضعیت پوست می شود. هایفوتراپی را می توان در افراد بالاتر از ٣٠ سال انجام داد.

اگر افتادگی پوست شدید باشد، روش فیس آپ و هایفوتراپی به خوبی نتیجه نمی دهد و بهتر است، از عمل جراحی لیفتینگ استفاده شود.

هایفوتراپی به منظور جلوگیری از شل شدن پوست درصورت و سایر نقاط بدن انجام می گیرد و طی سه جلسه درمان، فرد به نتیجه ی دلخواه می رسد.

شما در حال خواندن پست تایتنینگ پوست چیست هستید.

مدت زمان هر جلسه

هر جلسه حدود یکساعت زمان می برد و نیازی به بی هوشی و بی حسی ندارد. بعد از جراحی های زیبایی به منظور ماندگاری زیبایی از هایفوتراپی استفاده می شود.

تاثیر هایفوتراپی تا دو سال باقی می ماند و بعد از دو سال می توان هایفوتراپی را مجددا انجام داد. تنها حسی که موقع انجام هایفوتراپی برای فرد ایجاد می شود، حس سوزن سوزن شدن مختصر است. بعد از هایفوتراپی قرمز شدن و تورم پوست امری عادی است که پس از چند ساعت از بین می رود.

یکی دیگر از روش های رفع چین و‌چروک و افتادگی پوست، عمل جراحی زیبایی لیفتینگ می باشد. این عمل در هر سنی قابل انجام می باشد، ولی معمولا در افرادی که سن بالاتری دارند، رایج است.

جراحی لیفتینگ می تواند به صورت سطحی و‌ عمقی انجام بگیرد، در حالت سطحی فقط پوست کشیده می شود، ولی در حالت عمقی علاوه بر پوست، عضلات ریز زیر پوست را هم شکل می دهند.

در این روش از تایتنینگ پوست، بی هوشی عمومی برای فرد انجام می گیرد و این عمل جراحی نزدیک دو ساعت طول می کشد. عوامل زیادی بر نتیجه ی لیفتینگ پوست تاثیر میگذارند: سن فرد، میزان کشیدن پوست و نوع پوست فرد از جمله این عوامل هستند.

برش ها در این جراحی معمولا در محل هایی هستند که زیاد به چشم نمی آیند، مانند خط مو، در محدوده ی گوش و زیر چانه. در مجموع عمل جراحی لیفتینگ به عنوان آخرین راه برای جوان سازی پوست پیشنهاد می شود.

مدت زمان هر جلسه
مدت زمان هر جلسه
مدت زمان هر جلسه
مدت زمان هر جلسه

امیدواریم تا اینجا از مقاله تایتنینگ پوست چیست اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

هزینه ی تایتنینگ پوست به چه صورت می باشد؟

روش های مختلف تایتنینگ پوست هزینه های مختلفی را به دنبال دارند و بستگی به تعداد جلساتی که برای فرد باید انجام بگیرد تا نتیجه ی مطلوب حاصل شود، هزینه را می توان محاسبه کرد که برای افراد مختلف با درجات مختلف چین و چروک و افتادگی متفاوت است.

فرد باید تمام جوانب را برای انتخاب روش جوان سازی مورد نظر بررسی کند و سپس روشی که بهترین نتیجه وکم ترین عوارض را دارد، متناسب با پوست خود انتخاب کند.

در بین روش های مختلف تایتنینگ فیس آپ عوارض کم تر و نتیجه ی بهتری نسبت به بقیه دارد و علاوه بر این هزینه ی کم تری نسبت به هایفوتراپی و لیفتینگ دارد. در مواردی که پوست فرد شدیدا دچار افتادگی شده است، باید از روش لیفتینگ استفاده کرد ، چرا که فیس آپ و هایفوتراپی در این حالت به خوبی نتیجه نمی دهند.

هزینه ی تایتنینگ پوست به چه صورت می باشد؟
هزینه ی تایتنینگ پوست به چه صورت می باشد؟

اکنون که با هزینه ی تایتنینگ پوست آشنا شدید توصیه می کنیم تا پایان مقاله تایتنینگ پوست چیست با ما همراه باشید.

مراقبت های قبل و بعد از تایتنینگ پوست شامل چه مواردی می باشند؟

قبل از تایتنینگ پوست باید به این نکته توجه داشته باشید، وزن متعادلی داشته باشید و سیگار و مشروبات الکلی مصرف نکنید. رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و پوست خود را در برابر اشعه ی فرابنفش خورشید محافظت کنید. باید به این نکته توجه کرد که دچار عفونت های پوستی نباشید، همچنین بارداری زمان مناسبی برای کسانی که قصد تایتنینگ دارند، نیست.

شب قبل از لیفتینگ باید حمام کنید. هنگام انجام هر نوع از تایتنینگ، پوست شما باید تمیز و عاری از هر گونه مواد آرایشی باشد.

از دو هفته قبل از عمل تایتنینگ از مصرف داروهای التهابی مانند آسپرین، ایبوپروفن و مفنامیک اسید پرهیز خودداری کنید و در صورت لزوم از مسکن های ساده مانند استامینوفن و استامینو فن کدئین استفاده کنید.

پس از لیفتینگ صورت کبودی و ورم طبیعی است و پس از مدتی بر طرف می شود و نباید نگران این موضوع بود.

استفاده از محصولات ضد آفتاب متناسب با پوست بعد از تمامی روش های تایتنینگ ضروری است، چرا که پوست نازک شده و نیاز به مراقبت بیش تری در برابر پرتوهای فرابنفش خورشید دارد.

قبل و بعد از هر کدام از روش های تایتنینگ تغذیه ی مناسب را نباید فراموش کرد.

تاثیر پوست و چهره قرد در بهبود روابط فردی و اجتماعی

در نهایت باید بدانیم که پوست و چهره هر فردی نقش مهمی در بهبود روابط فردی و اجتماعی وی دارد و روش های زیادی برای جوان سازی و تایتنینگ پوست وجود دارند که روش های نوین در مدت کوتاهی نتیجه ی خوبی را برای فرد ایجاد می کنند.

تاثیر پوست و چهره قرد در بهبود روابط فردی و اجتماعی
تاثیر پوست و چهره قرد در بهبود روابط فردی و اجتماعی

پوست های مختلف به روش های مراقبتی مختلفی نیاز دارند، برای آگاهی از نوع پوست خود و مراقبت های لازم باید با افراد متخصص مشورت کنید، زیرا در صورتی که فرد مراقبت های لازم را انجام دهد، پوست او دیرتر دچار چین و چروک و افتادگی می شود و دیرتر به روش های درمانی نیاز پیدا می کند.

بعد از تایتنینگ باید مراقبت ها به صورت جدی ادامه پیدا کنند تا از چروک شدن و افتادگی مجدد پوست جلوگیری شود.

با حذف عواملی که باعث چین و چروک و افتادگی پوست می شوند تا حد زیادی می توان به حفظ شادابی و طراوت پوست کمک کرد.

تمامی کارهای مربوط به تایتنینگ و جوان سازی باید توسط فرد متخصص انجام گیرند و مراجعه کردن به افراد غیر متخصص می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای فرد داشته باشد.

از اینکه تا پایان مقاله تایتنینگ پوست چیست با ما همراه بودید متشکریم و امیدواریم از خواندن پست تایتنینگ پوست چیست نهایت بهره را برده باشید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با زر کلینیک:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: info@drzarganj.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید