میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

بوتاکس درماتکس
بوتاکس درماتکس

لیست موضوعات

بوتاکس درماتکس

ما در این مقاله، قصد داریم پیرامون موضوع بوتاکس درماتکس مطالبی را برای شما دوستان عزیز، ارائه نماییم. امروزه، بسیاری از افراد به انجام بوتاکس تمایل دارند. این دسته افراد، در ناحیه پیشانی، خطوط بین ابرو و گوشه های چشمانشان، خطوط اضافی دارند که برای درمان آن از بوتاکس استفاده می کنند.

برخی از این افراد از انجام عمل خود راضی و برخی ناراضی هستند. علت نارضایتی آنان از عمل بوتاکس به نوع تقلبی بوتاکس، ارتباط دارد. همان طور که می دانیم، ورود قاچاق بسیاری از کالا ها، یکی از مواردی است که در انجام هر عملی، خلل نامعلومی وارد می کند که پیگیری آن به زمان و اطلاع دقیق، نیاز دارد.

بوتاکس درماتکس
بوتاکس درماتکس

برای آشنایی بیشتر با موضوع عنوان شده، در ابتدا سئوالاتی مطرح می شوند، که در ادامه به آنها پاسخ خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

  • بوتاکس درماتکس چیست ؟
  • بوتاکس و بوتاکس درماتکس چگونه عمل می کنند ؟
  • عوارض بوتاکس درماتکس چیست ؟
  • بیماری اتو ایمون در بوتاکس درماتکس چیست ؟
  • اسامی مختلف بوتاکس چیست ؟
  • ماندگاری و شرایط نگه داری از بوتاکس چیست ؟
  • چگونه بوتاکس اصل را از بوتاکس غیر اصل تشخیص دهیم ؟

 

بوتاکس درماتکس چیست ؟

بسیاری از ما کلمه بوتاکس را شنیده ایم. ولی شاید درباره آن، اطلاعی نداشته باشیم. باید گفت، بوتاکس دارویی است که جهت رفع چروک در ناحیه خاصی از صورت قابل استفاده است. ناحیه خاص برای بوتاکس، مربوط به چین و چروک اطراف پیشانی، بین دو ابرو ها و حتی گوشه اطراف چشمان است. بوتاکس، نواحی عنوان شده را به خوبی ترمیم و برطرف می کند. روش تزریق بوتاکس، یک روش بسیار سریع، مطمئن و مؤثر برای رفع چروک نواحی مذکور است.

همان طور که می دانیم، تزریق ژل نیز برای همین عیوب ظاهری استفاده می شود. چنانچه تزریق ژل به همراه تزریق بوتاکس انجام گیرد، حالت زیبایی صورت بسیار شگفت آور می شود؛ به گونه ای که تمامی چروک ایجاد شده به خوبی از بین می روند. تزریق ژل با بوتاکس، منجر به داشتن یک صورت زیبا خواهد شد. زیرا زیبایی و شادابی صورت را دوباره بر می گرداند و فرد مراجعه کننده با انجام این تزریق جوان تر دیده می شود. روش بوتاکس ظاهر طبیعی و جوانی را به فرد هدیه می کند.

درباره بوتاکس درماتکس نیز باید گفت که آن چه در تزریق بوتاکس اهمیت دارد، استفاده از نوع اصل آن است. اگر نوع تقلبی برای بوتاکس در حین تزریق استفاده گردد، نه تنها نتیجه مطلوبی ظاهر نمی کند بلکه نتیجه عکس و به دنبال آن نارضایتی فرد مراجعه کننده را، در پی خواهد داشت.

بوتاکس درماتکس چیست ؟
بوتاکس درماتکس چیست ؟

بوتاکس تقلبی

بوتاکس درماتکس نوع تقلبی بوتاکس است که باید به آن توجه ویژه داشت. اثراتی که بوتاکس درماتکس دارد بسیار جبران ناپذیر است و درمان آن بسیار پر هزینه و زمان بر است. از این رو، توصیه می کنیم بوتاکس را در مراکز معتبر و زیر نظر پزشکان متخصص بوتاکس، انجام دهید. پزشکان متخصص در مراکز معتبر، کار تزریق بوتاکس را با مواد استرلیزه و کاملاً بهداشتی انجام می دهند. از این رو هیچ نگرانی از سلامت مواد بوتاکس وجود ندارد.

بوتاکس تقلبی
بوتاکس تقلبی

بوتاکس و بوتاکس درماتکس چگونه عمل می کند ؟

در یک عبارت جامع تر می توان گفت، بوتاکس نوعی پروتئین است. این پروتئین کار انتقالات عصبی عضلانی را انجام می دهد. در حین عمل بوتاکس، مواد پروتئینی بوتاکس، کار مهار کردن انتقالات عصبی عضلانی را به پزشک می دهد تا از انقباضات نامطلوب عضلانی ایجاد شده در صورت، جلوگیری کند. منظور از انقباضات عضلانی نامطلوب، همان انقباضات و تنش هایی است که عامل بروز چین و چروک در صورت شده اند.

بوتاکس درماتکس، برای درمان تعرق زیاد نیز به کار می رود. عملی که بوتاکس در این زمینه انجام می دهد، انتقال پیام عصبی به غدد تعرق است که آن را متوقف می نماید و جلوی تعرق بیش از حد آن را خواهد گرفت. درمان های مذکور از بوتاکس، منجر شده تا، روش بوتاکس را به عنوان رایج ترین و شایع ترین عمل زیبایی در جهان معرفی نماید. امروزه، در کل دنیا، میلیون ها نفر، برای درمان چین و چروک و تعرق زیاد، از این روش استفاده می کنند.

بوتاکس و بوتاکس درماتکس چگونه عمل می کند ؟
بوتاکس و بوتاکس درماتکس چگونه عمل می کند ؟

قبل از بیان چگونگی عملکرد بوتاکس درماتکس باید بدانید که به دلیل مزایای دوگانه بوتاکس، برخی از تولید کنندگان سود جو، مواد بوتاکس را به صورت تقلبی وارد بازار کرده اند و باعث نارضایتی آن بعد از تزریق بوتاکس شده اند. پس نکته مهمی که باید برای تزریق بوتاکس به آن توجه نمود، اطمینان از اصل بودن مواد آن است.

مواد تقلبی بوتاکس درماتکس، نتیجه نامطلوب و خارج از هدف عمل را برای فرد به وجود خواهد آورد. همچنین ممکن است بوتاکس تقلبی، در فرد مراجعه کننده، عوارض احتمالی نیز ایجاد کند. در برخی از انواع تقلبی بوتاکس ها که در این جا منظور بوتاکس درماتکس است، حتی افزایش عوارض جانبی دیده شده است.

عوارض بوتاکس درماتکس چیست ؟

بعد از آن که با روش بوتاکس درماتکس آشنا شدید، بهتر است در باره عوارض آن نیز مطلع شوید. بوتاکس به خودی خود یک روش مطمئن است زیرا به صورت تزریق پروتئین به بدن صورت می گیرد. می دانیم که پروتئین از جمله موادی است که بدن به آن نیاز مبرم دارد تا پیام های عصبی را در بدن به خوبی انتقال دهد. چنانچه این پروتئین به صورت تقلبی و غیر اصل در ایجاد بوتاکس به کار رود، یک بوتاکس غیر اصل و تقلبی را روانه بازار می کند.

از آن جا که تنها بوتاکس تقلبی مربوط به بوتاکس تقلبی ( چینی ) شناخته شده است به این نتیجه خواهیم رسید که ناخالصی پروتئین در مواد بوتاکس تقلبی، منجر به تولید و ناخالصی محصول مذکور شده است. این ناخالصی در مواد پروتئینی بوتاکس تقلبی، عوارض بسیار خطر ناک و نگران کننده ایی در بر دارد. هزینه ای که برای رفع ناخالصی بوتاکس تقلبی می شود بسیار گزاف و حتی زمان بر است.

عوارض بوتاکس درماتکس چیست ؟
عوارض بوتاکس درماتکس چیست ؟

بیماری اتو ایمون در بوتاکس درماتکس چیست ؟

روش تولید انبوه و عدم توجه به خالص بودن مواد پروتئینی در بوتاکس، سبب شده تا حجم عظیمی از بوتاکس های تقلبی تولید و روانه بازار شود. بوتاکس های تقلبی، بعد از ورود مواد پروتئین ناخالص به بدن، شروع به تولید یک مولکول جدید در بدن انسان می کند.

این مولکول با بافت های مختلف بدن درگیر می شود. درگیری پروتئین نا خالص با سایر مواد موجود در بدن، منجر به بروز عوارض خواهد شد. سیستم دفاعی بدن به مقابله با این عامل ناشناخته می پردازد تا سیستم ایمنی بدن را محافظت نماید. اگر مواد پروتئین از ناخالصی عمده یا زیادی برخوردار باشد، عوارض بسیار خطر ناک تری در بدن ایجاد می کند.

عوارض خطرناک بوتاکس تقلبی، حتی ممکن است تا مدت ها خود را نشان ندهد. در این زمان بدن به بیماری خود ایمنی یا همان اتو ایمون مبتلا می شود. شناخت کامل این بیماری و عوامل آن به کندی اتفاق می افتد. این احتمال نیز وجود دارد که ارتباط بوتاکس با اتو ایمون دیده نشود و حتی اثباتی برای این ارتباط نباشد و کاملاً از بین برود. در نتیجه توصیه اکید می شود تا برای انجام عمل بوتاکس درماتکس حتماً از نوع اصل آن و از مراکز اصلی و تخصصی معتبر و مطمئن استفاده نمایید. این کار شما را از در گیر شدن با عوارض جانبی و مسائل بعد از آن آسوده خاطر می سازد.

اسامی مختلف بوتاکس چیست ؟

بوتاکس، روش مناسب برای رفع چین و چروک پیشانی و خطوط اطراف چشم است. از این رو، بسیاری از افراد که مسن هستند یا در چهره شان چین و چروک دیده شده است، از بوتاکس استفاده می کنند.

افرادی که در اثر برخی بیماری های خاص، در صورت خود، دچار چین و چروک شده اند نیز روش بوتاکس را، برای درمان عیوب ظاهری صورت، مورد استفاده قرار می دهند. بنابر این، تولید کنندگان این محصول، تصمیم به دریافت سود بیشتر در نتیجه فروش بیشتر بوتاکس دارند و مقدار زیادی از بوتاکس را به بازار عرضه می کنند. در این حالت، تولید کنندگان سودجو به تولید نوع تقلبی بوتاکس اقدام کرده اند.

اسامی مختلف بوتاکس چیست ؟
اسامی مختلف بوتاکس چیست ؟

بوتاکس های تقلبی

بوتاکس های تقلبی بسیاری در بازار وجود دارد. نکته مهمی که باید در باره بوتاکس بدانید آن است که اسامی تقلبی بوتاکس به نام های دیگری به فروش می رود. این عبارت یعنی بوتاکس با عناوین مختلف در بازار موجود است. این نام های تقلبی عبارتند از :

1- کنیتوکس 2- درماتوکس ( dermatox ) یا درماتکس 3- ریفاین ( refine )یا ریفاینکس 4- لینوریز ( Linoraze ) 5- زیتوکس و غیره. بوتاکس های غیر قانونی و تقلبی در شیشه های بدون برچسب، به صورت قاچاق وارد کشور می شوند. بدون برچسب یعنی بدون نام و مشخصات دارو، بدون مقدار و دوز دارو، بدون کمپانی یا شرکت تولید کننده که روی ظرف شیشه ای محتوی دارو، نشانی از این موارد، دیده نمی شود. از این رو، تولید کنندگان متقلب، نام های دلخواه و معتبری که در دنیای تولید کنندگان بوتاکس است را با عنوان برند روی ویال برچسب قرار می دهند. متأسفانه این چسباندن غیر مجاز، به گونه ای ظریف چسبانده شده است که حتی همکاران فروش بوتاکس نیز نمی توانند به درستی به آن دقت کنند.

بوتاکس های معتبر تنها، ساخت کشور کانادا و آمریکا است که به اسم canitox معروف اند. باید به نکته بسیار مهم دیگری نیز اشاره نمود و آن این است که تنها بوتاکس های وارداتی مجاز شامل این موارد هستند : 1- دیسپورت ( disport ) ساخت انگلستان 2- نورونکس ( neuronox ) ساخت کره و 3- زئومین ( xeomine ) ساخت آلمان. غیر از موارد بیان شده سایر مارک ها و برند ها به صورت تقلبی وارد بازار شده اند که باید به آن توجه کرد تا به عوارض خطرناک بعد از تزریق بوتاکس تقلبی مبتلا نشوید.

بوتاکس های تقلبی
بوتاکس های تقلبی

ماندگاری و شرایط نگه داری از بوتاکس چیست ؟

بعد از ذکر اسامی مختلف بوتاکس های تقلبی و غیر تقلبی بهتر است یک نکته جالب و تکمیلی نیز در این باره بدانید. این نکته مهم زمان ماندگاری دو نوع اصل و غیر اصل بوتاکس است. اگر بعد از تزریق بوتاکس، و قبل از 4 ماه، تأثیر درمانی از بین رفت، بدانید که بوتاکس تقلبی بوده است.

به سرعت به سراغ پیشگیری یا درمان بیماری های ناشی از عوارض خطرناک بوتاکس تقلبی باشید. این موضوع را جدی بگیرید و از پزشک خود راهنمایی دریافت نمایید. حال اگر بعد از تزریق بوتاکس از 4 ماه تا 6 ماه، اثر مطلوب داشت پس باید از اصل بودن بوتاکس مطمئن شد و هیچ نگرانی به خود راه ندهید. زیرا دوام یک بوتاکس اصل و غیر تقلبی زمانی در حدود 4 ماه تا 6 و یا 8 ماه است.

درباره شرایط حمل و نقل و نگهداری بوتاکس هم باید گفت این محصول، جزو محصولاتی است که برای حمل و نقل و حتی نگه داری باید در یخچال باشند. نگهداری داخل یخچال نیز به دمای کمتر از 4 درجه سانتی گراد نیاز دارد. برای بوتاکس های تقلبی و غیر اصل، این احتمال وجود دارد که در زمان وارد کردن به بازار در زنجیره سرد قرار نگرفته باشند و احتمال دارد عاملی در بروز عوارض خطرناک تر بوتاکس نیز بشود.

ماندگاری و شرایط نگه داری از بوتاکس چیست ؟
ماندگاری و شرایط نگه داری از بوتاکس چیست ؟

چگونه بوتاکس اصل را از بوتاکس غیر اصل تشخیص دهیم ؟

زمانی که قصد دارید عمل بوتاکس را برای درمان خود انتخاب کنید باید بدانید که حتماً نوع اصل در حین تزریق استفاده خواهد شد. شما به عنوان فردی که به سلامت خود توجه دارید کارهایی برای تشخیص اصل و غیر اصل بودن بوتاکس انجام دهید تا به عوارض خطرناک ناشی از بوتاکس تقلبی دچار نشوید. زیرا عوارض خطرناک بوتاکس تقلبی، ممکن است غیر جبران نیز باشد.

این کار ها عبارتند از :

قیمت

قیمت. قیمت بوتاکس باید طبق نرخ مصوب آن باشد. چنانچه کمتر از قیمت قانونی باشد، آن را یک هشدار جدی در نظر بگیرید زیرا این محصول بوتاکس، رضایت بخش نیست.

اعتبار مرکز

اعتبار مرکز، مطب و پزشک. اگر مراجعین قبلی رضایت کامل را از نتایج بوتاکس نداشتند، می توان گفت که در این مرکز، یا مطب، بوتاکس تقلبی عرضه و استفاده شده است و یا آن که پزشک متخصص بوتاکس، برای آن در نظر گرفته نشده است و یا پزشک، تبحر کافی و لازم را برای انجام بوتاکس ندارد.

بررسی برچسب روی بوتاکس

از متخصص مرکز یا مطب بخواهید تا محصول بوتاکس را از نزدیک به شما نشان دهد. از وی بخواهید تا برچسب روی بوتاکس را بررسی کنید. اگر بوتاکس اصل باشد باید روی ویال آن عبارت «Onabotulinumtoxin » دیده شود.

برچسب بوتاکس تقلبی و غیر اصل، این عبارت را روی ویال برچسب خود ندارد. بلکه عبارت دیگری مانند « سم بوتولینوم » یا نام های مشابه دیگری روی آن دیده می شود که درج شده اند. از روی بطری بوتاکس هم، می توانید اصل بودن آن را تشخیص دهید. بوتاکس اصل هولوگرامی با عبارت « Allergan » دارد. نوع بسته بندی نیز اصل بودن برند و لوگوی بوتاکس را تأیید می کند.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1368 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :info@drzarganj.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید