میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

بهترین متخصص بوتاکس در تهران
بهترین متخصص بوتاکس در تهران

لیست موضوعات

بهترین متخصص بوتاکس در تهران

بهترین متخصص بوتاکس در تهران موضوعی است که در مقاله ی پیش رو مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بهترین متخصص بوتاکس در تهران
بهترین متخصص بوتاکس در تهران

اگر قصد تزریق بوتاکس دارید و به دنبال بهترین متخصص بوتاکس در تهران هستید،  پیشنهادمی کنیم به کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد مراجعه کنید و یا با شماره تلفن کلینیک که در انتهای همین مطلب درج شده است تماس بگیرید

با مطالعه و تحقیق در رابطه با بوتاکس و شناخت اولویت ها برای تشخیص بهترین های این تخصص به موضوع اصلی پاسخ داده خواهد شد.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم:

بوتاکس چیست؟

بوتاکس برای چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

فواید و ضررهای بوتاکس چیست؟

بهترین متخصصان بوتاکس تهران چه کسانی هستند؟

هزینه ی بوتاکس چه قدر می باشد؟

تعریف بوتاکس

این باکتری که کلستریدیوم بوتولینوم نام دارد و سبب مسمومیت شدید غذایی می گردد اما با ایجاد تغییراتی در ساختمان آن به دارویی به اسم بوتاکس تغییر شکل می یابد. برای اولین بار در سال هزار و هشتصد و بیست دکتری اهل آلمان ، سمی به نام بوتولیسم را در فرآورده های گوشتی کشف نمود و در دهه ی 1980 چشم پزشکی در آمریکا ثابت کرد که با استفاده از این سم که بی خطر نیز می باشد می توان انحراف چشم را درمان نمود.

درمان بوتاکس فراتر از این ها نیز می باشد یک شرکت داروسازی در سال 1988 حق توزیع سم بوتولیوم از نوع ای را کسب نمود و پس از یک سال سازمان غذا و دارو در آمریکا تأثیری که این سم بر انحرافات چشمی و عصبی می گذارد تأیید نمود. با تحقیقات بیشتری که در این زمینه انجام گرفته است، امروزه به اثرات بوتاکس در زیبایی رسیده اند.

تعریف بوتاکس
تعریف بوتاکس

در حقیقت بوتاکس اسمی تجاری است که بر روی آن گذاشته شده است که اولین بار توسط ایالت متحده ی آمریکا نام گذاری شد.

در کشورهای متعدد این دارو با نام های مختلفی دیده می شوند اما بهترین آن که در ایران هم مورد استفاده قرار گرفته است، دیسپورت می باشد و ساخته ی انگلستان و مورد تأیید اف دی ای نیز می باشد. هنگامی که صحبت سم به میان می آید، امکان دارد کمی ترسناک به نظر بیاید لیکن نمی بایست نگران بود؛

زیرا اگر در مقدار درست استفاده شود، هیچ گونه خطری نخواهد داشت. کاری که بوتاکس انجام می دهد تزریق در زیر پوست است و موجب فلج نمودن عضلات در آن قسمت و همچنین برطرف شدن چین و چروک صورت می گردد و جوانی را برای فرد تا مدتی به ارمغان می آورد.

به طور متوسط زمانی که برای هر فرد برای تزریق بوتاکس گذاشته می شود 30 دقیقه می باشد و میانگین ماندگاری آن بر هر شخص حدود 3 تا 6 ماه می باشد و این امکان هم وجود دارد که تا 9 ماه هم دوام داشته باشد.

سوزنی که در هنگام تزریق استفاده می شود به دلیل اندازه ی مناسب دردی برای بیمار ندارد. اگر چه در بعضی از مواقع که نواحی حساس وجود دارد از کرم های بی حس کننده قبل از تزریق استفاده می گردد که این کار انجام دادن تزریق را راحت تر خواهد کرد.

محبوب ترین عمل های زیبایی

نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که بوتاکس یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در میان مردم می باشد که نیاز به جراحی ندارد و سالانه به طور متوسط شش میلیون نفر آن را انجام می دهند.

همان گونه که همه می دانند پوست بخش مهمی از بدن انسان ها را تشکیل داده است و اهمیت فراوانی دارد و باید از آن به خوبی محافظت کرد. انسان ها وقتی متوجه اهمیت پوست می شوند که اختلالی در آن به وجود آید و عوارض جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

پوستی که سالم باشد نشان دهنده ی سلامت و زیبایی آن است داشتن پوست سالم به آدم ها اعتماد به نفس می دهد. هر چه سن بالاتر برود مردم برای جوان ماندن پوست خود راه های مختلفی را امتحان می کنند که یکی از این راه ها تزریق بوتاکس می باشد.

محبوب ترین عمل های زیبایی
محبوب ترین عمل های زیبایی

عوامل پیری زودرس  و نقاط تحت تأثیر

یکی از عوامل پیری زودرس استرس است که در قسمت پیشانی خود را نمایان می کند که در سن 35 تا 45 بیشتر خود را نشان می دهد. سیگار کشیدن نیز از عوامل پیری زودرس می باشد که در سن 25 تا 34 سالگی دیده می شود و در زیر چشم ها و لب ها نمایان می شود.

آفتاب سوختگی نیز سبب پیری زودرس می شود و در سن بیشتر از 50 سال خود را نشان می دهد که در تمام صورت خود را نشان می دهد. مصرف کردن الکل نیزدلیلی دیگر برای پیری زودرس محسوب می شود که در تمامی صورت و از 45 تا 54 سالگی دیده می شود. کمبود خواب هم سبب پیری زودرس می شود که در همه ی سنین  و در کل صورت خود نمایی می کند.

عوامل پیری زودرس  و نقاط تحت تأثیر
عوامل پیری زودرس  و نقاط تحت تأثیر

شما در حال مطالعه مقاله بهترین متخصص بوتاکس در تهران هستید

کسانی که زودتر دچار چین و چروک می شوند

افرادی که در میمیک صورت خود خیلی حرکت ایجاد می کنند و با اعضای صورت خود بازی می کنند و یا هنگام مطالعه یا دقت کردن در موضوعی اخم می کنند امکان اینکه زودتر دچار چین و چروک در صورت خود شوند وجود دارد.

به این اشخاص توصیه می شود که هر چه زودتر حتی قبل از اینکه سن پیری آنها فرا برسد بوتاکس را انجام دهند و ماهیچه های صورت خود را کند و یا غیر فعال کنند تا چین و چروک دیرتر به سراغ آنان بیاید.

هیچ سنی را دقیقا نمی توان مشخص کرد که مناسب ترین سن برای انجام بوتاکس در نظر گرفت هر گاه کسی احساس کرد که خط و چینی در صورت دارد می تواند به پزشک مراجعه کرده و تزریق بوتاکس را انجام دهد؛

اما باید در نظر داشت که در سن کم تر 18 سال به هیچ عنوان نباید بوتاکس را انجام دهد. در خیلی از کشورها پیش از ایجاد چین و چروک سعی می کنند که با انجام بوتاکس از ایجاد چین و چروک پیشگیری کنند.

کسانی که زودتر دچار چین و چروک می شوند
کسانی که زودتر دچار چین و چروک می شوند

موارد استفاده ی بوتاکس

به مرور زمان چروک در قسمت های مختلف پوست ظاهر می شود که عوامل مؤثر در آن تغییرات سلولی، کم شدن کلاژن سازی پوست آسیب هایی که به دلیل رادیکال های آزاد، در معرض نور خورشید قرار گرفتن، اضطراب و… قابل مشاهده می باشد.

موارد استفاده ی بوتاکس
موارد استفاده ی بوتاکس

بنابراین از بوتاکس در این نواحی استفاده می گردد تا بهبودی حاصل شود. با انجام این عمل حرکات ماهیچه کند و یا از کار می افتد البته تا مدتی زیرا پس از چندی دوباره باید این کار تکرار شود. بوتاکس یکی از ایمن ترین راه برای تزریق چه برای زیبایی و چه درمانی می باشد. در زیر می توان به چند مورد از آن شاره نمود.

از بین بردن افتادگی پلک

چروک هایی که به صورت عمودی در پیشانی، ما بین ابروها و اطراف بینی قابل مشاهده است

چین و چروک هایی که در اطراف و گوشه های چشم می توان دید

چین و چروک هایی که در پیشانی ایجاد شده است

نبود تقارن در پلک ها و یا در ابروها

برطرف کردن خط اخم

برطرف نمودن چین و چروک ها در قسمت گردن، دور لب و چانه

بالا بردن گوشه های لب که آویزان شده است

بالاتر کشیدن نوک بینی

دیده شدن بیش از حد لثه ها در هنگام خنده را می توان جلوگیری کرد

خطوط پاکلاغی در اطراف ابرو را می توان از بین برد

بیشترین مصرفی بوتاکس دارد و اینکه بیشتر برای کدام قسمت قابل استفاده است باید گفت که در قسمت یک سوم بالای صورت زیرا بیشترین کاری که بوتاکس انجام می دهد از بین بردن چین و چروک پیشانی، دور و زیر چشم و خط اخم است که این سه نقطه در قسمت بالای صورت قرار دارند.

نکته ی قابل توجه اینکه شاید افرادی هنوز در پوست خود چین و چروکی نداشته باشند اما می توانند قبل از شروع چین و چروک بوتاکس را تزریق کنند. اگر این کار ادامه پیدا کند ماهیچه ها بیشتر استراحت خواهند کرد و دیرتر چین و چروک ها ظاهر می شوند.

کاربردهای درمانی بوتاکس

برطرف کردن عرق زیاد در کف پا، دست و زیر بغل

تحلیل دادن غضله های ساق پا و کوچک کردن آن

برطرف کردن دندان قروچه و کم کردن مقدار عضله هایی که مسئولیت جویدن را بر عهده دارند

بهبود کجی گردن با درمان برطرف کردن انقباض عضلات گردن

بهبود کمر درد

پلک زدن بیش از حد و غیر قابل کنترل را درمان می کند

از بین بردن اسپاسم های گردن

درمان شل شدگی اسفنکتر زیرین مری

برطرف نمودن سفتی و گرفتگی عضلات بعد از سکته

رفع سفتی و گرفتگی عضلات به دلیل پارکینسون و فلج مغزی

بهبود یافتن میگرن و سر درد های خوشه ای و تنشی (سوزن های جدید بوتاکس با نوک مخصوص طراحی شده است که برای تزریق افرادی که میگرن دارند خیلی کمک کننده است، زیرا دقت در تزریق را بالا برده است.

این سوزن پیستول مانند است و حتی محدوده ی یک میلیمتری را نیز می تواند مورد هدف قرار دهد. در ضمن با این سوزن می توان به یک صفحه نمایش متصل شد و تصاویر مغز را و جاهایی که میگرن دارد را مشاهده نمود) البته این تزریق باید هر چند وقت یکبار تکرار شود.

کاربردهای درمانی بوتاکس
کاربردهای درمانی بوتاکس

بهبود اختلالات ماهیچه ای چشم مثل تنبلی و چپ بودن چشم

درمان و بهبود گوشت های اضافه

درمان کردن شقاق معده

بهبود مثانه ای که فعالیت بیش از حد داشته باشد و رفع بزرگی پروستات

از انقباض کپسولی در افرادی که پروتز پستان دارند پیشگیری می کند

درمان افتادگی سینه نیز به تازگی با استفاده از بوتاکس مطرح شده، اما به قطعیت نرسیده است

از بوتاکس برای درمان افسردگی نیز استفاده می شود. از بوتاکس خفیف تا شدید، به این صورت است که سوزن را بین دو ابرو وارد می کنند و اثر بسزایی حاصل می شود در برخی بیماران افسردگی دیده شده است که تا حدود 50 درصد میزان افسردگی کاهش پیدا کرده است.

البته خیلی مهم است که تزریق بوتاکس با داروهای دیگر و همچنین مواد مخدر و الکل تداخل پیدا نکند.این نکته حتماً باید با پزشک مربوطه در میان گذاشته شودزیرا مصرف الکل و مواد مخدر اگر با تزریق بوتاکس تداخل پیدا کند حتی امکان دارد به مرگ منجر شود.

شما در حال مطالعه مقاله بهترین متخصص بوتاکس در تهران هستید

روش تزریق بوتاکس

 مراجعه کننده باید راحت و بدون هیچ استرسی روز یک تخت که تکیه گاه داشته باشد بنشیند.

قسمتی که تزریق انجام می شود کاملاً تمیز شود.

نقطه ی مورد نظر بوتاکس با یک مشخص کننده مانند ماژیک مخصوص پوست علامت گذاری شود، جای نقاط بوتاکس در پوست هر کس متفاوت می باشد و بستگی به جای چروک تفاوت دارد.

تزریق بوتاکس در قسمت های ابرو و پیشانی با هم انجام می گیرد چون اگر تزریق پیشانی بدون ابرو اتفاق بیافتد سبب سنگینی ابروها شده و حتی امکان دارد خمیدگی و انحنا در آن ها ایجاد کند.

اگر تزریق بخواهد به ماهیچه تزریق شود فقط 1 تا 2 دقیقه وقت لازم دارد.

اگر به محلی که تزریق به آن صورت گرفته نور تابانده شود از کبود شدن آن نقطه جلوگیری خواهد کرد.

نقاطی که با نشانه گذار پوست مشخص می گردد به راحتی با دست قابل پاک کردن است.

روش تزریق بوتاکس
روش تزریق بوتاکس

بوتاکس در مواردی که تأثیر گذار نیست

با توجه به تمام نکاتی که در بالا اشاره شد در مواردی نیز بوتاکس را نمی توان استفاده کرد. با بوتاکس نمی شود همه ی خطوط اخم و چین و چروک ها را از بین برد و یا اینکه خط و خطوطی که از یک آسیب مثلا آفتاب سوختگی به وجود آمده را برطرف نمود و در این موارد باید به شدت از تزریق ژل بوتاکس خودداری کرد زیرا تأثیری بر پوست ندارد.

استفاده ی همزمان بوتاکس و زل درست نیست زیرا ماده های جداگانه هستند و خاصیت هر کدام متفاوت است استفاده ی همزمان آن ها اشکال ایجاد می کند.

بوتاکس در مواردی که تأثیر گذار نیست
بوتاکس در مواردی که تأثیر گذار نیست

شما در حال مطالعه مقاله بهترین متخصص بوتاکس در تهران هستید

خطرات احتمالی بوتاکس

وقتی بوتاکی به وسیله ی پزشکی ماهر و کار بلد انجام گیرد قطعا ایمن و بی خطر خواهد بود. امروزه فقط دو ماده وجود دارد که برای تزریق مورد استفاده قرار می گیرد که این دو ماده بوتاکس و دیسپورت هستند. پزشک وظیفه دارد بطری و محتویات مورد نیاز کار را در کنار خود داشته باشد و متقاضی آن را ببیند.

اگر بطری مورد نظر برچسب اطلاعاتی که محل ساخته شدن و مهچنین غلظت و تاریخ انقضای آن را نداشته باشد، این نوع درمان خطرناک است و قطعا بیمار نباید این نوع عمل را بپذیرد.

خطرات احتمالی بوتاکس
خطرات احتمالی بوتاکس

کسانی که نباید بوتاکس کنند

کسانی دچار اختلالات سیستمی عصبی و عضلانی می باشند.

کسانی که یک عفونت شدید در قسمت تزریق بوتاکس دارند و یا تبخال زده اند.

بانوان باردار و شیرده (بهتر است کسانی که قصد بارداری دارند تا سه ماه قبل از بارداری نیزاز بوتاکس استفاده نکنند اما اگر بوتاکس کردند و غیر منتظره باردار شدند اشکالی ایجاد نمی شود و نیاز نیست که جنین را سقط کنند این نکته بیشتر یک توصیه محسوب می شود که رعایت آن خوب است).

افرادی که از سیستم دفاعی ضعیفی برخوردارند

اشخاصی که به هر دلیلی از دوز بالای دارویی ضد انعقاد استفاده می نمایند.

در ضمن حداقل سن برای تزریق بوتاکس 18 تا 20 سالگی می باشد و پیش از آن افراد اجازه ی تزریق نخواهند داشت.

نکات پیش از انجام بوتاکس:

گذاشتن زمان مناسب برای انجام بوتاکس یعنی اینکه باید یک روز را به دور از هرگونه مشغله ی کاری و یا استرس تزریق را انجام دهد.

جمع کردن و گرد آوری اطلاعات وتحقیقات لازم در مورد بوتاکس زیرا بهتر این است کسی که قصد انجام بوتاکس را دارد و تا به حال این کار را انجام نداده است اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد و سپس دست به تزریق بزند.

شخص سابقه پزشکی خود را ارائه دهد و هرگونه دارویی را که به طور دراز مدت استفاده نموده را نیز به پزشک خود بگوید.

استفاده نکردن از دخانیات و سیگار دست کم تا سه روز قبل از تزریق بوتاکس، زیرا امکان دارد در طول انجام تزریق خونریزی بوتاکس افزایش پیدا کند.

کسانی که چربی زیر چشم دارند بهتر است بوتاکس را انجام ندهند زیرا حالتی بسیار زشت پیدا می کند.

نکات پیش از انجام بوتاکس:
نکات پیش از انجام بوتاکس:

شما در حال مطالعه مقاله بهترین متخصص بوتاکس در تهران هستید

توقف داروهای پیش از بوتاکس

مصرف کردن داروهایی که باعث می شوند خون رقیق شود را یک هفته قبل از بوتاکس نباید مصرف نمود داروهایی مانند: آسپرین، مسکن های مختلف مثل ایبوپروفن، اکسیدیرین، ویتامین ای، روغن ماهی یا امگا3، گینگو بلیبا و زنجبیل. رعایت این کار سبب می شود که پس از بوتاکس کم ترین خونریزی به وجود آید.

توقف داروهای پیش از بوتاکس
توقف داروهای پیش از بوتاکس

امکان پس زدن بوتاکس

بعضی از مردم بر این باورند که خیلی اوقات انجام تزریق بوتاکس به بدن افراد واکنش منفی داده و عمل را پس می زند. اما این حرف درست نیست زیرا خیلی از متخصصان این زمینه و آمار نشان داده است که خیلی کم امکان بروز این اتفاق وجود دارد و دلیل این اتفاق به طور مداوم و سر وقت انجام ندادن تزریقات می باشد.

زیرا کسانی که به شکل منظم این کار را دنبال می کنند کم کم و به مرور شاهد تغییرات در بهبود بدن و صورت خود خواهند بود و لازم نیست به طور مکرر این عمل را انجام دهند و خیلی دیر به دیر به پزشک مراجعه خواهند کرد. نظم در انجام بوتاکس به بهبود چین و چروک ها خیلی کمک می کند و سبب می شود که نیاز افراد به بوتاکس را نیز کاهش دهد.     

چین و چروک هایی که خیلی عمیق باشد امکان دارد با بوتاکس از بین نرود در این موارد می بایست پس از چندی مجدداً به پزشک مراجعه کرده و اگر لازم بود راه های درمانی دیگر را نیز امتحان کند.

شما در حال مطالعه مقاله بهترین متخصص بوتاکس در تهران هستید

عوارض بعد از بوتاکس

ایجاد کبودی در جای تزریق که پس از 5 تا 7 روز از بین خواهد رفت.

به وجود آمدن حالت تهوع و سر درد که این اتفاق پس از 24 تا 48 ساعت از بین خواهد رفت.

به وجود آمدن ضعف در عضله و ایجاد افتادگی موقت در ابرو

به وجود آمدن علائمی مثل آنفولانزا

مشکل پیدا کردن در دید و پلک زدن

خشک شدن چشم ها

امکان ایجاد تنگی نفس برای بعضی از افراد که البته خیلی نادر است

ایجاد مشکل دوبینی و اختلال در حرف زدن که همان طور که گفته شد خیلی کم پیش می آید این اتفاقات رخ دهد. همچینن امکان سخت شدن بلعیدن غذا، از دادن صدا و اشکالاتی در دفع غذا و ایجاد یبوست و همین طور سختی دفع ادرار وجود دارد.

این مشکلات به طور معمول برای کسانی پیش می آید که از بوتاکس برای درمان مشکلات عضلانی استفاده می کنند البته امکان این اتفاق برای زیبایی هم وجود دارد. در این مواقع حتماً باید به پزشک مراجعه کرد.

بعضی از مراجعه کنندگان پس از انجام عمل بوتاکس می بینند که ابروهایشان خیلی بالا رفته و در اصطلاح مدل شیطانی شده است که این اتفاق از تزریق بیش از حد و غیر یکنواخت ما بین ابروها و یا اینکه سهل انگاری از طرف پزشک در درمان مناسب ابروها به وجود می آید. با تمام این اشتباهات که امکان دارد اتفاق بیافتد می توان با تزریق کمی ژل بوتاکس در بالای ابروها برطرف کرد.

هر کدام از علائم ذکر شده اگر بیشتر از 4 یا 5 روز ادامه پیدا کرد می بایست حتما به پزشک مربوطه مراجعه کرد.

نکات مهم بعد از انجام دادن بوتاکس  

هنگامی که قرار است بوتاکس تزریق شود می بایست نکاتی را در نظر داشت:

تا سه ساعت بعد از انجام تزریق نباید خوابید و یا ورزش های سنگین را انجام داد.

بعد از بوتاکس نباید دمر خوابید زیرا به محل بوتاکس فشار وارد می شود و ژل تزریق شده حرکت کرده و به نقاط دیگر پوست آسیب وارد می کند.

باید از دست زدن به نواحی تزریق تا حداقل 12 ساعت خودداری نمود.

تا یک روز بعد از تزریق بهتر این است که حمام صورت نگیرد.

تا بهبودی کامل از حمام آفتاب و گرما اجتناب شود.

نکات مهم بعد از انجام دادن بوتاکس  
نکات مهم بعد از انجام دادن بوتاکس

در صورتی که مشکلاتی مانند قرمزی، خارش و یا تورم در نواحی تزریق ایجاد شود باید حتما به پزشک مراجعه نمود.

بوتاکس تأثیر خود را در طول دو هفته می گذارد بنابراین می بایست هر نوع عمل ترمیم را بعد از این دو هفته انجام داد.

بعد از اینکه دوره ی درمان آغاز می شود، بهبودی کامل از یک تا ده روز به طول می انجامد و به شکل متوسط تقریبا سه تا هشت ماه وقت می برد. زیرا در این زمان بدن شروع به ساختن عضله ی جدید می کند.

هر پزشکی که این کار را انجام می دهد اگر به درستی و دقیق آن را انجام دهد بی شک مشکلی برای بیمار به وجود نخواهد آمد، و هیچ از کار افتادگی و یا ایرادی در بدن بیمار ایجاد نمی شود.

جای سوزن و تزریق حتی در همان ابتدا نیز از بین رفته و محو می گردد. اگر کسی پوست حساسی دارد باید به پزشکش بگوید زیرا پزشک سوزن اول را که می زند صبر کرده و اگر کبودی و حساسیتی مشاهده نکرد کار را ادامه خواهد داد.

شما در حال مطالعه مقاله بهترین متخصص بوتاکس در تهران هستید

تا یک ساعت و نیم پس از انجام بوتاکس می توان آرایش کرد.

تا 24 ساعت بعد از عمل بوتاکس برای جلوگیری از پخش شدن زل به دیگر نقاط پوست و خراب شدن بوتاکس نباید پوست را مالش داد.

از مصرف نمودن داروهایی که از یک روز قبل مصرف آن ها متوقف شده است باید خودداری کرد.

اگر یک وقت بعد از انجام بوتاکس کبودی ایجاد شد با مصرف ویتامین کا و آرنیکا می توان کبودی را بهبود بخشید و یا برای دیده نشدن آن از کانسیلر سبز و یا زرد استفاده کرد.

استفاده از کمپرس یخ بعد از انجام بوتاکس از کبود شدن احتمالی جای بوتاکس جلوگیری می کند

متخصصان حاذق تزریق بوتاکس در تهران

بوتاکس ماده ای خطرناک به حساب می آید و هر فردی به راحتی نمی تواند از آن بهره مند گردد. و همچنین در همه ی نقاط بدن نیز نمی شود از آن استفاده نمود به همین دلیل حضور یک متخصص همیشه نیاز محسوب می شود.

برای یافتن دکتری خوب و متخصص در زمینه ی بوتاکس باید کلینیک های مختلفی را مورد بررسی قرار دهد تا پزشک مورد نظر را بیابد. در این زمینه اینترنت و فضای مجازی خیلی می تواند کمک کننده باشد زیرا در رابطه موضوعات مختلف مطالب زیاد و مختلفی ارائه می کند. از این راه می توان اطلاعات شخصی و تخصص پزشکان را بدست آورد.

اگر چه خیلی از افراد عمل تزریق بوتاکس را انجام می دهند اما هر کسی نمی تواند به بهترین شکل و با ایمنی کامل کار را انجام دهد. بنابراین باید به پزشکی مراجعه کرد که با آناتومی صورت و بدن شخص متقاصی آشنایی کامل داشته باشد.

متخصصان حاذق تزریق بوتاکس در تهران
متخصصان حاذق تزریق بوتاکس در تهران

پزشک متبحر

مراجعه کردن به شخصی که شرایط کامل را دارد و در کارش متبحر است بسیار اهمیت دارد. متخصصان جراحی پلاستیک می توانند گزینه ی مناسبی برای انجام این کار باشند. نکته ای که شخص مراجعه کننده نباید فراموش کند این است که با پزشک مربوطه حتما در مورد محل تزریق و چگونگی انتجام آن صحبت نماید و در جریان کامل عمل خود قرار گیرد تا بعد از انجام تزریق معترض پزشک خود نباشد.

با پزشک باید شفاف بود و همه ی نکاتی که دارای اهمیت است با او در میان گذاشت مثلاً: اگر دارویی توسط بیمار مصرف می شود پزشک در جریان آن قرار گیرد. داشتن آلرژی احتمالی، داشتن یک بیماری خاص، تجربه نداشتن عمل های اینچنینی مثل بوتاکس، لیزر و… که پزشک باید بداند، افراد باردار و شیرده حتماً به پزشک مورد نظر بگویند.

برای انجام دادن تزریق بوتاکس ابتدا می بایست پزشک پوست مراجعه کننده را آنالیزکرده و بعد از آن تزریق را انجام دهد زیرا امکان دارد قسمت هایی از پوست احتیاج به تزریق بوتاکس نباشد.

شما در حال مطالعه مقاله بهترین متخصص بوتاکس در تهران هستید

هنگام مراجعه به پزشک آرایش نکنید

هنگام مراجعه به پزشک باید بدون هر گونه آرایش و کرمی به صورت رفت تا دکتر مربوطه کاملاً از جنس و نوع پوست مراجعه کننده آگاه شود. یکی از ویژگی های پزشک خوب این است که از صورت مراجعه کننده حتماً عکس بگیرد تا متقاضی تفاوت قبل و بعد تزریق بوتاکس را به خوبی مشاهده کند

یافتن پزشکی واجد شرایط خیلی اهمیت دارد، زیرا احتمال بروز بوتاکسی سر هم بندی شده خیلی کم می شود. با این وجود که متقاضی عمل بوتاکس می تواند از پزشک خود بخواهد که دوباره کار را انجام دهد اما بوتاکس اضافی برای برطرف شدن مشکل پیشنهاد نمی شود

هنگام مراجعه به پزشک آرایش نکنید
هنگام مراجعه به پزشک آرایش نکنید

زیرا بوتاکس عملی برای متعادل کردن صورت و بدن می باشد و انجام دادن اضافه ی این عمل امکان دارد نتیجه ای برعکس را حاصل کند. با تمام این اوصاف نکته ی مثبت بوتاکس این است که اگر تزریقی زیاد و یا کم و به درستی انجام نشود بعد مدتی هر چند طولانی به شکل اولیه ی خود باز خواهد گشت.

برای انجام بوتاکس بهتر این است که از بهترین محصولات و متریال بهره برد تا کوچک ترین آسیبی به شخص وارد نشود تا اینکه بخواهد بعدا دوباره و چند باره برای ترمیم به پزشک مراجعه کند.

نکته ای که شاید جالب توجه باشد این است که بوتاکس در خود ایران نیز تولید می شود زیرا بوتاکسی که از فاصله ی تولید تا مصرف آن بیشتر از دو هفته بگذرد کارآیی خود را تا حدود زیادی از دست خواهد داد بنابراین ایرانیان خود دست به تولید بوتاکس با کیفیت زدندد این اتفاق سبب شده است که هم محصولی با کیفیت برای درمان مردم ارائه شود و هم کالایی ایرانی به مردم شناسانده شود.

پزشکانی که توانایی انجام بوتاکس را دارند

کسانی که تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دارند

پزشکان متخصص گوش و حلق و بینی

متخصصان جراحی فک و صورت

متخصصین چشم پزشکی که فلوشیپ جراحی می باشند

در ضمن پزشکانی که در طی گذراندن دوره ی تخصص خود تزریق بوتاکس را نیز می آموزند مانند متخصصان کاشت مو، پزشکان و جراحان پوست و پزشکان متخصص لیزر

نکته ای قابل اهمیت است این است که برای اطمینان از تخصص پزشکان در زمینه ی تزریق بوتاکس بهتر این است که مدارک پزشکی آنان را کاملاً مطالعه نموده و سپس دکتر خود را انتخاب کرد.

یک دکتر خوب برای تزریق بوتاکس باید معیار خاص داشته باشد، چون تزریق بوتاکس کاری بسیار حساس است و نیاز به دقت بالایی دارد. پس، باید در جایی تمیز و مناسب تزریق انجام شود.

شما در حال مطالعه مقاله بهترین متخصص بوتاکس در تهران هستید

پزشک در هنگام تزریق باید دقت کافی داشته باشد

اگر پزشکی به هنگام انجام عمل تزریق دقت کافی را نداشته باشد قطعاً عوارض جدی به بار خواهد آورد. در این زمینه تجربه ی پزشک خیلی لازم می باشد. دکتر باید در جای درست تزریق را مشخص و سپس دوز کافی را وارد کند تا به بهترین شکل عمل را انجام دهد.

یک پزشک متخصص پوست زمانی دکتری خوب محسوب می شود و بتواند حدوداً 3000 بیمار را به خوبی درمان کند. پزشک متخصص باید تمام دوره های درمان به شیوه های جدید را بداند و روش های مختلف تزریق را بلد باشد و آگاهی داشته باشد. در کنار تمام این تخصص ها داشتن تجربه، فراهم کردن فضایی با آرامش زیاد و آسوده برای مراجعه کنندگان لازم است که این کار رضایت متقاضیان را در پی خواهد داشت.

نکات مهم

بهترین پزشک کسی می باشد که دانش و آگاهی خوب و درستی را دارا  باشد تا به خوبی از پس خواسته ی مراجعه کننده بر بیاید. از دیگر ویژگی های پزشک متبحر می توان به این نکات اشاره کرد که: بهترین راه حل را برای متقاضی پیشنهاد دهد حتی اگر نیاز به بوتاکس نداشته باشد هم او را آگاه کرده و منصرف کند.

مراجعه کننده باید از راه های مختلف تزریق بوتاکس اطلاعات کافی داشته باشد. با دقت داشت که پزشک معالج حتماً بورد تخصصی داشته باشد. می بایست با پزشک مورد نظر صحبت های لازم انجام داد.

مهر پزشک

در مهر و نسخه ی پزشک باید بورد و بورد تخصصی ذکر شده باشد. از افرادی که قبلاً به پزشک مورد نظر مراجعه کرده اند حتماً تحقیق به عمل آید و از طریق آنان با پزشک کاملاً آشنا شد. یک پزشک خوب هبچ گاه از داروهای نا معتبر و تاریخ گذشته بهره نمی برد زیرا هم به بیمار آسیب زده است و هم کار خود را زیر سوال می برد.

بهترین مکان تزریق بوتاکس تهران را می توان از طریق دوستان، آشنایان و اینترنت پیدا کرد از این طریق می توان نتیجه ی کار پزشکان را روی پوست آنان مشاهده کرد و اگر مورد رضایت واقع شد به آن کلینیک مراجعه کرد. در بعضی از مراکز پزشکانی کار نا بلد بوتاکس را انجام می دهند که باعث ایجاد عدم تقارن در صورت، ورم کردن شدید، رفتن ماده ی بوتاکس به نقاط دیگر و… می شود.

تجویز دارو بعد از تزریق شروع می گردد و با کم شدن تحرک عضلات از راه بلوک ایمپالس عصبی سبب شل شدن آن می گردد. به تدریج سطح پوست صاف شده و هر گونه چروکی چه زیاد و چه کم از بین خواهد رفت.

هزینه ی بوتاکس

این عمل نیز مانند خیلی از عمل های دیگر قیمت های متفاوتی دارد. هر شخص که به مطب و کلینیک های زیبایی مراجعه می کند با مشاوره هایی که از پزشکان دریافت می کند قیمت هایی متفاوتی به آن ها داده می شود دیگر انتخاب با خود شخص است که کدام مکان و قیمت را برگزیند. برآورد هزینه به چند نکته ی دیگر نیز بستگی دارد مانند:

ناحیه ای که قرار است بوتاکس بر روی آن انجام شود: هر چه قدر محدوده بیشتر باشد هزینه نیز افزایش می یابد.

مقدار دزی که قرار است استفاده شود: با توجه به چروک های موجود در پوست مقدار دز داروی استفاده شده نیز بیشتر خواهد شد و در پی آن هزینه هم بیشتر می شود.

نقاطی که نیاز به درمان دارند: یک نقطه ممکن است از نقطه ی دیگر نیاز به تزریق بیشتری داشته باشد. مثلاً زیر بغل نسبت به خط خنده نیازکم تری به تزریق داشته باشد.

موقعیت مکانی: بوتاکس اگر در منطقه ی مرفه انجام شود هزینه ی بیشتر و اگر مناطق متوسط هزینه ی کم تری به همراه خواهد داشت.

معتبر بودن پزشک مربوطه

نکته ای که نباید فراموش شود این است که اگر کلینیکی و یا مطبی به ازای هر واحد بوتاکس هزینه ای خیلی پایین را ارائه دادند باید مشکوک شد. پایین بودن هرینه ی بوتاکس خود می تواند علامت هشداری برای بد بودن جنس بوتاکس باشد یعنی امکان دارد آن کلینیک از جایی نا مناسب بوتاکس را تهیه کرده باشند. در مقابل همیشه هم گران ترین قیمت ها بالا ترین کیفیت را نخواند داشت بنابراین می بایست شناخت کافی نسبت به پزشک مربوطه به دست آورد.

نتیجه گیری

هر انسانی زیبایی را دوست دارد و برای زیبا ماندن و جوان تر به نظر رسیدن دست به کارهای مختلفی می زند. با شروع بالا رفتن سن از هر وسیله ای برای زیبایی و جوانی استفاده می کند؛ مثلاً استفاده از کرم های مختلف جوانسازی، مرطوب کننده، کرم های روز و شب و خیلی از ابزار های دیگر.

بعضی از اوقات امکان دارد با استفاده از این محصولات نتیجه ی مطلوب حاصل شود اما گاهی اوقات نیز این ابزار جواب گو نیست که مردم در این مواقع به پزشکان مختلفی جهت از بین بردن چین و چروک ها، خط اخم و خنده، بالا بردن ابرو ها و پلک، کشیدن پوست و… مراجعه می کنند. در این مواقع پزشکان با ارائه ی خدماتی به مراجعه کنندگان رضایت آنان را به دست می آورند این خدمات با استفاده از دستگاه های مختلف جوان سازی ارائه می شود.

این مقاله بوتاکس را مورد بررسی قرار داده است. وسیله ای که با تزریق آن به پوست جوانی را به خیلی از افراد هدیه می کند بوتاکس جنبه ی درمانی نیز دارد که برای انحرافات چشمی، گرفتگی عضلات، فلج مغزی و افسردگی مورد استفاده قرار می گیرد.

در صورت بروز عوارض به پزشک خود مراجعه کنید

بوتاکس می تواند عوارض جانبی زیادی هم داشته باشد بعضی از این عوارض پس از چند روز بهبود می یابد اما بعضی از این عوارض خطرناک هستند که به محض پیش آمدن این عوارض می بایست به پزشک مراجعه کرد.

باید در نظر داشت که پزشکی مراجعه کرد که کارش را به خوبی بداند زیرا اگر اشتباه پزشکی رخ دهد امکان دارد این عمل را دوباره بشود که تکرار کرد اما گاهی شاید جبران ناپذیر باشد و برای متقاضی هزینه ی هنگفتی به بار آورد.

نشانه ی بهترین پزشکان در این زمینه دانش و آگاهی کافی پزشکان، تجربه، تخصص در زمینه ی بوتاکس می باشد. برای شناخت اولیه ی پزشک خوب باید کارهای آن پزشک را از قبل دید و نوع برخورد او با مراجعین را مورد بررسی قرار داد. اگر برای درمان تمام سوابق بیماری مراجعین، مصرف احتمالی داروی آنان، نوع عملی که قرار است بر روی وی انجام شود را کامل توضیح دهد و همه چیز را برای وی آنالیز کند پزشکی متبحر محسوب می شود.

هزینه ی بوتاکس را نیز می توان با روش های متفاوتی بررسی کرد. مکانی که بوتاکس در آن انجام می شود، سطحیکه قرار است بوتاکس بر روی آن انجام شود هرچه سطح بزرگ تر باشد هزینه بالاتر و هر چه سطح کم تر باشد هزینه پایین تر خواهد بود. ممکن است برایکاری به دفعات به پزشک مراجعه شود که طبعاً هزینه ی بیشتری به همراه خواهد داشت.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید