میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

آیا لیزر ساق پا دردناک است؟
آیا لیزر ساق پا دردناک است؟

لیست موضوعات

  1. آیا لیزر ساق پا دردناک است؟

اگر میخواهید لیزر کنید باید بتوانید به این سوال جواب بدهید که آیا لیزر ساق پا دردناک است؟ یا خیر. در حال حاضر استفاده از لیزر در زندگی انسان کاربرد فراوانی دارد.

یکی از این کاربردها استفاده از لیزر در از بین بردن موهای زائد بدن است. این مقاله قصد دارد نقش لیزر در از بین بردن موهای زائد نشان دهند و نیز در مورد اینکه آیا لیزر ساق پا دردناک است بحث کند.

 

در ادامه به پرسش‌های زیر پاسخ می‌دهیم.

ـ چگونه لیزر موهای زائد را از بین می‌برد؟

ـ آیا لیزر کردن ساق پا درد دارد؟

ـ چه کسانی نباید لیزر انجام دهند؟

در ادامه به پرسش‌های بالا پاسخ می‌دهیم؟

آیا لیزر ساق پا دردناک است؟
آیا لیزر ساق پا دردناک است؟

1 ـ چگونه لیزر موهای زائد را از بین می‌برد؟

حدوداً اشخاص از 1990 برای از بین بردن موهای زائد بدن از لیزر استفاده می‌کنند و خیلی زود مورد توجه جمعیت بزرگسال قرار گرفت. موهای زائد بدن، به 2 دلیل هورمونی یا غیرهورمونی بوجود می‌آیند. ممکن است دلیل بوجود آمدن، این موها هورمونی باشد، بنابراین فرد بدون درمان بیماری نمی‌تواند از لیزر استفاده کند و موها را از بین ببرد.

مشکلات هورمونی

در خانم‌ها مشکلات هورمونی یا ابتلا به تخمدان پلی کیستیک سبب می‌شود در که در بعضی از قسمت‌های بدن که مو ندارند، موهایی ضخیم به وجود آید، بنابراین باید ابتدا به درمان بیماری بپردازند و بعداً به سراغ لیزر بروند.

فوترمولیز انتخابی یک اصطلاح برای از بین بردن موهای زائد است. برای از بین بردن فولیکول‌های موهای زائد آن را در معرض اشعه لیزر قرار می‌دهند تا زمانی که موهای زائد ریزش پیدا کنند.

در فرایند فتوترمولیز رنگ‌دانه‌های پوست را که دارای رنگ تیره می‌باشند با نور لیزر که همان اشعه مادون قرمز است مورد هدف قرار می‌دهند.

رنگ‌دانه‌ها یا همان ملانین که در فولیکول وجود دارد و جذب اشعه لیزر توسط فولیکول یک واکنش گرمایی ایجاد می‌شود و باعث از بین رفتن فولیکول‌های موهای زائد می‌شود بعد از گذشت چند هفته موهای زائد ریزش پیدایش می‌کنند. این فرایند با یک طول موج مشخص و متناسب با رنگ پوست و نوع آن انجام می‌گردد.

بعد از لیزر کردن، سوراخ‌های باقی‌مانده از مکان رویش مو از بین می‌روند و دیگر این سوراخ‌ها مشخص نمی باشندو افراد دارای یک پوست ابریشمی می‌شوند.

مشکلات هورمونی
مشکلات هورمونی

2 ـ آیا لیزر کردن ساق درد دارد؟

مانند هر قسمت دیگر از بدن موهای زائد ساق پا نیز باعث کاهش زیبایی این قسمت می‌شود. برای از بین بردن آن روش‌های مختلفی وجود دارد که یک از این روش‌ها لیزر کردن هست.

کسانی که قصد دارند برای از بین بردن موهای زائد خود اقدام کنند از این واهمه دارند که شاید لیزر ساق پا درد داشته باشد، بنابراین برای از بین بردن موهای زائد ساق پا به سراغ این روش نمی‌روند. لیزر معمولاً با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، به این دلیل که فرد دردی را احساس نکند.

حتی که کسانی که دارای پوست روشن هستند بدون استفاده از بی‌حسی می‌توانند این حس را از بین ببرند. بااین‌حال خیلی از افراد ممکن است باز هم از درد واهمه داشته باشند. برای کاهش درد چندین روش وجود که می‌توان از آنها استفاده کرد.

ـ استفاده از کرم‌های موضعی:

بعضی از کرم‌های ضد درد بر روی اثربخشی لیزر تأثیر نمی‌گذارند و باید حدود سی دقیقه قبل از لیزر آن را در محل بمالید و منتظر اثر آن باشید.

ـ کمپرس آب یخ:

اگر نمی‌خواهید از کرم‌های بی‌حسی استفاده کنید می‌توانید حدود ده دقیقه قبل از لیزر از کمپرس آب یخ استفاده کنید.

ـ دستگاه لیزری که سیستم خنک‌کننده داشته باشد:

برخی از دستگا های لیزر سیستم خنک‌کننده دارند. به همین علت باعث می‌شوند هوای سرد به پوست بدن انتقال یابد ودرد را کاهش دهد.

ـ امتحان سرعت‌های مختلف لیزر روی پوست توسط دکتر:

متخصصین برای اینکه سرعت مناسب لیزر را بر روی پوست به دست آورند، سرعت دستگاه را روی پوست کم و زیاد می‌کنند. با پیدا کردن در جه مناسب پوست به کاهش درد ممکن است، کمک کند.

ـ ممانعت از انجام لیزر ساق پا در دوران قاعدگی:

چون در دوران قاعدگی هورمون‌ها باعث زیاد شدن حساسیت نسبت به درد می‌شوند بهتر است در این زمان لیزر انجام ندهید.

ـ نوشیدن مقدار زیادی آب:

با خوردن آب زیاد قبل از لیزر می‌توان درد آن را کاهش داد. نداشتن مقدار کافی آب در بدن باعث ایجاد حساسیت نسبت به درد می‌شود.

ـ جلوگیری از خوردن قهوه و چیزهای کافئین دار:

برای جلوگیری از درد از خوردن موارد کافئین دار مانند قهوه یا هر چیزی دیگر خودداری کنید.

ـ جلوگیری از خوردن قهوه و چیزهای کافئین دار:
ـ جلوگیری از خوردن قهوه و چیزهای کافئین دار:

3 ـ چه کسانی نباید لیزر انجام دهند؟

با این حال علیرغم فواید لیزر در از بین بردن موهای زائد، به دلیل اینکه امواج لیزر با پوست تماس دارد بنابراین ممکن است پوست دچار سوختگی شود یا در آن لک به وجود آید، ولی اگر کسی که لیزر می‌کند متبحر باشد و دستگاه آن پیشرفته باشد این عوارض به حداقل می‌رسند ولی به‌طور کامل نمی‌توان از آن ممانعت کرد.

با این حال لیزر برای تعدادی از افراد ممنوع می‌باشد. یکی از این دسته، افرادی هستند که پوست خود را برنزه می‌کنند، این اشخاص تا حدود دو الی سه ماه قبل و پس از لیزر کردن نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرند، حتی کسانی که خود را با دستگاه سولاریوم برنزه می‌کنند نیز نمی‌توانند لیزر کنند. دلیل این ممنوعیت این است که آفتاب و سولاریوم باعث می‌شود، سوختگی پوست بیشتر شود یا بر روی آن لک ایجاد شود.

از دیگر افراد کسانی که قرص اکوتان مصرف می‌کنند، زیرا این قرص تأثیرگذاری لیزر را کاهش می‌دهد و باعث نازک شدن پوست می‌شود و ممکن است، باعث افزایش سوختگی، اسکار پوست و لک بعد از لیزر شود.

دسته دیگر از افرادی که نباید لیزر انجام دهند کودکان و زنان باردار هستند. در حال حاضر عوارض لیزر در بارداری مشاهده نشده است و اگر زن حامله لیزر انجام دهد مشکلی برای جنین بوجود نمی‌آید. با این وجود پزشکان از انجام لیزر برای زنان باردار ممانعت می‌کنند زیرا در زنان باردار اگر سوختگی بر اثر لیزر ایجاد شود، زخم آن دیرتر خوب می‌شود.

عوارض لیزر برای کودکان

عوارض لیزر برای کودکان مشخص نیست بنابراین پزشکان انجام آن را تا بعد از سن بلوغ به تأخیر می‌اندازند. کودکان دارای موهای نازکی می‌باشند و با لیزر نیز نازک‌تر می‌شوند.

به علاوه برای کسانی که دارای بیماری‌هایی مانند:زگیل، عفونت و زخم تازه بر روی مکان لیزرهستند، لیزر کردن منع شده است. اگر افراد داروی خاصی مصرف می‌کنند برای انجام دادن لیزر باید با دکتر خود مشورت کنند.

امیدواریم که از مطلب آیا لیزر ساق پا دردناک است؟ کمال استفاده را برده باشید

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی و رفع مشکلات جنینی از جمله واژینیسموس

سابقه درخشان از سال 86 کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ

سابقه حرفه ای در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا تاچ از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

مشاوره در زمینه مراقبت بعد از تزریق ژل لب

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام:dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید