میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

کرم برای بعد از تزریق چربی در صورت
کرم برای بعد از تزریق چربی در صورت

لیست موضوعات

کرم برای بعد از تزریق چربی در صورت

در این مقاله قصد داریم در رابطه با موضوع کرم برای بعد از تزریق چربی در صورت بحث کنیم و اطلاعات مهمی را در این رابطه شرح دهیم. تزریق چربی موارد کاربردی فراوانی دارد

اگر قصد تزریق چربی در صورت دارید پیشنهاد می کنیم به زر کلینیک مراجعه کنید یا با شماره تلفن این کلینیک تماس بگیرید.

کرم برای بعد از تزریق چربی در صورت
کرم برای بعد از تزریق چربی در صورت

و یکی از مهم ترین کاربردهای آن زیبایی صورت می باشد، در این مقاله قصد داریم در رابطه با کاربردهای تزریق چربی برای زیبایی صورت مطالبی را بیان کنیم و بگوییم که بعد از تزریق چربی صورت چه کرم هایی باید استفاده شود و البته مراقبت های دیگر برای بعد از تزریق چربی را هم به طور کامل شرح دهیم.

کرم برای بعد از تزریق چربی در صورت
کرم برای بعد از تزریق چربی در صورت

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

آیا می دانید چربی برای تزریق از چه ماده ای می باشد؟

آیا با کاربردهای زیبایی تزریق چربی آشنایی دارید؟

آیا می دانید تزریق چربی به صورت به چه صورتی انجام می شود؟

آیا با مزیت های تزریق چربی صورت آشنایی دارید؟

آیا تزریق چربی به صورت معایبی هم دارد؟

در رابطه با مراقبت های قبل از تزریق چربی به صورت چه اطلاعاتی دارید؟

بعد از تزریق چربی به صورت باید چه نکاتی را رعایت کرد؟

بعد از تزریق چربی به صورت چه کرم هایی باید استفاده کرد؟

استفاده از کرم بعد از تزریق چربی چه مزیت هایی دارد؟

در هنگام انتخاب پزشک برای تزریق چربی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

یک مرکز مناسب برای تزریق چربی در صورت چه ویژگی هایی دارد؟

هزینه تزریق چربی صورت چگونه تعیین خواهد شد؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کرم برای بعد از تزریق چربی در صورت با ما همراه باشید.

آیا می دانید چربی برای تزریق از چه ماده ای می باشد؟

برای شروع این مقاله قصد داریم در رابطه با چربی ها بحث کنیم و بگوییم که این ماده در اصل از چه ماده ای تشکیل شده است. لیپیدها یا همان چربی ها یکی از موادی هستند که به طور طبیعی در بدن انسان ها وجود دارد، البته توجه داشته باشید که این چربی ها در بدن سایر موجودات زنده هم هستند و البته در سال های گذشته کاربردهایی هم داشته اند.

آیا می دانید چربی برای تزریق از چه ماده ای می باشد؟
آیا می دانید چربی برای تزریق از چه ماده ای می باشد؟

چربی هایی که برای تزریق در قسمت های مختلف بدن استفاده می شوند، در واقع همان چربی هایی هستند که در بدن خود ما انسان ها هم وجود دارد. برعکس تصوری که وجود دارد، مینی بر این که تزریق چربی روشی است که در سال های اخیر و به تازگی مورد استفاده قرار گرفته است، باید بگوییم که به این صورت نیست و تزریق چربی قدمتی طولانی تر از این تصور دارد.

در قرن هیجده میلادی اولین بار بود که تزریق چربی انجام شد

در قرن هیجده میلادی اولین بار بود که تزریق چربی انجام شد، در آن سال ها تزریق چربی هم کاربردی مانند الآن داشت، اگر چه که مانند الآن طرفدار نداشت و فقط عده خاصی از افراد که معمولا در گروه افراد ثروتمند و پولدار جامعه بودند، برای زیبایی بیشتر چربی تزریق می کردند و دیگر افراد قدرت انجام این کار را نداشتند.

در قرن نوزده میلادی چربی که برای تزریق استفاده می شد، کمی تغییر کرد و به جای آن که از چربی های بدن خود شخص گرفته شود، از چربی حیواناتی مانند گاو و گوسفند برای این کار استفاده می کردند، البته کاملا واضح و مشخص است که این کار طرفداران و البته مخالفان بسیاری داشت، بعضی از افراد تصور می کردند که چربی حیوانات دیگر در بدن آن ها مشکل ساز می شود و بعضی دیگر تصور می کردند که این کار بهتر از استفاده از چربی های خود بدن شخص می باشد.

به هر حال این روش هم تا مدتی روی کار بود تا این که در صنعت زیبایی جهان تحول هایی عظیمی رخ داد، در پی این تحول ها شاهد این بودیم که مواد دیگری هم برای زیبایی به روی کار آمدند که کاربردی شبیه به چربی داشتند، اما باز هم هیچ یک از این مواد به طور کامل جایگزین چربی ها نشد، زیرا استفاده از چربی ها مزیت های بسیاری دارد.

به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که چربی که برای تزریق در صورت استفاده می شود، دقیقا همان چربی است که در قسمت های دیگر بدن وجود دارد، همین موضوع باعث می شود که طرفدارن تزریق چربی روز به روز بیشتر شود، زیرا از مزیت هایش آگاهی پیدا می کنند، البته این مزیت ها را در ادامه به طور کامل شرح خواهیم داد.

آیا با کاربردهای زیبایی تزریق چربی آشنایی دارید؟

در مطالب بالا قصد داشتیم شما را به طور ابتدایی با چربی که برای تزریق استفاده می شود، آشنا کنیم و بگوییم که همین چربی است که در بدن خود ما وجود دارد، حال با توجه به این موضوع، این سوال برای مخاطب پیش می آید که این تزریق چربی چه کاربردی می تواند داشته باشد، با ما همراه باشید تا این موضوع را هم شرح دهیم.

در ابتدا باید به این نکته مهم اشاره کنیم که ما در این قسمت قصد داریم که کاربردهای زیبایی تزریق چربی را بیان کنیم، این در حالی است که تزریق چربی کاربردهای دیگری هم دارد، که البته شرح در رابطه با این موضوع از فرصت این مقاله خارج است و اشاره ای به آن نخواهیم کرد، پس به بیان کاربردهای زیبایی تزریق چربی بسنده می کنیم.

برای پر کردن قسمت های مختلف بدن

توجه داشته باشید که مهم ترین کاربرد تزریق چربی برای پر کردن قسمت های مختلف بدن می باشد. به عنوان مثال شما در صورت خود به دلیل جای جوش، فرو رفتگی ها و گودی های کوچکی دارید که باعث کاهش زیبایی صورت شما شده است، در این حالت تزریق چربی برای از بین بردن این فرو رفتگی ها به کار برده می شود.

در موارد دیگری شاهد این هستیم که شخص از فرم بعضی از اندام های خود راضی نیست، به عنوان مثال می خواهد لبی پر حجم تر داشته باشد، در این حالت هم تزریق چربی به کمک علم زیبایی می آید و شخص با تزریق مقدار مورد نظر چربی می تواند به فرم لب دلخواه خود برسد و زیبایی خاصی داشته باشد، البته تزریق چربی برای اندام های دیگر هم این کاربرد را دارد.

بر طرف کردن چین و چروک های صورت

لازم به ذکر است که بر طرف کردن چین و چروک های صورت هم از مهم ترین کاربردهای تزریق چربی به حساب می آید. در صورت هر کسی متناسب با شرایطی که در آن زندگی می کند، چین و چروک های بسیاری به وجود می آید، به عنوان مثال خط اخم، خط لبخند، چین و چروک های دور چشم و پیشانی از شایع ترین این موارد به حساب می آیند، با تزریق چربی می توان به سادگی این چین و چروک ها را برطرف کرد.

به این موضوع توجه داشته باشید که ما در این قسمت فقط تعدادی از کاربردهای تزریق چربی را بیان کردیم، به عنوان مثال برای پر کردن فرو رفتگی ها فقط دو مثال را ذکر کردیم، در صورتی که پر کردن گودی زیر چشم هم از دیگر کاربردهای تزریق چربی به حساب می آید، اما ما به علت کمبود زمان، فرصتی برای بیان همه کاربردهای تزریق چربی نداریم و فقط تعدادی از آن ها را به عنوان مثال بیان می کنیم.

بر طرف کردن چین و چروک های صورت
بر طرف کردن چین و چروک های صورت

آیا می دانید تزریق چربی به صورت به چه صورتی انجام می شود؟

همانطور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم، یکی از مهم ترین کاربردهای تزریق چربی برای زیبایی صورت است، حال این تزریق می تواند برای پر کردن قسمتی خاص باشد، یا بر طرف کردن چین و چروک های مختلفی که در صورت ما به وجود می آید، اما با ارائه این مطلب، چنین سوالی برای مخاطب پیش می آید که تزریق چربی به صورت چگونه و به چه صورتی انجام می شود، با ما همراه باشید تا این سوال را هم پاسخ دهیم.

توجه داشته باشید که در این قسمت باید به این موضوع بسیار مهم اشاره کنیم که تزریق چربی کار بسیار مهمی است که نیاز به مهارت، تخصص و البته تجربه بالایی دارد، به همین دلیل تنها کسی که می تواند برای شما تزریق چربی را انجام دهد، فقط پزشک متخصص است و کس دیگری این چنین تخصص و مهارتی را ندارد.

آیا می دانید تزریق چربی به صورت به چه صورتی انجام می شود؟
آیا می دانید تزریق چربی به صورت به چه صورتی انجام می شود؟

بررسی کامل فرم صورت شخص مورد نظر

لازم به ذکر است که پزشک متخصص قبل از آن که تزریق چربی در صورت را انجام دهد، صورت و فرم صورت شخص را به طور کامل بررسی می کند و با توجه به فرم صورت و البته هدفی که شخص از تزریق چربی دنبال می کند، قسمت هایی را بر روی صورت مشخص می کند که تزریق چربی در آن قسمت ها انجام شود.

توجه داشته باشید که مشخص کردن این قسمت ها اهمیت بسیار بالایی دارد، زیرا در مرحله بعدی چربی در همین قسمت تزریق می شود، تصور کنید که اگر قسمتی به طور اشتباه انتخاب شده باشد، چه عوارضی در انتظار شخص خواهد بود،

در این قسمت باز هم به اهمیت انتخاب یک پزشک متخصص و ماهر پی می بریم و مطمئن باشید که در ادامه برای آگاهی بیشتر و بهتر مخاطب ها ویژگی های یک پزشک مناسب برای تزریق چربی را بیان خواهیم کرد.

پزشک متخصص باید میزان مورد نیاز چربی را تعیین کند

به این موضوع توجه داشته باشید که بعد از مشخص کردن قسمت ها و ناحیه هایی که تزریق چربی در آن انجام می شود، پزشک متخصص باید میزان مورد نیاز چربی را تعیین کند، لازم به ذکر است که این مرحله هم اهمیت بسیار بالایی دارد، زیرا در صورت زیاد یا کم بودن مقدار چربی تزریق شده، باز هم گاهی برای شخص مشکلی به وجود می آید.

بعد از مشخص کردن مقدار چربی تزریق شده، مرحله تزریق فرا می رسد، بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که تزریق چربی هم مانند تزریق آمپول است و تفاوتی با آن ندارد،

اما باید بگوییم که به هیچ عنوان این گونه نیست، علاوه بر این که سرنگ هایی که برای این دو مورد به کار برده می شود، با یکدیگر تفاوت هایی دارد، نحوه تزریق هم با هم تفاوت های بسیاری دارد و همین موضوع باعث می شود که اهمیت چگونگی تزریق چربی بیشتر نمایان شود.

پزشک برای آن که بتواند چربی را به طور صحیح در محل مورد نظر تزریق کند باید مهارت بالایی داشته باشد و این کار را قبلا آموزش دیده باشد، در غیر این صورت احتمال بروز خطا و اشتباه کاملا طبیعی است، زیرا پزشک توانایی انجام این کار را ندارد. در این مرحله تزریق چربی به پایان می رسد و باید مراقبت های بعد از تزریق انجام شود که در ادامه این موضوع را بررسی می کنیم.

پزشک متخصص باید میزان مورد نیاز چربی را تعیین کند
پزشک متخصص باید میزان مورد نیاز چربی را تعیین کند

آیا با مزیت های تزریق چربی صورت آشنایی دارید؟

در این قسمت قصد داریم در رابطه با مزیت های مهم اساسی تزریق چربی اطلاعاتی را بیان کنیم. در ابتدا باید به این موضوع مهم اشاره کنیم که چربی تزریق شده، از همین چربی است که در بدن همه ما وجود دارد و برای هر کسی از چربی های بدن خود او استفاده می شود، (در این رابطه در ابتدای مقاله توضیحات کاملی را ارئه داده ایم).

این موضوع مهم ترین و اصلی ترین مزیت تزریق چربی به حساب می آید، زیرا باعث می شود که تزریق چربی عوارض و معایبی برای شخص نداشته باشد. در رابطه با موضوع عوارض و معایب تزریق چربی در ادامه توضیحات تکمیلی را بیان می کنیم.

به این نکته توجه داشته باشید که تزریق چربی بدون درد و خون ریزی است و همین موضوع هم از مهم ترین مزیت های آن به حساب می آید، بسیاری از افراد به دلیل آن که تحمل دردهای بالا را ندارند، به سراغ روش های زیبایی نمی روند و تصور می کنند که همه این روش ها با درد بالایی همراه است، این در حالی است که تزریق چربی هیچ دردی ندارد.

بعد از تزریق هیچ گونه جای زخمی بر روی صورت باقی نمی ماند

بعد از آن که تزریق چربی انجام شد، هیچ گونه جای زخمی بر روی صورت باقی نمی ماند. لازم به ذکر است که سرنگ های معمولی، هر چند هم که کوچک باشند، باز هم جای کوچکی از خود به جای می گذارند، اما برای تزریق چربی از سرنگ هایی استفاده می شود که هیچ گونه جای زخمی را ایجاد نمی کنند و خود این موضوع هم تاثیر به سزایی بر روی زیبایی دارد، تصور کنید که خود سرنگ جای زخم ایجاد می کرد، این موضوع دردسر ساز می شد.

بعد از تزریق هیچ گونه جای زخمی بر روی صورت باقی نمی ماند
بعد از تزریق هیچ گونه جای زخمی بر روی صورت باقی نمی ماند

نکته دیگری که در رابطه با مزیت های تزریق چربی باید به آن توجه داشته باشید، این است که تزریق چربی دوره نقاهتی ندارد که شخص مجبور به استراحت باشد، یعنی شما در همان روزی که تزریق چربی را انجام می دهید، به آسانی می توانید دیگر فعالیت های خود را هم انجام دهید و مشکلی در این رابطه برای شما پیش نمی آید، همین مزیت سبب می شود که افراد بسیاری به سمت تزریق چربی روی آورند.

ماندگاری مناسب

از دیگر مزیت های تزریق چربی باید به این موضوع اشاره کنیم که ماندگاری مناسبی دارد، در رابطه با ماندگاری نمی توانیم بگوییم که تزریق چربی نسبت به دیگر روش هایی که برای زیبایی وجود دارد، ماندگاری بیشتری دارد، زیرا به این صورت نیست، اما میزان دوام آن مقدار مناسبی است که برای آن مزیت به حساب می آید.

توجه داشته باشید که سلول های پوستی برای آن که شاداب باشند، نیاز به ماده ای به نام کلاژن دارند، این کلاژن معمولا در خود سلول های پوستی تولید می شود، اما با افزایش سن (البته افزایش سن یکی از علت های کاهش کلاژن سازی می شود) شاهد کاهش روند کلاژن سازی هستیم، تزریق چربی به سلول های پوستی کمک می کند که باز هم قادر به کلاژن سازی باشند و این موضوع بسیار مهمی به حساب می آید.

ماندگاری مناسب
ماندگاری مناسب

آیا تزریق چربی به صورت معایبی هم دارد؟

در مطالب بالا به شما گفتیم که در ادامه در رابطه با معایب تزریق چربی مطالبی را بیان می کنیم و در این قسمت قصد داریم این مطالب را شرح دهیم. در ابتدا باید به شما این موضوع را یادآور شویم که تزریق چربی هیچ گونه معایب و عوارضی را برای شخص نخواهد داشت و به طور کامل می توانید از این موضوع مطمئن باشید، اما اگر نکته هایی را رعایت کنید.

توجه داشته باشید که خود چربی به تنهایی هیچ عوارضی را برای شخص به دنبال ندارد، زیرا ماده ای است که به طور طبیعی در بدن هر کسی وجود دارد و فقط از قسمتی برداشته می شود و به قسمتی دیگر تزریق می شود، در این بین باید بگوییم که اگر چه خود چربی هیچ عوارضی ندارد، اما نحوه تزریق و چگونگی انجام آن تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه نهایی دارد و نباید از این موضوع غافل شد.

تزریق چربی باید با مهارت بسیار بالایی و با رعایت تمام نکات بهداشتی انجام شود، یعنی اگر شما یک پزشک متخصص و ماهر که البته معتبر هم باشد، برای تزریق چربی صورت خود انتخاب کرده باشید، با اطمینان باید بدانید که هیچ گونه عوارض و معایبی برای شما به دنبال نخواهد داشت و به سادگی هر چه تمام تر این تزریق انجام می شود.

التهاب بعد از تزریق چربی

لازم به ذکر است که در بعضی از افراد با توجه به متابولیسم خاصی که دارند، بعد از تزریق چربی کمی التهاب در قسمت تزریق شده پیش می آید، باید به شما بگوییم که در صورت مشاهده این التهاب به هیچ عنوان نگران نباشید و بدانید که کاملا طبیعی است و بعد از مدت زمان بسیار کوتاهی از بین می رود.

بعضی از کسانی که نسبت به تزریق چربی مخالف هستند و آن را نقد می کنند، از این التهاب و قرمزی به عنوان عوارض نام می برند، اما باید به این افراد بگوییم که عوارض به مواردی گفته می شود که تزریق خاصی باعث عفونت یا جای زخم شود که برای تزریق چربی به هیچ عنوان این اتفاق ها پیش نمی آید، پس به این موضوع هم توجهی ویژه داشته باشید.

نکته دیگری که در رابطه با قرمزی و التهاب بعد از تزریق چربی باید به آن توجه داشته باشید، این است که اگر نکته های قبل از تزریق چربی را با دقت و توجه بالایی رعایت کنید، این قرمزی به طور خارق العاده ای کاهش پیدا می کند و البته لازم به ذکر است که رعایت نکته های بعد از تزریق چربی هم باعث می شود که در صورت بروز این التهاب و قرمزی، در زمان کمتری از بین بروند. به عنوان مثال استفاده از کرم های خاصی باعث می شوند که این التهاب و قرمزی مدت زمان کمتری داشته باشند.

التهاب بعد از تزریق چربی
التهاب بعد از تزریق چربی

در رابطه با مراقبت های قبل از تزریق چربی به صورت چه اطلاعاتی دارید؟

همانطور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم، رعایت نکته های قبل از تزریق چربی اهمیت بالایی در کاهش التهاب و قرمزی بعد از تزریق چربی دارد، به همین منظور در این قسمت قصد داریم که این نکات را به طور کامل شرح دهیم تا بهتر و بیشتر با این موضوع آشنا شوید، پس با ما همراه باشید.

به این موضوع توجه داشته باشید که نکته های قبل از تزریق چربی به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند، به این صورت که توصیه های عمومی برای همه افرادی که قصد دارند، تزریق چربی را انجام دهند، کاربرد دارد که ما در این قسمت همین توصیه ها را بیان می کنیم

و یک سری توصیه های دیگری هم وجود دارد که پزشک معالج با توجه به شرایط هر کسی برای او در نظر می گیرد و همانطور که انتظار می رود، ما این توصیه ها را بیان نمی کنیم، زیرا متناسب با شرایط هر کسی تغییر می کند.

در رابطه با مراقبت های قبل از تزریق چربی به صورت چه اطلاعاتی دارید؟
در رابطه با مراقبت های قبل از تزریق چربی به صورت چه اطلاعاتی دارید؟

یکی از مهم ترین توصیه های قبل از تزریق چربی این است که از سیگار کشیدن خودداری کنید، توجه داشته باشید که در سیگار ماده ای به نام نیکوتین وجود دارد، در صورتی که بیست و چهار ساعت قبل از تزریق چربی سیگار بکشید، این ماده باعث می شود که بعد از تزریق چربی التهاب و قرمزی پوست شما بیشتر شود و در قسمت هایی هم به کبودی متمایل شود، پس سیگار کشیدن را فراموش کنید.

مصرف بعضی از قرض ها قبل از تزریق ممنوع می باشد

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که مصرف بعضی از قرص ها هم قبل از تزریق چربی ممنوع می باشد،

به همین دلیل اگر دارو یا قرصی خاص را باید به طور منظم مصرف کنید، در اولین جلسه این موضوع را به اطلاع پزشک خود برسانید تا بررسی های لازم را انجام دهید، البته مصرف بعضی از داروهای ضد انعقاد خون و ضد التهاب مانند آسپرین یا ایبوبروفن به طور کامل ممنوع می باشد.

توجه داشته باشید که قبل از تزریق چربی باید صورت شما کاملا تمیز باشد، پس به شما توصیه می کنیم که در همان روزی که قصد تزریق چربی را دارید، به حمام بروید تا چربی ها و آلودگی های روی پوست شما به طور کامل بر طرف شوند، به خصوص اگر پوست چربی دارید، به هیچ عنوان این نکته را فراموش نکنید. برای رفتن به مطب پزشک همان روزی که قصد تزریق چربی را دارید، آرایش نکنید تا پوست صورت شما چرب نشود.

موهای صورت خود را قبل از تزریق اصلاح کنید

توجه داشته باشید که در صورتی که صورت شما مو دارد، مو های صورت خود را به طور کامل اصلاح کنید. لازم به ذکر است که سرنگی که برای تزریق چربی به کار می رود، بسیار کوچک است و همین موضوع باعث می شود که حساسیت بالایی داشته باشد، گاهی یک موی کوچک هم می تواند در هنگام تزریق دردسرساز شود، به همین دلیل توصیه می کنیم که قبل از تزریق چربی صورت خود را اصلاح کنید.

شاید برای شما جالب باشد که قبل از تزریق چربی در صورت باید مقدار زیادی آب بنوشید، البته تصور نکنید که چند ساعت قبل از تزریق چربی باید شروع به نوشیدن آب کنید، بلکه از یک روز قبل از تزریق چربی در صورت باید مقدار آب مصرفی خود را افزایش دهید، نوشیدن آب اهمیت بسیار بالایی دارد و نباید از آن غافل شد.

در نهایت باید به شما بگوییم که اگر شرایطی خاص دارید و پزشک معالج برای شما توصیه های خاصی را در نظر گرفته است، این توصیه ها را به طور کامل رعایت کنید و به این موضوع توجه کنید که عدم رعایت هر یک از این توصیه ها می تواند تاثیرات منفی بر روی نتیجه نهایی داشته باشد، پس به آن توجه ویژه داشته باشید.

موهای صورت خود را قبل از تزریق اصلاح کنید
موهای صورت خود را قبل از تزریق اصلاح کنید

بعد از تزریق چربی به صورت باید چه نکاتی را رعایت کرد؟

در قسمت قبل نکته ها و توصیه هایی را بیان کردیم که قبل از تزریق چربی باید آنها را رعایت کنید، لازم به ذکر است که برای بعد از تزریق چربی هم توصیه های مهمی وجود دارد که باید آنها را نیز به طور کامل رعایت کنید، البته نگران نباشید،

همانطور که گفتیم، تزریق چربی نیاز به دوران نقاهت و بهبودی ندارد، همین موضوع باعث می شود که رعایت نکته های بعد از تزریق چربی صورت بسیار ساده و آسان باشد.

در ابتدا باید به این موضوع مهم اشاره کنیم که دقیقا مانند توصیه هایی که قبل از تزریق چربی باید رعایت شود، توصیه های بعد از تزریق چربی هم عمومی و اختصاصی هستند و ما در این قسمت فرصت کافی برای بیان توصیه های اختصاصی را نداریم و به شرح توصیه های عمومی بسنده خواهیم کرد.

بعد از تزریق چربی نباید به قسمت مورد نظر دست بزنید

یکی از مهم ترین توصیه هایی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که بعد از تزریق چربی نباید به قسمت مورد نظر دست بزنید. تزریق چربی در صورت می تواند در قسمت های مختلفی باشد و شما به هیچ عنوان نباید تا چند ساعت بعد از تزریق چربی محل مورد نظر را لمس کنید، یا ماساژ دهید.

بعد از تزریق چربی نباید به قسمت مورد نظر دست بزنید
بعد از تزریق چربی نباید به قسمت مورد نظر دست بزنید

توجه کنید که بعد از تزریق چربی باید به مقدار کافی آب بنوشید.نوشیدن آب قبل و مخصوصا بعد از تزریق چربی اهمیت بالایی دارد،

زیرا سبب می شود که چربی تزریق شده در زمان کمتری در قسمت مورد نظر ثابت شود، یا به اصطلاح می گویند که فرم مناسب به خود بگیرد، پس نوشیدن آب و آب میوه را فراموش نکنید، زیرا مزیت های فراوانی دارد.

در قسمت قبل به این موضوع اشاره کردیم که بعد از تزریق چربی گاهی قرمزی، التهاب و حتی کبودی دیده می شود و این موضوع هم طبیعی است،

اما توجه داشته باشید که برای برطرف کردن آن ها هم روش هایی وجود دارد. به عنوان مثال نوشیدن آب و به خصوص آب آناناس تاثیر به سزایی در کاهش این التهاب و قرمزی دارد و در بسیاری از موارد هم استفاده از کرم ها باعث می شود که این التهاب و قرمزی در مدت زمان کوتاهی از بین بروند.

به این نکته توجه داشته باشید، محلی که چربی در آن تزریق می شود تا چند روز نباید هیچ گونه حرارتی ببیند و این موضوع متناسب با محل تزریق چربی در صورت متفاوت می باشد.

در روزهایی ابتدایی سشوار استفاده نکنید

به عنوان مثال اگر شما در قسمت پیشانی خود چربی تزریق کرده اید، در روزهایی ابتدایی سشوار استفاده نکنید و اگر در قسمت های اطراف لب چربی تزریق کرده اید، از نوشیدن آب و مایعات داغ خودداری کنید.

به همین منظور و برای حفظ سلامت شما توصیه می کنیم که در هفته ابتدایی بعد از تزریق چربی در صورت، از رفتن به سونا و جکوزی خودداری کنید، زیرا گرما برای چربی تزریق شده مضر می باشد، اما حمام کردن و استخر رفتن دو روز بعد از تزریق چربی هیچ گونه ایرادی ندارد و می توانید این کار را انجام دهید.

توجه داشته باشید که سیگار کشیدن بیست و چهار ساعت بعد از تزریق چربی هم ممنوع می باشد و موجب آسیب هایی به شخص می شود و حتی التهاب و کبودی روی صورت را هم تشدید می کند، لازم به ذکر است که هم چنان ممنوعیت های دارویی هم وجود دارد و باید به آن توجه داشته باشید.

در نهایت به شما توصیه می کنیم که توصیه های اختصاصی مربوط به خود را با دقت رعایت کنید تا بهترین نتیجه ممکن برای شما رقم بخورد.

در روزهایی ابتدایی سشوار استفاده نکنید
در روزهایی ابتدایی سشوار استفاده نکنید

بعد از تزریق چربی به صورت چه کرم هایی باید استفاده کرد؟

همانطور که در این مقاله قصد داریم در رابطه با کرم هایی بحث کنیم که بعد از تزریق چربی مورد استفاده قرار می گیرد و توضیحاتی در رابطه با آن بیان کنیم. در ابتدا باید به این موضوع اشاره کنیم که کرم های تجویز شده برای بعد از تزریق چربی باید ساختاری استروئیدی داشته باشند، در ادامه توضیحات تکمیل تری را بیان می کنیم.

ساختار استروئیدی یک کرم باعث می شود که در زمان بسیار کمتری التهاب، قرمزی و حتی اگر کبودی ایجاد شده باشد، بر طرف شوند، این که استروئید چیست، چه ساختاری دارد و چرا مورد استفاده قرار می گیرد، موضوع دیگری است، که البته شرح در رابطه با آن از فرصت این مقاله خارج است و به آن نمی پردازیم.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که تزریق چربی در هر قسمتی که باشد، کرمی خاص برای آن تجویز می شود که البه گاهی نظر و تجویز پزشک ها با یک دیگر تفاوت های فراوانی دارد، به شما توصیه می کنیم که مانند تجویز پزشک معالج خود عمل کنید تا در صورت بروز هر مشکلی بتوانید از پزشک خود کمک بگیرید.

کرم آرنیکا مونتانا

اگر تزریق چربی را در قسمت پیشانی و چشم ها انجام داده اید، کرم آرنیکا مونتانا می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد، لازم به ذکر است که آرنیکا یک مکمل طبیعی است و به همین دلیل برای بعد از تزریق چربی در قسمت چشم و پیشانی تجویز می شود که محصولات شیمیایی باعث حساسیت چشم نشوند.

اگر تزریق چربی را در قسمت های دیگر صورت خود انجام داده اید، علاوه بر استفاده از آرنیکا می توانید از کرم بروملین هم برای کاهش التهاب و قرمزی ایجاد شده استفاده کنید، به این موضوع توجه داشته باشید که گاهی در بعضی از موارد خاص پزشک هر دو کرم را برای شخص تجویز می کند.

کرم آرنیکا مونتانا
کرم آرنیکا مونتانا

استفاده از کرم بعد از تزریق چربی چه مزیت هایی دارد؟

بعد از آن که نام کرم هایی را بیان کردیم که بعد از تزریق چربی مورد استفاده قرار می گیرند، این سوال مهم پیش می آید که استفاده از این کرم ها چه مزیتی دارد و چرا باید آن ها را استفاده کنیم، در ادامه پاسخ این سوال مهم را بیان می کنیم و از شما می خواهیم که همچنان با ما همراه باشید.

توجه داشته باشید که بعد از تزرق چربی کمی التهاب، قرمزی و کبودی طبیعی است، اما میزان این علائم و شدت آن در هر کسی با دیگری تفاوت هایی دارد.

به عنوان مثال ممکن است، شخصی تزریق چربی را انجام دهد و هیچ گونه علائمی برای او پیش نیاید و شخص دیگری با تزریق چربی در قسمت چشم، دچار التهاب شدید شود و به دلیل همین التهاب دچار مشکلاتی در دید عادی شود.

پزشک ها برای اشخاص مختلف متناسب با نیاز آن ها کرم هایی را تجویز می کنند

به همین دلیل پزشک ها برای اشخاص مختلف، متناسب با نیاز آن ها کرم هایی را تجویز می کنند، اصلی ترین و مهم ترین مزیت استفاده از کرم ها این است که باعث می شوند، علائمی مانند التهاب، کبودی و قرمزی زمان بسیار کمی وجود داشته باشند و حداکثر بعد از چهل و هشت ساعت، یعنی دو روز به طور کامل از بین بروند.

متاسفانه بسیاری از کسانی که دچار این علائم می شوند، از کارهای روزانه خود عقب می افتند، به عنوان مثال هیچ یک از ما دوست نداریم که با چشم های ملتهب به سر کار برویم، یا هنگامی که لبی ملتهب داریم مجبور شویم، به بازار برویم و خرید کنیم و این محدودیت ها باعث اذیت و آزار شخص می شوند.

این در حالی است که با استفاده از کرم ها مدت زمانی که علائم بر روی صورت شما مهمان است، بسیار کم خواهد بود و این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد. در مطالب بالا گفتیم که تزریق چربی بدون درد است، در تعداد بسیار محدودی از افراد اگر درد احساس شود، (که درد بسیار کمی هم خواهد بود)، استفاده از کرم ها می تواند این درد را هم کاهش دهد، پس باز هم اهمیت بالایی دارد.

پزشک ها برای اشخاص مختلف متناسب با نیاز آن ها کرم هایی را تجویز می کنند
پزشک ها برای اشخاص مختلف متناسب با نیاز آن ها کرم هایی را تجویز می کنند

در هنگام انتخاب پزشک برای تزریق چربی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در مطالب فوق به این موضوع اشاره کردیم که اگر پزشک معالج خود را با دقت انتخاب کرده باشید، هیچ گونه عوارض و معایبی برای تزریق چربی وجود ندارد، در این قسمت تصمیم داریم به تشریح این موضوع بپردازیم که برای انتخاب یک پزشک برای تزریق چربی به چه نکاتی باید توجه داشت، پس با ما همراه باشید.

در ابتدا و برای شروع باید یک توصیه بسیار جدی را بیان کنیم. در سال های اخیر شاهد این موضوع بودیم که در سالن های آرایشی بزرگ علاوه بر خدمات آرایشگری، خدمات پزشکی زیبایی هم ارائه می شود، به عنوان مثال در کنار لاینی که برای پاکسازی پوست قرار دارد، تزریق چربی هم صورت می گیرد.

در چنین حالتی آرایشگر برای آن که بتواند اعتماد مشتری را به دست آورد، از این عبارت استفاده می کند که شخص تزریق کننده چربی در مطب یک پزشک دوره دیده است! به شما توصیه می کنیم که فریب چنین ادعایی را نخورید، هیچ گاه در هیچ مطبی دوره ای برای تزریق چربی توسط آرایشگر ها برگزار نمی شود، پس نسبت به این ادعاها بی تفاوت باشید.

در هنگام انتخاب پزشک برای تزریق چربی به چه نکاتی باید توجه کرد؟
در هنگام انتخاب پزشک برای تزریق چربی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

توجه کنید که پزشک معالج شما باید ویژگی های خاصی داشته باشد و تزریق چربی هم کاری نیست که بدون هیچ گونه تخصص و مهارتی به سادگی انجام شود، لازم به ذکر است که مرکزی که تزریق چربی هم در آن انجام می شود، باید ویژگی های خاصی داشته باشد که یک آرایشگاه هیچ گاه این ویژگی ها را ندارد.

یک پزشک برای تزریق چربی باید تخصص زیبایی داشته باشد

یک پزشک برای تزریق چربی باید تخصص زیبایی داشته باشد، در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که پزشک در یکی از مرحله های تزریق چربی، فرم صورت شما را بررسی می کند، اگر پزشکی تخصص زیبایی نداشته باشد، چگونه می تواند فرم صورت را بررسی کند و قسمت هایی که نیاز به تزریق چربی دارد، را مشخص کند؟

باید به این موضوع توجه داشته باشید که تخصص زیبایی برای تزریق چربی به صورت کافی نیست و پزشک معالج شما باید مهارت بالایی هم در تزریق چربی داشته باشد. توجه داشته باشید که تزریق چربی بسیار حساس است و با کوچک ترین اشتباه می توانیم منتظر باشیم که به هدف نهایی (هدف نهایی برای هر کسی متناسب با نیازهایش شخص می شود)، نرسیم.

به این نکته توجه داشته باشید که مشخص کرن میزان چربی که برای تزریق به کار برده می شود، هم اهمیت بالایی دارد و این هم موضوعی است که فقط یک پزشک متخصص می تواند آن را مشخص کند

اگر چربی از مقدار مورد نیاز کمتر باشد، نتیجه مثبتی را مشاهده نخواهید کرد و اگر بیشتر باشد، هم زیبایی خاصی به صورت نمی بخشد، مخصوصا اگر این چربی اضافه در قسمت لب ها باشد.

علاوه بر مواردی که ذکر شد، یک پزشک متخصص و ماهر باید تجربه کافی در تزریق چربی را هم داشته باشد، توجه داشته باشید که تجربه در انجام هر کاری مورد نیاز است و نمی توان از ضرورت وجود آن غافل شد، به شما توصیه می کنیم که پزشکی را انتخاب کنید که تخصص، مهارت و تجربه را در کنار هم دارد.

یک پزشک برای تزریق چربی باید تخصص زیبایی داشته باشد
یک پزشک برای تزریق چربی باید تخصص زیبایی داشته باشد

یک مرکز مناسب برای تزریق چربی در صورت چه ویژگی هایی دارد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که یک مرکز مناسب برای تزریق چربی هم باید ویژگی های خاصی داشته باشد و تصمیم داریم که در این قسمت ویژگی های این مراکز را بیان کنیم.

در ابتدا باز هم به این موضوع تاکید می کنیم که یک آرایشگاه نمی تواند به عنوان یک مرکز برای تزریق چربی انتخاب شود و به این موضوع توجه ویژه و خاصی داشته باشید.

در مرکزی که تزریق چربی انجام می شود، باید همه پروتکل های بهداشتی به نحوه احسن و به شکل عالی رعایت شود، فضایی که برای تزریق انتخاب می شود، باید به طور مستمر با مواد ضد عفونی تمیز شود تا هیچ گونه آلودگی و ویروسی در آن فضا وجود نداشته باشد، حال به خود فکر کنید که یک آرایشگاه آیا ضد عفونی می شود؟ مسلما جواب خیر است!

مرکز تزریق چربی باید مجوز های لازم را از سازمان بهداشت و علوم پزشکی دریافت کرده باشد

مرکز تزریق چربی باید مجوز های لازم را از سازمان بهداشت و علوم پزشکی دریافت کرده باشد، به این موضوع توجه داشته باشید که مجوز داشتن موضوع بسیار مهمی است که نمی توان به هیچ عنوان از آن غافل شد.

در مرکز هایی که مجوز های لازم را اخذ نکرده اند، معمولا کسانی به عنوان تزریق کننده چربی هستند که پزشک نمی باشند و تخصصی در این زمینه ندارند، یا در مواردی هم پزشک هایی هستند که پروانه پزشکی آن ها به دلیل انجام کارهایی لغو شده است.

با توجه به این مطلب می توان به این نتیجه رسید که تزریق چربی در چنین مراکزی می تواند، برای شخص عوارضی را به دنبال داشته باشد،

این در حالی است که اگر شما مرکزی معتبر را انتخاب نکرده باشید، اگر دچار عوارضی شوید، پیگیری از راه های قانونی سخت خواهد بود، زیرا این مرکز ها بر عکس مرکز های معتبر تحت نظارت هیچ سازمان خاصی نیستند.

تزریق چربی در بیمارستان ها و درمانگاه ها هم انجام می شود. به شما توصیه می کنیم که در درمانگاه ها و بیمارستان ها تزریق چربی را انجام دهید،

زیرا هم به معتبر بودن این مراکز می توان اعتماد کرد و هم در چنین مراکز شناخته شده ای پزشک های متخصص و البته معتبر وجود دارند که در مطالب بالا به اهمیت انتخاب یک پزشک متخصص به طور کامل اشاره کرده ایم.

مرکز تزریق چربی باید مجوز های لازم را از سازمان بهداشت و علوم پزشکی دریافت کرده باشد
مرکز تزریق چربی باید مجوز های لازم را از سازمان بهداشت و علوم پزشکی دریافت کرده باشد

هزینه تزریق چربی صورت چگونه تعیین خواهد شد؟

در این قسمت قصد داریم به بررسی عوامل موثر بر قیمت و هزینه تزریق چربی بپردازیم، حال این سوال پیش می آید که چرا عوامل موثر بر هزینه را بررسی می کنیم

باید بگوییم که هزینه های تزریق چربی صورت با توجه به عواملی مشخص می شود که برای هر کسی با دیگر تفاوت های بسیاری دارد و به همین دلیل نمی توانیم قیمتی خاص را بیان کنیم و بگوییم که این قیمت واحد و مشخص شده تزریق چربی در صورت است.

در ابتدا باید توجه داشته باشید که هر چه میزان چربی تزریق شده بیشتر باشد، شخص باید هزینه بیشتری را هم پرداخت کند و مقدار چربی با توجه به نیاز شخص مشخص می شود.

به عنوان مثال اگر تزریق چربی را برای برطرف کردن چین و چروک های صورت انجام می دهید، هر چه این چین و چروک ها بیشتر، عمیق تر و البته قدیمی تر باشند، شخص به چربی بیشتری هم نیاز دارد و در نتیجه هزینه بیشتری را هم باید پرداخت کند و این موضوع کاملا واضح و مشخص است.

مخاطب گرامی شما در حال مشاهده مقاله کرم برای بعد از تزریق چربی در صورت هستید.

مرکزی که تزریق را آنجا انجام می دهید

نکته بعدی که در رابطه با تعیین قیمت وجود دارد، این است که تزریق چربی را در چه مرکزی انجام می دهید. همانطور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم، تزریق چربی در بیمارستان ها دولتی، بیمارستان های خصوصی، درمانگاه های دولتی، درمانگاه های خصوصی و مطب های شخصی انجام می شود و کاملا طبیعی است که تزریق چربی در بیمارستان های دولتی کم ترین خرج و تزریق چربی در مطب های شخصی بیشتری مخارج را برای شخص به دنبال خواهد داشت.

از عوامل دیگری که بر روی هزینه تزریق چربی صورت تاثیر می گذارند، می توان به معتبر بودن آن مرکز اشاره کرد، در مطالب بالا در رابطه با اعتبار یک مرکز مطالب مهمی را بیان کردیم، اما در این قسمت باید بگوییم که یک مرکز معتبر تحت نظارت های دقیق است و همین موضوع باعث می شود که از تعرفه های موجود برای تزریق چربی پیروی کند و مبلغی را به طور اضافه دریافت نکند.

شما در حال خواندن پست کرم برای بعد از تزریق چربی در صورت هستید.

انتخاب یک پزشک

در نهایت باید بگوییم که انتخاب یک پزشک هم تاثیر به سزایی در هزینه ها دارد. پزشک معالج شما برای تزریق چربی باید تخصص یا فوق تخصص در زمینه زیبایی داشته باشد، کاملا واضح و مشخص است که هزینه دستمزد یک پزشک متخصص با پزشک فوق تخصص تفاوت هایی دارد که البته این تفاوت، ارزش کار بهتر و ایده آل تر را دارد.

انتخاب یک پزشک
انتخاب یک پزشک

در نهایت با توجه به مطالب گفته شده در بالا می توان به این نتیجه رسید که کرم برای بعد از تزریق چربی در صورت چه نام دارند.

در مطالب بالا این موضوع اشاره کردیم که چرا بعد از تزریق چربی صورت باید از کرم ها استفاده کرد، این موضوع را توضیح دادیم که یک کرم باید ساختاری استروئیدی داشته باشد تا بتواند به خوبی التهاب و قرمزی بعد از تزریق چربی را از بین ببرد و گفتیم که کرم های آرنیکا و بروملین بهترین انتخاب ها برای بعد از تزریق چربی هستند، که البته باید متناسب با تجویز پزشک از آن ها استفاده کنید.

در این مقاله سعی بر این داشتیم که اطلاعات مهمی را در رابطه با چربی ها و کاربرد آن ها در صنعت زیبایی بیان کنیم و گفتیم که تزریق چربی چه مزیت هایی برای شخص خواهد داشت. در ادامه این موضوع را هم به طور کامل بررسی کردیم که منظور از بدون عوارض و معایب بودن تزریق چربی چیست.

همانطور که در مطالب بالا خواندید، اطلاعات مهمی را در رابطه با مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی بیان کردیم که دانستن آن به شما کمک بسیاری می کند، همچنین ویژگی های یک پزشک مناسب و البته یک مرکز مناسب برای تزریق چربی را هم بیان کردیم تا در هنگام انتخاب بدانید که باید به دنبال چه مواردی باشید.

امیدواریم از خواندن مقاله لذت برده باشید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با زر کلینیک:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید