میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟
کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟

لیست موضوعات

کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟ بپردازیم. زیبایی و جوانسازی پوست یکی از عواملی است که اکثر مردم به ویژه بانوان اهمیت بسیار زیادی به آن می­دهند و همیشه به این موضوع فکر می­کنند که با استفاده از چه روشی می­توانند پوستی خوش رنگ و طبیعی داشته باشند.

کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟
کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟

اما با تمام این وجود مهم اعتماد و اطمینان به روش مورد استفاده است. کربوکسی تراپی دور چشم یکی از روش­هایی است که می­توان با بهره گیری از آن تا اندازه زیادی به نتیجه دلخواه دست یافت.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم:

 • کربوکسی تراپی چیست
 • کربوکسی تراپی دور چشم به چه دلیل انجام می­شود
 • روش انجام کربوکسی تراپی دور چشم را عنوان کنید
 • عوارض کربوکسی تراپی دور چشم رابیان کنید
 • آیا تزریق کربوکسی تراپی دور چشم می­تواند ضرری برای چشمان فرد بیمار داشته باشد
 • استفاده از این روش درمان چه احساسی را در بیمار ایجاد می­کند
 • مراقبت ­های بعد از کربوکسی تراپی دور چشم به چه صورت است
 • درمان با کربوکسی تراپی دور چشم چه اهمیتی می­تواند داشته باشد
 • آیا استفاده از کربوکسی تراپی دور چشم می­تواند موجب رویش بیشتر موهای اطراف چشم شود
 • طول درمان، ماندگاری و هزینه کربوکسی تراپی دور چشم به چه میزان است
 • کاربرد­های بالینی کربوکسی تراپی کدامند
 • استفاده از روش کربوکسی تراپی برای چه افرادی مناسب است

کربوکسی تراپی چیست:

فرانسوی­ ها به زیبایی پوست بسیار اهمیت می­دهند تا اندازه­ای که به روش­های متعددی برای رسیدن به پوستی زیبا و شاداب دست پیدا کرده­اند یکی از این روش ­ها کربوکسی تراپی است که در سال های 1930 به بعد در مراکز مختلفی از آن برای جوان سازی پوست در افراد مختلف بهره گرفتند.

در اصل می­توان گفت که کربوکسی تراپی عمل تزریق نوعی گاز بی خطر به زیر پوست است. این گاز در اصل دی اکسید کربن است که تا حدودی از آن در بدن همه افراد به شکل طبیعی وجود دارد.

کربوکسی تراپی چیست:
کربوکسی تراپی چیست:

زمانی که میزان این گاز از حدی که به صورت مجاز است بیشتر شود بدن شخص آن را به صورت یک کمبود اکسیژن در ناحیه تزریقی تفسیر می­کند و برای این که بدن با این مشکل روبرو نشود جریان خون را در این نقطه افزایش خواهد داد که با این کار مواد مغذی بیشتری به ناحیه مورد نظر خواهد رسید و این عمل موجب ترمیم بافت سلولیت در اطراف چشم خواهد شد.

مکانیسم اثر کربوکسی تراپی:

همانطور که گفتیم CO2 را می­توان نوعی گاز بی­ضرر و غیر سمی دانست که بدن انسان­ها به شکلی کاملا طبیعی آن را برای سوخت و ساز هر روزه تولید میکند. این گاز وارد خون شده و از طریق ریه در بدن دفع خواهد شد.

گاز دی اکسید کربن برای درمان به قسمتی تزریق می­شود که وارد رگ نشود تا بتواند کار خود را انجام دهد اما اگر تزریق آن به داخل رگ­ها نیز صورت بگیرد هیچ نوع خطری را نمی­تواند برای فرد داشته باشد و به سادگی دفع خواهد شد. پس با این تفاسیر می­توان گفت مقداری از این گاز برای بدن ضروری است.

مکانیسم اثر کربوکسی تراپی:
مکانیسم اثر کربوکسی تراپی:

زمانی که گاز دی اکسید کربن وارد بخشی از بدن شود هموگلوبین موجود در آن بافت، همه اکسیژن­هایی را که جذب خود کرده را رها خواهد کرد و جذب دی اکسید کربن می­شود.

با این عمل اکسیژن بیشتری در بافت به جریان خواهد افتاد که به دلیل تولید تعداد بیشتری از مویرگ­ها بالا رفتن میزان بازسازی و البته ایجاد میزان بیشتری از کلاژن و الاستین در آن قسمت باعث خون رسانی بیشتری نیز به بافت می­شود.

البته زمانی که گاز دی اکسید کربن وارد بافت چربی می­شود به دلیل فشاری که این عمل به ناحیه تحت درمان می­آورد در اولین دقایق عملکردی برعکس چیزی که در تصور انسان است خواهد داشت و موجب می­شود تا بر اساس زنجیره­ای از فعالیت­ها بافت با یک عملکرد آبشاری روبرو شود و چربی­های موجود در آن کم­کم شروع به تجزیه شدن کنند

اما بعد از این که جریان خون در این ناحیه گردش پیدا کرد نتیجه برعکس می­شود و با بالا رفتن اکسیژن چربی­های جداسازی شده به شکل قبل در می­آیند.

کربوکسی تراپی دور چشم به چه دلیل انجام می­ شود:

کربوکسی تراپی دور چشم به چه دلیل انجام می­ شود:
کربوکسی تراپی دور چشم به چه دلیل انجام می­ شود:

تیرگی دور چشم:

عوامل متعددی می­تواند موجب تیرگی دور چشم شود که یکی از شایع­ترین و مهم­ترین آن­ها خفگی خون­های مویرگی در این ناحیه است. در پلک پایین چشم ممکن است شبکه­ های مویرگی  بنا به عوامل مختلفی از خون بدن پر شوند.

معمولا زمانی که افراد گریه می­کنند اشک از چشم ­ها وارد بینی خواهد شد. در افراد متعددی ممکن است این عمل به درستی انجام نشود که دلایل مختلفی نظیر انحراف بینی، شکستگی، آلرژی­ های فصلی و یا عوامل متعدد دیگر می­تواند موجب این عارضه شود.

زمانی که فرد گریه می­کند اشک به درستی و به صورت کامل از مجاری آن تخلیه نخواهد شد که باعث پایین آمدن میزان سرعت گردش خون پلک می­شود. این عامل موجب پایین آمدن اکسیژن رسانی در ناحیه مذکور خواهد شد و نهایتا پلک­ها به رنگ کبود در می­آیند.

تیرگی دور چشم:
تیرگی دور چشم:

استفاده از روش کربوکسی تراپی می­تواند شبکه مویرگی موجود در پلک ­ها را صحت ببخشد و موجب شود تا لایه ­های کلاژن در پوست بیشتر شوند و نهایتا پوست را جوان ­سازی کنند.

زمانی که بخشی از گاز دی اکسید کربن به محل آسیب دیده تزریق می­شود باعث بالا رفتن میزان جریان خون در ناحیه تخت درمان شده و مویرگ­ها را تا اندازه زیادی تقویت می­کند که این کار سبب می­شود تا جریان خون برای مدت زمان طولانی در پلک­ها افزایش یابد و نهایتا تیرگی آن از بین رفته و به رنگ صورتی ملایمی تبدیل می­شود.

پرولاپس:

در اصل پرولاپس به چربی موجود در پلک پایین گفته می­شود که پدیدار شدن آن می­تواند دلایل مختلفی داشته باشد که شایع­ترین آن افزایش سن در افراد مختلف است. زمانی که سن بالا می­رود عضلات موجود در بدن تا حدودی ضعیف می­شوند که عضله پلک پایین نیز شامل آن خواهد شد.

در نتیجه آن پوست این ناحیه شل شده و مایعات یا بخشی از چربی­های موجود در اطراف چشم به این ناحیه هجوم آورده و پلک را به صورت کامل پر می­کند. اما غیر از این مورد عوامل متعدد دیگری نیز هستند که موجب تورم زیر چشم می­شوند، از جمله آن شامل تغییرات فصلی و آب و هوایی، نداشتن خواب کافی و به موقع، ابتلا به آلرژی و عوامل وراثتی می­باشد.

تئوری مورد استفاده در این نوع از روش درمان می­تواند با تزریق قسمت کمی از گاز دی اکسید کربن موجب شود تا خون بیش از پیش در پلک­ها جریان داشته باشد و باعث بهبود این ناحیه شود.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟ هستید

چین و چروک دور چشم:

زمانی که افراد عضلات موجود در صورت خود را بنا به دلایل مختلفی نظیر اخم کردن، خندیدن و تمرکز بر موارد مختلفی که باعث انقباض در عضلات می­شود حرکت می­دهند بعد از گذشت چندی به دلیل عوامل محیطی و شیوه زندگی همچون قرار گرفتن در معرض آفتاب، استعمال دخانیات (سیگار، قلیان و …) و همین انقباضاتی که افراد به صورت مکرراً در صورت خود انجام می­دهند

موجب پدید آمدن چین و چروک در صورت و به خصوص اطراف چشم خواهد شد. اگر به چین و چروک­ها اهمیت چندانی ندهیم این عامل می­تواند موجب شود تا صورت افراد خسته­ و افتاده­تر به نظر بیاید.

به دلیل این که پوست اطراف چشم از باقی نقاط نازک­تر است می­تواند بیشتر آسیب پذیر باشد. به هر میزان که چروک­های پوستی کهنه­تر شوند درمان آن تا حدودی سخت ­تر می­شود و معمولا استفاده از کرم­ ها برای این افراد تاثیر گذار نخواهد بود. به همین دلیل بهره گیری از روش درمانی کربوکسی تراپی می­تواند کمک بسیار زیادی را به این افراد کند و علائم پیری را در آن­ها تا اندازه زیادی کاهش دهد.

چین و چروک دور چشم:
چین و چروک دور چشم:

روش انجام کربوکسی تراپی دور چشم را عنوان کنید:

در استفاده از روش کربوکسی تراپی با وجود این که مناطق درمان می­تواند متعدد باشد اما روش انجام آن در تمام نقاط بدن به یک صورت است. گاز دی اکسید کربن در یک مخزن نگهداری می­شود که برای انجام این کار در اولین مرحله باید مخزن با استفاده از لوله ­های پلاستیکی به یک دستگاهی که تنظیم کننده حرکت سیالی آن است وصل شود

تا بتواند حجم مخصوصی از این گاز را بنا به نظر پزشک انتقال دهد. با استفاده از رگلاتوری که بر روی این دستگاه نصب شده گاز دی اکسید کربن را به جریان انداخته و به درون یک لوله استریل منتقل خواهد شد.

روش انجام کربوکسی تراپی دور چشم را عنوان کنید:
روش انجام کربوکسی تراپی دور چشم را عنوان کنید:

در بخش انتهایی این لوله فیلتری وجود دارد و گاز به درون آن ورود پیدا می­کند چون می­تواند با استفاده از فیلتری که در آن تعبیه شده همه ناخالصی­های موجود در آن را به خود جذب کند تا مانع ورود به بدن بیمار شود.

پس از این که گاز به این نقطه انتقال داده شد با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف و کوچک از سمت دیگر فیلتر عبور داده خواهد شد و به زیر پوست بیمار تزریق می­شود.

استفاده از این روش برای تزریق گاز بدون درد است اما پزشکان برای این که بیمار آرامش خاطر داشته باشد و دردی حتی به میزان اندک را تحمل نکند در ناحیه تزریق قبل از انجام کار پوست را با استفاده از کرم بی حس کننده به شکل کاملی خواهند پوشاند.

بعد از درمان با این روش اغلب بیماران آن را بدون درد اعلام کرده­اند اما تعداد دیگری نیز بعد از اتمام کار احساس خاص و عجیبی را عنوان نموده­اند.

عوارض کربوکسی تراپی دور چشم رابیان کنید:

تمامی روش­های درمانی که پزشکان به صورت شیمیایی انجام می­دهند بدون شک عوارض مختص به خود را دارد و چنانچه پزشکی اعلام کند که روش به کار برده شده توسط آن بدون عارضه است باید بدانید که ادعای آن حقیقت نخواهد داشت و به نوعی سعی در فریب شما را دارد. اما روش ­های درمانی همچون کربوکسی تراپی دارای پایین­ترین میزان خطرات احتمالی است و عوارض دائمی را ندارد.

عوارض کربوکسی تراپی دور چشم رابیان کنید:
عوارض کربوکسی تراپی دور چشم رابیان کنید:

این روش یکی از ساده­ترین و امن­ترین نوع عمل­های زیبایی است که تزریق میزان کنترل شده آن نمی­تواند برای بیمار به صورت جدی مشکل آفرین باشد بلکه فرد ممکن است بعد از انجام آن دچار عوارض کوتاه مدتی همچون تورم و کبودی در ناحیه تحت درمان شود و چون این عوارض موقتی هستند بعد از گذشت یک الی سه روز به طور کامل از بین خواهد رفت و جای هیچ­گونه نگرانی را از این بابت برای بیمار و اطرافیان آن نخواهد گذاشت.

یکی از شایع­ترین مواردی که بعد از انجام عمل کربوکسی تراپی ممکن است بیمار به آن دچار شود عارضه تورم است که در محل تحت درمان به وجود می­آید و میزان و ماندگاری آن می­تواند در افراد متعدد به شکل مختلفی باشد.

در بسیاری از افراد دیده شده که بعد از انجام عمل کربوکسی تراپی دور چشم هیچ تورمی به وجود نیامده است اما افراد دیگری نیز هستند که بدن آن­ها نسبت به این موارد حساسیت نشان داده و تورم موجود در آن بین 10 تا 48 ساعت بعد به صورت کامل از بین رفته است.

چنانچه بعد از انجام عمل تورم را مشاهده نمودید و این عارضه پس از گذشت مدت زمان مشخص شده از بین نرفت بهتر است حتما به پزشک خود مراجعه کنید و علت آن را جویا شوید.

استفاده از این روش درمان چه احساسی را در بیمار ایجاد می­کند:

همانطور که گفتیم درمان با استفاده از روش کربوکسی تراپی بدون هیچ گونه درد و عارضه ­ای است اما با این وجود به دلیل اضافه شدن گاز دی اکسید کربن به بدن، چون این گاز یک شئ خارجی است بدون شک می­تواند همراه با حسی عجیب و جالب در بیمار ظاهر شود. چنانچه فرد از درد ناشی از سوزن ترس و واهمه­ ای داشته باشد می­تواند با مشورت پزشک برای ساکت شدن آن از مسکن­ های ضعیف استفاده کند.

در حالت کلی می­توان گفت افراد بر اساس ناحیه­ ای که تحت درمان قرار داده­اند می­توانند احساس متفاوتی را داشته باشند. اگر برای کربوکسی تراپی دور چشم بخواهیم مثالی بزنیم ممکن است در افراد معدودی بعد از گریه کردن احساس کنند که زیر چشم آن­ها با پف بسیار شدیدی پوشیده شده است

استفاده از این روش درمان چه احساسی را در بیمار ایجاد می­کند:
استفاده از این روش درمان چه احساسی را در بیمار ایجاد می­کند:

اما این حس بعد از گذشت زمان 3 الی 20 دقیقه از بین خواهد رفت و گازها جذب بدن می­شوند.

این در حالی است که برای درمان علائم کششی با استفاده از کربوکسی تراپی این امکان وجود دارد که فرد بیمار متوجه فشارهایی که به دلیل گاز دی اکسید کربن موجود در زیر بافت موجود است باشد و یا علائمی نظیر خارش در این ناحیه را احساس کند.

شایان ذکر است تمامی احساس ­هایی که در بیماران به وجود می­آید بعد از جذب گاز دی اکسید کربن توسط بدن به شکل کامل از بین خواهد رفت. در نقطه­ای که عملیات تزریق انجام می­شود به دلیل این که هیچ بافت عصبی در آن وجود ندارد فرد بیمار نیز دردی را احساس نخواهد کرد.

اما برای از بین بردن سلولیت و توده ­های چربی به دلیل این که برای درمان باید بخش زیادی از گاز دی اکسید کربن در ناحیه مورد نظر تزریق شود بیمار به صورت کامل آن را احساس خواهد کرد.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟ هستید

به این صورت است که در زیر پوست قسمتی که تحت درمان قرار گرفته هنگامی که میزان تزریق گاز در حال افزایش است فشار را احساس می­کند.

ممکن است بیمار بعد از گذشت یک شبانه روز احساس داغ شدن را در ناحیه تزریقی داشته باشد این مسئله در صورتی به وقوع می­پیوندد که فشار خون در این ناحیه گردش دارد.

بر اساس نظر کارشناسان اگر تصور کنیم که گاز دی اکسید کربن را به زیر پوست در ناحیه مورد درمان تزریق کرده­اند در این حالت پوست متورم خواهد شد و بافت این ناحیه به دلیل تزریقی که صورت گرفته و ورود گاز به درون بدن تا حدی از یکدیگر باز می­شوند.

می­توانیم اعلام کنیم که چنین کاری به نوعی تعرض و ورود کردن به بدن است که به صورت قطعی بدن انسان با این تهاجمات برخورد خواهد کرد. در چنین حالتی ممکن است در بسیاری از افراد واکنش بدن با گاز دی اکسید کربنی که تزریق شده مثبت باشد و نهایتا منجر به ساخت بیشتر کلاژن شود که برای پوست امری ضروری است.

حالت دومی نیز برای این مورد وجود دارد و ممکن است واکنش بدن شخص به این کار منفی باشد و بعد از تزریق شاهد به وقوع پیوستن چروک­ های ریزی در این ناحیه شود.

اگر صراحتا اعلام کنیم می­توانیم بگوییم که این امکان وجود دارد تا در بدن همه افراد کلاژن سازی صورت نگیرد و در افراد بسیار معدودی که انگشت شمارند دیده شده بعد از خوابیدن تورم در ناحیه مورد درمان پوست شل شده و با چروکیدگی همراه می­شود.

با این وجود که سال­ های زیادی است این روش مورد استفاده افراد مختلفی می­شود ولی هنوز کارشناسان نتوانسته­اند به صورت قطعی در مورد آن نظر دهند.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟ هستید

آیا تزریق کربوکسی تراپی دور چشم می­تواند ضرری برای چشمان فرد بیمار داشته باشد:

در حالت کلی می­توان گفت با استفاده از گاز دی اکسید کربن این امکان وجود دارد تا تمامی چروک ­هایی که در طی سبک زندگی و بالا رفتن سن به وجود آمده­اند و یا چروک­ هایی که ریشه در وراثت دارد به صورت کلی محو شوند و موجب شود تا فرد جشمانی جوان­تر و زیباتر را داشته باشد.

این روش درمان با استفاده از دستگاه­ هایی که مورد تایید قرار گرفته ­اند انجام خواهد شد و مراحل استفاده آن نیز بسیار راحت­ است و شخصی که در این مورد آموزش دیده باشد به راحتی می­تواند عمل تزریق را برای بیمار انجام دهد.

اما با این وجود اگر چنین کاری توسط یک فرد ناشی صورت پذیرد ممکن است عوارض خطرناکی را در پی داشته باشد. همانطور که می­دانید چشم یکی از حساس­ترین نقاط بدن است. انجام تزریق گاز دی اکسید کربن در این ناحیه نیاز به تجربه بالا دارد چون اگر توسط یک فرد مبتدی تزریق صورت گیرد و با فشاری که وی ممکن است به این ناحیه ایجاد کند گاز به درون عضلات چشم نفوذ کرده و نهایتا موجب از دست دادن بینایی فرد شود.

آیا تزریق کربوکسی تراپی دور چشم می­تواند ضرری برای چشمان فرد بیمار داشته باشد:
آیا تزریق کربوکسی تراپی دور چشم می­تواند ضرری برای چشمان فرد بیمار داشته باشد:

مراقبت­ های بعد از کربوکسی تراپی دور چشم به چه صورت است:

همانطور که می­دانید انجام تمامی روش­های درمانی نیاز به مراقبت پس از آن دارد تا بتوان با کمک آن­ها روند بهبود را تسریع بخشید. همانطور که گفته شد این روش درمانی عارضه چندانی ندارد و تمامی عوارض کوتاه مدت آن معمولا بعد از گذشت چیزی حدود دو روز از بین خواهد رفت اما با این وجود نیاز به مراقبت یکی از موارد بسیار مهم در طی روند درمان است.

البته کربوکسی تراپی نیاز به مراقبت چندانی ندارد و فقط روز اول بعد از انجام آن باید مراقب خود باشید. استحمام، استخر، سونا و جکوزی در اولین روز درمان برای بیمار ممنوع است و در کنار این عوامل بهتر است که به مدت یک ماه در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و تا چند روز از انجام ورزش­های سنگینی همچون بدنسازی خود داری کنید تا از بهبود کامل خود مطمئن شوید و سپس می­توانید دوباره ورزش را از سر گرفته و به زندگی عادی خود بازگردید.

مراقبت­ های بعد از کربوکسی تراپی دور چشم به چه صورت است:
مراقبت­ های بعد از کربوکسی تراپی دور چشم به چه صورت است:

موارد منع استفاده از کربوکسی تراپی:

به همان صورت که گفته شده کربوکسی تراپی عوارض خاصی برای افراد عادی ندارد و چنانچه شخص در سلامت کامل به سر ببرد و هیچ نوع بیماری عفونتی نداشته باشد می­تواند بدون وجود هیچ ترس و اضطرابی از این روش درمان استفاده کند.

اما بیمارانی که از عارضه­ هایی همچون سرطان رنج می­برند، افرادی که برای درمان از شیمی درمانی استفاده می­کنند، افرادی که دارای نارسایی کلیه هستند، افرادی که دچار بیماری قلبی عروقی حاد هستند، افرادی که از فشار خون کنترل نشده رنج می­برند، افرادی که دارای سندرم خونریزی هستند و مشکلات تنفسی حادی دارند

افرادی که در گذشته بر اثر عوامل مختلفی چون تصادف دچار سکته مغزی شده­اند، بیماران دیابتی، بیماران دیالیزی، بانوانی که باردارند، افرادی که گریبانگیر بیماری­ های مغزی هستند و کسانی که به کم­ خونی دچارند نباید از درمان با استفاده از این روش استفاده کنند.

برای انجام این روش درمانی هیچ نوع دلیل پزشکی مبنی بر عدم استفاده از آن در دوران بارداری ذکر نشده اما با این وجود توصیه ما این است که انجام این روش درمانی را برای مدتی که باردار هستید و زمان شیر دهی به تعویق بیاندازید.

موارد منع استفاده از کربوکسی تراپی:
موارد منع استفاده از کربوکسی تراپی:

درمان با کربوکسی تراپی دور چشم چه اهمیتی می ­تواند داشته باشد:

همان طور که می­دانید امروزه مردم به زیبایی خود بسیار اهمیت می­دهند و برای جوان­سازی پوست از روش­های مختلفی استفاده می­کنند اما بین تمامی این روندها می­توان گفت سبکی بیشتر مورد توجه قرار می­گیرد که بدون استفاده از جراحی صورت پذیرد.

می­توان صراحتا اعلام کرد که کربوکسی تراپی دور چشم یکی از ساده­ترین روش­ها برای ترمیم و زیبایی بیشتر در صورت است که به شکل سرپایی انجام می­شود. در استفاده از این روش بیمار می­تواند بدون معطلی بعد از کربوکسی تراپی به انجام کارهای روزمره خود برسد.

برای انجام کربوکسی تراپی و مشاهده نتیجه آن نیاز است که بیمار چند جلسه ترمیم را تکرار کند اما در کنار این مسئله مباحث دیگری نیز باید مورد توجه قرار داد که یکی از آن­ها میزان پایین بودن عارضه در استفاده از گاز دی اکسید کربن است چون این گاز هیچ ضرری برای بدن افراد ندارد و با استفاده از مویرگ­ ها به صورت کامل جذب خواهد شد و سپس دفع می­شود.

به همین منظور کربوکسی تراپی دور چشم را یکی از تاثیر گذار ترین و در عین حال ایمن­ترین روش­ها برای از بین بردن مشکلات پوستی می­دانند.

درمان با کربوکسی تراپی دور چشم چه اهمیتی می ­تواند داشته باشد:
درمان با کربوکسی تراپی دور چشم چه اهمیتی می ­تواند داشته باشد:

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟ هستید

آیا استفاده از کربوکسی تراپی دور چشم می­تواند موجب رویش بیشتر موهای اطراف چشم شود:

افرادی هستند که ادعا می­کنند اگر از کربوکسی تراپی دور چشم استفاده کنند ممکن است موجب رویش دوباره موهای اطراف چشم بیمار شود. بر اساس نتایج و اطلاعات به دست آمده تا کنون هیچ روشی برای درمان این معضل پیدا نشده و نمی­توان درمانی را برای فولیکول­هایی که مرده­اند به دست آورد.

در حالت کلی چون ریزش مو ممکن است ریشه موروثی داشته باشد با استفاده از روش­ های مختلف نمی­توان از آن نیز جلوگیری کرد اما با بهره گیری از روش کربوکسی تراپی می­توان روند ریزش را تا حدودی به تعویق انداخت.

آیا استفاده از کربوکسی تراپی دور چشم می­تواند موجب رویش بیشتر موهای اطراف چشم شود:
آیا استفاده از کربوکسی تراپی دور چشم می­تواند موجب رویش بیشتر موهای اطراف چشم شود:

این شیوه بیشتر مورد توجه افرادی است که در سنین جوانی به سر می­برند و موهای آن­ها شروع به ریزش کرده و یا بانوانی که به دلیل بارداری قصد جلوگیری از ریزش موی خود را دارند.

در حالت کلی می­توان گفت بهره گیری از این روش مناسب­تر از استفاده از قرص ­ها است و کسانی که از کربوکسی تراپی استفاده می­کنند بعد از جلسات 3 یا 4 می­تواند متوجه تغییرات پیش آمده در موهای خود باشند اما با این حال بر اساس توضیحات داده شده تاثیر دائمی نخواهد داشت.

بر اساس نظریه کارشناسان، اعلام شده که استفاده از شیوه تزریق گاز دی اکسید کربن برای جلوگیری از ریزش مو و بهبود وضعیت فرد هنوز به صورت قطعی ثابت نشده است و در حال حاضر این روش در مرحله تحقیقات آزمایشگاهی قرار دارد.

مراکز مختلفی نیز هستند که از این روش برای رویش مجدد موهای خود استفاده می­کنند اما تا کنون استفاده از آن به دلیل نداشتن نتیجه صدرصدی جنبه عمومی پیدا نکرده است.

طول درمان، ماندگاری و هزینه کربوکسی تراپی دور چشم به چه میزان است:

طول درمان کربوکسی تراپی دور چشم:

در حالت کلی افراد مختلف واکنش­ های متعددی را نسبت به درمان با استفاده از این روش بروز داده­اند به همین دلیل است که به شکل دقیقی نمی­توان طول درمان مشخصی را برای همه افراد ذکر کرد.

در برخی از بیماران ممکن است تنها با سه جلسه استفاده از کربوکسی تراپی به صورت کامل بهبود حاصل شود و تیرگی، چروک یا پف زیر چشم آن­ها از بین برود اما در افراد دیگری نیز ممکن است طول درمان بیشتر باشد و نیاز به تکرار این عمل تا 10 جلسه امری الزامی برای از بین بردن این عوارض باشد.

در حالت کلی تاثیر پذیری این روش درمانی می­تواند به دلایل مختلفی از جمله عوامل محیطی، ژنتیک، میزان گاز تزریقی توسط پزشک، سبک زندگی و بسیاری از عوامل دیگر مرتبط بوده و هر کدام از آن­ها موجب به تعویق انداختن زمان بهبودی در بیمار شود.

طول درمان کربوکسی تراپی دور چشم:
طول درمان کربوکسی تراپی دور چشم:

میزان ماندگاری استفاده از روش کربوکسی تراپی:

برای این که بیمار تاثیر بهتری را در استفاده از این روش احساس کند بهتر است که بسته به جوابگویی در بدن وی بین 6 تا 10 جلسه برای تمدید تزریق اقدام نماید.

اگر بر اساس تشخیص پزشک خود عمل کنید و طول درمان را کامل کنید این روش می­تواند ماندگاری بین 6 ماه تا 24 ماه را به دنبال داشته باشد. البته مدت زمانی که این نوع از درمان می­تواند ماندگاری داشته باشد بسته به سلامت جسمانی فرد می­تواند متفاوت باشد.

به عنوان مثال در افرادی که دارای کم­ خونی یا بیماری نظیر تیروئید هستند استفاده از گاز دی اکسید کربن برای از بین بردن تیرگی دور چشم نمی­تواند خیلی ماندگاری طولانی مدتی را داشته باشد و به دلیل بیماری که دارند پلک پس از گذشت 6 ماه تا 16 ماه رنگ پوست به حالت اولیه خود باز می­گردد.

این افراد در چنین شرایطی باید ابتدا بیماری خود را به صورت کامل درمان کنند و سپس از کربوکسی تراپی برای درمان دور چشم استفاده نمایند.

در کنار بیماری­ هایی که ذکر شد سبک زندگی نیز می­تواند تا حدودی بر میزان ماندگاری روش درمان کربوکسی تراپی تاثیر گذار باشد که از جمله آن می­توان به وجود استرس در طی زندگی بنا به دلایل مختلف، استفاده از رژیم­های سخت و طاقت­فرسا، بیماری­های خاص و استعمال دخانیات اشاره کرد.

بر اساس نظریه کارشناسان هرگونه تعرضی بر روی پوست و یا در قسمت ­های زیرین پوست موجب به وجود آمدن تغییراتی در ناحیه مورد نظر خواهد کرد.

اغلب اوقات اگر ضربه ­ای به بدن افراد وارد شود ممکن است باعث ایجاد خون­ مردگی و تورم شود. در این حالت فرد بعد از گذشت مدتی هر چند کوتاه می­تواند شاهد خوب شدن تدریجی این ناحیه شود. این عمل در صورتی انجام خواهد شد که کلاژن سازی در زیر پوست به درستی انجام شود.

چنانچه خلاف این مورد صورت گیرد و پوست نتواند عملیات کلاژن سازی را انجام دهد ممکن است حتی میزان کبودی و تورم در شخص نیز بیشتر شود. ماندگاری کربوکسی تراپی نیز همچون این تغییراتی است که به شکل موقتی صورت گرفته و به شکلی دقیق نمی­توان گفت که چه عملکردی را بعد از استفاده از آن شاهد خواهیم بود.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟ هستید

هزینه استفاده از این روش درمانی:

همان­گونه که گفته شد تعداد جلسات درمان برای افراد مختلف متعدد است پس بنا به همین دلیل همه افراد نیز نمی­توانند هزینه یکسانی را برای انجام این عمل پرداخت کنند.

در کنار این مسائل باید به نوع بیماری نیز اشاره کنیم چون برخی از روش ­های درمانی که به خاطر از بین بردن تیرگی، چروک و پف زیر چشم استفاده می­شود به دلیل تفاوت در بیماری متعدد هستند.

بر این اساس می­توان گفت که هزینه درمان به عواملی همچون تعداد جلساتی که دکتر برای بیمار خود در نظر می­گیرد و میزانی که گاز دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می­شود و البته تخصص بیمار بستگی دارد.

در برخی از درمان­ها ممکن است پزشک استفاده از این روش درمان را با دیگر روش­ها برای بهبود سریع­تر و نتیجه گیری بهتر تلفیق کند. این عامل نیز می­تواند بر روی قیمت تمام شده برای بیمار تاثیر بسزایی را داشته باشد.

کاربرد­های بالینی کربوکسی تراپی کدامند:

کربوکسی تراپی به دلیل عملکرد و فعل و انفعالات آن می­تواند در تمامی نقاط بدن از جمله صورت، دور چشم، گردن، باسن، لابیاها، دست و پا به کار برده شود و دارای کاربردهای مختلفی می­تواند باشد که مختصراً به آن اشاره خواهیم کرد.

تیرگی دور چشم:

استفاده از روش کربوکسی تراپی می­تواند باعث شود که شبکه­ های مویرگی موجود در این ناحیه بهبود پیدا کنند و با بالا بردن میزان کلاژن سبب بهبود عوامل مختلفی همچون رفع تیرگی، رفع چین و چروک، شل شدگی و افتادگی پوست و رفع پف زیر چشم در این ناحیه می­شود.

استریا

به وقوع پیوستن این عارضه به دلیل پارگی در کلاژن­ ها است. استریا ­ترک­ هایی هستند که بر روی پوست بدن ظاهر می­شوند که به وجود آمدن آن در پوست ناشی از حاملگی یا بالا رفتن سریع وزن و چاقی بیش از اندازه که دلیل آن می­تواند بدنسازی، دوران بلوغ یا بهره گیری از استروئید باشد که موجب به وجود آمدن این استریاها یا استرچ مارک خواهد شد.

این تغییراتی که به یکباره در بدن به وجود می­آید موجب می­شود تا بخش ­هایی از بدن همانند ران، باسن، سینه، شکم و مفصل ران که تا حدودی به نسبت دیگر اعضا آسیب­ پذیرترند ترک­ های پوستی مشاهده شود. برای از بین بردن یا کمرنگ کردن تمامی ترک­ ها در این ناحیه بدون استفاده از جراحی می­توان از روش کربوکسی تراپی استفاده کرد.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟ هستید

کاهش سلولیت و توده ­های چربی:

استفاده از روش درمان کربوکسی تراپی برای پایین آوردن سلولیت می­تواند تاثیر فراوانی را به همراه داشته باشد.

در اصل سلولیت به چربی ­های نا همواری که بر روی قسمت ­های مختلفی از بدن همچون ران و باسن به وجود می­آید گفته می­شود. این عارضه در جمعیتی معادل بیش از 90 درصد از بانوان وجود دارد.

استفاده از این روش می­تواند تا اندازه زیادی به درمان مشکلاتی که ریشه آن مسائل فیزیولوژیکی است کمک کند چون با ایجاد گردش بیشتر خون در ناحیه تحت درمان می­تواند آسیب­های پوستی را با کلاژن سازی از بین ببرد.

آلوپسی و ریزش مو:

این عارضه به خودی خود موجب می­شود تا گردش خون در بافت­ها تا اندازه­ ای کمتر جریان داشته باشد که برای درمان آن از روش کربوکسی تراپی استفاده می­کنند. اما این روش برای درمان بیماری­ های دیگری نیز همچون روماتیسم، سندرم رینود، اختلال در نعوظ و آرتریت حاد مورد استفاده است.

از بین برنده اسکارهای به وجود آمده بعد از سوختگی، جراحی و یا آکنه:

اسکار را در زبان فارسی به نوعی بافت جوشگاه می­دانند. در اصل بافت ­ها قسمتی که ضخم شده و در نقطه ­ای که جوش می­خورند حاشیه­ هایی ایجاد می­شود. اسکارها انواع مختلفی دارند که از جمله آن شامل:

گوشت اضافه:

در اصل این نوع از اسکار به لک و برآمدگی مانده از جای جوش­های بزرگ می­گویند که اکثرا به صورت رنگی در پوست ظاهر می­شوند.

اسکار لکه ­ای:

لکه­ های باقی مانده که به صورت کاملا صاف و یک دست می ­باشند و اصولا پررنگ ­تر دیده می­شوند.

اسکار عمقی:

زمانی که به دلایل مختلف بافت زیر پوست نابود شود اسکارهایی بسیار عمیق در این ناحیه بر روی پوست ظاهر می­شوند.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟ هستید

اسکار کلوئیدی:

این نوع از اسکار نیز همچون گوشت ­های اضافه در نتیجه جای جوش برآمده به وجود می ­آید که به بزرگی اسکارهای عمیق نیست و همچون اسکار لکه ­ای نیز صاف و یکدست نمی­باشد. معمولا رنگ این نوع از اسکار ارغوانی است.

امکان بر طرف کردن خط خنده و تمامی خطوط ریزی که در اطراف چشم هستند

امکان استفاده به عنوان مکمل عمل لیپوساکشن برای هموار سازی پوست

از بین برنده زخم ­های پوستی و عروقی

کمک به درمان اگزماهایی که عود کننده هستند

درمان بیماری ­های ایسکمیک اندام تحتانی

کاهش موضعی چربی در اندام­ها بدون استفاده از لیپوساکشن

امکان جوانسازی گردن، قفسه سینه و پوست دست

کاهش میزان درد و اسپاسم عضله ­ها

از بین برنده غبغب

کاهش لک­ه ای صورت

از بین برنده چروک ­های صورت

درمان شل شدگی و افتادگی در پوست بخش ­های مختلفی از صورت همچون صورت، بازو و …

استفاده از روش کربوکسی تراپی برای چه افرادی مناسب است:

کربوکسی تراپی به دلیل کاربرد­های فراوانی که دارد و در نقاط مختلفی که از آن استفاده می­شود نیازمند سن خاصی نیست و در تمامی افراد مورد توجه قرار گرفته و قابل استفاده است

اما با این وجود توصیه ما برای افرادی که می­خواهند از این روش برای کشیدن پوست، از بین بردن غبغب و ترمیم و پنهان نمودن چروک ناحیه صورت استفاده کنند بهتر است که مرز 30 سالگی را پشت سر گذاشته باشند. بدون شک به هر میزانی که بیمار سن کمتری داشته و جوان­تر باشد به همان اندازه نیز نتیجه بهتر و دلچسب­تری را مشاهده خواهد کرد.

بر اساس نتایجی که به دست آمده از هر 10 نفر چیزی حدود 7 نفر از آن­ها بعد از گذشت 2 الی 3 جلسه متوجه روند بهبود وضعیت خود خواهند بود

اما این در شرایطی است که فرد سلامتی جسمانی خود را داشته باشد و چروک ­های پوستی خود را رها نکند

چون به هر میزان که این چروک ­ها عمیق­تر و بیشتر باشد روند درمان آن سخت­تر و طولانی­تر خواهد بود. کربوکسی تراپی را می­توان یک روش موثر برای درمان چین و چروک و جوانسازی پوست اطراف چشم دانست که به صورت طبیعی می­تواند پوست بدن را شاداب­تر و زیباتر جلوه دهد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید