میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

چرا ژل لب گلوله میشود
چرا ژل لب گلوله میشود

لیست موضوعات

چرا ژل لب گلوله میشود

در این نوشتار تصمیم داریم این موضوع که چرا ژل لب گلوله میشود ، را برای شما خوانندگان و مخاطبین گرامی به طور کامل توضیح دهیم. پس ما با همراه باشید.

اگر قصد انجام تزریق ژل لب را دارید پیشنهاد می کنیم به کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد مراجعه کنید و یا با شماره تلفن کلینیک که در انتهای همین مطلب درج شده است تماس بگیرید

02122930161

زیبایی یک امر بسیار مهم در صورت می ‌باشد. اغلب افراد توجه ویژه ‌ای به زیبایی خود دارند و احتمال دارد، گاهی اوقات برای زیبا جلوه دادن صورت خود از برخی عمل ‌های جراحی استفاده کنند.

چرا ژل لب گلوله میشود
چرا ژل لب گلوله میشود

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش ‌های متعددی در رابطه با زیبایی صورت وجود دارد. این روش‌ ها نیاز به جراحی و بستری شدن در بیمارستان ندارند و به واسطه تزریق انجام می گیرند.

یکی از پر مخاطب ترین روش ‌های زیبایی تزریق ژل می باشد. ممکن است، بدانید که ژل خواص پر کنندگی صورت را دارد و از این جهت می ‌تواند چین ‌و چروک های اجزای صورت مانند: لب، گونه و غیره را که به دلیل پیری به وجود آمده اند، بر طرف کند و می‌ تواند دوباره حجم از دست داده آن ها باز گرداند و از این جهت صورت زیباتری را برای فرد به ارمغان بیاورد.

فیلرها و ژل ها کاربردی ترین روش زیبایی

حتماً می‌ دانید که فیلرها و ژل ها یکی از کاربردی ‌ترین روش‌ ها برای زیبایی صورت می باشند و اغلب افراد به واسطه ژل ‌ها توانسته اند، زیبایی خود را تکمیل کنند.

ژل ‌ها می‌ توانند برای قسمت‌ های مختلف بدن مورد استفاده قرار بگیرند و به واسطه آن ‌ها بخش ‌های متفاوت صورت و بدن می‌ تواند پر شود. ژل ها مواد و جسم خارجی هستند که می ‌توانند به بدن تزریق شوند. به همین دلیل امکان به وجود آمدن واکنش ‌های متفاوتی در روند استفاده از ژل ها وجود دارد.

یکی از مواردی که اکثر افراد در رابطه با آن دچار اختلال شده اند، گلوله شدن ژل لب بوده است. اغلب افراد در رابطه با گلوله شدن ژل لب و یا حرکت کردن ژل سؤالاتی دارند و می ‌خواهند در این رابطه اطلاعات بیشتری داشته باشند و بدانند که امکان دارد، بعد از جا به جایی ژل منظره بدی در لب ‌ها به وجود بیاید یا خیر؟

به همین دلیل لازم دانستیم در این مقاله برای شما در رابطه با علت گلوله شدن ژل لب صحبت کنیم تا از این طریق بتوانیم اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم.

اگر شما نیز یکی از افرادی می ‌باشید که به واسطه ژل لب، زیبایی صورت خود را تکمیل کرده اید و یا قصد دارید، از ژل لب برای زیبایی خود استفاده کنید و سوالاتی در این رابطه دارید، پیشنهاد می‌ کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا از این طریق بتوانید اطلاعات مفیدی کسب کنید.

برای روشن شدن علت گلوله شدن ژل لب برای شما سوالاتی مطرح کردیم تا به واسطه پاسخ این سوالات بتوانیم اطلاعاتی در اختیارتان بگذاریم.

چرا تزریق ژل لب را انجام می دهیم؟

مزایای تزریق ژل لب چیست؟

نحوه تزریق ژل لب چگونه است؟

چه توصیه هایی بسیار مهمی برای تزریق ژل لب وجود دارد؟

چرا ژل لب گلوله می شود؟

نشانه ها و درمان گلوله شدن ژل لب چیست؟

پروسه درمان گوله شدن ژل لب چگونه است؟

بر طرف شدن گوله های ژل لب با استفاده از داروی استروئید چگونه صورت می پذیرد؟

آیا تزریق ژل همیشه با گلوله شدن همراه است؟

اگر ژل زیادتر تزریق شود، چگونه اصلاح می شود؟

آیا گوله شدن ژل لب خطرناک است؟

چگونه می توان از گوله شدن ژل بعد از تزریق ژل جلوگیری کرد؟

هزینه تزریق ژل لب به چه صورت می باشد؟

جمع‌ بندی مطالب

 

چرا تزریق ژل لبرا انجام می دهیم؟

یکی از بخش های مهم صورت لب‌ ها می باشند. بهتر است، بدانید که به مرور با افزایش سن، میزان حجم لب کمتر می ‌شود،

همین‌ طور ارتفاع لب کاهش می یابد. به علاوه ممکن است، لب ‌ها دیگر بر جستگی سابق را نداشته باشند. از همین جهت تزریق ژل لب یکی از عوامل بسیار مهمی است که می‌ تواند برای زیبا سازی صورت بسیار کاربرد داشته باشد و از این جهت تغییرات به سزایی برای لب ایجاد کند.

چرا تزریق ژل لبرا انجام می دهیم؟
چرا تزریق ژل لبرا انجام می دهیم؟

همان ‌طورکه گفتیم، به واسطه بالا رفتن سن، حجم لب، ارتفاع و برجستگی آن تحت تاثیر قرار می‌ گیرند. عموماً در برخی افراد، لب بالایی میزان حجم کمتری نسبت به لب پایین دارد و یا ممکن است، دو نیمه صورت با هم متقارن نباشند و نیمه چپ و نیمه راست با هم تفاوت ‌هایی داشته باشند.

از همین جهت ممکن است، بر روی زیبایی بسیار اثرگذار باشد. به همین دلیل است که تزریق ژل می ‌تواند نواقص صورت را بر طرف کند و بسیار مفید واقع شود. تزریق ژل لب می ‌تواند حاشیه لب را حجم می‌ دهد و آن را برجسته‌ تر نشان دهد و از این طریق می‌ تواند زیبایی صورت را تکمیل کند.

لب‌ های بالایی هر فرد از 2 قسمت تشکیل شده ‌اند.

عموماً پزشکان این دو قسمت را با لب سفید و لب قرمز نام‌ گذاری کرده اند. این دو قسمت به واسطه حاشیه لب از یکدیگر جدا شده اند.

با به وجود آمدن چین و چروک ‌هایی در بخش سفید لب ‌های بالا ممکن است، زیبایی افراد تحت تاثیر قرار بگیرد، همچنین برخی از افراد با استفاده از لوازم آرایشی و رژ لب تلاش می کنند با تصحیح ‌و حجیم ‌تر کردن لب‌ های بالا، آن ها را برجسته تر نشان دهند.

بهتر است، بدانید لب‌ های پایین میزان کمی جلوتر از لب های بالا هستند. در اغلب افراد می ‌‌توان گفت: حدودا لب پایین 2 برابر لب بالا می ‌باشد.

لب بالا و لب پایین دو عضو تکمیل ‌کننده هم برای نشان دادن زیبایی هستند و به ‌‌عنوان دو برادر در کنار هم فعالیت دارند، اما نیمه راست لب‌ ها با نیمه چپ لب‌ ها نیز به ‌‌عنوان دو قلو عمل می کنند و باید تقارن بسیاری در این دو نیمه وجود داشته باشد تا ظاهر زیبایی برای فرد تشکیل دهد.

از همین جهت وجود تقارن یک امر بسیار ضروری و مهم در زیبایی می باشد و نقش به سزایی دارد. ژل می تواند تقارن را در نیمه راست و نیمه چپ لب‌ ها رعایت کند، همچنین با استفاده از ژل لب، عملکرد حجیم سازی لب‌ ها انجام می شود تا به واسطه آن، جذابیت بیشتری در صورت افراد نمایان شود.

مزایای تزریق ژل لب چیست؟

 • کبودی کمتر در استفاده از ژل: تزریق ژل لب نسبت به بقیه فیلرها دارای کبودی و ورم کمتری می ‌باشد.
 • ماندگاری قابل قبول: همان ‌طورکه می ‌دانیم تزریق ژل لب دائمی نمی ‌باشد، اما ماندگاری بسیار بالایی تا حدوداً ۶ ماه دارد.
 • کنترل آسان حجم لب: پزشک معالج می‌ تواند به خوبی اندازه ژل را برای شما کنترل کند و می توانید به واسطه آن نتیجه قابل قبولی دریافت کنید.
 • سهولت در از بین بردن و رفع برآمدگی: اگر در هنگام صحبت کردن و حرکت لب‌ ها شاهد به وجود آمدن توده یا برآمدگی باشید، این توده به راحتی برطرف می شود.
 • پایین بودن احتمال وجود آلرژی: به دلیل این‌که موادی که در ژل لب به کار رفته است، مشابه بدن می باشد، امکان وجود حساسیت بسیار کم است.
مزایای تزریق ژل لب چیست؟
مزایای تزریق ژل لب چیست؟

نحوه تزریق ژل لب چگونه است؟

یکی از دلایلی که افراد تزریق ژل را انجام می دهند، مطلوب تر بودن این روش نسبت به روش ‌های دیگر و همین‌ طور کم‌ خطر بودن آن است. از همین جهت نحوه تزریق ژل لب بسیار مهم است و باید بتواند با کمترین خطر ممکن، مطلوب ‌ترین نتیجه را در اختیار بیمار قرار دهد.

پزشک معالجی که قرار است، تزریق ژل را انجام دهد، باید بتواند در نخست آشنایی دقیقی از قسمت های پوست و ساختمان صورت داشته باشد و دانش کافی را در رابطه با تزریق ژل داشته باشد.

در مرحله دوم پزشک مورد نظر باید در مورد روش ‌ها و تکنیک‌ های مربوطه، از جمله قسمت مناسب برای تزریق ژل لب، اندازه مناسب ژل لب و همین‌ طور گذاشتن مواد در لایه‌ های مناسب پوستی، شناخت دقیق و کاملی داشته باشد تا از این جهت نحوه تزریق ژل لب برای افراد بسیار مفید و کاربردی باشد.

میزان ژل تزریق شده، سطوح و عمق تزریق آن بستگی به استفاده از مواد مورد نظر شما دارند.

اگر بخواهید نتیجه قابل پسندی بگیرید، باید از ترکیبات و مواد با کیفیت برای تزریق ژل لب استفاده کنید. ترکیبات هیالورونیک اسید می ‌تواند جذب زیاد آب را در اطراف خود به همراه داشته باشد.

از همین جهت استفاده از این مواد برای اصلاح چین و چروک ‌ها، فرو رفتگی ‌ها و نواقص پوستی بسیار مفید می باشد. پزشک مورد نظر بعد از بی‌ حس کردن موضعی لب‌ ها، می ‌تواند با ایمنی کامل محل تزریق را با محلول ضد میکروب یا الکل تمیز کند و برای تزریق آماده شود

سپس می ‌تواند به واسطه سرنگ‌ های مخصوص تزریق که سوزن ‌های بسیار ظریفی هستند، با تشخیص زاویه درست برای تزریق و استفاده از میزان اندازه گیری شده دارو، آن را در لایه‌ های پوستی در نواحی مختلف لب تزریق کند تا از این جهت بتواند زیبایی بسیاری برای شما به ارمغان بیاورد.

شما در حال مطالعه مقاله چرا ژل لب گلوله میشود هستید.

چه توصیه هایی بسیار مهمی برای تزریق ژل لب وجود دارد؟

اغلب افراد امروزه برای تزریق ژل لب اقدام می ‌کنند تا به واسطه آن صورت زیبایی داشته باشند. تزریق ژل لب یکی از کارهایی است که باید با ظرافت و دقت کافی انجام بگیرد و یک امر بسیار ضروری در روند تزریق ژل لب می باشد.

ممکن است، اغلب شما بدانید که تزریق ژل در لب، یکی از تکنیک ‌های روز دنیا می باشد و همین طور توانسته است روشی بسیار ایمن باشد و نظر اغلب افراد را به خود جلب کند. نکته بسیار مهمی که در رابطه با تزریق ژل لب وجود دارد، پزشک جراحی است که قرار است، این عمل را در صورت شما انجام دهد.

چه توصیه هایی بسیار مهمی برای تزریق ژل لب وجود دارد؟
چه توصیه هایی بسیار مهمی برای تزریق ژل لب وجود دارد؟

بهتر است، بدانید این پزشک حتماً باید در زمینه تزریق ژل لب مهارت کافی داشته باشد تا در حین انجام عمل تزریق ژل، عملکرد اشتباهی صورت نگیرد.

شما باید با انتخاب یک پزشک متخصص و با مهارت، ایمنی تزریق خود را بالا ببرید، همچنین نوع ماده‌ای که قرار است، به‌‌ عنوان ژل برای شما تزریق شود، باید با کیفیت باشد تا بتواند از عوارض جانبی که ممکن است برای شما رخ دهد،جلوگیری کند.

یکی از عوامل بسیار مهمی که می ‌تواند در روند تزریق ژل لب تاثیر گذار باشد، انتخاب پزشک با مهارت و مواد با کیفیت می باشد.

ممکن است، مراجعینی وجود داشته باشند که از تزریق ژل لب خود ناراضی باشند و ژل لب، نتوانسته رضایت آن ‌ها را برای زیبایی بیشتر جلب کند، اما لازم است که قبل از هر گونه تزریق در رابطه با نکات و توصیه ‌های بسیار مهم ژل لب بیشتر بدانید، در ادامه برای شما تعدادی از آن ‌ها را نام می ‌بریم:

بیمار باید قبل از هرگونه تزریق به لب خود، توسط یک پزشک حاذق معاینه شود تا اگر اختلال عملکردی در تزریق وجود دارد، قبل از تزریق ژل مورد بررسی قرار بگیرد.

بایستی فرم لب و سایز اولیه لب‌ ها با ابعاد و صورت شخص مورد نظر تطابق داشته باشند تا بتواند صورت را طبیعی جلوه دهد.

باید دقت داشت که بدون در نظر گرفتن بخش‌ های مرکزی لب ‌ها تزریق در 2 طرف لب کار اشتباهی می باشد.

نکته

بر اساس اصول زیبا شناسی صورت، باید لب بالا ۲۰ درصد کوچک تر و کم‌حجم تر از لب پایین به نظر برسد. همین‌ طور لب بالا باید کمی عقب‌ تر از لبه پایین باشد.

احتمال دارد، بعضی از مراجعین قبل از تزریق ژل لب، نیاز به تغییرات دیگری در صورت خود مانند زیاد شدن حجم سایز چانه داشته باشند. به همین دلیل قبل از تزریق ژل باید این موارد را نیز در نظر گرفت.

نکته
نکته

انتخاب بهترین کیفیت ژل یکی از مهم ‌ترین و تأثیرگذارترین عوامل برای تزریق خوب می‌ باشد. به همین دلیل باید در انتخاب مارک و کیفیت ژل دقت بسیاری به خرج داد.

مهارت و تکنیک پزشک در تزریق لب امری بسیار ضروری می ‌باشد.

برخی از بیماران ممکن است، بر حسب نیاز، تزریق ژل لب را فقط در خطوط دور لب لازم بدانند و برخی دیگر نیز درخواست می‌کنند، حجم خود لب‌ ها را نیز افزایش دهند. به همین جهت پزشک باید به نظر بیمار در رابطه با میزان ژل و نواحی که قصد تزریق ژل دارد، توجه کند و طبق سلیقه بیمار تزریق را انجام دهد.

چرا ژل لب گلوله می شود؟

عوارض تزریق ژل برای لب ها یکی از مهم ‌ترین دغدغه ‌هایی است که ممکن است، افراد بعد از تزریق با آن دست ‌و پنجه نرم کنند. یکی از مهم ترین آن ها تحرک ژل و جا به جا شدن آن از منطقه‌ای به منطقه ‌ای دیگر و به ‌اصطلاح گلوله شدن ژل در لب ها می باشد و ممکن است، برای فرد منظره بعدی در صورت ایجاد کند.

از همین جهت لازم دانستیم در رابطه با علت گوله شدن و حرکت کردن و جا به جایی ژل در لب ها به موارد زیر اشاره کنیم.

چرا ژل لب گلوله می شود؟
چرا ژل لب گلوله می شود؟

حتماً می ‌دانید که تزریق به واسطه ژل‌ های کم قیمت و بی‌کیفیت می ‌تواند عواقب بسیار بدی برای شما داشته باشد. برخی از افراد به دلیل کسب درآمد بیشتر از مواد بی کیفیت استفاده می‌کنند. باید دقت کنید که از مواد با کیفیت برای تزریق ژل لب شما استفاده شود.

به دلیل این‌که این ژل ‌ها موادی در ترکیبات خود دارند، باعث می ‌شوند که سیستم واکنشی بدن در مقابل تزریق این نوع ژل، عکس العمل نشان دهد و در آخر باعث به وجود آمدن توده‌ های بسیاری در لب می شود، و به اصطلاح حالت گلوله شدن ژل لب صورت می‌گیرد.

شما در حال مطالعه مقاله چرا ژل لب گلوله میشود هستید.

عدم مهارت پزشک

دومین مسئله ‌ای که می ‌تواند برای گلوله شدن ژل لب بسیار تاثیر داشته باشد، عدم مهارت پزشک معالج شما می ‌باشد. ممکن است، پزشک مورد نظر تکنیک های مهم استفاده از ژل لب را نداند.

به همین جهت گاهاً امکان این‌که به دلیل تکنیکی غلط و تزریق نادرست ژل گلوله شود، بسیار زیاد می باشد. باید بدانید اگر تزریق، به صورت صحیح و از راه درست صورت بگیرد، احتمال گلوله شدن بسیار کم می باشد و یا در اکثر مواقع اصلاً گلوله شدنی مشاهده نمی‌ شود

همچنین بهتر است، بدانید که اگر تزریق ژل لب به خوبی انجام نگیرد، به‌‌ عنوان نمونه سوزن ها محل تزریق را بیشتر از حد پاره کنند، ممکن است، بر روی لب جای سوزن ها باقی بماند و از این جهت برای مراجعه کننده خوشایند نباشد

اثر سوزن بعد از 4 الی 5 روز از بین می رود

اما اگر تزریق به خوبی صورت بگیرد و با تکنیک‌ ها و تخصص ‌های کافی انجام شود، جای سوزن حدوداً ۴ تا ۵ روز ممکن است، برای بیمار باقی بماند و به مرور بعد از ۵ روز کاملاً از بین می ‌رود.

با توجه به تمامی مطالبی که ذکر کردیم، باید بدانید که ژل لب را حتماً باید تحت نظارت یک متخصص پوست تزریق کنید و قبل از انجام این عمل حتماً مشورت ‌های لازم را با پزشک متخصص داشته باشید.

اگر به تکنیک و مهارت پزشک متخصص خود ایمان ندارید و همین ‌طور از کیفیت مواد مصرفی که قرار است، به ‌‌عنوان ژل برای شما تزریق شود، اطلاعات کافی ندارید، از تزریق ژل لب خودداری و اجتناب کنید.

برای این‌که بتوانید به یک پزشک و مهارت ‌ها و تکنیک‌ های آن اطمینان کنید، بهترین روند، دیدن نتیجه کار در مراجعه‌کننده ‌های قبلی پزشک می باشد و از این جهت می ‌توانید اطمینان حاصل کنید که تزریق ژل لب به واسطه آن پزشک، نتیجه خوبی به همراه خواهد داشت.

باید توجه کنید که عوامل دیگری ممکن است، برای گلوله شدن ژل لب تاثیرگذار باشند. این عوامل عبارتند از:

 • امکان دارد، در هنگام تزریق و یا بعد از تزریق، به دلیل عدم رعایت نکات لازم و همچنین مراقبت‌ های نادرست توسط فرد، گلوله شدن ژل لب رخ دهد.
 • بر اثر فشار های کوچک انگشت بر روی لب یا ضربه ای که به محل تزریق لب وارد شده باشد، تحریک شدن ژل لب اتفاق می افتد. از همین جهت ژل در لب تغییر شکل می دهد و به‌ صورت گلوله می شود.
 • بهتر است، بدانید کبودی و تورم بسیار کمی در محل تزریق ژل یک عامل بسیار طبیعی می باشد و به سرعت در هفته ‌های اول رفع می‌گردد و دیگر هیچ‌ گونه تورم یا کبودی بر روی زیبایی شما تأثیر نخواهد گذاشت.
 • در انتها باید بدانید که برای این‌که بتوانید تزریق ژل را با کیفیت بالا انجام دهید، باید به تمامی نکات قبل و بعد از تزریق توجه ویژه‌ای داشته باشید. باید از یک پزشک جراحی متخصص مشورت بگیرید. پزشک حاذق و با مهارت می تواند به طور کامل گلوله شدن ژل را برطرف کند.
باید توجه کنید که عوامل دیگری ممکن است، برای گلوله شدن ژل لب تاثیرگذار باشند. این عوامل عبارتند از:
باید توجه کنید که عوامل دیگری ممکن است، برای گلوله شدن ژل لب تاثیرگذار باشند. این عوامل عبارتند از:

نشانه ها و درمان گلوله شدن ژل لب چیست؟

شاید شما نیز بعد از تزریق ژل لب با توده‌های بسیار کوچکی مواجه شوید. این توده ‌ها در نگاه اول بسیار ترسناک و نگران ‌کننده هستند، اما اگر شما در این رابطه اطلاعات کافی داشته باشید و علت به وجود آمدن این توده را بدانید، می ‌توانید از یک پزشک با تخصص در رابطه با این موضوع مشورت بگیرید و خیلی راحت این مشکل را برطرف کنید.

نشانه ها و درمان گلوله شدن ژل لب چیست؟
نشانه ها و درمان گلوله شدن ژل لب چیست؟

یکی از مهم ‌ترین عواملی که باعث به وجود آمدن گوله در ژل لب می شود، تزریقات اشتباه و با مواد بی‌کیفیتی است که ممکن است، به واسطه یک پزشک بدون مهارت انجام بگیرد.

به همین دلیل در ادامه برای شما راه کارهایی که می ‌تواند از به وجود آمدن توده و گلوله شدن ژل لب جلوگیری کند را ذکر خواهیم کرد.

استفاده از کمپرس سرد

در این روند استفاده از کمپرس سرد برای کم کردن تورم و کبودی در منطقه تزریق ژل گلوله شده می ‌تواند بسیار مفید واقع شود.

از همین جهت شما با استفاده از کمپرس سرد می‌ توانید برای درمان گلوله شدن ژل لب اقدام کنید، همچنین شما باید دقت کنید، محل ‌هایی که توده‌ های ژل در آن گلوله شدند را لمس نکنید.

به دلیل این‌که لمس کردن بیش از حد آن، باعث افزایش حجم گلوله ‌های ژل می شود، و می ‌تواند این مشکل را تحریک کند و باعث بروز مشکلی بدتر شود.

استفاده از کمپرس سرد
استفاده از کمپرس سرد

بعد از مشاهده گلوله شدن ژل لب حتماً باید به پزشک متخصص زیبایی که عمل تزریق ژل را برای لب ‌های شما انجام داده است، مراجعه کنید.

در واقع بعد از مشاهده کردن گلوله شدن ژل لب شما باید فوراً با کلینیک یا بیمارستان که تحت معالجه تحت درمان در آن بودید تماس بگیرید و پزشک خود را از این روند مطلع بسازید و فوراً یک وقت ویزیت با پزشک خود در نظر بگیرید.

شما در حال مطالعه مقاله چرا ژل لب گلوله میشود هستید.

پس راه کارهای مناسبی بعد از مشاهده گلوله شدن ژل لب عبارتند از:

 • استفاده از کمپرس سرد
 • عدم لمس توده‌ های ژل در لب
 • مراجعه فوری به متخصص زیبایی که عمل تزریق را انجام داده است.

پروسه درمان گوله شدن ژل لب چگونه است؟

بعد از این‌که برای درمان گلوله شدن ژل در لب با پزشک معالج تماس گرفتید، باید بتوانید موضوع پیش ‌آمده را به طور کامل برای او بازگو کنید و عوارض جانبی که برای شما موجب آزار و اذیت بوده است را با جزئیات بیان کنید.

به همین سبب پزشک مورد نظر بعد از آگاهی در مورد عوارض شما بعد از تزریق ژل لب، می ‌تواند یک قرار ملاقات با شما، برای دیدن مشکل به وجود آمده تعیین کند.

پروسه درمان گوله شدن ژل لب چگونه است؟
پروسه درمان گوله شدن ژل لب چگونه است؟

از همین جهت پزشک اطلاعات مفیدی در رابطه با عوارض ناشی از مراقبت ‌های تزریق انواع ژل در صورت را برای شما عنوان می کند و در همین راستا در تلاش است که کار درمان را برای شما انجام بدهد.

باید بگوییم در این رابطه جای هیچ ‌گونه نگرانی نیست، زیرا پزشک معالج شما بعد از مشاهده و تشخیص نوع عوارضی که ممکن است، بر اثر عوامل بسیاری ایجاد شده باشند، می ‌تواند آنها را برطرف کند.

شما در حال مطالعه مقاله چرا ژل لب گلوله میشود هستید.

حساسیت زیاد

توده ژلی که در لب شما جا به جا و گلوله شده است، از حساسیت زیادی برخوردار می باشد و پزشک مورد نظر می ‌تواند آن را مورد بررسی قرار دهد.

اگر گلوله نرم باشد، مشخص می شود، که علت به وجود آمدن این عارضه به دلیل نوع ژل تزریقی می ‌باشد. طبق نظریه پزشکان ژل باید در پوست ته‌ نشین شود، و برای این‌که این رویه درست صورت بگیرد،

یک ماساژ خوب و محکم به واسطه پزشک نیاز است تا از این طریق بتواند از ته ‌نشین شدن ژل در پوست مطمئن شود. پزشک معالج باید بتواند این کار را با دقت انجام دهد و توده ‌ها را در لب صاف کند تا دیگر گلوله ای باقی نماند.

حساسیت زیاد
حساسیت زیاد

در شرایطی ممکن است، تشخیص توده بسیار سخت و حساس باشد. یعنی بدن بیمار واکنش ‌های بسیاری به نوع تزریق ژل نشان داده است.

به ‌طورکلی یعنی فرد در رابطه با تزریق ژل به بدن خود، حساسیت خفیف دارد، اما جای هیچ گونه نگرانی نیست، زیرا این مشکل با سرعت به واسطه راهنمایی ‌های بسیاری که جراح متخصص شما در نظر می‌گیرد، قابل درمان می باشد و به سرعت برطرف می ‌گردد.

در همین راستا پزشک معالج برای شما، استروئید در نظر می‌گیرد تا به واسطه تجویز آن، موضوع آلرژی و حساسیت شما برطرف گردد. این دارو به راحتی از داروخانه ‌ها قابل تهیه و استفاده کردن می باشد و به سرعت می ‌تواند آلرژی ‌های خفیف را برطرف کند.

بر طرف شدن گوله های ژل لب با استفاده از داروی استروئید چگونه صورت می پذیرد؟

بعد از این‌که جراح متخصص برای شما استفاده کردن از داروی استروئید را در نظر گرفت، شما باید به واسطه این دارو دوره درمان آن را تکمیل کنید. بعد از سپری شدن دوره درمان این دارو، اگر هنوز هم وجود گلوله ‌های ژل را احساس کردید، باید با پزشک خود صحبت کنید.

شما می ‌توانید با در نظر گرفتن یک قرار ملاقات با پزشک، مشکل خود را از نزدیک برای او بازگو کنید تا از این طریق بتواند مشکل را مورد بررسی قرار دهد.

پزشک مورد نظر با مشاهده گلوله‌ های روی لب شما تشخیص می دهد که آیا برای درمان آن احتیاج به ماساژ لب وجود دارد، یا خیر. همین ‌طور می ‌تواند از این جهت تشخیص دهد که بدن شما به داروی استروئید و یا ژل تزریقی حساسیت نشان داده است، یا خیر.

اگر در همین راستا بدن شما به ژل و یا داروی استروئید آلرژی داشته باشد، از خود واکنش هایی نشان می‌ دهد، اما باید بدانید افراد بسیار کمی بوده ‌اند که دچار حساسیت شده اند. در رابطه با برطرف نمودن این آلرژی، باید درمان صورت بگیرد.

از همین جهت ممکن است، جراح متخصص، شما را به پزشک دیگری معرفی کند تا از این جهت بتواند مشکل به وجود آمده را برطرف کند.

شما در حال مطالعه مقاله چرا ژل لب گلوله میشود هستید.

آیا تزریق ژل همیشه با گلوله شدن همراه است؟

اغلب افراد نگرانی‌ هایی در رابطه با تزریق ژل دارند و بیشتر استرس دارند که اگر آن‌ ها تزریق ژل را انجام بدهند، آیا ممکن است، با عوارضی مثل گلوله شدن ژل رو به رو شوند؟ باید بگوییم جواب این سوال منفی می باشد.

به دلیل این‌که این اتفاق اغلب به دلیل تکنیک ‌های نادرست تزریق به وجود می ‌آید و برای هر تزریقی صورت نمی ‌گیرد

همچنین در برخی موارد ممکن است، بیمار مورد نظر به قسمت های تزریق فشارهای جانبی بسیاری وارد کرده باشد و از همین جهت باعث جا به جایی و حرکت ژل در لب شده باشد، اما لازم به ذکر است، بگوییم که هیچ ‌گونه نگرانی در رابطه با گلوله شدن ژل وجود ندارد و این موضوع قابل اصلاح می ‌باشد.

آیا تزریق ژل همیشه با گلوله شدن همراه است؟
آیا تزریق ژل همیشه با گلوله شدن همراه است؟

اگر ژل زیادتر تزریق شود، چگونه اصلاح می شود؟

در برخی اوقات امکان دارد، میزان زیادی ژل برای لب تزریق شده باشد. به همین سبب اگر بیمار ناراحتی از این جهت نداشته باشد و تحمل داشته باشد،

ژل می ‌تواند با مرور و کم کم حل شود، و در بدن به حد مورد نظر و طبیعی برسد، اما اگر بیمار به حدی از این روند ناراضی باشد که بخواهد زودتر حجم ژل کم شود، و به حد مورد نظر برسد، می ‌‌توان از مواد تجزیه کننده آن استفاده کرد.

استفاده از دستگاه‌ های RF

در همین راستا، همچنین می ‌‌توان از دستگاه‌ های RF استفاده کرد. اغلب ژل های لب از جنس مواد اسید هیالورونیک می باشند

و برخی از مواد دیگر مثل هیالورونیک ها قابلیت تجدید سازی ژل ‌ها را دارند. برای این‌که بیمار زودتر به حجم دلخواه خود برسد، میزان کمی از این مواد را در قسمت ‌های مختلف و مورد نظر با حجم زیاد تزریق می‌کنیم.

همین ‌طور که عنوان کردیم، دستگاه آر اف نیز می‌تواند برای کمتر کردن حجم این ژل‌ها بسیار مؤثر باشد، روش کار دستگاه RF به این صورت است که می‌ تواند گرمای عمقی را به وجود بیاورد و از این جهت باعث افزایش جریان گردش خون در بافت های نواحی تزریق ژل می شود.

در همین راستا می ‌تواند باعث شود روند تجزیه ژل در بدن سریع ‌تر اتفاق بیفتد. با استفاده از راه‌حل ‌هایی که در مطلب بالا ذکر کردیم، می ‌‌توان هنگامی که تزریق ژل زیادتر از حد معمول انجام شده باشد و یا ژل جا به جا شده باشد، آن را اصلاح کرد.

شما در حال مطالعه مقاله چرا ژل لب گلوله میشود هستید.

آیا گوله شدن ژل لب خطرناک است؟

بهتر است، بدانید بعد از تزریق ژل ممکن است، کمی تورم داشته باشید و امکان این‌که میزان کمی درد داشته باشید، بسیار است، اما بر اساس توصیه ‌ها و نکات ذکر شده باید گفت که گلوله شدن ژل لب خطرناک نمی باشد و به سرعت قابل رفع می باشد و جای هیچ‌ گونه نگرانی نخواهد بود.

عموماً این سفتی و گلوله بعد از ۱ تا ۲ هفته برطرف می ‌شود، اما اگر در ناحیه تزریق ژل احساس کردید که بیشتر از زمان ۲ هفته گلوله وجود دارد، باید حتماً به پزشک مراجعه کنید.

شما باید در این مورد بدانید که پزشکانی که تخصص و مهارت بالایی دارند، می ‌توانند در رابطه با کم کردن عوارض جانبی مانند گلوله شدن ژل لب بسیار تاثیر داشته باشند و از هرگونه عوارض جانبی دیگر جلوگیری کنند.

آیا گوله شدن ژل لب خطرناک است؟
آیا گوله شدن ژل لب خطرناک است؟

یک پزشک با مهارت و متخصص با توجه به تجربه‌ های خود می ‌تواند تشخیص دهد که برای تزریق ژل لب چه میزان ژل مورد نیاز می باشد و از چه برند و مارکی باید استفاده شود، تا بعد از آن عوارض جانبی مانند گلوله شدن برای بیمار به وجود نیاید.

همین ‌طور پزشک حاذق می ‌تواند محل مورد نظر تزریق را به‌ درستی تشخیص دهد. پس لازم است، در انتخاب پزشک خود دقت کنید. تجربه پزشک شما می ‌تواند کمک به سزایی برای نتیجه بهتر ژل لب باشد.

شما در حال مطالعه مقاله چرا ژل لب گلوله میشود هستید.

چگونه می توان از گوله شدن ژل بعد از تزریق ژل جلوگیری کرد؟

برای این‌که بتوانید از گلوله شدن ژل بعد از تزریق جلوگیری کنید، لازم است، نکاتی را به خوبی رعایت کنید. اولین قدم برای این‌که بتوانید از این عارضه جلوگیری کنید، این است که کبودی ‌های به وجود آمده بر اثر تزریق ژل را کمتر کنید.

برای این‌که بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید، نیاز است، از کمپرس یخ استفاده کنید، اما بهتر می‌ دانیم در این راستا از فشار آوردن به لب‌ ها خودداری کنید، زیرا فشار یکی دیگر از عواملی است که ممکن است، در گلوله شدن ژل تاثیر گذار باشد.

برای نتیجه بهتر تزریق ژل لازم است که پزشک معالج شما به این موضوع دقت داشته باشد که اگر قرار است، تزریق عمیقی انجام دهد، از لوله کانولا برای تزریق ژل استفاده کند تا از این جهت بتواند ورم و کبودی های بعد از تزریق ژل لب را کاهش دهد.

برای جلوگیری از گلوله شدن ژل در ناحیه تزریق شده، پزشک شما باید به این مسئله آگاهی داشته باشد که برای پخش کردن ژل بعد از هر تزریق فشار لازم را در محل تزریق ایجاد کند

چگونه می توان از گوله شدن ژل بعد از تزریق ژل جلوگیری کرد؟
چگونه می توان از گوله شدن ژل بعد از تزریق ژل جلوگیری کرد؟

توجه داشته باشید

البته امکان دارد که بعد از فشار مقدار اندکی خون‌ ریزی وجود داشته باشد که می ‌‌توان به واسطه کمپرس یخ آن را نیز متوقف کرد.

باید در نظر داشت که این فشارها باید کوتاه و ضعیف باشند تا خطری بیمار را تهدید نکند. در همین راستا پزشک معالج باید قبل از انجام تزریق ژل لب با بیمار خود صحبت داشته باشد و در رابطه با نکاتی که قبل از تزریق ژل نیاز است، بداند، بیشتر به او مشاوره دهد.

به دلیل این‌که بیمار نباید قبل از تزریق ژل از دارو و الکل استفاده کرده باشد. همین ‌طور لازم است که ۲ هفته قبل از تزریق ژل بیمار از مصرف داروهای رقیق کننده خون اجتناب کند. همین طور بیمار باید با پزشک در رابطه با داروهای مصرفی خود صحبت کند و چیزی را از پزشک پنهان نکند،

زیرا ممکن است، در اثر پنهان کردن مواردی، خطراتی بیمار را تهدید کند و یا بعد از تزریق ژل دچار مشکلاتی شود. پس بهتر است، بیمار در رابطه با تمامی داروهای مصرفی و مشکلات خود با پزشک معالج صحبت داشته باشد.

شما در حال مطالعه مقاله چرا ژل لب گلوله میشود هستید.

هزینه تزریق ژل لب به چه صورت می باشد؟

هزینه و قیمت حجیم کردن لب به واسطه فیلر و تزریق ژل در مناطق مختلف فرق می‌کند. همین‌ طور به ماده تزریقی، پزشک مورد نظر شما و میزان تخصص آن بستگی دارد.

به همین دلیل است که نمی ‌توان یک هزینه کلی و دقیق برای تزریق ژل لب در نظر گرفت و برای همه افراد این هزینه متفاوت می باشد،

اما عوامل مختلفی در هزینه تزریق ژل لب تاثیرگذار هستند. برای تشخیص هزینه ‌های ژل لب باید تعداد سرنگ ها نیز محاسبه شوند. در حالت کلی برای هر بیمار حداکثر ۲ سرنگ کافی می ‌باشد. با توجه به برند و کیفیت ژل استفاده شده ممکن است، قیمت و هزینه ژل لب متفاوت باشد. تولید کننده این برندها از کشور های اروپایی، چینی و کره‌ای می ‌باشند.

هزینه تزریق ژل لب به چه صورت می باشد؟
هزینه تزریق ژل لب به چه صورت می باشد؟

هر چه کیفیت مواد مصرفی ژل برای شما بالاتر باشد، به نسبت هزینه شما بیشتر می شود. در برخی اوقات ممکن است، هر دو لب نیاز به برجسته کردن و حجیم سازی داشته باشند که در این صورت ۲ سی سی ژل نیاز می باشد

و با توجه به آن هزینه‌ های تزریق بیشتر می‌ شود. به همین سبب نمی ‌توان یک هزینه و قیمت دقیق برای تزریق ژل لب در نظر گرفت. شما با مراجعه به پزشک مورد نظر خود می‌ توانید هزینه‌ هایی تزریق ژل لب را برآورد کنید.

جمع‌ بندی مطالب

اغلب افراد برای زیبایی خود ارزش زیادی قائل هستند و علاقمند هستند که در همه شرایط زیبا به نظر برسند. ممکن است، به سبب افزایش سن به مرور حجم لب ‌ها کمتر شود، و نازک‌ تر شوند و از زیبایی چهره افراد کاسته شود.

به همین سبب راه ار بسیار مناسبی مانند تزریق ژل در نظر گرفته شده است تا به واسطه آن بتوان حجیم ‌سازی لب ‌ها را انجام داد و زیبایی دوباره را برای افراد به ارمغان آورد. در برخی موارد ممکن است، به علت ‌های بسیار زیادی تزریق ژل در لب ها با مشکل رو به رو شود.

جمع‌ بندی مطالب
جمع‌ بندی مطالب

ممکن است، ژل در لب‌ ها گلوله شود، و باعث وجود توده ‌هایی شود. باید بگوییم این مسئله خطرناک نمی باشد و باعث ضرر و زیانی به سلامتی افراد نیست، اما ممکن است، مشکلاتی برای افراد به دنبال داشته باشد.

از همین جهت لازم دانستیم در رابطه با این موضوع برای شما مفصلاً توضیح دهیم تا به همین جهت بتوانید آگاهی لازم را در رابطه با این مساله داشته باشید.

شما در حال مطالعه مقاله چرا ژل لب گلوله میشود هستید.

لازم به ذکر است که

عوامل بسیاری ممکن است، در روند گلوله شدن ژل لب تاثیرگذار باشند. برای شما در این مطالب ذکر کردیم که چه عواملی ممکن است، تاثیر مستقیمی بر روی گلوله شدن ژل لب داشته باشند. همان طور که می ‌دانید، تزریق ژل لب از مزایای بسیاری بهره مند می ‌باشد.

اغلب افراد ترجیح می ‌دهند برای حجیم‌ سازی اجزای مختلف صورت خود علی ‌الخصوص لب ‌ها، از ژل استفاده کنند. در موارد بالا مزایای تزریق ژل را نیز برای شما ذکر کردیم.

همین ‌طور ممکن است، شما از نحوه درست تزریق ژل لب آگاهی نداشته باشید که با استفاده از مطالب بالا توانستیم نکات مفیدی در رابطه با نحوه تزریق ژل لب عنوان کنیم.

قبل از این‌که شما بخواهید تزریق ژل لب انجام دهید، باید نکاتی را رعایت کنید و به دستورات پزشک مورد نظر خود عمل کنید. در مطالب بالا توصیه ‌های ایمنی که قبل از انجام تزریق ژل باید انجام دهید را برای شما شرح دادیم.

برای درک بهتر این موضوع لازم دانستیم که در رابطه با نشانه ‌های گلوله شدن ژل در لب نیز برای شما صحبت کنیم. اغلب افراد در رابطه با گلوله شدن ژل در لب، دنبال راهکارهای مناسبی برای درمان هستند که در مطالب بالا توانستیم درمان این توده ‌های ژل را نیز برای شما شرح دهیم.

پروسه درمان گلوله شدن ژل لب به‌راحتی انجام می ‌شود. پزشک مورد نظر می ‌تواند به ‌سرعت این گلوله‌ ها را برطرف کند. داروی استروئید نیز می ‌تواند نقش بسیار مفیدی در رابطه با برطرف نمودن گلوله‌ های ژل لب داشته باشد.

همان‌طورکه می ‌دانید مقاله چرا ژل لب گلوله میشود، اطلاعاتی جامع و کاربردی در رابطه با گلوله شدن ژل لب برای شما داشت. امیدواریم که به واسطه مقاله چرا ژل لب گلوله میشود توانسته باشیم اطلاعات کاربردی و مفیدی در اختیار شما قرار دهیم.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: info@drzarganj.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک تماس بگیرید