میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

هزینه لیزر لک صورت
هزینه لیزر لک صورت

لیست موضوعات

هزینه لیزر لک صورت

در این مقاله موضوع هزینه لیزر لک صورت را بررسی می نماییم. با ما باشید.

یکی از مواردی که زیبایی را از انسان ها می گیرد، لک های صورت است که به دلایل مختلف ظهور پیدا می کنند. رنگ و ظاهر لک ها در افراد مختلف متفاوت است. لک ها ممکن است ارثی بوده یا در اثر عوامل مختلف به وجود می آیند.

برای کسب اطلاعات لازم در مورد هزینه لیزر لک صورت می توانید به زر کلینیک مراجعه کنید و یا با شماره تلفن این کلینیک تماس بگیرید.

02122930161

حتی برخی از لک ها بر اثر جوش ها ایجاد می شوند و احساسی ناخوشایند را برای افراد به وجود می آورند. به همین دلیل، افراد همواره به دنبال راهی هستند تا از زحمت این لک ها رها شوند و به ظاهری زیبا و آراسته برسند.

هزینه لیزر لک صورت
هزینه لیزر لک صورت

تکنولوژی به این افراد کمک می کند. با ورود لیزر به دنیای پزشکی و زیبایی، بر طرف کردن لک های صورت دیگر رویا نیست. لیزر نتیجه ای مطلوب را برای افرادی که به دنبال زیبایی هستند، هدیه می دهد. از این رو کاربرد آن در دنیای زیبایی افزایش یافته است و به صورت گسترده در کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد.

گروه زیبایی زر کلینیک برای ارائه راهنمایی بیشتر در خصوص لیزر لک صورت به متقاضیان، در این مقاله توضیحات کاملی را بیان کرده است. بسیاری از افرادی که به زر کلینیک مراجعه می کنند، در مورد هزینه لیزر لک صورت سوال می پرسند. در این مقاله اشاره ای نیز به هزینه لیزر لک صورت  خواهیم داشت.

عناوین مقاله:

لک صورت چیست؟

دلایل ایجاد لک های پوستی چیست؟

درمان لک های صورت

نحوه کار لیزر برای از بین بردن لک های صورت چگونه است؟

عوامل خطر لک صورت

تشخیص لک صورت

موارد منع لیزر لک صورت

مزایای رفع لک صورت با لیزر چیست؟

مراقبت های قبل از لیزر لک صورت

مراقبت های بعد از لیزر لک صورت

عوارض لیزر لک صورت

هزینه لیزر لک صورت  چقدر است؟

هزینه لیزر لک صورت در زر کلینیک

راه های پیشگیری از بروز لک صورت چیست؟

درمان جای جوش با لیزر

چند جلسه لیزر درمانی برای حذف لک های صورت لازم است؟

موارد اطلاع به پزشک

سخن پایانی

 

لک صورت چیست؟

لک های صورت به علت تفاوت رنگ رنگدانه های ملانین در نقاط مختلف صورت به وجود می آیند. هر چه مقدار رنگدانه ها بیشتر باشد، لک ها نیز پررنگ تر خواهند بود. عوامل زیادی در تغییر رنگ این رنگدانه ها موثرند.

این تغییر رنگ ها می تواند بر اثر ژنتیک باشد یا بر اثر عوامل خارجی میزان تولید و ذخیره رنگدانه ها تغییر کند. موثرترین راه برای برطرف کردن لک های صورت، لیزر می باشد. در بخش های بعدی توضیحات کاملی را در خصوص لیزر صورت و هزینه لیزر لک صورت  معرفی خواهیم کرد.

دلایل ایجاد لک های پوستی چیست؟

دلایل ایجاد لک های پوستی زیاد است و معمولا هیچ گونه عارضه ای برای انسان ندارند و تنها عیب آن ها از بین بردن زیبایی صورت است. در زیر دلایل ایجاد این نوع لک ها را بررسی می کنیم:

جای جوش ها

جوش های صورت بنا به دلایل مختلف ظهور پیدا می کنند. جوش ها موقتی اند و بعد از چند روز از بین می روند اما چیزی که به جا می گذارند یک لک قرمز روی صورت است. شایع ترین نوع این لک ها را می توانیم در نوجوانان و جوانان ببینیم.

افزایش سن

با افزایش سن و پا گذاشتن افراد به دوران پیری، پوست دچار تغییرات زیادی خواهد شد. از جمله مهم ترین تغییرات پوستی در این سن، بروز لک ها در نواحی مختلف بدن می باشد.

کک و مک

یکی از رایج ترین نوع لک ها در افراد، کک و مک می باشد که بر اثر وراثت و نور خورشید ایجاد می شوند. میزان این نوع لک های قهوه ای یا قرمز در افراد متفاوت است که نور خورشید در تشدید این نوع لک ها بسیار موثر است. کک و مک در افرادی که پوست روشنی دارند، بیشتر شایع است.

وسایل آرایشی نا مرغوب

بسیاری از کرم ها و لوسیون هایی که از مواد نا مرغوب تهیه شده اند و غیر استاندارد می باشند، می توانند سبب بروز لک ها یا تشدید آن ها شوند. استفاده از وسایل آرایشی تاریخ انقضا گذشته نیز همین تاثیر را روی پوست دارد.

لک بارداری

بسیاری از زنان در دوران بارداری خود لک های بارداری را تجربه می کنند. این نوع لک ها را ملاسما نیز می نامند و اغلب بعد از زایمان نیز از بین نمی روند.

لک های بارداری بیشتر در نواحی پیشانی و دور لب به وجود می آیند و اغلب در زنانی با پوست تیره رایج است. دلیل بروز این نوع لک ها، تغییرات شدید هورمونی در این دوره حساس می باشد.

لک بارداری
لک بارداری

مصرف قرص های ضد بارداری

قرص های ضد بارداری نیز با تاثیر بر هورمون ها سبب ایجاد لک هایی روی صورت زنان می شوند. این نوع لک ها ممکن است بعد از قطع قرص، ماندگار شوند.

بیماری ها

یکی دیگر از دلایل ایجاد لک های صورت، وجود بیماری های مختلف می باشد. بیماری هایی نظیر دیابت، روماتیسم، بیماری ریوی و کبدی روی ایجاد و تشدید لک ها موثرند. این لک ها گاهی بعد از درمان نیز از بین نمی روند.

وراثت

یکی از دلایل رایج وجود لک های صورت، وراثت می باشد که افراد از اجداد خود به ارث می گیرند. این نوع لک ها معمولا در دوران بلوغ بروز پیدا می کنند.

لک های ناشی از نور آفتاب

نور خورشید در به وجود آمدن و تشدید لک های صورت نقش بسیار زیادی دارد. نور خورشید روی رنگدانه های ملانین تاثیر گذاشته و سبب تغییر رنگ آنها می شود.

درمان لک های صورت

درمان لک های صورت از دو روش کرم های موضعی و روش های زیبایی انجام می گیرد که در زیر به این دو روش اشاره کرده ایم. هر کدام از این روش ها تاثیرات خاص خود را دارند. از میان این روش ها، لیزر موثرترین راه می تواند باشد.

کرم های موضعی

این نوع کرم ها با روشن سازی پوست سبب روشن شدن ملانین ها می گردند و در نتیجه لک ها بسیار کمرنگ تر خواهند شد. با این حال تاثیر گذاری این روش، بستگی به میزان و رنگ لک ها دارد. از جمله کرم های موضعی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اسید کوجیک
 • هیدروکینون
 • اسید آبسیزیک
 • ویتامین C
 • رتینوئید
 • کورتیکواستروئیدها

روش های زیبایی

روش های زیبایی نسبت به روش کرم های موضعی نتایج بهتری دارند و اغلب دائمی می باشند. از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیزر
 • میکرونیدلینگ
 • ساطع کردن نور
 • لایه برداری
روش های زیبایی
روش های زیبایی

نحوه کار لیزر برای از بین بردن لک های صورت چگونه است؟

لیزر برای از بین بردن لک های صورت، رنگدانه های ملانین را تجزیه و تخریب می کند. به این ترتیب که اشعه لیزر به لایه های عمیق پوست نفوذ پیدا می کند و با تحریک کلاژن سازی سبب می شود تا سلول های جدید پوستی به وجود بیایند.

همچنین با ساطع شدن نور لیزر بر رنگدانه ها، شاهد خرد شدن آن ها می شویم. در این صورت پوست جدیدی که در محل رنگدانه ها ایجاد می شود، همرنگ سایر بخش های پوست صورت خواهد بود.

رنگدانه های خرد شده با رشد پوست جدید دفع می گردند. رشد سلول های جدید و دفع رنگدانه ها کمی زمانبر است. به همین دلیل بلافاصله بعد از لیزر درمانی نمی توانیم اثرات آن را مشاهده کنیم.

تا تکمیل فرایند کلاژن سازی و ایجاد پوست جدید باید کمی منتظر بمانید. بهترین نوع دستگاه لیزر برای از بین بردن لک های صورت، دستگاه QS می باشد که از سال ها پیش مورد استفاده قرار گرفته است.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه لیزر لک صورت هستید.

عوامل خطر لک صورت

بر اساس لک های صورت و عوامل ایجاد آن ها می توان پیش بینی کرد که فرد با چه مشکلی دست و پنجه نرم می کند. در واقع از روی لک های صورت می توان برخی از بیماری ها را تشخیص داد. از جمله عوامل خطر لک های صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دیابت
 • بیماری های کبدی
 • قرار گرفتن زیاد زیر نور آفتاب
 • مصرف داروهای موثر بر ایجاد لک
 • بیماری های پوستی مانند اگزما و آکنه
 • تروما به پوست
 • بارداری
عوامل خطر لک صورت
عوامل خطر لک صورت

تشخیص لک صورت

تشخیص لک صورت و علت ایجاد آن بسیار مهم است. در صورتی که لک های صورت ناگهانی به وجود بیایند، بهتر است به پزشک مراجعه نمایید تا علت ایجاد آن بررسی گردد.

برای درمان لک های صورت با استفاده از لیزر نیاز است تا نوع لک شناسایی گردد. بروز ناگهانی لک های صورت ممکن است بر اثر نوعی بیماری باشد. بنابراین برای تشخیص و درمان نوع بیماری، معاینه لک ها توسط پزشک ضروری می باشد.

پزشک یا متخصص برای شناسایی علت ایجاد لک های پوستی، سوابق افراد را بررسی می کند. پزشک برای بررسی دقیق تر لک ها از لامپ وود استفاده می کند.

لامپ وود، امواج فرابنفش دارد که لک ها را دقیق تر برای پزشک نمایش می دهد. گاهی ممکن است پزشک برای بررسی دقیق تر لک ها از روش بیوپسی استفاده کند. در این روش، بافت لک ها از طریق سوزن های مخصوص برداشته می شود و برای بررسی بیشتر به آزمایشگاه ارسال می گردد.

پیشنهاد می کنیم از پست آر اف برای لک صورت دیدن کنید.

موارد منع لیزر لک صورت

لیزر برای از بین بردن لک صورت بسیار موثر است. با این حال تمام افراد نمی توانند از مزایای آن بهره ببرند.

افرادی که به انواع بیماری های پوستی به خصوص لوپوس مبتلا هستند، نباید تحت درمان لیزر قرار بگیرند.

همچنین بهتر است افرادی که پوست تیره ای دارند، از لیزر استفاده نکنند. زیرا این افراد رنگدانه های پوستی زیادی دارند که ممکن است بعد از لیزر افزایش یابند.

افرادی که در دوران بلوغ به سر می برند، جوش های پوستی و تغییر رنگدانه ها در آن ها هنوز متوقف نشده است. به همین دلیل بهتر است که لیزر لک صورت را به سنین بالاتری موکول کنند.

موارد منع لیزر لک صورت
موارد منع لیزر لک صورت

مزایای رفع لک صورت با لیزر چیست؟

در این بخش از مقاله هزینه لیزر لک صورت  به معرفی مزایای استفاده از لیزر برای از بین بردن لک های صورت می پردازیم.

 • حذف انواع لک های صورت
 • از بین بردن کک و مک
 • روشی ایمن
 • بدون درد و خونریزی
 • امکان بهره مندی از نتایج با یک جلسه
 • پاکسازی پوست
 • بدون نیاز به بیهوشی

مراقبت های قبل از لیزر لک صورت

قبل از این که به مرکز لیزر درمانی مراجعه کنید، باید به نکاتی توجه داشته باشید. در صورت عدم توجه به این نکات، عوارضی ممکن است به وجود بیاید.

 • ناحیه مورد نظر را با دقت شست و شو دهید و مطمئن شوید که پوست کاملا تمیز و ضد عفونی شده باشد.
 • در صورتی که به بیماری پوستی مبتلا هستید، حتما به پزشک اطلاع دهید. به موارد منع لیزر لک صورت توجه داشته باشید.
 • مصرف دخانیات را 2 هفته قبل از لیزر درمانی کنار بگذارید.
 • قبل از لیزر درمانی نباید زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرید. از انجام سولاریوم نیز قبل از لیزر درمانی بپرهیزید.
 • بهتر است لیزر درمانی در فصول سرد انجام گیرد تا علاوه بر عدم تعریق صورت، از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری گردد.

مراقبت های بعد از لیزر لک صورت

بعد از لیزر درمانی نیز باید اقداماتی انجام دهید و به نکاتی توجه داشته باشید. عدم توجه به این نکات نیز می تواند خطرناک باشد و سبب بروز عوارضی روی پوست گردد.

 • بعد از لیزر باید محل لیزر درمانی را مرتب چرب کنید تا از پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری گردد.
 • تا چند ساعت بعد از لیزر درمانی نباید صورت خود را بشویید. بعد از آن، صورت را با آب و صابون شست و شو دهید.
 • بعد از لیزر از کمپرس سرد برای کاهش التهاب و قرمزی استفاده نمایید.
 • از هر گونه فشار و ماساژ ناحیه تحت درمان تا 1 هفته خودداری کنید.
 • از مصرف هر گونه کرم و لوسیون آرایشی به جز ضد آفتاب پرهیز کنید.
 • برای جلوگیری از آفتاب سوختگی در معرض آفتاب، حتما کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از خشکی پوست، از وازلین یا کرم های مرطوب کننده، 4 بار در روز استفاده کنید.
 • از سولاریوم و برنزه کردن پوست خود به شدت اجتناب کنید.
 • در صورت بروز هر گونه عارضه غیر طبیعی، فورا به پزشک اطلاع دهید.
 • پمادها و کرم هایی را که پزشک تجویز می کند، به صورت منظم مصرف نمایید.
 • تعداد جلسات توصیه شده توسط پزشک باید کامل انجام شود تا نتایج مطلوب حاصل گردد.
 • برای شست و شوی صورت از آب داغ استفاده نکنید زیرا سبب ایجاد التهاب در محل لیزر شده خواهد شد.
مراقبت های بعد از لیزر لک صورت
مراقبت های بعد از لیزر لک صورت

عوارض لیزر لک صورت

به صورت کلی عارضه خاصی از انجام لیزر برای رفع لک های صورت تا کنون گزارش نشده است. تنها ممکن است برخی از عوارض جزئی و زود گذر بعد از لیزر به وجود بیایند که ناپایدار هستند و با مراقبت از بین می روند. از جمله این عوارض می توان به قرمزی، تورم و سوزش اشاره کرد.

همان طور که بیان شد، این عوارض با مراقبت خیلی سریع از بین می روند. استفاده از لیزر برای زیبایی عوارض خاصی ندارد. به همین دلیل است که بسیار مورد توجه پزشکان و طرفداران زیبایی قرار گرفته است.

بسیاری از افرادی که متقاضی این نوع عمل زیبایی هستند، تمایل دارند که از هزینه لیزر لک صورت  اطلاع یابند. در بخش بعدی در مورد هزینه لیزر لک صورت  صحبت خواهیم کرد.

هزینه لیزر لک صورت  چقدر است؟

برای بسیاری از افرادی که مشکل لک صورت دارند و می خواهند از روش لیزر اقدام به حذف این لک ها نمایند، هزینه های درمان بسیار اهمیت دارد.

بسیاری از افراد تصور می کنند که هزینه عمل های زیبایی بسیار بالا است. اما باید گفت که هزینه لیزر لک صورت  بستگی به عوامل متعددی دارد. عوامل زیر بر هزینه های کلی لیزر لک صورت موثر می باشد:

میزان مشکلات پوستی

میزان لک های صورت در هر فردی متفاوت است. در افرادی که لک های صورت زیادی دارند، لازم است تا تعداد جلسات بیشتری تحت درمان لیزر قرار بگیرند. بر عکس افرادی که لک های زیادی ندارند، ممکن است با یک جلسه نیز مشکل آن ها حل شود. به همین دلیل تعداد جلسات و میزان زمان برای هر جلسه در افراد متفاوت است.

ناحیه تحت درمان

ناحیه تحت درمان نیز بر هزینه لیزر لک صورت  موثر می باشد. این امر به دلیل این است که در برخی از بخش های صورت، عمق پوست بیشتر است و اشعه بیشتری باید ساطع گردد تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

دستمزد کلینیک

هر کلینیک زیبایی تعرفه های مخصوص به خود را دارد. این تفاوت به دلیل اختلاف در سرویس ها و خدماتی است که به متقاضیان ارائه می شود.

دستمزد پزشک

دستمزد پزشکان با توجه به مهارت و تجربه آن ها متفاوت می باشد. همچنین پزشکانی که مدرک معتبر بین المللی دارند، ممکن است دستمزدهای بیشتری نسبت به سایر پزشکان دریافت کنند.

هزینه بی حسی

در صورتی که میزان لک های صورت متقاضی زیاد باشد، پزشک برای کاهش دردها از بی حسی موضعی استفاده می کند. هزینه مواد بی حس کننده، از هزینه های کلی درمان محسوب می شود.

هزینه داروها

پزشک برای مراقبت های قبل و بعد از لیزر لک صورت، پمادها و داروهایی را تجویز می کند. فردی که برای لیزر لک صورت به مرکز لیزر مراجعه می کند، باید هزینه دارو و پمادها را نیز در نظر بگیرد.

ویزیت بعد از لیزر

بعد از اتمام دوره لیزر درمانی، لازم است که متقاضی هر چند مدت به پزشک مراجعه کند تا وضعیت پوست و لک های او بررسی گردد. گاهی لازم است که بعد از یک سال، یک دوره لیزر برای جلوگیری از بروز مجدد لک ها انجام گیرد.

ویزیت بعد از لیزر
ویزیت بعد از لیزر

هزینه نهایی لیزر لک صورت

همان طور که بیان شد، هزینه لیزر لک صورت  به عوامل مختلفی بستگی دارد. به همین دلیل است که نمی توان یک هزینه دقیق برای آن اعلام کرد. برای اطلاع از هزینه ها و یک برآورد کلی باید به مرکز لیزر مراجعه کنید تا ضمن بررسی لک های صورت، میزان دقیق هزینه ها مشخص گردد.

هزینه لیزر لک صورت در زر کلینیک

بسیاری از افرادی که به زر کلینیک مراجعه می کنند، تمایل دارند تا قبل از انجام لیزر درمانی از هزینه ها مطلع شوند. هزینه لیزر لک صورت نیز در زر کلینیک به عواملی که در بخش قبلی معرفی شد، بستگی دارد.

اما باید گفت که بابت هزینه لیزر لک صورت  در زر کلینیک نباید نگران نباشید. هزینه های لیزر درمانی در مرکز لیزر زر کلینیک بسیار منطقی و معقولانه است. در واقع در این مرکز، بهترین خدمات و سرویس ها با هزینه هایی متعادل برای متقاضیان ارائه می گردد.

راه های پیشگیری از بروز لک صورت چیست؟

همان طور که در بخش های قبلی بیان شد، عوامل متعددی در بروز و تشدید لک های صورت نقش دارند. در برخی از موارد مانند تغییرات هورمونی، بارداری و وراثت، نمی توان از بروز لکه های تیره پوستی جلوگیری کرد.

اما با اقداماتی امکان جلوگیری از تشدید لک ها وجود دارد. همچنین می توان از بروز لک ها در برخی از موارد مانند لک های ناشی از نورآفتاب جلوگیری کرد.

برای جلوگیری از بروز لک های صورت، اقدامات زیر را انجام دهید:

در صورتی که در معرض نورآفتاب قرار دارید، حتما از کرم های ضد آفتاب با حداقل SPF30 استفاده نمایید. همچنین از وسایل آفتاب گیر مانند کلاه استفاده کنید.

برای درمان بیماری پوستی مانند آکنه و تبخال، سریعا اقدام نمایید تا آسیب کمتری به پوست وارد شود.

در صورتی که پوست بر اثر نورآفتاب سوخت، از ژل آلوئه ورا برای درمان سوختگی استفاده نمایید. ژل آلوئه ورا برای درمان التهابات و آفتاب سوختگی بسیار مناسب است.

افرادی که سابقه لک صورت دارند، باید توجه بیشتری به تغذیه خود داشته باشند. دریافت بتاکاروتن (نوعی ویتامین A) برای محافظت از پوست الزامی است. این نوع ماده مغذی در موادی مانند سیب زمینی، شلغم، هویج و اسفناج یافت می شود. مصرف ویتامین C نیز برای تقویت کلاژن سازی پوست توصیه می شود.

برای دریافت ویتامین C، مرکبات، فلفل قرمز، گل کلم و توت فرنگی میل کنید

برای دریافت ویتامین C، مرکبات، فلفل قرمز، گل کلم و توت فرنگی میل کنید. برای حفظ لطافت و نرمی پوست و جلوگیری از بروز لک های مختلف، امگا 3 مصرف کنید. موادی مانند بادام، گردو و ماهی سرشار از امگا 3 هستند.

مصرف سیگار در بروز لک های صورت نقش بسیار زیادی دارد. سیگار رگ های خونرسان را نازک می کند. از این رو اکسیژن و مواد مغذی کمتری به پوست می رسد. مصرف سیگار همچنین به فیبرهای کلاژن آسیب می رساند. از این رو توصیه می شود برای حفظ سلامتی پوست، مصرف سیگار را کنار بگذارید.

یکی دیگر از عوامل ایجاد لک های صورت، استفاده از مواد آرایشی نامرغوب و غیر استاندارد است. از این رو توصیه می شود تا برای جلوگیری از آسیب های پوست و بروز لک های صورت، از مواد آرایشی مرغوب و اصیل استفاده نمایید.

پوست خود را با مرطوب کننده ها و آبرسان هایی که دارای مواد مغذی هستند، چرب کنید و نگذارید که پوست، خشک بماند.

در صورت عدم نیاز به مواد آرایشی به خصوص کرم های پوشاننده، پوست را با پاک کننده های نرم، تمیز کنید. ماندگاری زیاد پوشاننده ها سبب عدم اکسیژن رسانی به پوست می شود و در نهایت پوست صورت آسیب می بیند.

برای جلوگیری از بروز مشکلات پوستی به ویژه جوش ها، استرس خود را کنترل کنید. استرس تا حدودی به پوست آسیب وارد می کند.

برای دریافت ویتامین C، مرکبات، فلفل قرمز، گل کلم و توت فرنگی میل کنید
برای دریافت ویتامین C، مرکبات، فلفل قرمز، گل کلم و توت فرنگی میل کنید

درمان جای جوش با لیزر

در ادامه مقاله هزینه لیزر لک صورت  باید به این نکته اشاره کنیم که یکی از کاربردهای اساسی لیزر درمانی، از بین بردن جای جوش می باشد. معمولا جوش های چرکی صورت و جوش های بلوغ ، اثری از خود به جا نمی گذارند.

این نوع جوش ها با این که در تعداد زیاد بروز پیدا می کنند، بعد از مدتی و با بهبود تغییرات هورمونی از بین می روند. با این حال این نوع جوش ها در برخی افراد که پوست حساس تری دارند، اثری از خود به جا می گذارند.

به اثرات ناشی از جوش ها روی صورت اسکار یا آکنه گفته می شود. اسکارهای ناشی از جوش ، گاهی شکل فرورفتگی به خود می گیرند. گاهی نیز به شکل لکه های قرمز یا قهوه ای ماندگار می شوند.

لیزر تا حدود زیادی در از بین بردن این  آکنه ها موثر است. اشعه لیزر به عمق پوست نفوذ کرده و سبب تحریک سازی کلاژن ها برای تولید سلول های پوستی جدید می گردد.

درمان جای جوش با لیزر
درمان جای جوش با لیزر

درمان لک صورت با لیزر چقدر زمان خواهد برد؟

برای دیدن نتایج لیزر باید کمی صبر کنید. کلاژن سازی و تولید سلول های پوستی جدید کمی زمانبر است. بعد از جلسه لیزر درمانی، شما شاهد پررنگ تر شدن لکه های روی صورت خواهید شد.

بعد از چند روز، لک ها در سرتاسر صورت پراکنده شده و همراه سلول های مرده پوست ریخته می شوند. گاهی ممکن است لک ها به صورت کامل از بین نروند و روشن تر گردند.

کلاژن سازی ممکن است کمی زمان بر باشد. به همین دلیل گفته می شود که برای دیدن اثرات لیزر باید صبر داشته باشید. پروسه بروز نتایج لیزر لک صورت ممکن است بعد از چند روز یا چند هفته اتفاق بیفتد.

چند جلسه لیزر درمانی برای حذف لک های صورت لازم است؟

تعداد جلسات لیزر درمانی را پزشک با توجه به میزان لک های صورت تعیین می کند. برخی از افرادی که چند لک جزئی دارند، با یک جلسه نیز لک ها از بین می روند.

اما در صورتی که لک ها زیاد باشند، ممکن است درمان تا 5 بار نیز ادامه داشته باشد. با این حال معمولا میانگین تعداد جلسات برداشتن لک های صورت 3 جلسه می باشد.

در صورتی که لک ها منتشر شونده باشند، لازم است که کل صورت تحت درمان قرار بگیرد. از این رو حدود 5 الی 6 جلسه لیزر درمانی نیاز است. توصیه می شود که برای بررسی رشد مجدد لک ها، حداقل سالی یک بار به پزشک مراجعه کنید.

چند جلسه لیزر درمانی برای حذف لک های صورت لازم است؟
چند جلسه لیزر درمانی برای حذف لک های صورت لازم است؟

آیا لیزر لک صورت دردناک است؟

به صورت کلی لیزر پوست درد ندارد. فقط ممکن است برخی از افرادی که پوست حساسی دارند، احساس سوزش جزئی داشته باشند. به همین دلیل برای اکثر افراد از بی حسی موضعی استفاده نمی گردد.

در صورتی که مراجعه کننده پوست حساسی داشته باشد یا میزان لک های صورت زیاد باشد و نیاز به لیزر بیشتری داشته باشد، پزشک نیم ساعت قبل از لیزر از پمادهای موضعی برای از بین بردن سوزش استفاده می کند. با این حال اگر شما از بی حسی موضعی نیز استفاده نمی کنید، سوزش ناشی از اشعه لیزر قابل تحمل می باشد.

میزان دوام لیزر لک صورت چقدر است؟

میزان ماندگاری نتایج لیزر درمانی تا حد زیادی بستگی به مراقبت های بعد از آن دارد. در صورتی که اشخاص به مراقبت های بعد از لیزر توجهی نداشته باشند و زیاد زیر نور آفتاب قرار بگیرند، رنگدانه های ملانین دوباره دچار تغییر خواهند شد. از این رو افرادی که تحت درمان لیزر قرار گرفته اند، باید مراقبت های بیشتری نسبت به پوست خود داشته باشند.

سن مناسب برای لیزر لک صورت چه سنی است؟

لیزر لک صورت به گونه ای است که همه افراد در هر سنی می توانند از آن بهره ببرند. در مورد این که لیزر لک صورت از چه سنی آغاز شود، نظرات مختلفی وجود دارد. اما اکثر پزشکان توصیه می کنند، افراد زیر 18 سال برای استفاده از لیزر اقدام نکنند. زیرا تا قبل از این سن، هورمون ها به تعادل و ثبات نرسیده اند.

در نتیجه لیزر می تواند اثرات منفی روی پوست بگذارد. با این حال مراکزی هستند که لیزر لک صورت را برای افراد زیر 18 سال انجام می دهند اما متقاضی باید رضایت نامه کتبی از والدین داشته باشد.

سن مناسب برای لیزر لک صورت چه سنی است؟
سن مناسب برای لیزر لک صورت چه سنی است؟

آیا لیزر لک صورت در بارداری مجاز است؟

به صورت کلی لیزر درمانی هیچ گونه آسیبی به بدن وارد نمی کند. هنوز گزارشی مبنی بر این که لیزر لک صورت در دوران بارداری روی جنین اثرگذار باشد، اعلام نشده است.

با این حال با توجه به حساسیت بالای مادر و جنین در این دوره، بهتر است لیزر لک صورت را به زمان بعد از به دنیا آمدن نوزاد موکول کنید. همچنین در دوران بارداری، هورمون ها در حال تغییر هستند و لیزر لک صورت ممکن است اثربخش نباشد.

موارد اطلاع به پزشک

در صورتی که بعد از لیزر درمانی با عوارض شدید قرمزی و التهاب و سوزش مواجه شدید، به پزشک مراجعه نمایید. وجود چنین عوارضی تا چند روز بعد از لیزر طبیعی است اما اگر شدت پیدا کنند، می توانند خطرناک باشند.

در صورتی که بین جلسات لیزر درمانی با مواردی مانند حساسیت پوستی، ناراحتی قلبی یا بارداری مواجه شدید، در جلسات بعدی حتما به پزشک اطلاع دهید تا در صورت لزوم، لیزر درمانی متوقف گردد.

موارد اطلاع به پزشک
موارد اطلاع به پزشک

سخن پایانی

در صورتی که لیزر لک صورت توسط پزشک ماهر و با تجربه انجام گیرد، نتایج بسیار خوبی خواهد داشت. با توجه به حساسیت بالای پوست، بهتر است که مرکزی را برای انجام لیزر انتخاب کنید که توجه ویژه ای به سلامت پوست شما داشته باشند. با مراجعه به زر کلینیک بهترین مرکز لیزر درمانی، از مزایای یک مرکز لیزر خوب بهره مند خواهید شد.

برای اطلاع از آخرین هزینه لیزر لک صورت  باید حضوری مراجعه کنید تا بر اساس میزان لک های صورت، تعرفه درمان اعلام گردد. تا کنون افراد زیادی برای از بین بردن لک های صورت به زر کلینیک مراجعه کرده اند که نتیجه دلخواه را از روش لیزر درمانی به دست آورده اند.

برای دریافت راهنمایی های بیشتر و چگونگی انجام کار می توانید با زر کلینیک تماس گرفته یا به صورت حضوری مراجعه کنید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با زر کلینیک:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

https://cutt.ly/vAxWvxh

https://bit.ly/3IKL96X

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید