میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

هزینه تزریق چربی به فک
هزینه تزریق چربی به فک

لیست موضوعات

هزینه تزریق چربی به فک

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع هزینه تزریق چربی به فک بپردازیم.

جهت استعلام سریع قیمت با ما تماس بگیرید.

02122930161

قبل از آن بهتر است ببنید که چه زمانی باید تزریق چربی انجام دهید.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی به فک به زرکلینیک مراجعه کنید و یا با شماره تلفن این کلینیک که در انتهای همین پست درج شده است تماس بگیرید.

در واقع کسانی که مشکل فک دارند، بیشتر از ناحیه نیم رخ قابل رؤیت است و روی زیبایی آن ها تأثیر می گذارد، اگر می‌خواهید بدانید که مشکل فک دارید یا خیر بهتر است، در حالت نیمرخ به صورت خود نگاه کنید اگر چانه شما بیش از حد به طرف عقب یا جلو کشیده شده باشد، باید آن را اصلاح سازی کنید، شیوه های زیادی برای زاویه دار کردن چانه و برطرف کردن مشکلات فک وجود دارد، یکی از آن ها تزریق چربی است.

هزینه تزریق چربی به فک
هزینه تزریق چربی به فک

برای انجام تزریق چربی به یک جلسه مشاوره نیاز دارید، در این جلسه حالت فک و دندان و دهان شما مورد بررسی قرار می‌گیرد، اگر وضعیت فک شما مناسب با تمامی شرایط تزریق باشد، پزشک متخصص با کمک تزریق چربی فک را به حالت نرمال در می آورد.

اگر در رابطه با هزینه تزریق چربی به فک سؤالی دارید، پس از مطالعه کردن این مقاله می توانید پاسخ خود را به دست آورید.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

در رابطه با تزریق چربی به فک چه میزان اطلاعات دارید؟

در چه شرایطی افراد می توانند از تزریق چربی به فک استفاده کنند؟

آیا می دانید جراح تزریق چربی به فک را چگونه انجام می دهد؟

تزریق چربی به فک برای برجسته ‌سازی و برطرف کردن مشکلات دیگر آن چه مزایایی دارد؟

تأثیرات تزریق چربی به فک بر سایر اجزای صورت چگونه است؟

تزریق چربی به چانه از طریق دهان چگونه صورت می گیرد و قبل از تزریق چربی به فک باید چه مواردی را مورد توجه قرار بدهیم؟

تزریق چربی به فک در طی چند مرحله صورت می گیرد؟

بیماران پس از تزریق چربی به فک باید چه مواردی را مورد توجه قرار بدهند؟

آیا می دانید چه عمل های دیگری به طور هم زمان با تزریق چربی به فک صورت می گیرد؟

چه افرادی کاندید های بسیار خوبی برای تزریق چربی به فک هستند؟

تزریق چربی برای اصلاح سازی فک از چه قسمت هایی گرفته می شود؟

از چه وسایلی برای تزریق چربی به فک استفاده می شود؟

آیا اطلاعاتی در مورد هزینه تزریق چربی به فک دارید و چه عواملی بر هزینه ی آن تأثیر می گذارند؟

تزریق چربی چگونه روشی است؟

تزریق چربی به فک تحت تأثیر چه عواملی قرار می گیرد؟

 

در رابطه با تزریق چربی به فک چه میزان اطلاعات دارید؟

کسانی که قصد تزریق چربی به فک خود را دارند، باید قبل از انجام این عمل در رابطه با تکنیک تزریق چربی اطلاعاتی را به دست آورند، ما در این مقاله به شما کمک می کنیم تا با تزریق چربی و هزینه هایی که بابت آن باید بپردازید مطلع شوید، تو رفتگی یا برآمدگی فک روی زیبایی صورت تأثیر بسیار زیادی می گذارد و باعث کاهش هماهنگی اجزای صورت می شود

در رابطه با تزریق چربی به فک چه میزان اطلاعات دارید؟
در رابطه با تزریق چربی به فک چه میزان اطلاعات دارید؟

اگر چانه برجسته، نرمال و مطابق با سایر اجزای صورت داشته باشید، زیبایی شما افزایش پیدا می‌کند، انجام این تکنیک همراه با لیپو ساکشن یا لیفتینگ گردن برای از بین بردن میزان سلول های چربی باعث بیشتر شدن زیبایی شما می شود.

انجام تزریق چربی همراه با لیپو ساکشن حتی موجب برطرف کردن مشکلات بینی می شود، این عمل هیچ گونه عوارض و ریسکی ندارد در حالی که عمل های جراحی فک دارای عوارض زیادی هستند و بیمار تحت بیهوشی و درد زیادی قرار می‌گیرد، اما در عمل تزریق چربی به فک بدون هیچ گونه بی هوشی طولانی مدتی صورت می‌گیرد، به همین دلیل بیمار هیچ دردی را احساس نخواهد کرد.

به دلیل این که تزریق چربی به فک عوارض زیادی ندارد بسیاری از مردم طرفدار آن هستند و برای برطرف کردن مشکلات فک خود از این تکنیک استفاده می کنند.

در رابطه با تزریق چربی به فک چه میزان اطلاعات دارید؟
در رابطه با تزریق چربی به فک چه میزان اطلاعات دارید؟

در چه شرایطی افراد می توانند از تزریق چربی به فک استفاده کنند؟

اگر فک حالت افتادگی داشته باشد، با کمک تزریق چربی می توان آن را برطرف نمود، به دلایل زیادی در قسمت چانه چین و چروک های زیادی دیده می شود، در این صورت با کمک تزریق چربی می توان آنها را برطرف کرد، خط فک ضعیف و برطرف کردن مشکلات برآمدگی آن یکی دیگر از شرایط بیماران است که با کمک تزریق چربی درمان می شود.

همان طور که اشاره شد، در صورتی که قصد تزریق چربی به چانه را دارید، باید یک جلسه مشاوره به پزشک مورد نظر مراجعه کنید تا فک شما را معاینه کند و بعد با توجه به حجم عقب یا جلو بودن فک روشی نتیجه بخش برای شما انتخاب کند،

در شیوه تزریق چربی به فک بر اساس خط گوشه لب که به سمت پایین آمده است، اگر چانه از خط به طرف عقب کشیده شده باشد، با کمک تزریق چربی می توان آن را برطرف نمود، در صورتی که چانه به سمت جلو باشد، بر مبنای بررسی های خاصی شیوه تأثیر گذاری انتخاب می شود.

برجسته سازی فک با استفاده از چربی هیچ تأثیر بدی را به وجود نمی‌آورد، زیرا چربی از خود بدن بیمار گرفته می شود، تزریق چربی به طور طبیعی از سیلیکون در مقابل پلی اتیلن ترکیبی به وجود می‌آید، تزریق چربی میزان گوناگونی دارد و در برخی از بیماران امکان دارد، در حین عمل میزان استفاده شده تغییر کند تا مشکل بیمار به طور کامل برطرف شود.

آشنایی با تزریق چربی از طریق دهان

تزریق چربی از طریق درزی در خط زیر فک صورت می‌گیرد و پس از مدتی این خط به طور کامل محو می شود و هیچ گونه اثری از آن باقی نمی ماند، با وجود این که می‌توان تزریق چربی را توسط دهان و با استفاده از درزی در داخل دهان به کار گرفت،

اما در این وضعیت به کارگیری تزریق چربی کمی دشوار می شود، زیرا ممکن است، در دهان آلودگی وجود داشته باشد و همراه ابزار های عمل به داخل بدن بیمار نفوذ کند و مشکلاتی را برای آن به وجود آورد.

آشنایی با تزریق چربی از طریق دهان
آشنایی با تزریق چربی از طریق دهان

آیا می دانید جراح تزریق چربی به فک را چگونه انجام می دهد؟

تزریق چربی که نام دیگر آن پیوند چربی می باشد، یک انتخاب بسیار مؤثر و نتیجه بخش برای پروتز یا برجسته سازی است، این تکنیک احتیاجی به جا به جایی چربی از خارج ندارد، در این عمل چربی از جاهایی که چربی زیادی انباشته شده است،

مانند شکم و ران با کمک لیپو ساکشن ظرفیتی از آن خارج می شود، بیرون کشیدن چربی از ناحیه مورد نظر توسط دستگاهی به نام ساکشن صورت می گیرد،

این دستگاه هیچ گونه صدمه ای به سلول‌ های چربی نمی رساند و اغلب سلول ها پس از برداشت زنده می مانند، آماده سازی چربی در فرآیند خاصی انجام می شود و جراح از سوی درز های ریزی به قسمت فک چربی را پیوند می دهد، برای یکنواختی جذب های فرعی تزریق تکمیلی صورت می‌گیرد.

لازم به ذکر است که کل چربی ها از پروسه خارج سازی چربی زنده نمی مانند، به گونه ‌ای که ۳۰ درصد تزریق تکاملی انجام می شود.

بیماران بعد از تزریق چربی به فک می توانند تأثیرات و تغییرات آن را مشاهده کنند، البته به دست آوردن نتیجه مورد نظر پس از شش ماه قابل رؤیت می باشد.

آیا می دانید جراح تزریق چربی به فک را چگونه انجام می دهد؟
آیا می دانید جراح تزریق چربی به فک را چگونه انجام می دهد؟

تزریق چربی به فک برای برجسته‌ سازی و برطرف کردن مشکلات دیگر آن چه مزایایی دارد؟

در واقع کسانی که از روش تزریق چربی برای پروتز چانه استفاده می‌کنند به مزایای زیادی دست می‌یابند، از جمله آنها به شرح زیر می باشد؛

اغلب کسانی که دچار مشکلات فک هستند، به گونه ای که چانه آنها بیش از حد به طرف عقب یا جلو کشیده شده است، در حالت نیم رخ شکل زیبایی ندارند، به همین دلیل اکثر افرادی که اقدام به تزریق چربی برای فک می‌کنند، با نیمرخ خود مشکل دارند،

در این حالت امکان دارد، بینی نسبت به سایز استاندارد بزرگتر به نظر برسد یا فک به طرف عقب رفته باشد، حتی کسانی که هر دو مشکل را دارند، با کمک تزریق چربی می توانند، صورت خود را از نیمرخ و تمام رخ اصلاح کنند،

به گونه ای که پس از انجام آن اگر بیمار به نیمرخ خود بنگرد، صورتی نرمال و زیبا را مشاهده می کند، در حالی که قبل از تزریق چربی نیمرخ این دسته از افراد شکل زیبایی ندارد.

هماهنگ کردن چانه با سایر اجزای صورت

هدف از تزریق چربی به فک اصلاح آن و هماهنگ کردن چانه با سایر اجزای صورت است.

یکی دیگر از مزایای تزریق چربی اصلاح کردن خط آرواره می باشد، جراحی زیبایی فک علاوه بر این که زیبایی را بهبود می بخشد، بلکه به علت این که فرم پایینی صورت تغییر کرده است، آرواره هم می تواند زیبا شود، خط آرواره بهبود یافته می تواند با توجه به درخواست بیمار ماهیچه ای یا ظریف شود، طوری که صورت زنانه را بیشتر نمایان کند.

اغلب افراد به دلایل زیادی دچار برجستگی بینی می شوند، این امر باعث می شود که در نیم رخ یا تمام رخ صورت شکل زیبایی نداشته باشند،

اگر افراد تمایل داشته باشند، با تزریق چربی به چانه جراحی زیبایی بینی را انجام بدهند ممکن است، پزشک به علت های گوناگونی با بافت های محافظه کارانه به کار گیرد، فایده ای که تزریق چربی به فک دارد، این است که بینی را به حالت معمولی در می‌آورد و باعث هماهنگی در تمام صورت می شود.

اعتماد به نفس بیمار افزایش پیدا می کند

یکی دیگر از مزایای تزریق چربی به فک این است که اعتماد به نفس بیمار افزایش پیدا می کند، اغلب کسانی که دچار مشکلات فک هستند، موقعی که در آینه به صورت خود نیم رخ می نگرند نارضایتی زیادی دارند و اعتماد به نفس آنها کاهش پیدا می‌کند

در این صورت پس از انجام تزریق چربی با مشاهده تغییرات اعتماد به نفس آنها بالا می رود، از لحاظ بیولوژیکی فک در زیبایی تمامی افراد تأثیر زیادی دارد و می‌تواند با تحولات ساختار یک سوم قسمت زیرین صورت زیبایی زیادی را به وجود آورد.

اعتماد به نفس بیمار افزایش پیدا می کند
اعتماد به نفس بیمار افزایش پیدا می کند

آقایانی که فک آنها جلو یا عقب رفته است، با کمک تزریق چربی می توانند آن را ماهیچه‌ای کنند و ظاهر آنها مردانه شود و بالعکس خانم هایی که مشکل چانه دارند، با تزریق چربی می توانند یک صورت ظریف‌تر را به وجود آورند، فک قوی و خط آرواره به بیمار این امکان را می دهد تا به اندازه ای بزرگتر دیده شود، چرا که این مشکلات با تحولات هورمونی در دوران بلوغ رخ می دهد.

صورت را بسیار طبیعی نشان می دهد

یکی از مزیت‌ های تزریق چربی به فک این است که صورت را بسیار طبیعی نشان می دهد و کمتر کسی تغییرات را تشخیص می دهد، به همین دلیل محبوبیت بسیار زیادی دارد، کسانی که از جراحی پلاستیک برای اصلاح سازی فک استفاده می کنند، مصنوعی به نظر می رسند و با مشاهده آن ها می توان سریع به انجام جراحی پی برد.

تزریق چربی به چانه برای هر جنسیتی امکان پذیر است و روش های زیادی برای اصلاح آن وجود دارد، ولی مردان بیشتر پرداخت هزینه تزریق چربی به چانه را برای بهبود فک انجام می دهند، کسانی که تمایل به انجام تزریق چربی به منظور اصلاح سازی فک دارند، دارای مشکلاتی مانند زیر هستند؛

همان طور که اشاره شد، کسانی که مشکل فک دارند، تأثیر بسیار زیادی روی صورت آنها می گذارد، مشکل فک علاوه بر این که ظاهر کلی چهره را بر هم می زند، بلکه روی زیبایی گردن فرد تأثیر می‌گذارد و گردن به طور گوشتی به نظر می رسد، جراح با کمک پیوند چربی فک و آرواره بیمار را تقویت می‌کند تا صورت فرد زیبا و جذاب تر به نظر برسد، در این صورت تناسب زیادی در تمامی اجزای چهره دیده می شود.

صورت را بسیار طبیعی نشان می دهد
صورت را بسیار طبیعی نشان می دهد

تأثیرات تزریق چربی به فک بر سایر اجزای صورت چگونه است؟

می توان گفت بعضی از کسانی که تمایل به تزریق چربی به فک هستند، دچار علائم پیری شده اند، با افزایش سن نشانه هایی روی صورت پدیدار می شود، یکی از قسمت های صورت که تحت تأثیر علائم پیری قرار می گیرد فک است،

طوری که چین و چروک های سطحی و عمقی روی آن به وجود می آید و باعث کاهش زیبایی صورت می شود. در این صورت چهره بیمار پیر نشان داده می شود،

اما با کمک تزریق چربی میتوان صورت را جوان سازی نمود، به گونه ‌ای که توسط این تکنیک چندین سال جوان تر به نظر می رسید، پروتز چانه با کمک چربی طراوت و شادابی زیادی را به صورت می‌بخشد.

کسانی که برجسته سازی فک را با استفاده از چربی انجام می‌دهند، فرم اصلی بینی ‌شان تحول نمی یابد، ولی سایز آن کوچکتر به نظر می رسد، در اغلب بیماران به این علت که چانه سایز کوچکی دارد، بینی نسبت به حد خود بزرگتر قابل مشاهده است، در صورت برجسته‌ سازی فک بینی با سایر اجزای صورت هماهنگ می شود.

تأثیرات تزریق چربی به فک بر سایر اجزای صورت چگونه است؟
تأثیرات تزریق چربی به فک بر سایر اجزای صورت چگونه است؟

تزریق چربی به چانه از طریق دهان چگونه صورت می گیرد و قبل از تزریق چربی به فک باید چه مواردی را مورد توجه قرار بدهیم؟

بر اساس نظریه انجمن پزشکان جراحی زیبایی کشور بریتانیا به علت این که ریسک بیماری ها و عفونت بالا است، باید دهان سالم باشد، در این صورت دندان ها معاینه می شوند تا در صورت عفونت ابتدا مشکل برطرف شود، سپس این تکنیک انجام داده شود.

اقدامات قبل از برجسته سازی فک با کمک تزریق چربی

برای به دست آوردن تأثیر مثبت و جلوگیری از مشکلات پس از تزریق چربی از طریق دهان نباید هیچ‌گونه اضطرابی داشته باشید و قبل از انجام آن به توصیه هایی که توسط پزشک درمانگر گفته می شود، توجه داشته باشید، اغلب پزشکان برای انجام تزریق چربی با بیمار جلسه ملاقاتی را ترتیب می‌دهند و در آن نکاتی را گوشزد می‌کنند، از جمله این نکات به شرح زیر می باشد؛

 • در صورتی که قصد تزریق چربی به فک را دارید، باید در معرض مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید.
 • بر اساس برنامه غذایی که توسط پزشک معالج صورت می گیرد مواد غذایی را مصرف کنید.
 • سعی کنید افزایش وزن نداشته باشید و وزن خود را ایده آل نگه دارید، زیرا با بالا رفتن وزن قسمت چانه تغییر پیدا می کند.
 • به طور مرتب ورزش را انجام بدهید و در طول روز مدت زمانی را به انجام تمرین های ورزشی اختصاص بدهید.
 • ۴۸ساعت قبل از انجام عمل و ۱۴ روز پس از جراحی از نوشیدنی های الکلی استفاده نکنید.
 • هفت روز قبل از جراحی و ۱۴ روز پس از عمل سیگار و دیگر دخانیات را نکشید، چرا که سیگار در تأثیرات پس از عمل نقش مهمی دارد.
اقدامات قبل از برجسته سازی فک با کمک تزریق چربی
اقدامات قبل از برجسته سازی فک با کمک تزریق چربی

تزریق چربی به فک در طی چند مرحله صورت می گیرد؟

همان طور که اشاره شد، تزریق چربی جهت پروتز چانه در سه مرحله صورت می گیرد؛

در گام اول چربی از ناحیه منتخب شده برداشته می شود، خارج نمودن چربی با کمک یک لیپو ساکشن که به صورت مکش است، انجام می شود و چربی ها را بیرون می آورد، در انجام این پروسه جراح قسمت کمی از چربی اضافی ناحیه را که ظرفیت بالایی دارد، بیرون می کشد این عمل یک مزیتی که دارد، این است،

در قسمت هایی از بدن که چربی سوزی دشوار است و دارای سلول های چربی زیادی هستند، می توان میزان مشخصی از چربی ها را از بین برد و قسمت شکم، ران و پهلو به فرم زیبایی می رسند، با توجه به نظر پزشک نواحی مانند: باسن، پهلو، شکم، ران و. . . برای انجام این عمل انتخاب می شود تا چربی لازم به وسیله یکی از آنها تأمین شود.

در گام بعدی پس از جدا سازی چربی های لازم مواد اضافی همراه چربی را تجزیه می کنند و سلول های چربی را برای پیوند آماده می نمایند،

چربی خارج شده را بلا فاصله در یک سانتریفیوژ به چرخش در می آورند

در این مرحله جراح چربی خارج شده را بلا فاصله در یک سانتریفیوژ به چرخش در می آورد تا سلول های چربی از هر ماده ای که در رشته های لیپو ساکشن انباشته شده اند تجزیه گردند و بعد کل سلول‌های چربی آماده شده و سالم را پاکسازی می نمایند تا به فک تزریق شود.

در اکثر بیماران جراح برجسته سازی فک را با جراحی های دیگری همراه می کند تا تحولات فرم کلی تری به وجود آید، به عنوان مثال برجسته سازی چانه با استفاده از تزریق چربی همراه یک روش دیگر مانند لیفت گردن یا لیپو ساکشن صورت می گیرد که باعث جمع شدن چانه و بالا کشیدن فک می شود.

در گام آخر سلول های چربی که از مواد اضافی متمایز شده اند، به قسمت فک و آرواره تزریق می شوند تا مشکل برآمدگی یا تو رفتگی چانه برطرف شود و در این نواحی تعادل ایجاد شود، پزشک تنها هدفی که از انجام تزریق چربی دارد، این است که سطح ها و نواحی گوناگون را پر کند تا قسمت فک با سایر اعضای صورت هماهنگی داشته باشد.

چانه بعضی از افراد غیر تقارن است، یعنی یک طرف از آن یا هر دو سمت به دلایل بالا رفتن سن یا پیری زودرس حالت شل شده یا تو رفتگی پیدا کرده است، در این صورت می‌توان با کمک تزریق چربی نواحی تو خالی را پر نمود یا قسمتی که حالت افتادگی دارد، را با کمک چربی به حالت ماهیچه ای و سفت در آورد.

چربی خارج شده را بلا فاصله در یک سانتریفیوژ به چرخش در می آورند
چربی خارج شده را بلا فاصله در یک سانتریفیوژ به چرخش در می آورند

بیماران پس از تزریق چربی به فک باید چه مواردی را مورد توجه قرار بدهند؟

در هر گونه عمل زیبایی بیماران برای به دست آوردن نتیجه دلخواه باید مواردی را رعایت کنند از جمله نکاتی که پزشک متخصص پس از انجام عمل به بیمار تأکید می کند، به صورت موارد زیر است؛

پس از انجام تزریق چربی به فک بیماران باید تا دو روز سفر هوایی نداشته باشند.

چندین ساعت اول پس از عمل ممکن است، کمی سر درد داشته باشید، در این صورت طبق تجویز پزشک می توانید مسکن مصرف کنید.

بیمار پس از این عمل باید آب زیادی بنوشد تا بدن او دچار کم آبی نشود.

از رفتن به جاهایی که حرارت زیادی دارد، مانند سونا و جکوزی خودداری کنید.

موقعی که صورت خود را شست و شو می دهید به ناحیه فک فشار وارد نکنید و کمتر آن را مالش بدهید.

در صورتی که تزریق چربی از طریق دهان صورت گرفته باشد، ممکن است، کمی خونریزی داشته باشید که این امر کاملاً طبیعی است، ولی در برخی از افراد این مشکل به وجود نمی‌آید.

پس از عمل موقع خوابیدن از دو بالش استفاده کنید

پس از عمل موقع خوابیدن از دو بالش استفاده کنید تا زیر سر شما به اندازه کافی بالا باشد، در روزهای اول موقع خوابیدن از یک صندلی متحرک استفاده کنید.

پس از جراحی باید از غذا های آبکی و بدون دانه های درشت مصرف نمایید، در صورتی که غذا سنگین باشد، توانایی جویدن آن را ندارید، زیرا این عمل تحت بی حسی انجام می شود و ممکن است، در چند ساعت اولیه قسمت فک‌ کاملاً بی حس باشد.

غذایی که داغ است، را میل نکنید و مدت زمانی صبر کنید تا سرد شود.

تا یک ماه بعد از جراحی به فک خود دست نزنید و موقع خواب حواس تان را جمع کنید، زیرا اگر نیروی زیادی به قسمت فک وارد شود، باعث حرکت چربی در این ناحیه می شود.

۲۴ساعت پس از عمل تزریق چربی به چانه می توانید حمام کنید، ولی از آب داغ برای دوش گرفتن استفاده نکنید.

نوار های استیل که پس از عمل روی ناحیه مورد نظر قرار دارند، را تا سه روز محافظت کنید.

در صورتی که تزریق چربی توسط دهان صورت گرفته است، در روز های اول به جای مسواک زدن از دهان شویه استفاده کنید و مراقب قسمت درز خورده باشید.

در روز های اول به هیچ عنوان سر خود را خم نکنید، زیرا انجام هرگونه حرکتی به این صورت باعث جا به جایی چربی ها می شود.

در صورتی که به تمرین های ورزشی سنگین عادت دارید، سعی کنید چند روز اول از این فعالیت ها خودداری کنید و پس از مدتی با تمرین های سبک شروع کنید.

تا چند هفته خیلی نخندید

تا چندین هفته سعی کنید خیلی نخندید و در ناحیه دهان حرکات زیادی را انجام ندهید.

بعضی از افراد این سؤال را دارند که پروتز چانه با استفاده از چربی نیاز به بیهوشی دارد، یا خیر، در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که اگر تزریق چربی تنها انجام شود، نیاز به بیهوشی ندارد و با استفاده از مواد بی حسی بیمار هیچ گونه دردی را احساس نمی‌کند، اما اگر تزریق چربی با سایر عمل ها صورت بگیرد، پزشک از مواد بیهوشی استفاده می کند.

با برجسته‌ سازی فک قسمت گردن فرم زیبایی به خود می گیرد، زیرا قبل از جراحی تو رفتگی فک روی قسمت گردن تأثیر زیادی وارد نموده، بنابراین پس از آن گردن لاغرتر و کشیده تر نشان داده می شود، بعضی از بیماران تصور می‌کنند به لیفت گردن احتیاج دارند، ولی با تزریق چربی به فک گردن آنها جوانتر و زیباتر به نظر می رسد، چرا که افتادگی و شل شدگی آن کاملاً برطرف شده است.

تا چند هفته خیلی نخندید
تا چند هفته خیلی نخندید

آیا می دانید چه عمل های دیگری به طور همزمان با تزریق چربی به فک صورت می گیرد؟

تزریق چربی به فک در سریع ترین زمان انجام می شود، در حالی که جراحی پلاستیک چانه تحت بیهوشی انجام می شود و بیش از یک ساعت زمان می‌برد، به همین دلیل تزریق چربی به فک به طور همزمان با سایر جراحی های زیبایی صورت می‌گیرد و کاملا ایمن و بی خطر است.

تزریق چربی به چانه با بی حسی های موضعی انجام داده می شود تا بیمار در حین عمل هیچگونه دردی را احساس نکند، معمولاً این بی حسی با استفاده از آرام بخش iv انجام داده می شود،

اما بعضی از بیماران که استرس زیادی دارند، یا به هر دلیل دیگری متمایل به بیهوشی هستند، با بیهوشی که اثرات آن کوتاه مدت است و سبک می باشد، عمل تزریق چربی صورت می گیرد، لذا طیف وسیعی از افراد قصد دارند که جراحی با بیهوشی صورت بگیرد،

به همین دلیل از بیهوشی های استفاده می شود که پس از آن بیمار دچار عوارض پس از عمل نمی شود، یعنی بعد از به هوش آمدن سرگیجه و حالت تهوع ندارد.

برجسته سازی فک با تزریق چربی توسط یک درزی درون دهان یا زیر فک انجام داده می شود

برجسته سازی فک با تزریق چربی توسط یک درزی درون دهان یا زیر فک انجام داده می شود، همان طور که اشاره شد، جای اسکار داخل دهان پنهان است و شکافی که در فک ایجاد می شود، قابل رؤیت نیست،

علاوه بر این پزشک با دقت زیادی می‌تواند این عمل را انجام بدهد، با توجه به این که بیشتر بیماران جای زخم را به هر علتی مانند پرت شدگی در دوران کودکی در این ناحیه ممکن است، داشته باشند، جای مناسبی برای انجام شکاف است.

اگر برای انجام تزریق چربی شکاف در زیر چانه صورت بگیرد، بیمار درد کمتری را احساس می‌کند، هنگامی که تزریق چربی بیشتری که در مدت زمان زیادی به گوشه ها حرکت می کند، استفاده شود، نفوذ از طریق دهان کار را سخت می‌کند.

در صورتی که چانه برجسته باشد، جزءیکی از عناصر بسیار مهم در زیبایی صورت است، این گونه چانه زیبایی چهره را چندین برابر می‌کند و باعث به وجود آوردن تقارن و تناسب به اعضای دیگر است.

برجسته‌ سازی فک و ایجاد تعادل در سایر اجزا مزایای بیشماری دارد

همانطور که در این مقاله گفتیم برجسته‌ سازی فک و ایجاد تعادل در سایر اجزا مزایای بیشماری دارد، اغلب افراد از این تکنیک که به صورت غیر جراحی و بدون بی هوشی انجام می شود، استفاده می کنند، زیرا یک تکنیک بسیار ایمن است و بیمار پس از عمل دچار عوارض بیهوشی نمی شود، دوران ریکاوری بسیار کوتاه و آسان است، در حالی کسانی که عمل جراحی فک را انجام می‌دهند باید چندین ماه تحت مراقبت باشند، با کمک تزریق چربی بیمار در همان روز می‌تواند تغییرات را ببیند.

اگر فرد تمایل به تغییر زاویه سازی چانه داشته باشد، به راحتی می تواند آن را تغییر بدهد، بیماران پس از عمل تزریق چربی می‌توانند، به فعالیت‌های روزانه خود برگردند زیرا با انجام این روش بیمار خیلی سریع بهبود مییابد.

کانتور چانه به راحتی قابل کنترل است.

نتیجه این عمل بسیار مؤثر و طبیعی می باشد.

برجسته‌ سازی فک و ایجاد تعادل در سایر اجزا مزایای بیشماری دارد
برجسته‌ سازی فک و ایجاد تعادل در سایر اجزا مزایای بیشماری دارد

چه افرادی کاندید های بسیار خوبی برای تزریق چربی به فک هستند؟

در واقع تمامی افراد می توانند از تزریق چربی برای اصلاح فک استفاده کنند از جمله آن ها شامل زیر می باشد؛

 • کسانی که سن زیادی دارند و فرم چانه آنها دچار تغییر و تحولات زیادی شده است، در این صورت می‌توانند با تزریق چربی آن را اصلاح سازی کنند.
 • افرادی که با افزایش سن در قسمت فک آنها علائم پیری دیده می شود، طوری که در این قسمت خطوط افقی و عمودی عمیق یا سطحی وجود آمده است.
 • کسانی که چانه حالت افتاده و شل شده ای دارند، با کمک این روش می توانند آن را فرم دهی و سفت کنند.
 • افرادی که تمایل به چانه مخروطی دارند، می توانند با کمک این روش به خواسته خود برسند.
 • افرادی که چانه آنها تقارن ندارد یا قسمتی از آن حالت تو رفتگی و برآمدگی دارد، با کمک این تکنیک می‌توانند تقارن را در قسمت فک ایجاد کنند.
 • کسانی که چانه آنها عقب رفتگی یا جلو رفتگی دارد، با استفاده از این روش می توانند حالت نرمال و ایده آلی را به وجود آورند.

از فواید تزریق چربی این است که هیچ گونه محدودیتی را ایجاد نمی کند، یعنی با کمک آن زن و مرد در هر سن و سالی می توانند فرم چانه خود را اصلاح کنند.

چه افرادی کاندید های بسیار خوبی برای تزریق چربی به فک هستند؟
چه افرادی کاندید های بسیار خوبی برای تزریق چربی به فک هستند؟

تزریق چربی برای اصلاح سازی فک از چه قسمت هایی گرفته می شود؟

به دلیل این که در شیوه تزریق چربی به فک از بدن خود بیمار چربی گرفته می شود، بیمار نسبت به آن هیچ گونه حساسیت و آلرژی پیدا نمی کند.

چربی تنها از قسمت هایی که چربی های اضافی دارند و برطرف کردن وزن اضافی در آن قسمت ها دشوار است، صورت می‌گیرد، بنابراین کسانی که از روش تزریق چربی استفاده می کنند، می توانند علاوه بر این که اندام بدن خود را زیباتر کنند، بلکه مشکل فک را برطرف نمایند، برای انجام این عمل جراح با ارزیابی های لازم وضعیت بیمار یکی از قسمت های شکم، باسن و ران را برای تزریق انتخاب می کند.

تزریق چربی برای اصلاح سازی فک از چه قسمت هایی گرفته می شود؟
تزریق چربی برای اصلاح سازی فک از چه قسمت هایی گرفته می شود؟

از چه وسایلی برای تزریق چربی به فک استفاده می شود؟

قسمتی که چربی از آن برداشته می شود با استفاده از محلولی که دارای لیدوکائین و اپی نفرین است، آماس می گردد، سپس با استفاده از وسایل برش در مکان اهدا کننده درز کوچکی صورت می‌گیرد و یک استوانه باریک که به کانولا اتصال یافته مورد استفاده قرار می گیرد،

با کمک کانولا چربی مورد نیاز گرد خواهد شد و مکش آن را بیرون می کشد، چربی خارج شده را با کمک یک دستگاه تصفیه به منظور پاکسازی سلول های چربی و جداسازی مواد ترکیبی از آن مورد استفاده قرار می گیرد، چربی که خالص است، با کمک یک سرنگ که سر آن دارای یک سوزن باریک و ظریف می باشد، آماده تزریق خواهد شد.

بعد از مرحله تصفیه ناحیه ای که چربی به آن تزریق می شود، استریلیزه خواهد شد و یک درز بسیار کم در ناحیه دیگری صورت می گیرد و بعد جراح سرنگ آماده شده را به داخل و بیرون می‌کشد، زیرا هر دفعه ای که سرنگ به ناحیه مورد نظر وارد می شود، مقداری چربی را منتقل می کند، اینکار تا موقعی که تمام تو رفتگی ها پر شوند، صورت می گیرد.

از چه وسایلی برای تزریق چربی به فک استفاده می شود؟
از چه وسایلی برای تزریق چربی به فک استفاده می شود؟

آیا اطلاعاتی در مورد هزینه تزریق چربی به فک دارید و چه عواملی بر هزینه ی آن تأثیر می گذارند؟

در واقع هزینه تزریق چربی به فک تحت تأثیر عوامل گوناگونی است، از جمله آنها به صورت ذیل درج شده است، ؛

یکی از عواملی که در هزینه تزریق چربی به فک تأثیر دارد، میزان گستردگی ناحیه مورد نظر است، اگر ناحیه تحت درمان وسعت بیشتری داشته باشد، احتیاج به زمان و هزینه زیادی دارد.

در صورتی که تزریق چربی را توسط یک جراح معروف و با تجربه انجام می‌دهید، هزینه عمل افزایش پیدا می‌کند.

شایان به ذکر است که هزینه تزریق چربی به فک در تمام بیماران گوناگون است، زیرا مشکلات آنها با یکدیگر فرق دارد، برخی از افراد احتیاج به تزریق بسیار کمی برای پر کردن دارند، بنابراین هزینه عمل برای آنها کم است، ولی اگر احتیاج به اصلاح سازی فک باشد، هزینه آن بالا می رود.

در صورتی که می خواهید از قیمت دقیق تزریق چربی به فک مطلع شوید، باید یک جلسه به پزشک مورد نظر مراجعه کنید تا شما را معاینه کند، در این صورت می توانید سؤالات خود را از او بپرسید.

تزریق چربی چگونه روشی است؟

تزریق چربی روشی است که افراد بدون این که وزن اضافه کنند می‌توانند، برخی از قسمت‌ های صورت یا بدن خود را حجیم کنند، بالا رفتن سن و افزایش وزن جزء عواملی هستند که موجب شل شدگی و افتادگی پوست می شوند و یکی از قسمت هایی است که تحت تأثیر این عوامل قرار می گیرد فک است، بنابراین با کشیده شدن و بالا رفتن پوست این مشکلات به راحتی حل می شوند.

چربی دارای کاربردهای گوناگونی است و امروزه اغلب افراد می توانند بیشتر مشکلات خود را با کمک این روش و بدون بیهوشی حل کنند.

تزریق چربی چگونه روشی است؟
تزریق چربی چگونه روشی است؟

تزریق چربی به فک تحت تأثیر چه عواملی قرار می گیرد؟

عواملی مانند موارد زیر در تزریق چربی به فک تأثیر می گذارند؛

 • جایی که چربی از آن اهدا می شود، بسیار مهم است، پزشک با بررسی شرایط و وضعیت بیمار محلی مناسب را برای دریافت چربی انتخاب می‌کند.
 • اندازه عروق و فعالیت ناحیه دریافت چربی در تزریق تأثیر بسیار زیادی دارد، در واقع چربی باید از جایی گرفته شود که تحرک زیادی نداشته باشد، زیرا اگر بیمار به طور منظم تمرین‌های ورزشی را انجام بدهد ممکن است، چربی در مدت زمان کوتاهی آب شود.
 • شیوه‌ای که جراح با به کارگیری آن چربی را خارج و تزریق می‌کند در نتیجه عمل تأثیر بسیار زیادی دارد، به همین دلیل باید عمل تزریق چربی به فک را توسط کسی که تخصص و مهارت زیادی دارد، انجام بدهید.

چربی که به ناحیه تحت درمان تزریق می شود

چربی که به ناحیه تحت درمان تزریق می شود، جزء عواملی است که در نتیجه عمل تأثیر گذار می باشد، در صورتی که چربی به اندازه کافی نباشد، باعث عدم برطرف کردن مشکل می شود،

حتی اگر چربی به میزان زیادی تزریق شده باشد، باعث عدم هماهنگی و تقارن در صورت خواهد شد، کسانی که تزریق چربی را توسط افرادی که مجوز انجام این کار را ندارند به کار می‌برند، دچار اینگونه مشکلات می شوند.

عوامل بالا همگی در نتایج تزریق چربی تأثیر زیادی دارند و می‌توان گفت که در ماندگاری این عمل حائز اهمیت هستند، البته مهارت و تخصص جراح، همچنین برداشت و تزریق صحیح و دقیق در ماندگاری این عمل بسیار مؤثر می باشد.

برخی از جراحان هزینه تزریق چربی به فک را به گونه ای مشخص می‌کنند که ناحیه مورد نظر به چه میزان چربی نیاز داشته باشد و بر اساس میزان تزریق چربی قیمتی را برای آن انتخاب می‌کنند.

در پایان امیدوارم مطالب این مقاله مفید بوده باشد و از خواندن آن لذت برده باشید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با زر کلینیک:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید