میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

مزوتراپی برای سیاهی دور چشم
مزوتراپی برای سیاهی دور چشم

لیست موضوعات

مزوتراپی برای سیاهی دور چشم

در این مقاله به بررسی موضوع مزوتراپی برای سیاهی دور چشم می پردازیم.

چشم یکی از مهم ترین عضوهای صورت است که تاثیر زیادی روی ظاهر فرد و نحوه ارتباط برقرار کردنش دارد. به همین دلیل وجود عواملی مانند پف چشم، گودی، سیاهی و تیرگی زیر چشم می تواند تاثیر زیادی روی ظاهر و صورت شما داشته باشد.

مزوتراپی برای سیاهی دور چشم
مزوتراپی برای سیاهی دور چشم

برای کسب اطلاعات لازم در مورد مزوتراپی برای سیاهی دور چشم می توانید به زر کلینیک مراجعه کنید و یا با شماره تلفن این کلینیک تماس بگیرید.

02122930161

با انجام مزوتراپی می توانید این سیاهی و تیرگی های اطراف چشم را رفع کنید و اعتماد به نفس خود برای ارتباط برقرار کردن با دیگران را افزایش دهید.

در این مقاله به بررسی مزوتراپی، مزایای آن و استفاده از مزوتراپی برای سیاهی دور چشم می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید با متخصصین زر کلینیک در تماس باشید. زر کلینیک، بهترین و معتبرترین مرکز درمانی در این زمینه به حساب می آید.

در ادامه نوشتار مزوتراپی برای سیاهی دور چشم، موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

مزوتراپی

تاریخچه مزوتراپی

مزایای مزوتراپی

لایه میانی پوست چیست؟

ریز آسیب های مفید

انواع مزوتراپی صورت

مزیت های مزوتراپی چشم نسبت به سایر روش ها

بهترین کلینیک به منظور انجام مزوتراپی برای سیاهی دور چشم

مزایای عمل مزوتراپی

روش انجام مزوتراپی

تعداد جلسات مزوتراپی برای سیاهی دور چشم

عوامل تاثیر گذار روی هزینه های مزوتراپی برای سیاهی دور چشم

مواد مصرفی مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی زیر چشم و کربوکسی تراپی

میزان ماندگاری مزوتراپی برای سیاهی دور چشم

عوامل تاثیر گذار روی هزینه های مزوتراپی برای سیاهی دور چشم

مراحل مزوتراپی برای سیاهی دور چشم

مراقبت های قبل از مزوتراپی برای سیاهی دور چشم

مراقبت های پس از مزوتراپی برای سیاهی دور چشم

توصیه هایی برای کاهش پف، تیرگی و چین و چروک زیر چشم

درمان های خانگی موجود برای تیرگی زیر چشم

جمع بندی

 

مزوتراپی

قبل از این که در خصوص مزوتراپی برای سیاهی دور چشم صحبت نماییم، لازم است تا با متد مزوتراپی کمی بیشتر آشنا شویم. مزوتراپی یکی از روش های درمانی زیبایی صورت و جوانسازی پوست است.

در این روش با لایه میانه پوست و تزریق دارو در این ناحیه سر و کار داریم. برای انجام این کار و رسیدن به لایه ی میانی، از سوزان های نازک و کوچکی در مرکز زر کلینیکاستفاده می شود که هیچ گونه آسیبی به بافت پوست وارد نمی کند. امروزه در سرتاسر جهان، مزوتراپی پیشرفت چشمگیری داشته است.

از این روش برای درمان مشکلات فراوانی مانند خشکی پوست، از بین بردن چین و چروک صورت، تقویت و رفع ریزش مو و … استفاده می شود.

در این روش، داروهای گیاهی و هورمونی به وسیله سوزن در لایه میانی پوست تزریق می شود. نوع دارو و دوز تزریقی توسط متخصص تعیین می شود.

این داروها صرفا جنبه درمانی دارند و عوارض خاصی ایجاد نمی کنند. در صورتی که تصور می کنید مزوتراپی روشی دردناک است، باید بگوییم به دلیل کوچک و ظریف بودن سوزن، همچنین تزریق بی حسی موضعی حین کار، شما دردی را تجربه نمی کنید. حتی می توان این روش را بدون سوزن نیز انجام داد ولی کارایی آن به شدت پایین خواهد آمد.

تاریخچه مزوتراپی

مزوتراپی سال های زیادی در پزشکی سنتی و نوین مورد استفاده قرار گرفته است. این روش اولین بار در کشور فرانسه و در قرن ۱۲ اجرا شد.

در آن زمان پزشک فرانسوی آمبروز پاره، با ایجاد سوراخ هایی روی پوست، داروهای گیاهی را به لایه میانی پوست(درم) تزریق کرد.

مزوتراپی نوین در سال ۱۹۵۲ ارائه شد. دکتر میچل پیستور برای درمان بیماری آسم از آن استفاده کرد. پس از مدتی ریزش موی برخی بیماران کاهش پیدا کرد.

دکتر پیستور برای درمان ریزش مو، به پوست بیماران پروکائین تزریق کرد. او نام روش خود را در سال ۱۹۷۶ مزوتراپی گذاشت.

تاریخچه مزوتراپی
تاریخچه مزوتراپی

مزایای مزوتراپی

با استفاده از این روش، با تزریق داروهای گیاهی به لایه میانی پوست، میزان سوخت و ساز بدن افزایش می یابد و بدن به صورت طبیعی شروع به چربی سوزی می کند. مزوتراپی مزیت های فراوانی دارد که به تعدادی از آن اشاره خواهیم کرد:

پیشگیری از افتادگی پوست:

در صورت وقوع چنین مشکلی، مزوتراپی بهترین درمان است.

جلوگیری از ریزش مو:

مزوتراپی سبب تقویت و جلوگیری از ریزش مو می شود.

رفع چین و چروک پوست:

با استفاده از مزوتراپی، خاصیت ارتجاعی و انعطاف پوست کاهش می یابد، سلول های آسیب دیده نیز از بین می روند، بافت پوست جوان تر گشته و از حالت خستگی و پژمردگی خارج می شود.

رفع خطوط بدن:

در بعضی افراد به دلیل کاهش و افزایش وزن مکرر، خطوطی در نقاط مختلف بدن آن ها ایجاد می شود. این خطوط در گذشته غیر قابل درمان بودند ولی در حال حاضر با استفاده از مزوتراپی، به راحتی قابل درمان هستند.

کاهش چربی های مضر:

قسمت ران و باسن، دو نمونه از مراکز مهم تجمع چربی هستند. مزوتراپی با تزریق دارو، سبب کاهش چربی اضافی این نواحی می شود. افراد مختلف به دلایل متفاوتی مانند وراثت، رژیم غذایی ناسالم و هورمون ها، با توزیع نابرابر چربی در بدن خود روبرو هستند.

این عامل سبب زشتی اندام و کاهش اعتماد به نفس این افراد می شود. هم اکنون مزوتراپی بهترین درمان برای عارضه اضافه وزن و چربی است.

کاهش چربی های مضر:
کاهش چربی های مضر:

برای کسب اطلاعات بیشتر، با متخصصین زر کلینیک در ارتباط باشید.

لایه میانی پوست چیست؟

به زبان ساده، پوست دارای سه لایه اپی درم، درم و هیپودرم است.

اپی درم

بیرونی ترین لایه پوست است که از سلول های شاخی و مرده تشکیل شده است. ضخامت این لایه تقریبا ۱ میلیمتر است. سلول های این لایه مدام در حال تقسیم، مرگ و کنده شدن هستند.

پیشنهاد می کنیم از مقاله پرسش و پاسخ درباره مزوتراپی دیدن کنید.

درم

جنس لایه درم، بافت پیوندی است. اجزای این لایه را کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید تشکیل داده است. وجود این رشته ها باعث استحکام و ماندگاری بافت پوست می شود.

با افزایش سن، تعداد این رشته ها کاهش می یابد و پوست دچار افتادگی می شود. در این لایه؛ فولیکول مو، غده چربی و عرق قرار گرفته است.

هیپودرم

داخلی ترین لایه پوست است که از ترکیب چربی و بافت پیوندی تشکیل شده است. این لایه به عنوان رابط بین درم و عضله ها کار می کند.

چگونه به درم دسترسی پیدا کنیم؟

هدف اصلی در مزوتراپی دسترسی به لایه درم است. به طور طبیعی لایه درم با اپی درم پوشیده شده است. داروهای مربوط به بی حسی موضعی به راحتی نمی توانند از اپی درم عبور کنند و به درم برسند.

به همین دلیل در مزوتراپی، از سوزن استفاده می شود. البته روش های بدون سوزن هم وجود دارد ولی تاثیر آن به اندازه روش با سوزن نیست. این سوزن ها باریک و نازک هستند.

چگونه به درم دسترسی پیدا کنیم؟
چگونه به درم دسترسی پیدا کنیم؟

ریز آسیب های مفید

یکی از اثرات جالب مزوتراپی، اثر آسیب های ریزی است که به وسیله سوزن های نازک روی پوست فرد ایجاد می شود. سوزن با نفوذ به لایه ی میانی آسیب های ریزی ایجاد می کند که باعث شروع چرخه ترمیم پوست می شود.

با شروع این چرخه، سلول های سالم پوست، کلاژن، فاکتور رشد و پورتئین بین بافتی می سازند. با انتقال سلول های بنیادی به محل آسیب توسط خون، چرخه ترمیم تکمیل می شود.

انواع مزوتراپی صورت

یکی از مهم ترین و اصلی ترین نوع مزوتراپی، مزوتراپی صورت است. هدف از انجام این مزوتراپی، رفع مواردی مانند تیرگی و سیاهی دور چشم، کشیدن پوست صورت، از بین بردن پف صورت، رفع افتادگی پوست یا سلولیت است. همان گونه که قبلا گفتیم، این کار از طریق تزریق به لایه میانی پوست صورت انجام می شود.

مزوتراپی مو

در مزوتراپی مو؛ از طریق جراحی، مواد تزریق می شود و نسبت به کاشت مو اثرات بهتر و ماندگارتری دارد. مشکلاتی مانند کچلی و ریزش مو نیز با مزوتراپی قابل درمان هستند. در این روش؛ مواد پروتئینی، مواد معدنی، ویتامین ها و … به پوست سر تزریق می شود. انجام این کار در مقایسه با کاشت مو دارای عوارض کمتری است.

مزوتراپی مو
مزوتراپی مو

مزوتراپی برای پر پشت شدن مو

در مزوتراپی مو، از دو روش فیزیکی و شیمیایی استفاده می شود. ابتدا بی حسی موضعی به پوست سر تزریق می شود. در ادامه پس از ۴۵ دقیقه، سوراخ  ریزی روی سطح پوست ایجاد می شود.

این سوراخ به عنوان نیروی محرکه پوست عمل می کند و چرخه ترمیم خود به خودی را فعال می کند.سلول های سالم شروع به تولید کلاژن می کنند.

در عین حال مواد دیگری مانند مواد معدنی، ویتامین ها و اسیدهای نوکلئیک ممکن است تزریق شود.

در صورت پایین بودن سرعت گردش خون، از داروهایی مانند کومارین برای گشادی رگ ها استفاده می شود و به منظور کاهش علائم التهابی پوست سر، از داروهای ضد التهابی استفاده می کنند.

مزوتراپی لاغری

یکی از روش های رایج مزوتراپی محسوب می شود. در حال حاضر در بین روش های لاغری موجود مزوتراپی، کمترین عوارض و بیشترین اثرگذاری را داشته است.

در مزوتراپی لاغری برای رفع چربی های نواحی مختلف بدن، مواد دارای خاصیت چربی سوزی از طریق سوزن به پوست بدن فرد تزریق می شود. این عمل ممکن است چند جلسه طول بکشد و مدت زمان اثرگذاری آن بسیار سریع است.

مزوتراپی چربی

مزوتراپی بر خلاف جراحی لیپوساکشن، یک روش غیر تهاجمی است. در جراحی لیپوساکشن؛ چربی های شکم، پهلو و ران از بدن خارج می شود.

از معایب لیپوساکشن می توان به احتمال وارد شدن آسیب به عصب و عروق خونی، ایجاد خطوط روی پوست و سوختگی اشاره کرد.

هزینه این عمل نسبتا بالاست. مزوتراپی نسبت به لیپوساکشن هزینه به مراتب کمتری دارد. کلیه موارد ذکر شده، در مجموعه زر کلینیک و تحت نظر مجرب ترین متخصصین صورت می پذیرد.

مزوتراپی چربی
مزوتراپی چربی

مزوتراپی برای رفع سیاهی زیر چشم

امروزه شیوه های مختلفی برای رفع سیاهی دور چشم وجود دارد. این روش ها شامل:  بلفاروپلاستی، کربوکسی تراپی، پلاسماجت و مزوتراپی هستند.

این روش ها غیر تهاجمی هستند و اکثر افراد از سن ۳٠ سالگی به بعد، واجد شرایط حداقل یکی از این روش ها می شوند. هدف مزوتراپی؛ رفع تیرگی  کبودی، سیاهی و گودی زیر چشم است.

در مزوتراپی، از داروهای متنوعی از جمله داروهای گیاهی، مواد معدنی، ویتامین ها، پروتئین ها و … به منظور رفع موارد بالا استفاده می شود.

این روش برای درمان زخم های خفیف آکنه، چین و چروک صورت و تیرگی های پوستی خاص، مورد استفاده قرار می گیرد. مزوتراپی باعث جوانسازی پوست و رفع حالت خستگی و پژمردگی آن می شود.

پلک های پایین چشم جزء اولین مکان هایی از صورت هستند که علائم افزایش سن را نشان می دهند. یکی از مشکلات شایع در افراد مسن، افتادگی پلک پایین و پف کردن آن است.

این اتفاق باعث کاهش چشمگیر زیبایی صورت و طروات پوست آن می شود. از نشانه های افزایش سن می توان به درست شدن کیسه های واضح در زیر چشم، پنجه کلاغی اطراف چشم، وجود لایه پوست اضافی در اطراف چشم و افتادگی ابروها اشاره کرد.

مزیت های مزوتراپی چشم نسبت به سایر روش ها

سایر روش هایی که برای از بین بردن سیاهی دور چشم استفاده می شود، شامل تزریق ژل و چربی می شود. مشکل اصلی این روش ها برگشت مجدد سیاهی دور چشم است.

روش مزوتراپی به دلیل طبیعی بودن فرایند آن و تزریق مواد مغذی به لایه میانی پوست، به شادابی پوستتان کمک زیادی می کند. ماندگاری مزوتراپی نسبت به این روش ها بیشتر است و بافت پوست پس از عمل، شکل طبیعی خود را حفظ می نماید.

مزیت های مزوتراپی چشم نسبت به سایر روش ها
مزیت های مزوتراپی چشم نسبت به سایر روش ها

بهترین کلینیک برای انجام مزوتراپی برای سیاهی دور چشم

یکی از اصلی ترین مشخصه های یک کلینیک زیبایی خوب، داشتن خدمات جامع و کامل در زمینه پوست و مو است. قبل از مراجعه، حتما این مورد را بررسی کنید.

در یک کلینک معتبر، تمام خدمات باید بر اساس اصول بهداشتی و حرفه ای انجام شود.

در زیر به اصلی ترین ویژگی های یک کلینیک زیبایی درجه یک اشاره کرده ایم:

 • داشتن مجوز از وزارت بهداشت و درمان
 • داشتن جدیدترین و به روزترین تجهیزات و دستگاه ها
 • استفاده از داروها و مواد با کیفیت
 • داشتن مشاوره قبل از درمان
 • ارائه خدمات با قیمت مناسب
 • داشتن پرنسل و متخصصین مجرب و متعهد
 • احترام گذاشتن به حقوق بیمار

برای مراجعه به کلینیکی که تمام ویژگی های ذکر شده را داشته باشد، می توانید به زر کلینیک مراجعه نمایید. زر کلینیک با سابقه درخشان و طولانی مدت، همواره سعی در ارائه بهترین خدمات با مناسب ترین قیمت داشته است.

تمام دستگاه های مجموعه زر کلینیک، دارای تاییدیه از سازمان غذا و دارو (FDA) هستند. ویژگی متمایز کننده این کلینیک با سایر کلینک ها، حضور متخصصین رشته های مختلف مانند جراحی زیبایی، زنان، پوست و مو، روانشناسی سلامت و علوم اعصاب است. این مجموعه آماده خدمت رسانی به شما مردم عزیر ایران هستند.

در زیر به اصلی ترین ویژگی های یک کلینیک زیبایی درجه یک اشاره کرده ایم:
در زیر به اصلی ترین ویژگی های یک کلینیک زیبایی درجه یک اشاره کرده ایم:

علت های بروز سیاهی چشم چیست؟

عوامل مختلفی در بروز سیاهی چشم دخیل هستند. در حالت طبیعی مانند سایر نقاط بدن، گردش خون در ناحیه زیر چشم صورت می گیرد.

این گردش نرمال، سبب خونرسانی به پوست زیر چشم و حفظ حالت طبیعی آن ها می شود. هر عاملی که سبب اختلال در خونرسانی این ناحیه شود، باعث سیاهی پوست زیر چشم می شود. در ادامه، به بررسی این عوامل خواهیم پرداخت:

خستگی

خستگی زیاد، خوابیدن بیش از حد یا دیر خوابیدن و بی خوابی شبانه، می توانند سبب ایجاد سیاهی زیر چشم شوند. خواب بی کیفیت، سبب پف کردن صورت و رنگ پریدگی می شود. همین عامل باعث برجسته شدن عروق خونی و پدیدار شدن آن ها در صورت می شود.

هچنین بی خوابی شبانه سبب جمع شدن مایع زیر چشم و پف کردن چشم می شود. به همین دلیل در بعضی موارد، سیاهی و پف کردن چشم با هم اتفاق می افتد.

سن

کهولت سن و پیری یکی از علت های شایع بروز سیاهی زیر چشم است. با افزایش سن، ساختار پوست تغییر می کند و چربی و کلاژن آن از بین می رود و پوست حالت سفت و نازک به خود می گیرد. در اثر این اتفاق، عروق خونی زیر پوست نمایان می شود و باعث تیره به نظر رسیدن زیر چشم می شود.

استفاده خیلی زیاد از چشم

خیره شدن بیش از حد به لپ تاپ، گوشی و تلویزیون باعث گشاد شدن عروق خونی دور چشم و تیره شدن این ناحیه می شود.

آلرژی

مشکلات آلرژیک و خشکی زیاد چشم، می تواند سبب سیاه شدن دور چشم شود. یکی از واکنش های طبیعی بدن در برابر عوامل آلرژی زا، ترشح هیستامین است.

هیستامین سبب بروز عوارضی مانند خارش، قرمزی و پف چشم می شود. هچنین با افزایش جریان خون اطراف چشم، عروق خونی این ناحیه گشاد می شوند و در نهایت به تیرگی دور چشم منجر می شود.

وقوع آلرژی باعث تمایل بیشتر شما برای خاراندن چشم می شود و همین عامل سبب تورم، پارگی و برجسته شدن عروق خونی و سیاهی دور چشم می شود.

کم آبی بدن

یکی از علت های اصلی تیرگی زیر چشم، کم آبی بدن است. در اثر نرسیدن آب به پوست زیر چشم، این ناحیه خشک می شود و گودی زیر چشم ایجاد می شود. با چسبیدن پوست به استخوان صورت،  صورت فرد از فرم شادابی و طراوت خود خارج می شود.

قرار گرفتن در معرض نور آفتاب

این اتفاق باعث ترشح بیشتر ملانین در بدن و تیره تر شدن رنگ پوست می شود. ملانین رنگ پوست را تعیین می کند. دریافت بیش از حد نور خورشید، سبب افزایش ملانین در پوست اطراف چشم و سیاهی آن می شود.

ژنتیک

یکی از عوال مهمی که باعث بروز سیاهی زیر چشم می شود، عوامل ژنتیکی است. در بعضی افراد، سیاهی دور چشم مادرزادی است و فرد از کودکی با آن متولد می شود.

در تعدادی از افراد، با افزایش سن علائم آن تشدید می شود. در تعدادی نیز علائم آن از بین خواهد رفت. بیماری های مختلف دیگری مانند مشکلات تیروئیدی نیز می توانند سبب بروز سیاهی زیر چشم شوند.

مصرف سیگار و دخانیات

توتون، تنباکو، کافئین زیاد و مصرف الکل، باعث کاهش خونرسانی به پوست زیر چشم می شوند.

کمبود ویتامین

پوست برای حفظ شادابی خود نیاز به دریافت ویتامین های مختلف از جمله: ویتامین  K,D,E,C دارد. عدم دریافت این ویتامین ها سبب تیرگی پوست زیر چشم می شود.

مشکلات تغذیه ای

خوردن مواد غذایی ناسالم و رژیم های نادرست لاغری، می تواند سبب بروز تیرگی زیر چشم شود.

مشکلات قاعدگی

خونریزی شدید و طولانی مدت در زنان می تواند یکی از علت های بروز سیاهی چشم باشد.

مشکلات قاعدگی
مشکلات قاعدگی

کم خونی و فقر آهن

جمع شدن رنگدانه ها

برای کسب آگاهی بیشتر، با متخصصین مجرب زر کلینیک در ارتباط باشید.

مزایای عمل مزوتراپی زیر چشم

از بین رفتن تیرگی زیر چشم

برطرف شدن پف دور چشم

از بین رفتن چین و چروک های صورت

شادابی و جوانی پوست

انتخاب روش بر اساس وضعیت بیمار

نتایج ماندگار و پایدار

عدم نیاز به ریکاوری و دوره نقاهت

روش انجام مزوتراپی

مزوتراپی یک روش غیر تهاجمی است که متخصصین حاضر در زر کلینیک، داروهای گیاهی و مواد مخصوص را بدون درد و با بی حسی موضعی به منطقه مورد نظر تزریق می کنند.

در این روش، موادی مانند آمینو اسیدها، چربی، ویتامین ها و … با استفاده از سرنگ کوچک و ظریفی به لایه میانی پوست تزریق می شود.

میزان مواد تزریق شده، کم و کنترل شده است. این کار باعث ایجاد شوک به ناحیه پوست زیر چشم و همچنین سبب خونرسانی بیشتر و ترمیم بافت پوست می شود.

مواد دارویی به عمق یک و نیم تا شش میلیمتری پوست تزریق می شود. به همین دلیل، فرد درد خاصی را حس نخواهد کرد. البته در مواردی، بی حسی موضعی مصرف می شود.

روش انجام مزوتراپی
روش انجام مزوتراپی

تعداد جلسات مزوتراپی دور چشم

برای رسیدن به بهترین نتیجه از طریق مزوتراپی، تعداد جلسات آن بسته به عوامل مختلف متفاوت است. مشکل بعضی از افراد با یک جلسه درمانی حل می شود. تعدادی ممکن است نیاز به جلسات بیشتری داشته باشند.

کرم ها و نرم کننده های زیادی برای کاهش سیاهی دور چشم از جمله آرتی شوک و اسیدهای متنوع، میوه ها و ویتامین K و C در بازار موجود است. اثرگذاری این مواد قطعا مانند مزوتراپی نخواهد بود.

عوامل تاثیر گذار روی هزینه های مزوتراپی زیر چشم

 • اصلی ترین آن ها تعداد جلسات مورد نیاز است.
 • میزان و شدت تیرگی و گودی چشم
 • هزینه های جانبی کلینیک زیبایی
 • دستمزد پزشک کلینیک
 • تعداد دفعاتی که نیاز است تا ترزیق صورت گیرد.
 • مواد مصرفی
 • وضعیت پوست و نتیجه تزریق

مواد مصرفی مزوتراپی چیست؟

مواد مصرفی کوکتل های مزوتراپی معمولا شامل مواد زیر است:

ال کارناتین:

هدف از استفاده این ماده کمک به چربی سوزی است.

هیالورونیداز:

هدف آن مسطح کردن سطح پوست و از بین بردن سلولیت است.

دئوکسی کولات:

تجزیه کردن چربی از رژیم غذایی

آمینوفیلین:

عملکردی مشابه کافئین دارد و باعث افزایش متابولیسم می شود.

لازم به توضیح است که مجموعه زر کلینیک، برای انجام مزوتراپی، از بهترین و معتبرترین مواد استفاده می نماید.

مزوتراپی زیر چشم و کربوکسی تراپی

درمان جدیدی که برای درمان کیسه های زیر چشم با مزوتراپی ترکیب شده، کربوکسی تراپی است. در این روش، پلک های پایین با فشار گاز Co2 به سمت پایین کشیده می شوند.

در نتیجه این عمل، جریان خون در رگ های این ناحیه افزایش می یابد. اکسیژن خون زیاد می شود و بافت های پوست، ترمیم یافته و شاداب تر می شوند.

برای نمایان شدن اثر کربوکسی تراپی، بیمار حداقل باید 4 یا 5 جلسه درمانی به زر کلینیک مراجعه نماید. انجام کربوکسی تراپی باعث از بین رفتن چین و چروک، افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی و شادابی پوست می شود. برای بهبود اثر کربوکسی تراپی، می توان بعد از ۶ تا۹ ماه آن را تکرار کرد.

مزوتراپی زیر چشم و کربوکسی تراپی
مزوتراپی زیر چشم و کربوکسی تراپی

میزان ماندگاری مزوتراپی دور چشم

میزان ماندگاری و اثر مزوتراپی به دو عامل اصلی بستگی دارد. یکی نوع مواد اولیه ترزیق شده و دومی نحوه تزریق دکتر است. وضعیت پوست فرد، میزان چین و چروک و تیرگی پوست نیز در ماندگاری مزوتراپی موثر است.

برای گرفتن نتیجه خوب و ماندگار حتما به یک کلینیک زیبایی معتبر و پزشک خوب مراجعه نمایید. زر کلینیک به عنوان بهترین کلینیک ارائه دهنده خدمات مزوتراپی، بهترین انتخاب برای شماست.

مراحل مزوتراپی زیر چشم توسط پزشک

۱.  معاینه شدن توسط پزشک متخصص

۲.  مشورت کردن با دکتر و آگاهی از تمام مواردی که فرد قبل و بعد از مزوتراپی باید رعایت کند.

۳.  پاک کردن پلک پایینی

۴.  تزریق بی حسی موضعی

۵.  تزریق داروها و کوکتل ها با سرنگ به لایه میانی پوست توسط پزشک

مراقبت های قبل از مزوتراپی زیر چشم

کسب آمادگی قبل از مزوتراپی می تواند نتایج مثبتی روی نتیجه آن داشته باشد. در زیر به مواردی اشاره خواهیم کرد که قبل از عمل باید انجام دهید:

 • ۷ روز قبل از انجام مزوتراپی، داروهایی مانند آسپرین و داروهای های غیر استروئیدی ضد التهاب مصرف نکنید. این داروها خطر خونریزی و تیرگی صورت را در حین تزریق پزشک افزایش می دهد.
 • آب و مایعات زیادی مصرف کنید تا پوستتان دچار بی آبی نشود.
 • از مصرف مواد غذایی ناسالم پرهیز کنید.
 • قبل از ترزیق، به هیج وجه از مواد آرایشی استفاده نکنید.
 • چند روز قبل از عمل، کافئین مصرف نکنید.
مراقبت های قبل از مزوتراپی زیر چشم
مراقبت های قبل از مزوتراپی زیر چشم

مراقبت های پس از مزوتراپی زیر چشم

هدف از مزوتراپی زیر چشم، افزایش جریان خون در این ناحیه و اکسیژن رسانی به بافت پوست است. این کار باعث ترمیم و جوانسازی پوست می شود.

برای جلوگیری از بروز سیاهی چشم، باید حداقل سالیانه دو بار مزوتراپی انجام دهید. موارد زیر را باید پس از مزوتراپی رعایت کنید:

 • پس از مزوتراپی، استخر رفتن و شنا را کاهش دهید.
 • از قرار گرفتن به مدت طولانی در برابر گرما، سرما و رطوبت زیاد پرهیز کنید.
 • در مصرف لوازم آرایشی و بهداشت دقت کنید و صرفا مواد آرایشی مورد تایید پزشکتان را مصرف نمایید.
 • به طور کلی استفاده از لوازم آرایشی منع نشده است ولی در مصرف آن زیاده روی نکنید.
 • تا یک روز پس از عمل، ممکن است علائمی مانند درد، تورم و قرمزی در صورت خود داشته باشید. ولی این عوارض طبیعی است. معمولا این عوامل در ۲۴ ساعت اول رفع می شوند و جای نگرانی ندارد. در صورت رفع نشدن می توانید به پزشک خود مراجعه نمایید.

توصیه هایی برای کاهش پف، تیرگی و چین و چروک زیر چشم

 • هنگام بیدار شدن از خواب سعی کنید که صورتتان را با آب خنک بشویید. انجام این کار باعث انقباض ناگهانی عروق زیر چشم می شود و خونرسانی به این منطقه افزایش می یابد. یکی از راه های اصلی درمان تیرگی زیر چشم، افزایش خونرسانی است.
 • ساعت خواب مناسب داشته باشید .
 • چشم های خود را نمالید، چون این کار باعث قرمزی چشم و افزایش فشار خون رگ های عروقی زیر چشم می شود.
 • قبل از این که به رختخواب بروید، آرایش خود را پاک کنید.
 • زیاد در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • آب کافی بنوشید، این کار سبب جوانی و شادابی پوست صورت شما می شود.
 • در هنگام خواب با گذاشتن دو یا سه بالش زیر سر، از تجمع مایع زیر چشم در صبح هنگام جلوگیری کنید.
 • از مواد غذایی سالم و دارای ویتامین های مختلف ضروری استفاده نمایید.
 • مصرف نمک را کم کنید و میوه ها و سبزیجات حاوی آنتی اکسیدان مانند اسفناج مصرف کنید.
 • سیگار نکشید و مصرف الکل و کافئین را کاهش دهید.
توصیه هایی برای کاهش پف، تیرگی و چین و چروک زیر چشم
توصیه هایی برای کاهش پف، تیرگی و چین و چروک زیر چشم

درمان های خانگی موجود برای تیرگی زیر چشم

در صورتی که تیرگی زبیر چشم در مراحل اولیه و خفیف باشد، با درمان های خانگی می توانید از پیشرفت آن جلوگیری نمایید. البته قبل از انجام این کارها با پزشک خود حتما مشورت نمایید. این درمان ها شامل موارد زیر است:

سیب زمینی:

لایه باریکی از سیب زمینی را به مدت ۱٠ الی ۱۵ دقیقه روی صورت خود قرار دهید، سپس صورت خود را شست و شو دهید.

کمپرس آب یخ:

شستن صورت با آب سرد باعث ایجاد شوک و افزایش خون صورت و اکسیژن رسانی به بافت پوست آن می شود.

چای:

استفاده از چای های کیسه ای به مراتب آسان تر است. به مدت ۱٠ دقیقه آن را زیر چشم خود قرار دهید.

ماساژ:

با ماساژ دادن صورت، جریان خون جاری در رگ های آن افزایش می یابد. می توانید برای بهبود اثر آن از روغن های گیاهی نیز استفاده نمایید.

روغن بادام:

مصرف روزانه روغن بادام تاثیر زیادی روی کاهش سیاهی زیر چشم می گذارد. پس از استفاده حتما صورت خود را با آب و صابون شست و شو دهید.

خیار:

خیار حاوی مقدار زیادی آب است. ویتامین C موجود در آن به شاداب سازی پوست کمک زیادی می کند.

استفاده منظم از شیر، گلاب، آب گوجه فرنگی و لیمو ترش، تاثیر زیادی روی کاهش تیرگی زیر چشم دارد.

پیش و پس از انجام هر یک از موارد بالا، صورتتان را با آب و صابون بشویید.

خیار:
خیار:

جمع بندی

در این مقاله، متوجه شدید که مزوتراپی، یک روش درمانی برای رفع سیاهی زیر چشم است. در این روش، داروهای گیاهی و املاح معدنی توسط پزشک به قسمت میانی پوست فرد تزریق می شود.

از مزایای آن می توان به برطرف شدن چین و چروک و سیاهی زیر چشم، شادابی و جوان شدن پوست و ماندگار بودن آن اشاره کرد. جنس مواد استفاده شده و نحوه ی تزریق دکتر، دو عامل تعیین کننده اصلی ماندگاری مزوتراپی است.

انتخاب بهترین کلینیکی که خدمات مزوتراپی ارائه می دهد، در نتیجه مزوتراپی بسیار تاثیر گذار است. به همین دلیل به منظور دستیابی به بهترین نتیجه، مراجعه به زر کلینیک را به شما توصیه می کنیم.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با زر کلینیک:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید