میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی
مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

لیست موضوعات

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

در این مقاله می خواهیم به عمل واژینو پلاستی و مراقبت های بعد از آن بپردازیم. با ما باشید.

برای کسب اطلاعات لازم در مورد مراقبت های بعد از واژینوپلاستی می توانید به زر کلینیک مراجعه کنید و یا با شماره تلفن این کلینیک که در انتهای همین پست درج شذه است تماس بگیرید.

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی
مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

عمل جراحی زیبایی واژینوپلاستی یکی دیگر از انواع جراحی های زیبایی مخصوص زنان است . این عمل جراحی رایج است. کاربرد این عمل جراحی برای آن دسته از خانم هایی است که به علت زایمان های طبیعی متعدد و متوالی، دچار مشکلات شل شدگی و افتادگی عضلات ناحیه تناسلی خود شده‌اند و برای درمان  مشکلاتی از این قبیل، از این نوع جراحی استفاده می شود که نتایج مفیدی را دارد. به همین دلیل، بین خانم های متأهل، محبوب و پرطرفدار است.

خانم هایی که در زمان های گذشته به مشکلات این چنینی دچار می شدند، این مشکلات عمدتاً بر روی کیفیت زندگی زناشویی و متأهلی آن ها تاثیر می گذاشت. اما به خاطر خجالت کشیدن و تابو بودن این مسئله، نمی ‌توانستند  درباره مشکل خود حرف بزنند چه برسد که آن را درمان کنند؛

تکنولوژی های جدید در پزشکی

اما امروزه به لطف تکنولوژی های جدید در پزشکی و وجود جراحی های متعدد در زمینه عمل های زیبایی مخصوص زنان، قباحت این مسئله از بین رفته و به راحتی می تواند در این باره صحبت کرده و مشکلات خود را مطرح کنند

و سپس به درمان آن مشکل بپردازند تا از این راه می تواند کیفیت زندگی زناشویی خود را بالا ببرند و طبیعتاً اعتماد به ‌نفس فرد زیادتر شده و همچنین رضایتمندی فرد از زندگی متأهلی و شخصی اش نیز به صورت چشمگیری نیز افزایش می یابد.

توصیه می کنیم برای داشتن بهترین نتیجه و رضایتمندی بعد از عمل جراحی واژینوپلاستی، خود را تحت نظر دکتر افسانه زرگنج فرد، متخصص زنان و زایمان قرار دهید.

چرا که ایشان با داشتن تجربه کاری بالا و موفق در زمینه های جراحی های زیبایی زنان مثل لابیاپلاستی، واژینوپلاستی و غیره می توانند به شما در رسیدن به هدفتان کمک کنند و تجربه خوبی را بعد از این عمل داشته باشید و شاهد تغییرات مثبت و خوب در مورد مشکل خود باشید و بتوانید آن را به وسیله خانم دکتر افسانه زرگنج فرد درمان کنید.

در ادامه مقاله مراقبت های بعد از واژینوپلاستی، به سؤالات زیر پاسخ خواهیم داد:

عمل جراحی واژینوپلاستی چیست؟

مراحل انجام عمل جراحی واژینوپلاستی

اقدامات لازم قبل از عمل جراحی واژینوپلاستی

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

دوره نقاهت بعد از عمل جراحی واژینوپلاستی

تعریف واژینوپلاستی

نکته هایی کوچک در مورد مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

مزیت‌ های استفاده از لیزر در واژینوپلاستی

عمل واژینوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

مزایای عمل جراحی واژینوپلاستی چیست؟

معرفی انواع روش های جراحی در عمل جراحی واژینوپلاستی

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی چگونه است؟

تفاوت بین واژینوپلاستی و لابیاپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی؛ اهداف ترمیمی یا زیبایی؟

نحوه آماده سازی یک عمل واژینوپلاستی

درباره عمل واژینوپلاستی

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی در مراحل بعدی

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی در خانه

جدول زمانی بهبودی عمل جراحی واژینوپلاستی

آیا باید منتظر بمانم تا فرزندم قبل از عمل واژینوپلاستی به دنیا بیاید؟

نتیجه گیری

 

عمل جراحی واژینو پلاستی چیست؟

عمل جراحی زیبایی واژینوپلاستی عملی است که به منظور سفت کردن عضلات داخلی جداره مهبل زنان صورت می گیرد که به دلیل های متعدد مثل زایمان های زیاد و پشت سر هم، افزایش سن، عوامل ژنتیکی و ارثی و غیره، این عضلات شل شده اند. در این نوع مواقع بهترین راه حل و درمان، استفاده کردن از عمل جراحی واژینوپلاستی است.

بعضی از جراحان باور دارند  که علاوه بر سفت کردن عضلات داخلی ناحیه تناسلی زنان، این عمل جراحی باعث از بین رفتن حساسیت های پوستی ناحیه تناسلی زنان می شود.

عمل جراحی واژینو پلاستی چیست؟
عمل جراحی واژینو پلاستی چیست؟

این عمل جراحی در حالی انجام می ‌پذیرد که بافت های داخلی مهبل حالت کشسانی و ارتجاعی داشته و به خاطر دلایلی که ذکر کردیم، کمی حالت کشسانی و ارتجاعی طبیعی خود را از دست داده اند و پوست این ناحیه دچار شل شدگی و افتادگی شده است.

در ضمن، عمل جراحی واژینوپلاستی به تنهایی نمی تواند رضایتمندی زندگی جنسی فرد را بالا ببرد. چرا که این مسئله بسیار پیچیده و دارای ابعاد مختلفی است که فاکتورهای دیگر و زیادی در رسیدن به این رضایتمندی دخالت دارند.

مراحل انجام عمل جراحی واژینوپلاستی

در عمل جراحی واژینوپلاستی، در مرحله اول بیمار توسط متخصص بیهوشی بیهوش شده و هوشیاری خود را به صورت موقت از دست می‌دهد و یا بر اساس میزان استرس و اضطراب در فرد، داروی آرامبخش به او تزریق می شود. بعد از آن، فرد باید در حالتی قرار بگیرد که جراح بتواند به راحتی  عمل جراحی را انجام دهد.

به خاطر همین فرد باید به پشت دراز بکشد و در حالت پا باز قرار بگیرد. به طوری که جراح به راحتی بتواند تغییرات مورد نظر را در ناحیه ای که عمل بر روی آن صورت می گیرد را انجام دهد. عمل جراحی واژینوپلاستی عملی حساس است و ظرافت خاصی را می طلبد.

مراحل انجام عمل جراحی واژینوپلاستی
مراحل انجام عمل جراحی واژینوپلاستی

چرا که بر روی ناحیه ای از بدن انجام می شود که تعداد زیادی از بافت های عصبی و عروق خونی در آن ناحیه قرار دارد که همین مسئله باعث می شود کار جراح سخت تر شود و نیازمند جراحانی با تجربه و ماهر برای انجام دادن این عمل جراحی به بهترین نحو ممکن است. در ادامه روند جراحی، جراح پوست های اضافی و غیر لازم این ناحیه و پوست های شل و افتاده را بر می دارد و عضلات داخلی ناحیه تناسلی را به همدیگر نزدیک تر می کند.

به خاطر همین علت، به این نوع عمل، عمل های جراحی ترکیبی نیز می گویند. در نهایت و با تمام شدن تمامی روند جراحی، سوند و درن برای خارج شدن مایعات اضافی از بدن نصب می شود و بعد از بخیه زدن محل جراحی، پروسه جراحی واژینوپلاستی به اتمام می رسد.

استفاده از روش های جراحی واژینوپلاستی با لیزر

بعضی از افراد برای این که مقدار تهاجمی بودن نوع عمل را کم کنند، از روش های جراحی واژینوپلاستی با لیزر استفاده می کنند که عارضه های بعد از عمل و تهاجم کمتری را دارد؛

اما نکته مهمی که باید بگوییم این است که اگر افتادگی و شلی ناحیه تناسلی در شما به علت زایمان های طبیعی زیاد باشد، با روش جراحی می توانید مطمئن شوید که به طور کامل مشکل شما حل می شود و این روش می تواند شل شدگی های وخیم و زیاد را درمان کند.

اما اگر میران شلی و افتادگی عضلات ناحیه تناسلی در شما کم می باشد، می توانید روش جراحی با لیزر را انتخاب کنید. اما اگر این میزان زیاد و شدید باشد، حتما برای درمان کامل از روش جراحی استفاده کنید چرا که لیزر نمی تواند شلی و افتادگی های شدید را حل و درمان کند و ممکن است لازم باشد چندین باره از لیزر استفاده کنید که خودش اتلاف وقت و سرمایه تان محسوب می شود.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر تصمیم دارید این عمل جراحی و عمل های جراحی مشابه مثل لابیاپلاستی و دیگر عمل های زیبایی مخصوص بانوان را انجام دهید، از خانم دکتر افسانه زرگنج فرد، متخصص زنان و زایمان برای گرفتن بهترین نتیجه و رسیدن به اهدافی که می خواهید کمک بگیرید.

شما می توانید سوالات خود را با ایشان از طریق وب سایت و اینستاگرام خانم دکتر افسانه زرگنج فرد مطرح کنید و به جواب سوالاتتان برسید و با روند جراحی های زیبایی زنان و سوالات متدوال دباره آن آشنا شوید.

اقدامات لازم قبل از عمل جراحی واژینوپلاستی

 • تحقیق کردن دقیق برای انتخاب بهترین جراح و متخصص زیبایی در زمینه عمل جراحی واژینوپلاستی
 • اطلاع دادن به جراح انتخابی خود در مورد سابقه های بیماری و داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید.
 • یک نفر از نزدیکان و یا خانوداه را به عنوان همراه کنار خود داشته باشید. چرا که کمک کردن و رسیدن به احوال و کارهای بیمار بعد از عمل لازم است و می تواند کار شما را راحت کند و استرس کمتری داشته باشید.
 • در مورد این که تصمیم درست و بجایی گرفته اید، حتما با متخصص ها این حوزه درمانی مشورت کرده و کمک بگیرید تا مطمئن شوید که تصمیمتان منطقی و عاقلانه و ضروری است و صرفا به دلایل اشتباه و غیر ضروری و غیر مهم این کار را انجام نمی دهید.
 • حتما آزمایش های معمول و ضروری که قبل از آزمایش باید انجام دهید را در نظر بگیرید و برای اطلاع یافتن از وضعیت جسمی کنونی خود، چکاپ های لازمه را بگذرانید.
 • حتما با کادر درمانی اتاق عمل و پرستاران در مورد آمادگی های قبل از عمل، همکاری های لازم را داشته باشید. از جمله آمادگی های قبل از عمل که بر عهده پرستار و کادر اتاق عمل است، می توان به موارد پوشاندن لباس مخصوص اتاق عمل، متصل کردن آنژیوکت برای رساندن دارو و سرم به بدن بیمار اشاره کرد.
اقدامات لازم قبل از عمل جراحی واژینوپلاستی
اقدامات لازم قبل از عمل جراحی واژینوپلاستی

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

عمل جراحی زیبایی واژینوپلاستی که برای سفت کردن و تنگ کردن عضلات ناحیه تناسلی بانوان انجام می شود، می تواند به دو صورت جراحی سنتی و یا با لیزر انجام شود.

در صورتی که مشکل شل شدگی و افتادگی ناحیه تناسلی شما زیاد نیست، بهتر است از روش جراحی با لیزر استفاده کنید چرا که عوارض کمتری دارد و مراقبت های بعد از واژینوپلاستی را نیز احتیاج ندارید. فقط در نوع جراحی با لیزر باید تا سه روز از نزدیکی کردن پرهیز کنید و فعالیت های سنگین فیزیکی و ورزشی تا سه روز بعد از لیزر نیز نباید انجام شود.

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی
مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

به علت این که خونرسانی در قسمت ناحیه تناسلی و لایه های مخاطی درونی مهبل بسیار عالی است، جراحی هایی که در این قسمت از بدن انجام می شود، سریع تر از سایر قسمت های بدن بهبود می یابد.

به همین دلیل تمامی جراحی های زیبایی دستگاه تناسلی دارای دوره ریکاوری و نقاهت کوتاه تری به نسبت جراحی های دیگر اعضای بدن دارد. بعد از انجام دادن عمل جراحی واژینوپلاستی، در صورتی که مشکل خاصی برای فرد ایجاد نشود، یک روز بعد از عمل جراحی، فرد می تواند به فعالیت های عادی و روزانه خود برگردد و بعد از عمل واژینوپلاستی با استفاده از لیزر، فرد بلافاصله و در عرض چند ساعت می تواند به کارهای خود برگردد.

دیگر مراقبت های بعد از واژینوپلاستی که باید در نظر بگیرید از این قرار هستند:

بخیه هایی که در این عمل استفاده می شود، احتیاجی به کشیدن بعد از بهبودی زخم ها ندارند. اما حتما باید محل بخیه ها را تمیز و خشک نگه دارید و اجازه ندهید رطوبت در این محل جمع شود.

برای این که به روند بهبود بخیه ها و جلوگیری از عفونت محل زخم های بعد از عمل کمک کنید، حتما بخیه هایتان را با آب و صابون و یا سرم های ضد عفونی کننده مخصوص این کار بشویید و بعد از شستن آن ها، محل بخیه ها را با سشوار خشک کنید.

به صورت مرتب و منظم، آنتی بیوتیک هایی که پزشکتان برایتان تجویز کرده است را مصرف کنید تا از دچار شدن به عفونت جلوگیری کنید. سر وقت و منظم خوردن قرص ها اثر بخشی آن ها را بالا می برد. پس طبق برنامه زمانی که پزشکتان تعیین کرده است، داروهایتان را مصرف کنید.

در صورتی که بعد از عمل درد داشتید، می توانید برای رفع کردن آن از داروهای ضد درد و مسکن استفاده کنید.

اگر عمل جراحی واژینوپلاستی را به روش جراحی انجام داده اید، بسته به بهبود زخم ها و بخیه ها باید تا یک و نیم الی دو ماه بعد از عمل نزدیکی نداشته باشید.

بعد از عمل جراحی واژینوپلاستی از تامپون ها استفاده نکنید.

دو الی سه روز بعد از عمل نباید حمام کنید

دو الی سه روز بعد از عمل نباید حمام کنید و بعد از این مدت نیز فقط اجازه دارید تا دوش به صورت سرپایی بگیرید.

تا زمانی که کاملا خوب نشده اید و زخم ها و بخیه هایتان بهبود پیدا نکرده اند، بدون اجازه پزشک و بدون اطلاع او از نحوه وضعیت شما، از استفاده کردن از وان حمام و رفتن به استخر و جکوزی و سونا پرهیز کنید.

تا بعد از گذشتن دو ماه از عمل جراحی واژینوپلاستی، از انجام دادن هر گونه فعالیت های فیزیکی و ورزشی سنگین جدا پرهیز کنید چرا که باعث آسیب دیدن زخم ها و بخیه ها و فشار آمدن به دستگاه تناسلی شما می شود.

دو الی سه روز بعد از عمل نباید حمام کنید
دو الی سه روز بعد از عمل نباید حمام کنید

از خوردن غذاهایی که باعث یبوست می شود دوری کنید و حتما غذاهای ملایم و نرم و فیبردار استفاده کنید.

احتمالا یک هفته بعد از عمل جراحی واژینوپلاستی، احساس خارش در محل زخم هایتان دارید که جای نگرانی نیست و نشانه بهبود پیدا کردن زخم ها و بخیه ها است.

سعی کنید محل جراحی را تمیز و خشک نگه دارید تا دچار عفونت نشوید.

خودداری از مصرف دخانیات

بعد از عمل جراحی واژینوپلاستی تا زمان بهبودی کامل، مصرف هر گونه دخانیات و الکل و انواع آن را باید کنار بگذارید.

در مواقعی که به صورت کمیاب دیده می شود، اگر دچار خونریزی های زیاد بعد از عمل شدید و یا احساس درد زیادی داشتید و ناحیه عمل شده متورم شده بود، حتما به پزشکتان مراجعه کنید و در این باره و درست کردن این وضعیت با او مشورت و صحبت کنید.

در صورتی که این جراحی تحت نظر جراحان ماهر و با تجربه انجام شود، می توانید از عوارض بعد از عمل خلاص شوید. شما نیز اگر تمایل دارید تا عمل جراحی واژینوپلاستی را انجام دهید و به دنبال بهترین پزشک برای انجام دادن این عمل هستید، ما به شما خانم دکتر افسانه زرگنج فرد متخصص زنان و زایمان را پیشنهاد می کنیم.

دوره نقاهت بعد از عمل جراحی واژینوپلاستی

بسته به این که از کدام روش ها برای عمل جراحی واژینوپلاستی استفاده کرده باشید، دوران نقاهت متفاوتی نیز با هم دارند. به طور مثال؛ اگر از لیزر برای عمل واژینوپلاستی استفاده کرده باشید، سوزش و درد بعد از انجام دادن لیزر ندارید و همچنین می توان گفت، دوران نقاهت بعد از لیزر کوتاه است و حدودا یک هفته زمان می برد و فرد به راحتی و بعد از چند ساعت می تواند به فعالیت های روزانه و عادی و ساده  خود برگردد.

اما اگر از روش جراحی برای عمل واژینوپلاستی استفاده کرده باشید، دوره نقاهت در این روش بسته به وضعیت فرد بین سه الی چهار هفته طول می کشد.

فعالیت های روزانه معمولی و عادی را فرد می تواند بعد از سه الی چهار روز بعد از عمل شروع کند اما باید تا حدود دو ماه بعد از عمل، از نزدیکی کردن خودداری کند. همچنین در هر دو روش، از انجام دادن فعالیت ها و کارها و ورزش های سنگین دوری کنید. به خصوص در روش جراحی باید بیشتر مراقب باشید.

دوره نقاهت بعد از عمل جراحی واژینوپلاستی
دوره نقاهت بعد از عمل جراحی واژینوپلاستی

تعریف واژینوپلاستی

عمل جراحی واژینوپلاستی یکی از جراحی های زیبایی مربوط به دستگاه تناسلی بانوان است که به دلایل جوانسازی، زیبایی و برطرف کردن مشکلات شلی و افتادگی عضلات این ناحیه انجام می شود.

با کمک این جراحی، دیواره ها و عضلات درونی مهبل که خاصیت الاستیک و ارتجاعی و کشسانی خود را از دست داده است را ترمیم می کنند و این عضلات را دوباره مثل قبل سفت می کنند و استحکام این عضلات نیز افزایش پیدا می کند و باعث بالا رفتن سطح کیفیت زندگی زناشویی و روابط جنسی در زندگی فرد می شود.

معمولا در حین زایمان طبیعی، بافت ها و عضلات دستگاه تناسلی خانم ها دچار کشیدگی بیش از حد می شود و باعث می شود تا قطر داخلی دستگاه تناسلی فرد بیشتر از قبل شود و در بیشتر موارد، فقط مقدار جزئی از این شل شدگی و افتادگی بعد از زایمان طبیعی درست می شود و بقیه موارد به همان طریق باقی می ماند و مانند قبل از زایمان طبیعی نمی شود.

همچنین لازم به ذکر است، با یک زایمان، هیچ موقع خاصیت ارتجاعی و کشسانی این ناحیه از بین نمی رود و عضلات این قسمت شل و گشاد نمی شود.

مشکل زمانی پیش می آید که فرد تعدادی بیشتر از سه بار زایمان طبیعی انجام داده و یا زایمان هایی که انجام داده است زیاد و بدتر از آن پشت سر هم و در فواصل زمانی کم باشد. در این زمان ها با احتمال زیاد، فرد دچار شلی و افتادگی در دستگاه تناسلی خود می شود.

بیشتر خانم ها بعد از زایمان، دچار نارضایتی در روابط زناشویی خود می شوند

بیشتر خانم ها بعد از زایمان، دچار نارضایتی در روابط زناشویی خود می شوند که می توانند به راحتی مشکلات خود را با عمل جراحی واژینوپلاستی حل کنند.

در این عمل جراحی، عضله های اضافی برداشته می شود و عضلات را به همدیگر نزدیک می کنند و در نتیجه مشکلات شلی و افتادگی عضلات داخلی این ناحیه از بین می رود و در نهایت بعد از عمل، علاوه بر سفت شدن عضلات داخلی، قدرت کنترل عضلات زیادتر شده و تقویت می شود و همچنین روابط زناشویی فرد نیز با کیفیت تر و بهتر خواهد شد.

همچنین این مشکلات در افرادی که به طور ناگهانی دچار تغییرات وزنی سریع و شدید شده اند، چه این تغییرات به صورت افزایش وزن باشد چه به صورت کاهش وزن، می تواند باعث شود که عضلات داخلی دستگاه تناسلی دچار شل شدگی شود و باعث افتادگی و شل شدن عضلات این ناحیه می شوند که این افراد نیز می توانند با استفاده از عمل جراحی واژینوپلاستی این مشکل خود را حل کنند.

همچنین شل شدگی و افتادگی و باز بودن بیش از حد دهانه مهبل می تواند باعث شود، فرد زودتر به عفونت های مختلف دچار شود که فایده دیگر این عمل این است که با حل کردن این موضوع می تواند ریسک مبتلا شدن به عفونت های دستگاه تناسلی را پایین بیاورد.

در حالت کلی می توان این گونه بیان کرد که عمل جراحی واژینوپلاستی برای افرادی که به علت های مختلف دچار شل شدگی و افتادگی عضلات ناحیه تناسلی شده اند، ایده آل و عالی است و می توانند این مشکل را از طریق این عمل جراحی درمان کنند.

عمل جراحی واژینوپلاستی عملی است که در حدود یک الی دو ساعت زمان می برد

عمل جراحی واژینوپلاستی عملی است که در حدود یک الی دو ساعت زمان می برد و پیشنهاد می کنیم که فرد برای جراحی، به متخصصان زنان مراجعه کنند.

در این جراحی برای ترمیم و اصلاح عضلات شل شده و افتاده، برش هایی در اطراف و دیواره های داخلی ناحیه تناسلی انجام می شود و بعد از برداشتن بافت ها و قسمت های غیر ضروری، بقیه عضلات را به همدیگر نزدیک کرده و بخیه می زنند.

همچنین در این عمل دو الی سه سانتی متر از قسمت ابتدایی مهبل که پرینورافی نامیده می شود نیز تنگ تر می شود. این عمل جراحی با روش بیهوشی عمومی و یا بی حسی از طریق نخاع می تواند انجام شود.

عمل جراحی واژینوپلاستی عملی است که در حدود یک الی دو ساعت زمان می برد
عمل جراحی واژینوپلاستی عملی است که در حدود یک الی دو ساعت زمان می برد

نکته هایی کوچک در مورد مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

 • سعی کنید بهداشت این ناحیه از بدن را رعایت کنید و مراقب بهداشت این ناحیه باشید.
 • برای مشکلاتی مثل متورم شدن و احساس سوزش در محل عمل می توانید از کیسه های آب سرد و یخ استفاده کنید.
 • بعد از عمل جراحی واژینوپلاستی، به هیچ وجه لباس های تنگ و چسبان نپوشید.
 • تقریبا سه روز بعد از عمل توسط جراحی و بعد از یک روز به وسیله لیزر می توانید فعالیت های روزانه و معمول خود را شروع کنید.
 • به طور میانگین، بین یک و نیم الی دو ماه بعد از عمل واژینوپلاستی به وسیله جراحی نباید نزدیکی داشته باشید و این زمان در روش جراحی با لیزر به سه روز الی یک هفته، بسته به وضعیت شخص کاهش پیدا می کند.
 • حمام کردن در وان و رفتن به استخر، جکوزی و سونا تا شش ماه بعد از عمل جراحی واژینوپلاستی ممنوع است.
 • تمامی فعالیت های سنگین و ورزش های سنگین و سخت، دوچرخه سواری، موتورسواری و غیره تا شش هفته بعد از عمل نباید انجام شود.
نکته هایی کوچک در مورد مراقبت های بعد از واژینوپلاستی
نکته هایی کوچک در مورد مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

مزیت ‌های استفاده از لیزر در واژینوپلاستی

 • کمتر بودن دوره نقاهت نسبت به روش جراحی
 • دراین نوع روش احتیاجی به بستری شدن ندارید و به صورت سرپایی انجام می شود.
 • برش نخوردن ناحیه مورد عمل و احتیاج نداشتن به بخیه
 • نداشتن درد و خونریزی در محل عمل
 • داشتن هزینه های کمتری نسبت به روش جراحی سنتی
 • به علت نداشتن بخیه و جای زخم، امکان عفونت و دیگر مشکلات در این ناحیه به صفر می رسد.

روش جراحی لیزر واژینوپلاستی باعث می شود تا بافت های مخاطی دیواره های مهبل تحریک شده و شروع به کلاژن سازی بکنند. به همین دلیل، علاوه بر رفع مشکلات اصلی، مشکل شلی و افتادگی عضلات این ناحیه در بافت های آن نیز ترمیم می شوند و در نهایت این عمل جراحی با استفاده از لیزر باعث مستحکم شدن و جوانسازی بافت داخلی دیواره های دستگاه تناسلی می شود.

مزیت ‌های استفاده از لیزر در واژینوپلاستی
مزیت ‌های استفاده از لیزر در واژینوپلاستی

عمل واژینوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

همان طور که قبلا گفتیم، بیشتر افرادی که به علت زایمان های زیاد به خصوص پشت سر هم دچار مشکلات شل شدگی عضلات داخلی دستگاه تناسلی می شوند و یا افرادی که به علت های دیگری مثل افزایش سن و تغییرات شدید وزنی به صورت کاهش و یا افزایش در آن ها مشکلات شل شدن و افتادگی عضلات و پوست دستگاه تناسلی را تجربه می کنند، می توانند با استفاده از عمل جراحی واژینوپلاستی این مشکل را حل کنند و درمان این مشکل به تنهایی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در فرد می شود و باعث بالا رفتن کیفیت و میزان رضایتمندی شخص از ابعاد زندگی که مربوط به رابطه فیزیکی و جنسی است، می شود.

عمل جراحی واژینوپلاستی برای این دسته از افراد ایده آل است و می تواند در رسیدن به درمان مشکل و اهداف خود در این باره به فرد کمک کند. توصیه می کنیم، اگر قصد انجام این عمل را دارید، برای انتخاب جراحتان خوب تحقیق کنید و عجله نکنید و با صبر و حوصله به بررسی بهترین گزینه های ممکن طبق شرایطتان تصمیم بگیرید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر می خواهید با خیالی راحت تحت درمان این نوع جراحی قرار بگیرید و نتایج عالی و مثبتی را بعد از عمل مشاهده کنید، از خانم دکتر افسانه زرگنج فرد که بهترین دکتر درمان واژینیسموس شناخته شده ند، در این باره کمک بگیرید.

عمل واژینوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟
عمل واژینوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

مزایای  عمل جراحی واژینوپلاستی چیست؟

در طول عمل جراحی واژینوپلاستی که یک نوع جراحی زیبایی است، جراح، عضله ها و بافت های شل شده داخلی مهبل را به هم نزدیک می کند و آن ها را به هم بخیه می زند و پوست های زائد و اضافی نیز برداشته می شود. در پایین می توانید مهم ترین کاربردها و مزایای عمل جراحی واژینوپلاستی را ببینید که از این قرار هستند:

 • سفت شدن و مستحکم شدن عضلات و ماهیچه های درون دستگاه تناسلی و همچنین بالا بردن قدرت این عضلات و افزایش قدرت کنترل عضلات دستگاه تناسلی
 • زیاد شدن میل جنسی و کمک به بهتر شدن سردی جنسی در خانم ها
 • بیشتر شدن اعتماد به نفس در فرد بعد از این عمل
 • کم شدن ریسک مبتلا شدن به عفونت های پی در پی
 • زیاد شدن رضایتمندی از زندگی زناشویی
 • جوانسازی بافت ها و دیواره های داخلی دستگاه تناسلی بانوان
 • معلوم نبودن جای بخیه و عدم باقی ماندن اسکارهای زخم بر روی بدن
 • احتیاج نداشتن به کشیدن بخیه
 • درمان مشکلات بی اختیاری ادراری به علت های استرس و اضطراب، سرفه، خنده و عطسه کردن
مزایای  عمل جراحی واژینوپلاستی چیست؟
مزایای  عمل جراحی واژینوپلاستی چیست؟

معرفی انواع روش های جراحی در عمل جراحی واژینوپلاستی

واژینوپلاستی با روش جراحی باز و سنتی

در این روش از جراحی مثل روش های رایج و شناخته شده قدیمی، جراحی با استفاده از روش سنتی و باز انجام می گیرد و جراح برای انجام دادن تغییرات بر روی ناحیه و برش دادن قسمت های مورد نظر، از تیغ جراحی استفاده می کند اما نیازی به کشیدن بخیه ها نیست چرا که از بخیه های قابل جذب استفاده می شود.

واژینوپلاستی با روش جراحی باز و سنتی
واژینوپلاستی با روش جراحی باز و سنتی

واژینوپلاستی با لیزر

از دیگر روش های عمل جراحی واژینوپلاستی می توان به روش لیزر اشاره کرد. در این روش که معمولا از لیزر مونالیزا استفاده می شود، جراح به کمک لیزر و ایجاد گرما در ناحیه تناسلی، باعث زیاد شدن خونرسانی به بافت های داخلی و مخاط مهبل می شود و این نیز باعث تحریک کلاژن سازی و تقویت عضله های داخلی این ناحیه و رفع مشکلات شلی و افتادگی عضلات می شود.

در این روش، زمان بسیار کم تری نسبت به روش جراحی گرفته می شود و می توان بدون درد و بدون عارضه های بعد از عمل مشکلات ذکر شده در این ناحیه را از بین برد.

واژینوپلاستی با آر اف

روش دیگری از واژینوپلاستی که با دستگاه آر اف با امواج کم انرژی رادیوفرکوئنسی انجام می شود جزو روش های غیر تهاجمی و غیر جراحی است که نحوه روش آن مشابه لیزر است. به این طریق که  در این روش نیز موج های دستگاه آر اف باعث گرم شدن بافت های داخلی و عمیق مهبل شده و در نتیجه باعث کلاژن سازی در بافت ها و عضلات عمیق این ناحیه می شود.

این روش نیز به صورت سرپایی انجام می شود و بدون درد و خونریزی و بدون عوارض بعد از عمل است. از این دستگاه علاوه بر واژینوپلاستی در کاربردهای دیگری مثل درمان مشکلات خشکی ناحیه تناسلی و مشکلات عدم اختیار ادرار به علت های استرس نیز استفاده می شود.

توصیه می کنیم اگر مشکلات شل شدگی و افتادگی دستگاه تناسلی شما در حد خفیف و یا متوسط است، از روش های لیزر و دستگاه آر اف استفاده کنید تا بتوانید مشکل خود را بدون درد و خونریزی و عوارض بعد از عمل و همچنین مدت زمان کم انجام آن و دوره نقاهت کوتاه حل کنید.

فقط در صورتی که مشکلات شما در این ناحیه شدید و وخیم است و احساس می کنید، بیش از حد طبیعی دچار شلی و افتادگی عضلات دستگاه تناسلی هستید، برای حل کردن و درمان این موضوع به صورت قطعی از روش جراحی استفاده کنید. چرا که فقط با روش جراحی مطمئنا مشکل شما حل می شود و لیزر و آر اف فقط قسمتی از مشکل شما را حل می کند.

هرگز از روش های جراحی هراسی نداشته باشید

البته هرگز از روش های جراحی هراسی نداشته باشید چرا که در صورتی که جراح ماهر و با تجربه مانند دکتر زرگنج فرد این عمل را برایتان انجام دهد و مراقبت های بعد از واژینوپلاستی را رعایت کنید،

به هیچ وجه نباید نگران شوید و بعد از جراحی شاهد تغییرات چشمگیر و زیادی خواهید شد. پیشنهاد ما به شما برای داشتن تجربه خوب بعد از عمل و راضی بودن از نتیجه نهایی این عمل این است که این عمل واژینوپلاستی و یا دیگر عمل های زیبایی زنان را، چه با روش های جراحی و چه روش های غیر جراحی، نزد خانم دکتر افسانه زرگنج فرد انجام دهید.

خانم دکتر زرگنج فرد با داشتن تجربه کاری زیاد و موفق در این زمینه می توانند کمک کنند تا مشکل خود را حل کنید و در نهایت از نتیجه عمل خود بسیار راضی و خشنود باشید و تحت نظر ایشان و توصیه هایش بتوانید عوارض بعد از عمل جراحی واژینوپلاستی را به صفر برسانید.

هرگز از روش های جراحی هراسی نداشته باشید
هرگز از روش های جراحی هراسی نداشته باشید

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی چگونه است؟

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی از مهم ترین نکاتی است که فرد با رعایت کردن آن ها بعد از این عمل می تواند به نتایج عالی برسد و درصد موفقیت عمل را بالا ببرد. مراقبت های بعد از واژینوپلاستی بسته به شرایط کلی و فیزیکی بیمار و همچنین نوع روش استفاده شده در جراحی می تواند متفاوت باشد.

برای مثال؛ اگر عمل واژینوپلاستی با لیزر و آر اف انجام شده باشد، فرد نیاز به مراقبت های خاصی ندارد اما اگر عمل واژینوپلاستی با روش جراحی انجام شده باشد، نیاز به رعایت نکات خاص در مورد مراقبت های بعد از واژینوپلاستی دارید. در بخش بعدی، این نکات و مراقبت های بعد از واژینوپلاستی را توضیح داده ایم.

24 الی 48 ساعت پس از عمل جراحی واژینوپلاستی

 • رعایت کردن بهداشت شخصی مربوط به ناحیه عمل در چند روز ابتدایی بعد از عمل بسیار مهم است. چرا که ایجاد هر گونه عفونت جزئی نیز می تواند باعث انسداد زخم و مشکلات دیگر شود.
 • آنتی بیوتیک ها و مسکن هایی که پزشکتان برایتان تجویز می کند را به صورت سر وقت و منظم تا حدود یک هفته بعد از عمل باید مصرف کنید.
 • ترجیحا هنگامی که می خواهید ناحیه تناسلی خود را بشویید، از صابون برای این کار استفاده نکنید و فقط با آب تمیز و خالی این کار را انجام دهید و بعد از تمام شدن شست و شو، ناحیه زخم عمل را با سشوار خشک کنید تا احتمال مبتلا شدن به هر نوع عفونت را پایین بیاورید.
 • سعی کنید بعد از عمل به صورت طولانی مدت، یکجا و به طور ساکن ننشینید. چرا که موحب فشار آمدن به ناحیه تناسلی و زخم هایتان می شود.
 • یک الی دو روز بعد از عمل، لابیاها ممکن است متورم و ملتهب شوند که امری طبیعی است و حالت موقتی دارد و بعد از چند روز از بین می رود. به همین سبب، برای کم کردن التهاب آن ها هر بیست دقیقه از کیسه های آب سرد استفاده کنید.
 • لباس های تنگ و چسبان را به خاطر فشار آوردن به ناحیه تناسلی تا زمان بهبودی کامل نپوشید.
 • قبل از لمس کردن ناحیه تناسلی، از تمیز بودن و ضد عفونی بودن دست های خود اطمینان پیدا کنید.
24 الی 48 ساعت پس از عمل جراحی واژینوپلاستی
24 الی 48 ساعت پس از عمل جراحی واژینوپلاستی

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی در طی چند هفته پس از عمل

 • احساس درد و متورم شدن محل جراحی در عرض یک الی دو هفته کم می شود و سپس از بین می رود.
 • حتما مراقب باشید تا دو هفته بعد از عمل واژینوپلاستی، ضربه ای به ناحیه تناسلی وارد نشود.
 • ممکن است شاهد ترشحات زرد رنگ و دیگر ترشحات بعد از عمل واژینوپلاستی باشید که جای نگرانی نیست و مشکل خاصی را برایتان ایجاد نمی کند.
 • ورزش و فعالیت های سنگین و فیزیکی را تا حدود یک ماه بعد از عمل باید کنار بگذارید.
 • رفتن به استخر و شنا کردن به مدت سه ماه توصیه نمی ‌شود.
 • مصرف هر گونه دخانیات مثل قلیان و سیگار را کنار بگذارید. چرا که نیکوتین موجود در دخانیات باعث کند شدن روند درمان و بهبودی شما می شود.
 • بعد از عمل و تا بهبودی کامل برای سرعت بخشیدن به روند بهبودی و درمانتان، از رژیم غذایی سالم شامل ماده های غذایی پروتئین دار، انواع میوه و سبزی ها، آجیل های مفید استفاده کنید.
 • در صورت دیدن هر گونه علائم غیرعادی، خونریزی های شدید و غیر طبیعی، باز شدن بخیه ها سریعا نزد پزشک خود مراجعه کنید.
 • تا چهار الی شش هفته بعد از عمل، بسته به وضعیت بهبودیتان نباید رابطه جنسی داشته باشید.
مراقبت های بعد از واژینوپلاستی در طی چند هفته پس از عمل
مراقبت های بعد از واژینوپلاستی در طی چند هفته پس از عمل

تفاوت بین واژینوپلاستی و لابیاپلاستی چیست؟

 • عمل جراحی واژینوپلاستی عملی است که برای سفت کردن عضلات و ماهیچه های داخلی مهبل که به علت های مختلفی مثل زایمان های متعدد و یا پشت سرهم، افزایش سن، چاقی و لاغری سریع، شل و افتاده شده اند، استفاده می شود. همچنین در موارد و مشکلات سلامتی مادرزادی در ناحیه تناسلی، بی اختیاری ادراری و غیره نیز کاربرد دارد که با روش های جراحی، لیزر و آر اف می تواند انجام شود.
 • عمل جراحی لابیاپلاستی عملی است که فرم دادن به لابیاها، تغییر دادن اندازه لابیا و قرینه کردن لابیاها کاربرد دارد. این عمل می تواند در صورت لزوم و خواست بیمار به عنوان مکمل در کنار عمل واژینوپلاستی نیز انجام شود.

اگر تصمیم دارید هر کدام از عمل های زیبایی واژینوپلاستی، لابیاپلاستی و یا عمل های زیبایی دیگر در این زمینه را انجام دهید، پیشنهاد می کنیم برای گرفتن نتیجه عالی از عمل های زیبایی که انجام می دهید، عمل های جراحی مد نظرتان را تحت نظر خانم دکتر افسانه زرگنج فرد انجام دهید.

تفاوت بین واژینوپلاستی و لابیاپلاستی چیست؟
تفاوت بین واژینوپلاستی و لابیاپلاستی چیست؟

عمل جراحی واژینوپلاستی؛ اهداف ترمیمی یا زیبایی؟

علت های مختلفی وجود دارد که چرا خانم ها تصمیم به انجام دادن عمل جراحی واژینوپلاستی می گیرند. یکی از مهم ترین نکته ها در این مورد فهمیدن این است که آیا این علت ها دلایل ترمیمی و سلامتی دارند و یا دلایل زیبایی دارند.

جراحی های ترمیمی برای بهبود بخشیدن به قسمتی از بدن انجام می شود. برای مثال؛ نقص ها و مشکلاتی که می تواند گریبانگیر نوزادان دختر شود، ممکن است این احتیاج را ایجاد کند تا برای برطرف کردن مشکلات در ناحیه دستگاه  تناسلی، سیستم ادراری، دوره های عادت ماهیانه، عمل واژینوپلاستی هنگام بزرگسالی انجام شود.

از دیگر کاربردهای این عمل که شامل جراحی های ترمیمی است، می توان به مشکلات عدم اختیار ادراری در فرد و مشکلات در کنترل مثانه و بیماری مثانه بیش فعال و یا مشکلات بی اختیاری ادرار هنگام خندیدن، سرفه کردن، عطسه کردن، استرس و اضطراب اشاره کرد.

سفت کردن عضلات ناحیه تناسلی برای بهبود دادن کارکرد این ناحیه و مشکلات آن مفید است و می تواند به راحتی مواردی که ذکر کردیم را به وسیله عمل جراحی واژینوپلاستی درمان کرد. پس عمل واژینوپلاستی شامل هدف های ترمیمی و هم هدف های زیبایی است و بسته به تصمیم فرد مثل عمل های دیگر می تواند صورت بگیرد.

عمل جراحی واژینوپلاستی؛ اهداف ترمیمی یا زیبایی؟
عمل جراحی واژینوپلاستی؛ اهداف ترمیمی یا زیبایی؟

نحوه آماده سازی یک عمل واژینوپلاستی

قبل از این که عمل جراحی واژینوپلاستی برای فرد انجام شود، پزشک از بیمار درخواست می کند تا به طور کامل تحت معاینه و چکاپ جهت مشخص کردن وضعیت دقیق سلامتی قرار بگیرد. در طی روند آماده سازی برای عمل، توصیه می کنند تا فرد کلینز کولون را دریافت کند.

همچنین به منظور روند آماده سازی برای عمل به شما توصیه می کنند که دو هفته قبل از عمل جراحی واژینوپلاستی، از خوردن داروهایی مثل ایبوپروفن، ژلوفن، آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی و بعضی ویتامین های خاص دوری کنید.

همچنین اگر سیگار می کشید، پزشکتان از شما می خواهد که حداقل از دو هفته قبل از عمل و تا بهبودی کامل بعد از عمل، سیگار کشیدن را ترک کنید تا عارضه های جدی را کم کنید و بدن تان سریع تر بتواند بهبود پیدا کند.

پزشک معالج شما درباره تاریخچه بیماری های قبلی و همچنین داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید، از شما می پرسد.

نحوه آماده سازی یک عمل واژینوپلاستی
نحوه آماده سازی یک عمل واژینوپلاستی

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی در مراحل بعدی

در دوران بهبودی بعد از عمل نباید از تامپون ها استفاده کنید و حداقل به مدت یک و نیم الی دو ماه نیز مقاربت جنسی نداشته باشید. در این دوران از وان استفاده کنید و از رفتن به استخر، جکوزی و سونا خودداری کنید. همچنین حمام با آب بسیار گرم را نداشته باشید و دمای آب را به حالت ولرم قرار دهید.

در این دوره، از انجام دادن فعالیت هایی مثل دوچرخه سواری، اسب سواری و موتورسواری باید دوری کنید و همین طور ورزش و فعالیت های هوازی و سنگین را نیز نباید انجام دهید.

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی در مراحل بعدی
مراقبت های بعد از واژینوپلاستی در مراحل بعدی

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی در خانه

از مراقبت های بعد از واژینوپلاستی که باید حتما رعایت کنید، می توان به موارد پایین اشاره کرد:

در خانه باید به صورت مرتب از یک آنتی بیوتیک، یک داروی ضد التهاب، یک ملین و استامینوفن استفاده کنید. به خصوص روند مصرف آنتی بیوتیک را باید طبق توصیه پزشک طی کنید.

دو روز بعد از عمل می توانید حمام به صورت سرپایی و دوش گرفتن را انجام دهید و حتما فراموش نکنید که محل زخم و بخیه را به آرامی شست و شو داده و تمیز کنید.

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی در خانه
مراقبت های بعد از واژینوپلاستی در خانه

تا سه روز بعد از عمل باید کاملا استراحت کنید و هیچ گونه کار و یا حتی بلند شدن از جایتان را به جز در موارد ضروری انجام ندهید و به صورت ثابت سر جای خود باشید تا زخم ها و بخیه ها زودتر التیام پیدا کنند.

احتمالا تا حدود یک الی دو هفته، خونریزی های خفیف به صورت قرمز روشن را مشاهده می کنید

احتمالا تا حدود یک الی دو هفته، خونریزی های خفیف به صورت قرمز روشن را مشاهده می کنید. حتما بر روی خونریزی و نحوه و شدت آن دقت داشته باشید و در صورتی که خونریزی های زیاد به صورت لخته و قرمز پررنگ، متورم شدن زخم به صورت قرمزی و داشتن تب زیاد را احساس کردید، حتما به پزشک و یا بیمارستان مراجعه کنید.

تا دو هفته بعد از عمل، محل زخم و بخیه را بعد از ادرار کردن با دستمال های بهداشتی انجام دهید و تمیز کردن خود بعد از مدفوع کردن را به آرامی با آب انجام دهید و سپس با حوله و یا دستمال های بهداشتی خود را تمیز و خشک کنید.

حتما باید از ماندن نم و رطوبت در نواحی زخم ها و بخیه ها و ناحیه تناسلی خود جلوگیری کنید و برای این کار می توانید بعد از خشک کردن خود با حوله و دستمال های بهداشتی، از سشوار نیز برای باقی نماندن رطوبت در محل استفاده کنید.

بعد از عمل جراحی واژینوپلاستی از خوردن غذاهای ترش و صنعتی و پرنمک و همچنین از کشیدن سیگار و انواع دیگر دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکلی پرهیز کنید.

احتمالا بعد از عمل، ترشحات غیر طبیعی از دستگاه تناسلی مثل ترشحات زرد رنگ و سبز رنگ را بعد از عمل جراحی مشاهده می کنید چرا که خود ناحیه تناسلی از باکتری ها و مایعات ترشحی پر است. این مسئله می تواند باعث واکنش نشان دادن زخم ها و بخیه ها شود.

جذب شدن بخیه ها حدودا بین شش الی هشت هفته زمان می برد

جذب شدن بخیه ها حدودا بین شش الی هشت هفته زمان می برد و در این بین نیز ترشحات خفیف زرد رنگ و سبز رنگ نیز می تواند ادامه داشته باشد. در صورت زیاد شدن این ترشحات برای رفع این مشکل و مشورت کردن در این مورد به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

احتمال دارد به عفونت های قارچی مبتلا شوید و در این صورت باید مصرف آنتی بیوتیک ها را برای درمان این مشکل شروع کنید. در صورتی که این مشکل در شما ادامه پیدا کرد، به داروهای بیشتری برای کنترل این عفونت نیاز دارید. برای خانم هایی که دچار خارش های طبیعی بخیه ها و زخم به علت بهبود یافتن آن ها دارند، برای کنترل کردن این مشکل داروی آنتی هیستامین برایشان تجویز می شود.

جدول زمانی بهبودی

روند بهبودی بعد از عمل واژینوپلاستی در بین افراد مختلف متفاوت است. بسته به نوع عمل جراحی می توانید بین سه روز الی یک هفته به کار و فعالیت های روزانه خود برگردید. همچنین باید برای معاینه و نظارت بر روند بهبودی خود به صورت مرتب نزد پزشک ویزیت شوید.

بعد از دو هفته از عمل، بافت ها روند تولید و ایجاد مویرگ های خونی جدید را آغاز می کنند و در صورتی که مشکل خاصی پیش نیاید، انتظار داریم زخم جراحی روند بهبودی را شروع کند و به تدریج می توانید فعالیت های  عادی روزانه تان را مثل قبل پیش ببرید.

بعد از دو الی چهار هفته بسته به شرایط جسمانی هر فرد، زخم جراحی به صورت زیادی بهبود پیدا کرده است و احتمالا تا این زمان قادر باشید فعالیت های روزانه و همیشگی تان را شروع کنید اما فعالیت های شدید و سنگین را نباید انجام دهید.

بعد از گذشتن چهار هفته بعد از عمل ممکن است فعالیت های روزانه معمولی خود را انجام دهید

بعد از گذشتن چهار هفته بعد از عمل ممکن است فعالیت های روزانه معمولی خود را انجام دهید. تمرین های ساده برای آرامش بخشی به بدن و بلند کردن وزنه های بسیار سبک در ورزش ها مجاز است.

اگر چه باید از دویدن، نشستن در وان حمام، شنا کردن، بلند کردن اشیای سنگین، دوچرخه سواری، اسب سواری، سوار شدن بر موتور سیکلت، دیگر فعالیت های فیزیکی سنگین که باعث خستگی شما می شود خودداری کنید. همچنین نزدیکی کردن در این ایام نیز ممنوع است و باید از حدود یک و نیم الی دو ماه از مقاربت جنسی پرهیز کنید.

ماده هایی که در بخیه استفاده می شود، به آن ها قابلیت جذب شدن را می دهد که دیگر لازم به کشیدن بخیه به صورت سنتی و قدیمی نیست. این بخیه ها در طول زمان و به صورت آهسته در زمانی حدود شش الی هشت هفته حل می شوند.

اما بسته به افراد، جذب و حل شدن این بخیه ها در بعضی از خانم ها بیشتر از این بازه زمانی طول می کشد که هر چقدر زمان جذب شدن بخیه ها بیشتر شود، به همان میزان باعث ایجاد سوزش در محل بخیه ها می شود.

بعد از گذشتن چهار هفته بعد از عمل ممکن است فعالیت های روزانه معمولی خود را انجام دهید
بعد از گذشتن چهار هفته بعد از عمل ممکن است فعالیت های روزانه معمولی خود را انجام دهید

آیا باید منتظر بمانم تا فرزندم قبل از عمل واژینوپلاستی به دنیا بیاید؟

پزشکان به طور پیش فرض انتظار دارند تا بعد از به دنیا آمدن فرزندتان این عمل را انجام دهید تا دیگر احتیاجی به ترمیم ها و اصلاح های اضافی دوباره بعد از زایمان نباشید.

همچنین می توانید نوع زایمان خود را به صورت سزارین انجام دهید تا با عوارض بیشتری مواجه نشوید. همچنین انجام دادن این عمل قبل از به دنیا آوردن نوزادتان باعث می شود تا اثرگذاری این عمل از بین برود و اساسا با زایمان کردن، باعث از بین رفتن پروسه و هدف جراحی می شوید. بنابراین باید بعد از به دنیا آوردن فرزندتان این عمل جراحی را انجام دهید.

آیا باید منتظر بمانم تا فرزندم قبل از عمل واژینوپلاستی به دنیا بیاید؟
آیا باید منتظر بمانم تا فرزندم قبل از عمل واژینوپلاستی به دنیا بیاید؟

نتیجه گیری

در این مقاله با عمل جراحی واژینوپلاستی و نحوه مراقبت های بعد از واژینوپلاستی آشنا شدیم. عمل جراحی واژینوپلاستی با چند روش جراحی، لیزر و آر اف انجام می شود.

هر سه این روش ها برای سفت کردن عضلات درونی مهبل استفاده می شود و هر سه این روش ها نتیجه های برابری را دارند. اما به خاطر نداشتن عوارض بعد از عمل در روش های لیزر و آر اف، توصیه می شود که از این دو روش استفاده کنید.

از مهم ترین فاکتورهای موفقیت این عمل جراحی و نتیجه های عالی می توان به داشتن پزشک جراح ماهر و با تجربه اشاره کرد. در این مورد توصیه می کنیم تا عمل جراحی واژینوپلاستی و یا عمل های زیبایی دیگر مخصوص خانم ها مثل لابیاپلاستی و غیره را تحت نظر دکتر افسانه زرگنج فرد متخصص زنان و زایمان انجام دهید.

ایشان با داشتن تجربه های زیاد و موفق در این حوزه می توانند به شما در رسیدن به نتایج عالی و رضایت بخش بعد از عمل کمک کنند.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با زر کلینیک:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید