میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ
مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ

لیست موضوعات

مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ

امروز در نظر داریم درباره موضوع مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ با شما عزیزان به گفت و گو بنشینیم؛ به همین منظور در نظر داریم برای درک بهتر و راحت تر شما عزیزان مطالب را به صورت سوالات مختلف دسته بندی کرده و با گردآوری تعدادی عکس مربوط به موضوع، عمق مطالب را برای شما مو شکافی کنیم؛ در ادامه با سوالات طرح شده ما رو به رو خواهید شد.

مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ
مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ

اگر به دنبال کلینیک زیبایی برای عمل لیفت بینی با نخ هستید، پیشنهاد ما کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به انتهای همین مقاله مراجعه کنید

 

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم:

لیفت بینی چیست؟

مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ به چه صورت می باشد؟

برای لیفت بینی با نخ چه مراحلی را باید پشت سر گذاشت؟

لیفت بینی با نخ، چه عوارضی را به دنبال خواهد داشت؟

در لیفت بینی با نخ، چه نخ هایی مورد استفاده قرار می گیرند؟

لیفت بینی با نخ از چه مزایا و فوایدی برخوردار می باشد؟

لیفت بینی از چه معایبی برخوردار می باشد؟

چه کسانی می توانند لیفت بینی با نخ انجام دهند؟

 

به شما پیشنهاد می کنیم پس از خواندن سوالات بالا ادامه مطالب را با دقت بیشتری مطالعه فرمایید زیرا در ادامه مطالب به تک تک سوالات بالا پاسخ می دهیم:

 

لیفت بینی چیست؟

لیفت بینی یکی از جدیدترین روش های درمان و زیبایی بینی بدون جراحی می باشد که امروزه با استقبال بی نظیر مردم رو به رو شده است؛ در این شیوه، شخص بیمار از یک نتیجه طبیعی بهره مند می شود؛ همچنین لازم به ذکر است که در این روش، شخص بیمار حداقل دوره نقاهت را پشت سر می گذارد.

این روش در کنار دوره نقاهت کوتاه مدتی که دارد، از هزینه های بسیار پایینی «نسب به دیگر روش ها» نیز برخوردار می باشد؛ البته باید بدانید که جایگزین های دیگری برای عمل جراحی بینی وجود دارند که نسبت به جراحی بینی از هزینه های کمتری برخوردار می باشند؛ این روش ها شامل:  تزریق فیلر بینی و تزریق ژل می باشند:

لیفت بینی چیست؟
لیفت بینی چیست؟

لیفت بینی با نخ

معمولا افرادی از شیوه درمانی لیفت بینی با نخ استفاده می کنند که می خواهند بینی آنها شکل و شمایلی طبیعی اما بدون نقص و زیبا داشته باشد؛ در واقع با اطمینان می توان گفت که لیفت بینی بیشتر برای کسانی مناسب می باشد که از پره های بینی بسیار بزرگی برخوردار هستند و یا اینکه برای افرادی که نوک بینی آنها به سمت پایین است، مناسب است.

در واقع لیفت بینی با نخ سبب می شود پره های بینی کوچک شده و نوک بینی به سمت بالا سوق پیدا کند؛ به جرعت می توان گفت که اکثر پزشکان زیبایی، این روش را برای کسانی که بینی آنها به سمت پایین است یا از پره های بزرگی برخوردار می باشند تضمین کرده اند.

در روش لیفت بینی با نخ، فرد بیمار دیگر نیاز ندارد که تا یک سال پس از عمل، مراقبت های پس از عمل را رعایت نماید؛ بلکه این روش نقطه ی مقابل جراحی بینی می باشد و از مراقبت های کوتاه مدتی بهره مند است.

لیفت بینی با نخ
لیفت بینی با نخ

پره های بینی

لازم به ذکر است که این روش زیبایی سبب می شود که میزان درصد کوچک شدن پره های بینی بالا رفته و با استاندارد جهانی و سلیقه فرد بیمار هماهنگ شود؛ همین دلیل مهم سبب شده است که اشخاص زیادی به این روش درمانی علاقه مند شوند و به سمت آن سوق پیدا کنند.

یکی از مهم ترین مزایای این روش درمانی، این است که لیفت بینی با نخ قابل بازگشت به حالت اولیه می باشد؛ این بدین معنیست که فرد یا افراد می توانند پس از درمان، در هر زمانی که مایل باشند بتوانند با مراجعه به پزشک، بینی خود را به حالت اولیه برگردانند؛ درواقع این روش، این امکان را به شخص می دهد که بینی خود را بتواند به صورت صد در صد به حالت اولیه باز گرداند.

این روش درمانی سریع انجام می شود؛ یعنی زمان زیادی را در بر نمی گیرد بنابراین دیگر لازم نیست که شخص شش ساعت در اتاق عمل در حالت بی هوشی به سر ببرد؛ بلکه لیفت بینی با نخ به روش بی حسی موضعی انجام می شود و تنها پانزده دقیقه زمان برای انجام روش درمان زیبا سازی لازم می باشد.

 

مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ به چه صورت می باشد؟

در اینجا مراقبت های قبل و بعد از عمل را به طور کامل برای شما شرح می دهیم:

مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ به چه صورت می باشد؟
مراقبت های بعد از لیفت بینی با نخ به چه صورت می باشد؟

مراقبت های قبل از عمل:

قبل از عمل باید به یک پزشک ماهر درحوضه کاری زیبایی مراجعه نمایید و وی را از تصمیم خود آگاه سازید؛ پزشک معالج هم بر اساس نوع پوست شما بهترین توصیه ها را به شما می نماید.

یک هفته قبل از لیفت از خوردن هر گونه نوشیدنی الکی و مست کننده خود داری نمایید.

یک الی دو هفته قبل از لیفت از استعمال دخانیات اجتناب نمایید.

«خوردن الکل و نوشیدنی های الکلی و همچنین استعمال دخانیات، سبب می شود که پوست بیمار خشک شود و زیبایی فرد ازبین برود »

از خوردن هرگونه دارو بدون اطلاع پزشک معالج پرهیز کنید.

کلیه داروهایی که در ساخت آنها از آسپرین استفاده شده است کنار گذاشته شوند و به هیچ وجه مصرف نکنید. «چونه باعث خونریزی و دیگر عوارض جانبی می شود»

داروهایی همچون ایبوپروفن، نروفن و ناپروزان و ناپروژنتیک را به هیچ وجه مصرف نمایید.

مراقبت های بعد از عمل:

 • پس از لیفت ممکن است حالت تهوع به شما دست دهد، می توانید با خوردن مقداری نوشیدنی همچون آب میوه این مشکل را برطرف نمایید.
 • در صورت مواجه شدن با خارش و قرمزی پوست می توانید هر روز 4 الی 5 بار، در محل مورد نظر یخ قرار دهید «این کار را می توانید به مدت 5 روز تکرار نمایید.»
 • حرکت های مربوط به صورت را تا مدت زمان 24 ساعت کنار گذاشته و انجام ندهید.
 • به مدت زمان 48 ساعت از تمامی لوازم آرایشی و کلیه کرم های صورت خود داری نمایید.
 • به مدت 10 شبانه رو از غذاهای مایع و نرم استفاده نمایید.
 • به مدت دو هفته از جویدن هرگونه آدامس بپرهیزید.
 • تا مدت 48 ساعت حمام آفتاب نگیرید.
 • به مدت یک الی دو شبانه روز حمام نرفته و صورت خود را خیس نکنید.
 • به مدت 48 ساعت از رفتن به سونا و جکوزی بپرهیزید.
 • تمامی دارو های تجویز شده توسط پزشک معالج را سر وقت مصرف نمایید
مراقبت های بعد از عمل:
مراقبت های بعد از عمل:

برای لیفت بینی با نخ چه مراحلی را باید پشت سر گذاشت؟

مراحل روش درمانی لیفت بینی به صورت زیر می باشد:

 • تمامی آرایش و نا پاکی روی صورت به خصوص بینی پاک شود «قبل از لیفت صورت فرد به خصوص بینی وی شسته و پاکیزه شود».
 • بینی را با محلول ضدعفونی کننده کلرهگزیدین، ضد عفونی نمایند.
 • داروی ضد درد یا بی حسی موضعی به فرد بیمار تزریق شود.
 • بعد از بی حس شدن بینی، نخ ها را از نوک بینی به طور افقی در راستای پل بینی و زیر بافت نرم بینی در صفحه ی سوپراپریوستیل و سوپراپریکندریل قرار داده شود؛ «عموما برای این قسمت چهار تا هشت نخ استفاده می شود تا ارتفاع مورد نظر به دست آید»
 • در صورت لزوم نخ ها را از نوک بینی به طور عمودی در امتداد کلوملا قرار داده «این کار برای برامده تر شدن و مشخص شدن نوک بینی انجام می گیرد.»
 • پس از اتمام لیفت، پزشک معالج باید کلیه روش های مراقبتی را به بیمار ارائه دهد.
برای لیفت بینی با نخ چه مراحلی را باید پشت سر گذاشت؟
برای لیفت بینی با نخ چه مراحلی را باید پشت سر گذاشت؟

لیفت بینی با نخ، چه عوارضی را به دنبال خواهد داشت؟

همانطور که می دانید هر عمل درمانی و زیبایی عوارض مخصوص به خود را دارد؛ اما اگر بتوانید یک پزشک با تجربه و ماهر برای انجام عمل خود انتخاب کنید از عوارض کمتری برخودار می شوید.

عوارض این روش درمانی شامل موارد زیر است:

در ساعات اولیه پس از درمان ممکن است مقداری تورم و کبودی در محل لیفت به وجود بیاید که پس از چند ساعت از بین می رود.

«لازم به ذکر است که عوارضی همچون کبودی و تورم با استفاده از کمپرس سرد سریع تر از بین خواهند رفت»

خطر مبتلا شدن به عفونت وجود دارد «البته لازم به ذکر است که این خطر در همه روش های درمانی وجود دارد؛ برای جلوگیری از این کار بهتر است چند روز از مواد آرایشی در محل استفاده نکنید.»

خداروشکر عوارض بسیاری در روش درمانی لیفت بینی با نخ جذب شونده گذارش نشده است؛ اما برخی از بیماران به ماده استفاده شده در ساخت نخ حساسیت دارند «برای جلوگیری از این کار می توان با پزشک معالج مشورت نمایید.

در صورت استفاده کردن از نخ غیر قابل جذب در روش درمانی لیفت بینی با نخ،  با عوارضی همچون:

نارضایتی برخی از بیماران

ماندگاری نخ تا یک الی یکسال و نیم بر روی بینی

ایجاد شدن چین و چروک بر روی پوست بیمار

عفونت در قسمت گره ها و آسیب های عصبی رو به رو خواهید شد.

اما بهتر است به خاطر داشته باشید که لیفت بینی با نخ فقط در قسمت ظاهری بینی نقش بسزایی دارد، و برای مشکلات داخلی بینی کاربردی ندارد.

در لیفت بینی با نخ، چه نخ هایی مورد استفاده قرار می گیرند؟

در لیفت بینی عموما برای هر شخص شش تا ده نخ ممکن است استفاده شود؛ این تعداد نخ معمولا برای صاف کردن قوس بینی بکار برده می شوند و برای لیفت نوک بینی سه تا هشت نخ بکار برده می شود.

در لیفت بینی معمولا از نخ PDO استفاده می کنند؛ این نخ در شیوه های علمی ثابت شده می باشد و پس از مدتی جذب بدن می شود، این نخ معمولا به تحریک تولید کلاژن کمک می کند و همین امر سبب می شود که فرم و شمایل بینی در طول زمان حفظ شود.

اکثر نخ های امروزی، نخ هایی تک رشته ای و کوتاه هستند که کاملا صاف بوده و برای این روش درمان مناسب می باشند؛ البته در برخی موارد از نخ هایی با ضخامت بالا استفاده می کنند که باعث می شود جای زخم باقی بماند.

در لیفت بینی با نخ، چه نخ هایی مورد استفاده قرار می گیرند؟
در لیفت بینی با نخ، چه نخ هایی مورد استفاده قرار می گیرند؟

لیفت بینی با نخ از چه مزایایی بهره مند می باشد؟

این روش درمانی از مزایای بسیاری بهره مند است؛ این مزایا شامل موارد زیر می باشند:

لیفت بینی با نخ از چه مزایایی بهره مند می باشد؟
لیفت بینی با نخ از چه مزایایی بهره مند می باشد؟

یک روش امن نسبت به سایر روش ها می باشد:

در این روش نیازی به عمل جراحی نیست بنابراین فرد به زیر تیغ جراحی نمی رود؛ همچنین این روش زیبایی از ژل تزریقی عوارض بسیار کمتری دارد. به عنوان مثال: در برخی موارد، ژل تزریق شده به علت های مختلف از جای خود حرکت نموده و باعث ایجاد شدن یک توده عجیب در بینی می شود.

یک روش امن نسبت به سایر روش ها می باشد:
یک روش امن نسبت به سایر روش ها می باشد:

لیفت بینی حالتی طبیعی دارد:

این روش درمانی به قدری طبیعی به نظر می رسد که کسی نمی تواند گمان کند که شما عمل زیبایی انجام داده اید؛ در واقع پزشک معالج شما مقداری بینی شما را بالاتر می برد تا کشیده تر و قلمی تر دیده شود. اما نمی توان آن را یک تغییر اساسی در چهره دانست؛ درواقع این روش بهترین روش درمانی برای افرادیست که می خواهد حالت بینی خود را بهبود ببخشند.

آسان ترین روش ممکن است:

این روش درمانی در مدت زمان پانزده الی سی دقیقه انجام می پذیرد به همین منظور از عمل جراحی آسان تر انجام می شود؛ همچنین باید گفت که هیچ دوره نقاهتی را به دنبال نخواهد داشت «به غیر از مقداری قرمزی در نوک بینی که پس از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت»

بسیار تأثیر گذار می باشد:

این روش به قدری تأثیر گذار می باشد که می تواند در یک جلسه فرد را به نتیجه مطلوبش برساند؛ البته لازم به ذکر است که تعداد جلسات درمانی را پزشک تعیین می کند.

بسیار راحت می باشد:

این روش درمانی هیچ دردی ندارد و تنها پزشک معالج با سوزن کار می کند، بنابراین اگر فرد ترس از سوزن داشته باشد ممکن است مقداری استرس بگیرد، در واقع تنها دردی که فرد حس می کند فقط و فقط درد تزریق آمپول بی حسی می باشد.

همچنین کسانی که قبلا زیر تیغ جراحی رفته اند و از عمل بینی خود راضی نیستند می توانند از این روش درمانی استفاده نمایند

درضمن لازم به ذکر است که در این روش درمانی از نخی برای لیفت استفاده می شود که جذب بدن می شود و در کلاژن سازی بدن بسیار تأثیر گذار می باشد.

البته باید بدانید که جذب شدن نخ لیفت به بدن سبب می شود که بینی فرد خوش حالت تر و خوش فرم تر دیده شود.

لیفت بینی از چه معایبی برخوردار می باشد؟

این روش درمانی معایبی هم دارد که می خواهیم برای شما عنوان کنیم:

 • این روش زیبایی درمانی به صورت دائمی نیست؛ بنابراین باید هر چند مدت یک بار این روش درمانی را تکرار کرد تا فرد بتواند به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کند.
 • باید در نظر داشته باشید در صورت جای گذاری نادرست نخ ها، بینی دچار برامدگی های ناهنجار و انحراف می شود.

چه کسانی می توانند لیفت بینی با نخ انجام دهند؟

در صورتی که شخص بیمار از فیلر بینی استفاده کرده باشد، نمی تواند با استفاده از نخ لیفت، عمل لیفت

بینی با نخ را انجام دهد؛ در واقع اشخاص در صورتی که از شرایط زیر برخوردار باشند، نمی توانند از لیفت بینی بهره مند شوند:

 • هنگامی که فرد از دارو های کاهش فشار خون استفاده کند
 • اختلالات خونریزی داشته باشد
 • از بیماری های خود ایمنی برخوردار باشد.
 • باردار باشد

امید است که توانسته باشیم به خوبی شما با موضوع مورد نظر آشنا کرده باشیم.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید