میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت
مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت

لیست موضوعات

مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت

موضوع اصلی که در این مقاله در تلاشیم تا به آن بپردازیم، مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت می باشد.

مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت
مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت

برای کسب اطلاعات لازم در مورد مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت می توانید به زر کلینیک مراجعه کنید و یا با شماره تلفن این کلینیک که در انتهای همین پست درج شذه است تماس بگیرید.

یک معضل مهم که امروزه اغلب بانوان با آن دست‌ و پنجه نرم می ‌کنند و از  به وجود آمدن آن ‌ها ناراحتی ‌های بسیاری دارند، افزایش موهای زائد در بدن آن ‌ها می باشد.

ممکن است که شما نیز راه‌ های متعددی را برای برطرف نمودن موهای زائد تجربه کرده باشید، اما نتیجه حاصل شده برای شما خوشایند نبوده و اثربخشی لازم را نداشته است. و یا از این طریق، نتوانسته اید تا اقدامات لازم را برای برطرف نمودن موهای زائد خود انجام دهید.

برای این‌ که بتوانید به صورت همیشگی از شر موهای زائد رهایی پیدا کنید، لازم است که این موضوع را حتماً مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید تا بتوانید تشخیص دهید که کدامیک از روش‌ های موجود می ‌تواند برای شما مناسب ‌تر باشد و زودتر شما را به هدف خود برساند.

اهمیت لیزر موهای زائد

حتماً هنگامی که در حال مطالعه این مطلب هستید، دریافتید که لیزر موهای زائد می ‌تواند یک گزینه بسیار مؤثر برای برطرف نمودن موهای زائد باشد. به‌ جهت این‌ که لیزر موهای زائد یک روش غیر تهاجمی است و می ‌تواند تا رفع دائمی موهای زائد را برای تمامی نواحی بدن به همراه داشته باشد.

در نظر گرفتن این تکنیک، خیلی بیشتر از روش ‌های دیگری همانند اپیلاسیون، تیغ ریش تراش، ژیلت و دیگر موارد است و می ‌تواند پوستی نرم و صاف را برای افراد به دنبال داشته باشد.

استفاده از لیزر موهای زائد به خصوص لیزر الکساندرایت، می ‌تواند با کمترین حد ناراحتی و بدون هیچ ‌گونه دوره نقاهت و استراحت، پوست لطیفی را برای شما به‌ همراه داشته باشد و دیگر موهای زائد از سطح پوست شما حذف می شوند.

به همین جهت است که امروزه روش لیزر درمانی به واسطه دستگاه لیزر الکساندرایت توانسته تا به ‌عنوان یک روش متداول و مفید برای اشخاص در نظر گرفته شود و آن‌ ها را از مواردی همچون اپیلاسیون، شیو کردن، بند انداختن، ژیلت و دیگر موارد رها  می کند.

استقبال بی‌ نظیری که از لیزر الکساندرایت شده است

این راهکار یکی از روش ‌های زیبایی و درمانی در نظر گرفته می شود. استقبال بی‌ نظیری که از لیزر الکساندرایت شده است، توانسته تا عملکرد بالایی از آن را به همراه داشته باشند و در کمترین زمان ممکن بازدهی بسیار بالا و سریعی را از خود نشان دهد.

حال، نکته حائز اهمیتی که لازم است در ادامه این مقاله عنوان کنیم تا به موضوع اصلی آن یعنی مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت بپردازیم، این است که اغلب افراد، آگاهی لازم را در رابطه با مراقبت‌ هایی که بعد از انجام لیزر صورت گرفته می شود، ندارند و در تلاشند تا بتوانند اطلاعات مفید و مؤثری در رابطه با این موضوع کسب کنند.

برای این ‌که بتوانید نتیجه اثربخشی از استفاده لیزر الکساندرایت داشته باشید، در نظر گرفتن مراقبت ‌های بعد از لیزر الکساندرایت بسیار مهم در نظر گرفته می شود.

حال در این مقاله به موضوع اصلی یعنی مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت می‌ پردازیم تا از این طریق بتوانید، عملکرد و نتیجه بهتری از استفاده این دستگاه داشته باشید. اگر شما نیز مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، می توانید در ادامه این مطلب ما را همراهی بفرمایید.

استقبال بی‌ نظیری که از لیزر الکساندرایت شده است
استقبال بی‌ نظیری که از لیزر الکساندرایت شده است

در ادامه این مطالب، در رابطه با موضوع مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت، عنوان های زیر را مطالعه می ‌کنید:

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 1. لیزر الکساندرایت چیست؟
 2. کاربرد دستگاه لیزر الکساندرایت چیست؟
 3. عملکرد لیزر الکساندرایت چگونه می باشد؟
 4. مزایای استفاده از لیزر الکساندرایت چیست؟
 5. لیزر الکساندرایت چگونه می ‌تواند بر روی پوست اثربخش باشد؟
 6. لیزر الکساندرایت چه تفاوتی با دیگر دستگاه های لیزر موهای زائد دارد؟
 7. چه افرادی کاندیدای مناسبی برای استفاده از لیزر الکساندرایت نیستند؟
 8. اقدامات روز لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت به چه صورت می‌ باشد؟
 9. مراقبت قبل از لیزر الکساندرایت به چه صورت می ‌باشد؟
 10. مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت باید به چه صورت انجام بگیرد؟
 11. سوالات متداول در رابطه با مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت چیست؟
 12. نتیجه‌گیری و جمع ‌بندی مطالب

لیزر الکساندرایت چیست؟

برای این ‌که بتوانیم تا به موضوع اصلی این مقاله یعنی مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت بپردازیم، لازم است که در ابتدا آشنایی کاملی با دستگاه لیزر الکساندرایت داشته باشید. بهتر است بدانید که لیزر الکساندرایت نوعی دستگاه لیزر در نظر گرفته می‌ شود.

لیزر الکساندرایت چیست؟
لیزر الکساندرایت چیست؟

اگر قصد دارید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، بهتر است بدانید که لیزر به عنوان مخفف شده، عبارت تقویت نور به واسطه پرتوهای تحریک ‌شده در نظر گرفته می شود.

از این طریق، لیزر می ‌تواند توسط نور با میزان قدرت وسیعی آن ‌ها را از کریستال‌ های دستگاه الکساندرایت رد کند. سپس بعد از این ‌که این کریستال ‌ها و پرتوهای نور با طول موج ۷۵۵ نانومتر عبور می ‌کنند و تولید می شوند، می ‌توانند بر روی سطح پوست آثار مفیدی داشته باشند.

نکته حائز اهمیتی که در راستای لیزر الکساندرایت لازم است آن را در نظر گرفت، طول موج پرتو نوری می باشد. به‌ جهت این ‌که طول موج پرتو نوری به‌ عنوان یک فاکتور مؤثری است که می ‌تواند تا مشخص کند که لیزر توانایی این ‌که تا چه عمقی از پوست نفوذ کند را به همراه دارد.

پرتوهای نوری لیزر الکساندرایت

نوری که به واسطه لیزر الکساندرایت تولید می ‌گردد، عموماً به رنگ قرمز و یا سبز می باشد و از این طریق می ‌تواند در عمق پوست نفوذ داشته باشد و برای برطرف نمودن موهای زائد عملکرد مناسبی را داشته باشد. یکی از ویژگی‌ هایی که برای دستگاه لیزر الکساندرایت در نظر گرفته می‌ شود، این است که می ‌توان این دستگاه را در حالت سویچینگ قرار داد.

به ‌جهت این ‌که در این حالت، دستگاه الکساندرایت می ‌تواند تا پرتو های نوری را بر اساس توان بسیار بالا در پالس های بسیار کوچک ایجاد کند.

به همین سبب، در نظر گرفتن این حالت و مکانیسم مورد نظر آن می ‌تواند عملکرد بسیار بالایی برای برطرف نمودن موهای زائد به‌ همراه داشته باشد.

دستگاه لیزر الکساندرایت به‌ غیر از برطرف نمودن موهای زائد، می ‌تواند در موارد دیگری نیز کاربرد مؤثری داشته باشد. در ادامه بیشتر به این کاربرد نیز خواهیم پرداخت.

پرتوهای نوری لیزر الکساندرایت
پرتوهای نوری لیزر الکساندرایت

کاربرد دستگاه لیزر الکساندرایت چیست؟

با در نظر گرفتن مطالب بالا دریافتیم که لیزر الکساندرایت یک دستگاه بسیار قوی می باشد. این دستگاه به واسطه اشخاص متخصصی همانند پزشکان و کارشناسان مجربی که آموزش‌ های لازم را برای کار کردن با این دستگاه دیده‌اند، می ‌تواند عملکرد مفیدی برای افراد به همراه داشته باشند.

اگر بخواهید تا بیشتر در رابطه با کاربردهای لیزر الکساندرایت بدانید، این دستگاه در کلینیک ‌های تخصصی پوست و مو بیشتر دیده می ‌شود و می ‌تواند بازدهی بالایی را داشته باشد.

به طور کلی ممکن است که سوال ذهنی برخی از افراد این باشد که آیا دستگاه‌ های لیزر خانگی می ‌توانند همانند دستگاه لیزر الکساندرایت کاربرد داشته باشند؟ جواب ما برای این دسته از افراد این است که لیزرهای خانگی به جهت برطرف نمودن موهای زائد بدن، هنوز به عنوان دستگاه‌ های مورد تأیید وزارت غذا و دارو قرار نگرفته اند

و همین طور، این امر برای دستگاه‌ های لیزر خانگی الکساندرایت نیز صدق می‌ کند. اما دستگاه‌ هایی که در کلینیک‌ های تخصصی پوست و مو یافت می شود، عملکرد بسیار بالایی در این زمینه به ‌همراه خواهد داشت.

دستگاه لیزر الکساندرایت برای مواردی همچون موضوعات زیر می ‌تواند مفید باشد

 • درمان لک های پیری
 • درمان عارضه رگ ‌های عنکبوتی
 • درمان ماه‌ گرفتگی
 • پاک کردن تاتو
دستگاه لیزر الکساندرایت برای مواردی همچون موضوعات زیر می ‌تواند مفید باشد
دستگاه لیزر الکساندرایت برای مواردی همچون موضوعات زیر می ‌تواند مفید باشد

عملکرد لیزر الکساندرایت چگونه می باشد؟

در راستای این‌ که بتوانیم تا به موضوع مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت بپردازیم، بهتر است که اطلاعات مؤثر و مفیدی نیز در رابطه با عملکرد لیزر الکساندرایت داشته باشیم.

حال اگر بخواهیم تا در رابطه با عملکرد این دستگاه لیزر بیشتر بگوییم، لازم است عنوان کنیم که دستگاه لیزر الکساندرایت به این صورت کار می ‌کند که می ‌تواند با در نظر گرفتن طول موج نور با استفاده از انرژی بسیار بالا ناحیه مورد نظر را هدف خود قرار بدهد و از این طریق انرژی بالا و طول موج بسیار به نواحی لازم تابانده شود. از این طریق حرارت به وجود می ‌آید.

اگر بخواهیم تا بیشتر در رابطه با این موضوع بگوییم، نتیجه حاصل شده از طریق لیزر الکساندرایت توسط فرایند فتوترمالیز صورت گرفته می شود. واژه فتوترمالیز به این منظور است که می‌ تواند با استفاده از اشعه ‌های نوری، حرارت را بر روی یک منطقه‌ای خاص انجام بدهد.

آسیب به فولیکول ‌های مو

در نظر گرفتن لیزر الکساندرا برای برطرف نمودن موهای زائد، نه ‌تنها می ‌تواند فولیکول ‌های مو را آسیب برساند و آن‌ ها را مورد هدف قرار دهد، بلکه این دستگاه هیچ گونه آسیبی برای بافت پوست به همراه ندارد و یک روش ایمن به حساب می ‌آید.

موهای مد نظر بر روی سطح پوست به وسیله پالس ‌های نوری که از طریق دستگاه لیزر الکساندرایت ارسال می ‌شود، مورد هدف قرار گرفته می شود.

سپس از این طریق فولیکول ‌های مو می تواند از ریشه خارج شوند و به مرور زمان، رشد در نظر گرفته ‌شده برای آن ‌ها بسیار کمتر از حد معمول می باشد.

ممکن است که اغلب افراد تصور کنند که لیزر الکساندرایت فقط برای برخی از نواحی بدن مناسب می باشد. اما این دسته از لیزر به جهت کارآمد بالایی که دارد، می ‌تواند تا برای تمامی نواحی بدن همانند بیکینی، زیر بغل، بازو، سینه، صورت، ساق پا، ران، گردن، کمر، باسن و … کاربرد مؤثری را داشته باشد.

آسیب به فولیکول ‌های مو
آسیب به فولیکول ‌های مو

طول موج لیزر الکساندرایت

نکته حائز اهمیت دیگری که در راستای عملکرد لیزر الکساندرایت بهتر است تا در رابطه با آن بدانید، این است که این لیزر می‌ تواند دو طول موج متفاوت را برای انواع پوست های متفاوت و با رنگ ‌های مختلف را در نظر داشته باشد و از این طریق با توجه به شرایط مد نظر پوست شما، لیزر الکساندرایت پوست را مورد هدف قرار بدهد.

نکته حائز اهمیت دیگری که در راستای عملکرد لیزر الکساندرایت مهم واقع می‌ شود، این است که در هنگام استفاده از این لیزر استفاده از عینک محافظ برای چشم نکته بسیار مهمی می باشد.

دستگاه لیزر الکساندرایت می‌ تواند با استفاده از کولینگ های خنک کننده پوست، ناحیه مد نظر را خنک کند و این امر احساس آرامش را برای مراجعه ‌کننده به همراه دارد و سبب کم شدن درد لیزر نیز می شود. دستگاه لیزر الکساندرایت به‌ عنوان دستگاهی است که کمترین درد موجود را برای انجام لیزر به همراه خواهد داشت.

موضوع اصلی این مقاله در رابطه با مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت می باشد. برای این که بتوانیم تا به این موضوع برسیم، لازم است که تمامی موارد مورد نیاز و آگاهی لازم را در رابطه با لیزر الکساندرایت برای شما داشته باشیم. سپس به طور مفصل در رابطه با مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت برای شما صحبت خواهیم کرد.

طول موج لیزر الکساندرایت
طول موج لیزر الکساندرایت

مزایای استفاده از لیزر الکساندرایت چیست؟

در نظر گرفتن مراقبت‌ های بعد از لیزر الکساندرایت بسیار مهم شمرده می‌ شود. اما برخی از افراد نیاز دارند تا اطلاعاتی در رابطه با مزایای لیزر الکساندرایت داشته باشند. برای آگاهی بیشتر این دسته از افراد، لازم است بگوییم که لیزر الکساندرایت دارای مزایا و ویژگی ‌های زیر می ‌باشد.

 • لیزر الکساندرایت می تواند مؤثر برای انواع تیپ ‌های پوستی باشد و تقریباً برای تمامی اشخاص مورد استفاده قرار می‌ گیرد.
 • لیزر الکساندرایت توانایی دارد تا موهای نازک و روشن را نیز حذف کند.
 • میزان نفوذ مناسب لیزر الکساندرایت به پوست، یکی دیگر از مزایای مهم این دستگاه به شمار می ‌آید.
 • به ‌عنوان یکی دیگر از ویژگی‌ های کاربردی دستگاه لیزر الکساندرایت، قدرت بالای آن عنوان می‌ شود.
 • دستگاه لیزر الکساندرایت برای از بین بردن موهای زائد در کمترین زمان ممکن و کمترین جلسات درمانی یک گزینه و راهکار بسیار مؤثر است.
 • مهم‌ترین درمانی که برای پرمویی توصیه می‌ گردد، آن است که استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت را جدی بگیرید.

نکته هایی در رابطه با لیزر الکساندرایت

 • استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت دشوار نمی ‌باشد و پیچیده نیست. از این دستگاه می ‌توان به‌ آسانی بر روی پوست استفاده کرد.
 • نکته‌ای که بسیار مهم شمرده می شود، مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت و قبل از لیزر الکساندرایت می باشد که حتماً شخص مراجعه‌کننده باید آن را رعایت کند.
 • یکی دیگر از نکات مهم این است که اثربخشی دستگاه لیزر الکساندرایت بعد از مدت زمان ۶ تا ۸ جلسه می ‌تواند نشان داده شود.
نکته هایی در رابطه با لیزر الکساندرایت
نکته هایی در رابطه با لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت چگونه می ‌تواند بر روی پوست اثربخش باشد؟

در راستای این‌ که بتوانیم تا به مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت بپردازیم، لازم است تا در رابطه با چگونگی اثرگذاری دستگاه لیزر الکساندرایت بر روی پوست نیز بیشتر بگوییم.

با توجه به تشخیص پزشکانی که در کلینیک ‌ها فعالیت دارند، مهم‌ترین درمانی که برای برطرف نمودن موهای زائد عنوان می شود، استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت می‌ باشد.

به جهت این‌ که این لیزر می ‌تواند، اختلالات و لک های پوستی متفاوتی را نیز برطرف کند. در ادامه به این موضوع می ‌پردازیم که لیزر الکساندرایت چگونه می‌ تواند بر روی پوست اثربخش باشد.

در راستای استفاده از این لیزر، لازم است که موارد زیر مهم شمرده شوند.

استفاده از عینک ‌های محافظ چشم در هنگام انجام لیزر الکساندرایت یکی از واجبات استفاده از این دستگاه می ‌باشد.

لیزر الکساندرایت توسط یک دستگاه هند پیس که برخی از افراد آن را با عنوان سری می ‌شناسند، می ‌تواند بر روی پوست عملکرد داشته باشد.

حس اغلب مراجعه‌کنندگانی که از لیزر الکساندرایت استفاده کرده اند، برخورد یک کش و روبان به نواحی پوست در نظر گرفته می ‌شود.

ضرورتی برای استفاده از بی ‌حسی موضعی در هنگام استفاده از لیزر الکساندرایت وجود ندارد. اما استفاده از بی ‌حسی نیز بلامانع می باشد.

سیستم خنک‌ کننده‌ دستگاه لیزر الکساندرایت

سیستم خنک‌ کننده‌ای که در دستگاه لیزر الکساندرایت وجود دارد، می تواند سطح پوست را سرد کند و از این طریق مراجعه‌کننده هیچ‌ گونه دردی به نسبت دیگر دستگاه‌ های موجود لیزر احساس نمی ‌کند.

استفاده از کمپرس یخ بعد از انجام لیزر در محل مورد نظر، می تواند برای کم کردن التهابات به‌ وجود آمده مؤثر واقع شود.

نکته حائز اهمیت این است که روزهای اولیه بعد از انجام لیزر موهای زائد، مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت بسیار مهم شمرده می ‌شود و نیاز است که از اسکراب کردن پوست یا لایه‌برداری آن خودداری کنید.

استفاده از بانداژ در برخی مواقع می تواند در منطقه‌ های حساس استفاده شود و کاربرد داشته باشد.

نکته مهم دیگر در رابطه با انجام لیزر الکساندرایت این است که حدوداً ۶ هفته قبل و بعد از آن در معرض نور خورشید نباشید.

سیستم خنک‌ کننده‌ دستگاه لیزر الکساندرایت
سیستم خنک‌ کننده‌ دستگاه لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت چه تفاوتی با دیگر دستگاه های لیزر موهای زائد دارد؟

ممکن است که برخی از افراد، برای استفاده از لیزر موهای زائد دچار تردید شوند و نیاز داشته باشند تا تفاوت ‌های دستگاه لیزر الکساندرایت را با دیگر لیزرها بدانند.

در این راستا، لازم است تا بگوییم نکته حائز اهمیتی که سبب تفاوت بین دستگاه لیزر می شود، طول موج و رنگ پرتوی نوری آن ‌ها می باشد.

پرتو نوری که هر دستگاه لیزر تولید می ‌کند، می ‌تواند وجه تمایز آن را عنوان کند. به ‌عنوان نمونه پرتو نوری که برای دستگاه لیزر الکساندرایت در نظر گرفته می شود، به رنگ قرمز می باشد و طول موج آن با توجه به مواردی که برای شما در قسمت بالا ذکر کردیم، ۷۵۵ نانومتر است.

لیزر الکساندرایت چه تفاوتی با دیگر دستگاه های لیزر موهای زائد دارد؟
لیزر الکساندرایت چه تفاوتی با دیگر دستگاه های لیزر موهای زائد دارد؟

اما در دستگاه های لیزر دیگر، پرتوی نورهای طول موج پرتو نوری متفاوتی را تجربه می‌ کنیم که ممکن است ۸۱۰ نانومتر و ۱۰۶۴ نانومتر نیز باشند.

در ادامه این مبحث، جدول مقایسه‌ای در رابطه با طول موج دستگاه‌ های مختلف لیزر را برای شما به همراه خواهیم داشت. سپس بیشتر به موضوع مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت خواهیم پرداخت.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای استفاده از لیزر الکساندرایت نیستند؟

در ادامه، برای این ‌که بتوانیم به موضوع مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت بپردازیم، ممکن است که برخی از افراد، اشخاص مناسبی برای استفاده از لیزر الکساندرایت نباشند.

به همین جهت دانستن این نکته بسیار مهم می باشد که آیا شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد به وسیله دستگاه الکساندرایت هستید یا خیر؟ در ادامه، ویژگی اشخاصی که نمی ‌توانند از لیزر الکساندرایت برای برطرف نمودن موهای زائد استفاده کنند را عنوان خواهیم کرد.

موارد منع لیزر الکساندرایت

 • اشخاصی که مبتلا به بیماری صرع هستند.
 • اشخاصی که دچار التهابات پوستی هستند.
 • اشخاصی که بیماری‌ های فعال پوستی همانند زگیل تناسلی، تبخال تناسلی، کهیر، اگزما، زگیل پوستی و جوش ‌های فعال دارند.
 • بانوان که در زمان بارداری و یا شیردهی هستند و یا در جهت اقدامات لازم برای بارداری تلاش می کنند.
 • اشخاصی که در نواحی بدن خود تاتو دارند، نمی ‌توانند از لیزر الکساندرایت در آن نواحی استفاده کنند.
 • افرادی که تا ۶ ماه گذشته آفتاب گرفته باشند و یا از دستگاه سولار استفاده کرده باشند.

این دسته از افراد، با توجه به شرایط موجود خود نمی ‌توانند از لیزر درمانی به جهت برطرف نمودن موهای زائد خود استفاده کنند و لازم است که برای برطرف کردن این معضل، از راهکارهای دیگر استفاده کنند.

موارد منع لیزر الکساندرایت
موارد منع لیزر الکساندرایت

اقدامات روز لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت به چه صورت می‌ باشد؟

برای این‌ که بتوانیم به ادامه بررسی موضوع مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت بپردازیم، لازم است تا اطلاعات درستی برای موعد لیزر موهای زائد برای شما داشته باشیم تا با آگاهی کامل بتوانید از این خدمات استفاده کنید. اقدامات زیر می توانند در روز اول برای موهای زائد شما مؤثر و مفید واقع شوند.

لازم است که مواد آرایشی، خوشبو کننده، لوسیون و دیگر موارد را از ناحیه‌ای که قصد انجام لیزر آن را دارید، پاک کنید. یعنی پوست، باید کاملاً تمیز باشد و هیچ‌ گونه لوازم آرایشی، عطر و دیگر موارد بر روی سطح آن استفاده نشده باشد.

استفاده از لباس ‌های گشاد

برای لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت، استفاده از لباس ‌های گشاد می ‌تواند بسیار مؤثر واقع شود. به جهت این‌ که ناحیه مورد نظر لیزر درمانی می تواند به راحتی قابل دسترس باشد.

استفاده از لباس ‌های تنگ یا خشن، می ‌تواند پوست را با مشکلاتی مواجه کند. به دلیل این ‌که بعد از انجام لیزر، پوست بسیار حساس می ‌شود و ممکن است تا باعث ناراحتی بیمار گردد.

برخی از افراد با توجه به توانایی سطح آستانه درد آن ‌ها ممکن است که میزان اندکی سوزش و یا گزیدن را در هنگام لیزر الکساندرایت تجربه کنند که این امری طبیعی می باشد.

برای این ‌که این مشکل را به ‌راحتی پشت سر بگذارید، استفاده از کرم ‌های بی ‌حس کننده موضعی نیز می‌ تواند برای شما اثربخش باشد.

برای استفاده از این دسته از کرم‌ های بی‌ حسی لازم است تا ۳۰ دقیقه قبل در کلینیک مد نظر حاضر شوید تا بتوانید از کرم ‌های بی ‌حس کننده موضعی استفاده کنید.

فاصله بین جلسات درمان لیزر الکساندرایت

به علت این ‌که مو یک چرخه کاملاً طبیعی رشد را سپری می کند، لازم است که مراحل درمان با لیزر الکساندرایت به صورت کامل سپری شود.

به همین جهت لازم است که حدوداً هر ۴ تا ۸ هفته یک ‌بار برای درمان مراجعه کنید. فواصل زمانی ممکن است که برای هر شخص با توجه به شرایط و رشد موهای زائد او تغییر کند.

به همین جهت، می ‌توانید پاسخ مناسبی از پزشک مورد نظر در راستای فاصله زمانی بین جلسات لیزر داشته باشید. اما عموماً ۶ تا ۸ جلسه لیزر کامل می ‌تواند در برطرف نمودن موهای زائد شما کمک بسیار مفیدی کند.

اگر مراقبت ‌های بعد از لیزر الکساندرایت را به خوبی انجام ندهید، تحریکات و تأثیرات منفی که بر روی پوست می ‌گذارد، می ‌تواند موجب آزار و اذیت شما گردد. به همین جهت است که مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت و استفاده از انواع کرم ‌های ضدآفتاب توصیه می شود.

فاصله بین جلسات درمان لیزر الکساندرایت
فاصله بین جلسات درمان لیزر الکساندرایت

مراقبت قبل از لیزر الکساندرایت به چه صورت می ‌باشد؟

همان‌ طور که مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت، دارای اهمیت بسیار می باشد، قبل از انجام لیزر و حذف موهای زائد نیز برای افزایش ماندگاری و نتیجه اثربخش نکات قبل از لیزر مؤثر واقع می شود. نکات مهمی که می ‌تواند قبل از لیزر موهای زائد مهم شمرده شوند، عبارتند از:

 • حدوداً ۱ ماه قبل از استفاده از لیزر الکساندرایت استفاده از کرم ‌های موبر و روش‌ هایی که سبب جدا شدن مو از ریشه می شوند، همانند اپیلاسیون، وکس، بند و دیگر موارد توصیه نمی ‌شود.
 • لازم است تا مدت ۲۴ ساعت قبل از لیزر الکساندرایت، موهای زائد نواحی مورد نیاز را با استفاده از ژیلت شیو کنید.
 • برنز کردن با روش ‌های ممکن تا زمان ۲ هفته قبل از لیزر الکساندرایت برای برطرف نمودن موهای زائد ممنوع می باشد.
 • استفاده از داروهای لایه بردار در محل لیزر از ۱ ماه قبل از انجام لیزر الکساندرایت نیز ممنوع می باشد.
 • لازم است که قبل از انجام لیزر الکساندرایت، پوست کاملاً تمیز باشد و با شامپو و آب شسته شده باشد.
 • قبل از استفاده از لیزر الکساندرایت در نواحی تزریق ژل یا بوتاکس، لازم است که این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید و از او مشورت بگیرید.
 • اگر دچار مشکل خاصی هستید و از داروهای خاصی استفاده می کنید، قبل از این ‌که از لیزر الکساندرایت استفاده کنید، لازم است تا با پزشک خود مشورت کنید.
 • استفاده از داروهای گیاهی یا شیمیایی که سبب رقیق کنندگی خون می ‌شوند، قبل از انجام لیزر الکساندرایت توصیه نمی‌ شود.
 • استفاده از قرص ‌های ضد التهاب قبل از انجام لیزر نباید صورت بگیرد.
مراقبت قبل از لیزر الکساندرایت به چه صورت می ‌باشد؟
مراقبت قبل از لیزر الکساندرایت به چه صورت می ‌باشد؟

مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت باید به چه صورت انجام بگیرد؟

نکات مؤثری که لازم است تا بعد از استفاده از لیزر دستگاه الکساندرایت آن‌ ها را مهم شمرد، بسیار زیاد می باشند. در این راستا برای این که بتوانید نتیجه اثربخشی از لیزر الکساندرایت داشته باشید، حتماً باید تمامی مراقبت‌ های بعد از لیزر الکساندرایت را مهم بشمارید.

در ادامه در تلاشیم تا به صورت مفصل و جامع تمامی مراقبت‌ هایی که بعد از انجام لیزر الکساندرایت در نظر گرفته می شود را برای شما داشته باشیم و آگاهی شما در این زمینه را بالا ببریم.

مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت باید به چه صورت انجام بگیرد؟
مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت باید به چه صورت انجام بگیرد؟

عوارض کوتاه مدت بعد از لیزر مو را تسکین دهید

نکته حائز اهمیتی که در راستای انجام لیزر الکساندرایت واقع می ‌شود، این است که این لیزر هیچ گونه عوارضی با خود به ‌همراه نخواهد داشت. اما در برخی نقاط حساس ممکن است که پوست افراد میزان اندکی قرمزی را تجربه کند که این موارد به سرعت برطرف می ‌گردد و در عرض چند ساعت التهابات آن برطرف می شود.

حال برای این ‌که بتوان در این راستا مفید واقع شوید، استفاده از کیسه یخ یا کمپرس یخ بر روی نواحی لیزر شده به واسطه دستگاه الکساندرایت می ‌تواند بی ‌حس کردن ناحیه را در بر داشته باشد و از این طریق احساس گرمایی که بر روی پوست صورت گرفته است، برطرف می شود.

ممکن است که برخی از افراد بعد از انجام لیزر الکساندرایت، احساس شبیه آفتاب سوختگی بر روی پوست خود داشته باشند و بعد از انجام لیزر، میزان اندکی ناحیه مد نظر ورم می‌ کند و یا رنگ آن عوض می شود.

با توجه به نکات بالا، استفاده از کمپرس یخ یک روش بسیار مؤثر و راهکار ساده‌ای برای کم کردن التهابات موجود بعد از انجام لیزر می باشد.

عوارض کوتاه مدت بعد از لیزر مو را تسکین دهید
عوارض کوتاه مدت بعد از لیزر مو را تسکین دهید

از داشتن کیسه یخ غافل نشوید

برای این ‌که بتوانید تا مراقبت ‌های بعد از لیزر الکساندرایت را بدانید، لازم است که در هنگام مراجعه به کلینیک از داشتن کیسه یخ غافل نشوید و بلافاصله بعد از انجام لیزر از آن استفاده کنید. البته ممکن است که برخی از کلینیک‌ ها ارائه ‌دهنده این خدمات برای شما باشند.

اما نکته حائز اهمیتی که لازم است تا در این‌جا عنوان شود این است که در داخل فریزر، به اندازه کافی یخ داشته باشید تا بعد از مراجعه به خانه بتوانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

هیچ ‌گاه از یخ به صورت مستقیم بر روی پوست استفاده نکنید

یکی از نکات مؤثری که در این زمینه لازم است تا برای شما داشته باشیم این است که هیچ ‌گاه از یخ به صورت مستقیم بر روی پوست استفاده نکنید.

حتماً یخ را درون پارچه های نخی بپیچید و یا این ‌که از کیسه ‌های نایلونی استفاده کنید. سپس می ‌توانید از آن بر روی نواحی لیزر استفاده کنید.

به دلیل این‌ که اگر از یخ به صورت مستقیم بر روی پوست استفاده کنید، ممکن است تا پوست به یخ بچسبد و به جای کاهش دادن التهابات موجود، میزان ناخوشایندی پوست را بیشتر کند.

برای این ‌که بتوانید نتیجه بهتری از استفاده کمپرس یخ داشته باشید، می‌ توانید حدوداً ۱۰ دقیقه آن را بر روی پوست بگذارید و در طول روز ۳ بار آن را تکرار کنید تا مواردی همچون تورم، قرمزی و التهابات، فوراً فروکش کنند و هیچ گونه آثاری نماند.

همان ‌طور که ذکر کردیم، هیچ گونه عوارض دائمی و خطرناکی برای لیزر الکساندرایت در نظر گرفته نشده است. نکته حائز اهمیت دیگر این است که اگر مدت زمان نگه داشتن کمپرس یخ بر روی ناحیه مورد نظر زیادتر باشد، گردش خون در این ناحیه کند می ‌شود و می ‌تواند روند بهبودی را طولانی ‌تر کند. به همین سبب این نکته را در هنگام استفاده از کمپرس یخ به یاد داشته باشید.

هیچ ‌گاه از یخ به صورت مستقیم بر روی پوست استفاده نکنید
هیچ ‌گاه از یخ به صورت مستقیم بر روی پوست استفاده نکنید

استفاده از کرم آلوورا

یکی دیگر از مراقبت‌ هایی که بعد از لیزر الکساندرایت مهم شمرده می ‌شود و به جهت مراقبت از پوست عنوان می شود، استفاده از کرم آلوورا می باشد.

شما می توانید نواحی مد نظر که با استفاده از لیزر الکساندرایت دچار تورم و یا قرمزی شده‌اند را با استفاده از کرم آلوورا پوشش دهید. اعتقاد برخی از افرادی که از طریق دستگاه لیزر الکساندرایت موهای زائد خود را از بین می ‌برند، این است که کرم آلوورا می ‌تواند تسکین‌دهنده پوست بعد از انجام لیزر باشد.

برای این منظور کرم آلوورا در تمامی داروخانه‌ ها قابل استفاده می ‌باشد. البته تنها نکته حائز اهمیت در راستای استفاده از کرم آلوورا این است که حتماً بعد از استفاده، آن را در جای خنک همانند یخچال قرار دهید. این عملکرد می ‌تواند در استفاده ‌های دفعات بعد با نتیجه بهتری همراه باشد.

البته اگر شما به جای استفاده از کرم آلوورا از ژل طبیعی آلوورا استفاده کنید نیز می‌ تواند عملکرد بهتری برای کم کردن تورم موجود بر روی پوست داشته باشد.

ژل آلوورا نیز می‌ تواند همانند کرم آلوورا در ناحیه مورد نظر لیزر استفاده شود. بعد از گذشت چند دقیقه، ژل آلوورا کاملاً جذب پوست می ‌شود و می ‌توانید به وسیله یک دستمال نرم، باقیمانده آثار ژل آلوورا را از روی پوست تمیز کنید.

البته اگر پوست خود را نیز به وسیله دستمال تمیز نکنید، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و می توانید ۲ تا ۳ روز بعد از انجام لیزر، اقدام به پاک کردن پوست و شست و شوی آن کنید.

استفاده از کرم آلوورا
استفاده از کرم آلوورا

استفاده از مسکن ‌های مناسب

در موارد بالا ذکر کردیم که ژل آلوورا و کیسه یخ کاهش‌ دهنده تورم موجود می باشد. اما ممکن است که در برخی مواقع پوست شما به حدی حساس باشد که نیاز باشد تا از مسکن ‌ها استفاده کنید.

در این صورت، لازم است که حتماً با استفاده از دستور پزشک از مسکن استفاده کنید. البته دیده شده که تمامی افرادی که از لیزر الکساندرایت استفاده کرده‌اند، از کیسه یخ و ژل آلوورا استفاده کردند و  فوراً قرمزی و تورم پوست آن‌ ها کاهش یافته است. اما اگر احساس ناخوشایندی برای شما وجود داشت، استفاده از مسکن ‌های مناسب می تواند کاهش‌ دهنده این علائم باشد.

مسکن ها برای کم کردن میزان سوزش می توانند تا ۲۴ ساعت بعد از لیزر استفاده شود. حال اگر بعد از گذشت ۲۴ ساعت همچنان درد غیر قابل تحملی داشتید، لازم است که پزشک معالج خود را از این امر آگاه کنید.

نکته حائز اهمیت این است که استفاده از قرص آسپرین بعد از انجام لیزر پیشنهاد نمی ‌شود. به دلیل این‌ که قرص آسپرین، قابلیت رقیق کردن خون را دارد و می ‌تواند زمان بهبودی را بیشتر کند.

استفاده از مسکن ‌های مناسب
استفاده از مسکن ‌های مناسب

بلافاصله بعد از لیزر الکساندرایت از پوست خود محافظت کنید

بعد از این ‌که موهای زائد توسط دستگاه لیزر الکساندرایت حذف شود، لازم است که اشعه آفتاب به پوست برخورد نکند و حتماً باید محافظت خوبی در برابر پوست و اشعه آفتاب داشته باشید.

به جهت این ‌که اگر بعد از انجام لیزر الکساندرایت نور خورشید به پوست بتابد، می ‌تواند در راستای بیشتر کردن التهابات، قرمزی و تورم مؤثر واقع شود.

به همین جهت اغلب پزشکان در این زمینه توصیه می ‌کنند که پوست خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید. اگر بخواهید تا یک راهکار اصولی و راحت برای محافظت پوست خود در برابر خورشید داشته باشید، استفاده از کرم‌ های ضدآفتاب می ‌توانند بسیار مفید واقع شود.

اگر شما از دسته افرادی هستید که بیش از حد معمول به بیرون از خانه مراجعه می ‌کنید و در معرض نور مستقیم خورشید هستید، لازم است که نواحی لیزر شده به وسیله لیزر الکساندرایت را پوشش دهید.

اگر بخش مورد نظر لیزر شده با دستگاه الکساندرایت، صورت شما می باشد؛ لازم است که حتماً از کلاه و یا نقاب استفاده کنید تا آفتاب به صورت مستقیم بر روی صورت شما تابش نداشته باشد.

تشعشعات UV مصنوعی

نکته حائز اهمیت دیگر این است که تشعشعات UV مصنوعی نیز برای پوست شما بعد از انجام لیزر الکساندرایت مضر می باشد.

به‌ عنوان نمونه حمام آفتاب و سولار نکات بسیار مهمی هستند که بعد از انجام لیزر الکساندرایت نباید آن ‌ها را انجام دهید و تا زمانی که دوره لیزر شما به صورت کامل سپری نشده است و التهابات موجود برطرف نشده، در معرض اشعه یو وی و یا آفتاب قرار نگیرید.

در راستای این موضوع، اغلب متخصصان پوست و مو برای افراد این پیشنهاد را دارند که بعد از انجام لیزر به واسطه دستگاه الکساندرایت تا مدت ۶ هفته بهتر است که در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرند.

همین طور استفاده از کرم‌ های ضد آفتابی که SPF آن‌ ها بالاتر از ۳۰ می‌ باشد، بسیار پیشنهاد شده است و اغلب متخصصان پوست و مو برای استفاده آن تاکید دارند. به گونه‌ای که لازم است تا هر چند ساعت یک‌ بار ضد آفتاب موجود را بر روی نواحی لیزر شده تکرار کنید.

تشعشعات UV مصنوعی
تشعشعات UV مصنوعی

بالا نبردن دمای بدن

نکته حائز اهمیت دیگری که لازم است تا برای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت بدانید و از  پوست خود محافظت کنید، این است که تا هنگامی که بهبودی کامل حاصل نشده است، بالا بردن میزان دمای بدن شما بسیار مضر می باشد.

به این دلیل که هنگامی‌ که از لیزر الکساندرایت استفاده می شود، حرارت بالا به واسطه نور لیزر می ‌تواند اختلالات بسیاری در فولیکول ‌های مو به وجود بیاورد تا از این طریق بتوانند موهای زائد را حذف کند.

به همین جهت ناحیه هایی که از طریق لیزر الکساندرایت مورد درمان گرفته‌اند، مورد تابش حرارت بیشتری هستند که این ممکن است تا سبب به وجود آمدن میزان اندکی التهاب شود.

حال، لازم است که به مدت ۴۸ ساعت بعد از استفاده از لیزر موهای زائد برای مراقبت از پوست از گرفتن دوش آب داغ خودداری کنید. همین طور استفاده از اتاق ‌های بخار، سونا و دیگر موارد در این راستا توصیه نمی ‌شود.

البته ممکن است که برخی از افراد سوال داشته باشند که استفاده از دوش آب سرد نیز می تواند مضر باشد؟ خیر؛ برای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت دوش آب سرد مانعی ندارد و می ‌تواند کمک‌ دهنده مؤثری برای التهابات پوست باشد و خنکی آب احساس خوشایندی را در فرد به وجود می‌آورد.

بالا نبردن دمای بدن
بالا نبردن دمای بدن

تعریق کردن بیش از حد ممنوع

برای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت توصیه ما برای شما این است که از ورزش‌ های سنگین خودداری کنید. به جهت این ‌که فعالیت بسیار شدید می‌ تواند تا باعث تعریق بسیار در بدن شود. تعریق بعد از انجام لیزر الکساندرایت برای بدن مناسب نمی ‌باشد.

به دلیل این ‌که می ‌تواند دمای بدن را بالاتر ببرد و ممکن است که نتیجه و اثربخشی لیزر موهای زائد را برای شما کمتر کند و احساس ناخوشایندی را در نواحی لیزر به وجود بیاورد.

به همین جهت، اغلب پزشکان و متخصصان پوست و مو در راستای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت، پیشنهاد می ‌کنند که تا ۴۸ ساعت از هر گونه فعالیت شدیدی همانند باشگاه، ورزش سنگین اجتناب کنید. البته در ادامه این موضوع، ورزش ‌های سبکی همانند پیاده‌روی مشکلی نخواهد داشت.

تعریق کردن بیش از حد ممنوع
تعریق کردن بیش از حد ممنوع

تمامی تلاش ما برای عنوان کردن این مطلب این است که دمای بدن شما تا مدت ۴۸ ساعت بعد از انجام لیزر الکساندرایت بالا نرود.

از محصولات مناسب برای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت استفاده کنید

برای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت لازم است تا بدانید که استفاده از پاک ‌کننده ملایم پوست، می تواند برای نواحی لیزر شده بلامانع باشد. این ‌که بتوانید بعد از استفاده از لیزر با دستگاه الکساندرایت به تمیز کردن پوست خود بپردازید، نکته حائز اهمیتی در نظر گرفته می شود.

تمیز کننده هایی در این مواقع می ‌تواند کاربرد بیشتری را برای پوست داشته باشند که برای پوست ‌های حساس تهیه می ‌شوند و می ‌توانند در نواحی لیزر شده مورد استفاده قرار بگیرند.

البته برخی از افراد ترجیح می دهند که طبق معمول فقط دوش بگیرند. اما دانستن این نکته بسیار مهم می باشد که اگر قصد دوش گرفتن برای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت را دارید، لازم است که فقط از آب سرد استفاده کنید.

اصولاً پیشنهاد می شود تا ۲۴ ساعت بعد از انجام لیزر دوش گرفته نشود. اما اگر شما از دسته افرادی هستید که احساس می ‌کنید که با دوش گرفتن، احساس خوشایند بهتری دارید، استفاده از ۱ تا ۲ بار دوش گرفتن در طول روز با آب سرد مانعی ندارد و می ‌تواند تسکین ‌دهنده تورم و قرمزی بعد از لیزر الکساندرایت باشد.

سپس، بعد از گذشت ۲ تا ۳ روز از لیزر الکساندرایت و مهم شمردن تمامی موارد مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت، می‌ توانید همانند قبل با پوست خود رفتار کنید.

از محصولات مناسب برای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت استفاده کنید
از محصولات مناسب برای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت استفاده کنید

استفاده از مرطوب کننده مناسب با پوست حساس

نکته حائز اهمیت دیگری که در رابطه با مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت لازم است بدانید، این است که مرطوب کننده هایی که برای پوست‌ های حساس تولید شده‌اند، می ‌توانند به این منظور بعد از لیزر موهای زائد کمک مناسبی برای التهابات پوست باشند.

به خاطر این ‌که استفاده از لیزر الکساندرایت می ‌تواند پوست را حساس‌ تر از حالت عادی نشان بدهد و یا در برخی مواقع دیده شده که پوست افراد بعد از لیزر الکساندرایت دچار پوسته پوسته شدن و یا خشک شدن شده است.

استفاده از مرطوب کننده هایی که برای پوست حساس طراحی شده اند، نکته مؤثری می باشد. البته لازم به ذکر است، بدانید که نباید نگران علائم ظاهر شده‌ی پوست پوست شدن یا خشک شدن پوست باشید. به جهت این ‌که این علائم می ‌تواند روند بهبود یافتن پوست شما را به دنبال داشته باشد.

برای برطرف نمودن خشکی های موجود، استفاده از مرطوب کننده‌ها توصیه می شود. فقط لازم است بدانید که برای استفاده از مرطوب کننده ‌ها، با پوست به لطافت برخورد کنید و از فشار دادن کرم در هنگام مالیدن آن به شدت پرهیز کنید.

استفاده از مرطوب کننده مناسب با پوست حساس
استفاده از مرطوب کننده مناسب با پوست حساس

استفاده از لوازم آرایشی ممنوع

برای این ‌که بتوانیم به ادامه موضوع مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت بپردازیم و نکات مؤثری را برای شما عنوان کنیم، اغلب افراد و بانوان سوال دارند که آیا بعد از انجام لیزر می توان از لوازم آرایشی و محصولات دیگر این‌ چنینی استفاده کرد؟ جواب این دسته از بانوان منفی می باشد.

به جهت این‌ که لوازم آرایشی و محصولات شیمیایی می‌ تواند تأثیرات منفی بعد از انجام لیزر الکساندرایت بر روی پوست داشته باشد. به همین سبب لازم است تا استفاده از این دسته از لوازم را تا مدتی کنار بگذارید.

اگر نواحی صورت شما به واسطه لیزر الکساندرایت لیزر شده است، استفاده از لوازم آرایشی بر روی سطح پوست ممنوع است. به‌ جهت این ‌که مواد آرایشی از محصولات شیمیایی هستند و می ‌توانند بر روی پوست آثار مخربی بگذارند و التهاب و قرمزی پوست را بیشتر کنند.

بعد از انجام لیزر الکساندرایت، پوست بسیار حساس ‌تر می شود

همان ‌طور که عنوان کردیم، بعد از انجام لیزر الکساندرایت، پوست بسیار حساس ‌تر می شود و می ‌تواند جذب ‌کننده بیشتر مواد خارجی همانند مواد شیمیایی آرایشی باشد و در ادامه می ‌تواند زیبایی شما را تحت تاثیر قرار دهد و پوست شما را دچار مشکلاتی کند.

حال، سوال به‌ وجود آمده این است که تا چه مدت نمی ‌توان از لوازم آرایشی بعد از انجام لیزر الکساندرایت استفاده کرد؟ برای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت تا حدود ۲۴ ساعت بعد از برطرف شدن التهابات پوست صورت می ‌توانید آرایش کنید.

البته در نظر داشته باشید که کرم ‌هایی که برای برطرف نمودن آکنه وجود دارند نیز به مدت ۴۸ ساعت بعد از انجام لیزر نباید استفاده شوند و فقط در مواقعی می توان این کرم‌ ها را مورد استفاده قرار داد که تمامی علائم مربوط به جهت استفاده از لیزر الکساندرایت برطرف شده باشد تا پوست بتواند واکنش خوبی برای استفاده از این دسته از کرم ‌ها به همراه داشته باشد.

بعد از انجام لیزر الکساندرایت، پوست بسیار حساس ‌تر می شود
بعد از انجام لیزر الکساندرایت، پوست بسیار حساس ‌تر می شود

انتخاب محصولات شوینده ملایم برای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت

نکته حائز اهمیت دیگر برای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت این است که به جهت این ‌که پوست شما با استفاده از لیزر بسیار حساس ‌تر شده است، در هنگام استحمام لازم است که از مواد شوینده ملایم تر استفاده شود و فقط نواحی درمان با استفاده از تمیز کننده های ملایم، شست و شو داده شوند.

انتخاب محصولات شوینده ملایم برای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت
انتخاب محصولات شوینده ملایم برای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت

سوالات متداول در رابطه با مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت چیست؟

در راستای این ‌که بتوانیم به موضوع مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت بپردازیم، امکان دارد تا برخی از افراد سوالات بسیاری در این زمینه داشته باشند. حال در ادامه مطلب، سوالات پر تکرار و رایجی که اغلب افراد، ذکر کرده‌اند را برای شما خواهیم داشت و با پاسخ ‌گویی به این سوالات، نکات مبهمی که در ذهن افراد شکل گرفته است را برطرف خواهیم کرد.

آیا استفاده از لیزر الکساندرایت با درد همراه است؟

یکی از سوالات مهم و پر تکرار که در زمینه انجام لیزر الکساندرایت عنوان می ‌شود، این است که میزان درد موجود برای برطرف نمودن موهای زائد با لیزر الکساندرایت چگونه است؟

قبل از این ‌که بتوانیم پاسخ این سوال شما را بدهیم، لازم است این نکته را عنوان کنیم که آستانه تحمل برای هر شخص به طور متفاوتی می باشد و ممکن است که برخی از افراد، پوست حساس ‌تری را به نسبت دیگری داشته باشند.

به همین جهت بهتر است بدانید که استفاده از لیزر الکساندرایت، ممکن است تا میزان درد بسیار کمی را برای افراد صورت دهد.

اثربخشی بسیار بالا

استفاده از این دستگاه می ‌تواند به گونه‌ای باشد که اثربخشی بسیار بالایی به دنبال خواهد داشت و تحمل میزان کمی از درد در هنگام انجام لیزر الکساندرایت برای برطرف کردن موهای زائد بسیار راحت ‌تر می ‌شود

به جهت این‌ که بعد از گذشت جلسات سوم و چهارم، نتیجه اثربخشی از دستگاه الکساندرایت دیده می شود که می تواند شما را شگفت‌ زده کند.

اگر بخواهیم تا در رابطه با درد حاصل شده با استفاده از لیزر الکساندرایت بیشتر صحبت کنیم، بهتر است بگوییم که می تواند تداعی کننده حس برخورد یک نوار لاستیکی به پوست شما را داشته باشد.

البته ممکن است که در برخی از نواحی بدن اصلاً هیچ دردی احساس نشود و درد در تمامی نواحی مختلف یکسان نمی ‌باشد.

به ‌جهت این‌ که امروزه تکنولوژی دستگاه های لیزر الکساندرایت بسیار بالاتر رفته و توانسته اند تا تطبیق بسیاری با بالاترین تکنولوژی جهان داشته باشند و اسپری کردن مواد خنک‌ کننده و کلینیک ‌ها می ‌تواند در راستای برطرف نمودن این نگرانی بسیار مؤثر باشد، افراد بدون داشتن هیچ‌ گونه هراسی از لیزر الکساندرایت استفاده می کنند.

آیا استفاده از دستگاه الکساندرایت سرطان‌زا می باشد؟

در زمینه مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت، سوال برخی از افراد این است که آیا استفاده از لیزر الکساندرایت برای برطرف نمودن موهای زائد سرطان زا است؟ تصور اشتباهی که این دسته از افراد از استفاده لیزر موهای زائد دارند، سبب شده که نتوانند از امکانات منحصر به ‌فرد برطرف نمودن موهای زائد به وسیله دستگاه لیزر الکساندرایت استفاده کنند.

اما برای این ‌که بتوانید تا با خیالی آسوده اقدامات لازم را برای برطرف نمودن موهای زائد خود از طریق دستگاه الکساندرایت کنید، بهتر است بگوییم که این دستگاه نمی ‌تواند باعث به وجود آمدن سرطان شود.

البته دانستن این نکته خالی از لطف نمی ‌باشد که اگر شرایط درمانی خود برای لیزر با الکساندرایت را تحت نظارت پزشک متخصص پوست و مو و مراکزی که امکانات منحصر به‌ فردی در این زمینه داردو همین طور از دستگاه‌های اصلی استفاده می کنند، انجام بدهید؛ این مشکل هرگز برای شما رخ نخواهد داد.

به دلیل این ‌که در برخی مراکز، ممکن است که تهویه مناسبی وجود نداشته باشد و استنشاق گاز دستگاه الکساندرایت خطراتی برای سلامتی افراد به همراه داشته باشد. به همین جهت استفاده از یک کلینیک با تخصص می ‌تواند سلامت شما را برای استفاده از لیزر الکساندرایت تضمین کند.

آیا استفاده از دستگاه الکساندرایت سرطان‌زا می باشد؟
آیا استفاده از دستگاه الکساندرایت سرطان‌زا می باشد؟

اثرگذاری لیزر الکساندرایت برای برطرف نمودن موهای زائد به چه صورت است؟

برای این ‌که بدانید تا لیزر الکساندرایت چگونه می تواند برای از بین بردن موهای زائد مؤثر واقع شود، بهتر است که به ۳ روش دارو، الکترولیز و لیزر اشاره کنیم.

لیزر می‌ تواند در راستای نازک کردن موهای زائد بسیار مؤثر واقع شود. البته این امر در صورتی امکان‌پذیر است که جلسات طی شده به صورت منظم صورت بگیرد تا بتوان نتیجه اثربخشی را از آن داشت.

تعداد جلسات لیزر الکساندرایت چقدر است و ماندگاری آن چگونه است؟

به طور کلی مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت بسیار مهم شمرده می ‌شود. اما برای این ‌که بتوانید نتیجه اثربخشی از آن را بگیرید، لازم است که تمامی جلسات طی شده در این زمینه را سپری کنید.

حدوداً برای هر شخص مابین ۶ تا ۸ جلسه لیزر درمانی صورت گرفته می شود. اما ماندگاری آن به گونه‌ای است که لازم است تا جلسات لیزر به صورت ۶ ماه یک ‌بار تکرار شوند و این امر می‌ تواند در حذف کردن میزان موهای زائد تاثیر بسیاری داشته باشد و تا حدوداً ۸۰ درصد نتیجه اثربخشی از حذف موهای زائد را به همراه دارد.

آیا لیزر الکساندرایت دارای مضراتی می باشد؟

همان‌طور که عنوان کردیم، لیزر الکساندرایت نمی ‌تواند سبب به وجود آمدن سرطان و یا بیماری‌ های دیگر باشد. اما اگر شرایط لازم و نکات موجود برای استفاده از لیزر الکساندرایت را رعایت نکنید و همین طور مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت را مهم نشمارید، ممکن است که مشکلاتی برای پوست شما ایجاد گردد.

به همین جهت است که مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت بسیار مهم شمرده می شود. در این زمینه اگر کلینیک مد نظر، تخصص کافی در انجام این امور را نداشته باشد، ممکن است تا سبب به وجود آمدن مشکلات گردد.

برای این ‌که بتوانید با خیالی آسوده از خدمات منحصر به ‌فرد لیزر الکساندرایت استفاده کنید و نتیجه اثربخشی بگیرید، فریب تبلیغات با هزینه‌ های کم را نخورید و تحت نظر یک پزشک متخصص و در یک کلینیک حرفه‌ای لیزر موهای زائد خود را انجام دهید.

آیا بعد از انجام لیزر الکساندرایت می توان از آنتی ‌بیوتیک استفاده کرد؟

نکته حائز اهمیت دیگر برای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت این است که آنتی ‌بیوتیک می ‌تواند باعث شود تا پوست به نور حساسیت داشته باشد. به جهت این‌ که بعد از انجام لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت، فولیکول ‌های مو حذف شده‌اند، حساسیت پوست بسیار بالا می باشد.

حال اگر از آنتی ‌بیوتیک بعد از انجام لیزر الکساندرایت استفاده شود، میزان شدت حساسیت بیشتر می ‌شود و می‌ تواند بهبودی پوست را کندتر کند و آن را به تعویق بیاندازند.

اغلب پزشکان و متخصصان پوست توصیه می ‌کنند که بعد از انجام لیزر الکساندرایت، از آنتی ‌بیوتیک‌ ها استفاده نکنید و برای استفاده از آن‌ ها حتماً نظر پزشک معالج خود را در نظر بگیرید.

آیا بعد از حذف موهای زائد با دستگاه الکساندرایت می توان از رتینال استفاده کرد؟

نکته حائز اهمیت در این بخش استفاده از رتینال می‌باشد. برای این ‌که بتوانید مجدداً از آن استفاده کنید و سلامت پوست و موی خود را داشته باشید، بعد از انجام لیزر به وسیله دستگاه الکساندرایت، لازم است که ۲ روز انتظار بکشید تا پوست مجدداً به حالت طبیعی خود بازگردد. به دلیل این ‌که برای انجام این کار، اگر این مدت زمان نگذشته باشد، ممکن است تا به پوست آسیب برسد.

آیا بعد از انجام لیزر با دستگاه الکساندرایت می توان از وکس مو یا اپیلاسیون استفاده کرد؟

سوال برخی از افراد این است که برای حذف موهای زائد امکان دارد تا بعد از انجام لیزر الکساندرایت بتوان از اپیلاسیون استفاده کرد؟ جواب برای این سوال منفی می باشد.

به‌ هیچ ‌وجه استفاده از موم، وکس و هر چیزی که مو را از ریشه جدا کند، بعد از انجام لیزر الکساندرایت پیشنهاد نمی‌ شود. به خاطر این‌ که اگر بعد از انجام لیزر، موها از ریشه خارج شوند، فرآیند استفاده از دستگاه الکساندرایت نمی ‌تواند برای حذف آن ‌ها مؤثر واقع شود و در نهایت استفاده از لیزر الکساندرایت بی‌اثر خواهد ماند.

آیا بعد از انجام لیزر با دستگاه الکساندرایت می توان از وکس مو یا اپیلاسیون استفاده کرد؟
آیا بعد از انجام لیزر با دستگاه الکساندرایت می توان از وکس مو یا اپیلاسیون استفاده کرد؟

چه مدت بعد از حذف موها با لیزر الکساندرایت می توان شیو کرد؟

نکته حائز اهمیت برای شیو موهای زائد بعد از انجام لیزر الکساندرایت این است که بدانید، میزان حساسیت لیزر مو بر روی پوست شما چه میزان اعمال شده است. عموماً اگر قصد شیو کردن داشته باشید، بعد از گذشت ۴ روز از استفاده از لیزر می ‌توانید شیو کنید.

اما توصیه اغلب متخصصان پوست و مو بعد از انجام لیزر الکساندرایت بر  این است که برای این که بتوانید مراقبت‌ های لازم بعد از لیزر الکساندرایت را به دنبال داشته باشید و نتیجه اثربخشی بگیرید، تا ۱ هفته اول از شیو کردن پرهیز کنید.

دانستن این نکته بسیار مهم می ‌باشد که لازم است تا بین جلسات لیزر مو از طریق دستگاه الکساندرایت حتماً شیو کنید و این امری ضروری و مهم در نظر گرفته می‌شود. به جهت این ‌که موهای زیر پوستی در این مواقع شکل نمی‌ گیرند.

آیا بعد از حذف موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندرایت می ‌توان از وازلین استفاده کرد؟

نکته حائز اهمیت در رابطه با استفاده از وازلین بعد از حذف موهای زائد با استفاده از لیزر الکساندرایت این است که استفاده از وازلین جایگزین مناسبی برای لوسیون آلوورا و کرم های مرطوب کننده می ‌باشد و می ‌توانید از وازلین بر روی ناحیه هایی که تحت درمان از طریق لیزر الکساندرایت بودند، نیز استفاده کنید و با استفاده از کمپرس یخ ناحیه مد نظر را خنک نگه دارید.

اگر میزان خشک شدن و پوسته پوسته شدن پوست شما به حدی زیاد است، استفاده از کرم وازلین در طول روز را به ۲ بار برسانید تا رطوبت پوست شما بازگردد و همیشه پوست مرطوبی داشته باشید.

آیا بعد از حذف موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندرایت می ‌توان از وازلین استفاده کرد؟
آیا بعد از حذف موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندرایت می ‌توان از وازلین استفاده کرد؟

آیا کلیندامایسین برای انجام لیزر الکساندرایت باعث حساسیت به نور می ‌گردد؟

ممکن است که اغلب افراد از کلیندامایسین خوراکی استفاده کنند. بهتر است بگوییم که استفاده از این دارو سبب حساسیت به نور نمی ‌شود و در این حیطه دسته ‌بندی نشده است.

اما اگر از کلیندامایسین موضعی استفاده می ‌کنید، ممکن است که این دارو، پوست شما را دچار مشکلاتی همانند خشکی کند

و همین طور پوست را حساس ‌تر به نور خورشید می ‌کند و این امر می ‌تواند در راستای لیزر موهای زائد و تاثیر آن مؤثر واقع شود. پس توصیه می‌ کنیم که قبل از استفاده از هر گونه پماد کلیندامایسین، حتماً با پزشک معالج خود مشورت کنید.

آیا محصولات خاصی بعد از انجام لیزر وجود دارد که از آن استفاده کنیم؟

مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت بسیار مهم شمرده می‌ شود و لازم است که حتماً بعد از لیزر درمانی این امر را مهم بشمارید و با پوست خود به ملایمت رفتار کنید. به این خاطر که بعد از انجام لیزر با الکساندرایت، پوست بسیار حساس تر می شود.

استفاده از شست و شو دهنده هایی که بدون بو هستند و می ‌توانند رطوبت کافی را برای پوست به دنبال داشته باشند، سبب کاهش قرمزی پوست می شود.

مرطوب کننده‌ای که فرمول اسید هیدرولیک دارد، می ‌تواند انتخاب خوبی برای بعد از لیزر الکساندرایت باشد. اما قبل از استفاده از هر نوع محصول می ‌توانید مشورت لازم را با پزشک معالج خود داشته باشید و اطلاعات درستی در رابطه با پوست خود از او بگیرید.

چگونه می‌ توان رنگ پوست را در درمان با لیزر الکساندرایت بهبود بخشید؟

برای این ‌که بتوانید تا رنگ پوست شفاف تری در راستای روند لیزر درمانی داشته باشید، شستن روزانه پوست صورت می ‌تواند بسیار مؤثر واقع شود. همین طور استفاده از کرم‌ های ضد آفتابی که مناسب پوست شما هستند، کمک می‌کند تا پوست شما تیره نشود.

چگونه می‌ توان رنگ پوست را در درمان با لیزر الکساندرایت بهبود بخشید؟
چگونه می‌ توان رنگ پوست را در درمان با لیزر الکساندرایت بهبود بخشید؟

آیا بعد از انجام لیزر الکساندرایت می ‌توان از آب گرم استفاده کرد؟

یکی از نکات مهمی که برای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت برای شما ذکر کردیم، این است که دوش آب گرم و داغ می ‌تواند باعث سوزش پوست شما گردد. اما اگر احساس سوزش بعد از انجام لیزر درمانی دارید، می ‌توانید از آب ولرم و آب سرد استفاده کنید. البته توصیه ما بر این است که تا ۲۴ ساعت بعد از لیزر دوش نگیرید.

آیا بعد از لیزر الکساندرایت می توان از دئودورانت استفاده کرد؟

خیر؛ استفاده از دئودورانت و صابون‌ های عطری بعد از انجام لیزر درمانی پیشنهاد نمی شود.

 

آیا می توان چند هفته بعد از درمان لیزر الکساندرایت بلیچ کرد؟

به جهت این‌که بعد از لیزر از طریق الکساندرایت پوست حساس می شود، لازم است که مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت را مهم بشمارید. در غیر این ‌صورت، ممکن است که سلول‌ های پوستی شما دچار آسیب شوند و از این طریق رنگ پوست شما تغییر کند.

چگونه می ‌توان از درمان لیزر الکساندرایت برای جلوگیری از آکنه استفاده کرد؟

بهتر است تا در راستای پاسخ به این سوال بگوییم که لیزر الکساندرایت نمی ‌تواند برای درمان آکنه مهم شمرده شود. اما راهکار مناسبی می باشد.

اما اگر صورت شما فوراً همیشه تمیز باشد و از کرم ‌های غیر ضروری در این راستا استفاده نکنید، دیگر هیچ‌ گونه آکنه‌ای بر روی سطح پوست شما صورت نمی ‌گیرد و همین طور لیزر موهای زائد می ‌تواند سیاهی ‌هایی که به‌ عنوان موی زیر پوستی بر روی سطح پوست شما وجود دارند را برطرف کند.

به جهت این ‌که همین موهای زیر پوستی یک عامل مؤثر برای وجود آکنه و جوش‌ ها می باشند و از این طریق می‌ تواند بهبودی پوست شما را به ‌همراه داشته باشد.

چگونه می ‌توان از درمان لیزر الکساندرایت برای جلوگیری از آکنه استفاده کرد؟
چگونه می ‌توان از درمان لیزر الکساندرایت برای جلوگیری از آکنه استفاده کرد؟

آیا واگیر بیماری ‌های پوستی از طریق لیزر الکساندرایت امکان‌پذیر است؟

لیزرهایی که تماس مستقیم با سطح پوست دارند، می ‌توانند عامل مؤثری برای بیماری‌ های واگیردار پوستی همانند زگیل و دیگر موارد باشند و گزارشی از این دست موارد وجود دارد.

اما استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت به ‌جهت این‌ که یک هند پیس یا سری مخصوص جداگانه برای هر شخص دارد، مانع از تماس مستقیم سری دستگاه با پوست بدن افراد می‌ گردد و هر شخص یک سری مخصوص برای خود دارد که به هنگام مراجعه می ‌تواند از آن استفاده کند.

این امر می ‌تواند در راستای مشکل به وجود آمدن بیماری‌ های پوستی و واگیردار، بسیار مؤثر واقع شود و افراد با خیالی آسوده از خدمات منحصر به ‌فرد لیزر الکساندرایت استفاده می کنند.

همین طور امروزه که مشکل بیماری کرونا در جهان یک معضل می باشد، استفاده از هند پیس برای لیزر الکساندرایت  یک امتیاز بسیار مثبت برای این دستگاه در نظر گرفته می ‌شود و می ‌تواند با خیالی آسوده خدمات پوست و حذف موهای دائمی را بر ی افراد به همراه داشته باشد.

آیا واگیر بیماری ‌های پوستی از طریق لیزر الکساندرایت امکان‌پذیر است؟
آیا واگیر بیماری ‌های پوستی از طریق لیزر الکساندرایت امکان‌پذیر است؟

نتیجه‌گیری و جمع ‌بندی مطالب

تمامی تلاش ما در این مقاله بر این بود تا بتوانیم از مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت برای شما صحبت کنیم. به ‌جهت این ‌که بعد از حذف موهای زائد به وسیله لیزر الکساندرایت، پوست بسیار حساس می شود، مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت خیلی مهم شمرده می شود.

نکات مهمی که برای انجام مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت وجود دارد را در مباحث بالا برای شما عنوان کردیم. نکته دیگری که در این امر مهم شمرده می شود، اگر قصد دارید که موهای زیر بغل خود را با استفاده از لیزر الکساندرایت لیزر کنید، بهتر است که وقت صبح کلینیک را برای خود رزرو کنید و قبل از لیزر از دئودورانت نیز استفاده نکنید.

نتیجه‌گیری و جمع ‌بندی مطالب
نتیجه‌گیری و جمع ‌بندی مطالب

برای استفاده از این دارو می توانید حداقل یک ساعت صبر کنید. برای این‌ که بتوانید نتیجه اثربخشی از حذف موهای زائد داشته باشید، نکات مهمی که در این مبحث برای شما عنوان کردیم را حتماً جدی بگیرید.

در نظر گرفتن مواردی چون از ریشه جدا نکردن، اثربخشی بهتری بر روی استفاده از لیزر الکساندرایت به ‌همراه خواهد داشت. امیدواریم که با استفاده از این مطالب توانسته باشیم تا شما را در راستای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت راهنمایی کرده باشیم.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با زر کلینیک:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

لینک منبع :

bit.ly

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید