میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

قیمت لیزر جوش های صورت
قیمت لیزر جوش های صورت

لیست موضوعات

قیمت لیزر جوش های صورت

اگر که صورت شما پر از جای جوش و لک است و به دنبال قیمت لیزر جوش های صورت هستید، به شما توصیه می کنیم که این مقاله را بخوانید.

قیمت لیزر جوش های صورت
قیمت لیزر جوش های صورت

برای آگاهی از قیمت لیزر جوش های صورت می توانید به زر کلینیک مراجعه کنید و یا با شماره تلفن این کلینیک که در انتهای این پست درج شده است تماس بگیرید.

02122930161

جای جوش مشکلی است که برخی از افراد را درگیر به خودش کرده است. به طوری که اعتماد به نفس فرد را تا حد زیادی به خاطر از دست دادن زیبایی، تحت تاثیر خود قرار داده است.

یکی از درمان های مورد توجه و مورد اقبال که بیشترین تاثیر و بیشترین رضایت را در بین افراد داشته است، لیزر درمانی جهت از بین بردن جای جوش صورت است.

در ادامه مقاله درباره انواع روش های لیزر درمانی و هزینه لیزر جوش صورت صحبت خواهیم کرد، لطفا ما را تا انتهای مقاله همراهی بفرمایید.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 • چرا صورت جوش می زند؟
 • عوارض کندن جوش صورت چیست؟
 • انواع روش های لیزر درمانی برای جوش صورت چیست؟
 • مراقبت های لازم قبل از جلسه لیزر درمانی پوست چیست؟
 • مراقبت های لازم پس از جلسه لیزر درمانی پوست چیست؟
 • مزایای لیزر برای جوش صورت چیست؟
 • قیمت لیزر جوش صورت چقدر است؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت لیزر جوش های صورت با ما همراه باشید.

چرا صورت جوش می زند؟

همه ی ما با جوش صورت آشنایی داریم و می دانیم که جوش ها به دلایل مختلفی ممکن است، بروز کنند. برای مثال یک رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی شکر می تواند جوش ها را بدتر کند.

با اینکه جوش های دوران نوجوانی و بزرگ سالی تقریبا شبیه هم هستند، اما جوش هایی که افراد در سنین بزرگ سالی می زنند بیشتر مثل کیست هستند و یا اینکه جوش های زیر پوستی هستند. در صورتی که جوش های سنین نوجوانی متفاوت تر هستند، اما مورد بدتری که می تواند اتفاق بیفتد جای جوش ها خواهد بود که تا همیشه اثرش روی صورت فرد باقی خواهد ماند.

چرا صورت جوش می زند؟
چرا صورت جوش می زند؟

البته به این مورد توجه داشته باشید که جوش ها به دلایل مختلفی بروز می کنند که در ادامه با یک سری از این دلایل آشنا می شویم:

 • محصولات آرایشی مو

شاید تعجب آور باشد، اما گاهی محصولات آرایشی مو باعث جوش زدن صورت می شود. از آن جایی که محصولات آرایشی مو چربی دارند، این چربی ها باعث می شود که جوش های سر سفید و یا سر سیاه بروز کنند، البته این جوش ها در شرایطی بروز می کنند که هنگام استفاده از این محصولات مقداری از آن ها به پوست کشیده شود.

محصولات آرایشی مو
محصولات آرایشی مو

حتی مدل موهایی که در قسمت پیشانی ریخته می شود، اگر که به مو مواد آرایشی زده باشید، باعث می شود که پیشانی شما جوش بزند.

برای جلوگیری از بروز این مشکل، پیشنهاد می شود که هنگام اسپری کردن مو یک برگ کاغذ را به صورت حائل قرار دهید و مو را اسپری کنید، همچنین پس از اسپری کردن مو و یا استفاده از وسایل آرایشی دیگر، می توانید با دستمال مرطوب ناحیه پیشانی را تمیز کنید.

 • گوشی موبایل

یکی دیگر از عواملی که باعث بروز جوش صورت می شود، گوشی موبایل است. همه می دانیم که گوشی موبایل یک منبع خوب برای رشد باکتری ها است و همینطور روزانه با گوشی سر و کار داریم و ممکن است، بعد از استفاده از گوشی موبایل، دست را به صورت بزنیم که این مورد باعث جوش صورت می شود. علاوه بر این باکتری ها می توانند در مواقع تماس تلفنی به روی سطح پوست منتقل شوند.

برای ممانعت از ایجاد جوش در پوست صورت و آن هم توسط موبایل توصیه می کنیم که روزانه گوشی تلفن همراه خود را با پد الکلی تمیز کنید.

 • اصلاح صورت

یکی دیگر از دلایل جوش صورت که برای همه ما آشناست این است که پس از اصلاح صورت، جوش های کوچک و بزرگ نمایان می شوند. این اتفاق ممکن است، به دلایل مختلفی رخ دهد، مانند استفاده از نخ اصلاح و یا ژیلت آلوده، حساسیت پوست و….

برای جلوگیری از بروز این مورد می توانید، قبل از اصلاح با نخ، نخ را ضد عفونی کنید و یا اینکه قبل از انجام اصلاح صورت، دستان خود را بشویید، چرا که باکتری ها از این طریق هم ممکن است، منتقل شوند، همچنین می توانید کمی پس از اصلاح، صورت خود را با آب و صابون بشویید.

اصلاح صورت
اصلاح صورت
 • استفاده از لوازم آرایشی متنوع

اگر که در خرید وسائل آرایشی دقت ندارید و از مارک های متنوع آرایشی استفاده می کنید، به این نکته هم در دقت داشته باشید که ممکن است، صورتتان جوش بزند. در واقع ممکن است، به برخی از مواد آرایشی به کار رفته در محصولات آرایشی حساسیت داشته باشید و این مورد باعث جوش زدن صورت شود.

پیشنهاد می شود که از مارک هایی برای آرایش صورت استفاده کنید که از قبل تست کرده اید و می دانید که حساسیت زا نیستند و با امتحان کردن انواع و اقسام برندهای آرایشی پوست خود را به چالش نکشید.

 • آب و هوا

حتی تغییرات آب و هوا هم می تواند باعث بروز جوش و آکنه شود. در فصل تابستان که هوا گرم تر است و در حالی که غدد عرقی پوست مدام در حال فعالیت هستند، پوست صورت هم بیشتر جوش می زند.

دلیل این اتفاق یکی گرمای هوا است و مورد دیگر می تواند استفاده بیش از حد از کرم های ضد آفتاب باشد.

بنابراین سعی کنید که اگر قرار است، در معرض نور قرار بگیرید، حتما از کلاه و یا نقاب استفاده کنید و هم چنین مصرف کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید، البته توجه داشته باشید که در مصرف کرم ضد آفتاب زیاده روی نکنید. مخصوصا که پوست چربی داشته باشید.

برای جلوگیری از جوش زدن توسط ضد آفتاب می توانید، در پایان روز صورت خود را با آب و صابون بشویید. همین طور در هنگام خریدن ضد آفتاب دقت داشته باشید و در حین خرید، ضد آفتاب هایی را مد نظر داشته باشید که مناسب و سازگار با پوست شما باشند.

 • رژیم غذایی

گاهی اوقات رژیم غذایی چرب و یا پر از کربوهیدرات، می تواند باعث بروز جوش صورت شود. این مورد بیشتر در افرادی دیده می شود که دارای پوست چربی هستند و با خوردن کمترین میزان از شیرینی جات و یا غذاهای چرب، پوست آنها جوش می زند، اما به هر حال اگر که در خوردن عذاهای چرب و یا شیرین زیاده روی شود، فرقی نمی کند که پوست چرب است، یا خشک، جوش ها نمایان می شوند.

رژیم غذایی
رژیم غذایی

توصیه می شود که به میزان شکر، چربی، کربوهیدرات موجود در رژیم غذایی خود دقت کنید و یک رژیم غذایی سالم را در برنامه روزانه خود داشته باشید و همیشه به این رژیم غذایی پایبند باشید. همین طور ورزش کردن را نیز فراموش نکنید، چرا که ورزش علاوه بر تاثیری که بر روی سلامتی دارد، می تواند جوش صورت را کاهش دهد.

 • استرس

استرس علاوه بر اینکه می تواند به روحیه شما آسیب بزند. می تواند باعث بروز مشکلات جسمی مانند جوش زدن بشود.

در واقع هنگامی که هورمون کورتیزول در بدن ترشح می شود، باعث بالا رفتن میزان چربی و مسدود شدن منافذ پوست می شود.

بنابراین بهتر است که استرس را تا حد زیادی کاهش دهید. برای کاهش استرس می توانید ورزش کنید، خود را با خواندن کتاب و بازی سرگرم کنید.

استرس
استرس
 • رو بالشی

یکی دیگر از عواملی که باعث میشود صورت شما جوش بزند، رو بالشی ها هستند. رو بالشی ها فضای خوبی برای جمع شدن باکتری ها هستند و می توانند باعث بروز جوش شوند. کاری که می توانید انجام دهید، این است که حداقل ماهی یک بار رو بالشی های خود را بشویید و به این ترتیب از شر جوش های صورت خلاص شوید.

همان طور که در قسمت بالا متوجه شدید مواردی هستند که می توانند باعث بروز جوش صورت شوند که شاید تا به حال به آن ها توجه نکرده بودید.

پوست به دلیل روزنه هایی که در سطح خود دارد، بسیار بسیار حساس است و در صورتی که از مراقبت آن غافل شوید، با جوش های ریز و درشت در صورت خود مواجه خواهید شد. بهتر است که با رعایت نکات بهداشتی مانع از بروز جوش در صورت خود بشوید.

مشکلی که پس از جوش زدن گریبان گیر بسیاری از افراد می شود، این است که دوست دارند، جوش های خود را تخلیه کنند، غافل از اینکه جای جوش ها تا همیشه بر روی صورت آنها باقی خواهد ماند.

رو بالشی
رو بالشی

عوارض کندن جوش صورت چیست؟

جوش صورت مشکلی است که برای همه ما پیش آمده است. همیشه توصیه شده است که جوش صورت را تخلیه نکنید، اما این مورد برای برخی از افراد تبدیل به یک عادت شده و نه تنها دوست دارند که جوش های صورت خود را بترکانند، بلکه از تخلیه کردن جوش های صورت افراد دیگر هم لذت می برند.

این که چرا این مورد عادتی غیر قابل ترک برای بعضی از افراد شده است، دقیقا مشخص نیست. یک سری از افراد فقط این کار را انجام می دهند، چون از انجام دادن آن لذت می برند. برخی دیگر هم این کار را انجام می دهند، چون تصور می کنند که با این کار پوست شان سریع تر خوب می شود و سریع تر از شر جوش ها خلاص می شوند.

در واقع انجام این کار نه تنها نمی تواند شما را از شر این مورد نجات بدهد، بلکه می تواند باعث شود که جوش کل صورت شما را بگیرد.

اما این مورد مشکل اصلی نیست، در واقع زمانی متوجه می شوید که با صورت خود چه کرده اید که جای جوش ها روی صورت شما باقی مانده است.

امیدواریم تا اینجا اطلاعات مفیدی در مورد قیمت لیزر جوش های صورت کسب کرده باشید.

تغییر رنگ پوست

حتی این مورد می تواند باعث شود که رنگ پوست تغییر کند و لکه های تیره در آن محل ایجاد شود. همین طور تخلیه جوش ها می تواند باعث بروز جوشگاه های برجسته و فرو رفتگی بشود.

زمانی که جوش ها را می کنید، در واقع آن قسمت از پوست را زخم می کنید. بعد از اینکه جوش را تخلیه می کنید، مایع زرد رنگی جای جوش را می پوشاند و فرد به خیال اینکه این مایع یک مایع عفونی است، دوباره آن را می کند و انجام مرتب این کار باعث می شود که زخم مستعد عفونی شدن بشود.

در چنین شرایطی اگر که فرد بدون داشتن کرم ضد آفتاب در مقابل نور خورشید قرار بگیرد، زخم ها در معرض نور خورشید قرار می گیرند و آفتاب سوختگی شدیدی برای آن قسمت اتفاق می افتد

اما مشکل دیگری که وجود دارد، این است که گاهی استفاده از کرم ضد آفتاب و یا حتی دارو های موضعی دیگر، می تواند باعث بروز عفونت در این ناحیه شود. بنا براین بهتر است که از قرار گیری در معرض آقتاب در چنین شرایطی بپرهیزید.

عمیق شدن جای جوش

متاسفانه اگر که فرد به طور مرتب جوش های خود را بکند، گاهی اوقات جای جوش ها عمیق می شود و برای تمام عمر باقی می ماند.

این که جای جوش برای همیشه در صورت فرد باقی بماند و زیبایی او را تحت تاثیر قرار دهد، یک مشکل است، اما در واقع مشکل بزرگ تری هم برای فرد ایجاد می شود و آن هم این است که فرد اعتماد به نفس خود را از دست می دهد.

برای جلوگیری از چنین مشکلاتی توصیه می شود که هرگز جوش های صورت خود را نکنید، اما اگر که قبلا این کار را انجام داده اید و اکنون نگران هستید، استرس نداشته باشید، چرا که در ادامه این مقاله برای راه درمان این مورد اشاره شده است.

لیزر درمانی یکی از راه های درمان جای جوش صورت است که طرفداران خاص خودش را دارد. در واقع بیشتر افراد به این خاطر لیزر درمانی را انتخاب می کنند که عوارض خیلی کمی دارد و در مقابل بهترین نتیجه را در مقابل سایر روش های درمانی دارد و هم چنین قیمت لیزر جوش های صورت در مقابل سایر روش های درمان مقرون به صرفه است.

عمیق شدن جای جوش
عمیق شدن جای جوش

انواع روش های لیزر درمانی برای جوش صورت به چه شکل است؟

از آن جایی که جای جوش در همه افراد به یک شکل و شدت نیست، روش های مختلف لیزر برای درمان آن پیشنهاد شده است. در واقع اینکه کدام روش بهتر است، برای از بین بردن جای جوش صورت شما اعمال شود، موردی است که پزشک متخصص می تواند در این باره تصمیم بگیرد.

یکی از مواردی که قبل از انجام لیزر درمانی باید به آن توجه کنید، این است که در درجه اول به دنبال یک پزشک و یک کلینیک معتبر باشید. لیزر درمانی کاری است که نیازمند دانش و مهارت خاص است و هر کسی نمی تواند از عهده انجام آن برآید. پس برای اینکه در نهایت از نتیجه کار راضی باشید، کلینیک معتبری را برای انجام درمان جای جوش صورت انتخاب کنید.

در ادامه قبل از اینکه به معرفی روش های مختلف لیزر درمانی صورت بپردازیم، بررسی خواهیم کرد که لیزر چیست؟

لیزر چیست؟

لیزر در واقع نور تک رنگی است که به یک بازه طول موج محدود می شود. زمانی که این نور تک رنگ بر روی پوست تابانیده می شود، فیبرو پلاست ها را تحریک به ساخت کلاژن و بهبودی زخم می کند.

فیبرو پلاست در واقع سلول های اصلی بافت میانی پوست است که کلاژن ترشح می کند و همان طور که می د انید، کلاژن به جوان سازی پوست و درمان بافت های آسیب دیده کمک می کند.

در واقع به نوعی لیزر ها شبیه نور خورشید هستند. به این معنا که بر هر جا بتابند آن جا را گرم می کنند. در اصل زمانی که لیزر بر روی پوست اعمال میشود، برخی از سلول های پوستی تحریک می شوند و این تحریک شدن کمک می کند که عملکرد خود را دوباره از سر بگیرند و بافت و سلول جدید تولید کنند. تولید دوباره بافت هایی مانند فیبرو پلاست ها کمک می کند که جوان سازی پوست دوباره از سر گرفته شود.

لیزر چیست؟
لیزر چیست؟

حال به بررسی اجمالی انواع درمان‌های لیزر جای جوش برای رفع جای جوش می‌پردازیم:

 • لیزر فرکشنال

درمان جوشهای سطح پوست صورت با لیزر فرکشنال، یکی از متدهای درمانی می باشد که احتیاجی به استراحت مطلق و یا بستری بودن در بیمارستان و یا درمانگاه ندارد و روش ساده‌ و در عین حال بسیار خوبی برای درمان جوش های صورت است که جای جوش را تا حد زیادی از بین می‌برد.

این روش درمانی فقط برای از بین بردن جوش های صورت نیست و گاهی اوقات به عنوان درمانی برای از بین بردن خط و خطوط کوچک پوست و همین طور جوان سازی و از بین بردن لک پوستی نیز به کار می رود.

این روش درمانی بسیار فراگیر است، چرا که مناسب انواع پوست ها می باشد. روش درمانی به این صورت است که نور به لایه های مختلف پوست نفوذ می کند.

شما در حال خواندن پست قیمت لیزر جوش های صورت هستید.

آغاز تولید کلاژن

با این کار تولید کلاژن آغاز می شود و هم چنین سلول ها دوباره تقسیم بندی های خودشان را در آن ناحیه شروع می کنند. در مرحله بعدی لایه آسیب دیده پوست صورت را بر می دارند تا لایه های زیری پوست فعالیت های خود را از سر بگیرند.

درمان جای جوش صورت با لیزر فرکشنال، مدت زمان زیادی طول نمی کشد، البته این مورد بستگی به بزرگی ناحیه آسیب دیده دارد. این مورد طبیعی خواهد بود که هر چقدر مناطق وسیع تری از پوست آسیب دیده باشند، درمان کمی طولانی تر خواهد بود، اما به طور میانگین مدت زمان درمانی این روش با لیزر، چیزی حدود نیم ساعت الی دو ساعت طول می کشد.

این روش درمان معمولا بدون درد است، اما با این حال باز هم از داروی بی حسی استفاده می شود تا فرد احساس ناراحتی نکند، البته این مورد به میزان تحمل افراد نیز بستگی دارد، برخی از افراد هستند که تحمل انجام این روش درمانی را حتی بدون بی حسی دارند و در مقابل هستند، افرادی که تحمل کمتری دارند، اما به هر حال قبل از انجام لیزر درمانی از بی حسی موضعی استفاده می شود.

آغاز تولید کلاژن
آغاز تولید کلاژن
 • نور شدید پالسی (IPL )

IPL یکی از روش های بهبود به کمک لیزر برای جای جوش صورت است که طیف وسیعی از امواج نور را منتشر می کند و می تواند لک های ناشی از جای جوش را از بین ببرد.

البته انجام این روش درمانی، علاوه بر از بین بردن جای جوش برای جوان سازی سازی پوست، از بین بردن چین و چروک های صورت و هم چنین از بردن کک و مک و جای اسکار ها و هم چنین از بین بردن ترک های پوستی ناشی از چاقی و لاغری نیز به کار گرفته می شود.

در واقع در این روش بر روی قسمتی از پوست که در اثر خالی کردن جوش آسیب دیده است، تمرکز می شود و نور شدید پالسی در آن ناحیه تابانیده می شود و به این ترتیب کلاژن سازی در آن قسمت آغاز می شود.

درمان مکمل

گاهی اوقات ممکن است، به دستور پزشک و برای گرفتن نتیجه بهتر، درمان مکمل را نیز در کنار این روش شروع کنید، البته این مورد کاملا بستگی به جای جوش و اسکار ها و نظر پزشک دارد و برای همه بیماران به کار گرفته نمی شود.

این روش درمانی نیز مانند روش فرکشنال تقریبا بدون درد است، ولی با این حال برای راحتی بیمار از بی حسی موضعی استفاده می شود، همچنین در طول زمان انجام این روش درمانی، از ژل های موضعی و یا هوای خنک جهت خنک سازی پوست استفاده می شود که انجام این کار باعث می شود که دمای پوست در حد ایده آلی نگه داشته شود و پوست داغ نشود.

انجام این روش درمانی بستگی به نوع اسکار، معمولا بین نیم ساعت تا یک ساعت طول می کشد، البته ممکن است، به دلایل مختلفی کمی بیشتر طول بکشد که این مورد نگران کننده نخواهد بود، البته برای اینکه بهترین نتیجه را از انجام این روش لیزر درمانی بگیرید، پزشک از شما بخواهد که درمان را تا سه یا چهار جلسه با فواصل زمانی مناسب انجام دهید

اما گاهی اوقات نیز پیش می آید که بیمار با همان یک جلسه درمان، نتیجه دلخواه خود را می گیرد و احتیاجی به جلسات بعدی برای درمان نخواهد داشت، اما تصمیم گیری در این رابطه بر عهده پزشک خواهد بود.

درمان مکمل
درمان مکمل
 • PDL

PDL یکی از روش های لیزر درمانی است که بدون وجود هیچ گونه عوارضی از قبیل تورم پوست، قرمزی و یا دورنگی پوست، می تواند کلاژن سازی پوست را افزایش بدهد که این افزایش کلاژن در نهایت می تواند جای جوش را از بین ببرد.

نوری که از دستگاه پی دی ال ساطع می شود، می تواند بدون آنکه آسیبی به پوست وارد کند، جذب هموگلوبین موجود در خون شود و به این صورت بدون هیچ گونه صدمه ای به بافت های اطراف، رگ های سطح پوست دچار تخریب می شوند.

درمان گوشت های اضافی صورت

PDL علاوه بر کاربردی که برای از بین بردن جای جوش و اسکاری که با قرمزی و التهاب همراه است، برای درمان گوشت های اضافی صورت، ناشی از بریدگی توسط تیغ در زمان اصلاح و هم چنین بهبود زخم های قدیمی به کار گرفته شود. علاوه بر این موارد برای درمان زگیل و بیماری های پوستی کاربرد دارد.

در جلسه درمانی لیزر، مانند روش های دیگر از بی حسی موضعی استفاده می شود. مدت زمانی که لیزر برای پوست صورت اعمال می شود، بین پنج دقیقه الی نیم ساعت می باشد.

در طول لیزر درمانی درد خاصی را حس نخواهید کرد. بستگی به نوع اسکار و یا جای جوش ممکن است، پزشک از شما بخواهد این درمان را با فواصل زمانی مناسب تا چندین جلسه ادامه دهید، اما تاثیر این روش درمانی آن قدر زیاد است که حتما بعد از جلسه اول متوجه تغییر زیاد در ناحیه پوست خود خواهید شد.

 • لیزر اربیوم

اربیوم شبیه سایر متدهای لیزری پوست،یک شیوه کاملا موثر در زمینه ترمیم پوست است. در واقع اساس کار لیزر اربیوم به این شکل است که انرژی لیزر را به انرژی حرارتی تبدیل می کند.

در نتیجه و با توجه به حرارتی که لیزر ایجاد کرده است، سلول های پوستی آسیب دیده، تخریب می شوند که در نهایت آن لایه آسیب دیده پوست جدا می شود، بنابراین جای جوش و همین طور لکه ناشی از تخلیه جوش از بین می رود.

در این روش از پالس های نوری استفاده می شود که می توانند مقدار کمی از نور را با انرژی زیاد ارسال کنند. این پالس های نوری توسط پوست جذب می شود و نور به انرژی گرمایی تبدیل می شود

و این گرما سطح نازک پوست را لایه به لایه از بین می برد و نهایتا پوست تازه ای را جایگزین پوست صدمه دیده پیشین می کند و به این ترتیب، جای جوش از بین می رود.

مهم ترین مزیتی که این متد درمانی لیزری دارد، سرعت بالای آن در رسیدن به نتیجه دلخواه است.

همان طور که متوجه شدید، لیزر درمانی روش های مختلفی دارد، اما چیزی که در نهایت مهم است، این است، تمامی روش های لیزر درمانی در نهایت نتیجه دلخواه بیمار را خواهند داشت

و هم چنین این روش های لیزر در مقابل سایر روش های درمان جای جوش صورت، دارای عوارض کمتر و مزیت های بیشتری هستند که این مورد باعث می شود، در نهایت فرد از نتیجه کار رضایت داشته باشد.

لیزر اربیوم
لیزر اربیوم

مراقبت های لازم قبل از جلسه لیزر درمانی پوست چیست؟

قبل از اینکه در رابطه با مراقبت های لازم پس از لیزر درمانی پوست صحبت کنیم، بهتر است، در ابتدا درباره ی مراقبت های لازم قبل از شروع لیزر درمانی صحبت کنیم.

همه می دانیم که جوش ها در هر سنی بروز می کنند و جوش های زیاد سطح پوست می توانند بر زیبایی فرد اثر گذار باشند

اما اتفاق بدتری که می تواند برای فرد بیفتد این است که درگیر جای جوش بر روی صورت خود به صورت همیشگی شود، بنابراین طبیعی خواهد بود در صورتی که فرد دچار این عارضه شود، به دنبال راه درمان باشد.

لیزر درمانی یکی از روش های محبوب و پر طرفدار در بین کسانی است که دچار جای جوش و لک بر روی پوست خود شده اند.

در واقع تاثیر زیاد این روش درمانی باعث شده است که این روش مورد استقبال قرار بگیرد، اما چیزی که واضح و روشن است. انجام این روش درمانی مانند سایر روش های درمانی نیازمند مراقبت های قبل و بعد است.

با اینکه این روش درمانی نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و سریعا انجام می شود، اما این مورد نمی تواند به آن معنا باشد که فرد نیازمند مراقبت نخواهد بود. در اصل این مراقبت های اولیه و ثانویه به کمک می آیند تا اثرات لیزر جهت درمان جای جوش چندین برابر شود.

در ادامه به بررسی مراقبت های لازم قبل از انجام لیزر می پردازیم:

 • مشورت با پزشک

در اولین قدم باید با پزشک جهت انتخاب بهترین و مناسب ترین روش جهت لیزر درمانی صحبت کنید. پزشک با بررسی جای جوش و همچنین موارد دیگر به شما بهترین روش لیزر را پیشنهاد می کند.

مشورت با پزشک
مشورت با پزشک

توصیه می شود که دقیقا از همان روشی برای بهبود جای زخم کمک بگیرید که پزشک به شما پیشنهاد کرده است. به هر حال او مرتبا با بیمارهای مختلف سر و کار دارد و در این زمینه تجربه کسب کرده است و مهم تر از این مورد، دانش این کار را دارد.

همچنین در این جلسه باید در رابطه با سابقه بیماری خاص و یا جراحی هایی که تا کنون انجام داده اید با پزشک صحبت کنید.

مشورت با پزشک
مشورت با پزشک
همین طور می توانید سوالات خود را درباره مدت زمان لازم برای این کار و هم چنین تعداد جلسات لازم برای بهبود کامل و همین طور درباره قیمت لیزر جوش های صورت مطرح کنید.
 • اگر که داروی خاصی مصرف می کنید، از قبل به پزشک خود اطلاع دهید.
 • داروهایی مانند آسپرین که خون را رقیق می کنند و خون ریزی را افزایش می دهند، مصرف نکنید.
 • سعی کنید، چند روز قبل از لیزر درمانی، پوست خود را مرطوب نگه دارید.
 • قبل از انجام لیزر درمانی بهتر است که در معرض نور خورشید قرار نگیرید و چنانچه مجبورید مدت زمانی را در معرض نور باشید، از کرم های ضد آفتاب، کلاه و یا نقاب استفاده کنید.
 • از یکی دو روز مانده به انجام جلسه لیزر از مواد آرایشی- بهداشتی استفاده نکنید.
 • از نوشیدن مشروبات الکی خودداری فرمایید.
 • سیگار نکشید.

برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از جلسه های درمانی با لیزر بگیرید، بهتر است که مراقبت های لازم قبل از جلسه لیزر را داشته باشید.

علاوه بر این بیشتر مواردی که گفته شد، اگر که به یک عادت روزانه تبدیل شوند، تاثیر فوق العاده ای در جوان سازی پوست دارند. پس به این روش ها تنها به عنوان مراقبت های قبل از لیزر اکتفا نکنید و سعی داشته باشید که این روش ها را جزئی از زندگی خود قرار دهید.

برای مثال مرطوب نگه داشتن پوست به این معنا خواهد بود که به مقدار زیاد در طول روز آب بنوشید و یا اینکه به صورت روزانه دوش بگیرید.

آب موردی است که امروزه در دسترس همه است و برای جوان سازی و طراوات پوست بسیار بسیار لازم است و در عین حال ارزان قیمت است.

پس هرگز این تصور را نداشته باشید که برای زیبا سازی و جوان سازی پوست باید هزینه زیادی بکنید، چرا که روش های زیادی وجود دارند که در عین حالی که کم هزینه هستند، بسیار موثر خواهند بود.

 

مراقبت های لازم پس از جلسه لیزر درمانی پوست چیست؟

برای اینکه بهترین نتیجه را از درمان خود بگیرید، از مراقبت های پس از لیزر درمانی غافل نشوید. روش هایی که برای مراقبت های پس از لیزر بیان شده اند، به شما کمک می کنند تا اثرات لیزر درمانی را بیشتر کنید و به بهبود جای جوش صورت خود کمک کنید.

مطالبی که گفته شده است، بسیار بسیار ساده است، اما تاثیر بالایی در روند بهبودی دارد. این تصور را نداشته باشید که فقط جلسه لیزر است که می تواند به بهبود شما کمک کند، در اصل همان قدر که لیزر اهمیت دارد، مراقبت های بعد از لیزر نیز با اهمیت است. چه فایده ای خواهد داشت که فرد لیزر درمانی را انجام دهد، اما مراقبت های لازم را انجام ندهد و روند درمان را با مشکل رو به رو کند.

در ادامه یک سری از روش های مراقبتی لازم پس از لیزر جوش صورت بیان شده است:

در معرض نور آفتاب قرار نگیرید

بهتر است تا 72 ساعت پس از لیزر درمانی در مقابل نور آفتاب قرار نگیرید. این طبیعی خواهد بود که پس از لیزر احساس کنید که پوست شما آفتاب سوخته شده است و به همین خاطر و برای تشدید نشدن این موضوع، توصیه میشود که در معرض نور قرار نگیرید.

مشکلات احتمالی خود را با پزشک در میان بگذارید

قرمزی، التهاب پوست، درد خفیف از عوارض احتمالی ناشی از روش لیزر درمانی برای پوست صورت است و مدت زمان بسیار کوتاهی پس از لیزر از بین می رود.

با اینکه دور از تصور به نظر می رسد، چنانچه دچار عوارض جدی شدید و یا اینکه هر مشکلی داشتید و یا پرسشی برای شما ایجاد شد؛ آن را با پزشک در میان بگذارید.

مشکلات احتمالی خود را با پزشک در میان بگذارید
مشکلات احتمالی خود را با پزشک در میان بگذارید

رانندگی نکنید

با این که این موضوع هیچ مانعی ندارد، اما توصیه می شود که بلافاصله پس از انجام لیزر درمانی رانندگی نکنید. توصیه می شود، همراهی داشته باشید که در زمان برگشت کار رانندگی را بر عهده بگیرد.

برنزه نکنید

چرا که در طول دوره درمان لیزر، پوست به شدت حساس می شود و برنزه کردن می تواند خطرناک باشد.

لوازم آرایشی- بهداشتی استفاده نکنید

بین سه روز تا یک هفته، بستگی به نظر پزشک، بهتر است که کرم و لوسیون های بعد از استحمام استفاده نکنید، چرا که ممکن است، پوست بیشتر تحریک شود و مشکل جدی ایجاد شود.

استخر نروید

آب استخر ها حاوی کلر است. کلر می تواند باعث تحریک پوست شود، بنابراین توصیه می شود، حداقل تا 48 ساعت پس از لیزر درمانی به استخر نروید.

آب فراوان بنوشید.

صورت خود را با آب داغ نشویید.

روش های ساده ای که در قسمت بالا بیان شدند، می توانند شما را از نگرانی هایی که ممکن است، برای شما پیش بیایند، دور سازند.

همچنین علاوه بر مواردی که بیان شد، پزشک معالج ممکن است که روش های دیگری را پیشنهاد دهد. در درجه اول نظرات و دستورات پزشک باید اجرایی شود.

چنانچه می خواهید از هر روشی برای مراقبت های پس از لیزر کمک بگیرید، توصیه می شود که اول کار موارد را با پزشک در میان بگذارید و در صورتی که پزشک نظر مثبتی داشت، از آن روش ها برای مراقبت از پوست خود کمک بگیرید.

استخر نروید
استخر نروید

تا اینجا با مبحث مراقبت های لازم پس از لیزر درمانی پوست آشنا شدید پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله قیمت لیزر جوش های صورت با ما همراه باشید.

مزایای لیزر برای جوش های صورت چیست؟

همان طور که در قسمت های قبل تر مقاله بیان شد، لیزر درمانی مزایای زیادی دارد و در عین حال کمترین عوارض را در بین روش های مرسوم درمان جای جوش صورت، دارد.

در ادامه به بررسی مزایای لیزر درمانی برای از بین بردن جای جوش و لک صورت اشاره شده است:

 • خلاص شدن از شر جای جوش

مهم ترین مزیتی که لیزر درمانی دارد، این است که شما را از شر جای جوش هایی که زیبایی شما را تحت تاثیر قرار داده بودند، رها می شوید.

با انجام لیزر درمانی حتی در جلسات اول متوجه این موضوع خواهید شد که جای جوش هایی که یک عمر بر روی صورت شما باقی مانده بودند، کمتر شده است و این موضوع علاوه بر اینکه می تواند زیبایی را دوباره به چهره شما برگرداند، اعتماد به نفس از دست رفته شما را نیز احیاء کند.

 • بستری نشدن

لیزر درمانی به صورت سرپایی انجام می شود و احتیاجی به بستری شدن در بیمارستان و یا کلینیک ندارد. این موضوع آن معنا را می دهد که فرد بلافاصله پس از انجام لیزر می تواند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد.

با اینکه توصیه می شود، فرد استراحت داشته باشد، اما در صورتی که فرد به خوبی از خود مراقبت کند، می تواند فعالیت های روزانه خود را مطابق قبل انجام دهد.

 • کمترین عوارض

لیزر درمانی بر خلاف روش های دیگر درمان جوش صورت، کمترین عوارض را دارد. این عوارض آن قدر خفیف هستند که مانع از این نمی شوند که فرد نتواند به انجام فعالیت های روزانه اش برسد.

این مورد برای بیشتر از 90 درصد کسانی که از روش لیزر برای بهبودی جای زخم های خود استفاده کرده اند، صادق است و واقعا بیشتر کسانی که لیزر می کنند، عوارض جدی و خاصی را تجربه نمی کنند.

 • نتیجه طولانی مدت

در اصل این روش درمانی، نتیجه طولانی مدت دارد و شما می توانید بر روی این مورد حساب کنید که با انجام لیزر با جای جوش برای همیشه خداحافظی خواهید کرد.

برخی از روش های درمان هستند که با اینکه فرد از انجام روش درمانی بسیار راضی می باشد، اما نتیجه دلخواه به مرور زمان کم رنگ تر می شود، اما در مورد لیزر درمانی می توان گفت که نتیجه طولانی مدت است.

 • هزینه مناسب

زمانی که نتیجه کار و قیمت سایر روش های درمان جای جوش مقایسه می شود، این مورد واضح خواهد بود که لیزر درمانی هزینه مناسب تر و مقرون به صرفه تری دارد.

از طرفی چون بین جلسات مختلف لیزر درمانی فواصل حداقل یک ماهه است، به نوعی میشود گفت که انگار فرد دارد، قسطی هزینه درمان را پرداخت می کند و به صورتی برای پرداخت هزینه هر جلسه فرد یک تنفس حداقل یک ماهه دارد.

هزینه مناسب
هزینه مناسب

از طرفی گاهی برای درمان جای جوش صورت، فقط به یک جلسه لیزر درمانی احتیاج است که این مورد به آن معناست که فرد باید هزینه کمتری بپردازد.

 • بیهوشی در کار نیست

یکی دیگر از امتیازات مهم لیزر درمانی این است که در این روش ها بی هوشی در کار نیست و از روش های بی حسی موضعی استفاده می شود.

البته لیزر درمانی درد زیادی ندارد، ولی به منظور جلوگیری از ایجاد درد و احساس نارضایتی بیمار از بی حسی موضعی استفاده می شود.

 • مدت زمان کوتاه

مدت زمان انجام لیزر کوتاه است. بر خلاف درمان های دیگر که ممکن است، زمان عمل چندین ساعت طول بکشد، در لیزر درمانی مدت زمان نهایتا یک ساعت خواهد بود.

 • دقت لیزر

یکی دیگر از مزیت های لیزر درمانی این است که دقت لیزر بالا است و در نهایت کار فرد بهترین نتیجه را دریافت می کند، در حالی که ممکن است، در درمان های دیگر، فرد دلخواه ترین نتیجه را دریافت نکند و به نوعی از کار رضایت نداشته باشد.

تمامی مواردی که در بالا گفته شد، بدون اغراق، بیان شده است. و واقعا لیزر درمانی مزایای بالا را دارد. اگر که به دنبال روشی مطمئن با کمترین میزان عوارض و بیشترین رضایت، هستید، ما به شما لیزر درمانی را پیشنهاد می کنیم.

برای اینکه بهترین نتیجه حاصل شود، وجود یک تیم حرفه ای و یک محیط استاندارد و مناسب لازم خواهد بود. برای اینکه در انتخاب خود جهت تیم لیزر، مطمئن باشید، می توانید نمونه کارهایی را که ارائه می دهند، مقایسه کنید و در نهایت بهترین را انتخاب کنید و برای همیشه از شر جای جوش ها خلاص شوید.

دقت لیزر
دقت لیزر

قیمت لیزر جوش های صورت چقدر است؟!

زمانی که می خواهید برای لیزر درمانی به کلینیک مراجعه کنید، اولین موردی که به ذهنتان خطور می کند، این است که قیمت لیزر جوش های صورت چقدر است.

در اصل علل و دلایل زیادی بر هزینه لیزر جای جوش صورت تاثیر گذارند که از جمله این موارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بزرگی ناحیه درمان

یکی از عواملی که بر روی قیمت لیزر جوش صورت تاثیر گذار است، بزرگی ناحیه درمان است. هر چقدر که وسعت آسیب دیده پوست صورت شما بزرگتر باشد، احتیاج به وقت و لیزر بیشتری دارد که این مورد می تواند قیمت را تغییر دهد.

 • نوع لیزر

همانطور که در قسمت های قبل تر اشاره شد، روش های مختلفی برای لیزر جای جوش صورت وجود دارد. بستگی به اینکه پزشک کدام روش درمانی با لیزر را پیشنهاد کند و از چه لیزری برای درمان استفاده کند، قیمت می تواند متغییر باشد.

 • شدت و عمق جای جوش

هر چقدر جای جوش عمیق تر باشد، کار برای لیزر درمانی سخت تر میشود. به همین دلیل شدت و عمق جای جوش می تواند در قیمت لیزر جوش صورت تاثیر گذار باشد.

 • تعداد جلسات درمان

بستگی به نظر پزشک و همین طور وضعیت جای جوش، درمان می تواند از یک جلسه تا ده جلسه ادامه دار شود. تعداد جلسات درمان عاملی است که بر روی قیمت لیزر جوش صورت موثر است.

 • روش های مکمل

ممکن است که در کنار لیزر بخواهید که از روش های مکمل دیگری مانند میکرودرم و یا تزریق ژل نیز استفاده کنید. استفاده از این روش های مکمل می تواند هزینه لیزر درمانی را بالاتر ببرد.

 • شهر

شهر و محل زندگی یکی دیگر از عواملی است که بر روی قیمت تاثیر گذار است. ممکن است، لیزر درمانی برای بهبود زخم های صورت، در شهر های مختلف کمی تاثیر گذار باشد.

نمی توان با اطمینان گفت که قیمت لیزر برای جوش های صورت، در همه کلینیک ها یکسان است، اما موردی که می توان بیان کرد این است که تقریبا همه قیمت ها در یک رنج قرار دارند، با اینکه ممکن است، گهگاهی بالا و پایین شوند.

چیزی که مهم تر از قیمت است، این است که در نهایت از نتیجه کار راضی باشید. اگر که از نتیجه کار رضایت داشته باشید، پس متوجه خواهید شد که پولی را که پرداخت کرده اید، کاملا منصفانه و درست بوده است.

شهر
شهر

سخن نهایی

همه ما با جوش ها آشنایی داریم و کمترین کسی پیدا می شود که بگوید صورت من تا کنون جوش نزده است. جوش ها به دلایل مختلفی ممکن است، در سنین مختلف رخ بدهند.

انجام یک سری مراقبت های لازم مانند نوشیدن آب فراوان، استفاده از کرم ضد آفتاب، تمیز کردن گوشی موبایل با پد الکلی و… می توانند شما را از شر جوش های مزاحم راحت کنند.

توجه

توجه به این نکته مهم خواهد بود که هرگز نباید جوش ها را بترکانید، زیرا با این کار نه تنها به زیبایی صورت خود کمک نکرده اید، بلکه باعث شده اید که جوش ها در فضاهای بیشتری خود نمایی کنند. علاوه بر این موضوع مشکل بزرگ دیگری که به وجود آورده اید، جای جوش است.

جای جوش موردی نیست که به سادگی از بین برود، چرا که کلاژن سازی در پوست در آن ناحیه متوقف می شود و روز به روز آن ناحیه شادابی و نشاط خود را از دست می دهد و جمع تر و چروکیده تر می شود.

برای اینکه بتوان جای جوش را از بین برد، باید کلاژن سازی پوست را در آن ناحیه تحریک کرد. یکی از روش های درمانی موثر لیزر است. اساس کار لیزر درمانی این است که کلاژن سازی پوست را تحریک کند و هم چنین لایه مرده پوست را از بین ببرد.

لیزر درمانی روش های مختلفی دارد که پزشک با توجه به نوع جای جوش و شدت آن، یکی از روش ها را پیشنهاد می دهد. ممکن است که روند درمان از یک جلسه تا ده جلسه متفاوت باشد، بهتر است که صبر داشته باشید تا در نهایت نتیجه دلخواه را بگیرید، البته مزیت بزرگ لیزر درمانی این است که از همان جلسه اول متوجه تاثیر فوق العاده آن می شوید.

در کنار لیزر درمانی، مهم است که مراقبت های لازم قبل و بعد را انجام دهید تا بهترین و موثر ترین نتیجه را دریافت کنید.

قیمت لیزر جوش های صورت به موارد مختلفی بستگی دارد که مجموع آن عوامل در نهایت قیمت را تعیین می کنند.

چنانچه در رابطه با لیزر جوش های صورت، تجربه ای دارید، لطفا آن را با ما و سایر خوانندگان عزیز به اشتراک بگذارید. از اینکه ما را همراهی فرمودید از شما سپاس گزاریم.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با زر کلینیک:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

یک پاسخ

 1. سلام
  میخواستم بدونم درمان جای جوش سطحی که قهوه ای رنگ و قرمز هستن به روش ipl بهتر هست یا لیزر آن دیاگ؟
  و اینکه نوجوان ها برای درمان استفاده کنن خوبه یا فعلا اینکار رو نکنند؟ممکن هست بعدا بیشتر بشه و برگرده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید