میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

عفونت بعد از لابیاپلاستی
عفونت بعد از لابیاپلاستی

لیست موضوعات

عفونت بعد از لابیاپلاستی

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع عفونت بعد از لابیاپلاستی بپردازیم. عمل لابیاپلاستی را به نوعی می­توان یک عمل زیبایی دانست که به واسطه آن می­توان شکل ظاهری لبه های داخلی و یا لبه ­های خارجی را عوض کرد.

این مطلب به این دلیل در وب سایت زرکلینک قرار داده شده که متاسفانه افرادی سودجو (غیر متخصص و بعضا ماما) که دارای دانش کافی در این زمینه نیستند، اقدام به انجام عمل لابیاپلاستی برای افراد میکنند که موجب عوارضی برای آنها می شود.
با از آن جهت متوجه این موضوع شده ایم که متاسفانه این رزوها افراد زیادی برای درمان این عارضه های خود به زرکلینک مراجعه میکنند و اکثر این افراد متاسفانه با اعتماد به افراد غیر متخصص دچار این عوارض شده اند.

امیدواریم بتوانیم با نوشتن این مقاله به شما کمک کرده باشیم.

 

جهت دریافت مشاوره در این زمینه می توانید با زرکلینک در تماس باشید.

جهت رزور وقت با ما تماس بگیرید.

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

 

 

عفونت بعد از لابیاپلاستی
عفونت بعد از لابیاپلاستی

لابیا پلاستی جزو عمل ­های بسیار پرطرفدار بین خانوم­ ها است اما این عمل علاوه بر زیبایی و اعتماد به نفسی که می­تواند به بانوان بدهد در شرایطی خاص ممکن است با پدید آمدن عوارضی چون عفونت نتیجه­ ای کاملا عکس و دردناک را برای افراد به همراه داشته باشد.

اگر مایل به انجام عمل لابیاپلاستی هستید ما به شما پیشنهاد می کنیم به کلینیک دکتر زرگنج فرد مراجعه کنید و یا با شماره تلفن کلینیک که در انتهای همین مطلب درج شده است تماس بگیرید

اینفوگرافیک علائم عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی

البته باید توجه داشته باشیم که عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی در زرکلینیک بسیار نادر است و حتی ممکن است در هر 1000 مورد فقط یک مورد دچار این عارضه شود.اما این ایفنوگرافیک به شما کمک خواهد کرد که اگر دچار عارضه شدید بتوانید علائم را شناسایی کنید.
همچنین لازم به ذکر است که این عمل در زرکلینیک به صورت کاملا استریل و توسط پزشک با تجربه و متخصص انجام خواهد شد و ما به شما اطمیینان می دهیم که اگر این عمل را در زرکلینک انجام دهید احتمال وقوع این اتفاق چیزی کمتر از 1/1000 خواهد بود.

اینفوگرافیک علائم عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی
اینفوگرافیک علائم عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی

به سوالات زیر باید پاسخ دهیم:

 1. لابیا چیست
 2. آیا نا متقارن بودن لابیا طبیعی است
 3. عفونت بعد از لابیا پلاستی چگونه است
 4. علائم عفونت بعد از لابیا پلاستی کدامند
 5. دلایل به وجود آمدن عفونت بعد از انجام عمل لابیا پلاستی را عنوان کنید
 6. عوامل پیشگیری کننده بعد از عفونت لابیا پلاستی را بیان کنید
 7. چه کسانی به لابیا پلاستی نیاز دارند
 8. چه سنی مناسب انجام عمل لابیا پلاستی است
 9. مواردی که باعث می­شود واژن از شکل طبیعی دور شود کدامند
 10. عوامل نگران کننده درد را عنوان کنید

 

لابیا چیست:

لابیا قسمتی از دستگاه تناسلی بانوان است که محافظ دهانه واژن، کلیتوریس و مجرای پیشاب است. لابیا خود به دو دسته تقسیم می­شود که عبارتند از:

لابیا چیست:
لابیا چیست:

لابیا ماژور:

لابیا بیرونی برای حفاظت و پوشانندگی قسمت­ های داخلی دستگاه تناسلی است. لابیا ماژور در اصل 2 قشر پوستی است که از استخوان شرمگاهی شروع می­شود و تا پرینه ادامه می­یابد.

لابیا ماژور:
لابیا ماژور:

جراحی لابیا ماژور:

عمل زیبایی لابیا پلاستی بیشتر بین افرادی متداول است که بعد از مصرف دخانیات یا به دلیل کاهش بسیار زیاد وزن در این ناحیه دچار شل­شدگی فراوانی در بخش لابیا ماژور­های خود هستند یا فاصله لابیاها از هم خیلی زیاد است و یا حتی زنانی که بعد از زایمان­های طبیعی پیاپی، بعد از شیردهی و هر نوع از دست رفتن عملکرد دچار افتادگی در این ناحیه شده­اند و نیاز به لابیا پلاستی در آنها دیده میشود.

با کمک این جراحی بانوان می­توانند عملکرد خوبی که در نظر دارند را کسب کنند. بسیاری از افراد هستند که بخاطر شل­شدگی در این ناحیه اعتماد به نفس­شان را از دست داده­اند که این مبحث در روابط­شان ممکن است تاثیر بسیار زیادی را داشته باشد.

جراحی لابیا ماژور:
جراحی لابیا ماژور:

لابیا مینور:

لابیا مینور به 2 قشر پوستی که داخل لابیا ماژور قرار گرفته است، می­گویند. لابیا مینور بخشی است که پایین­تر از کریتوریس در هر دو سمت دهانه واژن واقع شده که از نظر رنگ و سایز می­تواند بین افراد مختلف، متفاوت باشد.

اندازه طبیعی لابیا مینور:

سایز درست و مشهودی به طور علمی برای لابیا مینور تا به حال اعلام نشده است. این اندازه بین افراد مختلف می­تواند بسیار متفاوت باشد که این موضوع نیز در افراد ممکن است به ژن شناسی، سن، حاملگی­های پیاپی و مسائل هورمونی مرتبط باشد.

اما با تمام این اوصاف اگر این لابیاها از خروج ترشحات واژنی جلوگیری کند و موجب عفونت شود و یا هنگام فعالیت­های بدنی مثل ورزش باعث آزار شخص شود که از نظر پزشکی وی باید برای این عمل اقدام کند.

از نظر زیبایی نیز برای اندازه لابیا هیچ تعریف خاصی وجود ندارد اما با این حال تعداد بی­شماری از بانوان متقاضی انجام این عمل زیبایی می­باشند و می­خواند با کوتاه کردن لبه ­های داخلی ظاهری زیباتر را به اندام جنسی خود بدهند.

علت بزرگی لابیاها:

در حالت کلی موضوع علمی و برای بحث نامتقارن بودن اندازه در لابیاها ذکر نشده و پزشکان آن را یک نا پایداری متداول در ظاهر اندام­های تمامی اشخاص می­بینند. چنین تفاوت ­هایی می­تواند در باقی عضوهای بدن نیز وجود داشته باشد که نمونه رایج آن بزرگ بودن یکی از سینه ­ها بین بانوان است.

هنوز هیچ تعریف کاملی برای این موضوع یافت نشده و پزشکان به طور دقیق نمی­دانند چرا بعد از بلوغ لابیاهای داخلی رشد می­کنند. اما بررسی­ها نشان می­دهد که عوامل مختلفی در بزرگ شدن اندازه لبه­ های داخلی دخیل است مهم­ترین آن­ها به شرح زیر می­باشد:

تغییرات هورمونی:

اندازه چنین تغییراتی در سایز لابیا مینور و لابیا ماژور می­تواند بسیار موثر واقع شود برای مثال در افراد که باردار می­شوند این اندازه از شکل طبیعی خود خارج شده و بزرگتر از حد معمول می­شود.

زایمان­ های طبیعی:

زایمان­ های پیاپی که به صورت طبیعی انجام می­شود (اصولا بیش از 3 یا 4 حاملگی) می­تواند باعث پدیدار شدن عواملی شود که در سایز لابیا­ مینور و ماوژر بسیار موثر واقع شود.

عوامل ژنتیکی:

این اندازه در نژادهای مختلف می­تواند از نظرهای مختلف بسیار متفاوت باشد.

بالا رفتن سن:

به هر میزان که سن افراد بیشتر می­شود لابیاهای مینور هم بیشتر دچار شل­شدگی خواهند شد که این موضوع خود یکی از دلایل اصلی درخواست بانوان به انجام این عمل زیبایی که بیشتر در سنین 45 سالگی اتفاق می­افتد می­باشد. اما بعد از یائسگی چون هورمون­های زنانه کم می­شوند اندازه این لبه­ ها کم­کم شروع به کوچک­تر شدن می­کنند.

فواید عمل زیبایی لابیا پلاستی:

 • بافت واژن بعد از این کار تا حدودی نسبت به قبل شاداب­تر می­شود و به جوان­سازی آن کمک بسیاری می­کند
 • عضو تناسلی افراد با این کار تا اندازه­ای زیباتر خواهد شد
 • باعث افزایش اعتماد به نفس در بانوان می­شود
 • در روابط جنسی که بعد از آن خواهید داشت لذتی دوچندان می­برید
فواید عمل زیبایی لابیا پلاستی:
فواید عمل زیبایی لابیا پلاستی:

آیا نامتقارن بودن لابیا طبیعی است:

به تازگی تعداد بانوان برای عمل جراحی لابیاها روزبه­روز افزوده خواهد شد. نا متقارن بودن اندازه در لابیاها بین افراد موضوعی معمول و کاملا طبیعی است. چنانچه در بدن خود متوجه این امر شدید توصیه می­شود که بدانید در اکثر بانوان با گذشت زمان (در طول بلوغ و بعد از آن) این موضوع نمایان خواهد شد و جای هیچ گونه نگرانی مبنی بر وجود بیماری خاصی وجود ندارد.

گاهی اوقات این عدم تقارن در بانوان باعث کاهش اعتماد بنفس و خجالت او از بدنش می­شود  و این موضوع می­تواند تاثیر مستقیمی بر روابط جنسی فرد داشته و به مرور نارضایتی زوجین از روابط جنسی را بدنبال داشته باشد.

آیا نامتقارن بودن لابیا طبیعی است:
آیا نامتقارن بودن لابیا طبیعی است:

تاثیر حاشیه­ ای عدم تقارن و بزرگی در لابیا:

اصولا چنین تغییراتی در بانوان نمی­تواند مشکلات را به دنبال داشته باشد اما در افراد معدودی ممکن است برای انجام کارهای روزانه نیز مشکل ساز شود که از جمله آن می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

تاثیر حاشیه­ ای عدم تقارن و بزرگی در لابیا:
تاثیر حاشیه­ ای عدم تقارن و بزرگی در لابیا:

احساس سوزش:

لابیاها چون یک بخش حساس در بدن بانوان­اند می­توانند زودتر دچار مشکلاتی چون درد و سوزش شوند. این عوارض بیشتر زمان فعالیت­هایی که باعث سایش می­شوند، فعالیت­های جنسی و یا هنگام پوشیدن لباس ­های تنگ احساس می­شود.

تمیز نگه داشتن ناحیه:

افرادی که دچار نامتقارن بودن لابیا هستند معمولا از وجود قسمت­ های اضافه پوست رنج می­برند که باعث تا شدن و چروک اطراف واژن می­شود و این موضوع دلیلی برای سخت شسته شدن ناحیه تناسلی است. این قسمت از بدن به دلیل حساسیت بالا اگر خوب شسته نشود مشکلات عدیده­ای را برای افراد به وجود خواهد آورد.

عفونت بعد از لابیا پلاستی چگونه است:

افرادی که قصد انجام عمل­ هایی همچون لابیا پلاستی را دارند باید قبل از این که برای این عمل هرگونه اقدامی را انجام دهند از عوارض و مشکلات آن نیز با خبر باشند. لابیا پلاستی هم مثل بقیه جراحی ها دارای عوارض متعددی است.

این عمل را می­توان جزو جراحی­ های بی خطر دانست اگر انجام آن توسط پزشکی متخصص و مجرب در کلینیک انجام شود، می­تواند نتیجه دلخواه و تجربه دلچسبی برای بانوان به همراه داشته باشد.

بعد از این که عمل لابیا پلاستی در بانوان انجام شد به دلیل وجود بخیه در ناحیه درمان، اصولا پزشکان استفاده از یک کمپرس آب سرد را در این قسمت به بیمار خود پیشنهاد می­کنند.

عفونت بعد از لابیا پلاستی چگونه است:
عفونت بعد از لابیا پلاستی چگونه است:

درد و ورم

بیمار به مدت 3 روز بعد از عمل جراحی ممکن است علائم مختلفی همچون درد و ورم را در ناحیه تناسلی خود احساس کند که با خوردن مسکن­ ها این درد می­تواند قابل کنترل باشد و حداکثر بعد از یک هفته بهبودی کامل حاصل می­شود و نهایتاً بعد از یک ماه می­توانند رابطه جنسی خود را از سر بگیرند.

اما یکی از رایج­ترین عوارض مربوط به لابیا پلاستی عفونت است که علت پیدایش آن در دو مورد خلاصه می­شود از جمله این موارد شامل:

 1. عدم همکاری فرد بیمار با پزشک و عدم توجه به تذکرات وی جزء یکی از مهم­ترین دلایلی است که می­تواند مسبب به وجود آمدن عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی شود. چون این عامل یکی از مشکلاتی است که در صورت بی­اهمیتی نسبت به آن سریع بروز کرده و خود را نشان می­دهد.
 2. انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه و البته یک مشاور دل­سوز که تمامی نکات و مراقبت­ های بعد از انجام عمل لابیا پلاستی را موبه­مو به بیمار خود بیاموزد جزء یکی از مهمترین مسائل است. پزشک باید قبل از انجام چنین عملی حتما بیمار را معاینه کند تا از عدم عفونت در ناحیه شرم­گاهی وی مطمئن شود. چون این موضوع تاثیر بسزایی در عفونت بعد از انجام عمل لابیا پلاستی خواهد داشت.

علائم عفونت بعد از لابیا پلاستی کدامند:

باید بدانید که تشخیص بیماری همچون عفونت در لابیا بعد از انجام عمل لابیا پلاستی حتی با وجود علائم آن امری است ضروری که باید توسط پزشک تشخیص داده شود. با این حال در این بخش به علائمی که عفونت بعد از لابیا پلاستی می­تواند داشته باشد به صورت اجمالی خواهیم پرداخت:

علائم عفونت بعد از لابیا پلاستی کدامند:
علائم عفونت بعد از لابیا پلاستی کدامند:

درد:

یکی از اساسی ­ترین علائمی که بعد از عفونت به دلیل عمل لابیا پلاستی می­تواند جزء اولین مشکلات به حساب بیاید ایجاد درد در این نقطه است. همانطور که می­دانید انجام هر نوع عملی با عوارضی همچون درد همراه است که لابیا پلاستی نیز جدا از این مقوله نیست. اما پزشک متخصص به دلیل وجود درد طبیعی در این ناحیه قرص­های مسکن را برای بیمار خود تجویز می­کند.

چنانچه با وجود استفاده از این قرص ­ها و بعد از گذشت چند روز از عمل، بعد از اعمال کوچک­ترین فشار در این ناحیه درد شدیدی را احساس کردید باید حتما با پزشک خود در این باره مشورت کنید.

باید بدانید که درد غیر طبیعی در محدوده جراحی یکی از عوامل عفونت بعد از عمل است. در چنین دردر­هایی با گذشت زمان نه تنها بهبود حاصل نخواهد شد بلکه افزایش پیدا خواهد کرد و غیر قابل تحمل می­شود.

تورم:

وجود علائمی نظیر تورم بعد از عمل زیبایی لابیا پلاستی جزء یکی از رایج­ترین موضوعات است که پزشک متخصص به بیمار خود برای کاهش چنین موضوعی استفاده از کمپرس آب سرد را تجویز می­کند. استفاده از کمپرس آب سرد می­تواند به کاهش تورم موجود در این ناحیه بسیار کمک کند.

بیمار باید دقت داشته باشد که اگر با وجود استفاده از کمپرس آب سرد و پس از گذشت مدتی از انجام عمل تورم موجود در این ناحیه بهبود نیافت، حتما به پزشک مراجعه کند. چون این مشکل می­تواند یکی از علائم عفونت بعد از لابیا پلاستی باشد.

ترشحات غیر طبیعی:

همانطور که می­دانید وجود علائمی نظیر ترشح در واژن می­تواند یکی از نشانه­ های بروز عفونت در این ناحیه باشد. با این وجود اگر بعد از انجام عمل لابیا پلاستی در محل مورد درمان وجود ترشحات غیر معمول را مشاهده نمودید باید این احتمال را بدهید که شاید به عفونت بعد از عمل دچار شده باشید. اگر ترشحات از قسمت بخیه ­ها خارج شده باشد یا این که این ترشحات رنگی باشند احتمال وجود عفونت در ناحیه مورد نظر را بسیار بالا می­برد.

بوی بد و غیر طبیعی:

بعد از انجام این عمل در قسمتی که زخم وجود دارد نباید هیچ­گونه بویی را استشمام کنید. اما اگر بعد از انجام این عمل بوی بد و غیر طبیعی را احساس کردید باید حتما با پزشک خود در این باره مشورت کنید.

چون اکثرا وجود این عامل در بانوان می­تواند به دلیل عفونت در واژن باشد. در چنین مواردی که بعد از انجام عمل لابیا پلاستی بوی بد و غیر طبیعی در واژن به وجود می­آید می­توان گفت که ممکن است این عامل به دلیل عفونت بخیه ­های این محدوده باشد.

بهتر است که اگر غیر از این مشکلات علائم غیر طبیعی دیگری را نیز همچون قرمزی و خارش و … در این ناحیه احساس کردید با پزشک خود در این باره مشورت کنید چون این علائم فقط جزء موارد شایع در عفونت بعد از لابیا پلاستی  به شمار می­آیند.

دلایل به وجود آمدن عفونت بعد از انجام عمل لابیا پلاستی

چنانچه در رابطه با عفونت بعد از لابیا پلاستی شک دارید و یا نگرانید که به این عارضه دچار نشوید باید اطلاعات خود را در این باره بیشتر کنید. با این کار ممکن است بتوانید از ابتلا به چنین مواردی پیشگیری کنید. در حالت کلی می­توان گفت که عفونت بعد از لابیا پلاستی می­تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله این دلایل عبارتند از:

عفونت­ های واژنی قبل از عمل لابیا پلاستی می­تواند یکی از مهم­ترین دلایل به وجود آمدن عفونت در این ناحیه باشد. وجود چنین عواملی می­تواند به دلیل عدم توجه پزشک متخصص به معاینه پیش از عمل و انجام آزمایشات مربوط به این موضوع باشد.

دلایل به وجود آمدن عفونت بعد از انجام عمل لابیا پلاستی
دلایل به وجود آمدن عفونت بعد از انجام عمل لابیا پلاستی

در اصل پزشک جراح قبل از این که برای عمل اقدام نماید باید بیمار خود را معاینه و از سلامتی وی اطمینان حاصل کند. با انجام آزمایشات مختص به این موضوع فردی که مبتلا به بیماری­های واژینال است درمان شده و در مرحله بعد وی را برای انجام عمل زیبایی لابیا پلاستی آماده می­کنند. همین موضوع می­تواند عاملی برای پیشگیری از ابتلا به عفونت لابیا پلاستی در بانوان باشد.

چنانچه جراح مورد نظر هنگام عمل، بنا به هر دلیلی کم کاری کند یا محل مورد نظر را به شکل درست آن استریل نکند ممکن است باعث شود که میکروب به ناحیه برش خورده نفوذ کند و بعد از گذشت چند روز موجب پدید آمدن عواملی چون عفونت در ناحیه واژن شود.

به همین دلیل است که انجام چنین عمل­هایی حتما باید زیر دست پزشکان متخصص و در مراکز مختص به آن انجام شود تا از ورود هرنوع عامل بیماری­زا به لابیا­ها جلوگیری شود.

بعد از این که چنین عمل­هایی را انجام دادید پزشک مورد نظر با تجویز ژل­هایی خاص یا برخی از مواد شوینده بیمار را مجاب می­کند که ناحیه تحت درمان را به صورت مدام با استفاده از این مواد به شکل درستی شست­وشو دهد. بیمار برای شست­وشوی این ناحیه باید به نکاتی خاص توجه کند که خشک کردن این ناحیه بعد از شست­وشو می­تواند یکی از مهم­ترین این عوامل باشد.

چون باکتری در محل­ های مرطوب به راحتی رشد کرده و موجب پدیدار شدن عفونت خواهد شد. بیمار باید حتما بعد از شست­وشوی این ناحیه با یک دستمال، پارچه و یا حوله تمیز آن را به صورت کامل خشک کند

اما باید هنگام انجام این کار توجه داشته باشد که با اعمال فشار آسیبی به ناحیه درمان وارد نکند و باعث باز شدن بخیه­ های موجود در لابیا نشود.

افرادی که عمل لابیا پلاستی را انجام داده­اند برای این که به بیماری­ های عفونی در این ناحیه دچار نشوند باید از نشستن­­های طولانی مدت و یا ورود به استخر و وان خودداری کنند. چون محل ­هایی نظیر استخر به دلیل همگانی بودن می­تواند موجب انتقال انواع میکروب­ ها و باکتری­ ها به این ناحیه شود.چون انجام چنین مواردی می­تواند تاثیر مستقیمی در ابتلا به عفونت واژینال داشته باشد و نهایتا موجب پدیدار شدن علائم عفونت در بیمار شود.

بیماری که عمل لابیا پلاستی را انجام داده حتما باید هنگام استحمام از نشستن بر روی زمین یا بر روی صندلی­های موجود در حمام خوداری کند چون این عوامل می­تواند باعث ورود میکروب به ناحیه تحت درمان شده و نهایتا عفونت در این نقطه را به همراه داشته باشد.

دلیل استفاده از بخیه برای برش­ها می­تواند نگه­ داشتن محل درمان در کنار یکدیگر باشد چون این عامل می­تواند کمک بسیاری به ترمیم محل مورد نظر کند. هنگامی که عمل لابیا پلاستی را انجام ­دهید پزشک جراح محل برش خورده را با استفاده از بخیه به یکدیگر متصل می­کند.

برای این که ترمیم در این ناحیه هرچه سریع­تر صورت گیرد باید به خوبی از بخیه ­ها مراقبت کرد چون با آسیب دیدن هر بخیه ممکن است که محل برش باز شود و باعث ورود میکروب به داخل بدن شده و عواملی نظیر عفونت را در پی داشته باشد.

داروهای آنتی بیوتیک

بدون شک یکی از مواردی که می­تواند به افراد در پیشگیری از عفونت کمک کند استفاده به جا و درست از داروهای آنتی بیوتیک است که پزشک متخصص برای جلوگیری از ابتلا به هر نوع بیماری عفونی در مراجعه کننده، استفاده از آن را برای وی تجویز می­کند. عدم بهره گیری از این دارو می­تواند جزء عوامل ابتلا به عفونت بعد از لابیا پلاستی باشد.

گاهی اوقات ممکن است پزشک برای بیمار خود داروهای ترمیم کننده زخم را تجویز کند. این دسته از داروها همانطور که از اسم آن پیداست می­توانند در بازیابی بهبودی تاثیر بسزایی را داشته باشند. به هر میزان که زخم این ناحیه زودتر خوب شود امکان ابتلا به بیماری­های عفونی در این نقطه نیز پایین خواهد آمد. پس بهتر است که از این داروها در صورت تجویز به شکل مرتب استفاده کنید.

 

عوامل پیش­گیری­ کننده بعد از عفونت لابیا پلاستی را بیان کنید:

همانطور که می­دانید عمل لابیا پلاستی به دلیل انجام آن در ناحیه تناسلی بسیار حساس است. به همین منظور بیمار باید حتما طبق دستورات پزشک عمل کرده تا از ابتلا به عفونت بعد از لابیا پلاستی جلوگیری کند.

باید قبل از این که اقدام به انجام چنین عملی کنید حتما در مورد پزشک خود تحقیقات لازم را انجام دهید چون گاهی ممکن است در افراد به دلیل وجود مشکلات نیاز به مشاور در هر ساعت از شبانه روز احساس شود و پزشکانی هستند که بعد از انجام عمل هیچ مسئولیتی را بر عهده نخواهند گرفت و زمانی که بیمار به آن­ها نیاز دارند جواب­گوی وی نخواهند بود.

عوامل پیش­گیری­ کننده بعد از عفونت لابیا پلاستی را بیان کنید:
عوامل پیش­گیری­ کننده بعد از عفونت لابیا پلاستی را بیان کنید:

بهتر آن است که هنگام عمل یک نفر را با خود به عنوان همراه داشته باشید و می­توانید با رعایت نکات بهداشتی روند بهبود را سرعت ببخشید. اما در کنار تمام این مسائل نکاتی وجود دارند که با پرداختن به آن بیمار را از ابتلا به عفونت در امان نگه خواهد داشت.

از جمله عواملی که با رعایت آن­ها می­توان برای جلوگیری از عفونت بعد از لابیا پلاستی اقدام کرد شامل:

 1. در شرایط معمولی باید تقریبا یک هفته زمان برای استراحت خود در نظر داشته باشید.
 2. بهتر است که لباس­های جذب را به تن نکنید.
 3. بروز یبوست برای این موضوع می­تواند یکی از عوامل مهم به حساب بیاید و جلوگیری از آن اهمیت ویژه­ای دارد.
 4. باید بدانید که حمام­های طولانی مدت، رفتن به استخر و البته نشستن در وان حمام به صورت کامل ممنوع می­باشد.
 5. بعد از گذشت زمانی معادل 24 ساعت از عمل جراحی، بیمار می­تواند استحمام کند اما هرگز این ناحیه را نباید مالش یا فشار دهد.
 6. فعالیت­های جنسی نباید تا 4 الی 8 هفته بعد از عمل انجام شود.
 7. تا 3 هفته از تمرینات ورزشی که می­توانند به صورت مستقیم بر روی ناحیه درمان فشار بیاورند خودداری شود
 8. استفاده از کمپرس سرد در مدت زمان دو روز و سپس استفاده از کمپرسور آب گرم بعد از 3 روز می­تواند موثر واقع شود
 9. استفاده از پماد تتراسایکلین به مدت دو روز تاثیر گذار است
 10. در دو روز اول از یک بالش برای جلوگیری از تورم با گذاشتن آن در زیر باسن استفاده کنید
 11. اگر به سرویس بهداشتی مراجعه نمودید باید واژن خود را بدون فشار و با آب خنک بشویید
 12. مصرف به موقع داروها جزو یکی از مهم­ترین موارد است
 13. از رانندگی کردن بعد از عمل باید خودداری شود
 14. عدم مصرف دخانیات تا حداقل یک هفته بعد از انجام عمل مهم است.
 15. اجتناب از قرارگیری ناحیه در معرض گرما (سولاریوم)
 16. نوشیدن مایعات مفید است

چه کسانی به لابیا پلاستی نیاز دارند:

عمل لابیا پلاستی جزء جراحی زیبایی برای فرم دادن به لبه­ های داخلی واژن، لبه­ های بیرونی و یا هر دو قسمت است. لبه­ های دهانه واژن به دلایل متعددی مثل زایمان، مقاربت جنسی، افزایش سن و یا ژنتیک کشیده شده و نامتقارن می­شود . عده­ای از افراد با انجام عمل زیبایی لابیا پلاستی رضایت جنسی خود و همسرشان را افزایش می­دهند اما اندازه لابیاها ربطی به میل جنسی ندارد.

چه کسانی به لابیا پلاستی نیاز دارند:
چه کسانی به لابیا پلاستی نیاز دارند:

گاهی اوقات بزرگی لابیا می­تواند موجب ایجاد خطرات مختلفی برای بانوان شود. در اشخاصی که لابیاهای آن­ها بزرگ است، امکان بروز مشکل به دلیل انجام فعالیت جسمانی که باعث فشار بر روی ناحیه تناسلی می­شود، وجود داردو ممکن است لابیای بزرگ با لباس زیر دچار ساییدگی شود که باعث تحریک این ناحیه خواهد شد.

فردی که دچار هیپرو تروفی است معمولا قسمت­هایی از پوست چروک خورده را در اطراف واژن دارد که این موضوع برای تمیزی در این ناحیه بسیار حائز اهمیت است. چون وجود این بخش­ها باعث می­شود که در این قسمت باکتری­های بیشتری جمع شود و زمان فعالیت­هایی مثل ورزش از سایش و درد در ناحیه واژن رنج می­برد.

چنانچه شخص با این مسئله که موجب از دست رفتن زیبایی در ناحیه تناسلی شده مشکلی دارد قادر است تا از روش عمل­های جراحی که مختص به زیبایی و اصلاح ناحیه تناسلی می­شود، بهره گیرد و تغییرات خوبی را در این ناحیه ایجاد کند.

چه سنی مناسب انجام عمل لابیا پلاستی است:

معمولا عمل لابیا در دختران بالای 20 سال تا بانوانی که تقریبا 45 سال دارند بدون بروز هیچ گونه مسئله­ای و یا وجود هیچ محدودیتی می­تواند انجام شود. بلوغ کامل جنسی همراه با رشد لابیاها صورت می­گیرد.

در دختران با سن زیر 20 سال این احتمال وجود دارد که رشد جنسیشان تکمیل نشده باشد و بعد از انجام این عمل احتمال به بلوغ کامل جنسی نرسیدن شان وجود دارد و در بانوان بالای 50 سال به دلیل این که بدن درترمیم خود با مشکل مواجه می­شود، پزشکان از انجام این عمل در سنین بالا خودداری می­کنند.

چه سنی مناسب انجام عمل لابیا پلاستی است:
چه سنی مناسب انجام عمل لابیا پلاستی است:

لابیا پلاستی در زنان باردار و شیرده، زنان مبتلا به بیماری دیابت، کسانی که مبتلا به بیماری­های خود ایمنی مثل روماتیسم، آلرژی و … هستند، کسانی که دچار ضعف ایمنی هستند، افرادی که به دلیل بیماری­های خاص داروهای خاص استفاده می­کنند، افرادی که مبتلا به زگیل تناسلی و یا عفونت هستند توصیه نمی­شود و باید حتما با پزشک خود قبل از تزریق مشورت کنند.

مواردی که باعث می­شود واژن از شکل طبیعی دور شود کدامند:

عدم تقارن در لابیا مینور:

نامتقارن بودن لابیاها زمانی است که یکی از آن­ها از دیگری بلند تر یا ضخیم­تر باشد. البته باید بدانید که این ناهم­سانی در لابیاهای درونی بین خانوم­ها امری طبیعی و رایج است.

لابیای بیرونی افتاده و خمیده:

زمانی که لابیای ماژور به شکل منحنی باشد یعنی قسمت بیرونی آن از ابتدا تا انتهای دستگاه تناسلی امتداد داشته و مانعی برای قابل مشاهده بودن لابیای مینور خواهد بود.

لابیای داخلی بیرون زده:

در چنین حالتی قسمت داخلی دستگاه تناسلی یعنی لابیا مینور تا حدودی بلند­تر از لابیا ماژور است و یا ممکن است یکی از آن­ها به شکل آویزان باشد و از لابیا ماژور بیرون بزند.  قسمت بیرونی ناحیه تناسلی اصولا بخش­های داخلی را می­پوشاند اما این بیرون زدگی معمولا در میان بزرگ­سالان دیده می­شود که باعث نازیبا شدن دستگاه تناسلی شده است.

لابیای داخلی قابل مشاهده:

در چنین مواردی اندازه لابیا ماژور و لابیا مینور تقریبا در حد یکدیگر است. این در شرایطی است که لابیا مینور یعنی بخش داخلی ناحیه تناسلی قابل مشاهده است.

عوامل نگران کننده درد را عنوان کنید:

احتمال درد و سوزش بعد از عمل در روزهای اولیه طبیعی است و بیمار باید در طی این مدت طبق دستور پزشک از آنتی بیوتیک­ها استفاده کند مصرف این داروها از بروز عفونت جلوگیری می­کند و درد را کاهش می­دهد و از رشد باکتری و قاچ جلوگیری می­کند جهت تسکین بیشتر درد در روزهای اولیه می­توانید هر 8 ساعت علاوه بر قرص خوراکی از شیاف­های مقعدی استفاده کنید.

عدم تقارن، کبودی و تورم بعد از عمل تا 40 روز اول نرمال است اما اگر این مشکلات پس از 40 روز هم ادامه داشت باید به پزشک خود اطلاع دهید. در صورت داشتن خونریزی، باز شدن بخیه، درد و تورم شدید و غیر قابل تحمل باید موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

اندازه متوسط واژن در بانوان:

بخش بیرونی دستگاه تناسلی بانوان که شامل لبه­ های داخلی و خارجی می­شود از 6 تا 12 سانت می­تواند در افراد مختلف متغییر باشد. در اصل لبه ­های داخلی به سمت دهانه واژن کشیده می­شود و لبه ­های خارجی بخش گوشتی ناحیه تناسلی را شامل می­شود. به طور کلی زیبایی ناحیه تناسلی می­تواند به چند عامل مهم و اساسی بستگی داشته باشد که عبارتند از:

 1. وجود تناسب در دستگاه تناسلی که این میزان می­تواند از نظر اندازه به نسبت دیگر اعضا بدن باشد
 2. وجود قرینگی در ناحیه تناسلی و اجزا آن
 3. وجود تناسب در آن از نظر رنگ ناحیه

در نگاهی کلی به این نتیجه می­رسیم که امروزه شکل ظاهری لبه­ های داخلی و خارجی جزو یکی از مسائل بسیار مهم و حائز اهمیت  برای بانوان است که تعدادی از آن­ها به دلیل نارضایتی از آن بسیار ناراحت­اند و برای از بین بردن این دل­نگرانی دست به هر کاری خواهند زد چون این عامل می­تواند تاثیرات بسیار منفی را بر روی زندگی شخصی وی داشته باشد.

در حالت کلی باید گفت که انجام عمل زیبایی در لابیاها امری است که به دیدگاه شما و همسرتان وابسته می­باشد اما قبل از هر اقدامی به شکل کامل از مزایا و معایب درمان باید مطلع شوید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید