لیزر co2 فرکشنال
لیزر co2 فرکشنال

لیست موضوعات

لیزر co2 فرکشنال

موضوعی که در مقاله امروز می خواهیم به بررسی آن بپردازیم لیزر co2 فرکشنال است. امروزه روش های زیادی برای جوان سازی پوست ارائه می شود که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. لیزر co2 فرکشنال نیز یکی از روش های جوان سازی پوست است که در ادامه مطالب این سایت ما اطلاعات کامل تر و دقیق تری را در اختیار شما قرار می دهیم.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده می شود:

 • لیزر co2 فرکشنال چیست؟
 • قبل و بعد از انجام لیزر فرکشنال، پوست نیازمند چه مراقبت های است؟
 • مزیت های لیزر CO2 فرکشنال نسبت به نمونه قدیمی آن چیست؟
 • آیا لیزر CO2 فرکشنال می تواند مشکلاتی را نیز به وجود بیاورد؟
 • لیزر CO2 فرکشنال برای چه قسمت های از بدن انجام پذیر است؟
 • هزینه ی لیزر فرکشنال چگونه محاسبه می شود؟

لیزر co2 فرکشنال چیست؟

لیزر co2 فرکشنال از جمله رایج ترین راه کارهایی است که برای مبارزه با چروک های به وجود آمده بر سطح پوست، فرورفتگی های حاصل از آکنه و جای زخم یا سوختگی ونهایتا برای جوان سازی پوست استفاده می شود.

لیزر co2 فرکشنال چیست؟
لیزر co2 فرکشنال چیست؟

لیزر co2 فرکشنال ورژن تکامل یافته لیزرها co2 می باشد که فارغ از اینکه توانسته کاربردهای نسخه قدیمی را حفظ کند بلکه دیگر معایب آن را ندارد.

به این نکته باید اشاره کنیم که لیزرهای co2 توانسته اند بیش از 20 سال به عنوان موثرترین راه جهت حذف چین و چروک ها و فرورفتگی های سطح پوست کاربرد داشته باشند.

نیازی به جراحی نیست

در این روش از جراحی خبری نیست با وجود اینکه این روش بازدهی بسیار موفقیت آمیزی داشته و معضلات پوستی را به خوبی از بین می برد، اما از آنجا که طول درمان آن مدت زیادی بین 4 تا 6 ماه زمان نیاز داشت و صورت فرد بیمار به مدت 14 روز باید پانسمان می شد، به کار گیری این گزینه برای برخی افراد مشکل و نشدنی بود.

لیزر co2 فرکشنال توانسته تا حد زیادی این معضل را برطرف کند. به گونه ای که آپشن های مثبت این نوع لیزر همچنان پا برجاست اما معایب آن رفع شده است.

عوارض پوستی

لیزر co2 فرکشنال می تواند به سادگی عوارض پوستی مثل چین و چروک های پوست، فرو رفتگی های ناشی از زخم و جوش، افتادگی پوست و پایین آمدم بافت پوست را برطرف کند. مقصود نهایی لیزر co2 فرکشنال این است که بتواند روی اپیدرم و الاتیس درم را لایه برداری کند.

این نوع لیزر قادر است که دو عمل را در پوست انجام دهد؛ یکی اینکه مسئول ساخت کلاژن های تازه در پوست است دوم اینکه آبی که در بافت پوست قرار دارد را با عمل تبخیر از بین می برد. تعریف ما از کلمه فرکشنال این است که می تواند در آنِ واحد لایه ای از پوست را بر دارد.

قبل و بعد از انجام لیزر فرکشنال، پوست نیازمند چه مراقبت های است؟

به مدت 14 الی 28 روز در مقابل نور خورشید قرار نگیرید و سولاریوم، اپیلاسیوم و میکرودرم انجام ندهید.

به مدت یک ماه استفاده از داروهای شیمیایی لایه برداری و ضد پیری را کنار بگذارید.

استفاده از داروهای آسپرین، ادویل ، ناپروکسن مینوسیکلین، تتراسایکلین ، داکسی‌سایکلین و یا داروهای ضد التهاب را کنار بگذارید.

بیمار حتما باید در مورد پوست و انتظاری که از لیزر دارد با متخصص مشورت کند تا از میزان نتیجه و نوع کار لیزر مطلع شود.

آمپول بیهوشی

در لیزر co2 فرکشنال از آمپول بیهوشی استفاده نمی شود و در عوض از کرم های بی حس کنند که دارای لیدوکائین و یا پریلوکائیین می باشند کمک گرفته می شود. این کرم ها یک ساعت قبل از لیزر برسطح پوستی که قرار است درمان شود، مالیده می شود.

این نوع لیزر به نیم ساعت زمان برای درمان نیاز دارد. پوست بعد از انجام کار متورم ، قرمز و مقداری لیز می شود. برای کم کردن قرمزی و التهاب از کمپرس یخ استفاده می شود.

برعکس نسل گذشته این لیزر از پانسمان استفاده نخواهد شد، بلکه از پماد های زینک اکساید، پماد التیام بخش و آنتی بیوتیک برای بهبودی کمک گرفته می شود.

یک روز بعد از انجام این کار پوست مانند یک پوست آفتاب سوخته یا سوختگی کم و با رنگ تیره خود را نشان می دهد که بعد از گذشت 7 روز قدری به حالت اول بر می گردد و با گذشت 14 روز قرمز و دلمه های آن حذف خواهد شد و جای نگرانی نیست.

بعد از لیزر تا یک هفته در معرض تابش خورشید قرار نگیرید. بعد از طی این مدت چنانچه نیاز به بیرون رفتن داشتید از 30 دقیقه قبل ضد آفتاب با SPF بالای 30 درصد استفاده کنید.

در هفته اول لیزر در استفاده از مواد آرایشی و شیمیایی بر پوست به شدت بپرهیزید.

به دلمه هایی که بر سطح پوست ایجاد شده به هیچ وجه دست نزنید

مزیت های لیزر CO2  فرکشنال نسبت به نمونه قدیمی آن چیست؟

 • نسبت به نسخه قدیمی خود، زمان بهبودی کم، درد کمتر، بدون نیاز به پانسمان و بدون نیاز به بیهوشی.
 • کلاژن سازی بیشتر
 • لایه برداری و عمل تحریک پذیری را به طور یکجا انجام می دهد.
 • از بین بردن چروک ها و رفع شل شدگی پوست را تا سطح بالایی انجام می دهد.
 • طیف نابودی معضلات عروقی و رنگی را می توان مشخص کرد.
مزیت های لیزر CO2  فرکشنال نسبت به نمونه قدیمی آن چیست؟
مزیت های لیزر CO2  فرکشنال نسبت به نمونه قدیمی آن چیست؟

آیا لیزر CO2 فرکشنال می تواند مشکلاتی را نیز به وجود بیاورد؟

این نوع لیزر مشکلی که به صورت همیشگی بر پوست باقی بماند، ایجاد نمی کند. درست است که با انجام لیزر پوست دچار سرخی، تورم و تغییر رنگ می شود اما این عوارض دائمی نبود و از علائم عملکرد صحیح لیزر است که با گذشت چند هفته پوست جدید نمایان می شود  و این علائم از بین می روند. پوست هایی که سبزه هستند ممکن است دچار لک شوند.

لیزر CO2 فرکشنال برای چه قسمت های از بدن انجام پذیر است؟

در هر قسمت از بدن که بتوان بر روی آن لیزر انجام داد امکان پذیر است. حتی قسمت هایی که دیگر لیزرها نمی توانند انجام دهند، این نوع لیزر قابلیت انجام آن را دارد.

هزینه ی لیزر فرکشنال چگونه محاسبه می شود؟

توضیح دادیم که لیزر فرکشنال موارد استفاده گوناگونی دارد. قطعا هزینه درمان برای فردی که تصمیم دارد جای یک آکنه با فرو رفتگی زیاد را لیزر کند با فردی که جهت رفع چین و چروک صورت مراجعه کرده، متفاوت است.

ممکن است بنا به دستور پزشک، فردی که برای درمان جای آکنه مراجعه کرده علاوه بر لیزر نیازمند مصرف دارو یا حتی استفاده از نوع دیگری از لیزرها نیز باشد اما فردی که جهت جوانسازی رجوع کرده نیازی به لیزرهای دیگر یا دارو نداشته باشد. از این رو نرخ این نوع از لیزر، به نیاز افراد بستگی دارد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1368 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگه علوم پزشکی اراک

23 سال تجربه موفق در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنینی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان :

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

کار با دستگاه  مونالیز

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

ایمیل :info@drzarganj.com

با یک کلیک تماس بگیرید