میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی
تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی

لیست موضوعات

تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی

در این مقاله به بررسی موضوع تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی می پردازیم.

اما قبل از آن بهتر است، مقاله از کجا بفهمیم که زگیل تناسلی داریم را مطالعه نمایید.

برای کسب اطلاعات لازم در مورد تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی می توانید به زر کلینیک مراجعه کنید و یا با شماره تلفن این کلینیک تماس بگیرید.

02128111615

آیا می‌دانید تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی به چه اندازه مهم است؟ ممکن است شما نیز در چند روز اخیر از تست پاپ اسمیر استفاده داشته‌اید و نتیجه آن غیر معمول بوده ‌است.

در این صورت حتما نیاز به اطلاعات بیشتر در باره این بیماری نگران کننده دارید تا بتوانید سطح اطلاعات خود درباره آن را افزایش دهید.

تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی
تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی

این‌ که هیچ راهکار درمانی قطعی نمی‌تواند برای این فرآیند مهم باشد، ممکن است باعث دغدغه ذهنی شما شود. البته اگر بتوانید به تقویت سیستم ایمنی بدن بپردازید، قطعا نیمی از راه را برای درمان این بیماری سپری کرده‌اید.

در حالت عادی حدوداً ۹۰ درصد از بیماری‌های مربوط به پیدایش زگیل تناسلی به مدت ۲ سال بدون نیاز به مراجعه پزشک از بین خواهد رفت.

البته این نوع از زگیل تناسلی خطرناک نیست و در واقع نیازمند دریافت ویتامین‌های مختلف است تا بتواند برطرف گردد.

این ویروس می‌تواند تا حد بسیار زیادی باعث سرکوب شدن سیستم ایمنی بدن گردد

این ویروس می‌تواند تا حد بسیار زیادی باعث سرکوب شدن سیستم ایمنی بدن گردد. اما در صورتی که بتوانید از راهکارهای مختلف، ویتامین های متعدد را به بدن برسانید، قطعاً در راه درمان آن موفق خواهید بود.

روش‌های متعددی برای مقابله با این ویروس وجود دارند که البته هیچ کدام از آن‌ها ساده نیست و نیاز به تخصص‌های پزشک دارد.

همین‌ طور باید از مکمل‌های غذایی متعددی که بتواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی گردد، استفاده داشته باشید.

این ویروس می‌تواند تا حد بسیار زیادی باعث سرکوب شدن سیستم ایمنی بدن گردد
این ویروس می‌تواند تا حد بسیار زیادی باعث سرکوب شدن سیستم ایمنی بدن گردد

برای این ‌که شناخت بیشتری از این ‌موضوع کسب کنید پزشکان و متخصصین زر کلینیک در تلاشند تا در این مبحث، اطلاعاتی در رابطه با نحوه تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی برای شما داشته باشند. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مطالبی که قرار است در ادامه این مطلب برای شما داشته ‌باشیم، عبارتند از:

تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی چه اهمیتی دارد؟

تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی چگونه امکان‌پذیر است؟

تغییر عادات غذایی

مدیریت استرس

استفاده از مکمل‌های تقویت سیستم ایمنی بدن

مصرف کدام مکمل ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد؟

اسیدفولیک

ایندول-۳-کاربینول (Indole-3-Carbinol)

کوآنزیم کیو ۱۰ (CoQ10)

N-Acetyl Cysteine ((NAC

ویتامین C

ویتامین A

عصاره قارچ AHCC

عصاره چای سبز

DIM

چه نکاتی ممکن است در تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی مؤثر باشد؟

تامین کمبودهای بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن

تقویت سیستم ایمنی بدن به وسیله مکمل‌های دارویی قارچی

تقویت سیستم ایمنی بدن با رژیم غذایی درست

سوالات متعدد تقویت سیستم ایمنی بدن و رابطه آن با درمان زگیل چیست؟

چه ویتامین‌هایی برای پاک‌سازی زگیل تناسلی مؤثر می‌باشد؟

تاثیر ویتامین D برای درمان زگیل تناسلی در چیست؟

مصرف پروبیوتیک ‌ها چه تأثیری برای پاک‌سازی زگیل تناسلی خواهد داشت؟

در هنگام وجود زگیل تناسلی، چه غذاهایی مصرف کنیم؟

حرف آخر

 

تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی چه اهمیتی دارد؟

شاید به این ‌موضوع آگاه نباشید که یکی از مهم‌ترین عملکردهای درمانی برای زگیل تناسلی، بالا بردن سیستم ایمنی بدن می‌باشد. در واقع از این طریق می‌توانید به جنگ این بیماری بروید.

درست است که برخی از راهکارهای درمانی برای زگیل تناسلی ارائه شده‌اند، اما از نظر متخصصین مجرب در مجموعه زر کلینیک، این ‌که بتوانید سطح سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید، نیمی از راه برای درمان زگیل تناسلی را سپری کرده‌اید.

تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی چه اهمیتی دارد؟
تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی چه اهمیتی دارد؟

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین دکتر زنان در تهران برای زگیل تناسلی دیدن کنید.

مهم‌ترین چیزی که عامل اصلی زگیل تناسلی در بدن می‌باشد، اچ پی ‌وی است

مهم‌ترین چیزی که عامل اصلی زگیل تناسلی در بدن می‌باشد، اچ پی ‌وی است که ممکن است بعد از ۲ سال به‌ خودی‌ خود از بین رود. ممکن است به این ‌موضوع آگاه نباشید که با این ‌همه نگرانی‌های بسیار که در باره زگیل تناسلی وجود دارد، به ‌ندرت می‌تواند باعث به وجود آمدن سرطان رحم گردد.

زیرا در بسیاری از موارد، این ویروس بعد از ۲ سال حتی بدون هیچ ‌گونه علامتی از بدن افراد بیرون خواهد رفت و نمی‌تواند باعث مشکلات حادتری گردد.

هنگامی‌ که نتایج جواب آزمایش شما برای داشتن زگیل تناسلی مثبت اعلام می‌شود، بدان معنا نیست که در پی این بیماری ممکن است دچار سرطان رحم شوید.

این‌ موضوع بدان معناست که شما در بدن خود ویروسی دارید که باید با روش‌های متعددی همچون تقویت سیستم ایمنی بدن، آن را از بین ببرید.

از نظر متخصصین مجرب مجموعه زر کلینیک، مهم‌ترین چیزی که می‌تواند به شما کمک کند تا در برطرف نمودن این زگیل‌ها موفق باشید، تقویت کردن سیستم ایمنی بدن است.

این شرایط در برخی از مواقع با تغییر دادن عادات غذائی و یا مواردی همچون افزایش سیستم ایمنی بدن و کنترل استرس صورت خواهد گرفت.

حال در ادامه همراه شما خواهیم بود تا اطلاعات بیشتری برای شما داشته باشیم که بتوانید با تقویت سیستم ایمنی بدن، برای درمان زگیل تناسلی موفق باشید.

تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی چگونه امکان‌پذیر است؟

طبق گفته متخصصین، بهترین راه برای مبارزه با زگیل تناسلی و از بین بردن عوارض مرتبط با آن، این است که به تقویت سیستم ایمنی بدن خود بپردازید.

در واقع سیستم ایمنی بدن به‌ صورت طبیعی می‌تواند به مبارزه زگیل تناسلی بپردازد و این آلودگی را کلا از بدن شما برطرف کند.

برای ‌این که تشخیص دهید تقویت سیستم ایمنی بدن به چه صورت اتفاق می‌افتد، مواردی در ادامه این مبحث برای شما خواهیم داشت. البته در صورت اطلاعات بیشتر می‌توانید از متخصصان و پزشکان زبده مجموعه زر کلینیک کمک بگیرید.

تغییر عادات غذایی

یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی باشد، تغییر دادن عادات غذایی است. در واقع فردی که از عادات غذایی سالم استفاده داشته باشد، روند درمان بهتری را تجربه خواهد کرد.

کاملاً طبیعی است که اگر فرد عادات غذایی همچون مصرف غذاهای فرآوری شده مانند سوسیس، کالباس، پیتزا و دیگر فست فوت‌های مختلف به خصوص نوشابه را داشته باشد، آسیب بسیار زیادی به سیستم ایمنی بدن خود وارد خواهد کرد که این مسئله می‌تواند باعث پیشرفت بیماری زگیل تناسلی گردد.

تغییر عادات غذایی
تغییر عادات غذایی

دلیل اصلی که باعث می‌شود تقویت سیستم ایمنی بدن بر اساس این دسته از عادات غذایی اتفاق نیفتد، اعتبار آن‌ها در زمینه عدم مغذی بودن است. در واقع این دسته از موارد نمی‌تواند ویتامین کافی به بدن را برساند و فقط به ‌عنوان مواد غذای شکم ‌پرکن شناخته می‌شود.

در صورتی ‌که برای ‌این که بدن بتواند در برابر بیماری‌های مختلفی همچون زگیل تناسلی مقاومت کند، نیاز دارد تا از غذاهای مفید تغذیه داشته باشد تا این مسئله بتواند در تقویت سیستم ایمنی بدن تاثیرگذار باشد.

توصیه متخصصین زبده در مجموعه زر کلینیک به‌ منظور تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی، استفاده از یک رژیم غذایی متعادل می‌باشد. در واقع اگر افراد بتوانند به‌ مرور زمان غذاهای فرآوری شده را ترک کنند و به ‌جای مصرف آن‌ها از غذاهای طبیعی همچون حبوبات، دانه‌ها، میوه، سبزیجات ارگانیک، مرغ، ماهی،

گوشت، آجیل و چربی‌های سالمی همچون روغن زیتون و روغن آواکادو استفاده داشته باشند، نقش مهمی در درمان بیماری زگیل تناسلی بر اساس تغییر عادت غذایی خود خواهند داشت.

مدیریت استرس

مبحث علمی ثابت شده دیگری که می‌تواند باعث افزایش دادن سطح ایمنی بدن گردد، کنترل و مدیریت استرس می‌باشد.

قطعا همه ما در دوره‌ای از زندگی خود استرس بسیار زیادی را متحمل شده‌ایم که این ‌موضوع می‌تواند بیشتر از یک مزاحمت معمولی باشد و در بسیاری از مواقع باعث بروز و پیدایش بیماری‌های متعدد خواهد شد.

استرس یکی از مهم‌ترین مواردی است که در مدت ‌زمان طولانی می‌تواند سلول‌های کشنده طبیعی در بدن را افزایش دهد و باعث تخریب سیستم ایمنی بدن در برابر انواع بیماری‌های مختلف به خصوص زگیل تناسلی گردد.

کاهش دادن سیستم ایمنی بدن مسئله ایست که شما را در پیدایش بیماری‌های مختلف محافظت نخواهد کرد و دیگر بدن شما ایمن نخواهد بود.

به‌ همین دلیل باید هر چه سریع‌تر از راهکارهای درمانی برای کنترل استرس خود استفاده داشته باشید. مهم‌ترین چیزی که می‌تواند به شما برای کاهش استرس کمک کند، ایجاد یک هدف در زندگی می‌باشد تا بتوانید به ‌صورت مداوم آرامش داشته باشید.

موارد مختلف بسیار زیادی از نظر روانپزشکان در کاهش استرس تاثیرگذار می‌باشد. به‌ عنوان نمونه؛ خواندن یک کتاب خوب یا دیدن یک ویدیوی خنده‌دار می‌تواند میزان استرس شما را کنترل کند.

مدیریت استرس
مدیریت استرس

هنگامی ‌که بدن شما در حالت عادی و آرام قرار دارد، قطعا نقش بسیار زیادی برای سلامتی خواهد داشت. پس هر چه سریع‌تر از این راهکار استفاده نمایید، می‌تواند در تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی موفق باشید.

استفاده از مکمل‌های تقویت سیستم ایمنی بدن

در حالت طبیعی حتی اگر مصرف وعده‌های غذایی شما به ‌صورت بهینه صورت بگیرد و فقط از غذاهای سالم و مقوی استفاده داشته باشید، ممکن است همچنان بدن شما نیاز به دریافت برخی از ویتامین‌های مختلف داشته باشد

و با کمبود تغذیه مواجه باشد. این مسئله نیز می‌تواند نقش بسیار منفی روی سیستم ایمنی بدن به وجود آورد و یکی از عوامل تشکیل ‌دهنده بیماری زگیل تناسلی می‌باشد.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود تا پیدایش بیماری‌های متعدد در بدن شما افزایش پیدا کند، این است که نیاز دارید به ‌غیر از مصرف غذاهای سالم در طول روزمره، از مکمل‌های مختلفی که از درجه بالایی برخوردار می‌باشند نیز استفاده داشته باشید.

استفاده از مکمل‌های تقویت سیستم ایمنی بدن
استفاده از مکمل‌های تقویت سیستم ایمنی بدن

در واقع استفاده از این مکمل‌ها نیز نقش بسیار مهمی برای تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی خواهند داشت. از نظر متخصصین زبده در مجموعه زر کلینیک، مهم‌ترین مکمل‌هایی که می‌تواند در این مواقع به افراد کمک کند تا سیستم ایمنی خود را تقویت کنند، موارد زیر شمرده خواهند شد.

 • اسید فولیک
 • ایندول-۳-کاربینول (Indole-3-Carbinol)
 • کوآنزیم کیو ۱۰ (CoQ10)
 • N-Acetyl Cysteine (NAC)
 • ویتامین C
 • ویتامین A
 • عصاره ی قارچ
 • عصاره ی چای سبز
 • DIM

مصرف کدام مکمل ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد؟

همان‌طور که گفته شد، مصرف مواد غذایی مختلف و استفاده از برخی مکمل‌ها می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی افزایش سیستم ایمنی بدن داشته باشد و آن را تقویت کند.

با توجه به این‌ که تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی مهم و ضروری است، بهتر است از این مکمل‌ها نیز اطلاعاتی داشته باشید تا در صورت لزوم و طبق تشخیص پزشک خود از آن‌ها استفاده کنید.

مهم‌ترین مکمل‌هایی که از نظر متخصصین کلینیک زیبایی که از نظر متخصصین ما در مجموعه زر کلینیک می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن گردد، عبارت است از:

اسید فولیک

تحقیقات بسیار زیادی در حیطه اسید فولیک صورت ‌گرفته است و نشان می‌دهد که کمبود میزان اسید فولیک می‌تواند به‌ عنوان یکی از عامل‌های اصلی برای پیدایش بیماری زگیل تناسلی باشد و می‌تواند با سطح سرمی فولات بدن بر دهانه رحم تاثیر گذار باشد.

طبق این مطالعات، اغلب زنانی که به میزان بیشتری ویتامین ب ۱۲ دریافت کرده اند، کمتر دچار بیماری‌های زگیل تناسلی شده اند.

پس قطعا می‌توان گفت که مصرف این مکمل تاثیر بسیار زیادی در تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد داشت. فولات یا همان ویتامین ب، اثربخشی بسیار زیادی روی سلامت زگیل تناسلی خواهد داشت.

اگر افراد بتوانند از طریق مواد غذایی، این ویتامین را دریافت کنند، همچنان نیاز به مصرف مکمل‌هایی خاص برای دریافت اسید فولیک دارند تا بدن خود را به نسبت دیگر افراد، کمتر در معرض خطر بیماری‌های مختلف همچون سرطان، زگیل تناسلی و یا دیگر موارد کنند.

طبق تجویز پزشک، خود شما نیز می‌توانید در طول روزمره به‌ صورت طبیعی از غذاهای مختلفی همچون سویا، عدس، پرتقال، آواکادو، اسفناج و دیگر موارد حتی از طریق مکمل‌های فولیک اسید، ویتامین مهم را به بدن خود برسانید.

ایندول-۳-کاربینول (Indole-3-Carbinol)

یکی از مهم‌ترین ویتامین‌هایی که مصرف کلم، کلم بروکلی، کلم بروکسل، کلم‌پیچ و انواع مختلف گل‌کلم پیدا خواهد شد، این مکمل می‌باشد.

طبق مطالعات بسیار زیادی که روی این مکمل صورت ‌گرفته است، می‌توان گفت که مصرف روزانه آن برای بانوانی که درگیر زگیل تناسلی در رحم می‌باشند، بسیار مفید است و می‌تواند عملکرد بسیار زیادی در بدن به وجود آورد. این مکمل نیز منبع مؤثری برای تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی می‌باشد.

ایندول-۳-کاربینول (Indole-3-Carbinol)
ایندول-۳-کاربینول (Indole-3-Carbinol)

کوآنزیم کیو ۱۰ (CoQ10)

کاملاً طبیعی است که اغلب بانوان دچار کاهش سطح آنتی‌اکسیدان کوآنزیم کیو شوند. در واقع این عملکرد به ‌صورت طبیعی در بدن همگی بانوان اتفاق خواهد افتاد.

به خصوص اگر شخص از داروهایی که برای کلسترول بالا می‌باشد، استفاده کرده باشد، این آنتی‌اکسیدان مهم می‌تواند خواص بسیار زیادی برای تقویت سیستم ایمنی بدن داشته باشد و باعث پیشگیری از بیماری‌های مختلفی همچون سرطان شود

و همین ‌طور در مبارزه با آن‌ها اثربخش شناخته شود. طبق تحقیقات گسترده‌ای که در این‌ باره انجام گرفته است، زنانی که سطح کوآنزیم کیو آن‌ها بسیار پایین می‌باشد، به نسبت دیگر افراد بیشتر در معرض خطر زگیل تناسلی و سرطان دهانه رحم می‌باشند.

به ‌همین دلیل طبق توصیه متخصصین در مجموعه زر کلینیک می‌توانید مکمل‌های کوآنزیم کیو را بر اساس تجویز پزشک برای مبارزه با زگیل تناسلی به برنامه غذایی روزانه خود اضافه کنید.

زیرا این راهکار نیز می‌تواند باعث سلامت قلب گردد. میزان ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی‌گرم مصرف روزانه کوآنزیم کیو می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی داشته باشد.

N-Acetyl Cysteine (NAC)

یکی دیگر از مکمل‌های مهمی که می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن گردد و عامل مؤثری برای جلوگیری از پیشرفت زگیل تناسلی می‌باشد، NAC است. در حالت طبیعی سطح گلو تاتیونر از طریق NAC افزایش پیدا می‌کند.

زیرا به‌ عنوان یک آنتی ‌اکسیدان است که بدن به‌ صورت طبیعی قادر به تولید آن می‌باشد. وجود این آنتی ‌اکسیدان، عملکرد بسیار زیادی بر افزایش سیستم ایمنی بدن خواهد داشت و کمک می‌کند تا بدن به انرژی کافی برای مبارزه با ویروس‌ها، باکتری‌ها و دیگر عوامل این ‌چنینی داشته باشد.

با توجه به این‌ که زگیل تناسلی به‌ عنوان یک ویروس شناخته می‌شود، مصرف این مکمل نیز می‌تواند کارساز باشد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن گردد.

متخصصین کارآزموده در مجموعه زر کلینیک ممکن است در برخی مواقع به تجویز این مکمل بپردازند تا بتوانند از طریق تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی تلاش کنند.

ویتامین C

به واسطه مطالعات ثابت شده می‌توان به این درک رسید که یکی از مهم‌ترین مکمل‌های اصلی که می‌تواند در راستای تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی نقش داشته باشد، ویتامین C می‌باشد.

این ویتامین در بدن به‌ حدی مهم است که می‌تواند باعث جلوگیری از توسعه انواع سرطان در بدن گردد. تحقیقات این ‌موضوع را به اثبات رسانده ‌است که اغلب بانوانی که روزانه از مواد غذایی که حاوی ویتامین C می‌باشد، استفاده دارند؛ خطر ریسک سرطان دهانه رحم و در کنار آن بیماری زگیل تناسلی را بسیار کمتر خواهند کرد.

اما متخصصین و پزشکان مجرب مجموعه زر کلینیک، توصیه می‌کنند تا بیماران حتما برای درمان زگیل تناسلی خود حدوداً ۵۰۰ تا 1000 میلی‌گرم مصرف روزانه ویتامین C داشته باشند.

زیرا با توجه به این ‌که ضررهای بسیار زیادی در پی به وجود آمدن زگیل تناسلی در بین بانوان و دختران وجود دارد، این‌ که بتوانید از راهکارهای تقویت سیستم ایمنی بدن اطلاع داشته باشید، از مهم‌ترین موارد به شمار می‌آید. هنگامی ‌که سیستم ایمنی بدن قوی‌تر باشد، بدن افراد به مبارزه با ویروس زگیل تناسلی خواهد پرداخت و قطعا می‌تواند باعث سلامت افراد گردد.

ویتامین C
ویتامین C

ویتامین A

یکی دیگر از ویتامین‌هایی که مصرف روزانه آن می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی گردد، ویتامین A می‌باشد. این ویتامین به خصوص می‌تواند روی بینایی افراد تاثیرگذار باشد.

البته مواد غذایی بسیار زیادی در طول روزمره حاوی این ویتامین هستند. در صورتی‌ که از یک رژیم غذایی منحصر به ‌فرد استفاده داشته باشید، می‌توانید از منابع مختلفی این ویتامین را دریافت کنید. در غیر این صورت، نیاز به مصرف مکمل‌های متعدد به تجویز پزشک خود دارید.

عصاره قارچ AHCC

در بسیاری از مواقع، تقویت سیستم ایمنی بدن برای از بین بردن ویروس‌ها با استفاده از عصاره قارچ امکان‌پذیر می‌باشد و این دارو سالیان سال است که به ‌عنوان یکی از داروهای شرقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به خصوص ترکیب AHCC فعال توانسته از نظر علمی به ‌عنوان یک راهکار تأیید شده برای درمان ویروس زگیل تناسلی باشد و نتایج بسیار امیدوارکننده‌ای را در بر داشته است.

دیگر قارچ‌های متعدد که می‌تواند نقش مؤثری برای تقویت سیستم ایمنی بدن داشته باشند، مواردی همچون امشی تاک، ریشی قرمز، چاه گاه، بندبند، دم ترک و دیگر موارد می‌باشد.

در صورتی‌ که نیاز به تزریق عصاره قارچ و یا نیاز به تزریق ویتامین‌های مختلف برای مبارزه با زگیل تناسلی داشته باشید، حتما باید نظر پزشکان متخصص را در این ‌باره بپرسید.

عصاره قارچ AHCC
عصاره قارچ AHCC

متخصصینی که در مجموعه زر کلینیک فعالیت دارند، ممکن است در برخی مواقع تزریق AHCC را برای افراد به‌ منظور بالا بردن سیستم ایمنی بدن تجویز کنند.

عصاره چای سبز

تحقیقات بسیار زیادی نشان می‌دهد که عصاره‌های اصلی که در چای سبز وجود دارد، می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن گردد و بدن را از برخی از سرطان‌ها در امان نگه دارد.

یک روش درمانی مرسوم، استفاده از ویتامین‌های موجود در چای سبز می‌باشد که امروزه می‌توان از آمپول‌های تزریقی که در اغلب کلینیک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، ویتامین‌های مربوط به آن را دریافت کرد.

البته قبل از این موضوع حتما باید تحت نظر یک پزشک حاذق باشید. زیرا ممکن است مصرف آن با استفاده از برخی داروها تداخل داشته باشد.

DIM

برای جلوگیری از پیشرفت ضایعه‌های الکترونیکی، استفاده از این ماده امکان‌پذیر می‌باشد. این ماده طبیعی اغلب در مواد غذایی همچون کلم بروکلی و انواع کلم‌های دیگر یافت می‌گردد.

اما در صورت نیاز به تشخیص پزشکان می‌توانید از کپسول‌ها و مکمل‌های آن نیز استفاده داشته باشید. برای این‌ که بتوانید از راهکارهای درمانی موفق استفاده کنید، باید تحقیق بسیاری برای انتخاب پزشک خود کنید

تا با مشورت بتوانید از طریق مصرف بسیاری از داروها به تقویت سیستم ایمنی بدن خود کمک کنید تا این راهکار برای درمان زگیل تناسلی مناسب باشد.

به‌ غیر از این مسئله، در نظر داشته باشید که هیچ کدام از درمان‌های طبیعی زگیل تناسلی نمی‌تواند جایگزین خوبی برای درمان‌های پزشکی باشد.

درمان‌های طبیعی فقط راهکاری برای پیشگیری از وجود زگیل تناسلی می‌باشند. اما در صورت بروز زگیل تناسلی باید حتما از پزشکان حاذق کمک بگیرید تا با ارائه درمان‌های پزشکی بتوانند به شما در برطرف نمودن این ویروس کمک کند.

DIM
DIM

دلیل اهمیت این‌ موضوع بر این است که اگر زگیل تناسلی شما عفونت پرخطر داشته باشد، ممکن است نیاز به درمان‌های دیگر در کنار زگیل تناسلی داشته باشید که فقط این کار از پس پزشکان متخصص برمی‌آید.

به همین دلیل به‌ منظور تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی می‌توانید حساب ویژه‌ای روی تخصص‌های پزشکان مجرب در مجموعه زر کلینیک باز کنید.

چه نکاتی ممکن است در تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی مؤثر باشد؟

طبق گفته‌های ذکر شده، تقویت سیستم ایمنی بدن برای زگیل تناسلی از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. حال در ادامه، نکات متعددی داریم تا بتوانید درک کنید که چه مواردی می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن گردد.

 • سعی کنید در طول روزمره از غذاهای حاوی ویتامین‌ ب و کلسیم زیاد همانند سبزیجات برگ تیره، بادام، لوبیا، غلات سبوس‌دار، اسفناج، کلم و سبزیجات دریایی استفاده داشته باشید.
 • غذاهایی که حاوی میزان زیادی آنتی‌ اکسیدان از جمله میوه‌هایی همچون گیلاس و گوجه‌فرنگی می‌باشند و در کنار آن‌ها سبزیجاتی همچون فلفل دلمه و کدو برای تقویت سیستم ایمنی بدن شما و به منظور درمان زگیل تناسلی مناسب می‌باشد.
 • بهتر است در طول روزمره، میزان مصرف غذاهای تصفیه‌ شده همچون پاستا، شکر و نان‌های سفید را به کمترین حد خود برسانید یا در صورت لزوم برای درمان بیشتر، آن‌ها را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
 • مصرف گوشت قرمز کمتر و به خصوص گوشت‌های بدون چربی تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. به‌ جای آن می‌توانید از لوبیا برای دریافت پروتئین استفاده کنید.
 • به‌ جای استفاده از روغن‌های پخت ‌و پز بهتر است از روغن نارگیل یا روغن زیتون به منظور درمان زگیل تناسلی استفاده داشته باشید.
 • مصرف غذاهای تصفیه‌ شده و مواردی همچون کافئین، الکل و دخانیات در این دوره برای شما ممنوع می‌باشد. بهتر است به کاهش میزان اسیدهای چرب موجود در کالاهای پخته ‌شده همچون سیب ‌زمینی سرخ‌کرده، پیاز، دونات، غذاهای فرآوری شده و دیگر موارد بپردازید و یا آن‌ها را به ‌صورت دائم از رژیم غذایی خود حذف کنید.

طبق این نکات و توصیه ها توسط کارشناسان متخصص مجموعه زر کلینیک، قطعا می‌توانید با تقویت سیستم ایمنی بدن خود در درمان زگیل تناسلی موفق باشید.

تامین کمبودهای بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن

این مسئله مهم در هنگامی کاربردی و مهم خواهد بود که افراد قصد تقویت سیستم ایمنی بدن خود را داشته باشند.

کاملاً طبیعی است که هر چه قوای جسمی افراد بهتر و قوی‌تر باشد، در مقابله با ویروس‌ها، بیماری‌ها و آلودگی‌ها مقاومت بهتری دارند. به‌ عنوان نمونه، یک بشکه را به ‌صورت انسان فرض کنید.

در صورتی‌ که تمامی بشکه پر از آب باشد، همه تخته‌های موجود در آن باید از سایز بزرگ استفاده شده باشند، اگر یکی از آن‌ها کوچک‌تر باشد، نمی‌تواند ظرفیت آن را به انتها برساند. بدن انسان نیز به ‌همین شرایط می‌باشد.

اگر ویتامین‌های موجود در بدن کم شود، قطعا نقص بسیار زیادی در عملکردهای اصلی بدن به وجود خواهد آورد و از نظر اغلب متخصصین، برای درمان بیماری زگیل تناسلی مهم‌ترین تصور موجود، تقویت سیستم ایمنی بدن می‌باشد.

در صورتی ‌که از مکمل‌های متعدد در این خصوص استفاده کنید، قطعا بدن شما در مقابل این بیماری مقاوم خواهد بود.

تامین کمبودهای بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن
تامین کمبودهای بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن

این کار با استفاده از تغذیه مناسب و همین ‌طور مصرف مکمل‌های غذایی، مولتی‌ویتامین ها و عناصر ریز مغذی دیگر اتفاق خواهد افتاد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید از متخصصین ما در مجموعه زر کلینیک کمک بگیرید.

زیرا در صورتی‌ که تغذیه شما کافی نباشد، ممکن است از مواردی همچون قرص یا شربت و مصرف روزانه مولتی‌ویتامین های مختلف به خصوص مکمل‌های پروبیوتیک و اسیدهای چرب امگا ۳ برای شما استفاده شود.

زیرا از نظر پزشکان متخصص، برای حفظ سلامت دستگاه گوارش و ایمنی، مکمل پروبیوتیک‌ها تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت و تقویت ایمنی بدن از طریق مصرف روغن ماهی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

تقویت سیستم ایمنی بدن با مکمل‌های دارویی قارچی

برخی از قارچ‌های داروئی خاصیت تقویت سیستم ایمنی بدن را برای مقابله با ویروس‌های مختلف به خصوص زگیل تناسلی خواهند داشت.

یک تئوری منحصر به‌ فرد از نظر پزشکان بر این مصرف مکمل‌های دارویی قارچی و گیاهی در نظر گرفته‌ شده است که می‌تواند در کنترل فشار خون و عدم لخته شدن خون مؤثر باشد.

به‌ همین دلیل، هیچ‌ گاه به‌ صورت خودسرانه و آزمایشی، از این داروها و مکمل‌ها استفاده نداشته باشید و حتما باید از یک پزشک حاذق در این خصوص کمک بگیرید.

البته در برخی از مواقع، مصرف چای سبز به دلیل اثرات آنتی‌اکسیدانی مؤثر می‌باشد. محصولی که از برگ این گیاه تهیه می‌گردد، برای زگیل‌های تناسلی و مقعد، اثربخشی بسیار زیادی دارد و کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

تقویت سیستم ایمنی بدن با مکمل‌های دارویی قارچی
تقویت سیستم ایمنی بدن با مکمل‌های دارویی قارچی

تقویت سیستم ایمنی بدن با رژیم غذایی درست

در واقع عملکرد درون بدن رابطه مستقیمی با سیستم ایمنی دارد. به‌ همین دلیل نیاز دارید تا با مصرف غذاهای روزانه، به تقویت خود بپردازید.

در صورتی ‌که بدنتان با کمبود مواد مغذی همچون مس، آهن، زینک، فولیک اسید، ویتامین‌های آ ، ب، و دیگر موارد روبرو شود، قطعاً عوامل مهمی برای پیدایش بیماری‌های ویروسی همچون زگیل تناسلی خواهد بود.

در نهایت مصرف مولتی ویتامین‌ها و مکمل‌ها و به خصوص استفاده از رژیم‌های غذایی منحصر به ‌فرد می‌تواند، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شما گردد.

تقویت سیستم ایمنی بدن با رژیم غذایی درست
تقویت سیستم ایمنی بدن با رژیم غذایی درست

مواد غذایی که باید حتما از آن‌ها در برنامه‌های غذایی خود استفاده داشته باشید، مواردی همچون عدس قرمز، سیب ‌زمینی، اسفناج، کلم بروکلی، سیب، مغز بادام، دانه گندم، عصاره سبزیجات و دیگر موارد می‌باشد.

زیرا تمامی این مواد غذایی، غنی از ویتامین‌های مختلف هستند که اگر در رژیم غذایی افراد وجود داشته باشند، می‌تواند بدن افراد در مقابله با بیماری‌های مختلف را ایمن کنند.

حدوداً ۷۰ درصد از تقویت سیستم ایمنی بدن، رابطه مستقیم با دستگاه گوارش دارد.

لازم به ذکر است بدانید که حدوداً ۷۰ درصد از تقویت سیستم ایمنی بدن، رابطه مستقیم با دستگاه گوارش دارد. در صورتی ‌که دستگاه گوارش بتواند باکتری‌های مفید در روده را تولید کند، قابلیت مبارزه با بیماری‌های مختلف به خصوص بیماری ویروسی همچون زگیل تناسلی را خواهد داشت.

به همین دلیل باید تلاش کنید تا در رژیم‌های غذایی خود از غذاهایی سرشار از فیبر غنی ‌شده و مواد مغذی متعدد استفاده داشته باشید.

زیرا در صورتی ‌که از موادی همچون غذاهای فرآوری شده، چربی‌ها و قندها استفاده کنید، قطعا این ‌موضوع باعث تشدید بیماری زگیل تناسلی خواهد شد و نقشی در تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی ایفا نخواهد کرد.

البته در صورتی ‌که نیازمند دریافت مکمل‌های بیشتر باشید، قطعا پزشکان مجموعه زر کلینیک می‌توانند دوز مصرف داروهای مختلف را برای شما تعیین کنند.

سوالات متعدد تقویت سیستم ایمنی بدن و رابطه آن با درمان زگیل چیست؟

با توجه به تمامی اطلاعاتی که در این مبحث داشتیم، به این درک رسیده‌ایم که تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی، امری بسیار مهم و ضروری می‌باشد.

اما ممکن است همچنان برخی از سوالات ذهنی افراد بدون پاسخ مانده باشد. برای درک بهتر، به برخی از آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

چه ویتامین‌هایی برای پاک‌سازی زگیل تناسلی مؤثر می‌باشد؟

مهم‌ترین ویتامین‌هایی که از نظر پزشکان در مجموعه زر کلینیک به بیماران با زگیل تناسلی پیشنهاد خواهد شد، مصرف روزانه ویتامین ب کمپلکس با فولات کافی می‌باشد.

در واقع ۴۰۰ میکروگرم مصرف این ویتامین می‌تواند تاثیر بسیاری بر پاک‌سازی و درمان زگیل تناسلی داشته باشد. همین‌ طور ویتامین ب ۱۲ یکی دیگر از مؤثرترین راه‌هایی است که بهتر است بین ۸۰۰ تا 1000 میکروگرم از آن در طول روز استفاده داشته باشید.

در کنار این ویتامین، مولتی‌ ویتامین های مختلف دیگری همچون ویتامین E، ویتامین A، ویتامین C بسیار مهم می‌باشند که طبق توصیه و تجویز پزشک خود حتما باید از آن استفاده داشته باشید.

اگر بتوانید سطح ویتامین D در بدن خود را بررسی و ارزیابی کنید، نقش بسیار زیادی در رابطه با درمان زگیل تناسلی انجام داده‌اید.

البته گفتن این نکات بدان معنا نیست که شما می‌توانید به ‌صورت سر خود از انواع ویتامین‌های مختلف استفاده داشته باشید.

چه ویتامین‌هایی برای پاک‌سازی زگیل تناسلی مؤثر می‌باشد؟
چه ویتامین‌هایی برای پاک‌سازی زگیل تناسلی مؤثر می‌باشد؟

زیرا ممکن است شرایط مد نظر شما کاملاً متفاوت با دیگری باشد و برای تشخیص مصرف ویتامین‌ها باید از پزشکان حاذق مجموعه زر کلینیک به ‌عنوان بهترین پزشکان متخصص کمک بگیرید.

تاثیر ویتامین D برای درمان زگیل تناسلی در چیست؟

تقویت کردن سیستم ایمنی بدن یک راهکار مؤثر برای درمان زگیل تناسلی شناخته ‌شده است. اما طبق مطالعات اخیر می‌توان به این درک رسید که مصرف مکمل ویتامین دی نیز تاثیر بسیار زیادی در برابر حفاظت از زگیل تناسلی خواهد داشت و می‌تواند سیستم ایمنی بدن افراد را تقویت کند.

البته در صورت مصرف باید اطلاعات دقیق‌تری از پزشک معالج خود برای نحوه مصرف و میزان دوز مصرفی دریافت کنید.

مصرف پروبیوتیک‌ ها چه تأثیری برای پاک‌سازی زگیل تناسلی خواهد داشت؟

طبق مطالعات انجام ‌شده، اغلب افرادی که به مصرف پروبیوتیک ‌ها پرداخته بودند، شانس حذف زگیل تناسلی را دو برابر به نسبت افراد عادی تجربه کرده‌اند و توانسته‌اند مقاومت بیشتری از بدن خود در برابر زگیل تناسلی داشته باشند.

طبق این مطالعات می‌توان گفت که مصرف پروبیوتیک‌ ها می‌تواند باعث افزایش یافتن پاک‌سازی ناهنجاری‌های ویروسی همچون زگیل تناسلی گردد. در واقع تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی می‌تواند دلیل اصلی این ‌موضوع باشد.

در هنگام وجود زگیل تناسلی، چه غذاهایی مصرف کنیم؟

همان ‌طور که گفتیم، مسئله مصرف مواد غذایی و تغییر دادن سبک رژیم غذایی افراد، یکی از مهم‌ترین مسائل برای تقویت سیستم ایمنی بدن می‌باشد.

طبق توصیه پزشکان با تجربه در مجموعه زر کلینیک، اگر در صورت بروز زگیل تناسلی تغذیه خود را تغییر دهید و از رژیم‌های غذایی که میزان زیادی آنتی‌اکسیدان ها در آن‌ها وجود دارد، استفاده داشته باشید، کمک شایانی در بهبود خود نموده اید.

بهتر است البته تمامی این ویتامین‌ها از طریق سبزیجات و میوه‌ها دریافت شوند زیرا می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن باشند و در مقابله با بیماری زگیل تناسلی بدن را محافظت کنند.

همین ‌طور مصرف این دسته از محصولات می‌تواند باعث جلوگیری از سلول‌های دهانه رحم به ضایعات رحمی بر اثر وجود ویروس زگیل تناسلی گردد.

در هنگام وجود زگیل تناسلی، چه غذاهایی مصرف کنیم؟
در هنگام وجود زگیل تناسلی، چه غذاهایی مصرف کنیم؟

حرف آخر

طبق مطالب گفته ‌شده، به این نتیجه رسیدیم که اهمیت بسیار زیادی در راستای تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی وجود دارد و افراد قطعا باید به این ‌موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند. مصرف مکمل‌های متعدد در این راستا کمک بسیار زیادی به درمان سریع‌تر خواهد کرد.

در صورتی‌ که نیاز به کمک گرفتن از یک پزشک متخصص در زمینه درمان زگیل تناسلی دارید تا بتوانید با مصرف مکمل‌ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن خود شوید، متخصصین و پزشکان مجموعه زر کلنیک در کنار شما هستند تا با بهترین خدمات باعث بهبودی سریع شما شوند.

امیدواریم که اطلاعات این مطلب بتواند آگاهی شما را در زمینه تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی افزایش دهد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با زر کلینیک:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید