میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

ترمیم تزریق چربی صورت
ترمیم تزریق چربی صورت

لیست موضوعات

ترمیم تزریق چربی صورت

در این مقاله به موضوع ترمیم تزریق چربی صورت پرداخته ایم:

ترمیم تزریق چربی صورت
ترمیم تزریق چربی صورت

اگر قصد ترمیم تزریق چربی صورت را دارید پیشنهاد می کنیم به کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد مراجعه کنید و یا با شماره تلفن کلینیک که در انتهای همین مطلب درج شده است تماس بگیرید

امروزه برای زیبا تر شدن بیشتر افراد از روش های مختلف استفاده می کنند که یکی از این روش ها تزریق چربی به صورت است با این روش می توان صورت را پرتر نشان داد و همچنین تا حد زیادی باعث جوانسازی پوست شد .

تزریق چربی صورت مانند هر روش زیبایی دیگر دارای عوارضی است که ممکن است فرد از آن احساس نارضایتی کند به همین دلیل می تواند از ترمیم تزریق چربی صورت استفاده کند .

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

نکات پایه برای تزریق چربی چیست ؟

برای جوانسازی پوست چه کارهایی میشود انجام داد ؟

نکات قبل از تزریق چربی چیست ؟

تزریق چربی صورت چیست ؟

چه افرادی بهتر است از تزریق چربی استفاده کنند ؟

مزیت تزریق چربی چیست ؟

سوالات تزریق چربی  چیست ؟

بعد از تزریق چربی باید چه کارهایی انجام داد ؟

ترمیم تزریق چربی صورت به چه صورت انجام می شود ؟

 

نکات پایه برای تزریق چربی

امروزه برخی از افراد برای رفع  دفورمیتی های بدن خود به دنبال تزریق چربی میروند که این مورد برای نواحی مختلف بدن و صورت انجام می شود و بسیاری جواب گرفته اند و راضی هستند . به این صورت که چربی نواحی که که فرم بدی در بدن ایجاد کرده اند می تواند برداشته شود و برای نواحی دیگر بدن استفاده شود .

در واقع فرق بین پروتز و تزریق چربی در اینجاست که افرادی که چربی تجمع یافته در بدن دارند میتوانند این چربی را از نواحی دیگر بدن گرفته و  به ناحیه هایی که لازم است تزریق کنند اما پروتز برای افرادی است که چربی تجمع یافته ندارند و برای فرم دادن به عضوی از بدن خود می توانند از پروتز استفاده کنند .

نکات پایه برای تزریق چربی
نکات پایه برای تزریق چربی

فرم دهی به سینه ها

مثلا مادرانی که به علت شیردهی یا عواملی دیگر سینه هایشان دفرمه شده است می توانند با کشیدن چربی از نواحی ران شکم پهلو و… به سینه های خود فرمی بهتر بدهند اما این در صورتی است که افتادگی سینه نداشته باشند .

در واقع هر عضوی که لاغر است در بدنتان و شما ناراضی هستید میتوانید با تزریق چربی به آن عضو باعث روی فرم آمدن آن شوید مثلا بسیاری از افراد دارای ساق پای لاغری هستند این افراد می توانند با تزریق چربی به آن ناحیه عضو مورد نظر را به فرم خوبی برگردانند .

تقریبا از سال 1990 پزشکان و جراحان پلاستیک تزریق چربی را به عنوان ابداعی جدید معرفی کردند که این ابداع باعث جوان سازی پوست های چروک و دارای خط و روی فرم آمدن اعضای دفرمه می شود .

همه ما میدانیم که پس از به اتمام رسیدن دوران بلوغ  تعداد سلولهای چربی ثابت میماند و تغییراتی که در بدن افراد به علت وجود چربی اتفاق می افتد مربوط به تغییر سایز سلول چربی است که می تواند کوچک یا بزرگ شود .

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که علیرغم تصور بسیاری از افراد سلول های چربی سلول هایی حاوی متابولیک بالا و دارای انرژی بسیار و سلول های خونی فراوان هستند .

چربی شامل سالهایی سازمان یافته با جدار نازک دیواره های آنهاست که به شکلی منظم در کنار یکدیگر قرار گرفته اند . برداشتن سلول های چربی از عضوی برداشته می شود که سلول های چربی مقاومی دارند

مانند شکم پهلو سلول های بالای ران . این نکته بسیار مهم است که در هنگام برداشتن چربی از عضو هیچ گودی  در آن عضو ایجاد نشود و کاملا به صورت پخش این کار انجام شود این کار معمولا با دستگاه واتر جت انجام میشود .

تزریق چربی دارای مزایا و کاربرد هایی است که شامل بسیاری از موارد می شود مثلا تزریق علاوه فقط باعث خوش فرم و برجسته شدن اعضای بدن نمیشود مثلا بعضی از افراد در یک قسمت از بدن خود چاق است

ولی ممکن است صورتی لاغر و یا سینه های کوچکی داشته باشند و از فرم بدن خود راضی نیستند میتوانند با کشیدن چربی از بدن خود باعث لاغری عضو خود شوند و لاغری را تجربه کنند و در قسمت هایی که می خواهند چربی را تزریق کنند .

افراد پس از عمل معمولا دارای دوره نقاهت های متفاوتی هستند که از یک هفته تا 3 هفته به طور معمول ممکن است طول بکشد .

در جاهایی که چربی تزریق شده است یا چربی برداشته شده است حساسیت هایی ممکن است بوجود آیند وبا کبودی و ورم همراه باشند که این موارد طبیعی هستند .

افراد پس از عمل باید از مصرف برخی داروها و غذاهایی مانند سیب زمینی که باعث افزایش تورم میشود خودداری کنند . مثلا خانم هایی که به صورت خود چربی تزریق میکنند تا حداقل یک یا دوهفته به هیچ وجه نباید روی صورت بخوابد یا ورزش های سنگین ممکن است برای این عمل مضر باشد .

حمام های طولانی سونای خشک و بخار اصلا تا 3 هفته پس از عمل توصیه نمی شود چرا که باعث تکان خوردن چربی تزریق شده میشود همچنین معمولا پزشکان این نکته را گوشزد می کنند که بیماران تا بعد از دوره درمان به محل عمل دست نزنند چرا که باعث تکان خوردن چربی تزریق شده می شود .

بسیاری از افراد بین تزریق ژل و تزریق چربی فرقی نمی دانند اما فرق زیادی بین این دو وجود دارد چربی از عضوهایی که در مقابل رژیم و کوچک شدن سلول های چربی مقاومند برداشته می شود

مانند ران و باسن و شکم و پهلو ها و به اعضای دفرمه تزریق می شود این سلول ها چون سلول هایی از جنس بدن خود بیمار هستند دستگاه ایمنی بدن مقاومت خاصی نشان نمی دهد و بسیار راحت تر این چربی با عضو همسان می شود

اما تزریق ژل به عضو از آنجا که فقط در لایه های سطحی انجام پذیر است نیاز به مهارت بالایی ندارد بنابراین ژل ممکن است با فشارهایی که پوست به آن وارد می کند تکان بخورد تغییر مکان بدهد و ناهمواری هایی در عضو ایجاد کند .

شما در حال مطالعه مقاله ترمیم تزریق چربی صورت هستید

استفاده از چربی های اطراف ناف

شاید این موضوع را شنیده باشید که چربی های شکم و اطراف ناف دارای سلول های بنیادی بیشتری هستند از همین رو بسیاری از پزشکان از این چربی ها به عنوان رفع تیرگی و رفع چین و چروک قسمت هایی مانند زیر چشم و پشت گردن و لب انجام می شود که نانوفت نام دارد این کار هم  با همان دستگاه واترجت انجام می شود .

استفاده از چربی های اطراف ناف
استفاده از چربی های اطراف ناف

در نانوفت پس از برداشتن چربی از عضو فرد این چربی از دستگاه های مختلف عبورداده می شود تا اندازه سلول به اندازه ای بسیار کوچک در حد میکرون برسد این چربی به قدری نرم و لطیف میشود که خیلی راحت تزریق می شود .

این روش طرفداران بسیاری دارد و به عقیده بسیاری از پزشکان این روش در جوانسازی پوست حرف اول را میزند چرا که چون این سلول های چربی از بدن خود فرد گرفته میشود دیگر فعالیت های آلرژیک سیستم ایمنی به صفر میرسد و مشکل پس زدگی بسیار احتمال کمی دارد .

این سوال برای بسیاری از افراد ایجاد می شود که شاید این عمل با درد بسیاری همراه است اما از آنجا که با بی حسی موضعی این عمل انجام میشود درد خاصی احساس نمی کنید و فقط احساس کوفتگی پس از عمل محسوس است .

از آنجا که برداشت چربی با دستگاه بادی جت انجام میشود خون دخالت بسیار کمی دارد بنابراین درصد کبودی پوست شما بسیار پایین است .

شما در حال مطالعه مقاله ترمیم تزریق چربی صورت هستید

جوانسازی پوست

در مرحله اول افراد برای داشتن پوستی خوب و شفاف باید نسبت به تغذیه و آب و هوای محل زندگی خود حساس باشند و این مسائل باعث دیرتر پیر شدن و جلوگیری از چروک شدن پوستشان می شود

اما این به این معنا نیست که دیگر هیچگاه پوست آنان چروک نمی شود این موارد فقط تاخیر ایجاد میکنند در این امر اما باید به دنبال راهی برای درمان بود که به این جهت بسیاری از موارد درمانی نظیر میکرودرم ، امواج آر اف ، بوتاکس ، تزریق چربی ، تزریق ژل ، پروتز و . . . ایجاد شد .

جوانسازی پوست
جوانسازی پوست

میکرودرم در بین این روش ها روشی است که با کمترین درد یا ایجاد ورم و کبودی همراه است این روش به صورتی است که پودری که شامل میکرو کریستال های بسیاری است به وسیله دستگاه با فشار به روی پوست پاشیده می شوند سلول های مرده پوست از طریق سایش نابود میشوند .

این روش باعث ازبین رفتن لک ها جوش ها و سلول های مرده پوست که مناطق بدی را درصورت ایجاد میکنند از بین میبرد  و در نتیجه باعث جوانی پوست میشود همچنین فایده دیگری که میکرودرم دارد ایجاد الاستین و کلاژن پوست از طریق تحریک بافت های زیر پوستی است که خود باعث شفافیت پوست می شود

استفاده از امواج آر اف

مورد دیگری که میتوانیم برای شفافیت و جوانسازی پوست نام ببریم استفاده از امواج آر اف است که این امواج با گرمای خود باعث تحریک بافت های زیر پوستی میشوند و همین کار باعث سفت شدن و لیفتینگ پوست می شود

این امواج معمولا بر قسمتهای عمقی پوست اثر می گذارند و در واقع مشکلی برای سطح پوست ایجاد نمی کنند تزریق چربی به صورت که بیشتر از تزریق چربی به بدن رایج است باعث جوانسازی و جلوگیری از چروک شدن پوست میشود مثلا افرادی که خط چروکی در صورت مانند خط لبخند ، خط اخم و … دارند میتوانند با تزریق چربی ازبین ببرند .

برخی پزشکان تا به حال به این نکته اشاره کرده اند که ماندگاری تزریق چربی دائمی است اما این حقیقت وجود دارد که ممکن است مداومت تزریق چربی بین 3 تا 4 سال باشد و یا دائمی باشد که این هم به عواملی بستگی دارد .

باید به مواردی چون مریضی ها سن زخم ژنتیک و اینگونه مشکلات بیمار توجه داشت در واقع آزمایش های قبل از عمل به همین دلیل است .  معمولا تزریق به دو روش صورت میگیرد که یکی از آنها با دستگاه بادی جت است و دیگری دستی صورت میگیرد .

در روش دستی با برداشتن چربی از بدن سلول های خونی چربی نیز به همراه آنها برداشته میشود و درصد کبودی فرد بسیار بالا میرود اما دستگاه بادی جت سلول های خونی را بر نمیدارد و فقط سلول های چربی برداشته میشوند . تفاوت دوم ایجاد درد و ورم در محل مورد نظر است که درد در روش دستی بیشتر از بادی جت است .

روش دستی یک ضعف بسیار بزرگی که دارد این است که سلول های خون و سلول های چربی را یک جا نباید به بدن فرد تزریق کنیم پس باید این دو روش را از یکدیگر جدا کرد

یا اصطلاحا چربی ها را بشوییم که در این فرایند بیشتر سلول های لیز می شوند یا اصطلاحا میمیرند و به طور میانگین فقط 20 درصد چربی های برداشته شده قابل تزریق هستند که این در واقع یک فاجعه محسوب میشود .

به همین علت است که در تزریق دستی فرد باید پس از عمل حداقل 3 بار به شارژ چربی تزریق شده بپردازد تا به پایداری چربی برسد اما در روش دستگاه بادی جت اینگونه نیست و چربی ها بدون سلول خون هستند وخالص میباشند که 80 درصد این سلول ها زنده هستند و پس از چند روز تا چند هفته دور این چربی ها را عروق و بافت ها می گیرند و خونرسانی به این چربی ها صورت میگیرد .

پزشکان در تزریق چربی نیز دو روش دارند که برخی بلافاصله پس از برداشت چربی از عضو مورد نظر آن را تزریق می کنند اما برخی دیگر از پزشکان چربی برداشته شده را ابتدا فریز کرده سپس در ماه ها یا هفته های بعد تزریق میکنند .

تزریق چربی برای برخی از نواحی صورت مانند لب ها باعث برجسته سازی و زیباتر شدن عضو می شود همچنین این پیشرفت باعث درمان بسیاری از نواقص مادرزادی در اعضای مختلف بدن میشود . آتروفی چربی که در ناحیه چشم و ابروها ایجاد میشود میتواند ناشی از بالا رفتن سن و بسیاری از موارد دیگر در گذر زمان باشد که تزریق چربی میتواند باشد .

شما در حال مطالعه مقاله ترمیم تزریق چربی صورت هستید

رعایت نکات قبل از تزریق

نکات بسیاری وجود دارد که فرد قبل از تزریق باید مورد معاینات پزشکی قرار بگیرد تا پزشک مطمئن از وجود هر گونه مشکل در بدن بیمار شود . یکی از این معاینات وجود عدم آلرژی در بدن بیمار است که باید مطمئن شویم که فرد به چیز خاصی حساسیت نداشته باشد مثلا به داروهایی که فرد پس از تزریق چربی استفاده میکند .

رعایت نکات قبل از تزریق
رعایت نکات قبل از تزریق

این امر به گونه ای است که فرد باید از دو هفته قبل از تزریق چربی از داروهایی که باعث رقیق شدن خون میشوند مانند آسپرین و وارفارین خودداری کند و بابت مصرف هر دارویی با پزشک معالج خود مشورت کند .مصرف داروهای ضد التهاب مانند دیکلوفناک ایبوپروفن و …نیز باعث اختلال در تزریق چربی میشود و نباید استفاده شود .

این نکته بسیار مهم است که پس از عمل زیر نظر پزشک خود باشد حتما برای جلوگیری از بروز عفونت باید از داروهای آنتی بیوتیک مانند سفالکسین و … استفاده کنید .

همچنین تا یک تا دو هفته باید از معرض مستقیم آفتاب دوری کنید . تزریق چربی عملی است که هرچه در سنین بالاتر انجام شود بهتر است و از نتیجه بهتری فرد بهره مند میشود .

اشاره به این نکته بسیار مهم است که برخی از افراد نیاز به چند جلسه تزریق چربی دارند تا این چربی فیکس شود و به ثبات برسد چون در برخی افراد چربی تزریق شده پس از یک یا دو سال توسط بدن جذب میشود و عضو مورد نظر به فرم قبل خود باز میگردد .

تزریق چربی صورت

سوال های زیادی برای تزریق چربی صورت وجود دارد به عنوان مثال تزریق چربی صورت دائمی است یا موقتی  یا اینکه برای چه قسمت هایی استفاده می شود .

تزریق چربی صورت معمولا برای قسمت های مختلفی بدن و صورت انجام می شود . برای تزریق چربی صورت معمولا از قسمت هایی از بدن فرد  که چربی مازاد دارد برداشته می شود که این قسمت معمولا قسمت بیرون ران ها است و سپس به قسمت های مورد نظر تزریق می شود .

تزریق چربی صورت
تزریق چربی صورت

میزان برداشت تزریق به مکانی که می خواهد تزریق انجام شود بستگی دارد به عنوان مثال  تزریق چربی در ناحیه باسن با تزریق چربی بر روی گونه ها فرق می کند و به طبع باسن چربی بیشتری نیاز دارد .

بهترین زمان برای این که تزریق چربی صورت بگیرید زمانی است که در صورت تان احساس چروک  یا تو رفتگی می کنید  و یا می خواهید زخم ها را اصلاح کنید می توان از تزریق چربی به عنوان یک اصلاح کننده دائمی استفاده کنید و دیگر درگیر پرکننده ها موقت نباشید .

از مزیت این روش می توان به این نکته اشاره کرد که شما نیازی نیست که از پرکننده های مصنوعی استفاده کنید  زیرا این چربی همانطور که گفتیم از بدن خودتان گرفته می شود و به همین دلیل احتمال اینکه بدن تان حساسیت نشان دهد تا حد زیاد و نزدیک به صفر کاهش پیدا می کند و می توانید از نتیجه ای ماندگار ، طبیعی و ایمن لذت ببرید . بهتر است بدانید این روش یک روش غیر تهاجمی است .

شما در حال مطالعه مقاله ترمیم تزریق چربی صورت هستید

افراد کاندید برای تزریق چربی

برای اینکه بتوانید از نتیجه تزریق چربی راضی باشید بهتر است قبل از  هر چیزی بدن را آماده کنید که این آماده سازی تا حد زیادی زمان بر است اما ارزش یک زیبایی بلند مدت را دارد .

این روش از روش های غیرتهاجمی زیبایی به دلیل این که دائمی است و زمان بیشتری نیاز دارد به همین دلیل هزینه بالاتری دارد اما اگر بخواهید به صورت بلند مدت از پرکننده های موقتی استفاده کنید بهتر است این روش را انتخاب کنید زیرا علاوه بر کم شدن هزینه دیگر عوارض جانبی پرکننده های موقت را به جان نمی خرید .

افراد کاندید برای تزریق چربی
افراد کاندید برای تزریق چربی

بهتر است بدانید برای اینکه به نتیجه مطلوب برسید ممکن است در چند مرحله تزریق را انجام دهید این حالت بیشتر در قسمت هایی مانند سینه و باسن اتفاق می افتد که نیاز است حجم بالایی از تزریق انجام شود .

پزشکان معتقدند برای تزریق چربی باید افرادی معمولا تزریق چربی را انجام دهند که نیاز به پرکردن و یا اضافه کردن قسمت هایی با حجم ناقص دارند و با تزریق چربی این موارد را برطرف می کنند

همچنین فرد بدنش به صورتی باشد که بتوان از آن چربی برداشت کرد مثلا فردی که لاغر است و در بدنش چربی به اندازه کافی ندارد نمی تواند از این روش برای تزریق چربی در قسمت سینه و باسن استفاده کنند زیرا چربی مناسب را ندارد .همچنین در زمان تزریق چربی فرد نباید مشکلی مانند بیماری های خاص  داشته باشید .

تزریق چربی صورت معمولا در قسمت هایی مانند تو رفتگی های که در اثر افزایش سن ایجاد می شوند مانند  خطوط خنده و پنجه کلاغی استفاده می شود .

برای تامین این چرب معمولا از چربی های قسمت شکم و ران استفاده می شود . گاهی در صورت فرو رفته ای به دلیل لاغری صورت  اتفاق می افتد که می تواند از چربی های بدن استفاده نمود همچنین گاهی زخم های جوش  و یا آبله مرغان یک تورفتگی هایی در سطح صور ایجاد می کند که می توان از طریق چربی آنها را پر کرد .

مهارت پزشک برای تزریق

همچنین با توجه به مهارت پزشک می توان از چربی ها برای تزریق قسمت هایی مانند چربی بینی و دهان استفاده کرد .  همچنین گاهی برای افزایش سینه از طریق چربی اقدام می کنند که البته باید بدانند این روش برای افرادی که می خواهند سایز سینه خود را کمی بزرگتر کنند استفاده می شود

مهارت پزشک برای تزریق
مهارت پزشک برای تزریق

و البته برای تزریق چربی به سینه باید شرایطی را داشته باشید این شرایط  این است که شکل سینه و رنگ سینه مناسب باشد و اگر سینه پوست ضعیفی داشته باشد و یا دارای انحنا باشد  و یا اینکه بخواهید سایز سینه را در حد قابل توجهی بالا ببرید بهتر است از این روش استفاده نکنید

زیرا تزریق چربی در سینه بیشتر برای فرم دهی سینه استفاده می شود . گاهی با استفاده از ایمپلنت سینه ، سینه را فرم داده اید اما هنوز شاهد  بی نظمی هایی در سینه هستید که برای این بی نظمی ها می توانید از تزریق چربی استفاده کنید .

در تزریق چربی در باسن نیز مانند تزریق چربی در سینه انجام می شود و بیشتر برای فرم دهی و به اصطلاح بالا بردن باسن استفاده می شود .  همچنین اگر بخواهید دست های پر و زیبایی داشته باشید  و رگ ها را بپوشانید و چروک ها را از بین ببرید می توانید از این روش استفاده نمایید .

شما در حال مطالعه مقاله ترمیم تزریق چربی صورت هستید

مزایا تزریق چربی

  برای زیبایی و جوانسازی پوست روش های زیادی وجود دارد که یکی از بهترین این روش ها تزریق چربی است  این روش دارای مزیت های زیادی است  که در زیر به این روش ها اشاره کرده ایم :

روش تزریق چربی به دلیل اینکه چربی را از بدن خود فرد می گیرند یک روش طبیعی است و ضرر آن بسیار کم است و سازگاری زیادی با  بدن دارد .

درمان با استفاده از تزریق چربی یک روش کاملا بی خطر است که به نسبت روش های جوانسازی دیگر احتمال خطری بسیار کمتری دارد .

مزایا تزریق چربی
مزایا تزریق چربی

ماندگاری تزریق چربی بیشتر از تزریق ژل است و نیازی نیست که کمتر از شش ماه برای ماندگاری دوباره مانند ژل دوباره تزریق را انجام دهید .

احتمال حساسیت به تزریق چربی نزدیک به صفر است .

می توان از این مورد برای زیبایی قسمت های مختلف بدن بدون محدودیت استفاده کرد .

این روش همانند روش های زیبایی دیگر نیازی به استراحت های طولانی ندارد به عنوان مثال می توانید بعد از تزریق می توانید در کمترین زمان ممکن به انجام فعالیت روزانه خود بپردازید .

این روش به نسبت روش های دیگر  شاید در ابتدا هزینه زیادی داشته باشد اما ماندگاری بیشتری دارد به همین دلیل به صرفه تر از روش های دیگر است .

تزریق چربی چه مدت زمانی طول می کشد ؟

معمولا تزریق چربی معمولا  با توجه به خبره بودن تجربه حدود یک ساعت طول می کشد .  البته اینکه تزریق در چه محلی انجام شود  نیز در مدت زمان تزریق تاثیر گذار است مثلا زمان تزریق در لب و گونه همان یک ساعت زمان نیاز دارد و  برای باسن و سینه  زمان بیشتری نیاز دارد  که این زمان حدود سه ساعت طول می کشد .

تزریق چربی چه مدت زمانی طول می کشد ؟
تزریق چربی چه مدت زمانی طول می کشد ؟

آیا  تزریق چربی  روشی ایمن و مطمئن است ؟

تزریق چربی یکی از روش ها مطمئن است که  تنها برای امنیت مطمئن باید یک مرکز ایمن را انتخاب کرد  . تزریق چربی از روش هایی است که  به نسبت تمامی روش های دیگر ایمن است ولی اگر در یک مرکز غیر معتبر انجام شود ممکن است ضررهای زیادی به فرد برساند .

آیا بعد از اینکه تزریق چربی انجام دادم می توانیم  به فعالیت کارهای روزانه  بپردازیم ؟

یکی از مزیت های تزریق چربی این است که می توانید به راحتی  بعد از تزریق چربی به فعالیت های روزانه خود بپردازید .

برای تزریق چربی اندازه چربی مهم است ؟

برای تزریق چربی  باید از مقداری که قرار است چربی تزریق شود کمی بیشتر  چربی از بدنتان کم شود . و همچنین برای هر قسمت باید یک مقدار مشخصی از چربی از بدن شما برداشته شود .

شما در حال مطالعه مقاله ترمیم تزریق چربی صورت هستید

تزریق چربی درد دارد ؟

میزان درد به عمل  بستگی دارد معمولا تزریق در قسمت صورت بسیار کمر از تزریق در قسمت سینه و باسن است .

تزریق چربی به چه صورت انجام می شود ؟

تزریق چربی معمولا در سه مرحله انجام می شود  ، برداشتن چربی از یک قسمت  مشخص مرحله دوم تصفیه کردن چربی هایی که برداشته شده است و در مرحله آخر  سلول های چربی را به محل مورد نظر تزریق می کنند .

تزریق چربی به چه صورت انجام می شود ؟
تزریق چربی به چه صورت انجام می شود ؟

چرا با تزریق چربی چین و چروک ها رفع می شود ؟

زیرا معمولا پیری پوست به دلیل کم شدن چربی های پوست رخ می دهد از این رو برای از بین بردن چروک های  صورت ناشی از خط اشک، خط  خنده ، اطراف چشم استفاده می شود .

برای چه قسمت هایی می توانم از تزریق چربی استفاده کنم ؟

تزریق چربی برای نقاط مختلف استفاده می شود به عنوان مثال می توانید  برای پر کردن قسمت هایی  که لاغر هستند مانند گونه و دست ، برطرف کردن سیاهی دور چشم ،  افزایش حجم گونه ، چانه ، لب  ، بزرگ کردن باسن ، فرم دهی سینه پر کردن قسمت هایی مانند جای سوختگی و زخم  استفاده می شود  .

برای چه قسمت هایی می توانم از تزریق چربی استفاده کنم ؟
برای چه قسمت هایی می توانم از تزریق چربی استفاده کنم ؟

آیا تزریق چربی  محدودیت سنی دارد ؟

تزریق چربی نباید در سنین پایین باید انجام شود .

آیا تزریق چربی  محدودیت سنی دارد ؟
آیا تزریق چربی  محدودیت سنی دارد ؟

تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

پاسخ دادن به این روش کاملا سلیقه ای است و هر فرد با توجه به نیاز و سلیقه اش می تواند تزریق را انجام دهد و به همین دلیل نمی توان به صورت صد در صد گفت چه روشی بهتر است

گاهی هزینه برای فرد هم است و به همین دلیل بهتر است تزریق ژل را انتخاب کند اما گاهی فرد ماندگاری برایش خیلی مهم است و به همین دلیل بهتر است تزریق چربی را انتخاب کند .

تزریق ژل راحتتر است یا تزریق چربی ؟

طبیعی است که تزریق چربی یک مرحله برداشت چربی بیشتر از تزریق ژل را دارد  و به همین دلیل تزریق ژل راحتتر است .

در تبلیغات تزریق چربی بیشتر می گویند که تزریق چربی دائمی است آیا درست است ؟

اینکه بگوییم با یک بار تزریق چربی دیگر نیازی به تزریق ندارید و تا آخر عمر می توانید از آن استفاده کنید تنها یک دروغ تبلیغاتی است  زیرا معمولا بعد از 6 تا 12 ماه اول بخشی از این چربی جذب بدن می شود و مابقی چربی حدود چهار سال ماندگاری دارد البته بهتر است بدانید تمامی این موارد  به شرایط بدنی هر بیمار بستگی دارد .

همچنین ماندگاری چربی در هر قسمت از بدن متفاوت است به عنوان مثال تزریق چربی در لب مدت زمان کمتری به نسبت تزریق در گونه ماندگاری دارد .

آیا هزینه تزریق چربی کمتر از تزریق ژل است ؟

خیر تزریق چربی به دلیل برداشت چربی ، استریلیزاسیون و  موارد دیگر  نیاز به کار بیشتری دارد به همین دلیل با وجود اینکه چربی از بدن فرد برداشت می شود هزینه ای بیشتر به نسبت تزریق ژل دارد .

آیا هزینه تزریق چربی کمتر از تزریق ژل است ؟
آیا هزینه تزریق چربی کمتر از تزریق ژل است ؟

آیا تزریق چربی عوارض دارد ؟

با وجود اینکه تزریق از بدن فرد برداشته می شود اما باز هم تزریق چربی عوارضی دارد که این عوارض  می تواند عفونت ، واکنش های نامطلوب  به بی حسی ، سروما یا هماتوم ، جای  زخم ، واکنش های حساسیت زا  ، صدمه  به بافت های اصلی  باشد .

من از تزریق چربی بسیار می ترسم آیا خطری سلامتی ام را تهدید نمی کند ؟

خیر ، بیش از صد سال است که تزریق چربی توسط  خبره ترین متخصصین و جراحان پوست انجام می شود و بیشتر پزشکان به این نتیجه رسیده اند که تزریق چربی یکی از کم خطر ترین روش های زیبایی است که با انجام مراقبت های لازم می توانید این خطر را به کمترین حد خود برسانید .

میتوانم بعد از تزریق چربی به تنهایی به منزل بروم ؟

بهتر است بعد از تزریق رانندگی نکنید و دلیل آن بی حسی هایی است که قبل از تزریق زده می شود .

برای تزریق دوباره چربی چه مدت زمان باید بین تزریق ها فاصله باشد ؟

برای تزریق دوباره چربی در نوبت دوم باید بین  چهار تا شش ماه صبر کنید و اگر تزریق چربی برای بار سوم است باید حدود یک سال صبر کنید .

 بعد از تزریق چربی حد متوسط چربی که در صورت میماند چه مقدار است ؟

معمولا در کمترین حالت سی درصد از چربی و در بیشترین حالت ممکن حدود هفتاد در صد از تزریق بر روی صورت می ماند .

من در بدنم چربی کافی ندارم می توانم از چربی های بدن خواهر استفاده کنم ؟

خیر  در تزریق چربی تنها اجازه دارید از چربی های بدن خود استفاده کنید .

من در بدنم چربی کافی ندارم می توانم از چربی های بدن خواهر استفاده کنم ؟
من در بدنم چربی کافی ندارم می توانم از چربی های بدن خواهر استفاده کنم ؟

کارهایی که باید بعد از تزریق چربی انجام داد

به هیچ عنوان بعد از تزریق چربی محل تزریق را ماساژ ندهید این کار باعث میشود که چری ها جا به جا شوند .

تورم ، درد کم و کبودی کاملا طبیعی است  بهتر است بین چند روز تا دو هفته صبر کنید و در این روزها کارهای اضافه انجام ندهید .  بهتر است بدانید این تورم ها در سمت صبح بیشتر از سمت بعد از ظهر است  و کبودی بیشتر در نواحی  زیر و اطراف چشم دیده می شود .

بهتر است برای کاهش تورم زمان خواب و استراحت سرتان را بالاتر از سینه قرار دهید برای انکار از دو بالش  استفاده کنید بهترین زاویه ، زاویه 30  درجه است . این روند را حداقل یک هفته اول رعایت نمایید .

دو روز اول برای کاهش کبودی و تورم از کمپرس یخ استفاده کنید . کمپرس یخ باعث می شود که تورم و کبودی جذب شود . برای تهیه کمپرس یخ می توانید از یک حوله تمیز که درون آن چند تکه یخ گذاشته اید استفاده نمایید .

در دو هفته ابتدایی بعد از تزریق چربی مصرف نمک را تا حد زیادی کاهش دهید این کار شما باعث می شود که ورم صورت کاهش پیدا کند .

سعی کنید تا دو هفته ابتدایی از کارهایی که زیاد باید خم و راست بشوید بپرهیزید زیرا این کار باعث می شود که تورم  صورت بیشتر شود . به عنوان مثال بیشتر پزشکان از بیمار می خواهند که در زمان نماز خواندن مهر را به سمت بالا بیاورند و از سجده های طولانی بپرهیزند .

یکی از روش های موثر و کارآمد پیاده روی است که می توانید از طریق آن از تورم صورت و همچنین لخته شدن  خون در پاها جلوگیری کنید . البته باید دقت کنید که پیاده روی در حد نرمال باشد و فرد  خسته نشود .

بیشتر پزشکان توصیه میکنند بعد از تزریق چربی تا چند روز ورزش های سنگین را انجام ندهید .

بعد از 2 روز می توانید به حمام برید و لی دقت داشته باشید که حمام نباید طولانی باشد .

تا سه هفته از رفتن به سونا ، جکوزی  و حمام آفتاب بپرهیزید  .

تا یک روز بعد از تزریق چربی نباید از کرم های آرایشی استفاده کنید و بعد از یک روز محدودیتی برای هیچ نوع کرم و لوازم آرایشی وجود ندارد .

معمولا بیشتر پزشکان بعد از تزریق چربی  آنتی بیوتیک های خوراکی را برای  مدت یک هفته تجویز می کنند و همچنین در صورت درد مسکن های  مانند ژلوفن و استامینوفن را به بیماران پیشنهاد می دهند .

معمولا در تزریق چربی بخیه زده نمی شود و نیازی نیست شما درگیر کشیدن بخیه شوید .

بهتر است در هفته ابتدایی از آناناس استفاده کنید زیرا آناناس  حاوی  ویتامین ث  و بروملین  است  و باعث می شود که کبودی و تورم تا حد  زیادی برطرف شود .

بهتر است در دو هفته اول دقت داشته باشید که دچار یبوست نشوید برای همین بهتر است  از میوه های تازه مختلف مانند گلابی و یا کیوی استفاده کنید همچنین  مصرف امگا3  ف میگو و ماهی تازه  در بهبودی یبوست بسیار کمک می کند .

تا دو هفته اول سعی کنید کمتر به جل آینه بروید و همچنین کمتر نظر بقیه را جویا شوید زیرا کبودی و تورم نتیجه را به خوبی نشان نمی دهد و ممکن است عدم قرینگی را مشاهده کنید . این عدم قرینگی بیشتر برای این است که هر طرف از بدن به یک میزان جذب چربی ندارد .

بهتر است فعالیت هایی که بیشتر از طریق دست است را تا حد زیادی کاهش دهید هرچه حرکت دست ها کمتر شود  میزان ماندگاری چربی بالا می رود .

سعی کنید اگر تزریق چربی در باسن است سعی کنید به شکم بخوابید تا فشاری بر روی باسن وارد نشود . و اگر می خواهید بنشینید از  بالش های حلقه ای بزرگ استفاده کنید .

برای کاهش تورم در زمانی که می خواهید استراحت کنید پاها را بالاتر از سطح بدن قرار دهید .

یکی از قسمت هایی که از تزریق چربی استفاده می شود قسمت ساق پا و یا مچ پا است  افرادی که این تزریق را انجام می دهند  نباید مدت زمان زیادی  سرپا باشند و اگر این مورد رعایت نشود تا  ماه ها درگیر  تورم  در این ناحیه می شوند .

اگر به هر دلیلی در محل تزریق هرگونه مشکل غیر طبیعی مانند آبسه، درد شدید ، ترشح ترشحات بدبو مشاهده شد باید سریعا به پزشک مورد نظر مراجعه کنید .

از ترمیم دوباره نترسید زیرا بیشتر افراد برای اینکه تزریق دوباره نداشته باشند از پزشک می خواهند  که تمام تزریق  در یک مرحله انجام شود که بزرگترین اشتباه است

زیرا جذب چربی در هر فرد متنوع است و نمی شود گفت بعد از تزریق چه میزان از چربی جذب می شود . حال اگر شما فکر کنید که درصدی از چربی جذب می شود و میزان زیادی از چربی را تزریق کنید ممکن است بعد از تزریق مقدار کمی چربی جذب  شود و شما بمانید با یک محل حجیم و باید درگیر خارج کردن چربی شوید  .

سعی کنید در میزان تزریق چربی دقت کنید زیرا اگر میزان تزریق چربی کم باشد شما می توانید دوباره تزریق کید اما اگر میزان تزریق زیاد باشد شما دردسرهای زیادی برای خارج کردن چربی متحمل می شوید .

سعی کنید بعد از تزریق چربی صبور باشید زیرا دستکاری محل چربی ممکن است باعث جا به جایی چربی شود و شکل ظاهری بدی پیدا کند .

ترمیم تزریق چربی صورت

معمولا بیشتر افراد بعد از تزریق  چربی احساس می کنند که صورتشان به ترمیم تزریق چربی نیاز دارد در این مواقع پزشک از بیمار می خواهد مدت زمانی صبر کند و سپس تزریق را برای ترمیم انجام داده اند

اینکه بگوییم بعد از تزریق چربی چه مقدار از چربی  باقی می ماند هیچ پزشکی می تواند پاسخ دقیق به شما بدهد به همین دلیل بیشتر پزشکان در زمان تزریق چربی به بیمار این احتمال را می دهند که ممکن است تزریق چربی نیاز به ترمیم  داشته باشد .

ترمیم تزریق چربی صورت
ترمیم تزریق چربی صورت

با توجه به باور اشتباهی که بعضی از بیماران دارند در زمان تزریق چربی در قسمت هایی که عضله ای است حساس می کند که  احتمال جذب چربی کم است و ترمیم در این نواحی نیازی نیست

در پاسخ به این افراد باید بگوییم که عضله و یا لایه چربی فرقی نمی کند و هر فردی با توجه به شرایط بدنی که دارد میزان جذب چربی در بدنش متفاوت است و حتی ممکن است در دو لایه چربی در بدن دو واکنش مختلف بدن نشان دهد . به همین دلیل هیچ پزشکی نمی تواند بگوید که تزریق چربی را می تواند در یک جلسه انجام دهد .

در تزریق چربی بهتر است یک فاصله چند ماه رعایت شود تا بهتر در مورد جذب چربی بتوان نتیجه گیری کرد   در زیر به عواملی که در زمان ترمیم تزریق چربی باید توجه کرد اشاره کرده ایم :

میزان مشخص و استانداردی از چربی را تزریق کنید

اگر میخواهید تزریق چربی نتیجه مطلوبی داشته باشد بهتر است میزان مشخص و استانداردی از چربی را تزریق کنید .گاهی به اصرار بیمار برای اینکه هزینه کمتر شود و اینکه درد کمتری را متحمل شود میزان زیادی از چربی تزریق می شود اما بهتر است بیمار اصرار و پافشاری کنار بگذارد و میزان چربی را به پزشک بسپارد و اگر بعد از دو سه هفته که از تزریق چربی گذشت از نتیجه راضی نبود سپس برای ترمیم تصمیم گیری کند .

میزان مشخص و استانداردی از چربی را تزریق کنید
میزان مشخص و استانداردی از چربی را تزریق کنید

در زمان تزریق مجدد برای ترمیم باید زمانی را انتخاب کنید که هنوز اثرات تزریق بر روی ناحیه مورد نظر وجود دارد در غیر اینصورت اگر اثر چربی به صورت کامل از بین رفته باشد باید میزان بیشتری چربی تزریق شود. به همین دلیل باید فاصله زمانی در این مورد به خوبی رعایت شود تا بیمار بهترین نتیجه را از این روش زیبایی بگیرد .

ناحیه چربی،  حجم مورد نیاز چربی ، تکنیک و روشی که  برای تزریق انجام می شود  و همچنین دستگاهی که برای خالص کردن چربی ها استفاده می شود برای دوام و ماندگاری چربی بسیار تاثیر گذار است و در نهایت در فاصله ترمیمی که باید انجام شود بسیار تاثیر گذار است .

پیشنهاد ما به شما این است که بهترین و مجرب ترین مرکز و پزشک را برای تزریق چربی انتخاب کنید که بتوانید با اطمینان کامل به بهترین نتیجه مطلوب برسید .

در بعضی از تحقیقات انجام شده بهترین زمان برای ترمیم چربی زمانی حدود  سه ماه یکبار است . اگر در دو جلسه ابتدایی به حجم مورد نظر نرسیدید باید حجم چربی که تزریق می کنید را دو برابر کنید با این روش دیگر نیاز به جلسه چهارم تزریق ندارید البته باید بدانید گاهی با توجه به شرایط بدنی بیمار پزشک تشخیص میدهد که در این جلسه نیز چربی در حد استاندارد تجویز شود  .

دوران نقاهت طولانی ندارد

تزریق چربی از روش های زیبایی است که نیاز به استراحت و دوره نقاهت طولانی ندارد در ترمیم چربی صورت نیز همین مورد صدق می کند .

معمولا اگر تزریق به صورت انجام شود که نیاز به ترمیم وجود داشته باشد پزشک از بیمار می خواهد که بعدا زسه تا نهایت چهار ماه برای ترمیم دوباره مراجعه کند . دقت داشته باشید اگر این فاصله رعایت نشود نباید انتظار نتیجه بهتر داشته باشید .

آثار تزریق سریعا مشاهده نمی شود و بیمار باید کمی صبور باشد به همین دلیل بیشتر پزشکان برای ترمیم از بیماران می خواهند چند ماهی را صبر کنند تا میزان جذب چربی به خوبی دیده شود .

دوران نقاهت طولانی ندارد
دوران نقاهت طولانی ندارد

در بیشتر مواقع بعد از تزریق چربی بیشتر افراد انتظار دارن نتیجه تزریق را بلافاصله مشاهده کنند اما پزشکان توصیه می کنند که بعد از تزریق حدود دو الی سه هفته صبر کنند و زیاد محل تزریق را دستکاری نکنند و اگر نیاز به ترمیم هم باشید بهتر است تا زمان مقرر صبر نمایند .

در مورد هزینه ترمیم تزریق چربی  باید بگوییم بستگی دارد که چربی که  درمرحله اول از بدن برداشته اید به اندازه ای بوده است که فریز کرده باشید برای مرحله دوم یا خیر اگر میزان مورد نیاز شما فریز شده بود تنها باید هزینه ای برای خدمات و لوازم مصرفی را بپردازید . البته بیشتر پزشکان تخفیف بسیار خوبی به بیماران خود می دهند .

 

نتیجه گیری

یکی از روش های زیبایی و جوانسازی تزریق چربی است که به نسبت بیشتر روش های زیبایی ماندگاری بالایی دارد و فرد می تواند با ترمیم های به موقع ماندگاری چربی را بالا ببرید .

برای ماندگاری تزریق باید نکات لازم و ضروری را که قبل و بعد از تزریق است را به خوبی انجام دهید . یکی از مشکلاتی که در تزریق چربی وجود دارد این است که بیماران در بیشتر مواقع از پزشک می خواهند تمامی تزریق در یک نوبت انجام شود که این بدترین روش است زیرا هیچ بیمار و هیچ پزشکی نمی تواند به صورت صد در  صد در مورد جذب چربی نظر دهد .

حتی در بعضی از موارد دید شده است که در قسمت هایی که نیاز به تقارن وجود دارد هر قسمت از بدن یک واکنش به تزریق چربی نشان می دهد .

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید