میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

بهترین پزشک بوتاکس تهران
بهترین پزشک بوتاکس تهران

لیست موضوعات

بهترین پزشک بوتاکس تهران

در این مقاله به بهترین پزشک بوتاکس تهران می پردازیم :

بهترین پزشک بوتاکس تهران
بهترین پزشک بوتاکس تهران

اگر قصد بوتاکس دارید و به دنبال بهترین پزشک بوتاکس تهران هستید، پیشنهاد می کنیم به کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد مراجعه کنید و یا با شماره تلفن کلینیک که در انتهای همین مطلب درج شده است تماس بگیرید

افراد از گذشته دور تا به حال به دنبال زیبایی بوده اند و همیشه سعی خود را کرده اند که صورتی جوان و بشاش داشته باشد . در گذشته ها که هنوز علم پیشرفت نکرده بود بیشتر از داروهای گیاهی استفاده می کردند اما امروزه با پیشرفت علم راه های زیادی برای زیبایی ابداع شده است .

یکی از راه ها که در زمینه جوانسازی بسیار مورد توجه قرار گرفته است بوتاکس می باشد . در پی تمامی مزایایی که بوتاکس دارد این است که اگر شما از بوتاکس برای زیبایی استفاده کنید نمی توانید احساسات و عواطف خود را به راحتی با عضلات صورتتان نشان دهید .

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

بوتاکس چیست ؟

آیا بوتاکس دارای تاریخچه می باشد ؟

آیا بوتاکس تنها برای زیبایی انجام میشود؟ بوتاکس چه کاربردهایی دارد؟

برای جلوگیری از عوارض بوتاکس باید چه کارهایی انجام داد؟

چگونه بهترین پزشک بوتاکس تهران را انتخاب نمایید ؟

مدت زمان ماندگاری بوتاکس چه مدت است ؟

چه افرادی نباید بوتاکس را انجام دهند؟

مزیت بوتاکس چیست ؟

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس چیست ؟

آیا نکته ای پیرامون بوتاکس وجود دارد؟

بوتاکس چگونه میگرن را درمان می کند ؟

بوتاکس

اولین سوالی که افراد در زمان تزریق بوتاکس می پرسند این است که بوتاکس چیست و چه فعل  انفعالاتی در صورت انجام می دهد .

نکته جالبی که باید در مورد بوتاکس باید بدانید این است که این ماده معجزه آسا جوانی یک سمی می باشد که اگر به اندازه ناکافی تزریق شود باعث می شود کشته شدن و یا حتی در حالت خوش بینانه باعث فلج شدن فرد می شود .

بوتاکس
بوتاکس

علم پزشکی توانسته است از این سم خطرناک به صورتی استفاده کند که عضلاتی که باعث چین و چروک در صورت می شود را فلج کند و صورت را جوانتر نشان دهد البته تا زمانی که اثر این ماده در عضلات باشد .

برای اینکه اثر خوبی از نتیجه بوتاکس بگیرید حتما از تعداد دفعات و میزان مشخص استفاده کنید زیرا در غیر اینصورت اگر تعداد کمی از بوتاکس تزریق کنید چین و چروک ها دوباره خود را در کمترین زمان نمایان می کنند و اگر تزریق را با مقدار بالا و تعداد بالایی انجام دهید باعث میشود که چهره شما مصنوعی شود.

بوتاکس و درمان

بوتاکس علاوه بر خاصیت جوانسازی که دارد برای درمان نیز استفاده می شود . مثلا افرادی که تعریق زیادی دارند می توانند از بوتاکس برای کم شدن عرق بدن خود استفاده نمایند.

بهتر است بدانید که بوتاکس با تزریق ژل کاملا متفاوت است و مواد اولیه آنها با یکدیگر کاملا متفاوت می باشد . ژل ها جوانسازی پوست را از طریق حجم دادن پوست استفاده می کنند

بوتاکس و درمان
بوتاکس و درمان

یکی از نکاتی که به شما کمک می کند که از تزریق بوتاکس خود راضی باشید انتخاب پزشک است . یک پزشک معتبر و خوب می داند که باید از چه میزان بوتاکس در چه بازه های زمانی استفاده کند . همچنین معمولا پزشکان معتبر از بوتاکس های باکیفیت استفاده می کنند .

تنها در بعضی از موارد نادر امکان دارد که بدن فرد نسبت به بوتاکس مقاومت نشان دهد.

همچنین اگر به درستی تزریق شود به هیچ عنوان احتمال جابه جا شدن بوتاکس وجود ندارد و زمانیکه شما بوتاکس را تزریق می کنید باید ده روزی صبر کنید تا اثر آن را مشاهده کنید و حدود سه تا هشت ماه زمان ماندگاری آن می باشد و این زمان کاملا به بدن فرد بستگی دارد احتمال دارد در بدنی سه ماه ماندگار باشد و در بدنی دیگر بین شش تا یک ماه اثرش بماند.

بسیار از پزشکان معتقدند صورت انسان مانند هر وسیله دیگر نیاز دارد که بعد از چند سال به صورت مداوم تحت درمان اصولی باشد تا پیری پوست  را بتوان به تعویق انداخت .

بهترین زمان برای شروع بوتاکس اواخر دهه بیست سالگی و یا اوایل دهه سی سالگی می باشد . در اصل کاری که بوتاکس انجام می دهد این است که حرکت ماهیچه ها را تا حد زیادی کاهش می دهد به عبارت دیگر بوتاکس ماهیچه ها را فلج می کند و نمی گذارد چین و چروک ها جدید به وجود آید و چین و چروک های قدیمی را تا حد زیادی بهبود می دهد.

تاریخچه بوتاکس

سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم مواد تشکیل دهنده بوتاکس می باشد که تنها دو کیلوگرم از این سم برای کشتن تمام ساکنان جهان کافی است . اولین بار این سم کشنده را دکتر کرنر که یک پزشک آلمانی بود از فرآورده های گوشتی کشف کرد بعد از آن در دهه 1980 از این سم برای انحراف چشم استفاده شد که این تحقیق در آمریکا انجام شد. بعدها پزشکان از معجزات این سم کشنده استفاده های زیادی در راستای درمان های پزشکی کردند .

اولین شرکت دارویی با نام آلرگان اجازه تولید و توزیع این سم را از سازمان غذا و دارو آمریکا کسب کرد و در ابتدا این مجوز برای انحرافات چشمی صادر شد.  بعد از گذشت مدتی پزشکان پی بردند که می توانند از بوتاکس در درمان های زیبایی استفاده کنند و برای اینکار از این سم به صورت رقیق و استریل شده استفاده کردند.

کاربرد بوتاکس

تنها استفاده از بوتاکس در زمینه زیبایی  نمی باشد و کاربردهای درمانی دارد. اما به دلیل اینکه استفاده بوتاکس برای زیبایی برای سنین و افراد مختلف انجام می شود معروف تر شده است این در حالی است که استفاده های درمانی آن بیش از موارد زیبایی می باشد در زیر به کاربردهای مختلف زیبایی و درمانی بوتاکس به صورت جداگانه اشاره کرده ایم:

کاربرد بوتاکس
کاربرد بوتاکس

کاربرد زیبایی :

پوست مانند یک کاغذ است که در ابتدا صاف و درخشان است اما زمانی که از آن استفاده می کنید و از عضلات آن استفاده میکنید مانند کاغذیست که مچاله می کند با هر مچاله کردن یک خط و چین بر روی این کاغذ صاف می افتد .

صورت نیز با گذشت زمان مانند کاغذ مچاله شده ای می شود که دارای چینی و چروک است و دلیل این چین و چروک ها می تواند کاهش کلاژن سازی پوست، تغییرات سلولی ، تماس با نور خورشید ، آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد ،استرس، وراثت و . . . می باشد.

حال شما می توانید این چین و چروک های دینامیکی که به دلیل حرکت ماهیچه انجام میشود را از طریق بوتاکس برطرف نمایید .

گاهی چین و چروک های استاتیکی که به دلیلی کاهش کشسانی پوست است روی صورت نمایان می شود که با بوتاکس می توانید آنها را برطرف سازید.

خطوط اخم از چروک هایی است که با افزایش سن اتفاق می افتد بوتاکس می تواند به راحتی این خطوط را از بین ببرد.

یکی از کاربردهای بوتاکس در راستای زیبایی از بین بردن چین و چروک های دور لب ، گردن و چانه می باشد .

با استفاده از بوتاکس می توانید گوشه های لبی که حالت آویزان پیدا کرده است را به سمت بالا بکشید .

چین ها پنجه کلاغی از چین و چروک هایی می باشد که سن افراد را بالاتر نشان می دهد شما می توانید با استفاده از بوتاکس این چین ها را از بین ببرید .

پنجه کلاغی ها معمولا در زمان خنده به وجود می آید و شما با تزریق بوتاکس می توانید این عضلات را فلج کنید و تا قبل از بین رفتن تاثیر آن از جوان شدن صورت خود لذت ببرید .

با استفاده از بوتاکس می توانید حالت چهره و ابرو خود را تا حد زیادی بهبود دهید . دلیل این کاربرد این است که نیروی جاذبه زمین با گذشت زمان باعث می شود که پوست حالت افتاده پیدا کند حال شما می توانید با بوتاکس این افتادگی را برطرف نمایید . با تزریق بوتاکس در ناحیه ابرو عضلات زیر ابرو سفت می شود و باعث می شود که ابرو بالا برود.

یکی از کاربردهای مهم بوتاکس این است که افرادی که در زمان خندیدن، لثه شان زیاد دیده می شود را کاهش دهید .

یکی از کاربردهای مهم بوتاکس در امر زیبایی بالا بردن نوک بینی می باشد .

 

کاربردهای درمانی :

یکی از کاربردهای درمانی بوتاکس که به صورت تزریق انجام می شود برای از بین بردن تعریق زیاد در قسمت های مختلف بدن مانند زیربغل ، کف پا و کف دست می باشد . نام این روش در اصطلاح پزشکی هیپرهیدروزیس می باشد.

کاربردهای درمانی :
کاربردهای درمانی :

مشکلات عرق کردن بسیار جدی می باشد مثلا افرادی که کف دستشان عرق می کند به سختی می توانند بنویسند معمولا این عرق ها کاملا ژنتیکی است و برطرف کردن آنها کار آسانی نمی باشد اما می توانید با استفاده از تزریق بوتاکس به مدت شش تا دوازده ماه از این تعریق ها راحت باشید و اگر این تزریق بوتاکس را دوباره انجام دهید بعد از دو یا سه سال تعرق های شما کاملا عادی می شود.

با استفاده از بوتاکس می توانید عضله ساق پا را تحلیل و کوچک کنید این یکی از کاربردهای درمانی بوتاکس می باشد.

می توانید با استفاده یکی از کاربردهای درمانی بوتاکس بیماری دندان قروچه را از بین ببرید .. برای این کار بوتاکس عضلات مسئول جویدن را کاهش می دهند .

یکی از درمان هایی که بوتاکس انجام می دهد درمان کردن کجی گردن است که با استفاده از برطرف کردن انقباضات گردنی انجام میشود . نام علمی دیگر این روش تورتیکولی است .

با استفاده از بوتاکس می توانید کمر درد را درمان کنید .

یکی از بیماری های قابل حل پلک زدن غیر قابل کنترل و بیش از حد می باشد که به نام بلفارواسپاسم معروف است شما می توانید این بیماری را با استفاده از بوتاکس درمان کنید .

یکی از بیماری های قابل درمان با استفاده از بوتاکس بیماری آشالازی است . بیماری آشالازی به شل شدگی اسفنکتر تحتانی مری گفته می شود .

می توانید برای درمان اسپاسم های گردن از بوتاکس استفاده کنید.

بعضی از افراد بعد از سکته دچار سفتی و اسپاسم های عضلانی می شوند که می توانند با استفاده بوتاکس این مشکلات را تا حد زیادی برطرف نمایند .

یکی از مشکلات فلج مغزی و پارکینسون سفتی و اسپاسم عضلات است که می توانید برای رفع آن از بوتاکس استفاده نمایند .

برطرف کردن سردرد های میگرنی

یکی از مهم ترین درمان های بوتاکس برای برطرف کردن سردرد های میگرنی ، تنشی و خوشه ای می باشد .

می توانید برای اختلالات چشمی مانند لوچی و تنبلی چشم از بوتاکس استفاده نمایید .

می توان برای برطرف کردن اسکار و یا قسمتی هایی از بدن که دچار گوشت اضافی شده است از بوتاکس استفاده نمایید .

برطرف کردن سردرد های میگرنی
برطرف کردن سردرد های میگرنی

یکی از کاربردهای درمانی بوتاکس در شقاق مقعد می باشد .

می توان برای درمان بزرگی پروستات و مثانه بیش فعال از تزریق بوتاکس استفاده نمایید .

بعضی از افراد که از پروتز پستان استفاده می کنند دچار انقباض کپسولی می شوند که برای پیشگیری از این مشکل می توان از تزریق بوتاکس استفاده کرد.

یکی از مهم ترین کاربردهای درمانی بوتاکس درمان افتادگی سینه می باشد .

 

جلوگیری از عوارض بوتاکس

افراد زمانی که سن شان بالا می رود نگران پیری می شوند و بیشتر به دنبال فرار کردن از آن هستند . یکی از کارهایی که در این زمینه به افراد کمک میکند، تزریق بوتاکس می باشد. البته بهتر است بدانیم پیری پوست که همان چین و چروک های پوستی است تنها دلیلش بالا رفتن سن نیست و ممکن است به دلایل مختلفی مانند نور خورشید، وراثت و . . . بستگی دارد.

جلوگیری از عوارض بوتاکس
جلوگیری از عوارض بوتاکس

حال شما می توانید به هر دلیل که صورتتان دچار چین و چروک شده است آن را با استفاده از سم بوتولینوم که همان بوتاکس است برطرف نمایید . اما باید بدانید بوتاکس نیز مانند هر عمل زیبایی دیگر دارای عوارضی می باشد که بسیاری از این عوارض طبیعی است با گذشت زمان برطرف می شود .

این عوارض شامل ورم ، کبودی ، افتادگی پلک ، درد ناحیه ای که تزریق اتفاق افتاده است ، تهوع ، سردرد می باشد که با کمی تامل بعد از چند روز به صورت کامل برطرف می شود .

بهتر است برای پیشگیری از عوارضی که جبران ناپذیر است اگر دچار بیماری های قلبی، بارداری، شیردهی و مشکلات عصبی هستید از بوتاکس استفاده نکنید .

برای اینکه بتوانید به راحتی از عوارض بوتاکس جلوگیری نمایید باید به نکات ضروری  مهم قبل و بعد از بوتاکس توجه نمایید ، این عوارض به صورت زیر می باشد :

نکات قبل از تزریق بوتاکس :

یک سر ی نکات قبل از بوتاکس وجود دارد که شما اگر یک پزشک خبره برای تزریق بوتاکس انتخاب کرده باشید می توانید نگرانی برای عوارض بوتاکس نداشته باشید .

نکات قبل از تزریق بوتاکس :
نکات قبل از تزریق بوتاکس :

زیرا پزشکان معتبر تمامی سوابق بیماری شما را به صورت دقیق بررسی می کند و بهتر است شما در ارائه این اطلاعات با پزشک خود صادق باشید . یک پزشک خبره اطلاعات لازم را قبل از تزریق به شما می دهد اما بهتر است بدانید مصرف برخی از داروها باعث ایجاد تشدید عوارض بوتاکس می شود این داروها به صورت زیر می باشد :

بعضی از بیماری ها و همچنین مصرف بعضی از داروها مانند بروفن ، آسپرین ، آلزایمر ، آنتی بیوتیک و دارو های عصبی با تزریق بوتاکس تداخل دارد و باید دو هفته قبل از تزریق از این داروها مصرف نکنید .

بهتر است از هیچ نوع دارو گیاهی قبل و بعد از بوتاکس استفاده نکنید .

بعضی از دارو ها مانند داروهای ویتامین ، قرص هایی که حاوی مواد معدنی هستند باعث می شوند که خون را رقیق کنند ، باید قبل از تزریق بوتاکس با اجازه پزشک خود آنها را دو هفته قبل قطع کنید .

بعضی از داروهای باعث ایجاد خونریزی در زمان تزریق بوتاکس می شود که معمولا داروهای ضد درد دارای این ویژگی می باشد به همین دلیل بیشتر پزشکان معتبر از بیماران خود می خواهند حداقل چهار روز قبل از تزریق از این دارو ها مصرف نکنند .

مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و سیگار نیز از مواردی است که عوارض بوتاکس را تشدید میکند .

بعد از تزریق بوتاکس یک سری از نکات مهم وجود دارد که پزشکان خبره این نکات را به بیماران خود یادآوری می کنند این نکات شامل موارد زیر می باشد :

یکی از راههایی که می توانید برای کاهش درد و کبودی بعد از تزریق انجام دهید این است که شما مجاز هستید از کمپرس یخ استفاده نمایید . دقت داشته باشید در زمان استفاده از کمپرس یخ نباید یخ را به صورت مستقیم بر روی محل تزریق بگذارید بهتر است یخ را درون یک نایلون و یا یک حوله قرار دهید و بیشتر از 15 دقیقه بر روی پوست خود نگذارید.

درد ، التهاب بعد از تزریق

اگر بعد از تزریق بوتاکس دچار درد ، التهاب بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و معمولا در این زمان پزشک دارو های ضد درد استروئیدی را برای شما تجویز می کند . ایبوپروفن و استامینوفن بهترین انتخاب برای این مواقع می باشد .

بهتر است برای اینکه از پخش شدن سم در بدن جلوگیری تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از فعالیت های سنگین و ورزش پرهیز کنید .

مواردی مانند التهاب ، تورم ، کبودی ، درد و خونریزی در تزریق بوتاکس کاملا طبیعی است اما اگر درد هایی در ناحیه قفسه سینه ، در چشم ، مشکل تنفسی ، تغییر صدا و ضعف عضلانی داشتید به پزشک مربوطه خود هر چه سریعتر مراجعه نمایید .

بهتر است در زمان تزریق بوتاکس یک همراهی داشته باشید تا اگر مشکلی در بینایی داشته همراه تا کمکتان کند .

اگر شما دچار بیماری دیابت و فشار خون هستید باید برای تزریق بوتاکس نگرانی داشته باشید اما بهتر است قبل از تزریق پزشک خود را در جریان بیماری تان بگذارید.

بهتر است بدانید بعد از تزریق بوتاکس به هیچ عنوان نباید محل تزریق را ماساژ دهید .

یکی از راهکارهایی که می توانید بعد از تزریق بوتاکس انجام دهید این است که به صورت ارادی هر چند دقیقه عضلات صورت را منقبض کنید تا اثر بهتری را ببینید.

انتخاب بهترین پزشک بوتاکس

برای استفاده از هر راهکاری در علم پزشکی باید سعی کنید بهترین پزشک را انتخاب نمایید زیرا زمانی که روشی برای شما تجویز می شود آن روش رابطه مستقیم با بدن شما دارد و اگر روشی اشتباهی برای شما تجویز شود یقینا سلامتی شما را به خطر می اندازد .

یکی از نکات مهمی که باید در زمانی که تصمیم میگیرید روش زیبایی را انجام دهید این است که یک پزشک خبره انتخاب کنید زیرا اگر پزشک شما تجربه کافی نداشته باشد به جای اینکه شما را به زیبایی و جوانی نزدیکتر کند مشکلات دیگری برای شما به وجود می آید. یک پزشک خوب باید یک سری مشخصات داشته باشد که در زیر به این مشخصات اشاره کرده ایم :

انتخاب بهترین پزشک بوتاکس
انتخاب بهترین پزشک بوتاکس
 • یک پزشک خوب باید صبور باشد و وقت کافی برای ویزیت بیماران خود بگذارد. پزشکانی که کمتر با بیماران خود صحبت می کنند کمتر با سابقه های بیماری آنها آشنا می شوند و ممکن است روشی را تجویز کنند که بیماری آنها را تشدید نماید .
 • یک پزشک با تجربه و خبره واقع بین است و سعی می کنند تمامی نکات را به دور از بزرگ نمایی برای بیماران خود توضیح دهند .
 • یک پزشک خوب باید دلسوز باشد و تنها به فکر سلامتی بیمار خود باشد
 • یک پزشک با تجربه سعی می کند که اطلاعات خود را به روز کند و از جدیدترین روش های روز دنیا برای بیماری ها استفاده کنند.
 • یک پزشک خوب سعی می کند منصف باشد .

شمادر حال مطالعه مقاله بهترین پزشک بوتاکس تهران هستید

مدت زمان ماندگاری بوتاکس

تاثیر بوتاکس معمولا بعد از سه تا هفت روز مشاهده می شود و ماندگاری بوتاکس در هر فردی با توجه به ساختار بدنیشان متفاوت می باشد اما معمولا اثر این دارو بین سه تا شش ماه می باشد و بعد از گذشت این دوره برای اینکه اثر بوتاکس را تثبیت کنید باید حتما در زمان هایی که پزشک برای شما مشخص می کنید تزریق را دوباره انجام دهید .

تزریق بوتاکس هیچگونه دردی ندارد که برای تزریق آن از بی حسی و یا حتی بیهوشی استفاده کنید، تنها حسی  که زمان تزریق فرد احساس می کند درد مشابه سوزن سوزن شدن می باشد ، بیشتر پزشکان برای اینکه بیمارانشان این درد را احساس نکنند از کرمهای بی حسی استفاده می کنند.

دلیل از بین رفتن تاثیر بوتاکس

بهتر است بدانید دلیل از بین رفتن تاثیر بوتاکس ماده اسید کولین است که ترشح می شود این ماده باعث می شود که عضله دوباره بتواند تکان بخورد و همچنین منقبض شود . همچنین ماندگاری بوتاکس در زنان و مردان به صورت یکسان است و تفاوت جنسیت فرقی در ماندگاری آن ندارد

سوالی که ممکن است برای افراد در زمینه تزریق بوتاکس برایشان پیش آید در مورد هزینه بوتاکس می باشد . هزینه بوتاکس به فاکتور های  زیاد ی وابسته است. مثلا تزریق را برای چه کاربرد و چه قسمتی استفاده می کنید و اینکه چه میزان استفاده از بوتاکس تاثیر گذار می باشد .

تزریق بوتاکس در مطب پزشک انجام می شود و هزینه های جانبی مانند هزینه های بیمارستان و یا هزینه هایی برای استفاده از بی حسی و یا بیهوشی نیاز ندارد . اگر چین و چروک ها عمیق باشد پزشک باید میزان بیشتر و استانداردی از آن را به صورت تزریق کند و به همین دلیل هزینه نیز بیشتر می شود . نکته مهم و تاثیر گذار دیگر بر روی هزینه بوتاکس به مارک و کشور سازنده آن بستگی دارد .

شمادر حال مطالعه مقاله بهترین پزشک بوتاکس تهران هستید

چه افرادی نباید بوتاکس انجام دهند

بوتاکس برای بعضی از افراد ممنوع می باشد در زیر به افرادی که نمی توانند تزریق بوتاکس را انجام دهند اشاره کرده ایم :

 • افرادی که دارای سن کمتر از 18 سال و بالای 75 سال هستند نباید از بوتاکس استفاده کنند.
 • خانم های باردار و شیرده در دوران بارداری و شیردهی خورد نباید از بوتاکس استفاده نمایند.
 • افرادی که دچار بیماری های قلبی و عروقی حاد هستند نباید از بوتاکس استفاده کنند.
 • افرادی که دارای بیماری های نارسایی کلیه و ام اس هستند نباید از بوتاکس استفاده کنند .
 • افرادی که بدنشان ایمنی پایین دارند و همچنین دارای عفونت های فعال هستند نباید از بوتاکس استفاده کنند.
 • افرادی که دچار بیماری اختلالات انعقادی هستند تزریق بوتاکس برای آنها مجاز نیست .
 • بهتر است افرادی که به پروتئین گاوی حساس هستند از این روش زیبایی استفاده کنند .
 • افرادی که دچار بیماری های عفونی هستند نباید از بوتاکس استفاده کنند.
 • افرادی که دچار بیماری های التهابی در صورت و به ویژه قسمت های که نیاز به تزریق بوتاکس دارند نباید از بوتاکس استفاده کنند.
 • افرادی که دچار انعقاد خون هستند نباید از بوتاکس استفاده کنند.
 • افرادی که در دو هفته گذشته واکسیناسیون شده اند نباید از بوتاکس استفاده کنند .
 • افرادی که دچار حساسیت های دارویی هستند باید قبل از تزریق بوتاکس اب پزشک خود مشورت کنند اما در اکثر مواقع پیشنهاد می شود که بوتاکس انجام نشود.

مزیت های بوتاکس

روش های زیادی برای زیبایی و جوانسازی وجود دارد اما بیشتر افراد بوتاکس را برای جوانسازی پوست انتخاب می کنند و دلیل این محبوبیت مزیت های زیادی است که بوتاکس دارد در زیر به مهمترین مزیت های بوتاکس اشاره کرده ایم :

 • بوتاکس یک روش زیبایی سرپایی است و نیازی به بستری و بیهوش شدن ندارد به همین دلیل تا حد زیادی هزینه ها کاهش پیدا می کند.
 • بوتاکس یک روش غیر تهاجمی می باشد و تمامی مزیت های روش های غیر تهاجمی دارد .
 • بوتاکس هزینه ای بسیار کمتر به نسبت جراحی های زیبایی دارد.
 • با تزریق بوتاکس نیازی به دوره نقاهت وجود ندارد و شما می توانید بعد از تزریق به انجام فعالیت های روزانه خود برسید.
 • بوتاکس از روش های زیبایی می باشد که درد بسیار کمی دارد . درد تزریق بوتاکس در حد احساس کردن یک سوزن می باشد.

شمادر حال مطالعه مقاله بهترین پزشک بوتاکس تهران هستید

مراقبت های بعد از تزریق

بوتاکس مانند هر روش زیبایی بعد از تزریق نیاز دارد که مراقبت های لازم شوید تا بتوانید به نتیجه مطلوب برسید . در زیر به مراقبت هایی که فرد بعد از تزریق باد انجام دهد اشاره کرده ایم:

 • فرد بعد از تزریق به هیچ عنوان نباید محلی را که تزریق انجام گرفته است ماساژ دهد حتی در حد یک کرم زدن . زیرا باعث می شود که مواد بوتاکس جابه جا شود که در بیشتر مواقع این امر بسیار خطرناک می باشد.
 • بعد از تزریق بوتاکس به هیچ عنوان تا 24 ساعت به همراه نروید .
 • تا قبل از 24 ساعت بعد از اینکه تزریق بوتاکس را انجام دادید به هیچ عنوان شنا نکنید .
 • بعد از تزریق بوتاکس نمی توانید به سونا خشک ، سونا بخار و جکوزی بروید .
 • بعد از تزریق بوتاکس تا یک روز بعد اجازه ورزش و فعالیت های سنگین را ندارید زیرا احتمال حرکت مواد بوتاکس وجود دارد .
 • زمانی که تزریق بوتاکس انجام می دهید به هیچ عنوان تا چهار ساعت بعد دراز نکشید . به همین دلیل بیشتر پزشکان معتبر بهترین زمان را برای تزریق بوتاکس صبح و یا عصر می داند که تا زمان خواب فاصله زیادی داشته باشد .
 • بعد از تزریق بوتاکس به هیچ عنوان نباید دراز بکشید و یا خم شوید .
 • بهترین کاری که می توانید تا دو ساعت بعد از تزریق بوتاکس انجام دهید این است که سعی کنید با عضلات صورت کار کنید و بر روی محل تزریق از کمپرس های یخ استفاده کنید . بهترین روش برای کمپرس یخ استفاده چند تکه یخ بر روی یک حوله تمیز می باشد .

نکات مهم در مورد تزریق بوتاکس

همیشه افراد قبل از اینکه یک روش زیبایی را استفاده کنند سوالاتی برای آنها پیش می آید و در بیشتر مواقع در این پاسخ به این سوالات به نکات مهمی بر می خوریم در زیر به تعدادی از سوالات و نکات پیرامون آن اشاره می کنیم :

شمادر حال مطالعه مقاله بهترین پزشک بوتاکس تهران هستید

آیا بعد از رفتن اثر بوتاکس پوست شل می شود؟

باید بگوییم تنها وظیفه بوتاکس انقباض عضله است و بعد از تمام شدن اثر بوتاکس هیچ گونه شل شدگی در پوست ایجاد نمی شود .

با تزریق بوتاکس می توان خطوط ایجاد شده ناشی از اخم را برطرف کرد ؟

بوتاکس تنها می تواند برای مدتی عضله را فلج کند اگر شما میخواهید خطوطی را پر کنید و یا به صورت کامل آن را محو کنید بهتر است از تزریق فیلر و یا لیزر فرکس استفاده نمایید .

آیا میتوان با بوتاکس خط خنده را از بین برد ؟ بهتر است بدانید که بوتاکس هیچ تاثیری برای برطرف کردن خطوط خنده ندارد و شما برای از بین بردن این خطوط می توانید از تزریق فیلر که همان چربی است استفاده نمایید .

با تزریق بوتاکس می توان خطوط ایجاد شده ناشی از اخم را برطرف کرد ؟
با تزریق بوتاکس می توان خطوط ایجاد شده ناشی از اخم را برطرف کرد ؟

بهترین نوع بوتاکس چیست ؟

بوتاکس انواع مختلفی دارد اما دیسپورت تنها مدلی با کیفیت و استاندارد در ایران میباشد . دیسپورت علاوه بر مورد تایید بودن سازمان دارو و غذا آمریکا مورد تایید سازمان دارو و غذا و همچنین وزارت بهداشت ایران می باشد .بهتر است بدانید دیسپورت ساخت انگلستان است .

این بوتاکس تنها برد بوتاکس است که از راه های قانونی وارد کشور می شود . برای اینکه از نام بوتاکس مورد نظر مطمئن شوید حتما از پزشک خود بخواهید که ویال بوتاکسی را به شما نشان دهد

بهترین نوع بوتاکس چیست ؟
بهترین نوع بوتاکس چیست ؟

چه کاری باید قبل از تزریق بوتاکس انجام داد ؟

شما تنها کاری که باید قبل از تزریق بوتاکس به آن دقت کنید این است که از داروهایی مانند ایبوپروفن ، آسپرین و ویتامین ای و روغن های ماهی استفاده نکنید تا بهترین نتیجه را از تزریق بوتاکس داشته باشید .

شمادر حال مطالعه مقاله بهترین پزشک بوتاکس تهران هستید

اثر بوتاکس بعد از چه مدت دیده می شود ؟

بوتاکس در هر بدنی به یک صورت تاثیر خود را نشان می دهد اما به طور معمول در اکثر افراد بعد از یک هفته می توانید تاثیر بوتاکس را مشاهده کنید البته در بعضی از افراد ممکن است این زمان تا یک ماه بعد از تزریق طول بکشد .

اثر بوتاکس بعد از چه مدت دیده می شود ؟
اثر بوتاکس بعد از چه مدت دیده می شود ؟

اگر در قسمتی بوتاکس بیش از حد تزریق شود راه چاره ای وجود دارد ؟

در اصل شما اگر در زمان تزریق بوتاکس اشتباهی انجام دهید و بیش از حد معمول تزریق را انجام دهید راه برگشتی وجود ندارد که مثلا بگویید می توانید این مواد را تخلیه نمایید .

پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هر چیزی در انتخاب بهترین پزشک برای تزریق بوتاکس انتخاب کنید زیرا این یک تزریق ساده و معمولی نمی باشد .

شما تنها راهی که دراین مواقع دارید این است که صبر داشته باشید تا اثر بوتاکس به مرور زمان کم شود .

اگر در قسمتی بوتاکس بیش از حد تزریق شود راه چاره ای وجود دارد ؟
اگر در قسمتی بوتاکس بیش از حد تزریق شود راه چاره ای وجود دارد ؟

شمادر حال مطالعه مقاله بهترین پزشک بوتاکس تهران هستید

آیا بعد از تزریق می توان ورزش کرد ؟

در اکثر مواقع پزشکان از فرد می خواهند نهایت تا یک روز بعد از تزریق ورزش نکند اما اگر اجباری وجود دارد مثلا شما مربی ورزش هستید بهتر است تا دو ساعت بعد از تزریق صبر کنید و بعد از آن تا یک روز فعالیت های سنگین انجام ندهید .

آیا بعد از تزریق می توان ورزش کرد ؟
آیا بعد از تزریق می توان ورزش کرد ؟

آیا با یک بار تزریق بوتاکس باید این روش را تا آخر عمر هر شش ماه انجام داد ؟

بعد از اولین تزریق بوتاکس شما باید بعد از شش ماه تزریق را دوباره انجام دهید زیرا اثر این ماده از بین میرود . بعد از اینکه اثر بوتاکس از بین رفت شما مختار هستید که بوتاکس را دوباره انجام دهید یا خیر .

حال اگر این تزریق را انجام دهید عضلات شما دوباره فلج می شود و اگر انجام ندهید به حالت قبلی خود برمی گردد . مطمئن باشید که بوتاکس هیچ اعتیادی در بدن فرد ایجاد نمی کند .

آیا با یک بار تزریق بوتاکس باید این روش را تا آخر عمر هر شش ماه انجام داد ؟
آیا با یک بار تزریق بوتاکس باید این روش را تا آخر عمر هر شش ماه انجام داد ؟

آیا ژل با بوتاکس فرق دارد ؟

بهتر است بدانید ژل با بوتاکس کاملا متفاوت است و در بعضی از مواقع به اشتباه ژل بوتاکس شنیده می شود که یک واژه کاملا اشتباه می باشد .

بوتاکس تنها برای رفع چروک های فعال استفاده می شود اما درحالی است که ژل برای پر کردن قسمت هایی که دچار فرورفتگی است و یا می خواهید برآمدگی آن را زیاد کنید استفاده می شود .

 

از دیگر اشتباهی که در این زمینه رخ می دهد این است که می گویند می توان با بوتاکس خط خنده را برطرف کرد این در حالی است که اگر صورت شما دارای خط خنده است تنها می توانید با تزریق ژل آن را پر کنید .

شمادر حال مطالعه مقاله بهترین پزشک بوتاکس تهران هستید

هزینه تزریق بوتاکس به چه صورت است؟

بهتر است بدانید با توجه به میزان بوتاکس و برند بوتاکسی که انتخاب می کنید هزینه بوتاکس متفاوت است و همچنین اگر شما به یک پزشک خبره مراجعه کنید قطعا دستمزد بیشتری از یک پزشک تازه کار که می خواد بیمار بیشتری جذب کند دارد .

 

درمان میگرن با بوتاکس

میگیرن یکی از بیماری هایی است که درد در ناحیه سر به صورت تپش و ضربان رخ میدهد و همچنین گاهی با حالت تهوع همراه می باشد و نور و صدا این بیماری را تشدید می کند . هنوز دلیل اصلی میگرن پیدا نشده است اما بعضی از پزشکان معتقدند که میگرن بر اثر تغییرات مغزی و یا عوامل ژنتیکی باشد . استرس بیماری افرادی که به میگرن دچار میشوند را تشدید میکند .

در ابتدا بسیاری از بازیگران که در هالیوود ادعا داشتند که بعد از تزریق بوتاکس میگیرن آنها درمان می شد  و بعد از آن تحقیقاتی در این زمینه انجام شد و متوجه شدند که یکی از روش های درمان بوتاکس میگرن می باشد.

به طور معمول برای درمان میگرن می توان 32 تزریق را انجام داد اما این حداکثر تزریق می باشد که در هر فرد متفاوت می باشد .

شما برای اینکه بتوانید اثر بهتری از بوتاکس را در درمان میگرن مشاهده کنید باید هر 12 هفته آن را تکرار نماید. شما بعد از یک هفته می توانید اثر آن را مشاهده کنید . تزریق بوتاکس با سوزنهای بسیار ظریف انجام می شود که فرد درد بسیار کمی را احساس کند .

برای درمان میگرن بوتاکس محل های خاصی وجود دارد که معمولا در پیشانی ، گیجگاه هر دو سمت ، پشت و دو طرف گردن ، بالای شانه ها  و پشت سر می باشد .

شمادر حال مطالعه مقاله بهترین پزشک بوتاکس تهران هستید

نتیجه گیری

بوتاکس یکی از بهترین روشها برای درمان بیماریها و جوانسازی صورت می باشد و برای قسمت های مختلف مانند از بین بردن خط اخم در پیشانی ، چین و چروک های اطراف چشم ، بالا بردن نوک بینی و موارد از این دست استفاده می شود

نتیجه گیری
نتیجه گیری

و همچنین برای درمان بیماری هایی مانند میگرن ، از بین بردن تعریق زیاد ، درمان کمردرد و گردن  ، اسپاسم های عضلانی و . . . استفاده می شود. همچنین برای اینکه اثر بهتری از تزریق بوتاکس بگیرید بهتر است یک پزشک خبره که دارای مشخصات صبور بودن ، با دانش روز ، منصف و صادق باشد .

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: info@drzarganj.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک تماس بگیرید