میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

قیمت مزوتراپی زیر چشم
قیمت مزوتراپی زیر چشم

لیست موضوعات

قیمت مزوتراپی زیر چشم

در این مقاله قصد داریم تا موضوع قیمت مزوتراپی زیر چشم را بررسی نماییم. همراه ما بمانید.

چشم یکی از مهم ترین اجزا برای زیبایی افراد است. از این رو افراد، اهمیت زیادی برای بهداشت و زیبایی چشمان خود قائل هستند و همواره به دنبال برطرف کردن عیوب آن می باشند.

قیمت مزوتراپی زیر چشم
قیمت مزوتراپی زیر چشم

برای کسب اطلاعات لازم در مورد قیمت مزوتراپی زیر چشم می توانید به زر کلینیک مراجعه کنید و یا با شماره تلفن این کلینیک تماس بگیرید.

02122930161

اجزای ظاهری انسان ها با گذشت زمان و تاثیر عوامل مختلف دچار تغییراتی می شود. از جمله تغییرات چشم در طول عمر انسان می توان به پف کردن چشم، گودی زیر چشم، سیاهی و چین و چروک های آن اشاره کرد.

برطرف کردن چنین عیوبی باعث زیبایی چشم ها شده و اعتماد به نفس را به افراد برمی گرداند. روش های درمانی زیادی برای برطرف کردن چنین مواردی وجود دارد اما به مزوتراپی دور چشم به عنوان یک راه حل قطعی می توان اشاره کرد.

زر کلینیک یکی از مراکز معتبری است که مزوتراپی زیر چشم را با بهترین مواد برای شما انجام می دهد. بسیاری از افرادی که به زر کلینیک مراجعه می کنند، تمایل دارند تا ابتدا از قیمت مزوتراپی زیر چشم مطلع شوند. در این مقاله توضیحات کاملی را در خصوص مزوتراپی و قیمت مزوتراپی زیر چشم در اختیارتان قرار می دهیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

عناوین مقاله:

مزوتراپی زیر چشم چیست؟

درمان لایه میانی پوست با مزوتراپی

لایه میانی پوست کجاست؟

تاریخچه مزوتراپی

دلایل ایجاد سیاهی دور چشم چیست؟

موارد استفاده از مزوتراپی

تعداد جلسات مزوتراپی زیر چشم

نحوه انجام مزوتراپی زیر چشم چگونه است؟

اسید هیالورونیک چیست؟

مزایای مزوتراپی چشم چیست؟

ترکیبات  مزوتراپی زیر چشم

قیمت مزوتراپی زیر چشم

دوره نقاهت مزوتراپی زیر چشم

عوارض جانبی مزوتراپی زیر چشم چیست؟

مراقبت های قبل از مزوتراپی زیر چشم

مراقبت های بعد از مزوتراپی زیر چشم

نتایج مزوتراپی زیر چشم چگونه است؟

مزوتراپی برای چه افرادی مناسب نیست؟

راه های پیشگیری از سیاهی و گودی چشم

ویژگی های یک مرکز زیبایی

سخن پایانی

 

مزوتراپی زیر چشم چیست؟

مزوتراپی یک نوع روش درمانی تزریقی می باشد. یعنی طی درمان، پزشک موادی را به منطقه مورد نظر تزریق می کند. در مزوتراپی زیر چشم، این مواد به نواحی سیاه شده و گود شده تزریق می گردد تا زیبایی فرد دوباره به دست آید.

مواد مورد استفاده در مزوتراپی منشا گیاهی دارند و دارای مقادیر زیادی ویتامین هستند. این نوع مواد به بازسازی سلول ها می پردازند و در نتیجه ایرادات زیر چشم برطرف می گردد.

عوامل مختلفی سبب تیره شدن و یا گودی زیر چشم می شوند. در برخی افراد نیز پف زیر چشم شایع است که زیبایی صورت را بر هم می زند. روش مزوتراپی تا حد زیادی می تواند این ایرادات را برطرف کند. مواد مورد استفاده در مزوتراپی سبب تحریک کلاژن سازی در پوست می شود. در نتیجه به بافت اطراف چشم کمک می شود تا ترمیم شده و به حالت اولیه برگردند.

درمان لایه میانی پوست با مزوتراپی

مزوتراپی از ترکیب دو واژه “مزو” و “تراپی” تشکیل شده است. در زبان لاتین مزو به معنای میان است و تراپی به معنای درمان می باشد. دلیل نامگذاری این روش به مزوتراپی این است که لایه میانی پوست تحت درمان قرار می گیرد. پزشک با تقویت لایه میانی پوست اطراف چشم، به درمان سیاهی و گودی زیر چشم می پردازد.

برای تزریق مواد به لایه میانی چشم، پزشک از یک سوزن استفاده می کند. البته روش های دیگری نیز در مزوتراپی وجود دارد که از سوزن استفاده نمی شود. اما رایج ترین و اثربخش ترین روش آن همین تزریق از طریق سوزن است.

سوزن های مورد استفاده در مزوتراپی بسیار نازک و کوتاه هستند. مواد به کار رفته در مزوتراپی برای درمان سیاهی و گودی زیر چشم، به لایه اپیدرم نفوذ نمی کنند. لایه اپیدرم بسیار لایه سختی است و فقط جیوه می تواند از آن عبور کند. از این رو تزریق مواد مزوتراپی به لایه میانی اثربخشی بیشتری دارد.

لایه میانی پوست کجاست؟

به صورت کلی پوست از 3 لایه اصلی به شرح زیر تشکیل شده است که هر یک ویژگی های خاص خود را دارند:

لایه اپیدرم

اولین لایه پوست لایه اپیدرم است که ما آن را می توانیم ببینیم و لمس کنیم. لایه اپیدرم به طور متوسط 1 میلیمتر ضخامت دارد. این ضخامت در نقاط مختلف بدن متفاوت می باشد. لایه اپیدرم لایه ای سخت است و هیچ موادی به جز جیوه نمی تواند به این لایه نفوذ کند.

لایه درم

لایه میانی پوست بعد از اپیدرم، درم نام دارد که دارای بافت پیوندی انعطاف پذیری است. در این لایه، رشته های پروتئینی کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید وجود دارد. وجود این مواد برای پوست الزامی است. در صورتی که این مواد در لایه درم کاهش پیدا کنند، لایه اپیدرم دچار شل شدگی، خشکی و سیاهی می گردد.

هیپودرم

عمیق ترین لایه پوستی که زیر لایه میانی قرار دارد، هیپودرم است. این لایه از چربی و بافت پیوندی تشکیل شده است. هیپودرم لایه میانی را به عضلات متصل می کند.

هیپودرم
هیپودرم

تاریخچه مزوتراپی

مزوتراپی یک کلمه یونانی است و کاربرد آن از اروپا شروع شد. این روش درمان زیبایی را دکتر مایکل پیستور، پزشک فرانسوی در سال 1952 ابداع کرد.

این دکتر داروی پروکائین را در فردی که آسم داشت و ناشنوا شده بود، تزریق کرد. بیمار شنوایی خود را به دست آورد. از این رو تحقیقات گسترده تری روی این روش درمانی انجام شد.

در اثر تحقیقات مشخص شد که با تزریق داروی پروکائین، عروق گشادتر شده اند و عمل خونرسانی بهتر انجام شده است. از آن زمان به بعد تزریق دارو به لایه اپیدرم رواج پیدا کرد.

سیاهی دور چشم در چه افرادی شایع است؟

سیاهی دور چشم را همه افراد می توانند تجربه کنند با این حال در افراد زیر شایع تر است:

 • افراد مسن
 • افراد با پوست تیره تر
 • افراد دارای هیپرپیگمانتاسیون یا لک های پوستی

دلایل ایجاد سیاهی دور چشم چیست؟

سیاهی دور چشم بر اثر یکی از موارد زیر به وجود می آید:

خستگی

خستگی و کم خوابی یکی از دلایل شایع ایجاد سیاهی دور چشم می باشد. بسیاری از افراد مجبورند که شب را بیدار باشند. خستگی و عدم استراحت باعث می شود تا رگ های خونی گشاد شوند.

پوست زیر چشم نازک است و جریان زیاد خون را به صورت واضح نشان می دهد. از این رو شاهد سیاهی و بیرون زدگی رگ ها خواهیم بود.

افزایش سن

با افزایش سن، پوست به تدریج ضعیف تر می گردد. چربی و کلاژن موجود در پوست در این سنین کاهش می یابد. با کاهش این مواد، رگ های خونی زیر پوست نمایان تر خواهد شد.

خستگی چشم

خستگی چشم در اثر کم خوابی و تماشای مانیتور و تلویزیون عاملی بر بزرگ شدن عروق دور چشم و بروز سیاهی ها می باشد.

نارسایی کلیه

یکی از موارد دیگری که سبب ایجاد سیاهی زیر چشم می شود، نارسایی کلیه می باشد. در اثر نارسایی کلیه، چشم های بیمار همیشه خسته و رنگ پریده است. خستگی چشم خود عاملی بر بروز سیاهی اطراف چشم می باشد.

نارسایی کلیه
نارسایی کلیه

کم آبی بدن

از بزرگ ترین علائم کم آبی بدن می توان به سیاهی دور چشم اشاره کرد. با خشک شدن آب بدن، رگ های خونی اطراف چشم متورم می گردند. در نتیجه سبب تیرگی و گودی اطراف چشم می شوند.

عوامل ژنتیکی

بسیاری از افراد، سیاهی اطراف چشم خود را از والدین به ارث می برند. نازک بودن پوست زیر چشم و توزیع ملانین در پوست زیر چشم می تواند بر اثر عوامل ژنتیکی باشد.

بیماری تیروئید

برخی افرادی که بیماری کم کاری یا پرکاری تیروئید دارند، ممکن است با مشکل سیاهی و گودی زیر چشم روبرو شوند.

نور آفتاب

رنگدانه های ملانین موجود در زیر پوست چشم ها، می توانند تحت تاثیر اشعه ماوراء بنفش خورشید قرار بگیرند و تغییر رنگ دهند. در نتیجه سبب سیاهی اطراف چشم می گردد.

مصرف سیگار

یکی از عوارض مصرف سیگار کاهش جریان خون می باشد. در اثر کاهش جریان خون، شاهد ایجاد چین و چروک و سیاهی اطراف چشم ها خواهیم بود.

مصرف کافئین

مصرف زیاد کافئین سبب ایجاد استرس و کم خوابی می گردد. از این رو زیر چشم ها سیاهی و گودی ایجاد می گردد.

کمبود ویتامین ها

کمبود برخی از مواد مغذی و ویتامین ها در بدن سبب به خطر افتادن سلامتی خواهد شد. یکی از اثرات کمبود ویتامین در بدن، سیاهی و گودی زیر چشم ها می باشد.

کم خونی

کم خونی نیز تاثیر زیادی بر ایجاد تیرگی زیر چشم ها دارد.

اختلالات قاعدگی

برخی از زنان که دچار اختلالات قاعدگی هستند، ممکن است دچار سیاهی زیر چشم شوند.

بیماری معده

بیماری های معده روی عملکرد دستگاه گوارش تاثیر می گذارند و مانع جذب مواد مغذی در بدن می گردند. با کاهش مواد مغذی و انواع ویتامین در بدن، شاهد بروز سیاهی های زیر چشم ها خواهیم بود.

مشکلات بینی

در صورتی که در اثر سرماخوردگی زیاد عطسه کنید یا بینی دچار التهاب شود، رگ های زیر چشم ها حساس می شوند. در نتیجه سبب بروز سیاهی و گودی زیر چشم ها می گردد.

انواع آلرژی

بر اثر واکنش های آلرژیک، بدن هیستامین تولید می کند تا بتواند با باکتری های مضر مقابله کند. با ترشح هیستامین، پوست اطراف چشم ها دچار قرمزی، خارش و پف می شود. با بروز چنین علائمی، رگ های خونی اطراف چشم گشاد شده و در نتیجه سبب ایجاد سیاهی زیر چشم ها می گردد.

انواع آلرژی
انواع آلرژی

موارد استفاده از مزوتراپی

مزوتراپی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که پوست و عروق نواحی اطراف چشم حساس شده باشند. در واقع با مزوتراپی، پوست و رگ های اطراف چشم ها تقویت می گردد.

مزوتراپی برای برطرف کردن سیاهی زیر چشم، گودی زیر چشم و پف بالای پلک ها مورد استفاده قرار می گیرد. نوع عمل مورد نظر روی قیمت مزوتراپی زیر چشم موثر است.

تعداد جلسات مزوتراپی زیر چشم

تعداد جلسات مزوتراپی و دریافت نتیجه برای هر فردی متفاوت است. در واقع پزشک با توجه به میزان سیاهی و گودی چشم، سن، نوع پوست، ژنتیک و مقاومت بدن هر فرد، تعداد جلسات را مشخص می کند. اما معمولا بعد از 4 تا 6 جلسه نتایج مورد نظر روی چشم ها پدیدار می شوند.

اما افرادی هم بوده اند که بعد از 2 جلسه به نتیجه مورد نظر دست یافته اند. برای مشخص شدن تعداد دقیق جلسات و قیمت مزوتراپی زیر چشم باید به صورت حضوری به زر کلینیک مراجعه کنید.

نحوه انجام مزوتراپی زیر چشم چگونه است؟

پزشک در ابتدا در ناحیه مورد نظر، بی حسی موضعی ایجاد می کند تا از بروز درد و سوزش ناشی از تزریق مواد جلوگیری کند. برای این منظور لازم است که نیم ساعت زودتر در مرکز زیبایی حاضر شوید.

سپس مواد مزوتراپی که ترکیبی از ویتامین ها و اسیدهای چرب و آمینه است، به چشم ها تزریق می گردد. میزان دوز تزریقی را پزشک با توجه به میزان آسیب دیدگی زیر چشم تعیین می کند.

این مواد شروع به فعال سازی سلول های پوستی دور چشم می کنند و خستگی چشم ها را کاملا از بین می برند. ماده اصلی و پایه مزوتراپی، هیالورونیک اسید می باشد که به رفع گودی و سیاهی چشم ها بسیار کمک می کند.

اما برای برطرف شدن سیاهی ها و گودی های زیر چشم، به مواد دیگری مانند رتینول، آرتی شوک و انواع اسیدهای موجود در میوه ها نیاز است که پزشک در طی هر جلسه، مقداری از آن ها را با بی حسی موضعی وارد قسمت های مختلف اطراف چشم ها می کند.

زیاد بودن میزان سیاهی و گودی چشم ها

در صورتی که میزان سیاهی و گودی چشم ها زیاد باشد، لازم است که فرد، تعداد جلسات بیشتری را نزد پزشک بیاید تا به نتیجه مطلوب برسد.

از این رو گفته می شود که تعداد جلسات انجام مزوتراپی برای هر فرد متفاوت است. برخی افراد با یک جلسه درمان نیز سیاهی اطراف چشمشان برطرف می شود.

زیاد بودن میزان سیاهی و گودی چشم ها
زیاد بودن میزان سیاهی و گودی چشم ها

شما در حال مطالعه مقاله قیمت مزوتراپی زیر چشم هستید.

اسید هیالورونیک چیست؟

اسید هیالورونیک ماده ای است که در بدن تمام موجودات یافت می شود. این ماده را می توان در بافت های همبند، غضروف، مایع مفصلی و اطراف چشم ها یافت.

اسید هیالورونیک پوست فضای بین کلاژن و فیبرهای الاستین را پر می کند. با افزایش سن یا دیگر عوامل خارجی، اسیدهیالورونیک موجود در اطراف چشم ها تجزیه و تخریب می گردد.

پیشنهاد می کنیم از سایر مطالب سایت دکتر زرگنج فرد دیدن کنید.

به صورت کلی اسید هیالورونیک در بدن وظایف زیر را بر عهده دارد:

 • محافظت از بافت ها در برابر آسیب های مختلف
 • ترکیب شدن با مولکول های آب و آبرسانی به پوست
 • انتقال مواد مغذی به سلول های پوستی

با از بین رفتن هیالورنیک اسید، آبرسانی و رسیدن مواد مغذی به پوست متوقف شده و پوست در برابر آسیب ها تضعیف می گردد. به همین دلیل شاهد بروز سیاهی و گودی زیر چشم خواهیم بود.

به صورت کلی اسید هیالورونیک در بدن وظایف زیر را بر عهده دارد:
به صورت کلی اسید هیالورونیک در بدن وظایف زیر را بر عهده دارد:

برای از بین بردن چنین مشکلاتی، پزشکان اقدام به تزریق هیالورونیک اسید به نواحی اطراف چشم می کنند.

هدف از تزریق هیالورونیک اسید در اطراف چشم موارد زیر می باشد:

 • رفع گودی زیر چشم
 • جوانسازی پوست اطراف چشم
 • از بین بردن سیاهی زیر چشم
 • از بین بردن چین و چروک ها

مزایای مزوتراپی چشم چیست؟

 • از بین رفتن تیرگی زیر چشم
 • از بین رفتن پف بالای پلک
 • از بین رفتن چین و چروک های اطراف چشم
 • دائمی بودن نتایج حاصل از مزوتراپی
 • عدم وجود دوره نقاهت
 • مقرون به صرفه بودن
 • رسیدن به زیبایی و آراستگی
 • از بین بردن خستگی چشم ها
 • تقویت پوست اطراف چشم
 • آبرسانی به پوست اطراف چشم

ترکیبات کوکتل مزوتراپی زیر چشم

یکی از مواردی که روی قیمت مزوتراپی زیر چشم تاثیر می گذارد، نوع مواد به کار رفته در مزوتراپی می باشد. یک کوکتل خوب و مفید دارای ترکیبات زیر می باشد:

 • ویتامین های مختلف مانند B1، B2، B3، B6
 • آمینواسید
 • سیلیسیم ارگانیک
 • عصاره گیاهان
 • DMAE
 • مواد بازکننده عروق
 • آنتی بیوتیک
 • کلاژناز و هیالورونیک اسید
 • تیروکسین و کلسی تونین
ترکیبات کوکتل مزوتراپی زیر چشم
ترکیبات کوکتل مزوتراپی زیر چشم

قیمت مزوتراپی زیر چشم

بسیاری از افرادی که مشکل سیاهی و گودی زیر چشم دارند، تمایل دارند که قبل از اقدام در مورد هزینه های مزوتراپی زیر چشم اطلاعات کسب کنند. بسیاری از افراد تصور می کنند که هزینه های چنین عمل های زیبایی بسیار زیاد است. اما باید گفت که قیمت مزوتراپی زیر چشم بستگی به عوامل زیادی نظیر عوامل زیر دارد:

میزان سیاهی و گودی زیر چشم

میزان سیاهی و گودی زیر چشم در افراد متفاوت است. مسلم است که میزان آسیب دیدگی زیر چشم روی تعداد جلسات و میزان مواد تزریقی اثرگذار است.

دستمزد کلینیک زیبایی

کلینیک زیبایی خدمات و سرویس های مختلفی را برای متقاضیان در نظر می گیرد که این خدمات روی هزینه های کلی مزوتراپی زیر چشم تاثیر گذار است.

دستمزد پزشک

برای این که تحت درمان پزشکی با مهارت و تجربه بالا قرار بگیرید، لازم است که بیشتر هزینه کنید. پزشک متخصص نیازهای اساسی پوست شما را بررسی می کند و اقدام به انتخاب موادی متناسب با نیاز پوست شما می کند.

یک پزشک ماهر، عوارض ناشی از تزریق مواد را به حداقل می رساند. بنابراین بهتر است تا در مورد دستمزد پزشک، وسواس به خرج ندهید.

هزینه بی حسی

پزشک برای کاهش درد و سوزش ناشی از تزریق مواد، با استفاده از مواد بی حسی موضعی، محل مورد نظر را بی حس می کند. مواد مورد استفاده برای بی حسی جزء قیمت مزوتراپی زیر چشم می باشد.

داروها

بعد از اتمام مزوتراپی، ممکن است پزشک، داروها و پمادهایی را برای جلوگیری از بروز عوارض تجویز کند. داروها با توجه به نیاز پوستی افراد متفاوت می باشد که مسلما قیمت ها داروها نیز برای هر فرد فرق می کند.

تعداد جلسات درمان

با توجه به میزان آسیب دیدگی پوست زیر چشم ها، تعداد جلسات مزوتراپی در افراد مختلف متفاوت می باشد. متغیر بودن تعداد جلسات درمان منجربه متغیر بودن هزینه کلی مزوتراپی می شود.

ویزیت بعد از مزوتراپی

بعد از اتمام جلسات مزوتراپی، فرد لازم است تا حداقل سالی یک بار برای ویزیت و بررسی پوست زیر چشم به پزشک مراجعه کند. ممکن است پزشک سالی یک بار انجام مزوتراپی را برای شما توصیه کند که این امر در هزینه های نهایی درمان موثر است.

در نهایت برای تعیین قیمت مزوتراپی زیر چشم، لازم است که تمام پارامترهای بالا بررسی گردد که با مراجعه به مراکز زیبایی و بررسی وضعیت سیاهی و گودی زیر چشم، قیمت نهایی به بیمار اعلام می شود.

ویزیت بعد از مزوتراپی
ویزیت بعد از مزوتراپی

دوره نقاهت مزوتراپی زیر چشم

تزریق مواد مزوتراپی با استفاده از سوزن انجام می گیرد. بنابراین هیچ گونه جراحت و زخمی وجود ندارد که احتیاج به گذراندن دوره نقاهت داشته باشد. تنها ممکن است عوارض جزئی مانند تورم و کبودی ایجاد گردد که با مراقبت های در منزل بعد از یک الی دو روز بهبود می یابد.

سن مناسب برای انجام مزوتراپی زیر چشم چه سنی است؟

مزوتراپی در هر سنی می تواند انجام شود. با این حال بهتر است تا آن را به سن بالای 30 سال موکول کنید. تا قبل از سن 18 سالگی هنوز هورمون های بدن در حال تغییر هستند. به همین دلیل انجام مزوتراپی برای سنین زیر 18 سال به هیچ وجه توصیه نمی شود. حداکثر سن نیز برای انجام مزوتراپی زیر چشم 55 سال می باشد.

عوارض جانبی مزوتراپی زیر چشم چیست؟

در ادامه مقاله قیمت مزوتراپی زیر چشم، باید گفت که به صورت کلی مزوتراپی زیر چشم عوارض خاصی ندارد و تاکنون عوارضی برای تحریک پوست برای کلاژن سازی گزارش نشده است.

تنها ممکن است برخی افرادی که پوست حساسی دارند، تورم و قرمزی را بعد از مزوتراپی تجربه کنند که با مراقبت طی یک الی دو روز بهبود می یابند. بروز عوارض ناشی از مزوتراپی تا حدود زیادی بستگی به مراقبت های قبل و بعد از تزریق نیز دارد.

عوارض جانبی مزوتراپی زیر چشم چیست؟
عوارض جانبی مزوتراپی زیر چشم چیست؟

مراقبت های قبل از مزوتراپی زیر چشم

همان طور که در بخش قبل بیان کردیم، مزوتراپی روشی بدون درد و عوارض است. با این حال بهتر است به توصیه های پزشکان برای قبل از انجام مزوتراپی توجه داشته باشیم.

قبل از انجام مزوتراپی، اطلاعات کاملی در خصوص این روش کسب کنید و با پزشک مرکز زیبایی در مورد این که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر، مشورت بگیرید. پزشک زیبایی در خصوص مراقبت های قبل از مزوتراپی و جلوگیری از عوارض احتمالی، توصیه های زیر را بیان می کند.

توجه به این توصیه ها، از تحریکات پوستی و بروز عوارض بعد از تزریق جلوگیری می کند.

 • برای جلوگیری از بروز التهاب بعد از مزوتراپی، از مصرف هر گونه مواد تقویتی پوست و انواع کرم و لوسیون ها خودداری کنید.
 • از چند روز قبل از انجام مزوتراپی، مصرف داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن و رقیق کننده خون مانند آسپرین را قطع کنید. در صورت مصرف این داروها همزمان با مزوتراپی، احتمال خونریزی و کبودی افزایش می یابد.
 • در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید، حتما قبل از شروع مزوتراپی به پزشک اطلاع دهید. ممکن است پزشک برای جلوگیری از بروز عوارض صلاح بداند که مزوتراپی انجام نشود.
 • از مصرف سیگار و الکل از چند روز قبل از مزوتراپی خودداری نمایید.
 • مصرف داروهای مراقبت از پوست به ویژه داروهایی که دارای 1 درصد Retin-A می باشند، باید 2 روز قبل از مزوتراپی قطع گردند.
 • از ماساژ دادن پوست نواحی چشم قبل از تزریق پرهیز کنید.
 • قبل از مزوتراپی باید چربی پوست اطراف چشم با دوش آب گرم و سونا تقویت گردد.

مراقبت های بعد از مزوتراپی زیر چشم

مراقبت های بعد از مزوتراپی به اندازه مراقبت های قبل از آن اهمیت دارد و تا حدود زیادی در روند بهبودی و بروز نتایج مزوتراپی موثر هستند. توجه به مراقبت های بعد از مزوتراپی نتایج ماندگاری درمان را نیز طولانی تر می کند. لازم است که بعد از مزوتراپی به موارد زیر توجه ویژه ای داشته باشید:

برای جلوگیری از بروز التهاب و تورم ناشی از سوزن، محل درمان را کمپرس یخ بگذارید. کمپرس یخ در روز اول باید دائم تکرار گردد و بسته به میزان سوزن ها باید تا 48 ساعت ادامه داشته باشد.

شست و شوی صورت تا 4 ساعت بعد از عمل ممنوع است. برای شست و شوی صورت از آب سرد یا ولرم استفاده نمایید.

برای جلوگیری از ایجاد کبودی و رفع آن باید از ژل آرنیکا 3 بار در روز استفاده کنید.

تا 2 روز بعد از عمل مزوتراپی از رفتن به استخر یا سونا و جکوزی بپرهیزید. در مورد زمان رفتن به حمام با دکتر مشورت کنید. هر گونه آب یا بخار داغ سبب ایجاد التهاب پوستی اطراف چشم می گردد. فشار آب ناشی از شنا کردن در استخر و رودخانه می تواند به پوست درمان شده آسیب برساند.

استفاده از داروهای مسکن

در صورتی که در محل درمان سوزش و درد احساس کردید، از داروهای مسکنی که پزشک تجویز کرده است، مصرف نمایید.

مصرف داروهای ضد التهاب و ویتامین ها تا 24 ساعت بعد از عمل نباید آغاز گردد.

قرار گرفتن در معرض آفتاب می تواند به پوست درمان شده آسیب برساند. از انجام سولاریوم نیز تا چند هفته بعد از درمان اجتناب کنید.

سعی کنید از یک برنامه غذایی سالم پیروی کنید. لازم است تا 3 روز بعد از مزوتراپی از مصرف غذاهایی با کربوهیدارت و پروتئین بالا خودداری شود.

از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید. ورزش های سنگین سبب ایجاد تعریق و افزایش جریان خون در پوست می گردد که سبب ایجاد تورم و کبودی در ناحیه تحت درمان می شود. برای حفظ سلامتی ورزش های سبک مانند پیاده روی انجام دهید.

در صورتی که با علائم غیر طبیعی مواجه شدید، فورا به پزشک اطلاع دهید.

استفاده از داروهای مسکن
استفاده از داروهای مسکن

نتایج مزوتراپی زیر چشم چگونه است؟

نتایج مزوتراپی به سرعت بعد از تزریق مواد بروز پیدا نمی کند. در جلسات اول مزوتراپی، ممکن است احساس کنید که هیچ تغییری روی پوست شما ایجاد نشده است. بعد از تزریق مواد، پوست احتیاج به زمان دارد تا ترمیم شود و سلول های جدید تولید گردند.

این کار حدود 2 هفته زمان می برد و بعد از آن شما می توانید نتایج اولیه مزوتراپی را احساس کنید. تا رسیدن به حداکثر نتایج مزوتراپی حدود 8 هفته زمان و حدود 6 الی 8 جلسه تزریق نیاز است. توجه داشته باشید که برای دریافت نتیجه مطلوب مزوتراپی، درمان را تا آخرین جلسه ای که پزشک توصیه می کند، ادامه دهید.

معمولا از مزوتراپی به عنوان یک روش دائمی یاد می کنند. با این حال میزان ماندگاری نتایج مزوتراپی بستگی به عوامل زیادی دارد. تخصص و مهارت پزشک در زمینه عمل های زیبایی، نوع مواد تزریق شده به محل درمان و مراقبت های قبل و بعد از تزریق روی میزان ماندگاری نتایج تزریق بسیار موثر هستند.

به همین دلیل توصیه می شود که حتما به کلینیک معتبر و با سابقه مراجعه کنید تا نیازی به ترمیم مجدد وجود نداشته باشد.

مواد مورد استفاده در تزریق مزوتراپی اهمیت زیادی در نتایج عمل دارد. به همین دلیل توصیه می شود که خیلی روی قیمت مواد و قیمت مزوتراپی زیر چشم تمرکز نکنید تا بهترین مواد و بهترین خدمات برای شما در نظر گرفته شود. با این حال بهتر است قیمت مزوتراپی زیر چشم را در مراکز مختلف مقایسه کنید.

مزوتراپی برای چه افرادی مناسب نیست؟

مزوتراپی مزایای زیادی دارد. با این حال تمام افراد نمی توانند از مزایای آن بهره ببرند. افرادی که شرایط زیر را دارند، بهتر است تحت درمان مزوتراپی قرار نگیرند یا تحت نظر پزشک، مزوتراپی را انجام دهند.

 • افرادی که دارای بیماری پوستی هستند.
 • زنانی باردار و شیرده هستند.
 • افرادی که به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا هستند.
 • افرادی که بیماری دیابت دارند.
 • افرادی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کنند.
 • افرادی که بیماری سرطان دارند.
مزوتراپی برای چه افرادی مناسب نیست؟
مزوتراپی برای چه افرادی مناسب نیست؟

راه های پیشگیری از سیاهی و گودی چشم

افراد می توانند تا حدود زیادی با تغییر سبک زندگی مانع از ایجاد سیاهی و گودی زیر چشم بشوند. با این حال جلوی برخی از عوامل مانند ژنتیک را نمی توان گرفت. برای جلوگیری از بروز سیاهی و گودی چشم به موارد زیر توجه داشته باشید:

خواب کافی

یکی از موارد مهم، ایجاد تیرگی های زیر چشم، خواب ناکافی و خستگی چشم ها می باشد. از این رو برای جلوگیری از بروز سیاهی و گودی زیر چشم، خواب کافی و منظم داشته باشید.

کنترل استرس

استرس نیز یکی از عوامل بسیار موثر بر بروز سیاهی های زیر چشم می باشد. از این رو برای کاهش سیاهی و گودی چشم ها استرس خود را کنترل کنید.

محافظت از نور آفتاب

استفاده از عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب با حداقل SPF30 از پوست و چشم ها در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت می کند. کرم ضد آفتاب از رنگدانه های ملانین در برابر نور آفتاب محافظت می کند. به همین دلیل کرم ضد آفتاب و عینک از سیاه شدن اطراف چشم جلوگیری می کنند.

ترک سیگار و الکل

مصرف سیگار و الکل سبب آسیبات جدی پوست صورت می گردند و سبب تسریع در روند پیری پوست می شوند. از این رو برای جلوگیری از آسیب های پوستی و بروز سیاهی ها مصرف سیگار و الکل را کنار بگذارید.

کاهش مصرف نمک

در صورتی که مواد غذایی پر نمک زیاد مصرف شود، روی بدن به ویژه پوست تاثیرات منفی خواهد داشت. به همین دلیل توصیه می شود که غذاهای خود را کم نمک میل کنید و از مصرف خوراکی های پر نمک بپرهیزید.

مصرف آب

برای آبرسانی به پوست، روزانه حداقل 8 لیوان آب میل نمایید. با مصرف زیاد آن در طی روز، پوست جوان و شاداب می ماند.

مصرف آب
مصرف آب

ویژگی های یک مرکز زیبایی

با توجه به حساسیت بالای پوست به ویژه پوست اطراف چشم ها، برای انجام مزوتراپی توصیه می شود تا به یک مرکز معتبر و با سابقه مراجعه کنید. زر کلینیک به عنوان بهترین مرکز مزوتراپی، ویژگی های زیر را دارد که شما با مراجعه به این مرکز از این ویژگی ها و خدمات بهره مند خواهید شد:

 • داشتن مجوزهای رسمی زیبایی
 • داشتن محیط کاملا بهداشتی
 • استفاده از بهترین مواد مزوتراپی
 • انجام مزوتراپی توسط پزشک متخصص و ماهر
 • بررسی دقیق سوابق پزشکی متقاضی قبل از مزوتراپی
 • ارائه مشاوره رایگان
 • پاسخ به تمام سوالات مراجعه کنندگان
 • معرفی کامل سوابق مرکز زیبایی
ویژگی های یک مرکز زیبایی
ویژگی های یک مرکز زیبایی

سخن پایانی

همان طور که در بخش های قبلی گفته شد، قیمت مزوتراپی زیر چشم بستگی به عوامل زیادی دارد. به همین منظور، توصیه می شود تا حضوری به مرکز زیبایی زر کلینیک مراجعه کنید تا در کنار دریافت مشاوره رایگان، از تعرفه های مزوتراپی آگاهی یابید.

مزوتراپی روشی موثر و ایمن برای از بین بردن سیاهی و گودی زیر چشم ها می باشد. از این رو توصیه می کنیم که از فواید این روش غافل نشوید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با زر کلینیک:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: info@drzarganj.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک تماس بگیرید