طب سوزنی

لیست موضوعات

طب سوزنی (Acupuncture)  مهم‌ترین شاخه طب سنتی چین است که با فروکردن سوزن‌های بسیار نازک به نقاط خاصی از بدن به درمان دردها و انواع بیماری ها می پردازد. از نظر طب چینی  گذرگاه‌های انرژی (meridian) بر روی مسیرهای خاصی از بدن قرار دارند که انرژی حیات در آن‌ها جریان دارد.

طب سوزنی بیش از پنج هزار سال قدمت داشته و بسیاری از نقاط آن با مطالعات آکادمیک بررسی و اثربخشی آنها در درمان بیماری های مختلف بخصوص انواع دردها تایید شده است.

طب سوزنی

از نظر طب کل نگر چین تعادل در مسیرهای الکترومغناطیسی بدن سبب حفظ سلامتی شده و هر عامل بیرونی یا درونی که این تعادل را به هم بزند سبب از دست رفتن سلامتی می شود. درمانگران طب سنتی چین با انواع روش ها سعی دارند اختلال بوجود آمده را به درستی تشخیص داده و با استفاده از رژیم غذایی، تغییرات سبک زندگی وطب سوزنی درمان نمایند.

طبق بررسی های انجام شده ثابت شده است که  طب سوزنی در صورتی که توسط فرد آموزش دیده انجام شود، بسیار ایمن و فاقد هرگونه عارضه جدی بوده و در درمان بسیاری از بیماری‌ها موثر است. طب سوزنی در درمان بیماری‌هایی همچون انواع سردردها، پای بی قرار، کمردردهای مزمن ، بیماری های زنان همچون تخمدان پلی کیستیک و نازایی و اختلالات روحی همچون استرس و اضطراب بسیار موثر می باشد.

امبدینگ یا کاشت نخ در بدن شیوه جدیدی است برگرفته شده از طب سوزنی چین. این روش ها سالها قبل در فرانسه جهت کنترل تهوع و استفراغ بیماران تحت شیمی درمانی ابداع شد. پس از آن این روش به عنوان جایگزین طب سوزنی در مواردی که مراجعه بیمار به مطب پزشک با سختی هایی روبه رو است کاربرد دارد. این روش ضعیف تر از طب سوزنی است ولی با توجه به اینکه سه هفته یکبار انجام شده و تعداد دفعات مراجعه و درد بیماران را کاهش می دهد مورد استقبال قرار گرفته است. بیشترین استفاده از امبدیدنگ در درمان چاقی هاست. در این روش نخ های قابل جذب مخصوصی با استفاده از سوزن مخصوص وارد بدن شده و با تحریک مداوم همان نقطه به مدت دو تا سه هفته سبب کاهش اشتها، بهبود سوخت ساز بدن و برطرف شدن یبوست می شود.
چنانچه مایلید از این روش در درمان چاقی خود بهره ببرید با ما تماس بگیرید.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید