آکنه

لیست موضوعات

آکنه: یک بیماری التهابی مزمن و از شایعترین بیماری های پوستی است که بیش از 70 درصد جوانان را در ابتدای دوره بلوغ درگیر می کند.علل گوناگونی برای آکنه مطرح شده و به طبع آن درمان های متعدد دارویی (داروهای موضعی و خوراکی) نیز معرفی شده است.

درباره آکنه چه می دانید؟

شایعترین نقاط درگیر در آکنه شامل صورت، قفسه سینه، پشت و قسمت بالایی بازو می باشد. در بسیاری از مواقع با افزایش سن، بیماری به صورت خود به خودی بهتر شده و بدون عارضه ماندگار برطرف می شود. در موارد شدیدتر آکنه احتمال بروز اسکار آکنه وجود داشته و بهتر است درمان قبل از بروز اسکار آکنه به خوبی مورد توجه قرار گیرد. از اسیدهای میوه، آنتی بیوتیک ها، سالسیلیک اسید و رتینوئیدها (رآرکوتان) در درمان آکنه های شدید استفاده می شود.

آکنه

ویدئوی مربوط به آکنه

با توجه به اثرات سیستمیک بسیاری از این داروها و عوارض گوارشی، کبدی و کلیوی داروهای خوراکی از یک طرف و عدم پاسخدهی مناسب در برخی افراد، استفاده از سایر روش های موضعی همچون لیزر و نوردرمانی مورد توجه قرار گرفته است.

یکی از دستگاه هایی که در لیزر موهای زائد به کار می رود و برای این بیماری هم موثر است IPL  می باشد.استفاده از لیزر درمانی و نوردرمانی در طول موج نور آبی و قرمز با از بین بردن آکنه و جوانسازی پوست بسیارمفید بوده و نتایج آن گاهی تا سالها ماندگار است.

در این روش از مواد خاصی به شکل کرم بر روی پوست استفاده می شود. این مواد سبب افزایش جذب طول موج آبی و قرمز در پوست شده و به درمان کمک میکنند. فواصل درمان اغلب 4 هفته بوده و بعد از هر جلسه لازم است تا یک هفته به خوبی از پوست در برابر آفتاب محافظت شود.این روش بسیار کم عارضه بوده و در صورتی که زیر نظر پزشک آموزش دیده و خبره انجام شود کاملا ایمن می باشد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید