چرا بوتاکس ؟

لیست موضوعات

چرا بوتاکس انجام می دهیم؟

چرا بوتاکس : شاید از خود بپرسید چرا این روزها بوتاکس مورد اقبال عمومی قرار گرفته است .یکی از مزایای بوتاکس از بین بردن چین و جروک صورت می باشد .انواع چین چروک صورت بر اساس عوامل مختلف ایجاد می شود یکی از این عوامل گذشت زمان می باشد. با بوتاکس می توان این چین و چروک ها را یا به کل محو یا اثر آن را کمتر کرد.شما با خواندن این مقاله میتوانید دریابید که آیا کاندید بوتاکس صورت هستید یا نه؟

مقاله مرتبط:بوتاکس صورت مردان

  هنگامی که شخصی به شما نگاه می کند، حال چه در اولین ملاقات حضوری و چه در عکسی که پست اینستاگرام قرار داده اید، اولین چیزی که موردتوجه او قرار می گیرد، چشم های شماست. حال چه شما این مزاحم های کوچک را خطوط پاکلاغی بنامید، چه خطوط لبخند، یا تنها چین وچروک دور چشم، شما احتمالاً از سن 25 سالگی تاکنون بیش از چندین مرتبه از آنها یادکرده اید.
می توان گفت که آنها ابتدا از خطوط ریز شروع می شوند، سپس به خطوط عمیقتر که ما آنها را چین وچروک می نامیم، تبدیل می شوند. این چین وچروک ها و خطوط، چین ها یا برآمدگی هایی را ایجاد می کنند که در اطراف چشم های شما شکل می گیرند، ظاهر شمارا پیر جلوه می دهند و موجب می شوند که از جذابیت چهره شما کاسته شود. دلیل ایجاد این خطوط این است که بدن شما توانایی جایگزین کردن پروتئین های کلاژن و الاستین که پوست شمارا زنده، انعطاف پذیر و ارتجاعی نگه می دارد، را از دست می دهد.

انوع مختلف از چین و چروک دور چشم وجود دارد:
چین و چروک های پویا:
این چین و چروک ها به واسطه انقباض مکرر عضلات یا حرکات صورت ایجاد می شوند.
چین و چروک های ثابت:
این چین و چروک ها به علت فقدان قابلیت ارتجاعی پوست که ناشی از آسیب نور خورشید، سیگار کشیدن، ژنتیک، تغذیه نامناسب، یا چین و چروک های پویای طولانی مدت است، ایجاد می شود.

شکل 1: خطوط پویا در هنگام خندیدن در نوجوانی

شکل 2: خطوط ثابت (پنجه کلاغی) در سن 40 سالگی

مقاله مرتبط:هزینه بوتاکس

علل ایجاد چین و چروک ها و خطوط ریز دور چشم برای کاندید شدن شما برای بوتاکس:

چین و چروک ها توسط عوامل مختلف ایجاد می شوند، بنابراین شما باید پیش از اقدام برای درمان آنها، به علت ایجاد آنها پی ببرید.

مقاله مرتبط:بوتاکس لب

پیری
با افزایش سن چین و چروک ها به تدریج شکل می گیرند، باگذشت زمان آن پوست نرم و لطیف، خشک تر و نازک تر می شود و درنتیجه به تدریج خاصیت ارتجاعی آن کمتر می گردد.

حرکات و ژست های صورت
انجام حرکات یکنواخت در طول زمان، به ویژه حرکاتی که موجب ایجاد چین بر روی صورت می گردند، نیز می تواند به چروک صورت منجر شوند. با کشش صورت یا ایجاد حالات مختلف، قابلیت ارتجاعی پوست شما کاهش می یابد و سرانجام زمانی پوست توانایی بازگشت به حالت اولیه خود را از دست می دهد و چین و چروک ها به جزئی از چهره شما تبدیل می شوند، مگر اینکه در درمان آنها مداخله کنید. نگاه زیر چشم، خنده، و اخم از حرکات شایعی هستند که به ایجاد چروک اطراف چشم منجر می شوند.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید
هنگامی که زیر نور خورشید قدم می زنید، به طور ناخودآگاه چشمان خود را ریز می کنید، حتی اگر هوا چندان هم آفتابی نباشد. نور خورشید به همراه اشعه ماوراءبنفش و آفتاب سوختگی ناشی از آن فاجعه ای در پوست شما ایجاد می کند. این همان چیزی است که موجب صورتی شدن رنگ پوست شما و آسیب به آن پوست نرم و لطیف زیر چشمان شما می گردد.

چرا بوتاکس صورت

مراقبت ضعیف از پوست صورت
به منظور داشتن پوستی خوب و مرطوب شما باید نهایت تلاش خود را به کار گیرید، به ویژه در طول ماه های تابستان و زمستان. توجه داشته باشید که اگر مرطوب نگهداشتن پوست خود را برای چند روز نادیده بگیرید، شاهد چین و چروک های عمیق تر و تیره تر خواهید بود.

عادات تغذیه ای
شما می توانید با خوردن غذاهای سالم موجب بهبود ظاهر مشکلات زیر چشم خود شوید. این بدان معناست که بشقاب های خود را با میوه های سالم، سبزیجات و ماهی که سرشار از آنتی اکسیدان، ویتامین C، ویتامین E و اسیدهای چرب امگا 3 است، پرکنید. در طول روز، مقادیر زیادی از نوشیدنی های مفید مانند آب، آبمیوه تازه، و به ویژه چای سبز بنوشید.
عوامل ژنتیکی و عوامل ارثی
به مادر و مادربزرگ خود نگاه کنید. وراثت چیزی است که بسیاری از ما سعی می کنیم سال ها و سال ها از آن اجتناب کنیم، اما بالاخره روزی ما را درگیر می سازد.
استعمال دخانیات
سیگار کشیدن می تواند موجب شود که چین و چروک های صورت شما عمیق تر و تیره تر به نظر برسد. سیگار کشیدن منظم موجب تنگ شدن رگ های خونی در لایه بیرونی پوست می شود که جریان خون را کاهش داده و برخورداری از پوستی سالم را عملاً غیرممکن می سازد.

با یک کلیک تماس بگیرید