میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

کربوکسی تراپی تهران
کربوکسی تراپی تهران

لیست موضوعات

کربوکسی تراپی تهران

در  این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع کربوکسی تراپی تهران بپردازیم.

در دنیای امروز اغلب افراد به زیبایی اهمیت زیادی می دهند و همواره به دنبال روش هایی برای زیبا سازی پوست و مو و رفع ایرادات ظاهری بدن هستند. در این میان کلینیک ها و مراکز زیبایی ارائه دهنده خدمات مربوطه هستند و روش های زیبایی زیادی را ارائه می دهند. یکی از این روش ها کربوکسی تراپی است و از سوی سازمان غذا و داروی آمریکاFDA تایید شده است .

کربوکسی تراپی تهران
کربوکسی تراپی تهران

در این مقاله قصد داریم. یکی از بهترین کلینیک های کربوکسی تراپی شهر تهران را به شما معرفی کنیم. ممکن است برای شما سوال باشد که کربوکسی تراپی چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

در اینجا با پاسخ به سوالات زیر، به طور کامل شما را با این روش نوین آشنا خواهیم کرد.

 • کربوکسی تراپی چیست؟
 • آیا گاز CO2 سمی است؟
 • کربوکسی تراپی چه تفاوتی با مزوتراپی دارد؟
 • کربوکسی تراپی برای چه افرادی لازم است؟
 • در چه مناطقی از بدن از کربوکسی تراپی استفاده می شود؟
 • کربوکسی تراپی چه کاربرد هایی دارد؟
 • کربوکسی تراپی چه عوارضی دارد؟
 • کربوکسی تراپی چه احساسی ایجاد می کند؟
 • عمل کربوکسی تراپی در چند جلسه انجام می شود؟
 • بعد از کربوکسی تراپی چه مراقبت هایی لازم است؟
 • چه افرادی نمی توانند کربوکسی تراپی انجام دهند؟
 • چه مراکز کربوکسی تراپی در تهران وجود دارد؟
 • هزینه هر جلسه کربوکسی تراپی چقدر است؟

 

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی یک روش بی نظیر است که برای برطرف کردن برخی مشکلات زیبایی مانند کاهش سلولیت، درمان جای زخم، رفع تیرگی دور چشم، رفع چین و چروک صورت، رفع چاقی، درمان انسداد عروق  و … به کار می رود.

این روش در سال 1930 در فرانسه ابداع شده و به تدریج با رشد و ارتقا عملکرد همراه شده است. ابتدا جراحان قلب از این روش برای رفع انسداد عروق استفاده می کردند به تدریج به یکی از تکنیک ها و روش های زیبایی تبدیل شد. در این روش گاز co2 را با سوزن های بسیار ظریف در زیر پوست تزریق می کنند.

کربوکسی تراپی چیست؟
کربوکسی تراپی چیست؟

گاز بی خطر

این گاز کاملا بی خطر است و به طور طبیعی در بدن وجود دارد. همانطور که می دانید این گاز در بدن توسط ریه دفع می شود. وقتی که این گاز به بدن تزریق شود، سیستم ایمنی بدن آن را به عنوان کمبود اکسیژن تلقی می کند و به این ترتیب جریان خون  در آن ناحیه از بدن افزایش می یابد و مواد مغذی بیشتری به آن بخش می رسد و همچنین باعث افزایش کلاژن و الاستین می شود. در نتیجه سلول ها در آن قسمت از پوست شروع به ترمیم شدن می کنند.

برای انجام کربوکسی تراپی از یک دستگاه مخصوص استفاده می کنند که این ماشین میزان گاز کربن دی اکسیدی که قرار است تزریق شود را کنترل می کند. در این دستگاه یک مخزن برای نگه داری گاز وجود دارد که با لوله های پلاستیکی به یک تنظیم کننده متصل است و پزشک متخصص می تواند سرعت انتقال و مقدار گاز کربن دی اکسید را کنترل کند.

بعد از این که گاز از مخزن خارج شد به یک لوله استریل وارد می شود و این لوله مانند یک فیلتر عمل کرده و تمام نا خالصی ها را جدا می کند. بعد از آن گاز فیلتر شده با یک سوزن ریز و بسیار ظریف به بدن فرد وارد می شود.

برای این کار هیچ آمادگی خاصی لازم نیست مگر اینکه پزشک متخصص با توجه به شرایط و قوانین کلینیک نکته خاصی را یاد آور شود. فقط اینکه خانم ها باید قبل از انجام کربوکسی تراپی صورت یا زیر چشم آرایش خود را پاک کنند.

 

آیا گاز CO2 سمی است؟

این سوالی است که برای اکثر افرادی که قصد انجام عمل کربوکسی تراپی را دارند ممکن است به وجود بیاید. در پاسخ به این سوال باید گفت که: خیر! همان طور که می دانید، بدن ما اکسیژن را از طریق مجرای تنفسی می گیرد و به طور طبیعی بر اثر سوخت و ساز های بدن گاز کربن دی اکسید تولید می کند.

نهایتا ریه این گاز را  دفع خواهد کرد. در نتیجه این گاز سمی نیست و زمانی که با کربوکسی تراپی به یک ناحیه از بدن وارد می شود، به سلول های آن ناحیه آسیبی نمی رساند.

آیا گاز CO2 سمی است؟
آیا گاز CO2 سمی است؟

کربوکسی تراپی چه تفاوتی با مزوتراپی دارد؟

مزوتراپی یک تکنیک زیبایی است که  برای جوان سازی پوست به کار می رود. در این روش مخلوطی از مواد بیولوژیک مانند داروها، عصاره های گیاهی، ویتامین ها و … به پوست تزریق می شود. کاربرد های مزوتراپی کاملا شبیه به کربوکسی تراپی است و برای رفع سلولیت، رفع تیرگی زیر چشم، رفع چاقی، لیفت پوست و … استفاده می شود.

در هر دو روش کربوکسی تراپی و مزوتراپی درمان از طریق تزریق انجام می شود اما تفاوت آنها در این است که در کربوکسی تراپی به جای تزریق مایعات ، گاز کربن دی اکسید استفاده می شود. همچنین در مزو تراپی مراقبت های بیشتری نسبت به کربوکسی تراپی نیاز است. مثلا بعد از مزوتراپی باید رژیم حاوی پروتئین را رعایت کرد، از پوشیدن لباس های تنگ جلوگیری کرد، قبل از انجام مزوتراپی نباید کافئین مصرف شود، بعد از مزوتراپی حتما باید از ماساژ استفاده شود.

کربوکسی تراپی چه تفاوتی با مزوتراپی دارد؟
کربوکسی تراپی چه تفاوتی با مزوتراپی دارد؟

کربوکسی تراپی برای چه افرادی لازم است؟

افرادی که وارد میان سالی می شوند به تدریج با شل شدن پوست مواجه خواهند شد و چروک های ریزی در صورت و زیر چشم خود را نمایان می کنند. بهتر است تمام افراد میان سال برای کشیدن پوست، رفع چین و چروک، رفع سیاهی دور چشم و … از کربوکسی تراپی استفاده کنند. همچنین افرادی که اضافه وزن و چربی اضافه دارند می توانند از این روش بهره ببرند.

کربوکسی تراپی برای چه افرادی لازم است؟
کربوکسی تراپی برای چه افرادی لازم است؟

در چه مناطقی از بدن از کربوکسی تراپی استفاده می شود؟

تزریق گاز کربن دی اکسید در مناطقی از بدن مانند صورت، پلک، گردن، بازو ها، پا ها، باسن و معده می تواند انجام شود.

در چه مناطقی از بدن از کربوکسی تراپی استفاده می شود؟
در چه مناطقی از بدن از کربوکسی تراپی استفاده می شود؟

کربوکسی تراپی چه کاربرد هایی دارد؟

درمان سلولیت:

سلولیت نوعی چربی است که به شکل برآمدگی و ناهمواری بر روی پوست ظاهر می شود. سلولیت در هر قسمت از بدن که چربی زیادی تجمع کند دیده می شود اما در باسن و ران شایع تر است. خانم های جوان و یا افراد لاغر هم ممکن است به سلولیت دچار شوند و فقط مختص افراد چاق و دارای چربی اضافه نیست.

با اینکه وجود سلولیت برای بدن مشکل خاصی ایجاد نمی کند اما از لحاظ زیبایی روی پوست بدن تاثیر گذار است و بسیاری از افراد به دنبال راهی برای از بین بردن آن هستند. یکی از این راه ها استفاده از کربوکسی تراپی است.

کربوکسی تراپی به چربی ها نفوذ کرده و آنها را از بین می برد و پوست را صاف می کند. به این صورت که این گاز به طور مستقیم به چربی ها تزریق میشود و بدن چربی ها را که میزان زیادی گاز کربن دی اکسید دارند، مضر شناخته و آن ها را رفع می کند.

 

درمان تیرگی دور چشم:

تیرگی دور چشم تاثیر بدی روی زیبایی دارد و سن افراد را بیشتر از آنچه واقعا هست نشان می دهد. تیرگی دور چشم به دلایل زیادی مانند وراثت، استعمال دخانیات، کم خونی، کم آبی بدن و … ممکن است رخ دهد. یکی از دلایل آن، کمبود اکسیژن در شبکه مویرگی پلک پایین است. با استفاده از کربوکسی تراپی جریان خون در این قسمت افزایش یافته و تیرگی دور چشم از بین می رود.

روش انجام این عمل به این صورت است که با یک سوزن بسیار ریز گاز کربن دی اکسید را به دو یا سه ناحیه دور چشم تزریق می کنند. این عمل هیچ گونه درد وخون ریزی ندارد و سرپایی انجام می شود. پس از انجام عمل هم بیمار می تواند به منزل برگردد و به انجام کار های روز مره خود بپردازد. همچنین هیچ گونه عوارضی ندارد فقط ناحیه تحت درمان اندکی ورم می کند که بعد از 1 ساعت و یا در بدترین حالت 12  ساعت بر طرف می شود.

متاسفانه درمان قطعی تیرگی دور چشم با کربوکسی تراپی یک راه حل همیشگی نیست و نهایتا تا12 ماه ماندگاری دارد و بعد از آن نیاز به شارژ مجدد دارد.

اما در عین حال این امکان را به شما می دهد که یک نتیجه فوق العاده را مشاهده کنید.

درمان جای زخم، جوش و آکنه

کربوکسی تراپی می تواند بدون هیچ درد و خون ریزی نا همواری های پوست را از بین ببرد. کربوکسی تراپی باکتری هایی که عامل به وجود اورنده جوش ها هستند را از بین می برد. همین طور با افزایش و تقویت کلاژن سازی می تواند به از بین رفتن جای جوش و زخم و یا اکنه کمک کند. در نتیجه کربوکسی یک پوست بدون لک را به شما هدیه می دهد.

هر چه زمان کمتری از به وجود امدن جای زخم گذشته باشد روند درمان سریع تر انجام می گیرد و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز هم با توجه به عمق زخم یا جای جوش و آکنه متغیر است.

درمان چاقی باسن، ران، پهلو و شکم:

این روز ها چاقی و وجود چربی های اضافه در بدن از مشکلات بسیاری از افراد محسوب می شود. چربی های اضافه معمولا در نواحی ران، باسن، پهلو و شکم تجمع می کنند و تناسب اندام را به هم می ریزند. روش های زیادی برای رفع این چربی های اضافه وجود دارد ولی اکثر آنها یا پر خطر هستند و یا زمان زیادی لازم دارند که تاثیر خود را نشان دهند. یکی از روش های کم خطر و سریع از بین بردن چربی های اضافه، کربوکسی تراپی می باشد.

استفاده از کربوکسی تراپی برای لاغری از بهترین ومحبوب ترین روش ها در اروپا است. به خاطر این که این روش به راحتی با چربی های مقاوم بدن مقابله می کند و آنها را از بین می برد.

درمان چاقی باسن، ران، پهلو و شکم:
درمان چاقی باسن، ران، پهلو و شکم:

ایجاد شادابی در پوست

کربوکسی تراپی باعث افزایش جریان خون و تقویت کلاژن سازی می شود و به این ترتیب ناهمواری های پوستی را از بین برده و به شادابی و جوان سازی پوست کمک می کند.

افزایش جریان خون

همانطور که گفته شد در کربوکسی تراپی تزریق گاز کربنیک به پوست باعث می شود که اکسیژن و جریان خون در آن ناحیه افزایش یابد.

درمان چین و چروک

برای نتیجه بهتر رفع چین و چروک، کربوکسی تراپی را با روش های دیگری مثل تزریق ژل، مزوتراپی و .. ترکیب می کنند. این روش بیشتر در زمانی کاربرد دارد که پوست در برابر یک روش جوان سازی مقاومت می کند.

رفع افتادگی پوست

کمک به رفع ریزش مو

ریزش مو از شایع ترین مشکلات زیبایی می باشد. بنا به دلایل بسیار زیادی ممکن است افراد به ریزش مو دچار شوند. یکی از دلایل آن نرسیدن مواد مغذی به فولیکول های مو است. کربوکسی تراپی باعث می شود که انسداد عروق خونی بر طرف شود و جریان خون افزایش یابد. همچنین مواد مغذی بیشتر و بهتر به فولیکول های مو می رسد و مو ها تقویت می شوند. تعداد دفعات انجام کربوکسی تراپی به حجم ریزش مو بستگی دارد و حدودا در 10 الی 12 جلسه است.

درمان ترک های پوستی

این مورد بیشتر برای خانم های باردار یا کسانی که بر اثر چاقی و لاغری دچار ترک های پوستی شده اند کاربرد دارد. کربوکسی تراپی با افزایش کلاژن سازی باعث می شود که پوست ترمیم شود و این ترک ها از بین بروند.

درمان اگزما

درمان پسوریازیس

پسوریازیس یک نوع بیماری پوستی غیر مسری است. این بیماری بر اساس تولید سریع سلول های پوستی ایجاد می گردد و در نهایت به پوسته پوسته شدن سطح پوست منجر می گردد. کربوکسی تراپی از روش های درمان این بیماری می باشد.

بر طرف کردن خطوط خنده

این روش برای خطوط ریز کاربرد دارد و روی خطوط عمیق تاثیری ندارد. در این موارد بهتر است به جای آن از تزریق فیلر یا بوتاکس استفاده کرد.

کربوکسی تراپی چه عوارضی دارد؟

خوشبختانه کربوکسی تراپی عوارضی برای بدن ندارد و به همین خاطر به عنوان محبوب ترین روش های زیبایی شناخته شده است. این روش به صورت سر پایی انجام می شود و هیچ دردی ندارد. تنها عارضه این عمل این  که ممکن است در تزریق روی دست و پا جای سوزن کبود می شود و یا در برخی موارد افراد پس از عمل اندکی دچار تورم می شوند. در برخی موارد بسیار نادر هم خش خش و یا سوزن سوزن شدن پوست گزارش شده است.

بعد از انجام کربوکسی تراپی فشار خون فرد افزایش می یابد و فرد ممکن است تا چند ساعت دچار احساس گرما خواهد شد.

کربوکسی تراپی چه عوارضی دارد؟
کربوکسی تراپی چه عوارضی دارد؟

کربوکسی تراپی چه احساسی ایجاد می کند؟

در این روش به ندرت پیش می آید که فرد احساس درد داشته باشد اما اگر شخصی از سوزن ترس داشته باشد یا در موارد خاص مانند تزریق زیر چشم احساس درد کمی وجود داشته باشد از بی حس کننده استفاده می شود. ممکن است بیمار در هنگام تزریق کمی احساس خارش یا سوزش داشته باشد اما معمولا بعد از انجام کار و یا نهایتا تا چند ساعت بعد رفع می شود و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

در هنگام درمان سلولیت به دلیل اینکه مقدار زیادی گاز تزریق می شود شما فشار گاز را احساس خواهید کرد.

کربوکسی تراپی چه احساسی ایجاد می کند؟
کربوکسی تراپی چه احساسی ایجاد می کند؟

عمل کربوکسی تراپی در چند جلسه انجام می شود؟

تعداد جلسات این عمل بستگی به نوع درمان و ویژگی های فردی شخص دارد اما به طور میانگین  8 تا 10 جلسه طول می کشد. بین هر جلسه تا جلسه بعد یک یا دو هفته فاصله وجود دارد و هر جلسه حدودا 5 الی 30 دقیقه زمان می برد. برای نتیجه بخشی بهتر و تثبیت بیشتر، بهتر است  بعد از اتمام جلسات، هر یک سال یک بار این عمل تکرار شود.

برای درمان سلولیت و رفع سیاهی دور چشم،8 تا 10 جلسه و برای درمان پیری و چروک و ناهمواری های پوستی 10 تا 12 جلسه درمان لازم است.

قبل از انجام کربوکسی تراپی باید پزشک مربوطه خود را مورد مشورت قرار دهید تا معلوم شود شود با توجه به سن، جنسیت، نوع مشکل، نوع پوست و … چه تعداد جلسه کربوکسی تراپی برای شما نیاز است.

عمل کربوکسی تراپی در چند جلسه انجام می شود؟
عمل کربوکسی تراپی در چند جلسه انجام می شود؟

بعد از کربوکسی تراپی چه مراقبت هایی لازم است؟

برای افرادی که بیماری خاصی دارند,قبل از انجام کربوکسی تراپی حتما باید آزمایش های مربوطه طبق نظر پزشک درمان گر صورت بگیرد تا از بروز هر گونه حساسیت جلو گیری شود. همچنین افراد باید قبل از انجام این عمل  مصرف هر نوع قرص و دارویی را به پزشک مرتبط اطلاع دهند. بعد از انجام عمل هم مراقبت سختی لازم نیست و به استراحت پس از عمل هم نیازی نمی باشد.

برخی از نکاتی که پس از انجام کربوکسی تراپی باید رعایت شود عبارتند از:

تا 24 ساعت باید از رفتن به استخر و حمام جلوگیری شود.

باید دوره مصرف پماد ها و قرص های تجویز شده کامل شود.

در برخی بیماران باید از انجام فعالیت های بدنی و ورزش های سنگین جلوگیری کند.

چه افرادی نمی توانند کربوکسی تراپی انجام دهند؟

درست است که کربوکسی تراپی عوارض زیاد و مهمی ندارد ولی برخی از افراد به دلیل ابتلا به برخی بیماری ها نمی توانند این عمل را انجام دهند. این بیماری ها شامل موارد زیر می باشد:

کسانی که از نارسایی کلیه رنج می برند

افرادی که دیالیز می کنند

خانم های باردار

افراد سرطانی و کسانی که شیمی درمانی می کنند

کسانی که از آنمی و کم خونی شدید رنج می برند

کسانی که بیماری صرع دارند

افرادی که به آب سیاه (گلوکوم) مبتلا هستند

اشخاصی که به بیماری های مغذی دچار هستند

چه مراکز کربوکسی تراپی در تهران وجود دارد؟

کربوکسی تراپی در کلینیک ها و مراکز زیادی در شهر تهران انجام می شود. اما آنچه در میان مهم است تخصصی و مهارت پزشک درمانگر می باشد. پیشنهاد ما برای این منظور، کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد می باشد. در ادامه می تواند با شماره  این مرکز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید

 

هزینه هر جلسه کربوکسی تراپی چقدر است؟

هزینه کربوکسی تراپی با توجه به کلینیک انتخاب شده فرق می کند به همین جهت برا کسب اطلاع دقیق می توانید از مشاوره کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد استفاده کنید

نتیجه گیری:

کربوکسی تراپی یک روش کم هزینه و کم خطر است و شما می توانید بدون جراحی به جوان سازی و بهبود پوست خود کمک کنید. بعد از انجام این عمل هم لازم نیست هیچ وقتی را صرف استراحت کنید و بلافاصله به فعالیت های روزمره خود ادامه می دهید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید