میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

مراقبتهای بعد از تزریق ژل زیر چشم
مراقبتهای بعد از تزریق ژل زیر چشم

لیست موضوعات

مراقبتهای بعد از تزریق ژل زیر چشم

در این مقاله به بررسی مراقبتهای بعد از تزریق ژل زیر خط چشم می پردازیم. تزریق ژل زیر چشم با هدف های مختلفی انجام می شود که در ادامه به آن می پردازیم.

مراقبتهای بعد از تزریق ژل زیر چشم
مراقبتهای بعد از تزریق ژل زیر چشم

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

ژل چیست و در زیبا سازی صورت چه نقشی دارد؟

چرا تزریق ژل در زیر چشم انجام می گیرد؟

مراقبتهای بعد از تزریق ژل زیر چشم چیست؟

مراقبت های بعد از تزریق ژل چیست؟

عوارض تزریق ژل در زیر چشم به چه صورت است؟

 

ژل چیست و در زیبا سازی صورت چه نقشی دارد؟

ژل از ماده ای تهیه شده است که به طور طبیعی در پوست انسان وجود دارد. همین سبب می شود تا در هنگام تزریق ژل سیستم دفاعی بدن آن را بیگانه نداند البته این مسائل در حیطه کاری ما نیست و آن را فقط برای فهم بیشتر بیان کردیم.

نکته ای که در این مقاله باید بدانید این است که ژل از ماده ای به نام اسید هیالورونیک ساخته می شود و کاربردهای فراوانی در صنعت زیبایی دارد. قبل از آن که کاربردهای آن را بیان کنیم لازم است نکته ای را یادآور شوم، تزریق ژل اگر به اندازه مناسب انجام شود زیبایی دارد و افراط در تزریق آن می تواند صورت را از حال طبیعی دور کند.

تزیرق ژل برای برجسته سازی قسمت هایی از صورت و بدن به کار می رود این قسمت ها می تواند گونه، لب و زیر چشم باشد. از ژل برای رفع فرو رفتگی و چین و چروک ها و خطوط اضافی صورت یا به طور کلی برای صافی پوست هم استفاده می شود. کاربرد دیگر ژل در زاویه سازی صورت و فک می باشد.

ژل چیست و در زیبا سازی صورت چه نقشی دارد؟
ژل چیست و در زیبا سازی صورت چه نقشی دارد؟

چرا تزریق ژل در زیر چشم انجام می گیرد؟

اگر از کسانی هستید که در زیر چشم خود گودی و کبودی بیش از حدی دارید می توانید به راحتی با تزریق ژل آن را بر طرف کنید. در مطالب گفته شده به این موضوع اشاره کردیم که ژل برای رفع فرو رفتگی ها و برجسته سازی بسیار مناسب است و توصیه می شود، این فرو رفتگی می تواند گودی زیر چشم باشد.

البته تنها کاربرد تزریق ژل زیر چشم رفع گودی نیست. در بسیاری از مواقع ژل به زیر چشم تزریق می شود تا پوست این ناحیه را شاداب کند و حس جوانی را به صورت برگرداند. پوست زیر چشم به دلیل آن که نازکتر از قسمت های دیگر است چین و چروک در آن بیشتر و زودتر نمایان می شود. تزریق ژل می تواند این چین و چروک ها از بین ببرد و با کمک به کلاژن سازی پوست شادابی را به شما هدیه دهد.

کاربرد دیگری که تزریق ژل در زیر چشم دارد کمک به برطرف کردن پف زیر چشم است. پف زیر چشم در بسیاری از افراد حالت نازیبایی را در ان ها به وجود می آورد. تزریق ژل در این ناحیه به راحتی می تواند این مشکل را حل کند.

چرا تزریق ژل در زیر چشم انجام می گیرد؟
چرا تزریق ژل در زیر چشم انجام می گیرد؟

مراقبت های بعد از تزریق ژل زیر چشم؟

زمانی که ژل را در زیر چشم تزریق می کنید علاوه بر کبودی و تورم و قرمزی در آن ناحیه ممکن از با سر درد و احساس وجود توده هایی در زیر چشم مواجه شوید. در ابتدا باید بگوئیم اصلا جای هیچ نگرانی وجود ندارد و این علائم کاملا موقتی و گذرا هستند.

برای آن که زمان کمتری این دردها را تحمل کنید چند پیشنهاد کاربردی داریم. اول این که در همان لحظات ابتدایی تزریق تکه ای یخ زیر چشم خود بگذارید این کار هم به کاهش سر درد کمک می کند و هم سبب می شود تورم این ناحیه زودتر از بین رود.

اگر احساس سر درد شما شدید است می توانید از مسکن برای تسکین درد استفاده کنید. همینطور می توانید از کرم های برای برطرف کردن تورم و قرمزی استفاده کنید ک پیشنهاد می کنیم کرم های بر پایه گیاهی باشند. نکته آخر که بعد از تزریق ژل در زیر چشم باید رعایت کنید این است که تا 24 ساعت بعد از انجام هرگونه حرکت ورزشی خودداری کنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل زیر چشم؟
مراقبت های بعد از تزریق ژل زیر چشم؟

 مراقبت های بعد از تزریق ژل؟

در مطالب بالا مراقبت های مخصوص به زمانی را بررسی کردیم که تزریق ژل در ناحیه زیر چشم انجام شده بود. حال می خواهیم مراقبت های کلی بعد از تزریق ژل را بررسی کنیم. بعد از آن که تزریق انجام شد به میزان قابل توجهی آب بنوشید. نوشیدن آب به شما کمک می کند که تورم و قرمزی را زودتر از بین ببرید و ژل در زمان کمتری ثابت شود.

نوشیدن آب میوه هم می تواند در روند بهبود شما بسیار مفید باشد پس آن را فراموش نکنید. در ساعات اولیه تزریق اجازه ندهید در معرض گرمای شدید مانند سونا یا جکوزی قرار بگیرید. گرما در روزهای بعدی خطرناک نیست اما در روزهای اولیه می تواند سبب بروز مشکل شود.

مورد دیگری که باید رعایت کنید این است که از حرکات سنگین و انجام ورزش خودداری کنید زیرا ممکن است سبب افتادگی ژل شود. کمپرس یخ در ساعت های اولیه تزریق می تواند علاوه بر کاهش درد، تورم و قرمزی ایجاد شده را هم به شدت کاهش دهد.

عوارض تزریق ژل در زیر چشم؟

علاوه بر عوارض هایی که به طور کلی برای تزریق ژل در هر ناحیه ای وجود دارد . کاملا موقتی است. تزریق ژل زیر چشم عوارض خاص خود را نیز دارد به عنوان مثال ممکن است ژل تزریق شده به خوبی ثابت نشود و در ناحیه های دیگر پخش شود.

بروز سر درد از دیگر عوارض تزریق ژل در این ناحیه است. به دلیل آن که پوست زیر چشم بسیار نازک و آسیب پذیر است ممکن است شخص دچار آلرژی شود. عوارض دیگر آن که البته احتمال بروز آن خیلی کم است کم شدن موقت بینایی است. البته این اتفاق خیلی کم رخ خواهد داد.

نتیجه گیری:

همان طور که در مطالب بالا به آن اشاره شد ژل یکی از پرکاربردترین مواد در صنعت زیبایی به حساب می آید که کاربردهای فراوانی هم دارد. عوارض استفاده از آن بسیار کم است و احتمال بروز حساسیت جز در مواقع خاص وجود ندارد.

امیدوارم مطالب فوق برای شما مفید بوده باشد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1368 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید