میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

ماسک وایتنینگ
ماسک وایتنینگ

لیست موضوعات

ماسک وایتنینگ

ماسک وایتنینگ یکی از ماسک هایی می باشد که ناخالصی های پوست را با سرعت بسیار بالایی جذب کرده و به دلیل خاصیت روشن کنندگی که دارد، سبب روشنی و شفافیت پوست می گردد. برای اینکه بیشتر با این ماسک مفید آشنا شوید،

ماسک وایتنینگ
ماسک وایتنینگ

برای آگاهی بیشتر در مورد ماسک وایتنینگ به زر کلینیک مراجعه کنید و یا با شماره تلفن این کلینیک که در انتهای همین مقاله درج شده است تماس بگیرید.

در ادامه مقاله قصد داریم مطالب جامع و مفیدی را ارائه دهیم و همچنین به پاسخ پرسش های زیر بپردازیم.

 1. ماسک وایتنینگ چیست؟
 2. مهمترین کارهایی که ماسک وایتنینگ انجام می دهد کدام موارد می باشند؟
 3. ماسک وایتنینگ از چه ویژگی هایی برخوردار است؟
 4. چرا باید ماسک وایتنینگ را مورد استفاده قرار دهیم؟
 5. طرز استفاده از ماسک وایتنینگ چگونه است؟
 6. آیا هر روز باید از ماسک وایتنینگ استفاده کرد؟
 7. هنگام استفاده از ماسک وایتنینگ چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟
 8. آیا ماسک وایتنینگ را می توان به طور همزمان با ماسک های دیگر مورد استفاده قرار داد؟
 9. تفاوت ماسک وایتنینگ با اسکراب صورت در چیست؟
 10. با استفاده از ماسک وایتنینگ به چه مزیت هایی می توان دست یافت؟
 11. در چه صورت استفاده از ماسک وایتنینگ تاثیرگذار نخواهد بود؟
 12. چه کسانی می توانند از ماسک وایتنینگ استفاده کنند؟
 13. ماسک وایتنینگ برای آقایان چه مزایایی دارد؟

ماسک وایتنینگ چیست؟

ماسک وایتنینگ یکی از تاثیرگذارترین و مفیدترین ماسک های صورت به شمار می آید که لایه برداری پوست را به صورت ملایم و بدون آسیب رساندن به پوست انجام می دهد. به طوری که با سلول های مرده پوست را برداشته و رنگ دانه هایی که منجر به تیره و کدر شدن پوست شده اند را برطرف می کند.

هدف وایتنینگ این است که قسمت های تیره و علائم پیری پوست را حذف کرده و آن را شفاف تر و شاداب کند. با توجه به اینکه وایتنینگ از ویتامین C برخوردار می باشد، تیرگی و کدری پوست را از بین خواهد بود.

در این ماسک یک رایحه آرام بخش وجود دارد که خستگی پوست را درمان و به دلیل داشتن خاصیت سفت کنندگی مقاومت پوست را افزایش می دهد.

مهمترین کارهایی که ماسک وایتنینگ انجام می دهد کدام موارد می باشند؟

اگر بخواهیم در مورد کارهایی که ماسک وایتنینگ انجام می دهد توضیح دهیم در واقع باید بگوییم که هیچ کاری نیست که این نوع ماسک نتواند آن را انجام دهد.

از آنجایی که انواع ماسک ها با کاربردهای گوناگون در بازار به فروش می رسند باعث شده تا تعداد زیادی از افراد قادر نباشند، بهترین محصول را برای پوست صورت خود انتخاب کنند.

در صورتی که دارای پوست خشکی هستید و باید از مرطوب کننده استفاده کنید یا پوست خشکی دارید، اما باید روشن شود و یا ممکن است، پوستتان به اندازه ای حساس باشد که تسکین دهنده برای آن ضرورت دارد، وایتنینگ به عنوان یک ماسک صورت خوب و مناسب به تمام نیازهای شما پاسخ خواهد داد و کمک می کند تا در مقایسه با قبل از پوست بهتری برخوردار باشید.

از طرفی دیگر باعث مقاومت طبیعی پوست می شود و به گونه ای عمل خواهد کرد تا محصولات مراقبتی دیگر که برای پوست خود مورد استفاده قرار می دهید مفیدتر واقع شوند. برای مثال کسانی که پوست چربی دارند و از عناصر پاک کننده یا ضدعفونی کننده نتیجه ای نگرفته اند، هنگامی که وایتنینگ را بر روی پوست صورت خود قرار می دهند، پس از گذشت مدت زمان کوتاهی این نوع ماسک که خاصیت لایه برداری دارد، چربی های اضافی موجود در سطح پوست را به خود جذب کرده و ناخالصی ها را خارج می کند.

مهمترین کارهایی که ماسک وایتنینگ انجام می دهد کدام موارد می باشند؟
مهمترین کارهایی که ماسک وایتنینگ انجام می دهد کدام موارد می باشند؟

ماسک وایتنینگ از چه ویژگی هایی برخوردار است؟

از مهمترین ویژگی های ماسک وایتنینگ می توان به موردهای ذیل اشاره نمود:

 • ماسک مخصوص صورت وایتنینگ از عصاره ی شیرین بیان، ویتامین C، ریشه توت و گلوکزآمین تشکیل شده است.
 • وایتنینگ لایه برداری پوست را برخلاف لایه برداری های شیمیایی به صورت گیاهی و بدون آسیب رساندن به پوست انجام می دهد.
 • وایتنینگ به صورت ملایم سلول های مرده که بر روی سطح پوست ایجاد شده اند را از بین می برد.
 • تمام لک هایی که بر روی سطح پوست ایجاد شده اند را برطرف کرده و باعث شفاف و روشن شدن پوست می شود.
 • بیماری های پوستی با استفاده از این ماسک درمان شده و پوست را بازسازی خواهد کرد.
 • وایتنینگ مقاومت طبیعی پوست را افزایش خواهد داد.

چرا باید ماسک وایتنینگ را مورد استفاده قرار دهیم؟

ماسک وایتنینگ به دلیل اینکه از مواد با کیفیت و مرغوب تشکیل شده است و همچنین کاملا گیاهی می باشد، قادر خواهد بود مشکلات پوستی را به طور کامل برطرف کرده و آن را بازسازی کند.

در صورتی که از خشکی و یا چربی پوست خود رنج می برید، این نوع ماسک رطوبت مورد نیاز پوست شما را تامین می کند. از طرفی دیگر پوست هایی که دچار قرمزی و یا التهاب شده اند را تسکین می دهد.

اگر چربی پوست بیش از اندازه باشد و یا منافذ آن مسدود شده باشند، تمام ناخالصی های موجود در پوست را جذب و آنها را خارج خواهد کرد. در ادامه مهمترین دلایل مورد استفاده قرار دادن ماسک صورت وایتینگ را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهیم داد.

چرا باید ماسک وایتنینگ را مورد استفاده قرار دهیم؟
چرا باید ماسک وایتنینگ را مورد استفاده قرار دهیم؟

آلودگی های پوست را تا حد بسیار زیادی از بین می برد:

یکی از دلایل اصلی استفاده از ماسک صورت مفید و موثر وایتنینگ این است که تمام آلودگی های ایجاد شده بر روی سطح پوست را برطرف کرده و باعث می شود، پوست چربی های بیشتری را جذب کند. علاوه بر این از تجمع یافتن سلول های مرده پوستی بر روی سطح پوست جلوگیری خواهد کرد.

هنگامی که عناصر اضافی پوست حذف می شوند، بدون شک مسدود شدن منافذ پوستی نیز تا حد قابل توجهی از بین می رود. همانطور که می دانید گرفتگی منافذ پوست ما را با مشکلات بسیار زیادی مواجه می کند. به دلیل اینکه مواد زائد در لایه های زیرین پوست نفوذ کرده و برای باکتری ها شرایطی را فراهم خواهد کرد تا با سرعت بالایی رشد و گسترش پیدا کنند.

در صورتی که رشد باکتری ها آغاز شود، خیلی سریع جوش های ریز و درشت بر روی پوست ما به وجود می آیند که این موضوع تا مدت طولانی آزار و اذیت ما را به دنبال خواهد داشت.

با مورد استفاده قرار دادن ماسک صورت وایتنینگ به صورت منظم می توانیم پوست خود را همیشه تمیز نگه داشته و مانع مسدود شدن منفذهای پوستی شویم. به همین جهت جلوگیری کردن از انسداد منافذ پوستی به عنوان اصلی ترین دلایل اعمال کردن این نوع ماسک به شمار می آید.

آلودگی های پوست را تا حد بسیار زیادی از بین می برد:
آلودگی های پوست را تا حد بسیار زیادی از بین می برد:

پوست صورت به پاکسازی عمیق نیاز دارد:

یکی دیگر از دلایل اعمال کردن وایتنینگ این است که اگر به صورت روزانه ماسک را مورد استفاده قرار دهیم باعث می شود، تمام عناصر تخریب کننده مختلف پوست از جمله آلودگی ها، چربی های اضافی، مواد آرایشی و ناخالصی ها از بین روند. ممکن است، برخی از افراد در مورد استفاده از این نوع ماسک صورت که کمک می کند تا پاکسازی به طور عمیق انجام گیرد هیچ گونه اطلاعی نداشته باشند.

وایتنینگ به عنوان یک ماسک خوب توانایی جذب کردن سخت ترین ناخالصی های پنهان شده در قسمت لایه های اپیدرم را دارد. افراد زیادی هستند که به این نتیجه رسیده اند پس از استفاده از وایتنینگ پوست صورت آنها کاملا سم زدایی شده است. به طوری که متوجه تغییرات پوست خود در حین عملکرد ماسک شدند.

شاید باورکردنی نباشد، اما وایتنینگ می تواند فرآیند پاکسازی عمیق را انجام دهد. به دلیل اینکه وضعیت منافذ پوستی را به صورت واضح و آشکار ترمیم خواهد کرد.

برای داشتن آرامش ذهنی استفاده از ماسک ضروری است:

از دیگر دلایل مورد استفاده قرار دادن ماسک مخصوص صورت وایتنینگ می توان به داشتن آرامش ذهنی اشاره کرد. ممکن است، برخی افراد از وایتنینگ این تصور را داشته باشند که ساخت آنها تنها به منظور ترمیم و بهبود ظاهر پوستی می باشد. در حالی که از خاصیت درمانی نیز برخوردار خواهد بود.

هنگامی که از ماسک استفاده می کنیم، تمام حس های ما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. به همین دلیل باعث می شود، آرامش ذهنی به وجود آید. با توجه به اینکه نه تنها وایتنینگ، بلکه انواع ماسک ها باید در آرام ترین و ساکت ترین مکان ها مورد استفاده قرار گیرند.

به همین جهت، در صورتی که قصد دارید، ماسک را به پوست صورت خود بزنید، برای انجام این کار بهتر است، زمانی را برای خود در نظر بگیرید. تعداد زیادی از افراد برای اینکه وایتنینگ بر روی پوست صورت آنها تاثیر بیشتری داشته باشد، در داخل وان پر از آب داغ می روند تا علاوه بر بهره بردن از فواید ماسک از نظر ذهنی و روانی نیز به آرامش برسند.

برای داشتن آرامش ذهنی استفاده از ماسک ضروری است:
برای داشتن آرامش ذهنی استفاده از ماسک ضروری است:

پوست صورت به درخشندگی نیاز دارد:

استفاده از وایتنینگ باعث می شود تا خون در قسمت صورت با سرعت گردش پیدا کند. هنگامی که این نوع ماسک روی صورت خشک شده و یک حالت سفتی ایجاد می گردد، با پاک کردن ماسک رگ های خونی که در پوست وجود دارند، انبساط پیدا خواهند کرد و به این ترتیب پوست به طور کلی بهبود می یابد.

در صورتی که همین نکات ذکر شده را مورد توجه قرار دهیم به این نتیجه می رسیم که استفاده از وایتنینگ نرمی و لطافت، صاف تر شدن، درخشندگی و لطافت پوست را به دنبال دارد.

برخی افراد هنگام استفاده از ماسک به دلیل سوزشی که در پوست خود احساس می کنند، نگران می شوند. لازم است، بدانید که این سوزش به معنی اثربخشی وایتنینگ می باشد و در واقع پس از چند دقیقه برطرف شده و پوست شما را متحول خواهد کرد، بنابراین جای هیچ گونه ترس یا نگرانی نبوده و می توانید با خیالی آسوده از ماسک استفاده کنید.

وایتنینگ باعث افزایش تاثیر محصولات مراقبت از پوست می شود:

در صورتی که از ماسک صورت وایتنینگ به صورت منظم استفاده کنید باعث می شود تا تمام محصولات مراقبتی از پوست با سرعت بالاتری اثر کنند. کسانی که تمایل دارند، کرم های شب، لوسیون ها و غیره خیلی سریع به اعماق و لایه های زیرین پوست نفوذ کنند تا آنجایی که امکان دارد، باید به طور مرتب وایتنینگ را مورد استفاده قرار دهند.

به دلیل اینکه انجام چنین کاری کمک می کند تا مرطوب کننده ها و محصولات محافظتی از پوست در مقایسه با قبل از استفاده ماسک از عملکرد بهتری برخوردار باشند. به همین جهت پس از گذشت مدت زمان کوتاهی متوجه خواهید شد که ماسک تا حدی بر روی پوست شما تاثیرات مثبتی را داشته است. به طوری که قبل از مورد استفاده قرار دادن وایتنینگ شاهده آنها نبوده اید.

باید از بروز چین و چروک های صورت جلوگیری کرد:

وایتنینگ به منظور سفت شدن پوست از فواید بسیار زیادی برخوردار می باشد و همچنین پوست را ترمیم و بازسازی خواهد کرد. علاوه بر این به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدان قوی و ویتامین C مانع آزاد شدن رادیکال های آزاد که یکی از عوامل اصلی پیری و آسیب به پوست بوده می شود. وایتنینگ بافت های محافظت کننده پوست را تحریک کرده و از به وجود آمدن چین و چروک جلوگیری می کند. در نتیجه باعث جوانسازی و سفتی پوست می شود.

باید از بروز چین و چروک های صورت جلوگیری کرد:
باید از بروز چین و چروک های صورت جلوگیری کرد:

طرز استفاده از ماسک وایتنینگ چگونه است؟

همانطور که قبلا اشاره کردیم ماسک وایتنینگ پوست های خیلی چرب و خشک یا منافذ مسدود شده را درمان خواهد کرد. برای اینکه این ماسک بر روی پوست شما بهترین عملکرد و همچنین تاثیرات مثبتی داشته باشد، لازم است که آن را به طور صحیح مورد استفاده قرار دهیم.

در صورتی که قصد دارید، از وایتنینگ استفاده کنید نباید در مورد اینکه امکان دارد، برای شما دردسرهایی از جمله کثیف کاری را ایجاد کند حساسیت زیادی به خرج دهید. اگر می خواهید لباس هایتان کثیف نشوند توصیه می شود، لباسی که نسبت به آن بی اهمیت هستید، را بر تن کرده و با بستن موها به طور کامل از ریختن آنها بر روی صورت خود جلوگیری کنید.

در بخش قبلی گفتیم که مناسب ترین مکان برای قرار دادن ماسک بر روی صورت وان حمام می باشد. تا اینجا نکاتی را در مورد آمادگی برای استفاده از وایتنینگ ارائه دادیم. در ادامه این بخش قصد داریم شما را با طرز استفاده ماسک صورت وایتنینگ آشنا کنیم.

طرز استفاده از ماسک وایتنینگ چگونه است؟
طرز استفاده از ماسک وایتنینگ چگونه است؟

در اولین مرحله صورت خود را با شوینده مناسب تمیز کنید:

قبل اینکه ماسک را بر روی پوست صورت خود قرار دهید ابتدا آن را از هر گونه مواد آرایشی و یا آلودگی به خوبی تمیز کنید. لازم است، این نکته را ذکر کنیم که تمیز کردن پوست پیش از مورد استفاده قرار دادن تمام ماسک ها نه تنها وایتنینگ ضروری می باشد. به دلیل اینکه باعث می شود تا ماسک به خوبی اثر کند.

علاوه براین باید شوینده های مناسبی را انتخاب کنید که در واقع از میان انواع آنها پاک کننده های روزانه بهترین گزینه به شمار می آیند. از آنجایی که وایتنینگ لایه برداری پوست را نیز انجام می دهد، بنابراین برخلاف ماسک های دیگر قبل از زدن این نوع ماسک نیازی نیست که برای جذب بهتر ماسک پوست خود را لایه برداری کنید.

در دومین مرحله مرطوب کردن دست ها و پوست صورت خود را فراموش نکنید:

پس از تمیز کردن پوست وقت آن است که دست ها و صورت خود را کمی مرطوب کنید. در صورتی که قادر باشید، با دوش آب گرم، گذاشتن حوله گرم بر روی صورت و یا بخار آب منافذ پوست را باز کنید ماسک بهتر عمل خواهد کرد، سپس با دست یا یک فرچه ای که زبر نبوده و یا دست قرار دادن ماسک بر روی پوست صورت را آغاز کنید.

توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید وایتنینگ را به اطراف چشم ها بزنید و تنها آن را بر مهمترین نقاط صورت پخش کرده و سپس باقی مانده آن را به پوست گردن نیز بزنید.

تعداد زیادی از افراد هنگامی که این نوع ماسک را مورد استفاده قرار می دهند آن را به پوست گردن خود نمی زنند. در حالی که جلوگیری کردن از چروک شدن پوست گردن به اندازه پوست صورت از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

در سومین مرحله باید اجازه دهید ماسک مطابق دستورالعمل بر روی پوست صورت بماند:

برای اینکه وایتنینگ عملکرد مناسب و بهتری داشته باشد، نباید خیلی سریع آن را از روی پوست صورت خود پاک کنید، چرا که از فواید آن بهره مند نخواهید شد و تنها آن را هدر داده اید. به همین جهت توصیه می شود، هنگام استفاده از ماسک دستورالعمل های ذکر شده بر روی آن را حتما مورد توجه قرار دهید تا شاهد تاثیرات مثبت و خوب آن باشید.

در چهارمین مرحله باید ماسک را از روی صورت خود بردارید:

اکنون زمان برداشتن ماسک از روی صورت رسیده و در واقع باید مرحله آخر را با دقت زیادی انجام دهید. به طوری که پوست صورت تحت فشار و آسیب قرار نگیرد. بهترین کار این است که آب و یک پارچه نرم یا حوله لطیف را مورد استفاده قرار دهید. پس از اینکه ماسک را از روی صورت برداشتید، حتما به کمک حوله ای تمیز صورت خود را به طور کامل خشک کنید.

در چهارمین مرحله باید ماسک را از روی صورت خود بردارید:
در چهارمین مرحله باید ماسک را از روی صورت خود بردارید:

آیا هر روز باید از ماسک وایتنینگ استفاده کرد؟

ممکن است، برای کسانی که قصد دارند، از ماسک وایتنینگ استفاده کنند این سوال پیش آید که هر چند وقت یک بار باید ماسک را بر روی پوست خود قرار دهیم.

همانطور که در بخش های قبلی گفتیم، وایتنینگ یکی از انواع ماسک های روشن کننده به شمار می آید که لایه برداری پوست را به صورت ملایم انجام می دهد. از آنجایی که این نوع از خاصیت لایه برداری گیاهی برخوردار می باشد،

بنابراین می توان آن را به صورت روزانه مورد استفاده قرار داد. در واقع قبل از تعیین زمان استفاده از ماسک ها باید نوع پوست را در نظر داشته باشیم که این موضوع در مورد کرم هایی که دارای خاصیت لایه برداری شیمیایی هستند، صدق می کند.

به طوری که افراد دارای پوست چرب لایه برداری های شیمیایی را باید را دو بار در هفته و آنهایی که پوست خشکی دارند، هفته ای یک بار آن را بر روی پوست صورت خود قرار دهند، اما وایتنینگ به دلیل اینکه از عصاره شیرین بیان، ریشه توت و ویتامین C تشکیل شده است، استفاده روزمره از آن امکان پذیر می باشد.

آیا هر روز باید از ماسک وایتنینگ استفاده کرد؟
آیا هر روز باید از ماسک وایتنینگ استفاده کرد؟

هنگام استفاده از ماسک وایتنینگ چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

مهمترین نکاتی که باید هنگام مورد استفاده قرار دادن ماسک وایتنینگ رعایت کنید شامل موارد زیر می شود:

 • همانطور که می دانید پوست دور و بر چشم ها بسیار ظریف بوده و از حساسیت بسیار بالایی برخوردار می باشند که به هیچ عنوان نباید از محصولات مراقبتی پوست را در این نواحی استفاده کرد. به همین جهت توصیه می شود، قبل اینکه وایتنینگ را بر روی پوست صورت خود قرار دهید ابتدا اطراف چشم ها را به مقدار کمی ژل چشم و یا کرم دور چشم آغشته کنید تا رطوبت این قسمت از بین نرود.
 • هنگامی که احساس کردید ماسک به طور کامل خشک شده است و باید آن را از روی صورت خود بردارید، لیفی که نرم، گرم و مرطوب می باشد، را بر روی پوست صورت قرار دهید و به مدت چند ثانیه صبر کنید. انجام ین کار باعث می شود تا وایتنینگ به راحتی و آسانی از روی پوست صورتتان پاک شود.
 • در صورتی که تمایل دارید تا ماسک را با استفاده از آب از روی صورت خود پاک کنید به یاد داشته باشید که حتما باید پوست صورت به طور کامل خشک شود و سپس به کمک یک پد پنبه ای مالش دادن مقداری تونر را بر روی پوست صورت و گردن خود آغاز کنید. شاید این تصور را داشته باشید که نیازی به مالیدن تونر نیست. در حالی که باعث کوچکتر شدن منافذ باز پوست خواهد شد. در آخر برای اینکه پوستتان دچار خشکی و پوسته پوسته شدن نگردد مقدار کمی کرم مرطوب کننده مناسب به آن بزنید.
 • علاوه بر رعایت تمام نکاتی که به آنها اشاره شد، برای اینکه پوستتان بر اثر نور آفتاب و یا سایر عوامل تخریب کننده دیگر آسیب نبیند بهتر است، در طول روز از ضد آفتاب مناسب نیز استفاده کنید.

آیا ماسک وایتنینگ را می توان به طور همزمان با ماسک های دیگر مورد استفاده قرار داد؟

با توجه به اینکه ماسک وایتنینگ از خاصیت مرطوب کنندگی، روشن کنندگی و جوانسازی برخوردار می باشد، به همین جهت تمام نیازهای متفاوت پوست را برطرف خواهد کرد. به طور کلی باید گفته شود، امکان استفاده از این نوع ماسک با ماسک های دیگر به طور همزمان وجود ندارد.

به دلیل اینکه پوست صورت به منظور دریافت کردن مواد فعال به زمان نیاز خواهد داشت. از طرفی دیگر ممکن است، ماسک های دیگر در ایجاد تاثیرات مثبت وایتنینگ تداخل ایجاد کنند. هرگز چندین ماسک را به طور همزمان و پشت سر هم استفاده نکنید،

زیرا پوست دچار التهاب و آسیب های جدی می شود، بنابراین سعی کنید هنگامی که وایتنینگ را برای پاکسازی صورت خود انتخاب می کنید، از مصرف سایر ماسک ها اجتناب کنید تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن نتایج و تاثیرات آن را مشاهده کنید. اگرچه وایتنینگ به دلیل گیاهی بودن با انواع پوست ها سازگاری داشته و هیچ گونه آسیبی را به پوست وارد نمی کند

اما، از آنجایی که برخی از افراد دارای پوست بسیار حساسی هستند و خیلی سریع نسبت به ماسک ها واکنش نشان می دهند، بنابراین لازم است، این نکته را نیز یادآوری کنیم که اگر پس از مصرف ماسک هر گونه حساسیتی در پوست شما ایجاد شد، بلافاصله استفاده آن را قطع کرده و محصولی را که با پوستتان سازگاری دارد، را مورد استفاده قرار دهید.

برای اطمینان حاصل کردن از حساسیت نداشتن به عصاره های موجود در وایتنینگ ابتدا مقداری از ماسک را بر روی پوست دست خود به مدت 20 دقیقه قرار دهید و در صورتی که پوستتان دچار التهاب و یا آسیب های دیگر نشد می توانید استفاده از آن را با خیالی آسوده آغاز کنید.

تفاوت ماسک وایتنینگ با اسکراب صورت در چیست؟

هم ماسک وایتنینگ و هم اسکراب صورت قادر هستند، سلول های مرده پوست را از بین ببرند. تعداد زیادی از افراد گاهی اوقات هنگام انتخاب بین اسکراب و این نوع ماسک با مشکل مواجه می شوند.

معمولا اسکراب های صورت با توجه به کرم ها ساخته شده اند و خاصیت لایه برداری آنها بسیار کم می باشد. در حقیقت عملکرد وایتنینگ نیز به همین صورت است.

تنها تفاوت آنها در دانه هایی بوده که از مواد طبیعی یا مصنوعی ساخته شده اند و به عنوان لایه بردار در اسکراب ها وجود دارند. در حالی که ترکیبات موجود در وایتنینگ با اسکراب تفاوت هایی دارد. به طور کلی باید گفته شود، وایتنینگ و اسکراب تنها از نظر مواد تشکیل دهنده با یکدیگر یکسان نیستند.

تفاوت ماسک وایتنینگ با اسکراب صورت در چیست؟
تفاوت ماسک وایتنینگ با اسکراب صورت در چیست؟

با استفاده از ماسک وایتنینگ به چه مزیت هایی می توان دست یافت؟

در حال حاضر با توجه به اینکه رسانه های ارتباطی گسترش زیادی پیدا کرده اند، زیبایی پوست از اهمیت چشمگیری برخوردار شده است. به طوری که خواسته تمام افراد داشتن پوستی صاف و زیبا می باشد. از طرفی دیگر حساس بودن پوست به اندازه ای بوده که به طور مداوم به آن رسیدگی شود.

مورد استفاده قرار دادن ماسک وایتنینگ یکی از شیوه های مراقبتی از پوست به شمار می آید. به کمک این نوع ماسک لایه های مرده ایجاد شده بر روی سطح پوست کاملا برطرف خواهند شد. به همین جهت وایتنینگ می تواند مزیت های فراوانی را برای پوست به دنبال داشته باشد که مهمترین آنها شامل موارد زیر می شود:

با استفاده از ماسک وایتنینگ به چه مزیت هایی می توان دست یافت؟
با استفاده از ماسک وایتنینگ به چه مزیت هایی می توان دست یافت؟

هیدراتاسیون پوست را بالا می برد:

وایتنینگ به عنوان یک ماسک صورت میزان رطوبت و هیدراتاسیون پوست را افزایش می دهد. آب و املاحی که در وایتنینگ وجود دارند، به لایه های زیرین اپیدرم پوست نفوذ کرده و باعث نرمی و لطافت آن خواهد شد. به طوری که قابلیت ارتجاعی آن را بالاتر می برد.

هیدراتاسیون پوست را بالا می برد:
هیدراتاسیون پوست را بالا می برد:

چین و چروک را از بین می برد:

یکی دیگر از مزیت های مهم استفاده از ماسک صورت وایتنینگ این است که اگر آن را به طور مرتب بر روی پوست صورت خود بگذارید باعث می شود تا علائم پیری از جمله خطوط ریز، چین و چروک، لکه های تیره و قهوه ای را به طور کامل برطرف شوند.

از شل شدن و یا افتادگی پوست جلوگیری می کند؟ هنگامی که پوست صورت دچار شل شدگی و یا افتادگی می شود، جوانی خود را از دست داده و پیرتر به نظر می رسد.

اگر وایتنینگ را به صورت منظم مورد استفاده قرار دهید افتادگی و یا آویزان شدن پوست به طور محسوس و آشکار از بین خواهد رفت. از طرفی دیگر کمک می کند تا کلاژن سازی پوست افزایش یابد و با رادیکال های آزاد نیز مقابله خواهد کرد که به مرور زمان باعث سفت تر و شاداب تر شدن پوست می گردد.

رنگدانه های پوست صورت را کاهش می دهد:

وایتنینگ به گونه ای طراحی شده است که رنگدانه هایی که در بافت های پوست جمع می شود، را کاهش می دهد و رنگ و لایه های پوستی را بیشتر خواهد کرد. علاوه بر این ترشح غدد عرق را نیز تقویت می کند تا میزان رطوبت و اکسیژن پوست صورت بالاتر رود.

باعث تمیزی پوست می شود:

در واقع زمانی می توان یک پوست را سالم محسوب کرد که منافذ آن تمیز باشند. هنگامی که وایتنینگ را بر روی پوست صورت خود قرار می دهید، پس از گذشت چند دقیقه به منافذ پوست نفوذ کرده و خشک می شود. با خشک شدن ماسک باید آن را به آرامی و با دقت زیادی از روی صورت برداریم که چسبیده شدن ذرات کثیف، جوش ها و کثیفی های صورت به طور واضح قابل مشاهده خواهد بود.

وایتنینگ خاصیت آنتی اکسیدانی دارد:

ماسک صورت وایتنینگ بر سلول های مرده و آلودگی هایی که در سطح پوست ایجاد شده اند تاثیر گذاشته و باعث می شود، پوست شاداب و با طراوات گردد.

در حقیقت باید گفته شود، وایتنینگ به عنوان یک ماسک لایه بردار خوب از شیوه های موثری می باشد که جوش های سر سیاه و چرکی، آکنه و اختلالات دیگر پوست را به طور کامل از بین می برد. اینکه شما چه نوع برند وایتنینگ را خریداری می کنید، از اهمیت چندانی برخوردار نمی باشد. آنچه که مهم است، مواد تشکیل دهنده یا ترکیبات ماسک است.

وایتنینگ تمام ویتامین ها و مواد مغذی پوست را در خود دارد. ترکیبات خوب و آنتی اکسیدان های این نوع ماسک کمک می کند تا تاثیرگذاری آن بر روی پوست بیشتر باشد و همچنین مانع به وجود آمدن مشکلات پوستی در سال های بعد نیز خواهد شد.

جوانسازی پوست را به دنبال دارد:

از آنجایی که با استفاده از وایتنینگ تمام منافذ پوست برطرف می شوند، بنابراین، باعث چند سال جوانتر شدن پوست صورت و گردن ما شده، همچنین شادابی و طروات آن را نیز به دنبال خواهد داشت.

در صورتی که وایتنینگ را به صورت مداوم مورد استفاده قرار دهیم به مرور زمان تاثیرات مثبت و پیشرفته آن را خواهیم دید. علاوه بر این با قرار دادن همیشگی وایتنینگ بر روی صورت متوجه می شویم که پس از گذشت مدت زمان کوتاهی چین و چروک ها و خطوط صورت به طور کامل از بین رفته اند. به دلیل اینکه سرشار از ویتامین C می باشد و خاصیت ضد التهابی نیز دارد.

وایتنینگ چربی اضافی پوست را درمان خواهد کرد:

میزان چربی پوست تعداد زیادی از افراد بیش از حد می باشد. وایتنینگ به گونه ای ساخته شده است که از خاصیت جذب چربی برخوردار بوده و با توجه به اینکه چربی های موجود در سطح پوست را به خود جذب می کند، باعث برطرف شدن مشکل چربی های اضافی پوست می شود.

وایتنینگ با مسدود کردن منافذ پوست اختلالات پوستی را درمان خواهد کرد و بدون اینکه که پوست را دچار خشکی و یا آسیب کند ناخالصی ها و چربی های زائد را جذب و چربی پوست را از بین می برد.

وایتنینگ التهاب پوست را برطرف می کند:

در بسیاری از موارد پیش آمده که عوامل مختلفی از جمله کرم یا لوسیون های مرطوب کننده، شرایط آب و هوایی و غیره پوست را دچار افتادگی کرده اند.

یکی از ویژگی های مهم وایتنینگ این است که از خاصیت ضد التهابی برخوردار می باشد و جوش های سرسفید، سیاه و آکنه را برطرف کرده و التهاب پوست را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد. علاوه بر این خاصیت نرم کنندگی وایتنینگ در از بین بردن التهاب، آسیب های پوستی و جوش ها تاثیر قابل توجهی دارد.

پوست را درخشان می کند:

آلودگی هایی که بر روی پوست صورت وجود دارند، باعث می شود تا پوست کدر و خسته به نظر برسد. عملکرد وایتنینگ به گونه ای می باشد که تمام باکتری ها، چربی و سلول های مرده پوست را به خود جذب کرده و پوست را تمیز و درخشان می کند.

وایتنینگ برای پوست یک سم زدایی طبیعی محسوب می شود:

کسانی که به عنوان یک ماسک لایه بردار وایتنینگ را مورد استفاده قرار می دهند به وضوح متوجه این موضوع خواهند شد که پوست آنها نسبت به قبل تا چه حد تمیزتر و درخشان تر شده است و کمتر دچار آسیب می گردد.

در حقیقت با توجه به مواد تشکیل دهنده و ترکیبات وایتنینگ یک سم زدایی طبیعی به شمار می آید، همچنین مزیت های آن برای انواع پوست ها به یک اندازه خواهد بود.

با انجام لایه برداری پوست به صورت ملایم سلول مرده، باکتری ها و چربی های اضافی پوست را برطرف کرده و باعث می شود تا آسیب های کمتری به پوست وارد شود.

وایتنینگ برای پوست یک سم زدایی طبیعی محسوب می شود:
وایتنینگ برای پوست یک سم زدایی طبیعی محسوب می شود:

در چه صورت استفاده از ماسک وایتنینگ تاثیرگذار نخواهد بود؟

در صورتی که تصمیم گرفته اید تا به منظور مراقبت از پوست خود ماسک وایتنینگ را مورد استفاده قرار دهید. باید با توجه به نوع پوست خود از مرتکب شدن اشتباهاتی که هنگام استفاده از ماسک وجود دارند، پرهیز کنید.

به دلیل اینکه نه باعث می شود، مشکلات مختلف پوستی از جمله تیرگی و چربی های اضافی پوست از بین نروند، بلکه اثر بخشی آن نیز از بین خواهد رفت.

اکنون در این بخش مقاله قصد داریم در مورد نکاتی که برخی از افراد هنگام استفاده از وایتنینگ انجام می دهند و مانع تاثیرگذاری وایتنینگ می شوند، توضیحات جامع و مفیدی را ارائه دهیم تا شما را با اشتباهاتی که امکان دارد، در حین استفاده از این نوع ماسک صورت انجام دهید آشنا کنیم.

در چه صورت استفاده از ماسک وایتنینگ تاثیرگذار نخواهد بود؟
در چه صورت استفاده از ماسک وایتنینگ تاثیرگذار نخواهد بود؟

قبل از استفاده از ماسک صورت خود را به خوبی تمیز کنید:

به طورکلی، زمانی باید وایتنینگ را بر روی پوست صورت قرار داده و آن را مورد استفاده قرار دهید که پوست کاملا خشک و تمیز می باشد. به همین جهت بهتر است، ابتدا صورت خود را از هر گونه آلودگی و یا مواد آرایشی پاک و با استفاده از یک دستمال مناسب خشک کنید.

در صورتی که این کار را انجام ندهید احتمال اینکه ماسک را بر روی حجم زیادی از آلودگی ها و باکتری ها بگذارید وجود خواهد داشت. در صورت تمایل قادر هستید، صورت خود را با پاک کننده هایی از جمله میسلار واتر که هیچ گونه نیازی به آب نداشته پاکیزه نمایید تا آرایش و تمام چیزهایی که روی پوست می باشند، به خوبی پاک شوند.

میسلار واتر هم برای پوست های خشک و هم برای پوست های چرب گزینه مناسبی خواهد بود و پاکسازی پوست را به صورت عمیق انجام می دهد. بهتر است، مقداری از این نوع پاک کننده را به پنبه زده و برای اینکه پوست تمیز شود، تمام صورت خود را به آن آغشته کنید.

دست ها را هنگام استفاده از ماسک نمی شویید:

یکی دیگر از نکاتی که باید هنگام استفاده از وایتنینگ مورد توجه قرار دهید این است که هرگز نباید با دست های آلوده ماسک را بر روی پوست صورت قرار دهید.

در واقع می توان گفت یکی از عواملی که باعث می شود، وایتنینگ به خوبی برای پوست تاثیرگذار نباشد انجام همین کار می باشد، البته همه افراد می دانند که نباید باکتری ها و چربی هایی که در دست ها وجود دارند، را به پوست صورت انتقال دهند.

به همین جهت جدی گرفتن این مسئله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود و قبل از اینکه برای استفاده از ماسک اقدام کنید باید دست های خود را به خوبی بشویید.

یا برای اینکه با هیچ گونه دردسری مواجه نشوید و همچنین وایتنینگ به صورت کاملا بهداشتی بر روی پوست صورت قرار گیرد می توانید این کار را به کمک برس مخصوص ماسک انجام دهید تا از کثیف شدن دست ها نیز جلوگیری شود.

بیش از حد وایتنینگ را مورد استفاده قرار می دهید:

از دیگر عواملی که مانع اثر بخشی ماسک صورت وایتنینگ می شود، می توان به استفاده بیش از اندازه آن اشاره کرد. هنگامی که ماسک و یا محصولات دیگر مراقبت از پوست را خیلی زیاد مورد استفاده قرار می دهیم باعث می شود تا به خوبی اثر نداشته باشند. در صورتی که ماسک را به اندازه کافی بر روی پوست صورت بگذاریم اثربخشی آن بیشتر خواهد بود.

متاسفانه تعداد زیادی از افراد به دلیل اینکه اطلاع و آگاهی لازم را ندارند فکر می کنند، هر چه ماسک بیشتری را بر روی پوست صورت قرار دهند موثرتر خواهد بود. در حالی که چنین باوری کاملا اشتباه می باشد. با زدن لایه ضخیم ماسک بر روی پوست از نتایج مثبت آن بهره مند نخواهید شد.

برای اینکه شاهد تاثیرات خوب و باورنکردنی وایتنینگ باشید، باید لایه ای نازک و یکنواخت از ماسک را بر روی پوستی که از قبل تمیز و خشک بوده بگذارید.

ماسک را به مدت طولانی بر روی پوست قرار می دهید:

هنگامی که وایتنینگ را بر روی پوست صورت خود می گذارید ممکن است، زمان را از دست بدهید و یا بنا به هر دلیلی متوجه نشوید که باید آن را از روی پوست پاک کنید. برخلاف تصور برخی از افراد قرار دادن ماسک به مدت طولانی بر روی پوست به این معنی نمی باشد که بهتر و بیشتر تاثیرگذار خواهد بود.

به همین جهت توصیه می شود، برای اینکه بدانید چه مدت ماسک را بر روی پوست بگذارید دستورالعمل های ذکر شده در بسته ماسک را مورد استفاده قرار دهید، همچنین در صورتی که احساس می کنید، امکان دارد، زمان پاک کردن آن را فراموش خواهید کرد بهتر است، تایمر ساعت را فعال کنید.

پس از شستن ماسک پوست خود را مرطوب نمی کنید:

یکی دیگر از دلایل تاثیرگذار نبودن مسک صورت وایتنینگ این است که فکر می کنید، پس از پاک کردن ماسک از روی صورت دیگر نیازی به مراقبت از پوست نیست.

در حالی که بعد از برداشتن و یا شستن ماسک حتما باید پوست را مرطوب کرد. در غیر این صورت با خشکی پوست و یا پوسته پوسته شدن آن مواجه خواهید شد. هنگامی که ماسک را از روی صورت برداشتید یک مرطوب کننده مناسب را با توجه به نوع پوستی که دارید، مورد استفاده قرار دهید.

به صورت منظم ماسک را مورد استفاده قرار نمی دهید:

نیازی نیست که برای مناسبت و یا در زمان خاصی از ماسک صورت وایتنیگ استفاده کنید. از آنجایی که وایتنینگ از خاصیت درمانی نیز برخوردار می باشد، اگر آن را مرتب مورد استفاده قرار دهید هیچ گونه آسیبی به پوست شما وارد نمی شود و در واقع شاهد اثربخشی بیشتر آن نیز خواهید بود.

در صورتی که احساس کردید مشکلات پوستی شما به اندازه ای نیست که به استفاده روزانه این ماسک نیاز داشته باشید، قادر هستید، وایتنینگ را سه بار در هفته بر روی پوست صورت بگذارید، البته برای اینکه از تعداد دفعات مصرف ماسک مطمئن شوید، بهتر است دستورالعمل های موجود در بسته را حتما به دقت مطالعه کنید تا برای پوستتان عملکرد بهتر و مناسب تری داشته باشد.

به صورت منظم ماسک را مورد استفاده قرار نمی دهید:
به صورت منظم ماسک را مورد استفاده قرار نمی دهید:

چه کسانی می توانند از ماسک وایتنینگ استفاده کنند؟

هنگامی که نام ماسک وایتنینگ به گوشمان می رسد اولین سوالی که برایمان پیش می آید این است که کاندیدهای مناسب برای استفاده از این نوع ماسک مفید چه کسانی هستند. در پاسخ به چنین سوالی باید بگوییم که تمام افراد از جمله زن و مرد می توانند وایتنینگ را مورد استفاده قرار دهند.

از طرفی دیگر از موادی تشکیل شده و حاوی عصاره هایی می باشد که هیچ گونه آسیبی را به پوست وارد نخواهد کرد. شاید در ابتدا تصور کنید که ماسک ها تنها به خانم ها اختصاص دارند.

در حالی که انجام مراقبت های پوستی که یکی از مهمترین آنها استفاده از ماسک به شمار می آید برای همه افراد ضرورت دارد. مرد یا زن بودن مهم نیست.

آنچه که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد، پوست بوده و از اجزای بزرگ بدن محسوب می شود که به مراقبت های خاصی نیاز خواهد داشت. در طول برنامه روزانه نظافت خود می توانید استفاده از ماسک را به عنوان راحت ترین و آسان ترین شیوه مراقبت پوستی در نظر بگیرید.

چه کسانی می توانند از ماسک وایتنینگ استفاده کنند؟
چه کسانی می توانند از ماسک وایتنینگ استفاده کنند؟

ماسک وایتنینگ برای آقایان چه مزایایی دارد؟

اگر از آن دسته آقایانی هستید که مراقبت از پوست صورت خود را به صورت روزانه انجام می دهید بهترین کار ممکن را می کنید و تنها با اضافه کردن ماسک وایتنینگ به برنامه مراقبت پوستی که دارید، همین شیوه را دنبال کنید.

آقایانی که صورت خود را به طور مرتب می تراشند باعث می شود، پوست آنها خشک شده و خسته به نظر برسد. در صورتی که وایتنینگ را مورد استفاده قرار دهید در کوتاه ترین زمان ممکن پوستتان باطراوت خواهد شد.

از مهمترین مزایای ماسک صورت وایتنینگ برای آقایان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آقایان با استفاده از وایتنینگ می توانند از به وجود آمدن چین و چروک ها بر روی پوست صورت خود جلوگیری کرده و یا آنها را کاهش دهند.
 • وایتنینگ تمام ناخالصی ها و سم هایی که در قسمت لایه های زیرین پوست آقایان جمع شده اند به طور کامل جذب کرده و آنها را از پوست خارج خواهد کرد.
 • با توجه به اینکه پوست آقایان پس از تراشیدن دچار خشکی و آسیب می شود، استفاده از این نوع ماسک کمک می کند تا پوست به طور کامل مرطوب و آبرسانی شود.
 • در صورتی که بر روی صورت آقایان منافذ وجود داشته باشد، با استفاده از ماسک از بین خواهند رفت.
از مهمترین مزایای ماسک صورت وایتنینگ برای آقایان می توان به موارد زیر اشاره کرد:
از مهمترین مزایای ماسک صورت وایتنینگ برای آقایان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نتیجه گیری:

در این مقاله تمام نکاتی که به ماسک وایتنینگ مربوط می شود، را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادیم و به این نتیجه رسیدیم که پوست بر اثر عوامل مختلفی از جمله گرد و خاک و چربی های اضافی پوست دچار اختلال شده و نه تنها باعث می شود، خسته و کدر به نظر برسد، بلکه مقاومت طبیعی خود را نیز از دست خواهد داد.

هنگامی که پوست ما دچار آسیب و یا مشکل می گردد اعتماد به نفس کافی را برای برقراری روابط اجتماعی نخواهیم داشت. به همین جهت، اگر وایتنینگ را که یکی از ماسک های مراقبت پوستی به شمار می آید و عمل لایه برداری را به صورت ملایم و بدون آسیب رساندن به پوست انجام می دهد را مورد استفاده قرار دهیم، به مرور زمان می توانیم اثرات و نتایج مثبت و باورنکردنی آن را مشاهده کرده و از داشتن پوستی صاف، سالم و یکدست لذت ببریم.

نتیجه گیری:
نتیجه گیری:

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با زر کلینیک:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید