میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

لیزر وایتنینگ
لیزر وایتنینگ

لیست موضوعات

لیزر وایتنینگ

اگر قصد دارید تا اقدام به انجام لیزر وایتنینگ برای رفع سیاهی و لکه های واژن و سفید کردن پوست واژن کنید، این مقاله به شما کمک میکند تا همه چیز را در رابطه با این تکنیک بدانید. در این مقاله، به شیوه های انجام این عمل، تکنیک های انجام و شرایط مختلف آن میپردازیم.

میدانیم که امروزه افراد با پیشرفت تکنولوژی، به دنبال روش ها و متد های مختلفی برای انجام عمل های زیبایی و جوانسازی در پوست و اندام خود هستند.

لیزر وایتنینگ
لیزر وایتنینگ

هرکدام از روش ها، ویژگی های خاص خود را دارند. معایب و مزایای بسیاری دارند که باید پیش از انجام عمل به آن ها توجه کرد.

مخصوصا که امروزه، شما روش های بسیاری را از پزشکان مختلف دریافت می کنید و در تبلیغات تلویزیونی و سطح شهر و حتی، میان گفتگو با افراد مختلف، با آن ها آشنا می شوید.

در این شرایط است که خب انتخاب یک راه حل نهایی برای شما کمی دشوار است. تحقیق کردن در رابطه با مزایا و معایب تکنیک ها، هزینه ها، روش های انجام و امکاناتی که در اطراف شما برای انجام وایتنینگ واژن وجود دارد، میتواند مشکل شما را تا حدودی برطرف کند.

اینکه شما به زیبایی و سلامت پوست خود اهمیت بدهید، تاثیرات بسیار زیادی در جسم و روان شما خواهد داشت. از طرفی، شما را فردی کاملا آراسته نشان می دهد که میتواند تاثیر زیادی در نگرش دیگران نسبت به شما داشته باشد. پس نمیتوان به سادگی از کنار مقوله زیبایی گذشت.

اگر نگاهی به تکنیک های جدیدی که امروزه استفاده می شود بیاندازیم، میبینیم که رفته رفته، به دنبال این هستند که سریعا به بازخورد کوتاه مدت برسند و از طرفی، به سرعت برای بیماران، نتایج مثبت و مورد رضایت آن ها را بوجود آورند.

در ادامه این مطلب، به شما بطور کامل میگوییم که لیزر وایتنینگ واژن چیست، چه اهمیتی دارد و چگونه انجام می شود؟

همچنین، در ادامه این مطلب به شما بیشتر میگوییم که :

_ اهمیت توجه به زیبایی و سلامت پوست چیست؟

_ وایتنینگ چیست و چرا لازم است که انجام شود؟

_ لیزر وایتنینگ واژن چیست و چگونه انجام می شود؟

_ باید ها و نباید های انجام لیزر وایتینگ واژن کدام ها هستند؟

 

اهمیت توجه به زیبایی و سلامت پوست

تصور کنید در جمعی حاضر هستید، قطعا در این شرایط، اولین چیزی که دیده می شود، آراستگی و زیبایی شماست. اینکه شما تا چه اندازه به این موضوع اهمیت بدهید، میتواند در نگاه دیگران مهم باشد و این که آن ها چه برداشتی از شما میکنند و شما را چگونه می بینند.

با این حال، ممکن است به این فکر باشید که بهتر است برای برطرف کردن مشکلات پوستی و زیبایی بیشتر پوست خود، به انجام عمل ها و تکنیک های مختلف زیباسازی پوست اقدام کنید.

اهمیت توجه به زیبایی و سلامت پوست
اهمیت توجه به زیبایی و سلامت پوست

قطعا هنگام دریافت مشاوره از مشاوران زیبایی و پزشکان و متخصصان این حوزه، به این مسئله میرسید که تعداد بالایی از روش های مختلف را بسته به نوع مشکل شما، به شما پیشنهاد می کنند و قطعا دچار سردرگمی میشوید که از کدام روش ها میتوانید نتیجه بهتری بگیرید و هرکدام چه مزایایی دارد.

البته در نهایت، مزیت اصلی این است که شما به هدف خود، یعنی زیبایی و جوان سازی بیشتر پوست خود برسید، اما اینکه برای مثال، بخواهید از عمل های دارای بیهوشی یا بی حسی استفاده کنید یا روش هایی که ریسک بالایی برای شما دارند، چندان منطقی و معقولانه نیست.

شما در حال مطالعه مقاله لیزر وایتنینگ هستید

پوست عضوی مهم

پوست شما، به عنوان یک عضو بسیار مهم از بدن شما،‌ نقش بسیاری در سلامت و زیبایی بدن شما دارد.

در واقع این لایه بیرونی، به عنوان یک محافظ اولیه دربرابر بسیاری از مشکلات مختلف اعم از اشعه های مختلف فرابنفش و یا حتی بیماری‌های مختلف است و از بدن شما محافظت میکند.

پوست سالم، یک منبع بسیار مهم و موثر در جذب ویتامین های مختلف برای پوست است و شما به واسطه پوست خود، میتوانید ویتامین های مختلف را از نور خورشید جذب کنید.

پوست عضوی مهم
پوست عضوی مهم

از طرفی، پوست شما می تواند نقش موثری در تنظیم دمای بدن شما داشته باشد.

همانطور که گفته شد، این عضو مهم نقش بسیاری در زیبایی افراد دارد و همین امر منجر شده است که امروزه بسیاری از افراد به عمل‌های مختلف زیبایی و جوانسازی پوست روی بیاورند.

درحقیقت شما با داشتن یک پوست زیبا و البته سالم، از اعتماد بنفس بیشتری برخوردار خواهید بود و این از کمترین نتایج توجه به سلامت بدن و پوست می باشد. معمولاً افرادی که توجه بیشتری به سلامت پوست و زیبایی خود میکنند، بیشتر به عنوان یک فرد منظم دیده می‌شوند.

گاها به دلایل مختلفی مانند افزایش سن و یا آسیب های مختلف به بافت های پوستی، باعث می شود که سطح پوست شما به سمت تیرگی برود و یا دچار افتادگی و شل شدگی و حتی، پوسته پوسته شدن و مواردی از این دست بشود.

شما در حال مطالعه مقاله لیزر وایتنینگ هستید

سلامت

در چنین شرایطی، توجه به زیبایی تنها به زیباتر شدن یا جوان تر کردن پوست شما ختم نمی شود. بلکه اینجا بحث سلامت جسم شما در میان است.

بسیاری از عمل هایی که به عنوان عمل های زیبایی انجام می شود و یا تکنیک هایی که برای زیبایی پوست صورت و بدن شما انجام می شود، در حقیقت در سلامت جسم شما و رفع و حتی، پیشگیری از بیماری های پوستی هم تاثیر گذار است. این روش ها اگر به صورت ایمن انجام شود، بسیار میتواند برای شما مفید و موثر باشد.

سلامت
سلامت

تاثیر زیبایی پوست شما در سلامت روان هم بسیار مهم است. افرادی که با پوستی جوان تر، زیباتر و سالم تر سر و کار دارند، از روحیه بهتری نسبت به دیگران برخوردار هستند و از همه مهمتر، اعتماد به نفس بیشتری هم دارند.

این موضوع بر هیچکس پوشیده نیست که سلامت و زیبایی، به افراد و به خصوص، به بانوان اعتماد بنفس بیشتری میدهد و باعث می شود که روحیه بهتری داشته باشند و احساس بهتری هم نسبت به خودشان پیدا کنند.

کسانی که رضایت بیشتری نسبت به خودشان دارند، قطعا بیشتر از دیگران هم از وضعیت روحی بهتر و شادابی بیشتری برخوردار هستند. این موضوع حتی در سبک زندگی شما هم تاثیرات بسیار زیادی خواهد داشت. در واقع شما توجه به زیبایی پوست خود، برای مراقبت از آن هم بیشتر تلاش میکنید و این خود از مهمترین نتایج توجه به سلامت و زیبایی پوست است.

به هر حال، سلامت و زیبایی پوست برای افراد اهمیت بسیار بالایی دارد و این موضوع را میتوانید از تعداد بسیار بالای جراحی ها و عمل هایی که برای زیبایی و جوانسازی پوست به صورت روزانه انجام می شود دریابید.

شما در حال مطالعه مقاله لیزر وایتنینگ هستید

وایتنینگ چیست و چرا لازم است

در یک تعریف کلی تر، وایتنینگ فرایندی است که برای روشن سازی رنگ پوست در یک سری از نقاط انجام می شود. در واقع وایتینیگ با تاثیر مستقیم بر روی سلول های رنگدانه های پوست انجام می شود.

وایتنینگ امروزه به صورت گسترده توسط افراد استفاده می شود. وایتینیگ را برای نقاط مختلفی از سطح بدن انجام میدهند. وایتنینگ زیر بغل، زیر سینه ها، گردن، پاها و نواحی واژن و…  اما آنچه مسلم است این است که این کار به روش های بسیار زیادی انجام می شود.

وایتنینگ چیست و چرا لازم است
وایتنینگ چیست و چرا لازم است

در برخی از مواقع، با استفاده از دستگاه های مختلف این کار انجام می شود و برخی مواقع هم با استفاده از لیزرهای مختلف. البته تزریقات و روش هایی مانند پمادهای موضعی و استفاده از داروها هم میتواند در این کار موثر باشد.

اما هرکدام از این روش ها میتواند مزایا و معایب خودش را داشته باشد. درحال حاضر، بهترین روش برای سفید کردن پوست واژن، استفاده از لیزرهای وایتنینگ می باشد.

وایتینیگ گاهی بر رنگ پوست تاثیر میگذارد، گاهی با لایه برداری سطح پوست به روشن کردن پوست کمک میکند و گاهی هم، با تاثیر بر رنگدانه های پوست، کمک به سفید کردن سطح پوست شما میکند.

شما در حال مطالعه مقاله لیزر وایتنینگ هستید

اما مشخص است که طبیعی ترین و یا کم ریسک ترین متد، میتواند بهترین راه حل برای شما باشد.

سفید کردن نواحی مختلف پوست، بسیار مهم است. شاید در اصلی ترین دلیل استفاده از اینکار زیبایی باشد، ولی این موضوع همانطور که گفته شد، تاثیر بسیاری هم در دیگر جنبه های سلامتی شما دارد.

معمولا سیاهی نقاط مختلفی از پوست شما، باعث بد شکل شدن و نازیبا نشان دادن این نواحی می شود. به خصوص که اگر شما از رنگ پوست روشنی برخوردار باشید که این موضوع خود به تنهایی میتواند به برجسته تر شدن این مشکل در سطح پوست شما تاثیر بگذارد.

شما در حال مطالعه مقاله لیزر وایتنینگ هستید

رنگ پوست روشن

در واقع کسانی که رنگ پوستی روشن تر دارند، بیشتر لازم است که حتما از تکنیک های مختلف وایتنینگ استفاده کنند. این موضوع بیشتر در میان بانوان رایج است.

همچنین، شما با توجه به زیبایی پوست خود، در اصل به سلامتی خود توجه میکنید. در واقع رفع تیرگی پوست شما در قدم اول با لایه برداری پوست شما در ارتباط است و این مسئله، با وجود تاثیرات بسیاری که در زیبایی و جوانی پوست شما دارد، تاثیر بسیاری هم در سلامت پوست و ظاهر شما نیز خواهد داشت.

شما با برداشتن لایه های پوستی مرده خود، کمک بسیاری به آب رسانی و اکسیژن رسانی به سطوح زیرین پوستتان میکنید و این در سلامت پوست شما نقشی حیاتی دارد.

رنگ پوست روشن
رنگ پوست روشن

همچنین، جدای از آنکه لیزر و لایه برداری پوست شما، باعث بهبود بافت پوست شما می شود، منجر به رفع عارضه های مختلف پوستی دیگر مانند پوست مرغی و مواردی از این دست هم می شود.

البته تیره شدن سطح پوست میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که گاها نمیتوان از آنها پیشگیری کرد. افزایش سن یکی از مهمترین دلایل تیره شدن سطح پوست است.

افراد با گذر زمان و بالارفتن سن، شاهد بروز لکه های تیره تر بر روی برخی از نواحی بدن خود هستند. از طرفی، این تیرگی با چروکیده شدن پوستشان بیشتر می شود و باعث می شود که به شکلی نازیبا خودش را نمایش دهد.

معمولا در نقاطی مانند واژن، احتمال تیرگی بسیار بیشتر است و این موضوع از زمانی که به بلوغ میرسند، آغاز شده و در زمان بلوغ با سرعت بیشتری خودش را نشان میدهد، اما پس از آن، رفته رفته میزان تیرگی با افزایش سن کم کم بیشتر از گذشته می شود.

اما افزایش  سن، تنها یک دلیل شایع برای تیرگی پوست، به خصوص در سطوح ناحیه تناسلی می باشد.

 

تیرگی در این ناحیه، گاها به مرور زمان اتفاق میوفتد، ولی بسیاری از افراد هم هستند که به دلایل ژنتیکی، دچار تیرگی در این ناحیه می شوند.

درکنار موارد ژنتیکی و افزایش سن و حتی بلوغ، مواردی مانند افزایش وزن را هم نباید نادیده گرفت. معمولا افزایش وزن تاثیر بسیار زیادی در تیرگی پوست در نواحی تناسلی دارد. همچنین، افرادی که دارای بیماری های خاص، مانند دیابت هستند، عموما دچار تیرگی سطح پوست در نواحی مختلف و علی الخصوص، در نواحی تناسلی میشوند.

در میان این موارد، عوامل هورمونی را دست کم نگیرید. کسانی که دچار مشکلاتی در تعادلات هورمونی بدن خود هستند، مستعد تیرگی پوست هستند و همچنین، کسانی که دارای بیماری هایی مانند تخمدان پلی کیستیک هستند هم معمولا با این مشکلات دست و پنجه نرم میکنند.

کسانی که مداوم به اصلاح پوست خود به وسیله تیغ در نواحی مختلف و به خصوص، در ناحیه تناسلی اقدام میکنند، بیشتر از دیگران دچار تیرگی در این ناحیه می شوند.

معمولا این موضوع با گذشت زمان، رفته رفته باعث تیره تر شدن و زبرتر شدن پوست در این ناحیه می شود که نباید این موضوع را دست کم گرفت.

عفونت های مختلف مانند عفونت های قارچی و باکتریایی، معمولا باعث تیره شدن نواحی تناسلی میشوند، به خصوص در مواردی که فرد دچار چروک پوستی در این ناحیه شده باشد، به دلیل چروکیدگی پوست معمولا در این قسمت ها آب جمع شده و رطوبت در ناحیه تناسلی بالا می رود

همین امر منجر به رشد باکتری و عفونت های مختلف در این ناحیه می شود که به خودی خود تاثیر بسیار زیادی در تیره شدن پوست در نواحی مختلف و به خصوص، ناحیه تناسلی دارد.

نکته

فراموش نکنید، ورزش های سنگین که باعث اصطکاک بیشتر ناحیه تناسلی با اجسام می شوند، مانند ورزش هایی مثل دوچرخه سواری، از علل تیرگی در ناحیه تناسلی و واژن می باشد.

حتما برای جلوگیری از تیرگی پوست، به نوع پوشش خود دقت داشته باشید. معمولا لباس هایی که تنگ و یا نایلونی مانند هستند، یکی از عوامل تیره شدن پوست در نواحی مختلف سطح بدن می باشد.

نکته
نکته

اینگونه لباس ها، بسته به جنسشان که زبر باشد یا نایلونی و همچنین، بسته به میزان تنگ بودنشان باعث اصطکاک بیشتری در سطح پوست افراد می شود که این اصطکاک همانطور که گفته شد، به مرور زمان باعث تیره تر شدن سطح پوست می شود. در نواحی تناسلی این موضوع بیشتر اثرگذار است.

افرادی که دارای مقاربت های زیاد و حاد هستند، از جمله افراد مستعد برای تیرگی در ناحیه تناسلی هستند.

توجه داشته باشید، تیرگی ناحیه تناسلی نمیتواند یک نشانه برای هرکدام از موارد فوق باشد. بلکه این موارد ممکن است یکی از دلایل احتمالی باشد و به صورت قطع نمیتوان گفت که این مسئله حتمی است.

آن چه مشخص است، موضوع تیرگی سطح پوست در نواحی مختلف بدن، گاهی وقت ها قابل پیشگیری است و گاهی اوقات هم عواملی در آن نقش دارند که نمیتوان از آن ها پیشگیری کرد.

مانند بیماری های مختلف و یا موارد ژنتیکی و یا افزایش سن، اما میتوان با در نظر گرفتن مواردی برای مراقبت مداوم از پوست، از این موضوع تا حد زیادی پیش گیری کرد و یا جلوی تشدید آن را گرفت.

ممکن است پوست شما با تجمع سلول های مرده در نقطه ای خاص به تیرگی برود. معمولا به مرور زمان، سلول های مرده سطح پوست، درصورتی که لایه برداری نشوند و یا شستشوی مناسبی نداشته باشند، در یک جا جمع شده و رفته رفته میتواند منجر به تیره شدن آن سطح از پوست شود.

این مورد در نقاطی مانند زیربغل ها، ران، نواحی تناسلی و زیر سینه، بیشتر از موارد دیگر است چرا که این مکان ها، بیشتر محل تجمع سلول های مرده بافت های خود هستند.

ممکن است شما از کرم های موبر مختلف استفاده کنید، این کرم ها هم به نوعی منجر به تیرگی میشوند. در واقع مواد مختلفی که در کرم های موبر مورد استفاده قرار می گیرد، تاثیر بسیار زیادی در ایجاد تیرگی در سطح پوست و لایه های رویی پوست شما میگذارد و آن ها را تیره تر میکند.

اگر از مواد ضد عرق های مختلف استفاده میکنید، باید توجه داشته باشید این مواد ممکن است منجر به بروز پیگمانتاسیون شوند که این مورد منجر به تیرگی نواحی مختلف سطح پوست شما می شود. این پدیده، موجب اختلالات پوستی و ایجاد لک در پوست و تیره شدن پوست می شود.

در بدن شما رنگ دانه هایی است که به آن ها ملانین گفته می شود. ملانین ها تعیین کننده رنگ پوست، چشم و موهای شما هستند. به دلیل وجود ملانین در پوست است که افرادی پوست های تیره تری دارند و افرادی هم پوست های روشن تر و این در واقع نسبت وجود ملانین در پوست این افراد را مشخص میکند.

سلول های پوستی سالم

سلول های پوستی سالم، سلول هایی طبیعی و با ظاهری هموار هستند

اما زمانی که سلول‌های پوست شما آسیب ببینند و ناسالم باشند، بدن شما جهت حفاظت از پوست ملانین تولید می کند.

سلول‌هایی که رنگدانه تولید می‌کنند نیز ممکن است آسیب ببینند که این امر باعث جلوگیری از تولید ملانین می شود. در نتیجه ممکن است بخش‌هایی از پوست روشن‌تر شود (هیپوپیگمانتاسیون) یا تیره‌تر شود (هیپرپیگمانتاسیون) که هر دوی این‌ها مشکلات جدی پوستی هستند.

سلول های پوستی سالم
سلول های پوستی سالم

همانطور که گفتیم، ضد عرق ها میتوانند با وجود مواد شیمیایی درون خود منجر به تیرگی سطح پوست شما شوند، اما بهتر است بدانید که خود عرق کردن و رطوبت بیش از اندازه، به خصوص که در نواحی تناسلی این مورد بیشتر است، هم میتواند منجر به تیرگی پوست شما شود.

در واقع رطوبت و عرق در این سطوح، منجر به بروز حساسیت ها و آلرژی های مختلف پوستی می شود که یکی از نتایج این موارد تیرگی سطح پوست شما می باشد.

موارد دارویی دیگری نیز وجود دارد که منجر به تیرگی پوست شما در سطوح مختلف می شود مانند مصرف قرص های ضد بارداری، سعی کنید تا جایی که ممکن است، از قرص‌های ضد بارداری استفاده نکنید.

شما در حال مطالعه مقاله لیزر وایتنینگ هستید

روش‌های جلوگیری از بارداری دیگری وجود دارد که می‌توانید به جای استفاده از قرص های ضد بارداری، از آن روش ها استفاده کنید.

این قرص‌ها بعضی وقت‌ها باعث عدم تعادل هورمونی می شوند که همانطور که گفته شد، ممکن است منجر به تیرگی پوست زیر بغل، سطح گردن و کشاله ران و واژن شوند.

و در نهایت، بهداشت عمومی مانند حمام رفتن را همیشه در نظر داشته باشید، این مورد یکی از راحت ترین شیوه های جلوگیری از تیرگی پوست می شود و از تجمع باکتری ها و عرق در نواحی واژن و زیر بغل و… جلوگیری میکند و در نهایت باعث می شود رنگ دانه های کمتری در پوست شما تولید شوند.

تیرگی واژن علل بسیاری دارد، ولی در کنار این مورد، درمان های بسیاری هم دارد که بهترین و راحت ترین آن ها، درمان با استفاده از لیزر وایتنینگ است.

 

لیزر وایتنینگ واژن چیست و چگونه انجام می شود

تا اینجا، اگر تصمیم گرفته اید که اقدام به انجام لیزر وایتنینگ واژن کنید، پس بهتر است کمی هم در رابطه با این عمل و شیوه های انجام آن بدانید.

پیش از هرچیز، باید بدانید که تیرگی پوست شما در نواحی تناسلی،  با توجه به موارد گفته شده، از اهمیت بسیاری برخوردار است و از طرفی، این موضوع به راحتی قابل درمان می باشد پس نباید از درمان آن صرف نظر کنید. اقداماتی که برای این مورد استفاده می شود از پمادها و ژل ها و مواد شیمیایی مختلف گرفته تا استفاده از لیزر است.

لیزر وایتنینگ واژن چیست و چگونه انجام می شود
لیزر وایتنینگ واژن چیست و چگونه انجام می شود

در واقع مواد شیمیایی بعضا ممکن است منجر به بروز حساسیت های مختلف شوند و همچنین، این روش های درمانی ممکن است پایدار نباشد یا نتایج اثربخشی در کوتاه مدت برای شما نداشته باشد.

بنابراین ممکن است که بخواهید از روش های درمانی با پایداری بیشتر و طولانی تر استفاده کنید.

لیزر وایتنینگ یکی از همین روش هاست. در واقع لیزر، یک روش کاملا جدید و به روز است که از آن برای درمان های بسیاری استفاده می شود. بسیاری  البته این روش را با لیزر کردن موهای سطح بدن و موهای زائد اشتباه میگیرند که این موضوع کاملا متفاوت است.

در این روش درمانی، هیچگونه عمل جراحی یا بیهوشی و یا شکافتن وجود ندارد. این عمل کاملا بدون ریسک است و هیچ عاملی از این جهت شما را تهدید نمیکند.

ممکن است بسیاری بخواهند بدانند که این عمل آیا همراه با درد و ناراحتی خاصی است یا نه، که بهتر است بگوییم خیر.

در واقع عمل لیزر کردن برای روشن سازی پوست واژن، یک عمل کاملا راحت بدون درد و ناراحتی است و ممکن است افراد، فقط در مواقعی احساس سوزن شدن در پوست خود داشته باشند که این موضوع هم چندان احساس نمی شود و میتوانید بدون درد و احساس اذیت، این عمل را انجام دهید.

معمولا در مرحله اول، پزشک متخصص اقدام به استفاده از بی حسی های موضعی برای شما میکند. در واقع با بی حس کردن این نواحی، تنها احساس سوزن شدن را در پوست شما کمتر میکند تا حین انجام لیزر کاملا راحت باشید.

اشعه ای که معمولا برای انجام این عمل استفاده می شود کاملا بی خطر بوده و شما هیچ نگرانی از بابت اشعه های دستگاه لیزر در این عمل نخواهید داشت، اما این اشعه در حقیقت چه کار میکند؟

در واقع این لیزر، با ساطع کردن پرتوهای خود بر روی ملانین های پوستی و سلول های رنگ دانه ای پوست تاثیر میگذارد و این تاثیر باعث روشن تر شدن سطح پوست در افراد می شود.

شما در حال مطالعه مقاله لیزر وایتنینگ هستید

توجه داشته باشید

در نظر داشته باشید، این اشعه ها تنها تاثیر خود را برروی سلول های رنگدانه پوست افراد میگذارند و تاثیری بر دیگر بافت های بدن نداشته و جای نگرانی برای انجام این عمل نیست.

این روش با برداشتن لایه های پوستی که در آن غلظت ملانین بیشتر است، به روشن سازی پوست واژن کمک میکند و بعد از لایه برداری پوستی در این نواحی، شما هیچ احساس ناراحتی یا درد نخواهید داشت و میتوانید به راحتی به زندگی عادی خود بازگردید.

توجه داشته باشید
توجه داشته باشید

این عمل معمولا در جلساتی بسیار کوتاه انجام می شود و تقریبا زمان انجام آن 30 دقیقه می باشد. البته بسته به شرایط شما و میزان تیرگی و نیاز به اثرگذاری بیشتر، ممکن است که این عمل از یک تا سه جلسه به طول انجامد که این موضوع کاملا با توجه به تشخیص پزشک می باشد.

دستگاه های مختلفی هم برای انجام این لیزر وجود دارد که هرکدام مزایای خود را دارد، اما در نهایت هدف اصلی از روشن سازی پوست را انجام میدهند و نیاز نیست که نگرانی خاصی از نوع دستگاه انجام لیزر داشته باشید.

معمولا کرم موضعی برای بی حسی در حین درمان استفاده می شود، که میتواند همراه با تزریق بیهوشی هم باشد. البته همانطور که گفتیم، این عمل درد و یا ناراحتی خاصی ندارد

ولی بنا به تشخیص بیمار، می شود این عمل را همراه با بیهوشی یا بی حسی بیشتری انجام داد تا احساس ناراحتی اندک را هم در حین درمان از بین برد.

شما در حال مطالعه مقاله لیزر وایتنینگ هستید

پرتوهای لیزر

معمولا پرتوهای لیزر، به نواحی مختلفی تابیده می شود. از جمله به یک بازه از واژن، لبه های بزرگ و کوچک واژن، نواحی مقعدی و میاندوراهی تابیده می شود تا اثرات تیرگی را در این نواحی، کمتر کند.

هرچند تعداد جلسات همانطور که گفتیم، معمولا در یک جلسه انجام می شود و نتایج بسیار خوبی  را میتوانید شاهد باشید، اما ممکن است بسته جنس پوست شما، لازم باشد تعداد جلسات و یا طول انجام درمان در جلسات مختلف متغییر باشد، پس نگرانی از این بابت نداشته باشید.

همچنین، رنگ پوست شما هم در تعداد جلسات و زمان آن ها هم اثر گذار است. اینکه شما پوستی گندمی داشته باشید یا پوستی روشن، میتواند در تعداد جلسات شما اثرگذار باشد.

معمولا این روش منجر به سوختگی در سطح پوست نمی شود بنابراین، اگر نگرانی از بابت سوختگی پوست خود با لیزر و اشعه های آن دارید، در این روش هیچ گونه سوختگی برای شما اتفاق نمیافتد.

شما در حال مطالعه مقاله لیزر وایتنینگ هستید

باید ها و نباید های انجام لیزر وایتینگ واژن

لازم است که در انجام این عمل هم، مانند دیگر عمل ها به مواردی دقت کنید تا با رعایت ایمنی، تجربه ای خوب از انجام لیزر وایتنینگ داشته باشید.

همچنین، معمولا کلیه عمل هایی که برای موارد مختلف و به خصوص، برای پوست و زیبایی انجام می شود، برای عده ای مفید است و عده ای هم نمیتوانند از این عمل استفاده کنند.

ما گفتیم که تیرگی پوست در نواحی تناسلی و واژن، میتواند دلایل بسیاری داشته باشد، اما بعضی از این دلایل به وسیله لیزر برطرف می شوند و برخی از آن ها هم ممکن است با لیزر برطرف نشوند. این موضوع بستگی به علت تیرگی واژن دارد.

باید ها و نباید های انجام لیزر وایتینگ واژن
باید ها و نباید های انجام لیزر وایتینگ واژن

معمولا این عمل، یک عمل انتخابی است و لازم است که شرایط خود را بسنجید و این مورد هم معمولا بسته به نظر پزشک متخصص دارد که این عمل برای شما مفید است یا خیر.

اگر شما به لحاظ نژادی و ژنتیکی، مستعد تیره شدن پوست هستید، این روش ها میتواند برای شما مفید باشد.

برخلاف بسیاری از روش های شیمیایی، افرادی که دارای بیماری های بی خطر هستند، میتوانند از این روش درمان استفاده کنند، اما توجه داشته باشید

افرادی که دارای ابتلا به لوپوس، پسوریازیس، تبخال و یا زگیل هایی در نواحی تناسلی هستند، نمیتوانند انتظار نتیجه موثر و مطلوبی را از این عمل داشته باشند. در صورتی که در شرایط مشابهی هستید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و از توصیه پزشک استفاده کنید.

اگر به دلیل تیرگی واژن و ناحیه تناسلی، در انجام مقاربت، احساس ناراحتی میکنید. این عمل میتواند تاثیر بسیار زیادی برای شما داشته باشد و برای شما مفید باشد.

همچنین، ممکن است از تیرگی پوست خود و ظاهر خود ناراحتی داشته باشید و اعتماد بنفس پایینی به این دلیل داشته باشید، این روش میتواند در این مورد هم به شما کمک بسیار زیادی کند.

اگر پوست شما دچار تیرگی به دلایل هورمونی شده است و یا پوست شما، به دلایل مختلفی مانند زخم های زایمان و یا کشیدگی پوست به دلایلی مانند کاهش وزن و یا عضله سازی، تیره شده است. می توانید از این عمل برای رفع مشکل خود استفاده کنید.

شما در حال مطالعه مقاله لیزر وایتنینگ هستید

رفع موهای زائد با تیغ

همانطور که گفتیم، رفع موهای زائد به وسیله تیغ یا مواردی از این قبیل، یکی از دلایل تیره شدن پوست است. پس اگر پوست شما به وسیله اصلاح با تیغ تیره شده است، باز هم میتوانید از این روش استفاده کنید.

همچنین، بهتر است انتظار واقعی از انجام این عمل داشته باشید، این عمل تاثیر بسیار زیادی در روشن تر شدن پوست واژن میکند، اما بهتر است که انتظار بیشتری از روشن شدن به اندازه زیادی از این عمل نداشته باشید.

این عمل، نیازمند انجام یک سری مراقبت ها پیش از عمل و پس از انجام عمل می باشد. همچنین، لازم است که به مواردی هم در حین انجام عمل توجه داشته باشید.

پیش از هرچیز، تحقیقات لازم را در رابطه با کلینیک مورد نظر داشته باشید تا اطلاعات کافی در رابطه این مرکز، حرفه ای بودن پزشک متخصص، نوع دستگاه و کیفیت کار داشته باشید تا در محیطی امن و بهداشتی و مطمئن، اقدام به انجام عمل خود کنید.

همچنین، پیش از انجام این عمل به مدت سه روز، لازم است که از انجام هرگونه اصلاح در نواحی مد نظر خودداری کنید.

اگر به صورت همزمان، از لیزر موهای زائد خود، درکنار استفاده از لیزر وایتنینگ، استفاده میکنید. بهتر است یک هفته زمان بین انجام لیزر موهای زائد و لیزر وایتنینگ بگذارید. همچنین، از استفاده از مواردی مانند موم، برنزه کردن و… هم در نواحی مورد نظر تا پیش از انجام عمل به مدت سه روز خود داری کنید.

سعی کنید پیش از ورود به عمل، حتما از لوسیون های ضد باکتری استفاده کنید تا از عفونت ناشی از عمل جلوگیری کنید.

توصیه می شود که پیش از انجام عمل، از پوشیدن لباس های زیر برای جراحی خود داری کنید. همچنین، پوشیدن شلوارهای گشاد و دامن هم برای انجام عمل توصیه می شود.

لازم است که حتما در صورت وجود هر مشکل یا بیماری خاصی، با پزشک خود پیش از انجام عمل مشورت کنید و کلیه موارد و سوابق حساسیت های پوستی خود را با تیم پزشکی در میان بگذارید.

حتما پیش از انجام عمل، کلیه توصیه هایی که پزشک شما دارد را در نظر بگیرید و همه این توصیه ها را عملی کنید.

در حین عمل، درصورت بروز هر مشکلی از قبیل احساس سوزش بیش از حد و یا درد و هرگونه ناراحتی، موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید. درصورتی که از فرایند های انجام عمل می ترسید و یا نگرانی و اضطراب خاصی دارید، بهتر است از تیم پزشکی بخواهید که با تزریق بیهوشی، برای شما عمل را راحت تر کند.

بهتر است به مواردی مانند مراقبت های پس از عمل هم توجه بسیاری داشته باشید.

شما در حال مطالعه مقاله لیزر وایتنینگ هستید

استفاده از کرم های بی حسی

شما می توانید پس از انجام عمل، از کرم های تجویزی که برای بی حسی توسط متخصص برای شما تجویز می شود استفاده کنید.

همانطور که گفته شد، از لباس های راحتی پس از انجام عمل استفاده کنید و به خصوص، لباس های زیر نخی.

نیازی به آنتی بیوتیک های خوراکی و مصرفی نمی باشد، اما شاید برای رفع عفونت های احتمالی، در محلی که عمل صورت گرفته، از آنتی بیوتیک موضعی استفاده شود.

لازم است که پس از لیزر درمانی از کرم هایی که پزشک برای بهبود سریعتر و اثرگذاری بهتر تجویز میکند، استفاده کنید.

استفاده از کرم های بی حسی
استفاده از کرم های بی حسی

در نظر داشته باشید، اگر دارای زخم یا عفونت خاصی در ناحیه مورد نظر هستید، حتما موضوع را به پزشک اطلاع دهید و مراقبت های پس از عملی که برای شما توصیه می شود را، حتما جدی بگیرید.

معمولا بعد از این عمل، فعالیت های ورزشی مانعی ندارد، اما بهتر است که چند ساعت اول پس از عمل را استراحت کنید.

سعی کنید پس از انجام عمل، از لباس های تنگ و پلاستیکی استفاده نکنید و بیشتر از لباس های نخی و گشاد استفاده کنید.

نواحی لیزر شده را همواره خشک و تمیز نگهدارید، به علت اینکه بالا رفتن رطوبت در این نواحی، به خصوص در ناحیه واژن، ممکن است منجر به عفونت شود. بهتر است برای شستشو و طریقه تمیز کردن ناحیه واژن، از پزشک خود مشورت بگیرید و به توصیه های پزشکی در این زمینه عمل کنید.

سعی کنید تا مدت دو روز، از انجام رابطه جنسی خود داری نمایید.

معمولا، تعداد جلسات در صورتی که از یک جلسه بیشتر باشد، در فواصل زمانی طولانی مدت، از سه هفته تا یک ماه، انجام می شود.

سعی کنید این فاصله زمانی را بیشتر نکنید و در طول دوره، مراقبت های لازم را حتما انجام دهید.

همچنین، در نظر داشته باشید که درصورتی که برای شما بیشتر از یک جلسه لازم بود، حتما این تعداد جلسات را جدی گرفته و به صورت منظم و مداوم به جلسات رفته تا نتیجه بهتری را بگیرید.

در نظر داشته باشید، آنچه در این زمینه بسیار مهم است، این است که حتما سبک زندگی خود را عوض کنید. استفاده از سبک زندگی گذشته ممکن است بار دیگر منجر به بازگشت تیرگی ناحیه تناسلی شما شود.

کلیه عمل های زیبایی، اگر موارد بهداشت عمومی و همچنین، مراقبت از پوست را در آن رعایت نکنید، ممکن است اثرگذاری مورد انتظار شما را نداشته باشند و به سرعت شاهد بازگشت مشکلات قبلی خود باشید.

نتیجه گیری

سعی کنید توجه بسیاری به رسیدگی به پوست و مراقبت های پوستی خود داشته باشید. پوست شما، علاوه بر ظاهر شما، برسلامتی شما تاثیر بسیار زیادی دارد و نقش مهمی در سلامت جسم و روان شما دارد.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

افرادی که به زیبایی خود اهمیت میدهند، همواره بیشتر از دیگران مورد توجه قرار میگیرند و از طرفی، اعتماد بنفس بالاتر و حال روحی بهتری هم دارند. این موضوع باعث شده است که خیلی ها امروزه به سمت عمل های مختلف زیبایی و تکنیک های جدید بروند.

یکی از این تکنیک ها که بسیار هم پر طرفدار است، استفاده از لیزر وایتنینیگ برای رفع تیرگی پوست، به خصوص در نواحی تناسلی و واژن می باشد.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

این نواحی، به دلیل برخورداری بیشتری از بافت های سلولی مرده و ملانین بالا، معمولا بسته به شرایط و دلایل مختلفی که پیش تر ذکر کردیم، مستعد تیرگی هستند. لازم است که حتما برای رفع تیرگی در این نواحی اقدام کنید که البته، لیزر وایتنینیگ این کار را برای شما میسر میکند.

استفاده از این شیوه مزایای بسیاری دارد که به آن ها اشاره میکنیم:

این روش دارای حداقل میزان ریسک است و کسانی که از این شیوه استفاده میکنند، هیچ نگرانی از بابت عوارض آن و ریسک های احتمالی عمل های زیبایی ندارند.

این عمل معمولا نتایج بسیار طولانی مدتی دارد و تقریبا میتوان گفت نوعی عمل پایدار می باشد.

نتیجه گیری از این عمل، معمولا در بازه های زمانی کوتاه مدت است و شما میتوانید به راحتی در مدت کمی، نتیجه های این عمل را شاهد باشید.

استفاده از این شیوه مزایای بسیاری دارد که به آن ها اشاره میکنیم:
استفاده از این شیوه مزایای بسیاری دارد که به آن ها اشاره میکنیم:

هزینه های انجام این عمل، معمولا نسبت به شیوه های دیگر و البته، تاثیرات بسیار مثبتی که دارد مناسب تر است، البته سعی کنید که به این موضوع هم توجه داشته باشید که هزینه های انجام لیزر وایتنینیگ واژن، به عوامل بسیاری بستگی دارد و نمیتوان قیمت مشخصی را برای این عمل به شما ارائه داد.

سعی کنید کلیه موارد توصیه شده توسط پزشکان را پیش از عمل و پس از انجام آن، رعایت کنید تا شاهد از بین رفتن اثرات این عمل نباشید.

سبک زندگی شما، اولین قدم برای حفظ پایداری اثرات این عمل ها می باشد، پس با مشاوره با پزشک خود، حتما سبک زندگی خود را تغییر دهید.

توجه داشته باشید، درصورت بروز هر مشکلی پس از انجام عملی وایتنینیگ واژن، به پزشک خود مراجعه کنید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید