میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

لیزر بیکینی درد دارد
لیزر بیکینی درد دارد

لیست موضوعات

لیزر بیکینی درد دارد

ما در طراحی این مقاله قصد داریم شما به این سوال جواب بدهیم که آیا لیزر بیکینی درد دارد یا خیر. انجام لیزر بیکینی، بهترین راه حل برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی بانوان است که همیشه جز حاد ترین مشکلات بهداشتی بانوان بوده و مدام در پی یافتن راه حلی برای این مشکل عذاب آور بوده اند.

لیزر بیکینی باعث می شود تا آخر عمر از شر این مسئله ی عذاب آور راحت شوید و درمان قطعی و پایدار برای پاک سازی موهای زائد است. آیا از این موضوع مطلع بودید که لیزر بیکینی تنها راه درمان قطعی موهای زائد است و بقیه اقدامات از قبیل تیغ ، اپیلاسیون و…  موقتی هستند؟

قطعا با این موضوع درگیربوده اید که مو زدایی نواحی که به  آن دید کافی ندارید تا چه حد سخت و طاقت فرساست، و علاوه برآن استفاده از تیغ و دیگر ابزار تا چه میزان التهاب و خارش و درد به دنبال دارد.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم

آیا لیزر بیکینی درد دارد؟

مدت زمان لیزر بیکینی ؟

نتیجه لیزر موهای زائد بیکینی ؟

قبل از انجام لیزر بیکینی چه کاری انجام دهیم؟

بهترین زمان برای لیزر موهای زائد بکینی ؟

 

لیزر بیکینی درد دارد
لیزر بیکینی درد دارد

آیا لیزر بیکینی درد دارد؟

معمولا افرادی که تمایل به انجام لیزر ناحیه بیکینی دارند، از دردی که ممکن است متحمل شوند می هراسند. لازم می دانیم در ابتدای توضیحات تعریف صحیحی از درد داشته باشیم.

سوزش با درد تفاوت زیادی دارد و شما باید متوجه این امر باشید که دستگاه لیزر بیکینی از سیستم اشعه و نور برای از بین بردن ریشه موها استفاده می کند پس در نتیجه عملی بدون درد را خواهیم داشت. اگر تحمل شما خیلی پایین است و نمی توانید اندک سوزش وارده را متحمل شوید، برای شما بی حسی موضعی تجویز می شود.

 

مدت زمان لیزر بیکینی

اگر به طور معمول بخواهیم حساب کنیم ، هرجلسه از لیزر موهای زائد بیکینی در حدود 8 دقیقه وقت می برد. و اگر مدت زمان آماده شدن برای لیزر را به آن اضافه کنیم، بیشتر از 10 دقیقه نخواهد شدو پس از اولین جلسه نتیجه کار را به وضوح خواهید دید.

سوالی که اکثر مراجعه کنندگان برای لیزر بیکینی دارند این است که آیا پس از لیزر لک های پوستی ایجاد می شود؟ جواب این است که اگر به صورت کاملا بهداشتی و مطابق استاندارها عمل لیزر بیکینی انجام شود، نه تنها لک بر جا نمی ماند ، بلکه ناحیه لیزر شده روز به روز روشن تر خواهد شد.

مدت زمان لیزر بیکینی
مدت زمان لیزر بیکینی

نتیجه لیزر موهای زائد بیکینی

بعد از اواین جلسه بیکینی برای دیدن نتیجه ی آن نیازی نیست خیلی صبر کنید. پس از گذشت دو هفته تغییرات واضحی را مشاهده خواهید کرد ، اما این پایان ماجرا نیست و این معنی را نمی دهد که کار را تمام شده بدانید. نتیجه لیزر به شکل ریزش دسته ای موهای زائد بیکینی ، کنده شدن مو بدون احساس دردو تضعیف ریشه مو خواهید دید.

زمانی که برای بار دوم برای لیزر مراجعه کنید، شما در آن موقع نصفبیشتر موهای زائدتان را از دست داده اید. برای درمان قطعی و ریشه کن شدن دائم موها به حداقل 4 جلسه لیزر احتیاج دارید که پس از پایان این جلسات موهای زائد شما نزدیک به 80 درصد از میزان اولیه خود را از دست داده است و چیزی که باقی مانده، مقدارکمی موهای نازک و ضعیف است.

البته ممکن است جلسات لیزردرمانی ناحیه بیکینی تا 7 جلسه هم ادامه یابد که این امر وابسته به میزان تراکم مو و همچنین نوع دستگاه لیزر و درجه ی اشعه ی آن است.در مواردی خاص هم دیده شده که به دلایل هورمونی و ضخامت خیلی زیاد موها، جلسات درمانی تا 10 جلسه هم ادامه داشته اما در پایان با نتیجه ای شگفت انگیز خاتمه پیدا کرده است.

نتیجه لیزر موهای زائد بیکینی
نتیجه لیزر موهای زائد بیکینی

قبل از انجام لیزر بیکینی چه کاری انجام دهیم؟

اگر تصمیم دارید به سراغ لیزر موهای زائد بیکینی رفته و برای ابد از دست این موها راحت شوید، یک سری از اقدامات را واجب است انجام دهید تا نتیجه ی بهتری از لیزر بگیرید.

اقدام اول اینکه از یک ماه قبل از لیزر به هیچ وجه موهای ناحیه بیکینی را با استفاده از اپیلاسیون یا هر حرکتی که موجب از ریشه در آمدن موها می شود از بین نبرید، بلکه فقط با استفاده از تیغ،  موها را برداشته و ریشه موهای زائد را حفظ کنید.

دلیل این امر این است که اشعه ی متصاعد شده از دستگاه لیزر، به ریشه مو برخورد می کند  و همین موضوع باعث ریشه کن شده موها می شود. و اینکه چند ساعت قبل از انجام لیزر، موهای بیکینی را با دقت بتراشید.

آیا لیزر بیکینی باعث نازایی می شود؟

این موضوع در میان اکثر مراجعین مطرح می شود، که آیا لیزر ناحیه بیکینی موجب نازایی یا حتی سرطان می شود؟ لازم است در این مورد توضیح دهیم تا خیال شما از هرجهت آسوده شود و تردید خود را برای خلاص شدن از شر این موها کنار بگذارید. پس لطفا با دید علمی به این موضوع نگاه کرده و باورهای عامیانه را فراموش کنید.

توجه داشته باشید که لیزر در ناحیه بیکینی ماهیتی نوری داشته و اشعه ای که از آن ساطع می شود به هیچ وجه شتاب ندارد و نتیجه این می شود که فقط در سطح نازکی از پوست اثر می گذارد.

اگر باردار هستید محض احتیاط لیزر را به بعد از وضع حمل موکول کنید، ولی اگر باردار نیستید هیچ دلیلی وجود نداردکه برای لیزر بیکینی ترسی داشته باشید در ضمن تا به این لحظه هیچ گزارشی درباره مشاهده عوارضی این چنینی دریافت نشده است.

آیا لیزر بیکینی باعث نازایی می شود؟
آیا لیزر بیکینی باعث نازایی می شود؟

بهترین زمان برای لیزر موهای زائد بکینی

بعضی ها بر این عقیده هستند که بدترین موقع برای لیزر موهای زائد بیکینی ، تابستان است. به این نکته توجه داشته باشید که این نظریه تنها در یک صورت مورد قبول می باشد که به شکلی دیگر گفته شود.

به این شکل که با توجه به گرمای شدید هوا در فصل تابستان ، هر لحظه ممکن است پوست بدن در اثر عرق کرن های ممتد دچار عرق سوز شدن و سوختگی در نواحی مختلف شود و لیزر بیکینی در این فصل ممکن است باعث تشدید این امر شود.

اما این نظریه که در فصل تابستان انجام لیزر بیکینی موجب نازک شدن پوست می شود کاملا غیر منطقی است و هیچ علم پزشکی این موضوع را قبول ندارد و کاملا رد می کند. در واقع هیچ فصل خاصی برای لیزر بیکینی تعیین نشده و در هر زمانی می توانید اقدام لازم برای رهایی از موهای زائد انجام دهید.

بهترین زمان برای لیزر موهای زائد بکینی
بهترین زمان برای لیزر موهای زائد بکینی

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1368 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگه علوم پزشکی اراک

23 سال تجربه موفق در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنینی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان :

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

کار با دستگاه  مونالیز

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید