میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

قیمت لیزر موهای بدن مردان
قیمت لیزر موهای بدن مردان

لیست موضوعات

قیمت لیزر موهای بدن مردان

در این مقاله ، قصد بررسی مواردی را داریم که بر قیمت لیزر موهای بدن مردان تاثیر گذار است. امروزه با گسترش دنیای لیزر و تنوع دستگاه های موجود در بازار، توجه مردان نیز به استفاده از این دستگاه ها جلب شده است. چرا که استفاده از لیزر علاوه بر جواب دهی خوب در رابطه با زدودن موهای زائد، درد بسیار کمی دارد.

قیمت لیزر موهای بدن مردان
قیمت لیزر موهای بدن مردان

هم چنین مانند دیگر وسایل نظیر تیغ ها، انواع کرم های موجود در بازار، موم ها و … عوارض جانبی بسیار کمتری دارند. علاوه بر این استفاده از تیغ ها و کرم ها باعث ایجاد خارش های شدید بر روی پوست شده و پس از مدتی ناحیه ی مورد نظر را تیره تر می کنند.

در بسیاری موارد هم باعث ایجاد لک و جوش می شوند . از این رو لیزر یک راه بسیار کاربردی در مقایسه با سایر روش های موجود به شمار می رود. قیمت انجام جلسات لیزر ، در ابتدا با تعداد شات ها محاسبه می شد

ولی امروزه به ازای هر ناحیه ، مبلغ مشخصی را برای آن در نظر می گیرند . با ما باشید تا انتهای این مقاله ، تا هر آنچه که در این حیطه به کار شما می آید را بررسی کنیم.

در ابتدا سوال های رایج و متعددی را ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد را گرد آوری می کنیم و بعد با پاسخ به تمام این سوال ها و ارائه ی توضیحات تکمیلی در این زمینه، به طور کامل موضوع را شرح می دهیم.

اگر قصد لیزر موها زائد بدن خود را دارید می توانید با مراجعه به کلینیک دکتر زرگنج فرد بهترین نتیجه را بگیرید.

تعدادی از این سوالات این حوزه به شرح زیر می باشد :

 1. آیا مردان هم لیزر می کنند؟ چه قسمت هایی را تمایل دارند که لیزر کنند؟
 2. آیا انجام لیزر بر روی بدن مرد ها تاثیر دارد؟ چقدر؟
 3. تاثیر رنگ و پوست مردان در جواب گرفتن از لیزر چه میزان است؟
 4. چه عواملی بر قیمت لیزر بدن مردان موثر است؟
 5. در چه مراکزی مردان می توانند لیزر موهای زائد خود را انجام دهند؟
 6. چه مراقبت هایی برای قبل و بعد از لیزر کردن موهای زائد مردان لازم است؟
 7. آیا افرادی که سابقه ی بیماری های خاصی دارند مجاز به استفاده از لیزر هستند؟
 8. آیا لیزر موهای مردان باعث نا باروری می شود؟
 9. استفاده از مواد و آمپول های هورمونی که مردان در باشگاه استفاده می کنند در لیزر کردن تاثیری دارد؟
 10. چه تعداد جلسه برای از بین رفتن موهای زائد در بدن مردان لازم است؟
 11. فاصله ی زمانی بین هر دوره ی لیزر مردان چه مدت می باشد؟

لیزر یک دستگاهی است که با فرستادن اشعه ای با طول موج کم به ریشه ی موهای زائد ، باعث کم شدن و از بین رفتن موهای زائد بدن شما می شود. این عمل باید به صورت مداوم و پی در پی، در طی تعداد جلسات معینی، به طور منظم انجام شود تا نتیجه ی مطلوب را بعد از انجام آن بگیرید. هم چنین عوارض جانبی بسیار کمی هم دارا می باشند. تا انتهای مطلب ، همراه ما در مقاله ی قیمت لیزر موهای مردان باشید.

آیا مردان هم لیزر می کنند؟ چه قسمت هایی را تمایل دارند که لیزر کنند؟

بسیاری از ما فکر می کنیم که زدودن موهای زائد در بدن ، فقط و فقط مخصوص خانم ها می باشد و مردان نباید این کار را انجام دهند. ریشه ی این تفکر در باور های قدیمی و مذهبی نهفته است که غیرت مرد را از روی مو های روی سینه اش می سنجیدند.

ولی امروزه با کمرنگ شدن آن تفکرات قدیمی و عدم تعصبات بی مورد قدیمی بسیاری از مردان در صدد برآمده اند که از شر بسیاری از موهای زائد خود خلاص شوند. بسیاری از مردان تمایل دارند هنگامی که به باشگاه می روند و یا به استخر برای شنا می روند بدنشان عاری از هرگونه موی زائدی باشد.

آیا مردان هم لیزر می کنند؟ چه قسمت هایی را تمایل دارند که لیزر کنند؟
آیا مردان هم لیزر می کنند؟ چه قسمت هایی را تمایل دارند که لیزر کنند؟

هورمون در بدن مردان

یا بسیاری از مردان به دلیل سطح هورمون در بدن خود یا عوامل وراثتی یا هر علت دیگر بسیاری از قسمت های بدنشان نظیر گردن، گونه های صورت و گوش ها و بینی شان مو دارند. استفاده از ابزار هایی مانند تیغ نه تنها باعث ایجاد حساسیت بر روی پوست آن ها می شود ، رشد موهای زائد را نیز چندین برابر می کند و مشکل را حاد تر می کنند.

هم چنین هر چند روز یکبار هم باید استفاده از این ابزار را تمدید کنند ، که کار بسیار سختی می باشد و از حوصله ی اکثر مردان خارج می باشد. از طرف دیگر استفاده از کرم های موجود در بازار ، علاوه بر هزینه های بسیار بالایی که دارند بازگشت پذیر هستند و ظاهر زشتی به بدن شما می دهند. انجام لیزر نه تنها عوارض جانبی بسیار کمی دارند بلکه بازگشت کمی داشته و به نسبت جواب گیری از آن ، هزینه ی کمی را متحمل خواهید شد.

از این رو بسیاری از مردان استفاده از لیزر موهای زائد را به استفاده از لوازم دیگر ترجیح می دهند. آنها دست ها، پا ها، سینه ، نواحی تناسلی ، گردن و هر جایی را که احساس کنند موهایش باعث اذیت شان می شوند را لیزر می کنند.

لیزر موهای زائد نواحی تناسلی

امروزه نواحی تناسلی طرفدار بسیاری در بین مردان پیدا کرده است . چرا که علاوه بر راحتی و تمیزی دائمی آن ها ، در بهبود روابط جنسی نقش به سزایی نیز دارد . هم چنین حتی بسیاری از مردان برای موهای گوش خود و روی نوک بینی خود به کلینیک مراجعه کرده و درصدد حذف دائمی آن مو ها ، بر می آیند. فراموش نکنید که ، همیشه به لیزر به چشم یک دستگاهی برای آسوده کردن ذهنتان نگاه کنید!

 

آیا انجام لیزر بر روی بدن مردها تاثیر دارد؟ چقدر؟

بسیاری از مردم بر این باور می باشند که لیزر بر روی موهای بدن مردان بازدهی چشم گیر و زیادی ندارد و دیر جواب می دهد. در رابطه با پاسخ این سوال باید توضیح دهیم که خیر، عملکرد لیزر بدین گونه است که هرچه مو ها سیاه تر باشد و پوست بدن روشن تر باشد ، لیزر سریع تر اثر می گذارد.

و هم چنین هرچه موها بور تر و پوست تیره تر باشد ، لیزر دیر تر تاثیر می گذارد. یا به عبارت دیگر کسی سریع تر و بهتر جواب می گیرد که اختلاف رنگ پوستش با رنگ موهای روی پوستش ، زیاد باشد. هم چنین موهای زرد یا بلوند، خاکستری و قرمز با لیزر کردن حذف نمی شوند.

البته با توجه به پیشرفت تکنولوژی و برطرف کردن تمام کم و کاستی های موجود در زمینه ی دستگاه های لیزر ، این ایراد نیز کم رنگ تر شده و دستگاه های جدید ، این محدودیت را ندارند.

آیا انجام لیزر بر روی بدن مردها تاثیر دارد؟ چقدر؟
آیا انجام لیزر بر روی بدن مردها تاثیر دارد؟ چقدر؟

پوست تیره مردان

پوست بسیاری از مردان به علت تداوم زیر آفتاب بودن در هنگام کار و مشغله های زندگی و عدم استفاده از کرم های ضد آفتاب، کمی تیره تر از خانوم ها می باشد. هم چنین از طرف دیگر موهای بدن مردان بسیار تیره تر و ضخیم تر از موهای خانوم ها می باشد. از این رو بسیار زیاد به دستگاهی که برای لیزر از آن استفاده می کنید ، بستگی دارد.

که بیشتر بر روی ضخامت مو و رنگ مو حساسیت نشان دهد یا رنگ پوست. مورد دیگر ، اندام های مردان است که نسبت به خانوم ها جثه ی بزرگتری دارند، لذا سطح بیشتری از بدنشان توسط مو پوشیده شده است و زمانی که دستگاه یک مدت طولانی را به لیزر کردن مداوم می پردازد گرم شده و خود به خود از دقتش کم تر می شود.

از این رو است ک ممکن است قسمت هایی از بدن به خوبی جواب نگیرد و قسمت هایی خیلی کامل موهایش از بین برود. به طور کلی عوامل گوناگونی بر لیزر مو های زائد مردان تاثیر پذیر است که تا انتهای این مقاله ، به تک تک ان ها اشاره خواهیم کرد و  آنها را بررسی می کنیم .

تاثیر رنگ و پوست مردان در جواب گرفتن از لیزر چه میزان است؟

مهم ترین شاخصه هایی که در انجام لیزر موثر است ، رنگ پوست و رنگ موهای مردان می باشد. به طوری که بسیاری از افراد ، جواب گیری یا عدم جواب گیری از لیزر را منوط به همین شاخصه ها می دانند. اگر شما رنگ پوست تیره دارید ، احتمال دهید که دیر از لیزر کردن جواب بگیرید یا شاید هم خیلی کم ، جواب بگیرید. هم چنین اگر موهای روشن یا بوری دارید یا رنگ موهای بدن شما مایل به قرمز می باشد جوابی از لیزر نخواهید گرفت.

تاثیر رنگ و پوست مردان در جواب گرفتن از لیزر چه میزان است؟
تاثیر رنگ و پوست مردان در جواب گرفتن از لیزر چه میزان است؟

البته همه ی این ها مربوط به دستگاه هایی است که امروزه در تمام کلینیک ها و مراکز درمانی استفاده ی آن ها ترند شده است و جدید ترین تکنولوژی را دارا نمی باشند. در آمریکا جدید ترین دستگاه ها را به گونه ای ساخته اند که این محدودیت ، تا حد بسیار زیادی کم رنگ شده است.

هم چنین دستگاهی که برای لیزر استفاده می شود هم بی تاثیر نیست. در این بازار هزاران دستگاه با مارک های مختلف و ساخت کشور های مختلف وجود دارد که تفاوت های قابل توجهی در طول موج اعمالی به ریشه مو و تکنولوژی های به کار رفته در آنها دارند. بر خلاف باور های عموم ، الکساندرایت ، نام طول موج یک اشعه است که با شدت 755 نانومتر بر پیاز مو تابانده می شود. این نام را گاها به اشتباه نام دستگاه می شناسیم.

الکساندرایت کندلا

الکساندرایت کندلا بهترین دستگاهی است ساخت آمریکا ، که امروزه بیشترین جواب دهی را بر روی انواع پوست ها و موها داشته است . هم چنین ، دستگاه جنتل مکس پرو ساخت شرکت کندلا ، در حال حاضر گرانترین دستگاه لیزر موهای زائد در دنیا است که هزینه ی نگهداری و تعمیر از آن در هر یک سال ، چیزی حدود 20 تا 50 میلیون تومان می باشد.

از طرف دیگر ، این دستگاه جنتل مکس پرو ، علاوه بر لیزر الکساندرایت ، که مخصوص برای پوست های روشن و نواحی سفید بدن است ، مجهز به طول موج ND:Yag (اِندی یَگ) ، با طول موجی به مقدار 1064 نانومتر است.

این بخش از دستگاه لیزر ، منحصرا برای نواحی تیره و پوست های گندمی و تیره تر بدن طراحی شده است. در حال حاضر این مدل موجود در بازار ایران بیشترین کارایی را برای نواحی تیره ی بدن نسبت به سایر دستگاه های دیگر دارد.

قبل از انجام لیزر، حتما به نوع دستگاه توجه بسیار زیادی داشته باشد. چرا که دستگاه های مختلف عوارض بدی را دارد. طول موج کم باعث عدم جواب گیری مناسب برای شما شده و طول موج زیاد ، باعث سوختگی و تیره شدن پوست شما می شود . هم چنین لک و آکنه هایی بر روی پوست شما بر جای می گذارند.

الکساندرایت کندلا
الکساندرایت کندلا

چه عواملی بر قیمت لیزر بدن مردان موثر است؟

به طور کلی عوامل بسیار زیادی بر روی هزینه ی لیزر بدن مردان موثر است که هر کلینیک یا مرکز خدمات انجام لیزر مطابق با شرایط خود آن را به مشتری اعلام می کند. ولی چیزی که رایج و عرف می باشد ، تعداد جلسات انجام لیزر ، وزن بدن ، دستگاهی که با آن لیزر می کنید ، ناحیه ی مورد تقاضا و خدماتی است که آن مرکز به شما ارائه می دهد. برای مثال تا یک میزان وزن مشخص ، قیمت لیزر برای شما ، ثابت است و اگر از آن میزان ، وزن تان بیشتر بود ، به ازای هر کیلو اضافه وزن مبلغ پرداختی شما بیشتر خواهد شد.

چه عواملی بر قیمت لیزر بدن مردان موثر است؟
چه عواملی بر قیمت لیزر بدن مردان موثر است؟

مثال

به عنوان مثال تا 70 کیلو اگر وزن شما بود ، همان مبلغ رایج را باید پرداخت کنید. ولی اگر وزن شما 80 کیلو باشد به ازای هر کیلو بیشتر از 70 کیلو یک مبلغ اضافه تر از شما خواهند گرفت. اگر شما جلسات لیزر خود را در گذشته به خوبی انجام داده باشید، و در وسط دوره ی درمان به مراکز دیگر مراجعه کنید هزینه ی لیزر کمتری را از شما دریافت می کنند.

البته باز هم بستگی به تشخیص دکتر شما دارد. ولی بسیاری از مراکز در شرایط خود ، یک جلسه رایگان را بعد از هر 5 یا 6 جلسه استفاده ی مستمر از لیزر در کلینیک خود ، دارا می باشند. هم چنین دستگاهی که قصد استفاده از آن را دارید ، نیز بسیار در تعیین هزینه ی پرداختی شما بسیار موثر است.

کیفیت لیزر

دستگاه های بسیاری وجود دارد که با هزینه ی بسیار پایین این عملیات لیزر را برای شما انجام می دهند. ولی اصلا تاثیر مناسبی ندارند و به سرعت بازگشت می کند. هم چنین ممکن است باعث سوختگی با ایجاد حساسیت و آکنه ها ی پوستی شوند.

از این رو دستگاه انتخابی شما در تعیین قیمت نیز بسیار مهم و حیاتی می باشد. تا همین لحظه گرانترین هزینه ی هر جلسه در بین دستگاه موجود در بازار را دستگاه الکساندرایت کندلا به خود اختصاص داده است. ناحیه ی مورد تقاضا هم قیمت های متفاوتی دارد. تمام کلینیک ها و مراکز درمانی قیمت هر ناحیه را از قبل مشخص کرده اند.

کیفیت لیزر
کیفیت لیزر

به طور مثال قیمت لیزر صورت با قیمت لیزر دست متفاوت است. در بسیاری از مراکز خدمات و مواد اضافه برای قبل از انجام لیزر و بعد از انجام آن استفاده می کنند. که این هزینه ی مواد را برای شما لحاظ خواهند کرد.

لذا شما اگر قیمت برایتان مهم است قبل از انتخاب مرکز مناسب تمام شرایط و هزینه های آن ها را پرس و جو کنید و تصمیم نهایی را بگیرید. نگران نباشید، مراکز و کلینیک های بسیاری هستند که با انجام بسیاری از خدمات به صورت رایگان جای خود را در این بازار پیدا کرده و مشتریان دائمی خود را راضی نگه می دارند .

در چه مراکزی مردان می توانند لیزر موهای زائد خود را انجام دهند؟

در اکثر مراکز درمانی پوست ، کلینیک های تخصصی، و مطب های دکتر ها ، مردان می توانند لیزر را انجام دهند. فقط باید قبل از مراجعه به آنجا ، از انجام دادن یا ندادن توسط مرکز اطمینان حاصل کنند. چون بسیاری از مراکز از زمان قدیم ، لیزر را فقط برای بانوان انجام می دادند ، هنوز هم همان راه را پیش گرفته و کار لیزر مردان را انجام نمی دهند. یا تکنسین مربوط برای انجام این کار را ندارند.

در صورتی که بسیاری از مراکز به روز ، تکنسین مرد جداگانه ای را آموزش داده اند و به طور تخصصی این عمل را انجام می دهند. البته با توجه به رضایت مشتری این کار توسط بانوان نیز انجام می گیرد. حتما قبل از رفتن به هر مرکز یا کلینیک درمانی ، از انجام لیزر موهای مردان اطمینان حاصل کنید. اگر سر زده به ان جا روید ممکن است با جیغ خانوم ها و بد و بیراهه های آن ها مواجه شوید! حواستان را جمع کنید

در چه مراکزی مردان می توانند لیزر موهای زائد خود را انجام دهند؟
در چه مراکزی مردان می توانند لیزر موهای زائد خود را انجام دهند؟

چه مراقبت هایی برای قبل و بعد از لیزر کردن موهای زائد مردان لازم است؟

کار هایی که شما باید قبل و بعد از لیزر انجام دهید به شرح زیر است. قبل از لیزر:

حتما 24 ساعت قبل از نوبت لیزر خود ، موهای خود را شیو کنید. حتما با ژیلت این کار را انجام دهید. اگر شما  از موم برای زدودن موهای زائد خود در گذشته استفاده می کردید حواستان باشد که یک ماه از آخرین زمان استفاده از موم گذشته باشد.

اگر قصد انجام لیزر در نواحی دردناک مانند زیر بغل یا نواحی تناسلی و یا پشت لب خود را دارید حتما از چند ساعت قبل از انجام لیزر ، از پماد های بی حس کننده، نظیر لیدوکائین استفاده کنید. برای انجام لیزر ، پوست خود را عاری از هر گونه کرم یا پمادی کنید.

قبل از انجام خود لیزر پوست خود را باصابون بشورید تا خطری آن را تهدید نکند. اگر دستگاهی که انتخاب کرده اید کولینگ یا سیستم سرمایشی بالایی دارد که هیچ، اگر سیستم خنک کننده ی خوبی ندارد حتما از فرد مسئول در آن مرکز بخواهید که از یخ قبل از انجام لیزر استفاده کند. از عینک های مخصوص در هنگام انجام لیزر استفاده کنید که اشغع ی این دستگاه آسیبی به چشمان شما وارد نکند.

چه مراقبت هایی برای قبل و بعد از لیزر کردن موهای زائد مردان لازم است؟
چه مراقبت هایی برای قبل و بعد از لیزر کردن موهای زائد مردان لازم است؟

بعد از لیزر:

توصیه می شود که حتما بلافاصله بعد از لیزر از پماد های سوختگی نظیر زینک اکساید و یا … استفاده کنید. تا 2 ساعت بعد از انجام لیزر ، به ناحیه ی لیزر شده آب نزنید . هم چنین توصیه میشود تا 24 پس از لیزر کردن ، مواد شوینده و صابونی به ناحیه ای که لیزر کردید ، نرسانید. از رفتن در آفتاب و حمام آفتاب گرفتن در روزهای اولیه ی لیزر بپرهیزید. پوست شما زمانی که لیزر می کنید حساس می شود.

از استفاده از دارو ها و محلول هایی که به صورت روزانه برای جوش و یا عارضه های پوستی استفاده می کردید، در 24 ساعت اول خودداری کنید. هم چنین اگر بعد از انجام لیزر در نواحی لیزر شده پوست شما جوش زده است ، از کندن آن ها خودداری کنید و این مشکل را با پزشک مسئول لیزر خود در میان بگذارید.

استفاده از پماد سوختگی

برای جلوگیری از تیره شدن پوست خود هر چند ساعت یکبار پماد سوختگی را بر ناحیه ی لیزر شده تمدید کنید. موهای لیزر شده شما ، بعد از ی هفته شروع به ریختن می کند. از کندن آن به زور و در زمانی قبل از ریختن خود به خودی آنها ، خودداری کنید.

بگذارید روند طبیعی خود را طی کند. بعد از اینکه موهای شما ریخت شما تا یک تا دو ماه از شر موهای زائد خود خلاص می شوید و اگر رویش مجدد داشت دیگر موها به همان ضخامت قبلی نیست و بسیار نازک و کم رشد خواهد کرد .

که این موهای کم هم طی استمرار مداوم در انجام جلسات لیزر به کلی از بین می رود . یادتان نرود یک جلسه درمان ، هیچ گاه تاثیر دائمی بر مو های شما ، نخواهد گذاشت.

آیا افرادی که سابقه ی بیماری های خاصی دارند مجاز به استفاده از لیزر هستند؟

اگر شما جزو افرادی هستید که سابقه ی بیماری خاصی دارید و یا در حال حاضر مبتلا به نوع خاصی از بیماری می باشید این مطالب زیر را حتما دنبال کنید. انجام عملیات لیزر برای افراد زیر منع شده است :

 

اگر شما در ناحیه ای قصد دارید، لیزر کنید ، تبخالی فعال دارید:

اگر شما بر روی لب و یا ناحیه ای که قصد انجام لیزر را دارید تبخال داشته باشید ممکن است در حین عمل لیزر ویروس تبخال پخش شود و به دیگر نقاط بدن سرایت کند. البته پزشکان قبل از انجام لیزر از فرد سوال می کنند و اگر آن فرد در بدن خود تبخال فعال داشته باشد، برای او قبل و بعد از انجام لیزر دارو ها و پماد های مخصوص بیماری اش تجویز می کنند تا عوارض احتمالی ناشی از پخش ویروس را به حداقل برسانند. حتما پزشک خود را از وجود یا سابقه ی این بیماری مطلع سازید.

اگر در بدن خود زخم های عفونی دارید:

وجود زخم های عفونی در بدن شما ، باعث انتشار و تشدید عفونت در بدن شما می شود، از این رو اگر در بدن خود یا قسمتی که قصد انجام لیزر را دارید ، زخمی عفونی داشته باشید ، انجام لیزر به هیچ وجه توصیه نمی شود.

زنانی که باردار هستند و یا بچه ی شیر خوار دارند:

از نظر اخلاقی، انجام این کار اصلا پسندیده نمی باشد. اگر چه هیچ مدرک علمی نشان نداده است که لیزر روی سلامت جنین اثر بدی می گذارد و یا نمی توانند که پوست شکم یا نواحی تناسلی خود را در این دوران لیزر کنند ، اما اضطراب و درد و نگرانی ناشی از لیزر می تواند اثر بدی بر روی جنین در داخل شکم ، بگذارد و به لحاظ اخلاقی و شرعی بهتر است که لیزر در این دوران انجام نشود و به بعد آن را موکول کنند.

اگر شما از خانواده ی قرص های راکوتان استفاده می کنید:

مصرف قرص هلی خانواده ی راکوتان راکوتانتاثیر لیزر را بسیار کاهش می دهد و کم می کند. از سوی دیگر این دارو باعث می شود که پوست شما بسیار حساس و نازک شود و این موضوع احتمال سوختگی، لک  بعد از انجام لیزر را افزایش خواهد داد.

پسوریازیس:

بیماری هایی مانند ویتیلیگو ، پسوریازیس ، و غیره از این قبیل، اگر در اثر انجام لیزر ، پوست ناحیه ی مورد نظر شما دچار زخم بشود و یا دچار سوختگی ، فعال شدن بیماری در این قسمت ها زیاد می شود. انجام لیزر برای این بیماران ممنوع نیست ، البته به شرطی که لیزر تحت نظر پزشک صورت گیرد و به وسیله پزشک متخصص با طول موج مناسبی لیزر صورت گیرد که پوست بدن آسیب نبیند.

اگر شما سابقه کلوئید دارید:

اگر شما سابقه ی کلوئید داشته باشید، ممکن است به دنبال سوختگی ها و یا زخم هایی که ممکن است توسط لیزر در هنگام انجام آن ایجاد شود ، پوست شما گوشت های اضافه بیاورد و باعث ناراحتی شما بشود.

اگر مبتلا به اگزما یا آکنه هستید:

اگر شما مبتلا به اکنه و یا جوش های عفونی هستید یا پوستی حساس دارید که دارای اگزما می باشد ، به دنبال علت آن باشید. اگر علتی عفونی داشته باشد باعث انتشار عفونت به سایر نقاط بدن شما می شود ولی اگر علتی جز عفونت داشت انجام لیزر هیچ گونه اختلالی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

اگر شما از قرص ماینوکسیدیل استفاده می کنید:

ماینوکسیدیلدقیقا عکس تاثیر لیزر عمل می کند ، یعنی اصولا یک فرد برای پرمویی و رشد مجدد موهای سر خود، ماینوکسیدیل مصرف می کند ولی لیزر باعث کاهش رشد مو ها می شود .

اگر از دارو هایی استفاده می کنید که ترکیبات طلا در ساختار خود دارند :

بهتر است انجام لیزر را به بعد از دوره ی مصرف آن موکول کرد . البته انجام لیزر برای آن ها ممنوع نشده و بهتر است تمام شرایط و موقعیت درمانی خود را با پزشک لیزر در میان بگذارید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

اگر مبتلا به بیماری پوستی لوپوس هستید:

اگر مبتلا به بیماری های خود ایمنی پوستی نظیر لوپوس هستید، که به نور حساس هستند ، چون لیزر بر پایه نوعی نور عمل می کند ، بهتر آن است که این کار را انجام ندهید و برای زدودن موها روش های دیگری را انتخاب کنید.

حواستان باشد اگر شما بیماری خاصی دارید یا سابقه ی نوعی بیماری را دارید حتما آن را با پزشک مربوطه ی خود در میان بگذارید. این کار کمک می کند بهترین درمان برای پوست شما در نظر گرفته شود و برای بعد لیزر هم دارو های مناسب جهت جلوگیری از تشدید بیماری تان تجویز کنند.

هم چنین با اطلاع دادن از انواع واگیر دار بیماری های خود ، باعث می شوید که بعد از انجام لیزر دستگاه خود را به طور کامل ضد عفونی کرده و دیگر مریض ها به این بیماری مبتلا نشوند .

آیا لیزر موهای مردان باعث نا باروری می شود؟

در پاسخ به این سوال باید به طور قطع به یقین گفن ” خیر ” . چرا که طول موج های ارسالی توسط دستگاه های لیزر به قدری کم می باشد که فقط به ریشه ی مو می رسد و به بقیه ی اعضای بدن هیچ آسیبی نمی رسانند. از این رو هیچ ربطی به نا باروری یا مشکلات محسوس بدن نمی شود.

این دستگاه های لیزر به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که فقط ریشه ی مو را هدف قرار دهند و مشکلی برای سایر نواحی داخلی بدن ایجاد نکنند. این اشعه های تابش شده توسط لیزر 3 تا 4 میلیمتر طول دارند که فقط توسط رنگدانه های مو ی پوست شما جذب شوند. نگران نباشید.

استفاده از مواد و آمپول های هورمونی که مردان در باشگاه استفاده می کنند در لیزر کردن تاثیری دارد؟

وجود موهای زیاد به دلیل اختلالات هورمونی که به دلیل افزایش هورمون مردانه می باشد جزو شرایط ناراحت کننده و اذیت آور برای کسانی است که از این اختلالات رنج می برند . این شرایط برای خانم ها بیشتر اتفاق می افتد ولی از آن جایی که مردان نسبت به زنان پر مو تر می باشند تشخیص این اختلال هورمونی سخت تر و با دقت بیشتری همراه است.

اگر هرگونه نشانه و علائم رشد موهای زائد را در بدن خود احساس می کنید حتما با دکتر خود در میان بگذارید. تمام عوامل و نشانه ها باید توسط دکتر شما بررسی شود و با توجه یه تشخیص آن درمان مناسب برای شما اختصاص داده شود. چرا که اگر تشخیص داده نشود هم درمان شما طولانی می شود و هم نتیجه ی دلخواه خود را از انجام لیزر نمی گیرید.

افراد مبتلا به اختلال هورمونی

هم چنین بسیاری از پزشکان بر این باورند انجام لیزر در افرادی که به اختلال هورمونی مبتلا هستند نه تنها جواب نمی دهد بلکه مو های زائد بدنشان را بیشتر نیز می کند. از این رو حتما در صورت ابتلا به این مشکل زیر نظر پزشک جلسات در مانی خود را انجام دهید تا بهترین نتیجه را از انجام لیزر بگیرید.

به طور کلی ، وجود اختلالات هورمونی و علائمی که به از وجود آن حکایت دارد (مانند نا منظمی سیکل قاعدگی، ریزش مو های سر، جوشهای مکرر بر روی صورت و سابقه نازایی و سقط جنین) .

یا به طور خلاصه به علت اینکه بسیاری از بیمارانی که از پر مویی رنج می برند اختلالات هورمونی در بدن خود دارند، حتما باید شرایط آن ها به طور کلی بررسی شود و بهترین درمان را برای رفع موهای زائد خود اتخاذ کنند که وقت و هزینه ی آن ها از بین نرود.

چه تعداد جلسه برای از بین رفتن موهای زائد در بدن مردان لازم است؟

برای گرفتن نتیجه ی دلخواه از لیزر که همان حذف دائمی مو های زائد از روی پوست تان می باشد شما لازم است که یک نعداد جلسه ی معین را به طور منظم لیزر کنید . این تعداد جلسات معمولا برای زنان 6 تا 8 جلسه در نظر گرفته می شود و برای مردان 8 تا 10 جلسه به طور میانگین اختصاص داده اند.

هم چنین بعد از اتمام این تعداد جلسات ، لازم است شما به طور میانگین هر دو سه ماه یا بیشتر ، این جلسات لیزر خود را تمدید کنید. ممکن است بعد از زمان زیادی شما سالی یک بار برای تمدید مجدد لیزر خود اقدام کنید. البته این تعداد جلسات برای هر فرد متغیر است.

مثال

به عنوان مثال یک نفر با 6 جلسه به طور کامل جواب می گیرد و نفر دیگر تا 10 جلسه ممکن است جلساتش به درازا کشد. در جلسه ی اول و دوم ریزش مو به صورت منظم و بسیار خوب پیش می رود . در جلسه ی چهارم و پنجم رویش مو شدید شده و انگار تاثیر زیادی ندیده است .

و در جلسه ی 6 و 7 و 8 به صورت کامل رویش مو حذف می شود. پس اگر در انجام لیزر متوجه چنین تغییری شدید نگران نباشد. روند کلی لیزر این گونه می باشد. در نهایت باعث حذف کامل موهای زائد بدنتان شده و پوستی صاف و عاری از هر گونه مو  برای شما به ارمغان می آورد.

فاصله ی زمانی بین هر دوره ی لیزر مردان چه مدت می باشد؟

فاصله ی زمانی برای هر دوره ی درمانی لیزر مو های زائد در مردان متفاوت می باشد. چیزی که رایج است برای جلسات اول درمان بازه ی یک ماهه در نظر می گیرند . جلسات بعدی 6 هفته ای یا یک و نیم ماهه در نظر می گیرند. و جلسات آخری را دو ماهه نوبت می دهند .

البته با توجه به روند جواب گرفتن شما از دستگاه بسیار متفاوت می باشد. بعد از اتمام جلسات نیز بازه ی سه ماهه ، شش ماهه و یک ساله را برای تمدید لیزر اختصاص می دهند.

اگر شما هیچ مشکل یا بیماری خاصی نداشته باشید ، دستگاهی که با آن لیزر می کنید استاندارد بوده و تاییدیه FDA آمریکا را نیز داشته باشد ، یقین داشته باشید به سرعت و در زمان دلخواه خود بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

با توجه به اینکه مردان موهای ضخیم و عمیق تری را دارند و سطح ناحیه ی مورد تقاضا برای لیزر آن ها بیشتر می باشد ، اندکی دیر تر از بانوان جواب دلخواه را می گیرند. ولی در پایان به آنچه که در ذهن دارند خواهند رسید .

سخن پایانی

امروزه لیزر نقش پر رنگ و اساسی در زندگی ما انسان ها پیدا کرده و بهترین روش برای حذف دائمی مو های زائد شناخته می شود. دستگاه های خانگی کوچکی برای انجام لیزر نیز به بازار آمده که رفتن به کلینیک ها و مراکز را برای ما آسان تر کرده است و با خرید یک دستگاه خانگی نیازی به رفتن به آن مراکز را دیگر نخواهید داشت. تاثیر این دستگاه های خانگی نیز مانند دستگاه های لیزر بزرگ مراکز خدمات پوستی نمی باشد ولی برای رفع موهای زائد بی تاثیر نیست.

نور و دایود

انواع مختلفی از این دستگاه ها در بازار وجود دارد که بر پایه نور و دایود می باشد. مارک هایی نظیر فیلیپس ، براون ، تریا و …. به شدت در بازار جای خود را محکم کرده اند و بسیاری از افراد را به سمت خود جذب نموده اند.

دقت داشته باشید مراکز و کلینیک هایی را انتخاب کنید که حتما زیر نظر پزشک متخصص پوست باشد و از رفتن به آرایشگاه ها و مراکزی که زیر دست افراد نا وارد و غیر متخصص می باشد خودداری کنید.

ممکن است آن ها به قیمت پایین تر خدمات را به شما ارائه کنند ولی در پایان ممکن است به پوست شما صدمات جدی را وارد کنند . اگر بیماری یا مشکل خاصی دارید حتما آن را با دکتر خود در میان بگذارید. اگر اختلالات هورمونی در بدن خود دارید آن را به پزشک درمان خود بگویید . اگر پوستتان حساس است و بعد از لیزر بر روی پوستتان جوش ظاهر می شود حتما از دکتر لیزر خود داروی مناسب برای بعد از لیزر را جویا شوید .

رعایت نکات بهداشت

هر آن چیزی که فکر می کنید در لیزر شما نقش مهم و حیاتی را دارد را به دکتر خود بگویید. قبل از انجام لیزر از فردی که می خواهد با دستگاه کار کند بخواهید که به طور کامل دستگاه را ضد عفونی کرده و بر روی تخت از روکش های یک بار مصرف مناسب هر کسی استفاده کند. چرا که بسیاری از افراد لیزر را برای نواحی تناسلی خود انتخاب می کنند و همین موضوع باعث می شود  در صورت عدم ضد عفونی دقیق ، باکتری های بدن آن ها به دیگران منتقل شود.

اگر شما از یک مدل دستگاه نتیجه گرفته اید آن را تغییر ندهید. و دوره ی درمان خود را با همان دستگاه ادامه دهید. مراقبت های قبل و بعد از لیزر را به خوبی انجام دهید و از برنزه کردن پوستتان یک هفته قبل و بعد از لیزر اکیدا خودداری کنید.

در نهایت اگر برای پوست خودتان ارزش قائل هستید به تمام نکات و توصیه های بالا و دکتر خود توجه کنید تا بروز عوارض جانبی احتمالی خود را به حداقل برسانید. از اینکه تا انتهای مقاله قیمت لیزر موهای بدن مردان ما را همراهی کردید سپاسگزاریم و امید است مقاله قیمت لیزر موهای بدن مردان رضایت شما مردانی که قصد انجام لیزر دارید را به طور کامل جلب کرده باشد. نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید