میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

قیمت تزریق ژل خط اخم
قیمت تزریق ژل خط اخم

لیست موضوعات

قیمت تزریق ژل خط اخم

همراه ما باشید تا با قیمت تزریق ژل خط اخم بیشتر آشنا شوید.

برای کسب اطلاعات لازم در مورد قیمت تزریق ژل خط اخم می توانید به زر کلینیک مراجعه کنید و یا با شماره تلفن این کلینیک که در انتهای همین پست درج شذه است تماس بگیرید.

در این مقاله سعی داریم در مورد قیمت تزریق ژل خط اخم توضیحات جامع و کاملی را برای شما ارائه دهیم. همچنین در مورد تزریق ژل ، میزان واحد تزریق ژل ، تخصص و تجربه ی پزشک متخصص در امر تزریق ، مراقبت های قبل و بعد از تزریق توضیحات کاملی را عنوان کنیم.

قیمت تزریق ژل خط اخم
قیمت تزریق ژل خط اخم

این شیوه ی درمانی به عنوان یکی از بهترین روش های درمانی برای از بین بردن خطوط خط اخم در افراد است که توسط پزشکان متخصص انجام می گیرد.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

خط اخم چیست؟

چه عواملی در بروز خط اخم تاثیرگذار است. توضیح دهید؟

تزریق ژل خط اخم چیست؟

نحوه تزریق ژل خط اخم به چه صورت انجام می گیرد؟

عوامل شایع که باعث بروز خط اخم در افراد می شود را نام ببرید؟

بهترین مارک ژل خط اخم چیست. توضیح دهید؟

ویژگی های بهترین مارک ژل خط اخم را نیز بیان کنید؟

مطلوب ترین نتیجه و اثرگذاری بهترین مارک ژل خط اخم را نام ببرید؟

زمان ماندگاری و دوام بهترین مارک ژل در ناحیه ی خط اخم چه مدت است؟

اثرگذاری سایر تزریقات ژل خط اخم بر روی پوست نیز چه مدت زمان بر است؟

فواید تزریق ژل خط اخم را نام ببرید؟

چه افرادی کاندیدای مناسب برای تزریق خط اخم نیستند توضیح دهید؟

نکات مهم بعد از تزریق ژل خط اخم را که بیماران باید به آن توجه داشته باشند را نام ببرید؟

توصیه های پزشکی به منظور جلوگیری از بروز خط اخم در افراد را نام ببرید؟

شیوه های درمانی که پزشکان برای از بین بردن خط اخم در بیماران توصیه می نمایند را نام ببرید؟

ژل های تزریقی قابل قبولی را که پزشکان به بیماران متذکر می شوند را نام ببرید؟

نکاتی را که بیماران قبل از انجام تزریق ژل خط اخم باید به آن توجه داشته باشند را نیز بیان کنید؟

عوامل تاثیرگذار در قیمت تزریق ژل خط اخم را نام ببرید؟

شیوه تزریق ژل خط اخم توسط پزشک متخصص به چه صورت انجام می گیرد. توضیح دهید؟

مراقبت هایی که بیماران باید بعد از تزریق ژل خط اخم به آن توجه داشته باشند را نام ببرید؟

 

خط اخم

به خط هایی که به صورت عمودی بین دو ابرو در صورت افراد ایجاد می شود « خط اخم » می گویند. بیشتر افراد خط اخم را با خط هایی که در بخش بالای ابرو یا همان پیشانی ایجاد می شود اشتباه می گیرند و بهتر است که بدانید این چین و چروک هایی که در قسمت پیشانی ایجاد شده است ، از نظر متخصصین زیبایی چروک پیشانی و یا این که خطوط پیشانی نامیده می شود.

متخصصین پوست به خط اخم به طور اختصاصی نیز خط اخم بین دو ابرو نیز می گویند زیرا این خط اخم در هر سنی برای فرد ایجاد می شود، طوری که در بعضی از افراد این خطوط در اوایل زمان بیست سالگی نمایان شده و کم کم افراد این خطوط را بین دو ابرو مشاهده می نمایند.

افرادی که در سن پایین دچار این خطوط اخم در بین دو ابرو می شوند از این مورد ناراحت و شوکه شده اند زیرا در سنین بالاتر منتظر این چین و چروک های بین دو ابرو هستند که به منظور پیشگیری و همچنین درمان خط اخم بین دو ابرو می توانند اقدامات زیادی را نظیر: 1) مصرف کرم 2) داروهای گیاهی 3) تزریق ژل خط اخم استفاده نمایند که تمامی بهره مندی از این روش ها بر روی قیمت تزریق ژل خط اخم نیز تاثیرگذار است.

خط اخم
خط اخم

عوامل تاثیرگذار در خط اخم

عوامل متعددی در خط اخم بین دو ابرو موثر است که از مهمترین و اساسی ترین عواملی که سبب ایجاد خط اخم می شود را می توان به عوارض ناشی از تابش نور خورشید اشاره کرد.

به طوری که بعد از این که پوست فرد دچار آسیب دیدگی شد عضلات صورت که با پوست بدن فرد ارتباط مستقیمی دارد خود را به شکل جدید پوست صورت وفق می دهد و سپس به تدریج خط اخم که در بین دو ابرو نمایان شده است به شکل دائمی روی پوست باقی می ماند.

پزشکان متخصص پوست با تحقیقات گسترده ای که در مورد خط اخم بر روی افراد انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که اشعه ی نور خورشید سبب از دست رفتن 1) الاستین 2) کلاژن موجود در پوست می شود و به تدریج پوست این افراد را نازک و حساس تر می نمایند که همین امر سبب شده پوست صورت این افراد دیگر مانند قبل صاف و همچنین سفت و محکم نباشد و این خطوط اضافی خود را بر روی صورت نمایان می کنند.

یکی از عوامل دیگری که سبب ایجاد این خطوط در بین دو ابرو می شود را می توان به جریان طبیعی پیر شدن پوست صورت افراد اشاره کرد.

افزایش سن

افزایش سن یکی دیگر از عواملی است که سبب بروز این عارضه در افراد می شود که لایه درونی پوست  « درمیس » به تدریج با بالا رفتن سن نازک شده و این امر سبب گردیده که تکثیر سلولی کمتر شده و همچنین الاستین و یا این که بافت های زیرپوستی در افراد به مراتب شل تر شود و در نهایت پوست صورت که قابلیت ارتجاعی را داراست کم کم از دست بدهد.

با تحقیقاتی که متخصصین برای پوست صورت افراد انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که با افزایش سن، پوست بدن افراد نسبت به قبل کمتر مرطوب بوده و همین امر سبب شده که پوست خشک شده و این خطوط به تدریج نمایان شوند.

افراد سیگاری باید به این نکته توجه داشته باشند که مصرف دخانیات و سیگار سبب پیری زودرس پوست و همچنین تشکیل چین و چروک های پوستی می گردد که یکی از این خطوط را می توان در ناحیه ی خط اخم مشاهده کرد.

افراد به منظور جلوگیری از این خطوط می توانند از تزریق ژل خط اخم استفاده نمایند که استفاده از تزریق و همچنین مراقبت های درمانی بر روی پوست از عواملی هستند که بر روی قیمت تزریق ژل خط اخم تاثیرگذار هستند.

افزایش سن
افزایش سن

تزریق ژل خط اخم

همان طور که توضیح دادیم عوامل متعددی در بروز این مشکل بر روی پوست صورت افراد تاثیرگذار است که افراد برای از بین بردن این خطوط اضافی می توانند یکی از روش های درمانی که مختص به تزریق ژل خط اخم است را توسط متخصصین زیبایی مجرب انجام دهند.

متخصصین به منظور رفع این مشکل که امروزه در بین افراد بسیار رایج شده است از تزریق ژل در ناحیه بین دو ابرو که از نظر پزشکان محل خط اخم است استفاده می نمایند که به عنوان یکی از موثرترین روش ها و همچنین نیازمند به دقت بیشتری از سوی متخصصین است که در محل مناسب این تزریق را انجام دهند.

یکی از عواملی که سبب شده متخصصین پوست این تزریق را به عنوان یکی از محبوب ترین روش ها برای درمان این خطوط اضافی به بیماران معرفی نمایند

امروزه یکی از عواملی که سبب شده متخصصین پوست این تزریق را به عنوان یکی از محبوب ترین روش ها برای درمان این خطوط اضافی به بیماران معرفی نمایند این است که افراد با پیروی از شیوه های بوتاکس دیگر قادر به حذف این خطوط نبوده اند. شیوه ی درمانی بوتاکس به عنوان یک روش جلوگیری برای چین و چروک ها به حساب می آید و می تواند نقش پیشگیری از نمایان شدن خطوط در بین دو ابرو را لحاظ نماید

اما باید بدانید که بوتاکس در خصوص چروک هایی که بدون اخم هم نیز رخ می دهند نیز قاصر بوده و کارایی چندانی ندارد. همین امر سبب شده که تزریق ژل خط اخم مناسب برای اشخاصی باشد که در حالت بی حرکت و ساکن بودن صورت این خطوط بین ابرو قابل مشاهده است، به آن ها پیشنهاد می گردد. زیرا مناسب ترین انتخاب به حساب می آید.

بهتر است بدانید که بعضی از پزشکان متخصص پوست به دلیل این که این روش موثرتر و همچنین ماندگارتر باشد در کنار تزریق ژل ، درمان بوتاکس را هم نیز به بیماران متذکر می شوند به این دلیل که حرکت بیش از حد ماهیچه ها در این بخش باعث جذب بیشتر ژل می گردد

و بر این اساس تزریق بوتاکس در کنار آن کمک می نماید که خاصیت تزریق ژل به صورت طولانی مدت بر روی پوست اثرگذار بماند. زیرا اثبات شده که روش های ترکیبی بهترین نتیجه را در بر دارد.البته استفاده از تزریق بوتاکس در کنار تزریق ژل خط اخم بر روی قیمت تزریق ژل خط اخم نیز تاثیرگذار است.

نحوه تزریق ژل خط اخم

افرادی که تمایل دارند برای از بین بردن خطوط بین ابرو از تزریق ژل خط اخم استفاده نمایند باید به این نکته توجه داشته باشند که شیوه تزریق ژل خط اخم بسیار مهم است و باید توسط یک پزشک متخصص پوست و زیبایی انجام شود زیرا در این بخش رگ های ریزی موجود است که به ناحیه چشم هدایت می شوند.

به همین دلیل است که توصیه می شود افرادی که مایل هستند برای زیبایی بیشتر صورت خود و همچنین محو کردن این خطوط از تزریق ژل خط اخم استفاده نمایند بهتر است که این کار توسط متخصصین با تجربه و همچنین متخصص پوست و مو که در این زمینه تجارب زیادی را کسب کرده اند انجام دهند.

نحوه تزریق ژل خط اخم
نحوه تزریق ژل خط اخم

پزشکان متخصص با توجه به میزان فرورفتگی در خط اخم تشخیص می دهند که تزریق ژل باید به چه میزان باشد که معمولاً این تزریق حدود یک سی سی است.

متخصصین برای انجام این امر از بی حسی موضعی به منظور کاهش درد برای بیماران استفاده می نمایند و سپس با کمک سوزن های نازک و باریکی که مخصوص این تزریق است تزریق ژل خط اخم را انجام می دهند.

پزشکان متخصص پوست و مو قبل از انجام تزریق به این بیماران متذکر می شوند که مدت زمان این تزریق نسبت به سایر تزریقات دیگر که برای حذف چین و چروک انجام می شود نیز کوتاه بوده است و درد زیادی را برای فرد بیمار ایجاد نمی کند.

ژل تزریق شده در بین خطوط اخم در بین دو ابرو باقی می ماند و همچنین به مدت شش تا دوازده ماه ژل هایی نظیر هیالورونیک اسید ماندگاری و دوام دارند و به تدریج باعث ترشح کلاژن بیشتر و همچنین صاف تر شدن پوست نیز می گردد.

عوامل شایع بروز خط اخم

قبل از بررسی قیمت تزریق ژل خط اخم لازم است به عوامل بروز این مشکل نیز اشاره ای داشته باشیم. همان طور که توضیح دادیم خط اخم به چین و چروک هایی که به صورت عمودی و یا این که به صورت عمیق در بین دو خط ابرو ایجاد می شود را « خط اخم » می گویند زیرا زمانی که افراد اخم می کنند این خطوط بیشتر نمایان می شود.

بیشتر افراد به دلیل این که خطوط بین دو ابرو سبب شده که فرد دارای ظاهری عصبانی و یا این که عبوس گردد که این امر برای فرد بسیار ناخوشایند است.

عوامل شایع بروز خط اخم
عوامل شایع بروز خط اخم

بهتر است بدانید که حرکات مداوم عضله های این ناحیه که با هر بار اخم کردن سبب ایجاد چروک و در نهایت باعث ایجاد خط اخم در افراد می شود که متخصصین به منظور رفع این مشکل به بیماران تزریق بوتاکس را توصیه می نمایند که با انجام این تزریق عضله های زیر پوست دیگر قادر به انجام حرکات انقباضی نبوده و فعالیت خود را در این بخش از دست می دهند.

پزشکان متخصص پوست و مو یکی از محبوب ترین شیوه های درمانی برای این ناحیه را تزریق بوتاکس می دانند زیرا این امر سبب شده که خطوط نرم تر و همچنین بر اثر حرکات پی در پی عضله های این بخش از ایجاد خطوط پیشگیری می نماید.

متخصصین بر این باورند افرادی که دارای خط اخم عمیقی هستند در کنار تزریق بوتاکس می توانند از تزریق ژل نیز استفاده نمایند تا بتوانند فرورفتگی ایجاد شده در پوست را به راحتی پر نمایند.

زیرا آن ها معتقدند که با روش های ترکیبی بهترین جواب را می گیرند. بر همین اساس عوامل شایعی که باعث ایجاد این خطوط در بین ابروها می شود را می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

تغییر مکرر حالت صورت

بهتر است بدانید که اخم کردن پی در پی افراد سبب شده که به مرور زمان بین دو ابرو فرورفتگی های عمیقی ایجاد شود و دلیل آن هم این است که پوست دیگر قادر نیست خود را ترمیم و بازسازی نماید.

قرار گرفتن پوست در معرض اشعه ماوراء بنفش

طبق تحقیقات انجام شده افرادی که به صورت طولانی مدت و همچنین مداوم در برابر تابش مضر نور خورشید هستند این امر سبب شده که به تدریج کلاژن و همچنین الاستین پوست که هر دو پروتئین قابلیت کشسانی پوست را دارند از دست بدهند. بنابراین این تابش مضر باعث می شود که پوست این ناحیه عمیق شده و به تدریج چروک های پوستی نیز نمایان شود.

سیگار کشیدن

نیکوتینی که در سیگار وجود دارد سبب می شود که عروق خونی را در بدن فرد باریک تر نماید و همین امر باعث شده از رسیدن مواد مغذی مورد نیاز و همچنین اکسیژن به پوست جلوگیری نماید.

افرادی که به صورت مکرر سیگار مصرف می نمایند باید به این نکته توجه داشته باشند که سیگار به فیبرهای کلاژن و همچنین الاستین که به عنوان دو پروتئین پوستی موثر برای پوست انسان مفید است به مرور آسیب رسانده و باعث می شود که دیگر پوست قادر به ترمیم بخش های آسیب دیده نباشد.

افزایش سن

همان طور که می دانید با بالا رفتن سن در افراد، این دو پروتئین حیاتی پوست ( کلاژن و الاستین ) و علاوه بر این چربی های زیر جلدی دیگر قادر نبوده که به شادابی و جوانی پوست کمک نماید. با حذف این دو پروتئین پوست فرد عمیق شده و به تدریج پوست دچار چین و چروک و یا خطوط خط اخم در بین ابروها می شود.

رژیم غذایی

طبق تحقیقاتی که دانشمندان و محققین بر روی افرادی که دارای چین و چروک های متعدد به خصوص در بخش اخم هستند انجام داده اند، به این نتیجه رسیده اند که مصرف خودسرانه ی شکر فرآوری شده سبب نابودی این دو پروتئین پوستی می شود و همچنین به مرور خاصیت کشسانی پوست را نیز به مراتب کاهش می دهد.

علاوه بر این افراد، اشخاصی که بدون توصیه های پزشکی از یک رژیم غذایی نامطلوب و نادرست پیروی می نمایند این امر سبب شده که به تدریج بر اثر نرسیدن مواد مغذی و همچنین کمبود آب با این خطوط اضافی که در نواحی مختلف صورت به خصوص در ناحیه بین ابروها نمایان می شود همراه شوند.

کلیه موارد ذکر شده از عوامل شایع در خط اخم بین دو ابرو است که افراد با پیروی از این روش های نادرست با این خطوط در صورت و به خصوص در بخش بین ابروها همراه می شوند که پزشکان متخصص پوست برای حذف این چین و چروک ها به بیماران تزریق ژل خط اخم را توصیه می نمایند که با توجه به میزان خطوط و همچنین عمق آن، قیمت تزریق ژل خط اخم نیز در افراد متغیر بوده است.

رژیم غذایی
رژیم غذایی

بهترین مارک ژل خط اخم

بیشتر پزشکان متخصص پوست و مو به منظور رفع خطوط خط اخم از ژل اسید هیالورونیک استفاده می نمایند. ترکیباتی که در « اسید هیالورونیک » وجود دارد به کلاژن سازی مجدد پوست کمک به سزایی می نماید و سبب شده که این خطوط را از ناحیه ی بین دو ابرو در افراد از بین ببرد.

تحقیقاتی که پزشکان متخصص پوست برای این ماده انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که این ماده می تواند بر روی پرکننده های پوستی که در نواحی مختلف صورت ایجاد شده است بسیار تاثیرگذار و موثر باشد و با تزریق منظم این ماده چین و چروک ها و همچنین فرورفتگی های عمیق در پوست را به تدریج حذف نمایند.

علاوه بر این فرورفتگی های روی پوست که بر اثر عوامل متعددی که توضیح دادیم ایجاد شده است و یا این که اسکار می تواند با « Filler Injection » به صورت کامل پنهان و محو گردد.

بهتر است بدانید که اسید هیالورونیک به صورت طبیعی در پوست همه موجود است که با بالا رفتن سن و یا این که بعضی از بیماری های پوستی این ماده اثرگذار به ترتیب به مقدار بسیار کمی در بدن فرد تولید می شود که این عامل باعث می شود پوست فرد به تدریج چروک و یا این که حالت افتادگی به خود بگیرد.

آبرسان موثر برای پوست

پزشکان متخصص با تزریق این ژل که به عنوان یک آبرسان موثر برای پوست است به صورت موقت به درمان این افتادگی ها کمک می نمایند.

باید به این نکته توجه داشته باشید که تمامی پرکننده های پوستی که به شکل تزریق ژل برای درمان شل شدگی و خطوط روی صورت به خصوص خط اخم مورد استفاده قرار می گیرد دارای یک ماندگاری و دوام موقتی است

و قابلیت این که به شکل دائمی این خطوط عمیق و عمودی را از بین ببرد اثرگذار نبوده است و همین امر سبب شده که پزشکان متخصص هرشش ماه یک بار « Filler Injection» را به نواحی مختلف صورت تزریق نمایند که بر روی قیمت تزریق ژل خط اخم نیز تاثیرگذار است.

آبرسان موثر برای پوست
آبرسان موثر برای پوست

نکته در مورد اسید هیالورونیک

بهتر است بدانید که سرعت جذب این ماده موثر برای هر فرد متغیر بوده است و به عوامل متعددی بستگی دارد. به طوری که بدن بعضی از افراد این قابلیت را دارند که نسبت به جذب این ماده بسیار سریع عمل نماید و نیاز باشد که کمتر از شش ماه به تزریق ژل به شکل دوباره برای رفع مشکل پوستی در فرد انجام گیرد.طبیعی است که این تکرار تزریق بر قیمت تزریق ژل خط اخم نیز تاثیر می گذارد.

ویژگی های بهترین مارک ژل خط اخم

معمولا پزشکان متخصص از ژلی برای تزریق رفع چروک های پوستی استفاده می نمایند که دارای قابلیت و خاصیت کلاژن سازی در پوست باشد تا از این طریق بتواند چروک های پوستی را تا عمق زیاد حذف نماید.

بهترین ژل خط اخم می تواند به شکل یک پرکننده پوستی بر روی این خطوط عمل نماید و به تدریج سبب سفت تر و مقاوم شدن پوست صورت بیماران شود.

به طور کلی کلیه ی ژل هایی که به منظور تزریق خط اخم بر روی پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای استاندارد جهانی از سازمان ( FDA ) باشد تا این که پزشکان بتوانند این ماده را بر روی پوست تزریق نمایند.

بنابراین یکی از مهمترین ویژگی که می توان برای این ژل ها در نظر گرفت مختص به استانداردهایی است که برای تولید ژل لحاظ می شود که در زمان انتخاب بهترین ژل برای تزریق صورت باید در نظر داشته باشیم.

ویژگی های بهترین مارک ژل خط اخم
ویژگی های بهترین مارک ژل خط اخم

نتیجه استفاده از بهترین مارک ژل

با کمک تزریق ژل، افراد می توانند به نتایج قابل قبول و مفیدی برای از بین بردن خطوط اخم و یا این که سایر شل شدگی های پوستی بر روی محل تزریق شده به دست آورند. نوع مطلوب و مناسب ( Filler Injection ) که به رفع این عارضه پوستی کمک به سزایی می کند متخصصین به بیماران توصیه می نمایند که به مرور و با تزریق مناسب بر روی پوست تاثیر مثبتی را بر جای می گذارد. همان طور که توضیح دادیم افراد متعددی می توانند نتیجه مطلوبی را بر روی پوست صورت خود به دست آورند.

مشاهده شده است که این تزریق پوستی در بعضی از افراد حساسیت های پوستی را ایجاد می نماید و نهایتاً پوست این سری از بیماران با خارش و همچنین قرمزی پوست همراه است.

البته در بعضی از بیماران نیز هیچ یک از این نشانه ها مشاهده نمی شود و به راحتی می توانند تزریق ژل را به دفعات مکرر بر روی پوست صورت خود انجام دهند و از نتیجه موقتی که این تزریق بر روی صورت دارد، بهره ببرند.

بنابراین حذف خط اخم می تواند به عنوان یکی از بهترین و موثرترین نتایجی باشد که به عنوان تزریق بهترین ژل نمایان می شود. توجه داشته باشید که تزریق ژل با توجه به عمق فرورفتگی که پزشکان برای بیماران تجویز می نمایند بر روی قیمت تزریق ژل خط اخم نیز تاثیرگذار است.

نتیجه استفاده از بهترین مارک ژل
نتیجه استفاده از بهترین مارک ژل

زمان ماندگاری و دوام بهترین مارک ژل در ناحیه ی خط اخم

همان طور که توضیح دادیم تزریق ژل می تواند در زمان محدود و کمی بر روی پوست افراد اثرگذار باشد و به این ترتیب خط اخم و یا این که چین و چروک های پوستی را حذف نماید.

بنابراین دوام و ماندگاری ( Filler Injection ) در بدن افراد مختلف به عوامل و فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد که یکی از این فاکتورها را می توان به نوع ماده ژلی که در تزریق ژل مورد استفاده قرار می گیرد اشاره کرد.

همان طور که می دانید انواع متعددی ژل برای تزریق بر روی پوست در بازار موجود است که تمامی این ژل ها با توصیه و تجویز پزشک متخصص پوست قابل استفاده برای بیماران است.

همان طور که توضیح دادیم بهترین ژلی که مورد استفاده پزشکان متخصص است و برای حذف خطوط بین ابرو مورد استفاده قرار می گیرد « اسید هیالورونیک » است که به صورت موقتی بر روی پوست صورت اثر می گذارد و از شش تا دوازده ماه بر روی پوست صورت تاثیرگذار بوده است که به شرایط پوست بدن افراد با این ژل این مدت بستگی دارد.

طبق تشخیص پزشکان متخصص پوست بعد از این که مدت اثرگذاری ژل به اتمام رسید، این خطوط اضافی مجدداً به شکل اول در صورت افراد مشاهده می شود و یا این که این خطوط دوباره به حالت اولیه بر روی پوست بر می گردند که در این شرایط افراد باید مجدداً تزریق ژل خط اخم را انجام دهند.

زمان ماندگاری و دوام بهترین مارک ژل در ناحیه ی خط اخم
زمان ماندگاری و دوام بهترین مارک ژل در ناحیه ی خط اخم

اثر گذاری سایر تزریقات ژل برای خط اخم

به طور معمول یکی دیگر از پرکننده های پوستی که می تواند اثرگذاری ماندگار و همچنین بلندمدتی را بر روی پوست صورت داشته باشد ( تقریباً هجده ماه ) را می توان به ژل هیدروکسی آپاتیت کلسیم اشاره کرد که این ژل قابلیت این که برای طولانی مدت بر روی پوست صورت اثر گذار باشد را داراست.

این ماده نیز مانند اسید هیالورونیک در بدن به صورت طبیعی وجود دارد که به مرور با کم شدن این ماده در بدن سبب شده که پوست صورت عملیات کلاژن سازی کمتری را بر روی پوست انجام دهد و به تدریج پوست بدن فرد حالت شل شدگی و افتادگی به خود بگیرد. همین عوامل سبب شده تزریق ژل با کمک هیدروکسی آپاتیت کلسیم بهترین راه حل به منظور حذف خطوط اخم و یا افتادگی پوستی به بیماران توصیه شود.

پزشکان متخصص زمان تجویز تزریق ژل هیدروکسی آپاتیت کلسیم به شرایط پوستی بدن فرد و همچنین سن آن ها نیز بسیار توجه می نمایند زیرا این فاکتورها یکی از عواملی به حساب می آیند که در ماندگاری و دوام تزریق بر روی پوست اثر گذارتر است.

افرادی که در سن پایین تر اقدام به تزریق این ژل بر روی پوست صورت می نمایند

طبق نتایج به دست آمده افرادی که در سن پایین تر اقدام به تزریق این ژل بر روی پوست صورت می نمایند می توانند از اثرات ماندگاری و دوام آن بیشتر استفاده نمایند. خطوط اخم که بین دو ابرو ایجاد می شود دارای عمق کمی است که با انجام ( Filler Injection ) در مواردی که دوز این خطوط عمودی کمتر است می تواند به راحتی آن را از بین ببرد.

نکته ی حائز اهمیت این است که مراقبت های دوره ی که بعد از تزریق ژل در بخش خطوط اخم صورت می گیرد نیز تا حد زیادی بر روی ماندگاری ژل در پوست اثرگذار است.

بهتر است که بدانید بعد از تزریق ژل، از ماساژ دادن این خطوط و یا این که در معرض نور مستقیم خورشید قرار گرفتن خودداری نمایید زیرا تا حد زیادی سبب کاهش اثر گذاری Filler Injection می گردد.

بنابراین توصیه های درمانی که پزشک متخصص به بیماران بعد از تزریق ژل ارائه می نمایند باید به طور کامل رعایت گردد تا شخص بتواند تاثیر و همچنین نتیجه مطلوبی را از تزریق ژل بر روی پوست صورت به خصوص در نواحی خط اخم مشاهده نماید و همچنین به ماندگاری بیشتر این تزریق نیز کمک به سزایی می نماید.

افرادی که در سن پایین تر اقدام به تزریق این ژل بر روی پوست صورت می نمایند
افرادی که در سن پایین تر اقدام به تزریق این ژل بر روی پوست صورت می نمایند

تاثیر و فواید تزریق ژل خط اخم

پزشکان متخصص پوست برای رفع مشکل و حذف خطوط اخم به بیشتر بیماران تزریق ژل را توصیه می نمایند زیرا این ماده اثرگذار به کلاژن سازی پوست کمک به سزایی می نماید و دارای فواید متعددی در پوست بیماران است که می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

تزریق ژل خط اخم که برای حذف خطوط عمودی بین دو ابرو مورد استفاده قرار می گیرد سبب کاهش ظاهر عصبانی و خشن صورت در افراد می گردد.

این ماده ی تزریقی به جوانسازی و شادابی پوست صورت کمک به سزایی کرده و سبب شده که فرد همواره پوست صورت صاف و همواری را در اثر تزریق این ژل نیز داشته باشند.

به دلیل این که تزریق ژل یکی از سریعترین و همچنین راحت ترین تزریق ها به حساب می آید بیشتر پزشکان متخصص پوست به بیماران این روش درمانی را توصیه می نمایند.

یکی از فواید و تاثیرگذاری مثبت این تزریق

یکی از فواید و تاثیرگذاری مثبت این تزریق را می توان به نتیجه سریع و آنی و همچنین قابل مشاهده ی آن در ناحیه خط اخم که بین دو ابرو است اشاره کرد.

این تزریق نیازی به ریکاوری فرد در کلینیک و یا بیمارستان ندارند به همین دلیل است که بیشتر متخصصین به بیماران خود این شیوه ی درمانی موثر و اثربخش را توصیه می نمایند.

تزریق ژل به خطوط عمودی اخم بدون این که بیمار را بیهوش نمایند صورت می گیرد.

کلیه موارد ذکر شده از فواید تزریق ژل بر روی پوست صورت است که سبب شده امروزه به عنوان یکی از بهترین و رایج ترین شیوه های درمانی پوست صورت در بیماران محسوب شود. توجه داشته باشید که به دلیل فواید زیادی که این تزریق بر روی پوست صورت افراد دارد بیشتر بیماران از این شیوه ی درمانی استقبال کرده اند که نوع تزریق و تعداد جلسات مکرر آن می تواند بر روی قیمت تزریق ژل خط اخم نیز اثر گذار باشد.

یکی از فواید و تاثیرگذاری مثبت این تزریق
یکی از فواید و تاثیرگذاری مثبت این تزریق

افرادی که کاندیدای مناسب تزریق ژل خط اخم نیستند

در بین تمامی افرادی که می توانند از این شیوه ی درمانی برای شادابی و جوانسازی پوست صورت خود استفاده نمایند افرادی هستند که کاندیدای مناسب برای انجام تزریق ژل خط اخم نیستند که می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

افرادی که بدن آن ها به ترکیبات ژل تزریقی حساسیت دارند کاندیدای مناسبی برای انجام تزریق بر روی پوست صورت نیستند.

افرادی که دچار بیماری های خود ایمنی هستند نظیر دیابت نمی توانند این روش درمانی را برای شادابی و جوانسازی پوست صورت خود انتخاب نمایند.

بیمارانی که مستعد به کلوئید هستند ( کلوئید خواصی است که بینابین محلول ها و سوسپانسیون ها است).

افرادی که بدن آن ها دارای عفونت های باکتریایی پوست است نمی توانند این تزریق را انجام دهند زیرا ابتدا باید مراحل درمانی را آغاز کرده و سپس برای انجام تزریق اقدامات اولیه را انجام دهند.

یکی دیگر از گروه بیمارانی که کاندیدای مناسب برای انجام تزریق نیستند را می توان به افرادی اشاره کرد که ویروس تبخال در بدن آن ها فعال است و همچنین دارای سابقه تبخال نیز هستند که باید قبل از تزریق ژل به پزشک متخصص خود در مورد این عارضه اطلاعات کافی را ارائه دهند.

بانوان باردار و همچنین بانوان شیرده نمی توانند در این مدت از تزریق ژل برای حذف خطوط اخم در بین ابروها استفاده نمایند.

نوجوانان زیر هجده سال

در بین افرادی که توصیه کردیم نوجوانان زیر هجده سال هم گزینه ی مناسبی برای انجام تزریق ژل نیستند.

افرادی که برای درمان افتادگی پوست و یا خطوط اخم از فیلرهای پوستی متعددی برای درمان خود استفاده کرده اند نیز کاندیدای مناسبی برای انجام تزریق ژل خط اخم نیز نیستند.

افرادی که به آتروفی پوست که بر اثر مصرف طولانی مدت کورتون ایجاد می شود و همچنین سندرم ژنتیکی ( اهلرز-دانلوس ) نیز مبتلا هستند نمی توانند از این شیوه ی درمانی برای جوانسازی و حذف خطوط بین ابرو استفاده نمایند.

گروه دیگری که نمی توانند از این تزریق برای درمان پوستی خود استفاده نمایند را می توان به افرادی اشاره کرد که به بیماری های خونریزی دهنده نیز مبتلا هستند.

افرادی که در شش ماه گذشته از داروی راکوتان استفاده کرده اند نیز نمی توانند این شیوه ی درمانی را برای زیبایی صورت خود نیز انتخاب نمایند.

کلیه موارد ذکر شده از افرادی هستند که کاندیدای مناسبی برای انجام تزریق ژل خط اخم نیستند و همچنین قیمت تزریق ژل خط اخم برای آن ها لحاظ نمی گردد.

نکته در مورد زمان و طول جلسه تزریق ژل خط اخم

بهتر است بدانید که مدت زمانی که تزریق ژل زمان می برد بیش از نیم ساعت نبوده است و همچنین مدت دوام و ماندگاری این ژل نیز بسته به نوع تزریقی که پزشک متخصص برای بیماران در نظر می گیرد بین شش تا دو سال متغیر بوده است.

نکته در مورد زمان و طول جلسه تزریق ژل خط اخم
نکته در مورد زمان و طول جلسه تزریق ژل خط اخم

نکات مهم بعد از تزریق ژل خط اخم

بیمارانی که از این روش درمانی برای از بین بردن خطوط عمودی خط اخم استفاده می نمایند بعد از تزریق باید به نکاتی توجه داشته باشند که عبارتند از:

بیماران در روز نخست بعد از تزریق ژل باید از یک تکه یخ یا کمپرسور یخ به صورت هر پنج دقیقه تا ده دقیقه در هر دو ساعت بر روی محلی که تزریق را انجام داده اند استفاده نمایند تا از این طریق از قرمزی و همچنین تورم در این ناحیه جلوگیری نمایند.

بهتر است که بیماران محل تزریق شده را به هیچ عنوان فشار ندهند و همان طور که توضیح دادیم از یک بسته یخ بر روی محل تزریق استفاده نمایند.

پزشکان متخصص به افرادی که از تزریق ژل برای این ناحیه استفاده کرده اند قرص و یا کرم های موضعی « آرنیکا » را توصیه می نمایند که به منظور کاهش التهابات بعد از تزریق مناسب و اثرگذار است.

قرمز شدن پوست از یک تا سه روز طبیعی بوده است و بیماران باید بدانند که این پروسه امری طبیعی است که برای تمامی بیماران ایجاد می شود.

بعد از انجام تزریق ژل بهتر است که شب ها به پشت بخوابند

پزشک متخصص به بیماران توصیه می کند که بعد از انجام تزریق ژل بهتر است که شب ها به پشت بخوابند تا از این طریق به ناحیه تزریق شده فشار کمتری وارد شود و از تورم جلوگیری گردد.

یکی از نکاتی که پزشکان به بیماران خانم متذکر می شوند این است که بعد از بیست و چهار ساعت از تزریق ژل می توانند آرایش نمایند. البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشند که محل تزریق شده را به هیچ عنوان فشار ندهند.

تمامی موارد ذکر شده از نکاتی هستند که بیماران بعد از تزریق ژل خط اخم باید به آن توجه داشته باشند تا مشکلی برای آنها ایجاد نشود و همچنین از هزینه های جانبی که ممکن است برای فرد ایجاد شود نیز جلوگیری نماید.

بعد از انجام تزریق ژل بهتر است که شب ها به پشت بخوابند
بعد از انجام تزریق ژل بهتر است که شب ها به پشت بخوابند

توصیه های پزشکی به منظور جلوگیری از خط اخم

پزشکان متخصص پوست و مو به منظور این که خطوط عمودی خط اخم در صورت افراد کمتر نمایان شود و از ناخوشایند بودن زیبایی صورت جلوگیری نمایند چند توصیه درمانی را به بیماران متذکر می شوند که عبارتند از:

مصرف مواد غذایی سالم و همچنین مصرف نوشیدن آب به مقدار زیاد در طی روز از بروز این عارضه در بیماران جلوگیری می نماید.

یکی از عواملی که از بروز این مشکل پوستی در بیماران جلوگیری می نماید خواب به اندازه کافی در طی شبانه روز است.

تعویض مکرر ملحفه ها از بروز چین و چروک ها و همچنین خطوط در افراد نیز جلوگیری می نماید.

سعی کنید در زمان خواب حتماً به پشت بخوابید همان طور که بعد از تزریق ژل هم پزشکان به بیماران خود توصیه می نمایند.

استفاده مکرر از مرطوب کننده و یا آبرسان در طی روز از بروز این مشکل در بیماران پیشگیری می نماید.

استفاده از ماساژهایی که مختص به حرکات صورت است یکی دیگر از عوامل جلوگیری از بروز این مشکل است.

به کارگیری مرتب از کرم ضد آفتاب در طی روز یکی دیگر از توصیه های پزشک متخصص پوست برای بیماران خود است.

بررسی چشم ها

بررسی چشم ها و همچنین بررسی و چکاپ یکی دیگر از مواردی است که متخصص پوست و مو به بیماران توصیه می نماید.

زمان بیرون رفتن از منزل حتماً در طی روز که نور خورشید به صورت مستقیم به صورت افراد می تابد بهتر است که از عینک آفتابی استفاده نمایند.

انجام لایه برداری صورت نیز برای جلوگیری از این افتادگی پوست نیز موثر و تاثیرگذار است.

استفاده از مولتی ویتامین ها و همچنین با نرمی و ملایمت با پوست رفتار کردن نیز از بروز این خطوط در بین ابرو که باعث ایجاد خط اخم می شود نیز جلوگیری می نماید.

پزشکان متخصص پوست و مو با متذکر شدن این توصیه ها به بیماران خود از بروز ایجاد این خطوط عمودی در بین ابروها که به عنوان خط اخم محسوب می شوند در افراد نیز جلوگیری می نمایند.

حذف خط اخم

همان طور که توضیح دادیم خط اخم که در بین دو ابرو ایجاد می شود سبب شده که در ظاهر شخصی صورت افراد علاوه بر این که بر روی روحیه فرد بسیار تاثیرگذار است وی را ناراحت کرده و بسیار ناخوشایند نیز باشد.

به منظور حذف خط اخم پزشکان متخصص از شیوه های درمانی متعددی برای این امر استفاده می نمایند که از انواع مختلف این شیوه های درمانی می توان به:

1) استفاده از کرم و همچنین لوسیون هایی که مخصص از بین رفتن این خطوط می گردد. 2) میکرودرم ابریژن 3) لایه برداری با استفاده از محلول های اسیدی 4) پیلینگ شیمیایی و همچنین درم ابریژن 5) لیزر درمانی 6) تزریق بوتاکس 7) تزریق ژل و جراحی، که از بین تمامی این موارد یکی از موثرترین و اثرگذارترین شیوه ی درمانی را می توان به تزریق ژل توسط بهترین و مجرب ترین پزشکان متخصص اشاره کرد.

نکته ی مهم این است که بیمارانی که مایل هستند یکی از این شیوه های درمانی را برای خود استفاده نمایند بهتر است که این روش های درمانی را توسط متخصصین پوست و مو که در این زمینه تجارب زیادی را کسب کرده اند انجام دهند.

بهتر است بدانید که بیماران با انجام بوتاکس خط اخم و همچنین تزریق سم بوتولینوم چین و چروک ها و خطوط عمودی که در این بخش ایجاد شده است را درمان می نمایند که این امر سبب می شود تا حد زیادی از قیمت تزریق ژل خط اخم  نیز در بیماران نیز کاسته شود.

حذف خط اخم
حذف خط اخم

تزریق ژل

طبق تحقیقاتی که پزشکان متخصص پوست و زیبایی بر روی بیماران زیادی انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که تزریق ژل های موثر و قابل جذب یکی از بهترین و موثرترین روش های درمانی است که نسبت به سایر شیوه های درمانی قیمت تزریق ژل خط اخم نیز مقرون به صرفه تر است و علاوه بر کمتر بودن خطر یکی از روش های ساده و راحت برای رفع خطوط اضافی بین ابرو و همچنین چین و چروک های پوستی محسوب می شود.

از ژل های تزریقی قابل جذبی که موثر و مفید بوده و پزشکان به بیماران توصیه می نمایند را می توان به 1) کلاژن 2) ژل هیالورونیک اسید 3) کلسیم هیدروکسی آپاتیت 4) پلی ال لاکتیک اسید PALL اشاره کرد.

استفاده از هر یک از این شیوه های تزریق بر روی قیمت تزریق ژل خط اخم نیز اثرگذار است

استفاده از هر یک از این شیوه های تزریق بر روی قیمت تزریق ژل خط اخم نیز اثرگذار است که بیماران قبل از انجام تزریق باید در مورد هزینه های آن اطلاعات کافی را به دست آورند.

بهتر است بدانید که ژل های تزریقی برای انجام تزریقات صورت درست در زیر پوست و همچنین در ناحیه ای که این خطوط عمودی مشاهده می شود باید تزریق گردد

زیرا به حجم دهی پوست و علاوه بر این به پرتر نشان دادن فرورفتگی های عمیق پوستی نیز کمک به سزایی می نماید. پزشکان متخصص با انجام این تزریق در محل آسیب دیده به صاف تر شدن پوست و همچنین شادابی و جوانسازی پوست کمک به سزایی می نمایند.

بیشتر افراد به دلیل اثر گذاری بهتر و موثرتر تزریق ژل را به تزریق بوتاکس ترجیح می دهند زیرا طبق نظر پزشکان به عنوان یک شیوه ی درمانی است که عضله های مصدوم دیده را فلج می نمایند.

نکته ی مهم این است که اثرات ناشی از تزریق ژل به صورت خفیف بوده است و بیماران بعد از یک هفته عوارضی را که بر روی پوست صورتشان ایجاد شده است بر طرف می گردد و با یک ظاهری جوان و شادابی همراه می شوند.

اقدامات قبل از تزریق ژل

پزشکان متخصص پوست و زیبایی در اولین اقدامی که قبل از تزریق ژل برای بیماران انجام می دهند این است که ابتدا تاریخچه پزشکی بیماران را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهند. در جلساتی که بین بیماران و پزشک متخصص انجام می گیرد ، بیمار و همچنین پزشک متخصص در مورد انتظار خود از تزریق ژل که برای رفع خط اخم انجام می گیرد با یکدیگر گفت و گو می نمایند

همچنین در مورد خطرات احتمالی که ممکن است برای بیمار ایجاد شود نیز توضیحات کاملی را ارائه می دهند و علاوه بر این در زمینه نتیجه این تزریق با بیماران گفت و گو و بحث می نمایند تا بهترین تزریق را برای بیماران خود انتخاب نمایند.

برخی از پزشکان مجرب نیز در مورد قیمت تزریق ژل خط اخم با بیمار خود به نتیجه می رسند. بعد از این که بیماران روش درمانی را طبق تشخیص پزشک متخصص انتخاب کردند باید قبل از انجام تزریق ژل به نکاتی توجه داشته باشند که شامل موارد زیر است:

افرادی که به دلیل یک اتفاق خاص و یا ویژه و همچنین در مواردی که تعطیلاتی را پیش رو دارند باید بدانند که حداقل دو هفته قبل از این که با این رویدادها روبرو شوند اقدام به تزریق ژل در ناحیه مخصوص خطوط اخم نمایند تا در این مدت اگر تورم و یا کبودی همراه است درمان شود.

بیماران به مدت چهارده روز قبل از انجام تزریق ژل و همچنین بعد از تزریق ریتالین لیفت و همچنین والزومیکس سی را تحت شیوه های درمانی تهاجمی مورد استفاده قرار دهند.

به طور معمول بعضی از شیوه های تهاجمی که باید در این مدت خودداری نمایند، می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

1)    انجام جرم گیری دندان و یا فعالیت هایی که مخصوص دندانپزشکی است را بعد از انجام تزریق خودداری نمایند.

2)    بعد از تزریق ژل افراد باید از برداشتن ضایعه و همچنین بیوپسی نیز خودداری نمایند.

3)    این گروه از بیماران حداقل به مدت دو هفته از انجام هر نوع جراحی بر روی بخش های مختلف بدن نیز خودداری نمایند.

4)    از قراردادن دستگاه های داخلی در بدن نیز افراد باید در این مدت خودداری نمایند.

5)    یکی از اقدامات مهم دیگری که قبل از تزریق ژل به خصوص بانوان باید به آن توجه داشته باشند این است که از انجام هر گونه خالکوبی و یا این که هر نوع آرایش دائمی در این مدت نیز خودداری نمایند.

بیمارانی که هر نوع سابقه ی لیفت صورت را داشته اند که منجر به نامناسب بودن تزریق فیلر به بخش ناحیه گونه شده است را نیز باید قبل از تزریق ژل به پزشک متخصص خود مطرح نمایند تا در زمان تزریق ژل خط اخم دچار مشکل نشوند.

یکی از اقدامات اساسی و مهمی که بیماران باید به آن توجه داشته باشند

یکی از اقدامات اساسی و مهمی که بیماران باید به آن توجه داشته باشند این است که برای کاهش و یا به حداقل رساندن کبودی و همچنین خونریزی در این ناحیه باید به مدت سه تا هفت روز قبل و همچنین بعد از تزریق ژل به خط اخم از مصرف داروهایی نظیر:

1) آسپرین 2) موترین 3) گیاهان دارویی جینکو بیلوبا 4) سیر 5) روغن دانه کتان 6) روغن کبد ماهی 7) ویتامین A  8) ویتامین E 9) اسیدهای چرب ضروری نیز خودداری نمایند. بیمارانی که داروهای خاصی را مصرف می نمایند بهتر است که قبل از قطع مصرف دارو با پزشک متخصص خود مشورت نمایند تا از بروز مشکل و یا عارضه جلوگیری نمایند.

بیمارانی که دارای سابقه ی تبخال هستند یا به عبارتی این تبخال بیش از چهار بار در سال بر روی صورت آن ها اتفاق می افتد توصیه می گردد که قبل از انجام تزریقات در نواحی صورت ابتدا این مشکل را برطرف کرده و سپس اقدام به تزریق نمایند. بهتر است که درمان تبخال قبل از سه روز از مراجعه تزریق فیلر انجام بگیرد.

افرادی که قبل از انجام تزریق ژل خط اخم به بیماری هایی نظیر: 1) سرماخوردگی 2) آنفولانزا 3) زخم سرد 4) جوش های پوست سر یا همان بلمیش 5) بثورات پوستی و یا بیماری های شدید پوستی دیگر مبتلا هستند تا زمانی که این علائم به طور کامل برطرف نشده است نمی توانند از تزریق ژل برای درمان خود استفاده نمایند و این تزریق را به زمان دیگری موکول نمایند.

بیمارانی که داروی ( Retin A ) را مصرف می نمایند

بیمارانی که داروی ( Retin A ) را مصرف می نمایند بهتر است که دو تا سه روز قبل از تزریق فیلر با تشخیص پزشک متخصص آن را متوقف نمایید زیرا این دارو سبب بالا رفتن قرمزی و همچنین سوزش پوست در بیماران می گردد.

افرادی که به تازگی از جراحی های زیبایی نظیر: 1) لیزر 2) اولتراسوند 3) پیلینگ یا لایه برداری 4) میکرودرم ابریژن صورت استفاده کرده اند حداقل باید تا چهارده روز صبر نمایند تا از مدت زمان آن بگذرد و بعد اقدام به تزریق ژل خط اخم نمایند.

تمامی موارد ذکر شده از اقدامات قبل از تزریق ژل به بخش خط اخم است که افراد با توجه داشتن به تمامی این نکات می توانند تا حد زیادی از قیمت تزریق ژل خط اخم نیز بکاهند و در هزینه های احتمالی که بعد از تزریق ممکن است برای فرد ایجاد شود نیز جلوگیری نمایند.

بیمارانی که داروی ( Retin A ) را مصرف می نمایند
بیمارانی که داروی ( Retin A ) را مصرف می نمایند

عوامل تاثیرگذار در هزینه تزریق ژل

یکی از مهمترین عواملی که در تزریق ژل تاثیرگذار است را می توان به نوع ژل پرکننده در تزریق اشاره کرد که علاوه بر این مورد عوامل دیگری نیز در قیمت تزریق ژل خط اخم نیز تاثیرگذار هستند که عبارتند از:

یکی از عواملی که در هزینه های تزریق ژل تاثیرگذار است را می توان به مقدار میزان تزریق ژل متذکر شد که پزشکان متخصص پوست برای درمان زیبایی از آن استفاده می نمایند.

به این ترتیب در صورتی که چین و چروک ها و یا این که خطوط عمودی عمیق باشند پزشکان برای پر کردن این ناحیه به تزریق فیلر پرکننده بیشتری نیاز دارند. این مورد در صورتی صدق می کند که اثرگذاری هر ژل پرکننده برای هر فرد متغیر بوده است.

عوامل تاثیرگذار در هزینه تزریق ژل
عوامل تاثیرگذار در هزینه تزریق ژل

پزشک متخصص زیبایی باید این تزریق زیبایی را بر روی بیمارانی انجام دهند که کاندیدای مناسب برای انجام تزریق هستند در صورتی که پزشک شخص مناسبی را به منظور انجام ( Filler Injection) انتخاب نکرده باشند

و همچنین از ژل پرکننده مناسبی برای درمان شخص استفاده نکرده باشد، این عامل علاوه بر این که بر قیمت تزریق ژل خط اخم می افزاید سبب می شود که اثرگذاری مطلوبی را هم برای درمان نداشته باشد. زیرا متخصصین از ژل بیشتری برای درمان بیماران استفاده می نمایند که سبب افزایش هزینه های تزریق فیلر پرکننده می شود.

هزینه های دریافتی کلینیک زیبایی یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در هزینه ها می باشد

هزینه های دریافتی کلینیک زیبایی یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در هزینه ها می باشد، به طوری که کلینیک هایی که در بخش بالای شهر به بیماران خود ارائه خدمات می دهند به دلیل امکانات و تجهیزاتی که برای بیماران خود لحاظ می نمایند نسبت به کلینیک هایی که در بخش پایین شهر تزریق را انجام می دهند به مراتب هزینه بیشتری را دریافت می نمایند که بر روی قیمت تزریق ژل خط اخم اثرگذار است.

هزینه دستمزد پزشک به عنوان یکی از مهمترین هزینه ها در تزریق ژل خط اخم است که این هزینه های دریافتی پزشک متخصص براساس 1) شهرت 2) تجربه 3) تخصص پزشک در انجام تزریق فیلر پرکننده تاثیرگذار است.

همان طور که توضیح دادیم با توجه به تجربه ی هر پزشک هزینه متفاوتی را از بیماران برای تزریق ژل دریافت می نمایند. نکته ی مهم این است که افراد با توجه به هزینه های بالا نباید پایین ترین قیمت و همچنین بی تجربه ترین پزشک را برای تزریق خود انتخاب نمایند زیرا محل تزریق بین دو ابرو بسیار مهم و اساسی است.

هزینه های دریافتی کلینیک زیبایی یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در هزینه ها می باشد
هزینه های دریافتی کلینیک زیبایی یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در هزینه ها می باشد

تعداد جلسات مشاوره قبل از تزریق ژل

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در هزینه را می توان به تعداد جلسات مشاوره قبل از تزریق ژل متذکر شد که پزشک متخصص با بیمار برای ارائه بهتر شیوه ی درمانی گفت و گو می نمایند تا از این طریق در زمان تزریق فیلر از هزینه های احتمالی که ممکن است پیش آید با بیمار مشورت کرده و متذکر شوند که این هزینه های مازاد نیز بر هزینه های از قبل تعیین شده نیز تاثیرگذار است.

به عنوان یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار می توان به برند و همچنین نوع ژلی که پزشک متخصص برای بیماران خود استفاده می نمایند اشاره کرد که این تزریق، هم به محل تزریق ژل که توسط پزشک متخصص برای بیماران تجویز شده است و هم به تعداد تزریقاتی که برای بیمار انجام می گیرد بستگی دارد. این سری از هزینه بر مبنای نیاز هر فرد و همچنین انتخاب مارک مناسب ژل برای تزریق وی متغیر بوده است.

محل جغرافیایی کلینیک درمانی پوست و مو

محل جغرافیایی کلینیک درمانی پوست و مو نیز از عوامل تاثیرگذار دیگر در قیمت تزریق ژل خط اخم است. به عبارتی شهر و یا این که منطقه ای که کلینیک مورد نظر در آن قرار گرفته است بر روی قیمت تزریق ژل خط اخم اثرگذار است.

به طور مثال کلینیک هایی که در بخش شمال شهر تهران واقع شده اند در زمینه ی ارائه ی خدمات درست همان خدماتی را لحاظ می نمایند که در کلینیک های پایین شهر لحاظ شده است اما به دلیل نوع منطقه جغرافیایی هزینه و قیمت بیشتری را برای ارائه خدمات به بیماران لحاظ می نمایند.

کلیه موارد ذکر شده از عوامل تاثیرگذار در هزینه تزریق ژل خط اخم است که بیماران قبل از انجام تزریق باید به تمامی آن ها توجه نمایند و هزینه های آن را برآورد نمایند.

بنابراین در زمان انتخاب کلینیک زیبایی قبل از اقدام به تزریق ژل حتماً باید به این نکته که هزینه هایی که در این مرکز از شخص دریافت می شود بیشتر به خاطر کیفیت بالا و همچنین پزشکان متخصص است یا این که بیشتر به علت شهرت کلینیک زیبایی است که لحاظ شده است.

زیرا در صورت یک انتخاب نادرست فرد و صحیح انجام نشدن تزریق ژل پرکننده ممکن است که بعد از انجام تزریق، فرد با عوارضی همراه باشد که بر روی هزینه های تزریق ژل خط اخم در فرد می افزاید.

محل جغرافیایی کلینیک درمانی پوست و مو
محل جغرافیایی کلینیک درمانی پوست و مو

شیوه تزریق ژل خط اخم توسط پزشک متخصص

همان طور که می دانید در بخش خط اخم رگ های بسیار ریزی وجود دارد که به طرف چشم هدایت می شوند به همین دلیل است که توصیه می شود پزشکی که این تزریق را انجام می دهد باید در این زمینه تجربه کافی داشته و همچنین مهارت لازم را نیز کسب کرده باشد. زیرا در صورت یک سهل انگاری از سوی پزشک ممکن است که خسارت های جبران ناپذیری برای بیمار ایجاد شود.

پزشک متخصص پوست و زیبایی صورت و همچنین پیشانی بیمار را مخصوصاً از لحاظ 1) ویژگی های صورت 2) وضعیت فعلی ابرو 3) شکل ابروها 4) فرورفتگی های شقیقه 5) افتادگی پلک 6) عدم تقارن را در این گروه از بیماران مورد بررسی و معاینه قرار می دهند تا بتوانند بهترین تزریق ژل را برای از بین بردن خط اخم بر روی پوست بیماران انجام دهند.

پزشک متخصص در طی جلسات مشاوره با بیمار در مورد درک وی از صورت و پوست و همچنین تاثیرگذاری مثبت آن با شما گفت و گو می نماید.

همچنین در مورد عوارضی که ممکن است در این بیماران روی دهد و همچنین مراقبت های قبل و بعد از عمل به طور کامل توضیحاتی را برای بیماران ارائه می دهند. پزشک متخصص از بیمار می خواهد که ابروهای خود را به سمت بالا برده تا از این طریق بتواند محل تزریق مناسب را تشخیص دهد و درمورد این که تزریق فقط چند ثانیه بیشتر زمانبر نیست به بیمار توضیحات کامل را ارائه می دهند.

شیوه تزریق ژل خط اخم توسط پزشک متخصص
شیوه تزریق ژل خط اخم توسط پزشک متخصص

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط اخم

بیمارانی که برای از بین بردن خطوط بین ابرو از تزریق ژل استفاده می نمایند باید به چند توصیه پزشکی توجه داشته باشند که عبارتند از :

همانطور که توضیح دادیم تورم و یا قرمزی که در ناحیه تزریق ایجاد شده است امری طبیعی است و بیمارانی که این شیوه ی درمانی را انتخاب می کنند باید بدانند که این عوارض امری طبیعی بوده است.

بعد از انجام تزریق از فعالیت های ورزشی و همچنین ورزش های سنگین فیزیکی که بر روی فرد فشار زیادی را وارد می نماید نیز خودداری کنند.

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط اخم
مراقبت های بعد از تزریق ژل خط اخم

بیماران بعد از تزریق نباید در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرند.

یکی از نکات مهم بعد از تزریق این است که به مدت یک هفته از رفتن به سونا و یا استخر نیز خودداری نمایند.

تا مدت هفت روز بعد از تزریق ژل این گروه از بیماران به هیچ وجه نباید از داروهای رقیق کننده خون مانند: 1) آسپرین 2) ایبوپروفن نیز مصرف نمایند.

سیگار کشیدن

تا یک هفته بعد از تزریق نیز باید از سیگار کشیدن و همچنین قلیان نیز خودداری نمایند و همچنین در این مدت نیز بهتر است که از مصرف مشروبات الکلی هم بپرهیزند تا اثر گذاری تزریق ژل بر روی ناحیه ی تزریق شده بهتر و مطلوبتر مشاهده شود.

بیمارانی که بعد از تزریق با کبودی پوست همراه هستند می توانند با تجویز پزشک متخصص از کرم و یا پمادهای موضعی برای ناحیه ی تزریق شده نیز استفاده نمایند.

بهتر است که بیماران از وارد کردن 1) ضربه 2) فشار 3) خارش ناحیه خط اخم نیز بپرهیزند.

بعد از تزریق، بیماران باید از خوردن غذاهای سفت که جویدن آن ماهیچه های صورت را بیشتر درگیر می نماید نیز بپرهیزند و حداقل تا مدت هفت روز غذاهای میکس شده و یا از سوپ ملایم استفاده نمایند.

یکی دیگر از نکات مهم بعد از تزریق ژل خط اخم را می توان به 1) مصرف آناناس 2) مصرف قرص ویتامین C اشاره کرده که به کاهش کبودی ناحیه تزریق شده و همچنین روند بهبود درمان بیماران کمک به سزایی می نماید.

کلیه موارد ذکر شده از نکاتی هستند که بیماران بعد از تزریق ژل باید به آن توجه داشته باشند تا از بروز عوارض احتمالی که برای بیماران ایجاد می شود و همچنین بر روی قیمت تزریق ژل خط اخم تاثیر می گذارد نیز بکاهند.

نتیجه گیری

همان طور که توضیح دادیم خط اخم بین دو ابرو به شکل دائمی روی پوست صورت تاثیر می گذارد و سبب می شود که فرد یک چهره ناراحت و پیری را که از سن واقعی آن ها بیشتر است را در صورت افراد نمایش دهد.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی پزشکان متخصص برای رفع این خطوط اضافی از تزریق ژل خط اخم استفاده می نمایند که بیماران باید طی جلسات منظم و با مقدار تعیین شده این میزان ژل را تزریق نمایند تا به بهبود و درمان زیبایی پوست صورت خود کمک به سزایی نمایند.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با زر کلینیک:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید