میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی
عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی

لیست موضوعات

عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی

در این مقاله قصد داریم به موضوع عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی بپردازیم :

عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی
عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی

اگر مایل به انجام عمل لابیاپلاستی هستید پیشنهاد میکنیم به کلینیک دکتر زرگنج فرد مراجعه کنید و یا با شماره تلفن کلینیک که در انتهای همین مطلب درج شده است تماس بگیرید

یکی از عمل های زیبایی و درمانی عمل های لابیاپلاستی می باشد که مخصوص بانوان می باشد . بسیار ی از بانوان به دلایل متعددی مانند ارثی بودن ، زایمان های متعدد و . . . قسمت لابیا آنها بزرگ می شود و حتی در بعضی از مواقع باعث درد در این نواحی می باشد به همین دلیل بسیاری از این افراد تصمیم می گیرند که عمل لابیاپلاستی را انجام دهند . عمل لابیا لاستی نیز مانند هر عمل دیگری نیاز به مراقبت های بعد از عمل دارد .

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم

لابیاپلاستی چیست ؟

عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی به چه شرایطی بستگی دارد ؟

علائم عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی چیست ؟

برای درمان عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی چه کارهایی باید انجام دهید ؟

آیا می شود به سوالات رایج در مورد عمل لابیا پلاستی پاسخ داد ؟

فاکتورهای مهم و تاثیر گذار بر روی هزینه لابیاپلاستی چیست ؟

لابیاپلاستی با لیزر به چه صورت است ؟ آیا مزایایی دارد ؟

آیا لابیاپلاستی به مراقبت های بعد از عمل نیاز دارد ؟

چه کارهایی باید انجام شود تا از تورم بعد از عمل لابیاپلاستی جلوگیری شود ؟

 

 لابیا پلاستی

در عمل لابیا پلاستی سایز لابیا مینور می باشد . برای انجام این عمل باید یک پزشک خبره انتخاب نمایید زیرا دستگاه تناسلی زنان بسیار حساس می باشد و اگر این عمل را یک فرد معمولی انجام دهد می تواند برای بدن افراد مضر باشد .

نمی توان به صورت مشخص تعیین کرد که تمامی افراد یک ظاهر لابیا یکسان دارند هر فرد می تواند به دلایل زیاد لابیا ها مختلفی داشته باشد  گاهی از مواقع لابیا ها نامتقارن هستند و به صورت مادرزادی می باشد و در بعضی از مواقع اختلالات هورمونی می باشد .

 لابیا پلاستی
لابیا پلاستی

مشکلات که باعث می شود افراد عمل لابیاپلاستی را انجام دهند متعدد است در زیر به یک سری از این مشکلات اشاره کرده ایم :

در زمان نزدیکی ممکن است بسیاری از زنان احساس درد کنند و یا حتی ناراحتی های دیگر به وجود می آورد .

در زمان پوشیدن لباس های تنگ افرادی که مشکلات لابیا دارند احساس درد می کنند .

بسیاری از بانوان در زمان ورزش به دلیل مشکلاتی که در قسمت لابیا دارند احساس درد می کنند .

بسیاری از بانوان در زمان ادرار با مشکلات بهداشتی مواجه است مثلا انحراف و بوی بد در زمان ادرار احساس کنند .

گاهی بعد از گذشت زمان لابیا ها در بعضی از بانوان تیره می شوند و یا تقارنی  که باید داشته باشند را ندارد .

مشکل اصلی که بسیاری از بانوان دارند که باعث می شود که عمل لابیا پلاستی را انجام بدهند عدم اعتماد به نفس می باشد .

بیهوشی عمومی

این عمل معمولا نیاز به بیهوشی های عمومی دارد و زمانی حدود سی تا چهل وپنج دقیقه طول می کشد .  روش دیگر برای عمل لابیاپلاستی می باشد بی حسی موضعی می باشد که د راین روش نیازی نیست بیمار همراهی داشته باشید . شما می توانید این عمل را در مطب دکتر مورد نظر را انجام دهد . عمل لابیاپلاستی جز عمل های زیبایی و درمانی می باشد که هزینه های عمل را میتوان از طریق بیمه های درمانی انجام دهید .

اگر عمل لابیا پلاستی توسط یک پزشک خبره انجام شود عوارضی نمیتوان برای آن در نظر گرفت و معمولا به این دلیل که گردش خون بالا در ناحیه واژن و لابیا بسیار زیاد است عمل د ران ناحیه سریع بهبود پیدا می کند . بعد از عمل فرد می تواند درد را تحمل کند و اگر درد غیر قابل تحمل باشد می تواند از مسکن هایی که پزشک بر روی او تجویز کرده است استفاده نماید .

بیهوشی عمومی
بیهوشی عمومی

عوامل تاثیر گذار بر عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی

یکی از مشکلاتی که معمولا بعد از عمل لابیاپلاستی امکان دارد رخ دهد عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی می باشد . این عفونت به دو عامل اصلی بستگی دارد در زیر به این دو عامل اشاره کرده ایم :

عوامل تاثیر گذار بر عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی
عوامل تاثیر گذار بر عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی

شما برای اینکه احتمال عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی را تا حد زیادی کاهش دهید بهتر است در مورد پزشک مورد نظر تا حد زیادی تحقیق نمایید . زیرا پزشکانی که تجربه بالا دارند تمامی قوانین و مراقبت های لازم و ضروری را به خوبی انجام می دهند . یک پزشک خبره قبل از اینکه عمل لابیاپلاستی را برای بیمار خود انجام دهد ابتدا بررسی می کند که آیا بیمار دارای عفونت می باشد یا خیر ، این بررسی بیشتر در ناحیه ژنیتال و واژن می باشد . زیرا اگر فرد دارای عفونت باشد بعد از عمل این عفونت تشدید می شود .

  • دومین عامل که به کاهش عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی تا حد زیادی کمک می کند خود فرد می باشد ، اگر بیمار همکاری های لازم را بعد از عمل لابیاپلاستی انجام دهند این عفونت ها تا حد زیادی کاهش می یابد . اگر بیمار مراقبت های لازم را انجام ندهد و همچنین همکاری نداشته باشد باید منتظر عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی باشد .

در زیر به علت های عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی اشاره کرده ایم :

هر پزشک خبره به خوبی می داند که باید قبل از عمل تمامی آزمایشات لازم انجام شود تا مشکلی بعد از عمل برای بیمار رخ ندهد ، در عمل لابیاپلاستی نیز باید پزشک مربوطه از بیمار خود بخواهد آزمایشات لازم را انجام دهد . یکی از آزمایشاتی که باید قبل از عمل لابیاپلاستی انجام شود معاینه بیمار می باشد تا پزشک متوجه شود که آیا فرد دچار عفونت واژن می باشد یا خیر و اطمینان لازم را برای سلامتی واژن کسب نماید .

در زیر به علت های عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی اشاره کرده ایم :
در زیر به علت های عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی اشاره کرده ایم :

حال اگر فرد دچار عفونت واژن شده باشد باید ابتدا عفونت خود را درمان نماید و سپس اقدام به عمل لابیاپلاستی کند . این روش تا حد زیادی از عفونت بعد از عمل لابیا جلوگیری می کند .

یک پزشک خبره می داند که باید در حین عمل و بعد از عمل باید ناحیه عمل کاملا استریل شده باشد . البته این دلیل برای اینکه بگوییم فرد به این دلیل دچار عفونت بعد از عمل لابیا شده است کمی غیر باور می باشد زیرا تمامی پزشکان می دانند که قبل از عمل باید محل را استریل کنند در غیر اینصورت به دلیل اینکه برش زده می شود تمامی باکتری ها و عواملی که بیماری زا هستند جذب بدن می شوند .  به همین دلیل تمامی لوازم باید استریل باشد محیطی که عمل انجام می شود باید استریل باشد و همچنین محل زخم نیز باید کاملا استریل باشد .

یکی از علائمی که باعث عفونت می شود شستشو نادرست می باشد به همین بعد از عمل پزشک توصیه می کند که از ژل های شستشو استفاده شود

در مورد نحوه شستشو باید پزشک به صورت کامل به بیمار خود توضیح دهد و بیمار تمامی موارد را به صورت کامل رعایت کند انجام دهد . یکی از موارد مهم بعد از شستشو این است که شما بید ناحیه مورد نظر را کامل خشک نمایید و این کار را به صورتی انجام دهید که اگر محل بخیه شده است آسیبی وارد نشود .

یکی از راهکارهایی که باعث عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی می شود رفتن به استخر و یا نشستن در وان می باشد زیرا تمامی این موارد باعث می شود که میکروب ها جذب شوند و پیامدهای بدی داشته باشد . در مورد موارد ذکر شده رفتن به استخر بدترین کاری است که بعد از عمل لابیا می شود انجام داد زیرا معمولا استخرهای عمومی هستند و میکروب های زیادی در استخر وجود دارد . همچنین اگر فرد بعد از عمل لابیاپلاستی در حمام بر روی زمین بشنید باعث میشود که میکروب زیادی را به خود جذب کند .

مورد بعدی که عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی را تا حد زیادی افزایش می دهد این است مراقبت های لازم از بخیه انجام نشود .

بخیه کمک میکند که محل هایی که برش داده اند در کنار همدیگر قرار بگیرند و سریعتر ترمیم شود به همین دلیل باید تا حد ممکن از بخیه ها مراقبت کرد  . اگر این مراقبت به خوبی انجام نشود ممکن است زخم ها آسیب ببیند و زخم باشد و شد و بعد از آن محل خوبی برای جذب میکروب و عوامل بیماری زا می باشد

معمولا پزشکان خبره زمانی که عمل تمام می شود یک سری داروها برای بیمار تجویز می کند در این داروها مسکن و آنتی بیوتیک باید باشد . آنتی بیوتیک ها معمولا به صورت پماد می باشند و باید برای طریقه مصرف آن با پزشک مربوطه سوال شود . این پمادها تا حد زیادی از عفونت های احتمالی پیشگیری می کنند . دقت داشته باشید مصرف آنتی بیوتیک ها تا حد زیادی به شما کمک می کند که از عفونت های احتمالی بعد از عمل لابیاپلاستی پیشگیری نمایید .

بعضی از پزشکان نیز در لیست داروهایی که تجویز می کنن که دارای مسکن و آنتی بیوتیک می باشد پمادهای ترمیم کننده نیز تجویز می کنند . این پمادهای ترمیم کننده به شما کمک می کند تا حد زیادی بهبود محل زخم با سرعت زیاد انجام دهد و به همین دلیل از ورود عوامل بیماری زا جلوگیری می کند .

 

پیشگیری از عفونت بعد از عمل لابیا

هر عملی برای اینکه از جذب عفونت و عوامل بیماری زا جلوگیری شود یک سری قواعد و قوانین برای پیشگیری دارد . عمل لابیا پلاستی شاید در نگاه اول از دسته عمل های سبک باشد اما از سری عمل های حساس می باشد زیرا  در ناحیه ی بسیار حساسی انجام می شود . دقت داشته باشید اگر به مواردی که برای پیشگیری از عفونت لابیا می باشد دقت نشود ممکن است باعث کیس های لابیاپلاستی شود .

پیشگیری از عفونت بعد از عمل لابیا
پیشگیری از عفونت بعد از عمل لابیا

به همین دلیل بهتر است قبل از عمل از خود بپرسید که چه کارهایی انجام دهید تا دچار عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی نشوید .

نکات زیادی در این حوزه وجود دارد در زیر سعی کرده ایم به نکته اصلی و مهم آن اشاره کنیم :

معمولا افراد برای اینکه از رابطه جنسی خود لذت ببرند عمل لابیا را انجام می دهند ححال اگر بعد از عمل لابیاپلاستی دچار عفونت شوند تا ماه ها اجازه نزدیکی را ندارند به همین دلیل بیشتر پزشکان از بیماران خود می خواهند که بعد از حداکثر تا دو ماه رابطه جنسی نداشته باشند که بهبود کامل حاصل شود .

نکات زیادی در این حوزه وجود دارد در زیر سعی کرده ایم به نکته اصلی و مهم آن اشاره کنیم :
نکات زیادی در این حوزه وجود دارد در زیر سعی کرده ایم به نکته اصلی و مهم آن اشاره کنیم :

هر عملی در هر قسمتی از بدن نیاز به مراقبت از بخیه ها را دارد حال عمل لابیا پلاستی که در یک ناحیه حساس انجام می شود نیاز دارد مراقبت های ویژه ای از بخیه ها انجام شود  زیرا بخیه ها اگر دچار مشکل شود و باز شود باعث میشود که عوامل بیماری زا و میکروب ها به راحتی به این زخم ها نفوذ پیدا کنند .

مراقبت از بخیه ها باید به صورتی باشد که فشاری بر روی بخیه ها وارد نشود ، یا فرد به هیچ عنوان اجسام سنگین را بلند و یا جابه جا نککند  ، فعالیت ای سنگین ورزشی و فیزیکی را انجام ندهد تا فشاری بر بخیه ها وارد نشود  ، به درستی از پمادهای ترمیم کننده استفاده شود تا بخیه ها زودتر خوب شوند  ، تا زمان مشخص هیچ رابطه جنسی برقرار نکند که فشاری بر بخیه ها وارد شوند ، به صورت طولانی مدت از نشستن پرهیز کند تا فشار بر ناحیه وارد شود و . . .  می باشد که با رعایت این نکات می توانید از بخیه ها مراقبت کنید .

آنتی بیوتیک یک داری مهمی است که برای اینکه پیشگیری از عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی به خوبی انجام شود باید به درستی و به موقع مصرف شود .

دقت داشته باشید آنتی بیوتیک نقش پررنگی در پیشگیری عفونت ها در عمل لابیاپلاستی دارد .

ترمیم کننده ها نیز از داروهایی می باشد که پزشک برای بعد از عمل تجویز می کند سعی کید از پمادها تریمم کننده با کیفیت بالا استفاده کنید و همچنین به صورت مرتب استفاده شود زیرا این پماد ا کمک می کند که زخم سریعتر خوب شود و دیگر نگرانی برای زخم ها نداشته باشید که میکروب و یا عوامل دیگر بیماری زا را به خود جذب کند .

نکته مهم بعدی که باید برای پیشگیری از عفونت بعد از عمل بدانید نحوه استحمام می باشد فرد باید در کوتاه ترین زمان دوش بگیرد و به هیچ عنوان در وان یا تشت و همچنین بر روی زمین حمام نشیند زیرا تمامی این موارد باعث می شود که عفونت جذب بدن شود همچنین بعد از استحمام باید به کمک یک حول و یا دستمال تمیز محل بخیه را خشک کنید البته فقط به این صورت خشک کنید که دستمال را روی آن قرار دهید و به هیچ عنوان روی آن نکشید تا فشاری بر روی زخم ها وارد شود .

شما در حال مطالعه مقاله عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی هستید

علائم عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی

معمولا بعد از عمل لابیاپلاستی عفونت به صورت های مختلف نشان می دهد دقت داشته باشید برای اینکه متوجه شوید که بعد از عمل دچار عفونت شده اید یا خیر باید با پزشک مربوطه مراجعه نمایید . در زیر سعی کرده ایم به علائم عفونت بعد از لابیاپلاستی بپردازیم :

علائم عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی
علائم عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی

درد :

معمولا اولین نشانه عفونت در هر بدنی درد می باشد  . بعد از عمل لابیاپلاستی اگر فرد دچار عفونت شود درد به سراغ او می آید . معمولا بعد از عمل درد در ناحیه بسیار کم و قابل تحمل می باشد و بیشتر پزشکان برای چند روزی بعد از عمل مسکن های برای فرد تجویز می کنند تا حد زیادی بتوان این دردها را کنترل کرد

حال اگر این دردها با مسکن هایی که پزشک مربوطه تجویز کرده غیر قابل کنترل نباشد و یا اینکه در صورت برخورد دست با پوشیدن لباس تنگ دردی احساس شود باید حتما به پزشک مربوطه مراجعه کرد . دلیل اصرار برای مراجعه به پزشک در صورت مشاهده درد این است که درد نشانه برای عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی می باشد .

یک نشانه از اینکه درد پیش آمده از عمل لابیاپلاستی از عفونت باشد این است که اگر با گذشت زمان درد شما افزایش یافت نشانه عفونت می باشد زیرا درد عمل لابیا با گذشت زما کم می شود .

درد :
درد :

تورم بعد از هر عمل جراحی معمولا طبیعی است و جای نگرانی ندارد . بیشتر پزشکان برای اینکه تورم حاصل از عمل لابیاپلاستی کاهش پیدا کند از بیمار خود می خواهد تا مدت زمان معینی از کمپرس یخ استفاده کنند .

زیرا کمپرس یخ باعث می شود م تورم تا حد زیادی کاهش پیدا کند اگر فرد با گذاشتن کمپرس یخ باز هم ورمش کم نشد باید به پزشک مربوطه مراجعه نماید . دقت داشته باشید تورم همراه با درد از نشانه های عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی می باشد .

ترشحات غیر طبیعی :

تمامی زنان می دانند که اگر در ناحیه تناسلی خود عفونتی داشته باشند با ترشحات غیر طبیعی مواجه می شوند . حال اگر این ترشحات بعد از عمل لابیاپلاستی باشد نشانه ای بر عفونت بعد از عمل می باشد .

ترشحات غیر طبیعی :
ترشحات غیر طبیعی :

ترشحات ناشی از عفونت عمل لابیا معمولا از همان محل عمل می باشد و در بعضی از مواقع  از واژن دیده می شود . دقت داشته باشید اگر عفونت ها رنگی باشد یعنی رنگ زرد یا سبز داشته باشد باید خیلی سریع به پزشک مربوطه مراجعه کنید .

بوی بد :

یکی از علائم عفونت بعد از هر عملی بوی بد از محلی که عفونت انجام شده است می باشد ، در عمل لابیاپلاستی به هیچ عنوان نباید بود بد احساس شود در غیر اینصورت باید سریعا به پزشک مربوطه مراجعه شود . علت بوی بد معمولا به دلیل عفونت بخیه ها می باشد .

 

درمان عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی

اگر فرد تمامی مواردی که برای پیشگیری عمل لابیاپلاستی می باشد را به خوبی رعایت کند دیگر با مشکلات عفونت بعد از عمل لابیا موجه نمی شود اما دربعضی از موارد نادر احتمال دارد در ناحیه ای که عمل انجام شده است نشانه هایی دیده شد در این موارد باید سریعا به پزشک مراجعه شود دقت داشته باشید شما باید به پزشک مربوطه خود مراجعه کنید زیرا پزشکان دیگر هرچند مرتبط با بیماری شما باشند اما باز هم با شرایط بیماری و عمل شما آشنا نیستند .

درمان عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی
درمان عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی

نمی توان درمان دقیقی برای عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی را تجویز کرد زیرا عفونت در بدن هر فرد به یک میزان و با یک مشخصاتی می باشد و پزشک باید با توجه به همان میزان عفونت آن را برای بیمار خود تجویز کند . در بعضی از مواقع ممکن است فرد عفونتی که مشاهده می کند بر اثر آسیبی باشد که به بخیه ها وارد شده است در این مواقع اگر آسیب زیاد باشد پزشک باید بخیه ها را باز کند و دوباره بخیه بزند .

پیشنهاد ما به شما این است که هر گونه نشانه ای از عفونت را مشاهده کردید سریعا به پزشک مربوطه مراجعه نمایید. یک پزشک خبره به شما اطلاعات لازم و ضروری را می دهد تا شما با مشکلاتی پیرامون عفونت های ایجاد شده نداشته باشید .

 

 

سوالات رایج در مورد لابیا پلاستی

هر فرد قبل از انجام عمل سوالات زیادی در ذهن شما پیش می آید در زیر سعی کرده ایم به سوالات رایج در این مورد پاسخ دهیم :

 

آیا لابیاپلاستی نیاز به بیهوشی دارد ؟!

این اولین سوالی است که افراد قبل از عمل لابیا پلاستی در ذهنشان نقش می بندد باید بگوییم لابیاپلاستی عملی است که باید از بیهوشی عمومی استفاده کند و نیازی نیست که فرد در بیمارستان بستری شود و یا بیهوش شود .

همچنین می توا این عمل را در مطب پزشک خبره انجام داد  . دقت داشته باشید که شما برای  این عمل دیگر نیازی به هزینه های بالا برای بیهوشی و  هزینه های بستری بیمارستان ندارید و می توانید با هزینه کمی این کار را انجام دهد .

آیا افراد باکره می توانند عمل لابیاپلاستی انجام دهند ؟! عمل لابیاپلاستی در قسمت خارجی دستگاه تناسلی انجام می شود و هیچ آسیبی به پرده بکارت وارد نمی کند .

بهتر است بدانید بیشتر افرادی که عمل لابیاپلاستی انجام می دهند بیشتر دختران مجرد هستند که برای شروع رابطه جنسی قصد دارند اعتماد به نفس خود را بالا ببرند .

آیا اثر عمل جراحی لابیاپلاستی می ماند ؟!

بهتر است بدانید با روش لابیاپلاستی که به صورت لیزر انجام می شود هیچ اثری از آن بجا نمی ماند .زیرا در این روش هیچ بخیه ای زده نمی شود و به همین دلیل یک عمل بدون اثر و به بیان دیگر تمیز می باشد .

آیا عمل لابیاپلاستی میل جنسی را کاهش می دهد ؟! بهتر است بدانید عمل لابیاپلاستی تاثیری بر روی میل جنسی ندارد زیرا تمامی عصب های میل جنسی در ناحیه ای به نام کلیتوریس قرار دارند و این عمل هیچ ربطی به این ناحیه ندارد . در بسیاری از موارد دیده شده است که حتی عمل لابیاپلاستی باعث افزایش میل جنسی شده است و  دلیل آن بالا رفتن اعتماد به نفس زنان می باشد .

آیا عمل لابیاپلاستی دوره نقاهت دارد ؟

عمل لابیا پلاستی از سری عمل هایی است که شما می توانید در کمتر از یک روز انجام دهید و دوره نقاهت ندارد .

آیا هزینه لابیاپلاستی بالا است ؟

لابیا پلاستی به دو صورت لیزر و جراحی پلاستیک انجام می شود . در لابیاپلاستی با لیزر به دلیل استفاده از امکانات پیشرفته یک هزینه نسبتا بالایی به نسبت جراحی پلاستیک دارد .

آیا عمل لابیاپلاستی تاثیری بر روی تیرگی ناحیه تناسلی دارد ؟

اگر عمل های دیگر همزمان با عمل لابیاپلاستی انجام شود ممکن است تیرگی ناحیه تناسلی از بین برود این عمل ها تزریق چربی و لیزر برای روشن سازی می باشد . بهتر است قبل از عمل با پزشک مربوطه مشورت های لازم را داشته باشید .

 

فاکتورهای مهم و تاثیر گذار برای لابیاپلاستی

افراد قبل از اینکه یک عمل زیبایی و درمانی انجام دهند ترس و هراس هزینه های سنگین درمانی را دارند ، به همین دلیل در این بخش سعی کرده ایم به عوامل مهم و تاثیرگذار لابیاپلاستی اشاره کنیم :

فاکتورهای مهم و تاثیر گذار برای لابیاپلاستی
فاکتورهای مهم و تاثیر گذار برای لابیاپلاستی

روش جراحی :

عمل لابیاپلاستی معمولا به دو صورت لیزر و یا جراحی پلاستیک انجام می شود .به این صورت که در روش لیزر با استفاده از دستگاه مدنظر لبه های اضافی لابیا مینور حذف می شود و نهایت کار به دلیل کار با دستگاه یک جراحی بی نقص خواهیم داشت و دغدغه خونریزی و یا حتی تو روم را ندارید ، این عمل به دلیل استفاده از دستگاه های لیزر و پیشرفته ای که به کار میرود به طبع از جراحی پلاستیک بالاتر می باشد .

نکته دیگری که باید در این فاکتور تاثیر گذار بگوییم این است که بیشتر افراد می گویند که در حین این عمل عمل های دیگری مانند تنگ کردن واژن ، جراحی های ترمیمی  و یا تزریق چربی را انجام دهند که تمامی این موارد هزینه ای را به نرخ عمل لابیاپلاستی اضافه می کند .

وسایل مورد نیاز در حین عمل :

یکی از موارد تاثیر گذار بر روی قیمت عمل لابیاپلاستی هزینه وسایلی می باشد که استفاده می کنند مثلا اگر یک مرکز از نخ بخیه با کیفیت بالا و ظریف استفاده کنند و تمامی وسایل استریل باشد می تواند نتیجه خوب و رضایت بخشی را برای شما به همراه داشته باشد و به همین میزان قیمت آن به نسبت مراکزی که از وسایل معمولی و یا با کیفیت پایین استفاده می کنند بالاتر باشد .

محل جراحی : معمولا عمل لابیا پلاستی از سری عمل هایی است که در مطب دکتر انجام می شود  نیاز به بی حسی موضعی و در بعضی از موارد در بیمارستان با بیهوشی عمومی انجام می شود طبیعی است که اگر عمل با بیهوشی عمومی در بیمارستان انجام شود هزینه بالاتری به نسبت بی حسی موضعی در مطب دکتر دارد

همچنین بیهوشی عمومی هزینه بالاتری به نسبت بی حسی موضعی  دارد . بیشتر بیماران ترجیح می دهند که عمل با بی حسی موضعی در مطب دکتر انجام شود زیرا هزینه بستری بیمارستان و هزینه های جانبی دیگر به قیمت نهایی عمل لابیاپلاستی اضافه نمی شود .

شما در حال مطالعه مقاله عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی هستید

عمل لابیا پلاستی با لیزر

همانطور که میدانید دو روش برای عمل لابیا وجود دارد روش سنتی آن که بصورت جراحی پلاستیک انجام می شد و روش مدرن آن که با لیزر انجام می شود . پیشرفت علم و دانش دستگاه های پیشرفته ای را به دنیای پزشکی وارد کرده است یکی از این دستگاه ها ، دستگاه لیزر می باشد . در زیر سعی کرده ایم به فواید عمل لابیاپلاستی با دستگاه جدید لیزر بپردازیم :

اولین مزیت اصلی عمل لابیا پلاستی با لیزر این است که شما این عمل را می توانید به صورت سرپایی درون مطب انجام دهید و دیگر هزینه های اضافی برای بستری شدن در بیمارستان و بیهوشی عمومی نپردازید .

عمل لابیاپلاستی با استفاده از لیزر هیچگونه دردی ندارد  .

بعد از عمل لابیاپلاستی با لیزر هیچ گونه خونریزی ندارد زیرا تمامی برش و انعقاد کردن با استفاده از لیزر انجام می شود و راهی برای خونریزی در واژن ندارد .

بعد از عمل لابیاپلاستی با استفاده از لیزر شما هیچ گونه درد و تورم را احساس نمی کنید . این یک مزیت اصلی در عمل لابیا پلستی می باشد که ننش می دهد این عمل تا حد زیادی بدون عارضه می باشد .

روز بعد از عمل لابیاپلاستی فرد می تواند مانند یک فرد عادی به کارهای روزانه و فعالیت هایی که هر روز انجام میداده است بپردازد .

در عمل لابیاپلاستی معمولا هیچ بخیه ای زده نمی شود و در صورت ضرورت تنها چند بخیه کم و جزئی می خورد .

یکی از مزیت های عمل لابیاپلاستی این است که هیچ رد و اثری از عمل به جا نمی ماند و نیاز نیست شما نگران آن باشید .

این عمل عمل نسبتا سبکی می باشد و می تواند در زمانی که این عمل را انجام میدهید عمل های دیگری مانند تنگ کردن واژن ، لیزر برای روشن کردن ، تزریق ژل و مواردی از این دست را انجام دهید .

 

عمل لابیاپلاستی با لیزر یک سری ممنوعیت هایی دارد که در زیر اشاره کرده ایم :

افرادی که باردار هستند نمی تواند لابیاپلاستی را با لیزر انجام دهید .

در زمان دوران پریودی افراد نمی توانند لابیاپلاستی را با لیزر انجام دهند .

افرادی که دارای مشکل انعقاد خون هستند نمی توانند عمل لابیاپلاستی با لیزر را انجام دهند .

افرادی که دارای عفونت واژن هستند نباید عمل لابیاپلاستی انجام دهند .

افرادی که دارای مشکل دیابت هستند نمی توانند عمل لابیاپلاستی با لیزر انجام دهند .

افرادی که دارای بیماریهای بدخیم هستند به هیچ عنوان نباید لابیاپلاستی با لیزر را انجام دهند .

عمل لابیاپلاستی با لیزر یک سری ممنوعیت هایی دارد که در زیر اشاره کرده ایم :
عمل لابیاپلاستی با لیزر یک سری ممنوعیت هایی دارد که در زیر اشاره کرده ایم :

مراقبت های بعد از عمل لابیا پلاستی

عمل لابیا پلاستی مانند هر عمل دیگر نیاز به مراقبت های بعد از عمل دارد ، معمولا پزشکان سه مرحله کلی برای مراقبت های بعد از عمل درنظر می گیرند ، در زیر به این مراقبت ها اشاره کرده ایم :

مراقبت های بعد از عمل لابیا پلاستی
مراقبت های بعد از عمل لابیا پلاستی

در گام اول باید مرحله اول مراقبت  ها را انجام دهید در این مرحله شما باید مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی را بین دو تا سه روز که زمانی بین 48 تا 72 ساعت بعد از عمل باید انجام دهید .  در این سه روز اول باید به نکات زیر توجه نمایید :

عمل لابیاپلاستی به دو صورت انجام می شود یا نیاز به بی حسی موضعی یا به بیهوشی نیاز می باشد . در مورد بیهوشی عمومی فرد باید حتما یک همراه داشته باشد در غیر اینصورت برای بی حسی موضعی اگر نیاز است که مسیری را تنها برود یا رانندگی کنند بهتر است یک همراه داشته باشد به خصوص در زمانی که فاصله بیش  از یک ساعت باشد باید حتما همراه داشته باشد .

در این فاصله سه روز معمولا داشتن درد و تورم طبیعی می باشد بهتر است در این سه روز حتما داروهای مسکن و آنتی بیوتیکی که پزشک مربوطه تجویز کرده است به موقع تجویز شود ، این داروها به شما کمک می کند که در کمتری را متحمل شوید . همچنین باید از آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت ها استفاده شود . دق داشته باشید اگر احساس درد بیشتر کردید یا احساس کردید عفونت دارید به هیچ عنوان سرخود دارویی را بیش از اندازه مصرف نکنید .

نکته مهم

یکی از نکات مهمی که باید بعد از عمل دقت کنید این است که سعی کنید داروهای خود را فراموش نکنید و سعی کنید تا تمام شدن داروها مصرف کنید اگر درد زیادی دارید می توانید از شیاف ها مقعدی نیز استفاده نمایید البته با دستور پزشک مربوطه می توانید این کار را انجام دهید .

یکی از مراقبت هایی که می توانید انجام دهید این است که یک بالش متوسط در زیر باسن خود قرار دهید این کار باعث می شود که ز تورم جلوگیری کنید و سعی کنید روز اول تنها برای دستشویی رفتن از جای خود بلند شوید و به هیچ عنوان از نشستن طولانی پرهیز کنید .

یکی از مراقبت هایی که می توانید بعد از عمل انجام دهید استفاده از کمپرس یخ می باشد این عمل باعث می شود که کمپرس یخ درد را کاهش دهد و همچنین از توروم های احتمالی جلوگیری شود .

نکته مهم
نکته مهم

یکی از مراقبت هایی که درسه روز اول باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید این است که تا حد امکان بهداشت را در این زمان رعایت کنید .

یکی از مراقبت هایی که می توانید انجام دهید این است که در زمان دستشویی رفتن خود را با آب خنک بشویید و با استفاده از یک دستمال تمیز آن را خشک کنید می توانید برای این کار از سشوار نیز استفاده نمایید ، در مورد استفاده از ژل های بهداشتی بهتر است با پزشک خود مشورت کنید .

در سه روز ابتدایی مراقبت هایی که می توانید انجام دهید این است که اجازه دهید بخیه کمی هوا بخورد به همین دلیل بهتر است از لباس های گشاد د راین مدت استفاده کنید .و همچنین جنس لباس های مصرفی نخی باشد .

در دو روز اول خارش در محل انجام شده طبیعی می باشد . دلیل خارش برای خوب شدن بخیه ها می باشد و بهتر است حتما به موقع از پمادهای ترمیمی که پزشک استفاده کرده است استفاده نمایید .

در سه روز اول باید سعی کنید یک رژیم غذایی خوبی داشته باشید تا از یبوست جلوگیری کنید .

در این رژیم باید از سبزیجات و میوه استفاده کنید غذاهای فیبردار کمک می کند که شما دچار یبوست نشوید . یکی از نکاتی که باید در رژیم غذایی استفاده نشود غذاهای چرب و تند می باشد .

در سه روز ابتدایی به هیچ عنوان فعالیت های سنگینی انجام ندهید . زیرا این فعالیت ها به بخیه فشار وارد می کند .

در سه روز ابتدایی با اجازه پزشک می توانید استحمام کنید .

بهتر است در سه روز اول رانندگی نکنید .

بهتر است درسه روز اول زیاد از پله ها بالا و پایین نروید .

برای اینکه بخیه ها زودتر بهبود یابند باید از ویتامین ای و امگا سه استفاده شود .

اگر در سه روز اولیه درد غیر قابل تحملی داشتید و یا خونریزی شدید داشتید حتما به پزشک  مربوطه مراجعه کنید .

در گام دوم باید مراقبت های لازم بعد از یک هفته بعد از عمل لابیاپلاستی را به خوبی انجام دهید .  در زیر به مراقبت ها هایی که باید در این دوره انجام شود اشاره کرده ایم :

در این دوره باید داروهای تجویزی را به صورت مرتب مصرف نمایید  .

معمولا بخیه ها در حال جذب شدن هستند و ناحیه عمل کم کم به شکل دلخواه فرد در می آید .

در این هفته نیز باید از لباس های تنگ استفاده نشود و بهتر است همچنان از لباس های گشاد  و نخی استفاده کنند .

در این هفته همچنان باید غذاهای فیبردار مصرف کنند  آب را تا حد زیادی مصرف نمایید .

در صورت نیاز باید از پمادهای آنتی بیوتیک با دستور پزشک استفاده نمایید و همچنین تا دو هفته بعد از عمل استریل تمیز بر روی محل زخم قرار دهید .

بعضی از پزشک ها اعتقاد دارند پمادها آنتی بیوتیک را باید تا دو هفته بعد از عمل استفاده کنند و بعد از آن باید از هفته سوم از پمادهای ترمیم کننده استفاده نمایید . پمادهای ترمیم کننده را باید روزی یکبار در محل زخم بمالید .

بهتر است این گفته را نیز مرخصی بگیرید تا عمل شما با مشکل بر نخورد .

در این هفته اول نباید فعالیت های سنگین انجام دهید .

در این هفته ابتدایی به هیچ عنوان نباید در حمام بشینید و یا به استخر و یا به درون وان بروید .

یکی از کرم هایی که بیشتر پزشکان تجویز می کند کرم استروژن می باشد زیرا این کرم به بهبود بافت ها کمک می کند .

گام سوم برای مراقبتهایی است که باید تا یک ماه بعد از عمل انجام شود . در زیر به اقداماتی که می توانید در این مدت انجام دهید اشاره کرده ایم :

در این هفته می توانید برنامه غذایی عادی و همیشگی خود را داشته باشید .

سعی کنید در این مدت از دویدن و پیاده روی های سریع اجتناب کنید .

بهتر است تا پایان این مدت به هیچ عنوان رابطه جنسی بر قرار نکنید تا دوره نقاهت زودتر تمام شود .

بعد از یک ماه بهتر است موارد زیر را  به خوبی انجام دهید تا بهترین نتیجه را از عمل لابیاپلاستی بگیرید :

از این ماه می توانید رابطه جنسی را کم کم شروع کنید و سعی کنید رابطه آرامی داشته باشید و اگر در حین رابطه درد و سوزشی را متحمل شدید سریعا به پزشک مربوطه مراجعه کنید زیرا در این مدت نباید دردی داشته باشید .

بهتر است تا دو ماه بعد از عمل لابیاپلاستی فعالیت های سنگین مانند دویدن ، ایروبیک ، دوچرخه سواری و سوارکاری انجام ندهید . زیرا هنوز ای فعالیت ها ممکن است بر روی ناحیه ای که عمل انجام شده است فشار وارد شود .

برای اینکه شما از تورم های ایجاد شده بعد از عمل لابیا پلاستی جلوگیری نمایید باید اقدامات لازم را برای آن انجام دهید این اقدامات مانند داروهایی است که بعد از عمل لابیا پلاستی پزشک تجویز می کند  و فرد باید به صورت منظم آن را مصرف کنید .

مورد بعدی رژیم های غذایی است که باید بعد از عمل جراحی لابیاپلاستی به خوبی انجام می شود و مواردی که دارای منع غذایی می باشد به هیچ عنوان نباید مصرف شود .یکی دیگر از اقداماتی که باید بعد از عمل لابیاپلاستی انجام شود استحمام کردن صحیح می باشد این استحمام باید به گونه ای باشد که فرد زمان زیادی در حمام نباشد و و به هیچ عنوان بر روی زمین یا تو وان در حمام نشیند .

در کل مراقبت های برای عمل لابیاپلاستی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره کرده ایم :

پماد های آنتی بیوتیک ، ترمیم کننده و مسکن ها از سری داروهایی می باشد که پزشکان برای بعد از عمل لابیا پلاستی تجویز می کنند و فرد باید طبق دستور پزشک آن را مصرف کرد .

معمولا برای عمل لابیا پلاستی می گویند فرد می تواند به فعالیت های سبک و روزانه خود را انجام دهد ، اما پیشنهاد ما به شما این است که  5  روز  تا حداکثر یک هفته استراحت داشته باشید . اگر کارمند هستید بهتر است یک هفته مرخصی بگیرید و استراحت داشته باشید .

در کل مراقبت های برای عمل لابیاپلاستی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره کرده ایم :
در کل مراقبت های برای عمل لابیاپلاستی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره کرده ایم :

بهتر است برای اینکه زیر نظر دکتر باشید تا یک هفته بعد از عمل دوباره به پزشک مربوطه  مراجعه نمایید تا زیر نظر پزشک باشید و اگر مشکلی پیش آمد پزشک بررسی کند .

یکی از کارهایی که افراد بعد از عمل لابیاپلاستی باید انجام ندهند این است که به هیچ عنوان به صورت روزانه محل زخم را چک نکنید زیرا تا چهل روز ابتدایی بعد از عمل لابیاپلاستی نمی توانید در مورد عدم تقارن ، کبدی یا تورم اظهار نظر کنید .

یکی از مواردی که افراد باید قبل از مراقبت های لابیاپلاستی به انجام دهید ای است که تا حد زیادی از غذاهای مسهل استفاده کنید که به هیچ عنوان دچار مشکل یبوست نشوید .

بهتر است قبل از انجام عمل لابیا پلاستی از پزشک خود در مورد جذبی بودن بخیه سوال کنید اگر بخیه های شما جذبی باشد نیازی نیست بعد از عمل به پزشک برای کشیدن عمل مراجعه کنید و بعد از یک هفته بخیه ها تک تک می افتد .

شما در حال مطالعه مقاله عفونت بعد از عمل لابیا پلاستی هستید

کارهایی که برای کاهش تورم عمل لابیاپلاستی باید انجام داد

هر عملی دارای یک عوارضی می باشد تورم نیز از عوارض عمل لابیاپلاستی می باشد که این عارضه در کوتاه مدت برطرف می شود . دلیل این تورم این است که ناحیه تناسلی دارای رگ های عصبی می باشد و کوچکترین فعالیت در این زمینه باعث تورم میشود .در بعضی از مواقع ممکن است این تورم حدود یک ماه طول بکشد  و فرد نباید از این موضوع نگران باشد . در زیر بارانی که می توانید انجام دهید تا این عوارضش کم شود اشاره کرده ایم :

کارهایی که برای کاهش تورم عمل لابیاپلاستی باید انجام داد
کارهایی که برای کاهش تورم عمل لابیاپلاستی باید انجام داد

تا زمانی که در ناحیه عمل شده تورم وجود دارد نباید از استحمام با آب گرم استفاده کنید همچنین باید در این دوران به سونا یز بروید .در غیر اینصورت این موارد باعث تشدید تورم می شود .

سعی کنید ناحیه جراحی را در دمای یکنواختی و خنگی نگه  دارید در غیر اینصورت باعث می شود ه این ناحیه دچار تورم شود و یا تورم آن تشدید شود . به همین دلیل بیشتر پزشکان تاکید می کنند که در زمان رفتن به سرویس بهداشتی از آب سرد و خنک استفاده نمایید .

یک از مسائلی که می تواند به شما کمک کند که ناحیه عمل تورم کمی داشته باشد استفاده از بالش در زیر باسن می باشد بهتر است این راهکار را در دو روز اول انجام دهید .

یکی از عواملی که باعث تشدید تورم در این ناحیه میشود نشستن طولانی مدت می باشد به خصوص در 48 ساعت اولیه باید از نشستن طولانی مدت جلوگیری کنید .

شما برای اینکه از تورم جلوگیری کنید می توانید در 24 ساعت اولیه با اجازه پزشک و دستور پزشک از کمپرس یخ استفاده نمایید .

سعی کنید از غذاهای فیبردار استفاده کنید تا تورم در ناحیه عمل کاهش یابد .

نتیجه گیری

عمل لابیاپلاستی یکی از مدلهای زیبایی و درمانی می باشد که برای اینکه از عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی جلوگیری شود باید از راهکارهای اساسی که در این زمینه وجود دارد استفاده نمایید . بعد از انجام عمل لابیاپلاستی سه مرحله اصلی وحود دارد که مرحله اولی به سه روز ابتدایی برمی گردد مرحله دوم به یک هفته ابتدایی بعد از عمل بستگی دارد و مراقبت های بعدی به یک ماه بعد از عمل بستگی دارد که باید در این دوران مراقبت های لازم انجام شود .

نتیجه گیری
نتیجه گیری

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید