میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

تزریق فیلر برای سیاهی دور چشم
تزریق فیلر برای سیاهی دور چشم

لیست موضوعات

تزریق فیلر برای سیاهی دور چشم

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع تزریق فیلر برای سیاهی دور چشم بپردازیم.

بسیاری از افراد از سیاهی زیر چشم خود رنج می برند و این موضوع همیشه باعث ناراحتی آنها می شود. این سیاهی دور چشم را معمولا ناشی از کم خوابی می دانند، البته این یک باور غلط است و این یکی از علت های آن است که بعد از خواب مناسب از بین می رود.

سیاهی دور چشم به چند دلیل ایجاد می شود، از جمله می توان به پوست نازک ، کم خونی در این ناحیه و نیز اختلال در کیسه های اشکی اشاره کرد.

در اخلال بوجود آمده در کیسه های اشکی چربی که در زیر پوست قرار دارد نازک می شود و همین امر باعث پیدایش سیاهی و گودی در زیر چشم می شود. این مشکل را می توان با تزریق فیلر در زیر چشم حل نمود.در این مقاله در نظر داریم شما را با نحوه تزریق فیلر آشنا نماییم.

در ادامه پاسخ پرسش های زیر را بدست می آوریم:

ـ مراحل تزریق فیلر در زیر چشم چگونه می باشد؟

ـ افزایش سن چه تاثیری بر کبودی زیر چشم دارد؟

ـ آیا تزریق فیلر باعث بوجود آمدن عوارض می شود؟

ـ از چه نوع فیلری برای تزریق استفاده می کنند؟

تزریق فیلر برای سیاهی دور چشم
تزریق فیلر برای سیاهی دور چشم

1ـ مراحل تزریق فیلر در زیر چشم چگونه می باشد؟

از فیلر برای پر کردن بخش های گود صورت استفاده می کنند، یکی از بخش ها زیر چشم می باشد که بدلیل نازک بودن پوست در این ناحیه زودتر از ناحیه های دیگر دچار خستگی، پیری و سیاهی می شود. همچنین با استفاده از نشانه کبودی در زیر چشم  می توانید به  بسیاری از حالت های ضعف در بدن مانند خستگی ، کم خونی و بی خوابی پی ببرید.

علت های مختلفی باعث بوجود آمدن تیرگی در ناحیه زیر چشم می شوند که کمبود آهن و آب از جمله دلایل آن است. افرادی که بیشتر اوقات در معرض نور خورشید قرار دارند نیز ممکن است دچار سیاهی دور چشم شوند، البته این افراد باید مراقب سلامتی خود باشند تا به بیماری آب سیاه مبتلا نشوند. همچنین عوامل ژنتیکی نیز ممکن است سبب بوجود آمدن گودی در ناحیه زیر چشم شود.

خیلی از افراد برای اینکه از عوارض سیاهی اطراف چشم خود راحت شوند به سراغ انواع ماسک می روند، البته این ماسک ها تا حدی این سیاهی را برطرف و پوست زیر چشم را روشن می کنند. اما برای پر کردن گودی درناحیه زیر چشم از فیلر استفاده می کنند.

مدت زمان انجام تزریق فیلر

مدت زمان انجام تزریق فیلر تقریبا 25 دقیقه می باشد. این تزریق با درد همراه نیست و بیمار بعد از آن نیاز به استراحت ندارد. میزان ماندگاری این ژل بستگی به نوع ژل از 6 ماه تا 2 سال می باشد.

پوست بدن هنگامی که پا به عرصه پیری می گذارد، دیگر سلول های تولید شده مقاومت گذشته را ندارند که یکی از عوامل به وجود آمدن سیاهی اطراف چشم و گودی در زیر چشم می باشد. پس از اینکه در ناحیه چشم فیلر تزریق نمودید بهتر است مواظب باشید و احتیاط ها لازم را رعایت نمایید تا خطری سلامتی شما را تهدید نکند.

مدت زمان انجام تزریق فیلر
مدت زمان انجام تزریق فیلر

2ـ افزایش سن چه تاثیری بر کبودی زیر چشم دارد؟

در بیشتر افراد این گودی وجود دارد که البته اگر این گودی در ناحیه زیر چشم  طبیعی باشد مشکلی بوجود نمی آید، اما اگر گودی از حالت نرمال بیشتر باشد باید برای حل آن از روش های درمانی استفاده کرد.

با افزایش سن و شروع روند پیری، سلول ها دیگر قادر به تکثیر شدن نیستند و به این ترتیب باعث می شود بر روی پوست مشکلاتی بوجود بیایید یا مشکلات پوستی که از قبل داشتید را بیشتر نشان می دهد.  بهترین راه برای به تعویق انداختن این پروسه استفاده از راه های طبیعی مانند به اندازه خوابیدن، غذای مناسب خوردن، کرم ضد آفتاب و غیره می باشد.

2ـ افزایش سن چه تاثیری بر کبودی زیر چشم دارد؟
2ـ افزایش سن چه تاثیری بر کبودی زیر چشم دارد؟

3ـ آیا تزریق فیلر باعث بوجود آمدن عوارض می شود؟

برای جلوگیری از عوارضی که در اثر تزریق ژل ممکن است با آن مواجه شوید بهتر است، از فیلرهای باکیفیت و نیز پزشک متبحر استفاده کنید، در این صورت عوارضی که بعد از عمل با آن روبرو می شوید، مقدار کمی کبودی و التهاب می باشد.

اما اگر پزشک در تزریق فیلر مهارت لازم را نداشته باشد ممکن است فیلر به نواحی اطراف چشم نفوذ کند و نیز در زیر پوست به صورت گلوله در بیاید. البته یکی از خطرناکترین عوارض این تزریق این است که احتمال دارد فیلر به صورت اشتباه به عروق خونی تزریق شود البته این مساله به ندرت اتفاق می افتد و در سال های قبل حدود 10 در یک میلیون بود.

برای جلوگیری از این عارضه از نوعی سوزن به نام کانولا استفاده می کنند. کونولا یک نوع سوزن است که نوک آن تیز نمی باشد. برای تزریق با این سوزن ابتدا با یک سوزن دیگر که نوک بسیار کوچکی دارد پوست را می شکافند و سپس با استفاده از کانولا مواد را وارد پوست می کنند.

3ـ آیا تزریق فیلر باعث بوجود آمدن عوارض می شود؟
3ـ آیا تزریق فیلر باعث بوجود آمدن عوارض می شود؟

4ـ از چه نوع فیلری برای تزریق استفاده می کنند؟

یکی از رایج ترین فلیرهای موجود در بازار هیالورونیک می باشد این ماده که از ساختار ترکیبی به همین نام در بدن ساخته شده است و در پوست، مفاصل، اطراف چشم و دیگر جاهای بدن وجود دارد. از این ماده برای رفع چین و چروک در ناحیه های اطرف چشم استفاده می کنند.

یکی دیگر از فیلرهای موجود ترکیبی با نام هیدروکسی آپاتیت و هیدروکسید کلسیم می باشد. این ماده در قسمت بافت استخوانی بدن وجود دارد و بیشتر در حذف خط های عمیق چهره کاربرد دارد.

ماده ی دیگری نیز با نام پلی لاکتیک اسید وجود دارد که سبب تحریک کلاژن می شود. اثرگذاری این ماده را می توانید چند ماه پس از تزریق مشاهده نمایید زیرا این ماده بعد از گذشت چند ماه کلاژن های موجود در پوست را تحریک می کند و موجب بهتر شدن گودی چشم می شود.

در بعضی موارد برای رفع گودی زیر چشم و حذف خط های عمیق از فیلرهایی استفاده می کنند که از چربی بدن طی عمل لیپوساکشن برداشته می شود. بعد از اینکه در همان مکانی که ترزیق را می خواهید انجام دهید، چربی را برای تزریق خالص نمودند، آن را به عنوان فیلر به زیر چشم و دیگر نقاط تزریق می کنند.

فیلرهایی که از موادی با جنس نرم ساخته شده اند در قسمت هایی مانند لب و فیلرهایی که دارای جنس سفت هستند در قمست چانه استفاده می شوند. انتخاب فیلر متناسب با نیاز شما بر عهده پزشک می باشد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه موفق از سال 86 در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ

سابقه درخشان از سال 94 در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا تاچ

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام:dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید