میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

بهترین متخصص زنان در شرق تهران
بهترین متخصص زنان در شرق تهران

لیست موضوعات

بهترین متخصص زنان در شرق تهران

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین متخصص زنان در شرق تهران بپردازیم. انتخاب بهترین متخصص زنان امری بسیار مهم و ضروری می باشد. زیرا نقش بسیار مهمی در سلامت و حال زنان دارد. همچنین تنها مکانی می باشد که جنبه محرمانه و بسیار خصوصی دارد، زیرا از خصوصی ترین عضو بدن زنان معاینه به عمل می آید پس باید جایی امن و راحت برای بیماران باشد. اگر به دنبال بهترین متخصص زنان در شرق تهران هستید. پیشنهاد ما  کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد می باشد.

بهترین متخصص زنان در شرق تهران
بهترین متخصص زنان در شرق تهران

در این مقاله مطالب زیر را فرا خواهید گرفت:

 1. چگونه می توان بهترین متخصص زنان در شرق تهران را شناسایی کرد؟
 2. یک دکتر خوب زنان باید در چه زمینه هایی تخصص داشته باشد؟
 3. خدماتی که یک دکتر خوب متخصص زنان باید ارائه کند چیست؟
 4. چه زمانی باید به متخصص زنان مراجعه کرد؟
 5. بیماری های شایع در زنان، نشانه و دلیل آنها چیست؟
 6. وسایل و تجهیزات لازم برای مطب متخصص زنان چیست؟

بهترین متخصص زنان در شرق تهران
بهترین متخصص زنان در شرق تهران

چگونه می توان بهترین متخصص زنان در شرق تهران را شناسایی کرد؟

ابتدا قبل از هر چیزی باید تعریفمان را از خوب و بهترین متخصص مشخص کنیم، بهترین بودن جزء تجربه ها و اولویت های فردی پزشک می باشد. مدرک یک پزشک به تنهایی کافی نمی باشد. بیشتر مردم پزشکی را خوب و بهتر می دانند که دلسوز آموزش دیده و رفتار محترمانه داشته باشد. لازم است پیش از اینکه جستجو جهت یافتن بهترین متخصص زنان را شروع کنیم لیستی فراهم کنیم که این خصوصیات را برای بهترین متخصص از نظر خود بیان کنیم. در اکثر موارد این خصوصیات به شرح زیر می باشد:

تحصیلات: محل آموزش پزشک متخصص در چه مکانی و این آموزش چه مدت زمانی بوده است، مدرک تخصص دارد با نه.

تجربه: مدت زمانی که مشغول طبابت می باشد چقدر است.

تخصص: پزشک مربوطه در چه زمینه هایی دارای تخصص می باشد.

جنسیت: مشخص کنید که آیا متخصص زن باشد یا مرد، در صورتی که مرد باشد آیا با او راحت خواهید بود؟

بیمارستان: سعی کنید پزشکانی را انتخاب کنید که در بیمارستان ها و مرکز های معتبر نیز کار می کنند. زیرا بهتر قادر خواهند بود سلامتی شما را تضمین کنند.

موقعیت مطب: موقعیت مطب اگر دارای پارکینگ و یا در مسیر دارای وسایل حمل و نقل عمومی و ترافیک کمتر باشد مناسب تر می باشد.

چگونه می توان بهترین متخصص زنان در شرق تهران را شناسایی کرد؟
چگونه می توان بهترین متخصص زنان در شرق تهران را شناسایی کرد؟

یک دکتر خوب زنان باید در چه زمینه هایی تخصص داشته باشد؟

یک دکتر خوب باید در زمینه های زنان، زایمان و نازایی دارای تخصص باشد که قادر باشد که مراقبت های لازمه پزشکی و انجام جراحی را برای زنان تهیه کنید. تخصص مخصوص در بارداری، زایمان و اختلال در تولید مثل داشته باشد. در مراقبت های پیشگیری، مراقبت های پیش از زایمان، تست پاپ اسمیر، تشخیص بیماری های منتقل شونده ، برنامه ریزی خانواده و بهداشت عمومی تخصص لازم را داشته باشد.

یک دکتر خوب زنان باید در چه زمینه هایی تخصص داشته باشد؟
یک دکتر خوب زنان باید در چه زمینه هایی تخصص داشته باشد؟

خدماتی که یک دکتر خوب متخصص زنان باید ارائه کند چیست؟

خدماتی که یک دکتر خوب متخصص زنان باید ارائه کند را در این مقاله برای شما شرح خواهیم داد:

 • زایمان: زایمان طبیعی و بدون درد و سزارین از جمله خدماتی است که دکتر متخصص زنان در زمینه زایمان باید ارائه کند.
 • معاینات تخصصی: غربالگری سرطان دستگاه تناسلی، معاینه زنان از جمله معاینات( پاپ اسمیر، کرایو) معاینه پستان، نوار قلب جنین، سونوگرافی حاملگی و تراس واژینال از جمله معاینات تخصصی می باشد که متخصص زنان باید ارائه دهد.
 • درمان ناباروری: زوج ها جهت مشکلات ناباروری و درمان ناباروری خود به متخصص زنان و یا مرکز هایی که جهت درمان و تشخیص ناباروری موجود می باشد مراجعه می کنند، که در این مراکز نیز هم متخصص زنان و هم متخصص مردان وجود دارند.
 • یکی دیگر از خدمات متخصص زنان مشاوره پیش از ازدواج، پیش از بارداری و مشاوره جهت مراقبت های زمان بارداری می باشد که این مشاوره در این دوران بسیار مهم و کاربردی می باشد.
 • جراحی های تخصصی مخصوص زنان: جراحی هایی از قبیل: لاپاراسکوپی، هیسترکتومی، پرینورافی، جراحی ریکتوس و سیتوسل نیز از خدمات متخصص زنان خوب باید باشد.
 • لیزر تخصصی و جراحی های زیبایی: جراحی زیبایی واژن نیز از خدماتی است توسط متخصص زنان برای برگشت شور و هیجان و بهتر شدن رابطه های عاشقانه زناشویی انجام می گیرد.

 

خدماتی که یک دکتر خوب متخصص زنان باید ارائه کند چیست؟
خدماتی که یک دکتر خوب متخصص زنان باید ارائه کند چیست؟

چه زمانی باید به متخصص زنان مراجعه کرد؟

بیشتر خانم ها بر این معتقدند که بعد از این که به بیماری زنان دچار گردند باید به متخصص زنان مراجعه نمایند. این کار بسیار اشتباه است. به دلیل اینکه بیماری های زنان چنانچه در مراحل ابتدایی بیماری شناسایی گردد به آسانی درمان می گردد، خانم ها به خاطر آناتومی بخصوصی که دارند علائم برخی بیماری ها بسیار دیرتر خود را نشان می دهد و به همین دلیل امکان به وجود آمدن مشکلاتی جدی در سیستم بارور شدن آنها ایجاد می گردد. تشخیص بیماری زنان بسیار مهم می باشد.

خانم ها باید به محض متوجه شدن علائم مشکوک در زمان قاعدگی، رابطه جنسی و سیستم مثانه خود باید به سرعت به دکتر متخصص زنان مراجعه نمایند. جهت پیشگیری از بیماری های زنان، باید به طور مرتب هر 6 ماه به پزشک متخصص زنان برای چکاپ مراجعه کنند.

دیگر مواردی که باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید، دوران بارداری می باشد، این دوران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا مسئله در این دوران جان کودک و مادر است، یک بارداری دارای امنیت و سلامت کامل فقط در زمانی ممکن است که تمامی نکات در خصوص سلامت و ایمنی کودک رعایت گردد. با انجام آزمایش ها و روند تشخیصی توسط متخصص سلامت مادر و جنین تضمین می گردد.

مراجعه به متخصص زنان فقط جهت بیماری های زنان نمی باشد بلکه بخاطر انجام جراحی های زیبایی واژن لابیا پلاستی و … نیز که به خاطر زایمان های مکرر،  بالا رفتن سن و از بین رفتن استروژن ممکن است مشکلاتی پیش آمده باشد نیز از جمله کارهایی است که باید به پزشک متخصص زنان جهت درمان مراجعه کرد.

جهت درمان مشکلات ناباروری نیز باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کرد، تا با تخصص و تجربه خود در درمان این مشکلات زنان نابارور را یاری و درمان کنند.

 

بیماری های شایع در زنان، نشانه ها و دلیل آنها چیست؟

 • بیماری های رحم: رحم در خانم ها از بالاترین اهمیت برخوردار می باشد، رحم سیستم باروری خانم ها است، جهت مبتلا نشدن رحم به بسیاری از بیماری ها باید خیلی مورد توجه و مراقبت قرار گیرد. پولیپ رحم، سرطان رحم، افتادگی رحم و چسبندگی رحم نمونه ای از بیماری های رحم می باشد.
 • سقط خود به خود: سقط خود به خود یعنی به طور طبیعی جنین سقط می گردد، سقط خود به خود به دلیل اختلالات کروموزومی، مشکلات ساختمان رحم و یا نارسایی جفت می باشد. دلایل خطر ساز سقط عبارتند از: عفونت مادر که شامل عفونت دستگاه تناسلی یا ویروس هرپس است. دیابت، پایین بودن هورمون پروژسترون مادر، استفاده از الکل و دخانیات، خوردن قهوه بیش از حد، میوم رحم، چسبندگی داخل رحم، استفاده از قرص های بارداری هنگام بارداری، گاز بیهوشی، نارسایی دهانه رحم، استفاده از دستگاه داخلی هنگام حاملگی، سن بالا و ضربه خوردن شکم از دلایل سقط جنین می باشد.
بیماری های شایع در زنان، نشانه ها و دلیل آنها چیست؟
بیماری های شایع در زنان، نشانه ها و دلیل آنها چیست؟

نشانه های سقط:

خونریزی، لکه بینی، دردهای شدید و گرفتگی عضلات می باشد.

عفونت در ترشحات محبلی:

ترشحات معمولا سفید رنگ می باشند که 14 روز قبل از شروع دوران قاعدگی چسبناک و لغزنده خواهند شد. اما در صورت تغییر رنگ ترشحات و افزایش آن به این معنی است شما دچار عفونت شده اید.

واژن معمولا دارای باکتری می باشد اما این باکتری ها رشدی کنترل شده دارند و هر عاملی می تواند بر این باکتری ها تاثیر گذارد و سبب عفونت گردد. عواملی که باکتری های محبل را تحریک می کنند: مصرف قرص های جلوگیری، دیابت، استرس، حاملگی، مصرف آنتی بیوتیک و پوشیدن شورت های تنگ یا پوشیدن زیرپوش های با جنس پلاستیک می باشد.

نشانه های عفونت:

تغییر رنگ ترشحات (سبز یا زرد)، بوی بد، خارش و یا درد شکمی می باشد.

حاملگی خارج رحمی:

اگر دیر تشخیص داده شود ممکن است مادر جان خود را از دست بدهد. تخمک به طور معمول 5 روز به طول می انجامد تا از تخمدان به رحم برسد و بعد از 8 روز در رحم قرار می گیرد. بزرگترین دلیل حاملگی خارج از رحم از بین رفتن لوله رحم، تنگی لوله و مسدود شدن لوله رحم می باشد.

کیست تخمدان:

کیسه های کوچک که حاوی مایع آب یا خون می باشند و محل آنها تخمدان است. اکثر کیست ها بی خطر می باشند اما برخی از آنها سبب به وجود آمدن مشکلاتی نظیر: خونریزی، درد و پاره شدن می گردد، ممکن است جهت درمان به جراحی احتیاج شود.

نشانه های کیست:

به هم ریختن عادت ماهانه، که ممکن است عقب بیفتد ، درد لگن و یا کم کردن خونریزی به حد خیلی زیاد می باشد. گاهی سبب به وجود آمدن موهای زیاد در ناحیه صورت می گردد.

وسایل و تجهیزات لازم برای مطب متخصص زنان چیست؟

وسایل و تجهیزاتی که جهت معاینه متخصص زنان باید داشته باشند عبارتند از:

دستگاه فشار سنج، گوشی پزشکی، چراق قوه، دماسنج طبی، اتوسکوپ، ترازو، رتینسکوپ و آبسلانگ می باشد.

تجهیزات عمومی: دستگاه اتوکلاو، دستگاه فور، تخت معاینه، پنبه، الکل، صندلی تابوره، میز ترالی و رنه فرم می باشد.

وسایل جهت معاینه زنان: تخت معاینه مخصوص مامایی، اسپکولوم، سوآپ پنبه ای، اسپاجولا، سونوکیت ، ژل اولتراسونیک و چراغ معاینه نور سرد می باشد.

امیدوارم این مقاله پاسخگوی سوالات شما باشد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1368 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگه علوم پزشکی اراک

23 سال تجربه موفق در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنینی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان :

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

کار با دستگاه  مونالیز

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید