میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

انواع ژل پر فکتا
انواع ژل پر فکتا

لیست موضوعات

انواع ژل پر فکتا

در این مقاله، قصد داریم پیرامون موضوع « انواع ژل پر فکتا » مطالبی را برای شما دوستان عزیز و همراهان همیشگی، ارائه دهیم. امروزه، استفاده از ژل و تزریق آن در قسمت های مختلف بدن مخصوصاً در صورت، به وفور دیده می شود.

برای اطلاع از نحوه تزریق ژل و آشنایی با انواع متنوع آن ها، بهتر است این مقاله را دنبال نمایید. در این خصوص، مقاله حاضر، سعی دارد تا شما را با موضوع مطرح شده، بیشتر آشنا نماید.

سئوالاتی که در ذیل، عنوان شده اند در ادامه به آن ها پاسخ، داده ایم

شماره 1 : چرا امروزه، از ژل های تزریقی بیشتر استفاده می شود؟

شماره 2 : ژل پرفکتا، چگونه ژلی است ؟

شماره 3 : انواع ژل پر فکتا را نام ببرید ؟

شماره 4 : در میان روش های تزریق ژل کدام روش قابلیت برگشت دارد؟

انواع ژل پر فکتا
انواع ژل پر فکتا

چرا امروزه، از ژل های تزریقی بیشتر استفاده می شود؟

به ژل های تزریقی، فیلر های پوستی یا پر کننده های پوستی نیز گفته می شود. زمانی که افراد به دلایل مختلف، در صورت خود چین و چروک می بینند، به فکر تزریق ژل در صورت هستند. زیرا ژل با تزریق درست، شادابی صورت را بر می گرداند.

تزریق درست ژل، چین و چروکی که در صورت ایجاد شده است را از بین می برد. چین و چروک صورت در اثر اشعه خورشید، یا وراثت و نوع روش زندگی، ایجاد شده است و تنها راه حل حذف آن، استفاده از ژل و برجسته سازی نقاط درگیر شده با چروک است.

تزریق ژل یک روش درمانی است که به عنوان روش غیر جراحی شناخته شده است. روشی بی درد ( یا کم درد ) و بدون عوارض ( حتی بدون عوارض جانبی )، است که در کمترین زمان ممکن به انجام می رسد. این روش، بهترین روش برای جوانسازی صورت است و در میان تمامی افراد، مخصوصاً آنهایی که سن بیشتری دارند، یا لاغر هستند و یا در اثر حوادث به خرابی در چهره دچار شده اند، روش بسیار پر کاربردی است.

البته باید گفت روش تزریق ژل، در جامعه امروز، بیش از قبل استفاده می شود. در گذشته از ماده سیلیکون برای جوانسازی صورت استفاده می شد. روش سیلیکون، عوارض ناخواسته جبران ناپذیری نیز داشت؛ اما روش تزریق با ژل و ترکیبات هیالورونیک اسید، یک روش مطمئن تری است که به خوبی به اثبات رسیده است.

چرا امروزه، از ژل های تزریقی بیشتر استفاده می شود؟
چرا امروزه، از ژل های تزریقی بیشتر استفاده می شود؟

ژل پرفکتا، چگونه ژلی است ؟

ژل پرفکتا، یکی از انواع مختلف ژل موجود در مراکز تخصصی پوست و مو و یا مراکز زیبایی صورت است، به وفور دیده می شود.این ژل، به ژل پر فکتای فرانسه مشهور است. ژلی است که از ترکیبات هیالورونیک اسید تشکیل شده است و یک روش بدون عارضه است. این ژل، از بهترین نوع ژل های مورد استفاده است که به عنوان یک پر کننده برای حجم دادن به صورت، بسیار استفاده می شود.

ماده مصرفی اسید هیالورونیک موجود در آن یک ماده بسیار قوی در پر کردن صورت است و در برگرداندن نقاط صورت به حالت قبل از چین و چروک، بسیار خوب عمل کرده است.

به عبارت بهتر، رفع ترمیمات صورت، با فیلر یا پرکننده های ژل پرفکتا، یک روش عالی در درمان جوانسازی صورت به شمار می آید. یک نکته مهم ژل پر فکتا که محصول کشور فرانسه است، این است که دارای مجوز وزارت بهداشت نیز می باشد. در نتیجه به لحاظ پزشکی و بهداشت، این ژل تأیید شده است.

ژل پرفکتا، چگونه ژلی است ؟
ژل پرفکتا، چگونه ژلی است ؟

انواع ژل پر فکتا را نام ببرید ؟

بعد از شناخت ژل پرفکتا، شناخت انواع آن، از جمله مواردی است که باید در جستجوی آن بود. این ژل مانند سایر ژل ها از تنوع برخوردار است. منظور از تنوع ژل مقدار مصرفی آن در نوع درمان می باشد.

همان طور که دانستیم، ژل پرفکتا برای جوانسازی صورت و بر طرف کردن چین و چروک صورت استفاده می شود. بنابراین برای درمان بخش ها و نقاط مختلف صورت از جمله : 1- خطوط خط خنده 2- خطوط اخم 3- گونه 4- زیر چشم و غیره قابل استفاده است.

برای نقاط ذکر شده یک ژل پر فکتای 3 سی سی با یک سرنگ، قابل تزریق است. این نوع بیشتر از سایر انواع آن برای درمان نقاط عنوان شده کاربرد دارد. مقدار استفاده شده این ژل که همان 3 سی سی است، یک مقدار استاندارد برای تزریق در نقاط صورت، تعریف شده است.

به عبارت دیگر به ژل پر فکتایی که مقدار 3 سی سی در آن استفاده شود، نوع subskin گویند. منظور از subskin همان نوع زیر پوستی است که قبلاً با عنوان پر کننده پوستی نیز از آن یاد شد.

درمان با روش تزریق ژل پر فکتا حدود 20 تا 60 دقیقه بیشتر، زمان نیاز ندارد. با این حال زمان درمان، به نوع ماده پر فکتا و تکنیکی که جراح از آن استفاده می کند، متفاوت است. به لحاظ ماندگاری آن نیز، باید اشاره کرد که از نوع دائمی نیست و اثرات بلند مدت آن، تنها در 18 ماه مربوط به چانه و گونه و 6 ماه در لب، مشاهده شده است. در نتیجه، این روش، یک روش پویا در درمان زیبایی به شمار می رود.

انواع ژل پر فکتا را نام ببرید ؟
انواع ژل پر فکتا را نام ببرید ؟

شماره 4 : در میان روش های تزریق ژل کدام روش قابلیت برگشت دارد؟

به انواع مختلف تزریق ژل قبلاً آشنا شده ایم. در خصوص مدت ماندگاری انواع آن ها نیز مطالبی یاد گرفته ایم. برای پاسخ به سئوال فوق، ابتدا باید این مورد را در نظر داشت که آیا بعد از هر تزریق ممکن است فرد از انجام عمل خود نوعی تجدید نظر داشته باشد و بخواهد به روش دیگری اقدام نماید؟ . باید گفت تنها روشی که امکان بازگشت دارد روش تزریق ژل پر فکتا است.

این ژل توسط ماده آنزیمی هیالورونیداز، قابل تجزیه شدن است. بنابر این محل تزریق ژل پر فکتا با ماده هیالورونیداز به راحتی، به شکل اول خود بر می گردد. سایر روش های تزریق ژل، قابلیت برگشت حالت تزریق را ندارند. فقط باید با تزریق مجدد روش را دنبال نمود. یعنی پس از گذشت یک دوره از درمان قبلی، باید روش تزریق ژل را تمدید و تکرار کرد.

برای تکمیل مطلب عنوان شده، باید گفت درمان عیوب مختلف صورت با روش تزریق ژل، نیاز به مشاوره قبل از عمل با پزشک جراح دارد. این مشاوره برای دریافت اطلاعات درمانی، و مراقبت های قبل و بعد از درمان، ضروری است. توصیه های جراح معالج، برای اطمینان از روش انجام شده و نیز دریافت بهترین نتیجه از عمل تزریق ژل، به شما توصیه می شود تا از آن غافل نباشید.

از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید بسیار متشکریم و امیدواریم که از خواندن مطالب آن، بهره لازم را کسب کرده باشید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1368 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگه علوم پزشکی اراک

23 سال تجربه موفق در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنینی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان :

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

کار با دستگاه  مونالیز

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید